Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Gent : Rijeka - 22. srpna 2019   20:30

Gent
Gent
57' Depoitre  • 71' Depoitre
2:1
(0:1)
Rijeka
Rijeka
39' Halilović
Gent
Kaminski – Lustig, Plastun, Ngadeu-Ngadjui, Asare – David (89. Kubo), Owusu, Odjidja-Ofoe (C), Dejaegere (63. Bezus) – Depoitre, Jaremčuk (83. Verstraete).
Coosemans – Verstraete, Mohammadi, Castro-Montes, Bezus, Kubo, Derijck.
Daniel Stefanski – Marcin Boniek, David Golis
Ghelamco Arena, Gent
Rijeka
Prskalo – Kvržić (C) (69. Velkovski), Župarić, Capan, Punčec, Raspopović – Halilović, Lepinjica, Lončar – Acosty (79. Iglesias), Čolak (86. Puljić).
Pandur – Murić, Gorgon, Velkovski, Iglesias, Puljić, Escoval.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 10:0. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:16.
Utkání je u konce a domácí Gent dokázal po přestávce otočit nepříznivý stav a zajistit si do odvety těsný náskok. O vyrovnání se v 57. minutě postaral dorážkou zblízka Laurent Depoitre a stejný hráč pak dokonal obrat skvěle umístěnou hlavičkou. Rijeka pak ve zbývajícím čase nebyla schopna zareagovat, nesrovnala, naopak mohla ještě jednou inkasovat – Jaremčukova hlavička šla ale těsně nad břevno. Gent tak vyhrál 2:1 a má tak o něco blíže do hlavní soutěže Evropské ligy.
90+5'
90+5'
Už je po akci, zakončení skončilo mimo hrací plochu a Prskalo bude odkopávat.
90+4'
A po rozehrání došlo i ke střele. Ta byla sražena, nicméně Lustig bude rozehrávat další roh.
90+3'
Stále sledujeme nápor domácích se snahou o ještě jeden vstřelený gól. Gent má roh.
90+2'
Domácí teď reklamovali hru rukou u vápna, jenže bez úspěchu. Naopak se za chvíli pískal Depoitreho faul.
90+1'
Nedovolený zákrok domácích u pokutového území, Rijeka pospíchá do protiútoku.
90'
Bude se nastavovat pět minut.
89'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Juja Kubo.
88'
Domácí nachystali poslední střídání, na závěrečné minuty si půjde zahrát Kubo.
87'
Následný roh už nebezpečný pro Kaminskiho a jeho obranu nebyl, Gent vyráží do protiakce.
86'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Antonio Čolak, přichází Jakov Puljić.
86'
No... Teď ale domácím zatrnulo, neboť do odraženého míče se za šestnáckou opřel Capan a jeho tečovaná dělovka neskončila zase tak daleko od branky.
85'
Stále stejný obrázek hry, Gent si celkem v poklidu hlídá závěrečné minuty zápasu.
84'
Gent výborně napadá rozehrávku soupeře a to domácím bohatě stačí. Hlavně nehrát kousek od Kaminskiho.
83'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Louis Verstraete.
82'
Rijeka se dostávala s míčem do protiakce, jenže teď je to hodně statické a domácím to usnadňuje práci v obraně.
81'
Prskalo si teď zcela určitě oddechl, když po Lustigově centru hlavičkoval Jaremčuk těsně nad. Gent teď na hrací ploše vládne.
80'
Depoitre se hezky uvolnil za hostující obranu, zpracoval i těžkou přihrávku, střela pak ale šla o docela velký kus mimo.
79'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Boadu Acosty, přichází Dani Iglesias.
77'
Za obranu Rijeky mířil vysoký míč, kousek od penaltového puntíku však vše vyřešil pozorný Prskalo.
76'
Gent už samozřejmě po obratu nikam zvlášť nepospíchá, snaží se hlavně držet míč co nejdál od Kaminskiho.
74'
Nakonec z toho byly rohové kopy hned dva, obrana Gentu už dokázala dostat míč ze svého vápna.
73'
Rijeka může zareagovat rohovým kopem, před Kaminskim je na malém vápně hodně živo.
71'
Gent právě vstřelil branku!
A domácí již vedou! Na Lustigův centr z pravé strany si naskočil LAURENT DEPOITRE a prudkou hlavičkou nedal Prskalovi žádnou šanci dosáhnout na umístěný pokus – 2:1.
70'
Tečovaný centr z pravého křídla nebyl pro Prskala vážným problémem, hostující gólman okamžitě rozehrává.
69'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Zoran Kvržić, přichází Darko Velkovski.
68'
Faul na hostující Acostyho, žlutou kartu si za jeho strčení prohlédl Jonathan David.
68'
Vypadá to na poměrně rychlé střídání, Kvržić se již patrně do utkání nenavrátí.
67'
Teď už je ale přerušená hra, na trávníku jsou dokonce nosítka a odnášen je hostující Zoran Kvržić.
65'
Zase se nám na trávníku přitvrzuje, publikum bouří skoro při každém souboji, sudí ale nechává hru poměrně hodně volně plynout.
64'
Vypadalo to, že se píská faul na Depoitreho, bylo tomu ale naopak, faulovaným byl dle sudího hostující Župarić.
63'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Brecht Dejaegere, přichází Roman Bezus.
62'
Z pravé strany napřáhl Depoitre, jeho odvážný pokus ale skončil vysoko nad břevnem hostující branky.
60'
Gent je teď v laufu a cítí, že by to mohlo dopadnout obratem. A tak se domácí opět cpou před Prskala.
58'
Žlutou kartu za tvrdý zákrok u pomezní čáry si prohlédl domácí Roman Jaremčuk.
57'
Teď už to ale domácím vyšlo a dočkali se srovnání skóre! Do pokutového území se i přes těsnou obranu probil jako tank Jaremčuk, naservíroval přihrávku na malé vápno, kde byl naběhnutý LAURENT DEPOITRE a ten snadno doklepl do odkryté branky – 1:1.
