Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Trabzonspor : AEK Atény - 29. srpna 2019   19:30

Trabzonspor
Trabzonspor
0:2
(0:2)
AEK Atény
AEK Atény
24' Livaja   • 30' Mantalos
Trabzonspor
Cakir – Pereira, Fernándes, Campi, Novák – Parmak, Mikel (35. Sörloth) – Omur (44.Sari, 82. Erdogan), Soda, Nwakaeme – Ekuban
Avdijaj, Erdogan, Hosseini, Kardesler, Sari, Sörloth, Turkmen
Oliver
AEK Atény
Barkas – Bakakis, Vranjes, Oukonomou (88.Klonaridis), Lópes – Simoes, Čigrinskij – Galanopoulos (58. Krstičič), Livaja, Mantalos – Oliveira
Giakoumakis, Klonaridis, Krstičič, Paulinho, Svarnas, Tsintotas, Verde

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.
Sledovali jsme velmi napínavé utkání až do konce, z postupu se nakonec raduje domácí Trabzonspor, ač dnešní utkání prohrál s AEK Atény 0:2. Obě branky padly už v prvním poločase, kdy se nejprve pěkným přehozením brankáře prosadil Marko Livaja a ve 30. minutě proměnil penaltu Petros Mantalos. V prvním poločase byli hosté rozhodně lepší, ale druhý už nezvládli, přitom jim na postup chyběl jediný gól. Jenže domácí si počínali zkušeně a postup si pohlídali, AEK nepustili do žádné větší šance. Naopak se mohli sami prosadit, zajímavě stříleli zejména Parmak a Nwakaeme, ale oba vychytal skvělý Barkas. V závěru se už AEK ani nedostalo k pořádnému tlaku a Evropskou ligu si letos nezahraje. Tu naopak přivítá Trabzonspor. Základní skupiny se losují už zítra ve 13 hodin středoevropského času.
90+5'
90+4'
Standardní situaci rozehrál Sosa a branku sice neohrozil, ale to už domácím nemusí vůbec vadit, protože postupují!
90+4'
Tady nemohlo přijít nic jiného než červená karta pro Hélder Lopese.
90+3'
Místo toho však přišli o míč a Ekuban se řítil sám na branku a byl faulován.
90+3'
Aténští se dostávají k míči a mají čas na poslední nákop dopředu.
90+2'
Brejk Trabzonsporu táhl tradičně po levé straně Nwakaeme. Byl jen přibrzděn, domácí totiž budou vhazovat.
90+1'
Brankář Cakir s s rozehrávkou dává hodně na čas.
90+1'
Nastavují se pouze tři minuty.
90'
A i před vlastním vápnem si počínají zkušeně. Třeba jako nyní Filip Novák, který se nechal faulovat.
89'
Závěr utkání tedy zatím zvládá Trabzon opravdu skvěle, většinu času tráví v blízkosti vápna AEK.
88'
V koncovce mají dnes domácí rozhodně smůlu. V nadějné pozici byl Sörloth, ale jeho ránu obrana hostů zablokovala.
88'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Marios Oikonomou, přichází VIktor Klonaridis.
87'
Sosova střela byla sražená, takže to bude další rohový kop. To v tuto chvíli domácím maximálně vyhovuje.
86'
Nwakaeme neustále a neúnavně větrá obranu AEK a řecký tým se v poslední době nemůže dostat do tlaku. Nyní Nigerijec vybojoval rohový kop.
85'
Až o chvíli později se Sörloth přeci jen dostal k míči i ke střele, ale branku minul.
84'
Nwakaeme se opět jednoduše dostal do vápna, ale na střelu to tentokrát neměl a ani nedokázal najít Sörlotha.
83'
I další rohový kop hosté přežili bez úhony.
82'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Yusuf Sari, přichází Dogan Erdogan.
82'
Rohovému kopu domácích se aténský celek ubránil, ale dál je pod tlakem.
81'
Domácí chodí čím dál tím častěji do brejků. Ten další táhl znovu Nwakaeme a tentokrát to vzal na sebe a vypálil. Jeho pěknou ránu dokázal Barkas skvěle vyrazit.
80'
Brankář AEK Barkas byl ve vzduchu znovu jistý v v pohodě sebral centr ze standardní situace.
79'
Michalis Bakakis skluzem zezadu fauloval unikajícího Nwakaemeho a dostal žlutou kartu.
78'
Z pravé strany se snažil míč do vápna dostat Simoes, ale obrana tureckého týmu byla proti.
