Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Maccabi - 25. července 2019   20:45

Štrasburk
Štrasburk
45' Ajorque  • 47' Thomasson  • 62' Martin
3:1
(1:1)
Maccabi
Maccabi
39' Plakuščenko
Štrasburk
Sels – Djiku, Simakan, Kone – Aaneba (46. Thomasson), Fofana, Martin, Bellegarde (77. Zohi), Carole – Da Costa (83. Lienard), Ajorque
Kamara – Corgnet, Lebeau, Lienard, Ndour, Thomasson, Zohi
Blom – Goossens, Bluemink (všichni NED)
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Maccabi
Haimov – Mabouka, Arad, Habashi, Gershon – Plakuščenko (67. Haziza), Ashkenazi, Lavi, Meir – Rukavytsya (90. dos Santos), Shua (50. Menachem)
Cohen – Abu Fani, dos Santos, Awad, Haziza, Menachem, Wildschut

Z utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme dobrou noc.
Odveta je na programu na izraelské půdě za týden ve čtvrtek 1. srpna od 19 hodin.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 3:4.
Duel mezi Štrasburkem a Maccabi Haifa končí očekávaným vítězstvím francouzského favorita. Izraelský celek šel sice zásluhou Plakuščenka do vedení, poté ale putoval předčasně do sprch vyloučený Habashi, jehož faul potrestal Ajorque proměněnou penaltou. Ihned po začátku druhé půle dokonal obrat střídající Thomasson, na něhož navázal krátce po hodině hry Martin. Šance se rodily i nadále, dvakrát dokonce zvonilo břevno, skóre už se ale neměnilo.
90+5'
90+5'
Zohi byl načapán v ofsajdu, rozehrávat mohou hosté.
90+4'
Thomasson zkoušel střílet z voleje, mířil ale vedle pravé tyče.
90+2'
Hosté mohli snížit! Štrasburk ztratil balon na půlící čáře a dopředu se hnal Haziza. Jeho rána levačkou ale letěla do břevna!
90+1'
Hrát se bude pět minut nad rámec čisté hrací doby.
90'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Nikita Rukavytsya, přichází Allyson Aires dos Santos.
88'
V závěru zápasu je trestán žlutou kartou hostující Arad.
87'
Djiku rozezvučel svou dělovkou břevno! Jeho ránu tečoval hlavou jeden z bránících fotbalistů Maccabi.
86'
Francouzský celek měl k dispozici rohový kop. Ten rozehrál nově příchozí Lienard, pouze však na přední tyč, odkud jej odkopl jeden z hostů do bezpečí.
85'
Štrasburk je nadále aktivnější a usiluje o čtvrtý gól, který by ještě vylepšil výchozí pozici před odvetou. Maccabi se ze všech sil brání.
83'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Joia Nuno Da Costa, přichází Dimitri Lienard.
79'
Po Caroleho centru z levé strany pálil z voleje Thomasson, míč ale mezi tři tyče nevměstnal.
77'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Kevin Zohi.
75'
Další akci Štrasburku zakončil nepřesně Ajorque. Haimov si následně dává s odkopem hodně načas.
73'
Štrasburk měl k dispozici standardní situaci, po níž hlavičkoval kousek od penaltového puntíku Kone přesně doprostřed branky.
71'
Po delší době zahrozilo také Maccabi, celá akce byla ale zpomalena, aby nakonec vyrezultovala velmi nepřesnou střelou.
67'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Maxim Plakuščenko, přichází Dolev Haziza.
65'
Aktuálně se nehraje, neboť oba týmy dostaly prostor občerstvit se u svých střídaček.
63'
Ajorque to zkoušel individuálně, ačkoliv se však pár protihráčů zbavil, nakonec o míč přišel.
62'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku!
JONAS MARTIN si narazil balon s Thomassonem a zakončil povedenou akci přesně umístěnou střelou k pravé tyči.
60'
Neujal se ani pokus Da Costy, který branku přestřelil. Při své snaze vykopl i pořádný drn trávy.
57'
Tentokrát vystrašil Haimova ranou z hranice vápna Bellegarde, míč ale nasměroval vedle pravé tyčky.
53'
Ajorque procedil balon ke střídajícímu Thomassonovi, který je po svém příchodu na hřiště nesmírně aktivní. Druhý jmenovaný ale pálil i v tomto případě nad břevno.
50'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC: ze hřiště odchází Yarden Shua, přichází Sun Menachem.
50'
Thomasson znovu zkusil štěstí. Tentokrát však z větší dálky bránu Haify přestřelil.
47'
Ajorque našel přihrávkou mezi dvěma protihráči volného ADRIENA THOMASSONA, který dloubl míč před vybíhajícím Haimovem přesně ke vzdálenější tyči. Štrasburk dokonává obrat a vede 2:1!
46'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ismael Aaneba, přichází Adrien Thomasson.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
Úvodní poločas zápasu mezi Štrasburkem a Haifou měl pomalejší rozjezd, avšak o to zajímavější finiš. Hosté nejprve trefili z ojedinělé akce tyčku, po té další už se ale díky tečované ráně Plakuščenka radovali z vedoucí trefy. Domácí však zvládli před odchodem do šaten srovnat, když nedovolený zákrok na Da Costu potrestal proměněnou penaltou Ajorque. Štrasburk bude navíc po vyloučení Habashiho dohrávat duel proti deseti, a tak se dá ve druhé půli očekávat jeho tlak.
45+5'
45+4'
V případě Aaneby už došla sudímu trpělivost a vytahuje z kapsičky žlutou kartu.
45+3'
Na hrací ploše přibývá ostrých zákroku. Po jednom takovém budou rozehrávat hosté z Izraele.
45+2'
Ajorque pelášil na Haimova a mohl bleskově otočit skóre ve prospěch Štrasburku, hostující brankář ale balon skvělým zákrokem vyrazil.
45+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
45'
Autorem branky z pokutového kopu je LUDOVIC AJORQUE, který poslal míč po zemi přesně k pravé tyči. Haimov měl namířeno na opačnou stranu.
43'
Habashi navíc za svůj zákrok vidí červenou kartou a putuje předčasně do sprch!
43'
Da Costa byl podražen v pokutovém území, Štrasburk bude kopat penaltu!
42'
Po centru z levé strany hlavičkoval před vybíhajícím Haimovem nepřesně Fofana. Míč končí daleko nad bránou.
41'
Štrasburk se snažil rychle odpovědět. Do vápna centroval Carole, míč ale zastavila hostující obrana.
39'
Maccabi Haifa právě vstřelila branku!
Teď už jdou ale fotbalisté izraelského celku do vedení! MAXIM PLAKUŠČENKO vyslal ze střední vzdálenosti dělovku, kterou ještě nešťastně tečoval jeden z domácích hráčů. Sels na balon nedosáhl, Haifa vede!
35'
Z ničeho nic mohlo udeřit na druhé straně! Do úniku se po skvělé průnikové přihrávce dostal Rukavytsya, přízemní ranou ale orazítkoval pouze levou tyč!
33'
Martin rozehrál standardku, z níž poslal centr na hlavu Djikua, druhý jmenovaný však zamířil nad horní tyč.
32'
Štrasburk se šikovně prokombinoval až téměř k brance, Lionel Carole se ovšem ke střele z dobré pozice nedostal, neboť po souboji upadl. Penalta se ale nepíská!
30'
Duel pokračuje. Na ukazateli skóre svítí po půlhodině bezbrankový stav.
28'
Hra je na chvíli přerušena. Nizozemský rozhodčí Blom nařídil krátkou přestávku na osvěžení.
28'
Centr od rohového praporku si stáhl Haimov do rukavic.
27'
Tentokrát se do míče opřel Fofana a byla z toho slušná dělovka! Haimov ji ve výskoku vyškrábl na roh.
26'
Ze střední vzdálenosti otestoval Haimovovu pozornost Simakan, brankář Maccabi ale jeho přízemní pokus bez větších problémů zpacifikoval.
25'
Centr z pravé strany hrací plochy odhlavičkoval jeden z hostů na autové vhazování.
25'
Aanebův střílený centr byl sražen na rohový kop.
23'
Na prudký vzdušný balon si nejvýše naskočil Da Costa, hlavou ale zamířil nad horní tyč.
21'
Štrasburk kombinuje na polovině soupeře a snaží se vymyslet něco směrem dopředu, obrana Maccabi ale zatím funguje spolehlivě.
18'
Z rohu domácí nic nevyřešili a ani teď se jim nedařilo o moc lépe, jejich akci zastavuje praporek pomezního.
14'
Ke střele ze slušné pozice se dostali i domácí, ale hostující gólman Haimov rovněž vytáhl pohotový zákrok, po kterém se bude zahrávat rohový kop.
13'
Domácí gólman teď už musel zasahovat po šanci Meiry, míč si ale dobře našel a šanci soupeře s přehledem zhatil.
9'
Hosté nebyli daleko od první vážné šance, průnikovou přihrávku ale na poslední chvíli domácí obránci zvládli zachytit a zabránili tak pohromě.
4'
Bellegarde se snažil projít přes bránícího protihráče, situace však rezultuje autovým vhazováním pro Maccabi.
2'
Domácí fotbalisté nastoupili do zápasu v modrých dresech, hosté hrají ve světle zelených.
1'