55'
Zleva, zprava, před Prskala létá jeden centr za druhým, hosté ale i nadále zvládají vše odvracet.
53'
Tak ne, Capan již vyskočil na nohy a připravil se do hry. Centr od rohového praporku poté hravě zneškodnil brankář Prskalo.
53'
A další roh pro Gent. Před jeho rozehrání ale zřejmě proběhne Capanovo ošetření.
51'
Nevyšel ani rohový kop z levé strany, obrana hostujícího celku odvrátila hned u první tyče.
50'
Další centr do šestnáctky Rijeky, míč už ale do pro hosty bezpečnějších míst vyváží Raspopović.
48'
Prskalo se hned v úvodu druhé půle musel vrhnout ke své pravé tyči aby tam zvládl polapit dobře mířenou hlavičku. Zvládl to na výbornou a uhájil tak těsný náskok svého celku.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:31.
Je za námi první poločas, který sice přinesl územní převahu domácího celku, jenže do kabin odešli s vedením hráči Rijeky. Ti se do náskoku dostali ve 39. minutě, kdy se do míče opřel Tibor Mihajlović a jeho dělovka zaplula k tyči Kaminskiho branky. Gent tak má o pauze o čem přemýšlet, a musí zabrat, pokud nechce do odvety odjíždět se ztrátou.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45'
Do odraženého míče se za hranicí pokutového území opřel Dejaegere, dělovka prolétla jen kousek vedle Prskalovy branky!
44'
Odjidja-Ofoe byl nešetrně sražen na zem, karta se neudělovala. Sám faulovaný bude rozehrávat přímý kop.
42'
Stále je to ale o centrech, které obrana Rijeky zvládá odvracet a ulehčuje tak Prskalovi práci.
40'
Gent tak musí rázem přidat směrem kupředu a hlavně vylepšit zatím chabou koncovku.
39'
Rijeka právě vstřelila branku!
No vida, hosté se sice dlouho nedostali za půlku, nyní ale ano a dali z toho gól! TIBOR HALILOVIĆ nejprve poslal do pokutového území míč, který se k němu od jednoho obránce vrátil po nepovedeném odkopu a ráznou ranou ke vzdálenější tyči otevřel skóre!
38'
Rohový kop Gentu vyřešil pohotový Prskalo, vyběhl si na vysoký míč a v klidu jej vyboxoval.
36'
Domácí v obrovské šanci! Owusu vybojoval míč, Depoitre vysunul za obranu Jaremčuka, jenže ten z výborné pozice pálil vysoko nad!
35'
Rijeka se teď pouze brání, sama se za půlící čáru nedostala už docela dlouhou dobu.
33'
Žlutá karta na straně Rijeky, za nedovolený zákrok si ji prohlédl Zoran Kvržić.
33'
Tohle už bylo zajímavější. Na pravé straně se do vápna probil David, z úhlu však zakončoval mimo.
32'
O pár vteřin později tu byl rohový kop pro Gent, ale ani tento centr nepatřil k těm úspěšným.
31'
Asare zpracoval na levé straně těžký vysoký centr, poté odrazem o protihráče vybojoval aut.
30'
Rijeka je po delší době na výraznější dobu u míče, jenže ani hosté se zatím nemohou probojovat ke Kaminskimu tak, aby mohli pomýšlet na zakončení.
28'
Na půlce atakoval Lončar Odjidju-Ofoeho, zákrok se obešel bez karty, pouze s důraznou domluvou.
26'
Z toho všeho vznikl rohový kop, ten už ale obrana Rijeky definitivně odvrátila.
26'
Přímý kop pro Gent z levé strany, u pomezní čáry je k rozehrání přichystán Odjidja-Ofoe.
24'
Neúspěchem skončil i centr z pravého křídla, Prskalo měl dost času na pohodlný zákrok.
23'
Stále sledujeme zápas v nepříliš vysokém tempu, Gent má sice převahu v držení míče, tím to ovšem končí.
21'
Po celé akci se chvíli nehrálo, neboť hostující Župarić zůstal ležet na trávníku a bylo potřeba ošetření. Už je ale i s lékařem mimo hrací plochu a hra může plynout.
20'
Po centru Asareho z levé strany si na přihrávku naběhl David, střela z první skončila vedle Prskalovy branky.
18'
Prskalo si v poklidu počkal na vysoký míč a za dozoru jednoho z obránců jej skryl v náručí. Poté ihned rozehrál.
17'
Poslední minuty jsou hodně nervózní, po faulu se rozehrává směrem k domácí brance.
15'
No tak tohle bylo ze strany Rijeky hodně nepovedené, nízký centr skončil u obranného valu domácích.
14'
Přímý kop si dají i hosté a teď se dokonce udělovala žlutá karta. Dostal ji Elisha Owusu.
12'
Gent dostal k dispozici přímý kop z levé strany, centry však zatím domácím fotbalistům vůbec nevychází.
10'
Míč si osahal i domácí gólman Kaminski, ale ani on neměl s Acostyho centrovaným míčem vůbec žádné problémy.
9'
Zleva centroval Dejaegere, jenže pouze do rukavic připraveného brankáře Prskala.
8'
Zprava založil akci Odjidja-Ofoe, ve chvíli ale byli u něj obránci Rijeky a bylo po všem.
7'
Rijeka se snaží hru trochu zpomalit a nalákat soupeře na vysunutí obrany. Zatím ale hosté kombinují pouze na vlastní půlce.
6'
První náznak šance. Po centru z pravé strany se o patičku pokusil Depoitre, slabé sklepnutí však pro Prskala nebylo problémem.
5'
Prskalo odkopl od vlastní branky, Ngadeu-Ngadjui však vyhraným vzdušným soubojem získal opět míč pro Gent.
4'
Centr Dejaegereho z levé strany pouze prolétl šestnáctkou Rijeky a skončil mimo hrací plochu.
3'
Plastun rozehrál další pokus, mělo to však stejný výsledek, jako před chvílí. Skončilo to kus před vápnem.
2'
Gent se od úvodu snaží o útočnou akci, zatím se však kombinace odehrává ve středu hrací plochy.
1'

