Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Ordabasy - 25. července 2019   19:00

Ml. Boleslav
45+2' Komličenko
1:1
(1:1)
Ordabasy
Ordabasy
21' Mehanović
Šeda – Křapka (62. Budnský), Takács, Pudil, Túlio – Ladra, Matějovský (C), Hubínek, Fulnek (75. Bucha) – Komličenko, Mešanović (62. Wágner)
Stejskal – Wágner, Budinský, Bucha, Pech, Ewerton, J. Klíma
Sergej Cinkevič – Vitalij Maljutin, Jevgenij Romanov (všichni Bělorusko)
Loko Trans Aréna, Mladá Boleslav
3721 diváků
Ordabasy
Nepogodov – Jerlanov, Fontanello (C), Malij, Dosmagambetov – Bystrov, Mahlangu, Diakhate, Mehanović (72. Kovalčuk) – Badibanga (87. Šamši), Paulo (46. Ščetkin)
Šajzada – Dautov, Kovalčuk, Šamši, Tolebek, Ščetkin, Žangylyšbaj

Ode mě je to vše, díky za pozornost a někdy příště zase na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 11:2. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:8.
Utkání je u konce, Mladá Boleslav rozehrála druhé předkolo remízou 1:1. Proti Šymkentu byla lepším celkem, po většinu hrací doby diktovala tempo. Na začátku ale domácí nevyužili několik dobrých šancí, v jednadvacáté minutě naopak sami inkasovali, když se z přímého kopu trefil Mirzad Mehanović. Ještě před poločasem bylo srovnáno, z voleje se prosadil Nikolaj Komličenko. Po přestávce Středočeši na place dominovali, pevnou obranu hodně zataženého soupeře ale dobývali marně, a v odvetě je tak čeká hodně těžký úkol.
90+5'
90+4'
Po Pudilově kolmici se kupředu mohl vydat Ladra, byl ale zastaven Jerlanovem, který sáhl k povedenému obrannému skluzu. Nedlouho poté vyslal do vápna střílený centr Hubínek, jenže Nepogodov se nenechal překvapit.
90+3'
Žádný závěrečný tlak Středočechů se zatím nekoná, u míče se naopak drží fotbalisté ze Šymkentu, pro něž drahocenné vteřinky získává Diakhate.
90+2'
Hosté celý druhý poločas brání. Remízový výsledek z Mladé Boleslavi jim naprosto vyhovuje a jejich herní projev po většinu utkání tomu odpovídá.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Ordabasy podnikly rychlou protiakci, Ščetkin absolvoval sprinterský souboj o balon s brankářem Šedou, který při této těžké situaci prokázal obrovské zkušenosti.
89'
Po faulu na Komličenka zahrávala Boleslav další standardní situaci. Matějovský s Buchou nic nevymysleli, obléhání hostující branky ovšem trvá.
88'
Žlutou kartu dostává Malij (FK Ordabasy Šymkent).
88'
Komličenko se po kontaktu s Fontanellem poroučel k zemi v šestnáctce. O penaltový zákrok se ale nejednalo, domácí útočník o hráče soupeře spíše zakopl.
87'
Střídání v týmu FK Ordabasy Šymkent: ze hřiště odchází Badibanga, přichází Šamši.
86'
Tohle zavánělo gólem, Středočeši se málem ujali vedení! Komličenko udržel míč v šestnáctce a posléze připravil palebnou pozici pro Tomáše Ladru, který pravačkou těsně minul.
85'
Fulnek zvedl hlavu a přenesl hru na neobsazeného Hubínka. Jeho nabídka levačku dolétla přesně k Budínskému, ten ale balon netrefil vůbec čistě.
84'
Na dnešní zápas si našlo cestu 3721 diváků.
83'
Budinský trefil míčem do zad Mahlanga, který se skácel na zem, a vypadá to, že jihoafrickému záložníkovi na pár okamžiků vyrazil dech. Vše by ale mělo být v pořádku.
81'
Po dlouhé době vidíme útočit také hostující fotbalisty. Ti se ale příliš nesnaží ohrozit Jana Šedu, naopak v poklidu kombinují a získávají cenné vteřinky.
80'
Do konce základní hrací doby zbývá odehrát ještě deset minut, určitě se dočkáme i krátkého nastavení. Vydrží nerozhodný stav, nebo se některý z týmů prosadí?