77'
Poslední čtvrthodina utkání bude ještě nesmírně zajímavá. AEK se bude tlačit za postupovou brankou. Pro Trabzon to ještě budou pořádné nervy.
76'
Nenad Krstičič fauloval Ekubana a také on si prohlédl žlutou kartu.
74'
Ani další rohový kop nepřinesl Trabzonsporu důležitý gól, takže drama pokračuje.
73'
Nwakaeme prokázal svou rychlost při průniku na levém křídle. Nakonec jeho akce vyústila ve střelu Parmaka z dálky a parádní zákrok Barkase.
72'
Domácí byli pod tlakem, tak pouze odkopli míč na soupeřovu polovinu a dál se budou muset bránit.
71'
Ani tentokrát nedostal Oliveira prostor, ale hosté zůstanou u míče prostřednictvím autového vhazování.
69'
Nelson Oliveira se v šestnáctce k míči nedostal a navíc rukama fauloval Filipa Nováka.
68'
Yusuf Sari zezadu fauloval, a proto dostává po zásluze žlutou kartu.
67'
Sosa poslal z pravé strany štiplavý centr před branku AEK, ale hostující obránci si s ním dokázali poradit a odvrátili ho.
66'
To se však nestalo, protože také AEK se hned vzápětí provinilo proti pravidlům.
66'
Po faulu ve středu pole se k míči dostanou hosté a mohou vymyslet akci, která by jim třeba mohla zajistit postupovou třetí branku.
65'
Domácí dnes zatím prostě nemají den. Znovu si vůbec nerozuměli, přihrávka Sörlotha na Nováka byla velmi nepřesná.
63'
Stoper Ognjen Vranjes dostává žlutou kartu, to může být pro AEK problém.
62'
Domácí se natlačili před pokutové území AEK, ale poté dostal Sari přihrávku, kterou nemohl na hřišti dostihnout.
62'
Ten také přišel, ale Trabzonspor neměl větší problémy ho ubránit.
61'
Mantalos byl faulovaný a AEK bude zahrávat standardku od levé postranní čáry. Očekává se centr do vápna.
60'
Po rohovém kopu se do zakončení dostal Sosa, ale těsně netrefil střelou po zemi branku.
59'
Alexander Sörloth vystřelil z levé strany, i když byl docela z úhlu. Vybojoval alespoň rohový kop.
58'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Konstantinos Galanopoulos, přichází Nenad Krstičič.
57'
Na hřišti planou emoce, jde vidět, že jde o hodně. Žlutou kartu za nesportovní chování vidí kapitán AEK Petros Mantalos.
55'
Sörloth se tentokrát do vápna neprobil a pak se museli domácí velice rychle vracet, aby zastavili rychlý brejk Atén.
55'
Ani tento rohový kop ovšem domácí radost nepřinesl, bude se rozehrávat od branky AEK.
54'
Domácí zahodili další nadějnou akci! Do vápna se dostal Nwakaeme a dokázal vypálit. Barkas míč přizvedl nad břevno na rohový kop.
53'
Alexander Sörloth dostal míč těsně před malé vápno, ale zakončit se mu nepovedlo. Znovu u něj byli rychle obránci AEK.
52'
Mantalos rozehrál i další rohový kop, tentokrát z pravé strany. Opět se Trabzonspor dokázal ubránit.
51'
Rohový kop si vyzkoušeli také hosté. Mantalosův centr nebyl špatný, ale nikdo z hostů se do zakončení nedostal.
50'
Nebyl to povedený rohový kop. Přetažený centr nikdo nezachytil a míč skončil v zámezí.
50'
Rozehrávka rohového kopu ještě neproběhla, rozhodčí uklidňuje souboje ve vápně.
49'
Novák poslal míč do vápna na Sörlotha. Ten se pokusil otočit k brance, ale o míč přišel. Je to však rohový kop pro Trabzon.
48'
Trabzonspor reklamoval penaltový zákrok na Sosu, ale rozhodčí zůstal v klidu.
47'
Barkas dnes ovšem působí velice jistým dojmem a znovu byl u centrovaného míče jako první.
46'
Domácí nastoupili do druhého poločasu aktivně a hned si vybojovali rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:32.
První poločas skončil, Trabzonspor před domácím publikem prohrává 0:2. První utkání vyhrál 3:1, takže by i za tohoto výsledku postupoval, ale stačí jedna inkasovaná branka a bude všechno jinak. Skóre otevřel v 24. minutě Marko Livaja a ve 30. minutě už to bylo 2:0, když penaltu proměnil Petros Mantalos. Domácí navíc museli už dvakrát kvůli zranění střídat. Čeká je ještě hodně náročných 45 minut ve druhém poločase.