KAA Gent: Kaminski – Lustig, Plastun, Ngadeu-Ngadjui, Asare – David, Owusu, Odjidja-Ofoe (C), Dejaegere – Depoitre, Jaremčuk.
Náhradníci: Coosemans – Verstraete, Mohammadi, Castro-Montes, Bezus, Kubo, Derijck.

HNK Rijeka: Prskalo – Kvržić (C), Župarić, Capan, Punčec, Raspopović – Halilović, Lepinjica, Lončar – Acosty, Čolak.
Náhradníci: Pandur – Murić, Gorgon, Velkovski, Iglesias, Puljić, Escoval.

Rozhodčí: Daniel Stefanski – Marcin Boniek, David Golis.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v GHELAMCO-Areně začne ve 20:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Daniel Stefanski, kterému budou na pomezí asistovat Marcin Boniek a David Golis. Všichni pánové jsou z Polska.
HNK Rijeka

Hosté si zatím odškrtli jediného zdolaného soupeře, ve třetím předkole se střetli se skotským Aberdeenem. Oba zápasy skončily stejným výsledkem, jak doma, tak i na skotské půdě Rijeka vyhrála 2:0 a vyslala vzkaz, že do skupiny Evropské ligy chce a v tuto chvíli ji schází ke zdárnému konci překonat už pouze jediného soupeře.
KAA Gent

Domácí tým má za sebou dvě předkola. Do soutěže tak vstoupil v tom druhém kdy vyřadil rumunský Vitorul po divoké domácí výhře 6:3 a následné prohře 1:2 a ve třetím předkole zdola po už o poznání klidnějších výsledcích AEK Larnaku. Na Kypru Gent remizoval 1:1, aby pak doma vyhrál přesvědčivě 3:0.
Dobrý večer u utkání posledního předkola Evropské ligy. Společně se podíváme na duel mezi týmy KAA Gent a HNK Rijeka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.