79'
Na pravé straně se objevil úplně volný Jerlanov. Přes Túlia si projít netroufl, mladoboleslavský obránce jej nakonec vytlačil z ideální pozice pro centr.
78'
Po vzdušném souboji zůstal na trávníku ležet Daniel Pudil, jenž je nyní za doprovodu týmových zdravotníků odveden za postranní lajnu. Snad se nebude jednat o nic vážného.
77'
Michal Hubínek se po sérii střídání přesunul na post pravého beka. Na jeho nabídku si až z pozice stopera naběhl Takács, hlavičkoval ale nad Nepogodovovu branku.
76'
Budinský táhl protiakci Boleslavi, balon si ale pustil příliš daleko od nohy, čehož využil Malij. Následný centr Marka Matějovského nenalezl žádného adresáta.
75'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Fulnek, přichází Bucha.
73'
Marco Túlio se díky brilantnímu prvnímu doteku zbavil dvou protihráčů, poté se dobře zorientoval a našel Komličenka, jehož rána z první skončila mimo branku.
72'
Střídání v týmu FK Ordabasy Šymkent: ze hřiště odchází Mehanović, přichází Kovalčuk.
71'
Budinský šikovnou přihrávkou vyřadil ze hry dva protivníky. Těžit z toho mohl Marek Matějovský, ale ideální moment pro střelu naprosto prováhal a místo toho zbytečně přihrával.
70'
Na programu je znovu přestávka, během níž mají hráči možnost se občerstvit. Mezitím je na hřišti ošetřován Abdoulaye Diakhate.
69'
Budinský si nevšiml za sebou se blížícího Dosmagambetova a přišel o míč. Protiakci hostí zastavil Hubínek, jenž byl o chvíli později faulován Diakhatem.
68'
Tlak Středočechů v posledních minutách graduje, Ordabasy se pouze brání. Ex-karvinská spolupráce nevyšla, Budinský sice nacentroval k Wágnerovi, jenže ten hlavičkoval pouze do Malije.
67'
Tentokráte roh rozehrával Budinský. Odražený balon získal Ladra, po jehož sklepnutí zkoušel nůžky Ladislav Takács, jenže nemířil vůbec přesně.
66'
Žlutou kartu dostává Nepogodov (FK Ordabasy Šymkent).
65'
Alexej Ščetkin opět rozkmital své rychlé nohy, Hubínek mu ve sprinterském souboji nestačil. Šeda ale práci neměl, hostujícímu útočníkovi totiž utekl míč za čáru.
64'
Domácí se propracovali k rohovému kopu. Matějovský směřoval svou nabídku na zadní tyč, kde Fontanella nedovoleným způsobem k zemi stáhl Komličenko.
63'
Žlutou kartu dostává Ščetkin (FK Ordabasy Šymkent).
62'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Křapka, přichází Budinský.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Mešanović, přichází Wágner.
61'
Mešanović si krásně zpracoval balon, napálil jej ale pouze do obránce. O chvíli později se dral do dalšího zakončení po Komličenkově bochánku, byl však zastaven Fontanellem.
60'
V posledních okamžicích jsou boleslavští fotbalisté jasně aktivnějším celkem. Dokáží ze svého tlaku něco vytěžit?
59'
Brazilský obránce středočeského celku vyslal do šestnáctky další načechraný balon. Nepogodov tentokráte nezaváhal a zasáhl hned napoprvé.
58'
Túliovi hodně pomohl Jerlanov, který při bránění podklouzl. Nepogodov si vybral slabší moment, když balon jen vyrazil ke Křapkovi, jenže tomu rána z první nevyšla.
57'
Obrovská šance Mladé Boleslavi, tohle musí skončit gólem! Centr od rohového praporku za sebe prodloužil Túlio, Mešanović ale zcela osamocen z jasné tutovky přestřelil.
56'
Nikolaj Komličenko podržel balon, zvedl hlavu a nahrál volnému Ladrovi, jehož tvrdý pokus se od jednoho z bránících hráčů odrazil na rohový kop.
54'
Fulnek ustál souboj s Dosmagambetovem, načež se vydal kupředu společně s Mešanovićem. Druhý jmenovaný o míč přišel a zpět jej získal jen za cenu faulu.
53'
No, hosté si zničehonic málem vzali ztracené vedení zpět. Ze vzdálenosti nějakých třiceti metrů natáhl ke střele Mahlangu, balon nakonec dolétl jen těsně nad břevno.
