Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Valur : Ludogorets - 25. července 2019   21:00

Valur
Valur
11' Petry
1:1
(1:0)
Ludogorets
Ludogorets
90+2' Andrianantenaina
Valur
Einarsson – Saevarsson, Ómarsson, Sigurbjörnsson, Jónsson – Petry, Hedlund, Ingvarsson (67. K. Sigurdsson) – Bartalsstovu, Pedersen (87. Ingason), Halldórsson (72. Eiríksson).
Georgios Kominis – Christos Akrivos, Andreas Meintanas (všichni GRE)
Vodafonevöllurinn, Rejkjavík
Ludogorets
Ilijev – Cicinho (88. Lukoki), Terzijev, Forster, Nedjalkov – Badji (69. Świerczok), Góralski – Andrianantenaina – Jorginho, Keșerü, Tchibota (61. Wanderson).
Renan – Djakov, Wanderson, Grigore, Lukoki, Ikoko, Świerczok.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:10. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 4:3.
Utkání je u konce a po průběhu utkání budou s konečným výsledkem spokojenější asi hostující hráči. Razgrad se po celou druhou půli snažil o tlak, vytvářel si šance, jenže v koncovce šly míče buď mimo branku, nebo pozorný Einarsson vytáhl povedený zákrok. Už to vypadalo, že Reykjavík těsný náskok udrží, když si ve druhé minutě nastavení naskočil na centr Anicet Andrianantenaina a zblízka upravil na konečných 1:1. Vyhlídky do odvety jsou tak lepší právě pro Ludogorec, nicméně Valur zcela jistě nepojede do Bulharska s poraženeckou náladou.
90+4'
90+3'
Vyrovnáním povzbuzení hosté se ještě snaží o jeden úder, který by byl vítězný, už je to ale trochu na náhodu.
90+2'
Ludogorec Razgrad právě vstřelil branku!
Ledová sprcha pro Valur. Hosté pokračovali v centrech a tentokrát jim to vyšlo, když si na pas z levé strany naskočil zcela volný ANICET ANDRIANANTENAINA a zblízka se hlavou trefil mimo Einarssonův dosah – 1:1.
90+2'
Tlak vrcholí, do vápna létá jeden míč za druhým, obětaví hráči Valuru ale nadále odvrací.
90+1'
Po dvou narážečkách zakončoval z úhlu Wanderson, jeho pokus se prokutálel těsné mimo branky a domácí jej ještě pro jistotu odkopli na roh.
90'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
89'
Centr za centrem míří před Einarssona, v pokutovém území se ale stále nenašel nikdo, kdo by míč usměrnil přesně na branku.
88'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Cicinho, přichází Jody Lukoki.
87'
Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Patrick Pedersen, přichází Birnir Ignason.
87'
Nakonec to Pedersen zvládl po svých a v doprovodu lékaře míří mimo hrací plochu.
87'
Máme tu přerušení hry, na trávníku totiž sedí domácí Pedersen a míří k němu dokonce nosítka.
86'
Zprava nacentroval Cicinho na Keșerüa, jeho pohotový volej prosvištěl vedle Einarssonovy branky.
85'
Świerczok se zlobí na rozhodčího, myslel si, že byl při svém zakončení ve vápně nedovoleně atakován. Píšťalka však mlčela a Einarsson si připsal další úspěšný zákrok.
84'
Einarsson je dnes v dobrá formě, teď se mu povedlo zkrotit i nepříjemný pokus z levého křídla.
83'
Prvotní centr nebezpečný nebyl, na ten druhý musel v pokutovém území vyskočit Jónsson a dostat míč mimo žhavé území.
82'
Po následném centru vznikl menší závar u zadní tyče, Valur se ubránil za cenu rohového kopu.
82'
Další žlutá karta pro hráče Reykjavíku. Ivar Jónsson skluzem zastavil Cicinha a rozhodčí neváhal.
80'
Cicinho poslal do pokutového území Valuru hned dva centry. První byl odvrácen obranou, ten druhý si pokryl připravený Einarsson.
79'
Žlutá karta pro domácí. Za poměrně ostrý skluz byl takto potrestán Patrick Pedersen.
78'
Góralski prostrkával míč za domácí obranu, tuto myšlenku však hráči Reykjavíku přečetli a pas pokryli.
76'
Samotný rohový kop už nebezpečný nebyl, přesto domácí zůstávají u míče a útočí.
75'
Šance i na druhé straně. Už to sice vypadalo, že Jónsson prováhal nejlepší okamžik pro střelu, když v tu chvíli přišla rána přes obránce a Ilijev měl co dělat, aby ji vyškrábl na roh!