45+2'
45+2'
Simoes při snaze hlavičkovat fauloval brankáře, takže tohle Trabzonspor přežil bez úhony.
45+2'
Ještě jeden rohový kop dostávají AEK Atény v prvním poločase k dispozici.
45+1'
A hosté nemají stále dost a znovu zahrozili další zajímavou akcí. Tentokrát to domácí ustáli.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Domácí zažívají příšerný poločas. Prohrávají 0:2 a navíc museli už dvakrát střídat.
44'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Abdulkadir Omur, přichází Yusuf Sari.
43'
Jenže jsou tu další komplikace pro domácí, Omur má nějaké zdravotní trable a musí být ošetřen.
43'
Také rohový kop se povedlo Trabzonsporu úspěšně ubránit a nyní už může spěchat dopředu.
42'
Ze standardní situace se hosté neprosadili, ale ještě budou kopat roh.
41'
Joao Pereira fauloval Bekakise a obdržel žluté napomenutí.
40'
Ekuban to ve středu pole přehnal s agresivitou při napadání, sudí píská faul.
38'
Tentokrát se už Bargas zapotil více, když se a něj řítil Ekuban. Ale znovu to zvládl, u míče byl jako první.
37'
Novák hledal centrem z pravé strany Sörlotha, ale znovu tomu chyběla větší přesnost. To zatím domácí v tomto utkání sráží.
36'
Do náznaku šance se na druhé straně dostal Joao Pereira, ale ani on nedonutil brankáře Barkase k zákroku, nemířil přesně.
35'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází John Obi Mikel, přichází Alexander Sörloth.
35'
Hosté jsou při chuti a dál větrají obranu Trabzonu. Ten se nyní za pískotu tribun jen brání.
34'
Na druhé straně se po rohovém kopu dostal do zakončení Oikonomou, ale obrana jeho pokus zablokovala.
33'
Nwakaeme se ocitl v ofsajdovém postavení, takže akce Trabzonsporu neměla dlouhé trvání.
30'
AEK Athény právě vstřelily branku!
Skvělý start pro AEK, už vedou 2:0! Z penalty se prosadil PETROS MANTALOS, který se trefil přesně do pravého dolního koutu branky a Cakirovi nepomohlo ani to, že si vybral stejnou stranu.
28'
Žlutou kartu si zblízka za nedovolený zákrok prohlédl záložník Trabzonsporu John Obi Mikel. AEK bude kopat penaltu!
27'
Sosa se vrátil, aby vypomohl obraně Trabzonsporu a udělal to dobře. Vybojoval aut pro svůj tým.
26'
Domácí jsou opět nastěhovaní před vápnem AEK a hledají, kudy by poslali míč dovnitř.
25'
Na druhé straně se domácí pokoušeli hned odpovědět, ale Ekuban na to byl proti přesile obránců sám.
24'
Utkání notně nabírá na zajímavosti, hosté se totiž dostávají do vedení 1:0 a stahují tak ztrátu z prvního utkání. Sosa hezky našel MARKA LIVAJU a ten elegantně přehodil brankáře.
23'
Pereira hledal přihrávkou za obranu Ekubana, ghanskému útočníkovi ovšem kousek chyběl, aby míč dostihl.
22'
Hosté zkusili nacvičený signál a rozehrávku po zemi na krátko, ale do zakončení se nedostali.
21'
Řecký tým bude zahrávat rohový kop z levé strany.
20'
Hra se nyní poměrně často kouskuje, což rozhodně jejímu tempu nepřispívá.
19'
Pereira přečetl Oliveirovu přihrávku. AEK znovu poměrně lacině ztrácí míč.
18'
Sosa poslal zajímavý míč do vápna soupeře. Natahoval se po něm Mikel, ale nedosáhl.
17'
Campi podržel za dres Livaju a hosté budou rozehrávat standardku z pravé strany.
16'
Barkas předvedl snadný zákrok, kterým zpacifikoval střelu z dálky.
15'
Přímočaře dopředu se pustil Omur a pouze za pomocí faulu ho dokázal zastavit Dmitro Čigrinskij, který dostává žlutou kartu.
14'
Novák je nyní už na své tradiční pozici a podílí se na zakládání další akce svého mužstva.