52'
O chvíli později si pro faul došel Křapka. Míč do pokutového území vyslal Marek Matějovský, jenže na hranici malého vápna si pro něj došel Nepogodov.
51'
Mladoboleslavští fotbalisté se hnali do zajímavého přečíslení, zastavil je ale hvizd hlavního sudího, který odpískal nedovolený zákrok kapitánovi Matějovskému.
50'
Muris Mešanović si ve středu hřiště důrazně vyšlápl na nic netušícího Badibangu. Tady klidně mohla přijít žlutá karta, sudí ale sáhl pouze k domluvě.
49'
Čerstvý Ščetkin po pravé straně pláchl Pudilovi. Poté zvedl hlavu a našel z druhé vlny si nabíhajícího Badibangu, kterého k zakončení nepustil Křapka.
48'
Boleslavští se ještě chvíli udrželi na útočné polovině, jenže se zmohli pouze na další nikterak zajímavý centr, který tentokráte zastavil Dosmagambetov.
47'
Mešanović přenechal u lajny balon Ladrovi, jehož přetažený balon do bezpečí stačil odvrátit v záklonu hrající Fontanello.
46'
Střídání v týmu FK Ordabasy Šymkent: ze hřiště odchází Paulo, přichází Ščetkin.
46'
První poločas je za námi, Boleslav zatím hraje se Šymkentem nerozhodně 1:1. Domácí jsou o trochu aktivnějším týmem, zhruba po čtvrthodině hry Ordabasy několika neuvěřitelnými zákroky podržel brankář Nepogodov. Do vedení se dostali hosté, v jednadvacáté minutě se po sporně nařízeném přímém kopu trefil Mirzad Mehanović. Středočeši se vyrovnání dočkali až v nastaveném čase, po Křapkově pasu balon k tyči umístil Komličenko.
45+3'
45+2'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslavští se v posledních minutách opět snažili útočit, nakonec se jim před koncem poločasu přeci jen podařilo srovnat. Fulnek na pravé straně přenechal balon Křapkovi, který famózním centrem nalezl NIKOLAJE KOMLIČENKA a ten nekompromisním volejem překonal pouze se ohlížejícího Nepogodova.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty. Mezitím Mehanović ve vzduchu tvrdě dohrál Pudila, tentokráte ale vyvázl bez karetního ohodnocení.
45'
Přízemní pokus Mahlanga Šeda kontroloval, míč poté zbytečně zakopl Mirzad Mehanović, který od hlavního rozhodčího vidí žlutou kartu.
44'
Matějovský šikovně umotal dva protivníky, posléze přenesl hru na Antonína Křapku, jenž se zmohl jen na slabý centr, s nímž neměli hostující stopeři problém.
43'
Tato situace ale vyústila jen v další s klidem odvrácený centr. Zpět do vápna míč vrátil Hubínek, jenže Komličenkova hlavička Nepogodova nikterak neohrozila.
42'
Marco Túlio se proti Mehanovićovi zamotal ve vlastních kličkách, nakonec si ale šikovně došel pro faul. Přímý kop Mladé Boleslavi rozehraje kapitán Matějovský.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát už jen pět minut. Udrží se celek ze Šymkentu v těsném vedení, nebo dokáží svěřenci Jozefa Webera srovnat?
40'
Mešanović u postranní čáry dohrál Paula, který spadl na zem za hlasitého zvukového doprovodu. Hosté tak budou rozehrávat standardní situaci.
39'
Jenže Matějovského centr se úplně nepovedl, balon dolétl jen na bližší kraj malého vápna, kde jej do bezpečí odhlavičkoval vytáhlý stoper Fontanello.
38'
Vypadalo to, že balon doputoval do zámezí po odrazu od Fulneka, hlavní sudí ale nakonec po poradě s kolegou na čáře nařídil rohový kop pro Boleslav.
37'
Útočného faulu se kousek před šestnáctkou soupeře dopustil Jakub Fulnek. Nutno poznamenat, že Nepogodov s rozehrávkou už nyní vůbec nespěchá.
36'
Domácí zastavili akci svého soupeře, z jejich protiútoku ale i díky početní nevýhodě nic nebylo. Mešanovićovu přihrávku do běhu před Ladrou sebral Dosmagambetov.
35'
Daniel Pudil trochu zabrnkal na nervy domácích příznivců, když se špatně zorientoval a zpětnou hlavičku málem vyslal dopředu Paula. Situaci ale vyřešili Šeda s Takácsem.