72'
Ou, tohle bylo opravdu těsné. Po Cicinhově centru z pravé strany lízl hlavou míč Keșerü a jeho hlavička prolétla jen kousíček vedle tyče. Keșerü pak reklamoval Einarssonovu teč a tedy roh, s tím ovšem u sudího neuspěl.
72'
Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Kristinn Halldórsson, přichází Bjarni Eiríksson.
71'
Dlouhý a vyoský pas byl na Jónssona až příliš prudký a míč skončil v zámezí.
69'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Stephane Badji, přichází Jakub Śvierczok.
69'
Po Keșerüově přihrávce pálil z otočky Jorginho a nevypadalo to úplně zle. Přesto míč prolétl vedle branky.
68'
No a K. Sigurdsson byl hned přivítán tvrdým zákrokem a chvíli si na umělém trávníku poležel.
67'
Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Einar Ingvarsson, přichází Kristinn Sigurdsson.
66'
Po Jorginhově průniku do pokutového území a jeho přihrávce pálil Wanderson, jenže přesně do stínícího obránce.
64'
Kombinace k úspěchu nevedla, Jorgingo, Cicinho a spol. opět u pokutového území pohořeli.
63'
Rohový kop pro Ludogorec, tlak hostů se stále stupňuje. U míče je připraven Wanderson.
61'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Mavis Tchibota, přichází Wanderson.
61'
Teď už ale byli hosté opravdu blízko. Zprava posadil Cicinho centr na Jorginhovu hlavu, jenže ten zblízka zakončil těsně vedle levé Einarssonovy tyče!
60'
Jorgingo dostal od domácí obrany trochu prostoru na průnik pravou stranou a rázem tu byl průnik s prudkou přihrávkou na střed. Tu domácí obrana jen tak tak odvrátila.
58'
Další centr hostů, pas v podání Keșerüa vyboxoval připravený gólman Einarsson.
58'
Hosté v protiútoku, ten skončil nepřesným centrem na nabíhajícího Jorginha. Míč skončil za brankou, Einarsson může v poklidu odkopnout.
57'
Trochu divoká malá domů na Ilijeva, ten si pak nedělal potíže a předvedl rázný odkop směrem k zámezí.
55'
Domácí měli rohový kop, Ingvarsson však svůj centr přetáhl a prakticky zahájil bleskový kontr Razgradu. Ten skončil před centrem, hráči Valuru se zvládli stáhnout.
53'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok uprostřed hřiště dostal hostující Georgi Terzijev.
52'
Je to teď fotbal na jednu branku, na tu domácí, hráči Valuru však stále odolávají.
51'
Dnes druhý karetní trest pro domácí Reykjavík, tu žlutou si prohlédl Orri Ómarsson.
50'
Keșerü pálil z levé strany, moc mu to ale nesedlo, neboť jeho rána skončila o velký kus vedle Einarssonovy branky.
49'
Razgrad je v úvodu druhé půle hodně nažhaven a snaží se o bleskové srovnání, teď se ale mával další ofsajd. V něm byl zachycen Tchibota.
47'
Po kombinaci za hranicí pokutového území vypálil Tchibota, jeho pohotovou ránu vyrazil připravený Einarsson.
46'
První akce Ludogorce skončila ofsajdem, příliš rychle na míč vystartoval Jorginho.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Je za námi první poločas, který sice přinesl ze strany Ludogorce mírnou převahu, jenže nulovou úspěšnost. Domácí se oproti tomu prosadili vlastně z první vážnější akce, kdy se do odraženého míče opřel Lasse Petry a střelou zpoza vápna překvapil gólmana Ilijeva. Razgrad se poté snažil srovnat krok ve skóre, po celou dobu však narážel na připravenou obranu a když neuspěl ani dalekonosnou ranou z přímého kopu Forster, odešlo se do šaten za stavu 1:0.
45+1'
45+1'
I po rohu se Tchibota snažil zakončit a srovnat gólem do šatny, obrana Valuru je ale zatím stoprocentní.
45'
Po narážečce s Keșerüem se za obranu domácích dostal Tchibota, následnou střelu mu ale na roh srazil Sigurbjörnsson.
44'
Na druhé straně neuspěl Pedersen, o míč jej společnými silami obrali Terzijev s Badjim.
43'
Neúnavně to hosté zkouší po pravém křídle, kombinace však jdou do přehuštěného prostoru.
41'
Ne ne, Ludogorci to zatím směrem kupředu moc nejde a na tváři Cicinha už je vidět i mírná frustrace z nezdarů.