RC Štrasburk: Sels – Djiku, Simakan, Kone – Aaneba, Fofana, Martin, Bellegarde, Carole – Da Costa, Ajorque
Náhradníci: Kamara – Corgnet, Lebeau, Lienard, Ndour, Thomasson, Zohi

Maccabi Haifa FC: Haimov – Mabouka, Arad, Habashi, Gershon – Plakuščenko, Ashkenazi, Lavi, Meir – Rukavytsya, Shua
Náhradníci: Cohen – Abu Fani, dos Santos, Awad, Haziza, Menachem, Wildschut

Rozhodčí: Blom – Goossens, Bluemink (všichni NED).
Maccabi Haifa FC je vůbec prvním izraelským fotbalovým klubem, který se kdy kvalifikoval do skupinové fáze Ligy mistrů. O tu sice letos hrát nebude, avšak i druhá nejprestižnější evropská soutěž je pro vicemistra své země slušným lákadlem. Haifa musela absolvovat úvodní předkolo, v němž si poradila po vítězstvích 2:0 (doma) a 3:2 (venku) se slovinskou Murou.
Francouzský RC Štrasburk byl založen v roce 1906. Do druhého předkola Evropské ligy se klub dostal až jako jedenáctý celek uplynulého ročníku Ligue 1. Na začátku tohoto desetiletý si prošel RC temným obdobím, když byl kvůli dluhům uvalen do konkurzu a přeřazen až do páté nejvyšší francouzské soutěže. Aktuálně už ale opět působí mezi domácí elitou. Na utkání s Haifou se Štrasburk naladil třemi vítěznými přípravnými zápasy s Curychem, Lutychem a naposledy Toulouse.
Příjemný večer u sledování druhého předkola Evropské ligy. V rámci tohoto textového přenosu se zaměříme na utkání mezi týmy RC Štrasburk a Maccabi Haifa FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.