13'
Filip Novák si naběhl z pozice obránce až do vápna a snažil se hlavičkovat, ale ideálně míč netrefil.
12'
Teď se zase veškerá akce přesouvá před vápno hostů, Trabzonspor už hledá cestu k finálnímu centru.
11'
Do míče se opřel Mantalos a povedlo se mu podstřelit zeď. Těsně ale minul branku.
10'
Nyní dostane řecký tým šanci snížit ztrátu z odvety, protože má k dispozici standardní situaci ze zajímavého místa.
9'
Hosté prohráli první zápas, takže je logické, že dobývají obranu Trabzonsporu.
8'
V prvních minutách odvety 4. předkola Evropské ligy se hraje zatím vyrovnaný fotbal bez šancí.
7'
Livaja si dobře pokryl míč tělem a poté byl faulovaný, takže budou hrát hosté.
6'
Domácí opět se založením své akce nespěchají. Začínají od obránců.
5'
Na druhé straně dostal přihrávku za obranu Livaja, ale byl v ofsajdu.
4'
Ekuban se snažil protlačit se k centru z pravé strany, ale fauloval při tom, takže z akce domácích není nic.
3'
Trabzonspor drží nyní míč na vlastních kopačkách a snaží se prokombinovat na útočnou polovinu. Zapojuje se také český bek Filip Novák.
2'
AEK je v prvních chvílích utkání malinko aktivnějším týmem, ale o nějakém tlaku se nedá mluvit.
1'
Utkání začalo. Domácí Trabzonspor nastupuje v vínových dresech, hostující AEK v černo-žluté variantě.
1'
Hráči obou mužstev už jsou na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Trabzonspor AŞ: Cakir – Pereira, Fernándes, Campi, Novák – Parmak, Mikel – Omur, Soda, Nwakaeme – Ekuban
Náhradníci: Avdijaj, Erdogan, Hosseini, Kardesler, Sari, Sörloth, Turkmen

AEK Atény FC: Barkas – Bakakis, Vranjes, Oukonomou, Lópes – Simoes, Čigrinskij – Galanopoulos, Livaja, Mantalos – Oliveira
Náhradníci: Giakoumakis, Klonaridis, Krstičič, Paulinho, Svarnas, Tsintotas, Verde.
První zápasy

První utkání dvojzápasu 4. předkola Evropské ligy dopadlo lépe pro Trabzonspor, který na hřišti AEK vyhrál přesvědčivě 3:1. Vzhledem k pohárové matematice má tedy výrazně nakročeno do základní skupiny EL. AEK sice vedlo brankou Livaji už ze 4. minuty, ale ještě do poločasu zápas obrátil ve prospěch hostů Ekuban. Ten pak ve druhém poločase dokonal svůj hattrick.
AEK Atény FC

AEK Atény jsou tradičním řeckým klubem s těmi nejvyššími ambicemi na domácí scéně. V rámci pohárové Evropy by si AEK rádo zahrálo základní skupinu Evropské ligy. Poslední domácí titul získalo AEK v sezoně 2017/18 a přerušilo tak dlouholeté panování Olympiakosu, svého úhlavního rivala. V minulo sezoně už ale zase skončilo až za Olympiakosem na třetím místě a proto se ho týkají jen předkola Evropské ligy. V tom třetím Atény postoupily přes Craiovu po výsledcích 2:0 venku a 1:1 doma. V rámci domácí Superligy zatím má AEK za sebou pouze jedno utkání, v prvním kole překvapivě doma podlehlo Xanthi 0:1. To bylo ovšem dáno i tím, že hodně hráčů z obvyklé základní sestavy se šetřilo na odvetu proti Trabzonsporu.
Trabzonspor AŞ

Trabzonspor je předním tureckým klubem, zejména v posledních letech výrazně šlape na paty tradičním hegemonům Fenerbachce, Besiktas a Galatasaray. Trabzonspor v minulé sezoně skončil v domácí lize na čtvrtém místě, číms si zajistil postup do předkol Evropské ligy. Trabzonspor začínal ve třetím předkole, kde narazil na pražskou Spartu. S tou odehrál dva náročné duely a nakonec po výsledcích 2:2 venku a 2:1 doma postoupil. V domácí Superlize se zatím Trabzonu také daří, nejprve remizoval na hřišti Kasimpasy 1:1 a poté dom aporazil Malatyaspor 2:1.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 4. předkola Evropské ligy mezi týmy Trabzonspor AŞ a AEK Atény FC. Zápas se odehraje na Senol Gunes Stadium v Trabzonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.