40'
Zprava teď centroval Jorgingo, je to ale stále stejná písnička o odvrácených pasech.
39'
Cicinho opět neprošel po pravé straně, zastavil jej Jónsson a to tak šikovně, že je z toho vhazování pro Valur.
37'
Kousek za pokutovým územím si zpracoval Tchibota, uvolnil se a tlačil technický pokus do horního rohu Einarssonovy branky. Lehce ji přestřelil.
35'
Hosté sice rozehráli další přímý kop pěkným centrem do pokutového území, jenže tam se vzápětí dopustili faulu na Sigurbjörnssona.
33'
No a Rafael Forster to prostě zkusil i z velké dálky. Táhlá rána mířila k tyči a Einarsson ji musel hbitě vyrážet!
33'
Faul tentokrát na druhé straně. Obešlo se to bez karty, po zákroku na Keșerüa však následuje celkem slušná standardní situace.
32'
Další žlutá karta pro hostující tým, za faul na unikajícího Halldórssona ji dostal Anicet Andrianantenaina.
31'
Dlouhý nákop domácích přelétl i obranu Ludogorce, míč tak skončil u připraveného Ilijeva.
30'
Hra se nám teď hodně uklidnila, oba týmy to mají k šestnáctce hodně daleko.
28'
O chvíli později právě Cicinho fauloval u pomezní čáru Pedersena a za zákrok dostal žlutou kartu.
27'
Cicinho nepronikl pravou stranou, o míč přišel ještě kus před pokutovým územím.
25'
Neuspěl ani Góralski, po zpracování těsně za hranicí pokutového území pálil několik metrů nad branku.
24'
Razgrad si dá rohový kop po sraženém centru z levé strany. Hosté jsou teď aktivnějším týmem, v koncovce se to ale zatím vůbec nepromítá.
22'
Domácí Ingvarsson se snažil proniknout okolo levé postranní čáry, zablokoval jej ale Badji a míč proběhl do zámezí.
20'
Žlutá karta pro domácí mužstvo, za faul na Jorginha byl potrestán Eidhur Sigurbjörnsson.
20'
Hosté měli přímý kop z celkem dobré pozice, míč si postavil Keșerü, svou ránu ovšem poslal vysoko nad branku.
19'
Zprava to zkoušel Cicinho, nepovedlo se mu však odcentrovat přes dobře postaveného obránce a tak volil přihrávku dozadu.
17'
Roh se konal o na druhé straně, standardní situace Reykjavíku však skončila hned u první tyče.
15'
Po centru od rohového praporku a prodloužení k zadní tyči hlavičkoval Keșerü, šlo to ale těsně vedle pravé Einarssonovy tyče.
15'
Další roh pro Ludogorec, nyní po bleskovém průniku Jorginha pravou stranou. Jeho přihrávka na střed byla obranou sražena.
14'
Po jeho rozehrání se do zakončení dostal Góralski, z gólu se však pro dobrý zásah obrany radovat nemohl.
13'
Ludogorec se samozřejmě ihned vrhl do útoku, aby ztrátu smazal a vybojoval si rohový kop.
11'
Valur právě vstřelil branku!
A je tu první gól! Po dlouhém autu se sice hostům povedlo na chvíli dostat hru z vlastní šestnáctky, jenže k míči se dostal LASSE PETRY a ten svou střelou z pravé strany nachytal Ilijeva na švestkách. Ten nestál zrovna dobře postaven a na střelu už nezvládl dosáhnout.
10'
Razgrad rozehrává postupnou akci od gólmana Ilijeva, bulharský tým se zatím nikam nežene.
9'
Tchibotův centr z levého křídla skončil u obránců Reykjavíku, míč se vzápětí ocitl dál od Einarssonovy branky.
8'
Hra se bleskově přesunula na druhou stranu a gólman Ilijev musel vyběhnout až mimo své vápno, aby odkopl před sprintujícím útočníkem Valuru.
7'
Na levé straně měl hromadu prostoru Nedjalkov, přesto toho nevyužil, neboť jeho centr byl domácí obranou sražen.
6'
Pravou stranou sprintoval hostující Jorgingo, dál si ale míč daleko od nohy a obrana Valuru mu jej ukopla do autu.
5'
Tchibota od rohového praporku hledal za hranicí pokutového území Jorginha, tomu ale pokus o volej vůbec nevyšel.
4'
Hned si vybojoval rohový kop, Einarsson tak bude čelit první vážnější akci ve svém vápně.
3'
Další akce domácích fotbalistů. Po dlouhém Saevarssonově nákopu však přišel faul na Góralskiho a do útoku už může jít Ludogorec.
2'
Akce Reykjavíku po pravé straně byla přerušena kousek za půlkou, dopředu už jde Tchibota.
1'