34'
Ladra zvedl hlavu a přetaženým centrem oslovil Jakuba Fulneka. Ten z první sklepl do míst, kde se pohyboval Nikolaj Komličenko, jehož akrobatické zakončení se mezi tři tyče nevešlo.
33'
Na levé straně se zjevil zcela osamocený Mahlangu. Rozhodl se kombinovat s Badibangou, jemuž kousek vedle šestnáctky balon čistě odebral Takács.
32'
Komličenko si šikovně narazil s Mešanovićem. Bývalý útočník pražské Slavie musel zakončovat z akrobatické pozice, ovšem i tak donutil Nepogodova k dalšímu zákroku.
31'
Za Túliovým nekompromisním odkopem se na útočné polovině hnal Nikolaj Komličenko, kterému sudí po prvním doteku s balonem odmával ofsajdové postavení.
30'
Ziguy Badibanga motal hlavu domácím zadákům. Jeho prudký pokus byl lehce tečován, balon ale zamířil přesně doprostřed branky, kde číhal Šeda.
29'
Mehanovíć se s míčem mazlil o trochu déle, než bylo potřeba. Tlačil na něj Fulnek a ve snaze vytlačit jej na obrannou polovinu nakonec dokázal uspět.
27'
Malij hodně přihrál pádu po souboji s Mešanovićem. O chvíli později Túliův centr nalezl hlavu boleslavského útočníka, který nezamířil do prostoru mezi třemi tyčemi.
26'
Mešanović přenechal míč Komličenkovi. Ten se pokoušel svého kolegu rovněž oslovit, jenže jeho záměr skvěle vystihl připravený Timur Dosmagambetov.
25'
Na ofenzivní výlet se vydal Daniel Pudil. Nakonec domácí stoper vyslal do šestnáctky dlouhé autové vhazování, ve vzduchu ale nejvýše ze všech vyskočil Fontanello.
24'
Domácí se opět zdržovali v těsné blízkosti Nepogodovovy branky, jenže ani Komličenko a ani Mešanović nepropálil hradbu těl kazašského celku.
23'
Krátce po vedoucí trefě tohoto utkání dopřál sudí hráčům krátkou pauzu na občerstvení. V Mladé Boleslavi dnes panuje opravdu velké vedro.
21'
Ordabasy právě vstřelilo branku!
Hostující fotbalisté působili v posledních okamžicích hodně zataženým dojmem, nyní se ale po standardní situaci ujímají vedení! Exekuce přímého kopu se ujal MIRZAD MEHANOVIĆ, jehož střela doputovala přes zeď až do sítě Šedovy branky.
20'
Ordabasy budou zahrávat standardní situaci z hodně nebezpečné pozice. Paulo byl totiž faulován Ladislavem Takácsem, jednalo se ale o hodně spornou situaci.
19'
Tomáš Ladra opět až příliš dlouho váhal se střelou. Dovolil si sice drzou kličku proti Dosmagambetovi, balon mu ale v klíčový okamžik uskočil od kopaček.
18'
Mladoboleslavští se v krátkém časovém sledu dopustili dvou nedovolených zákroků. Nejprve fauloval Pudil, o chvíli si za hranou pravidel počínal Komličenko.
17'
Na ofenzivní výlet se vydal Antonín Křapka. Jeho centr se pokoušeli dostihnout Fulnek s Mešanovićem, nakonec z toho ale bude jen odkop od branky.
16'
Marco Túlio zřejmě zamýšlel vysokým centrem oslovit boleslavské útočníky, míč ale nasměroval až do malého vápna, kde ve vzduchu opět zasáhl Nepogodov.
15'
Tomáš Ladra se probojoval na hranici pokutového území. Balon měl připravený na levačku, místo střely ale ještě hledal Fulneka, kterého ke střele nepustil Jerlanov.
14'
Skvělý zásah hostujícího gólmana! Přetažený balon vrátil zpět do centra dění Pudil, načež jej Komličenko prodloužil za sebe. Ze všech nejlépe se zorientoval Túlio, i jeho ale vychytal Nepogodov.
13'
Weberovi svěřenci převzali na chvíli iniciativu, nyní měli k dispozici další roh a málem se dostali do vedení! Po skrumáži ve vápně z bezprostřední blízkosti zakončoval Mešanović, jenže Nepogodov vytáhl famózní zákrok.