Valur Reykjavík: Einarsson – Saevarsson, Ómarsson, Sigurbjörnsson, Jónsson – Petry, Hedlund, Ingvarsson – Bartalsstovu, Pedersen, Halldórsson.
Náhradníci: Jóhannesson – Lárusson, Ingason, Fridriksson, H. Sigurdsson, K. Sigurdsson, Eiríksson.

PFC Ludogorec Razgrad: Ilijev – Cicinho, Terzijev, Forster, Nedjalkov – Badji, Góralski – Andrianantenaina – Jorginho, Keșerü, Tchibota.
Náhradníci: Renan – Djakov, Wanderson, Grigore, Lukoki, Ikoko, Świerczok.

Rozhodčí: Georgios Kominis – Christos Akrivos, Andreas Meintanas (všichni GRE).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Vodafonevöllurinn začne ve 21 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Georgios Kominis, kterému budou na pomezí asistovat Christos Akrivos a Andreas Meintanas. Všichni pánové jsou z Řecka.
Valur Reykjavík

Islandský tým se v tomto předkole pokusí napravit neúspěch z předkola Ligy mistrů, kdy nestačil na slovinský Maribor, když doma prohrál 0:3 a v odvetě 0:2. Dnes tak na Valur čeká další příležitost, nicméně favorita je třeba hledat jinde.

PFC Ludogorec Razgrad

Ani Bulharům se však nedařilo, v předkole Ligy mistrů dvakrát podlehl maďarskému Ferencvárosi TC, a to 1:2 na venkovním trávníku, doma poté 2:3. Dnes se pokusí si vybudovat co nejlepší pozici do odvety a k případnému postupu do třetího předkola Evropské ligy.
Dobrý večer u fotbalu. Společně se podíváme na utkání druhého předkola Evropské ligy mezi týmy Valur Reykjavík z Islandu a PFC Ludogorec Razgrad z Bulharska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.