12'
Matějovský aktivně napadal rozehrávku soupeře, brankáře Nepogodova nakonec donutil pouze k odkopu míče do zámezí. Autové vhazování pro Středočechy.
11'
O chvíli později zahrávala Boleslav rohový kop. Matějovský nejprve kombinoval s Fulnekem, poté vyslal do vápna nepříjemný balon, který vyboxoval Nepogodov.
10'
Boleslavským fotbalistům se zatím nedaří udržet na balonu. Změnit to zkoušel Ladra, jehož pěkný centr v šestnáctce před Mešanovićem zneškodnil Malij.
9'
Zajímavý dalekonosný vyslal Temirlan Jerlanov. Jan Šeda nepřevedl úplně jistý zákrok, balon nejprve vyrazil nad sebe a do své náruče jej chytil až o chvíli později.
8'
Bystrov s Mehanovićem se pokoušeli něco vymyslet, jenže druhý jmenovaný byl Matějovským vytlačen až na obrannou polovinu. U míče kapitán hostí Fontanello.
7'
Poslední okamžiky se nesly v poněkud nervóznějším dojmu z obou stran. K vidění byla řada nepřesných přihrávek, hru přerušil až nedovolený zákrok Mešanoviće.
6'
Na druhé straně se do trochu otevřenější obrany řítil Muris Mešanović. Jeho přihrávka na Komličenka byla šikovně myšlená, jenže ruskému kanonýrovi nevyšel krok.
5'
Sám na brankáře se po šikovné kolmici od jednoho z kolegů hnal Paulo. Jan Šeda zbytečně vyběhl, naštěstí pro Mladou Boleslav jej ale ve vápně zastoupil Takács.
4'
Také úvodní akce Středočechů skončila neúspěchem. Túlio se sice protáhl mezi dvěma protivníky, jenže o chvíli později si Mešanović nerozuměl s Fulnekem.
3'
Zatím se u balonu drží výhradně fotbalisté ze Šymkentu. Jejich další akce skončila velice brzy, Dosmagambetov zpracovával balon v jasném ofsajdu.
2'
Jako první se kupředu vydali hosté, konkrétně to byl Mirzad Mehanović. Na centr do šestnáctky si ale bývalý hráč Mladé Boleslavi netroufl.
1'
Běloruský arbitr Cinkevič právě odstartoval dnešní utkání, pojďme na to! Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují v modrých dresech, naopak Mladá Boleslav bude hrát v bílém.
1'
FK Ordabasy Šymkent

Také Ordabasy patří k celkem tradičním účastníkům kvalifikačních bojů o Evropskou ligu, od roku 2015 v nich chyběli pouze jednou. Přes první předkolo zvládl kazašský celek projít jen dvakrát v klubové historii. Nejprve v létě roku 2012, když díky jediné vstřelené brance postoupil přes srbskou Jagodinu, a podruhé právě letos. Po výsledcích poměrem 1:0 a 2:0 přehrál celek z třetího nejlidnatějšího města v Kazachstánu gruzínské Torpedo Kutaisi. Do České republiky si svěřenci trenéra Cchadadzeho nepřivezli bůhvíjakou formu. Tři kola před koncem ligy sice drží solidní čtvrté místo, z posledních čtyř zápasů ale vydolovali jen čtyři body.
FK Mladá Boleslav

Do hlavní fáze Evropské ligy se Středočechům podařilo proniknout už popáté za posledních šest let. Zatím se nejdále probojovali do třetího předkola, kde ale v roce 2014 vypadli s Lyonem, v roce 2016 se Škendijí Tetovo a před dvěma lety nestačili na albánské Skënderbeu Korça. Letos si svěřenci trenéra Webera přímo zajistili účast ve druhém předkole, k čemuž jim pomohl také nový formát české nejvyšší soutěže. Po sedmém místě v základní části a vítězství ve skupině o Evropskou ligu zvládla Mladá Boleslav také klíčové utkání o postup, když přetlačila Baník Ostrava těsně 1:0. V případě skalpu celku z Šymkentu čeká na Středočechy lepší z dvojice FCSB – Alaškert.
Příjemný čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! FK Mladá Boleslav začíná svou letošní pouť kvalifikačními boji o účast v základní skupině Evropské ligy, jako první ji v cestě stojí kazašský celek FK Ordabasy Šymkent. V Loko Trans Aréně je začátek utkání naplánován na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.