Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Budućnost - 17. září 2020   16:00

Astana
Astana
0:1
(0:1)
Budućnost
Budućnost
25' Terzić
Astana
Jerić (C) – Šimunovič, Postnikov, Radaković, Šomko (50. Bejsebekov) – Majevskij, Sigurjónsson, Ebong (86. Ščetkin) – Rotariu (57. Tomasov), Sotiriou, Barseghjan.
Něpogodov – Logviněnko, Percuch, Žalmukan, Ščetkin.
Muntean – Ermisčin, Vicol (vš. MDA)
Almaty Ortalyk Stadion, Almaty
Budućnost
Dragojevič – Vukčević (9. Milić), Ćuković, Adžić, Sekulić – Rajčković, Mirković – Ivanović, Terzić (89. Vujačić), Grbić (C) – Moraitis.
Pavličić – Babič, Djuričković, Bojović, Zarubica.

Výkon Astany byl od úvodních minut velkým zklamáním. Za první poločas měli domácí jednu šanci na jeho konci, ale Sotiriou minul branku. Astaně ve druhém poločase pomohl příchod Tomasova na pravou stranu, jenže nevytvořil si žádný závěrečný tlak. Největší možnost měl (asi) právě Tomasov, ale ten při standardce trefil pouze zeď.
Michal Bílek dnes chyběl na lavičce Astany, kde jej nahradil sportovní ředitel Paul Asworth. Uroš Radakovič odehrál celé utkání.
Tak to je obrovská senzace! Jako kdyby tomu hráči hostů ani nemohli uvěřit. Astana končí ve druhém předkole Evropské ligy a letos budou základní skupiny evropských soutěží bez ní. Nutno říci, že za nasazení a srdíčko si to Podgorica zasloužila. Domácí nepřistoupili k tomuto duelu vůbec dobře. Hodně jej podcenili, nakonec inkasovali v 25. minutě Terzičem a to černohorskému mistrovi stačilo na postup do třetího předkola Evropské ligy.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 16:17.
90+6'
90+6'
Míč propadl vápnem a hosté mohou začít slavit.
90+6'
Tak ještě roh zleva pro domácí.
90+6'
Domácí ještě vhazují zprava u svého vápna, ale tohle pro ně vypadá hodně špatně.
90+5'
Střídání v týmu FK Budućnost Podgorica: ze hřiště odchází Moraitis, přichází Djuričković.
90+5'
Hosté odkopli míč na levou stranu na Grbiče. Následná střela z osy hřiště skončila těsně vedle levé tyče. Otázkou zůstává, jestli nebyl Ivanovič v ofsajdu.
90+4'
Tomasov si dal pozor na ofsajd na pravé straně, ale jeho přízemní křižný centr chytil Dragojevič na hraně malého vápna.
90+3'
Jakmile to jde, tak odpalují hosté míč na takové fotbalové zakázané uvolnění.
90+3'
Tomasov trefuje levačkou pouze hlavu hráče ve zdi a balón má nyní brankář Jerič.
90+2'
Sotiriou získal na ose hřiště standardku a to není vůbec špatná pozice zřejmě pro Tomasova.
90+1'
Pět minut je Podgorica od obrovského překvapení!
90+1'
Grbič se dožadoval odpískání pravé ruky Postnikova, když si hostující kapitán předkopával míč zleva. To už by bylo vyloučení pro domácího stopera.
90'
Tomasov ztratil balón na pravé straně a Sekulič bude tahat čas.
89'
Střídání v týmu FK Budućnost Podgorica: ze hřiště odchází Terzić, přichází Vujačić.
89'
Postnikov se omlouvá za svůj faul zprava na rozběhnutého protivníka. Tohle se hostům hodí.
88'
Tomasov si na pravé straně naváděl míč na levačku a schoval svou střelu po zemi přes dva beky, Dragojevič se ale přesunul k přední tyči a zasáhl rukama.
88'
Po faulu kope Sigurjónsson zkrácený roh, ten ale končí na hlavě soupeře u bližší tyče.
87'
Sigurjónsson poslal míč do ohně a hosté poté zablokovali pokus z levé strany.
87'
Hosté přežili roh z pravé strany, ale budou čelit této standardní situaci ještě jednou.
86'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Ebong, přichází Ščetkin.
85'
Míč přeletěl Sekuliče na levém obránci a skončil na pravé straně u rozběhnutého Tomasova. Hosté úspěšně reklamovali ruku, s čímž domácí vůbec nesouhlasili.
84'
Zřejmě se za nafilmovaný pád v pravé polovině vápna dostává hostující Mirkovič žlutou kartu.
83'
Domácí udělali chybu v rozehrávce a Sekulič našel křížem zleva Ivanoviče, ten se pustil do souboje s Bejsebekovem.
82'
Podgorica vystavila Tomasova na pravé straně do ofsajdové pasti.
81'
Při centru z levé strany se snášel míč na vzdálenější tyč, ale z prvního doteku odskočil od kopačky Tomasova. Přitom pozice to nebyla vůbec špatná.
80'
Nějaké čtyři minuty se již hraje hlavně na útočné polovině hostů.
79'
Ivanovič přerušil rozehrávku soupeře nedovoleným zákrokem z pravé strany na střídajícího Bejsebekova.
78'
Centr pravačkou Terziče propadl na zadní tyč a hlavu někoho z bránících fotbalistů.
77'
Šimunovič (Astana) si navíc pomohl držením zprava kolem otáčejícího se protihráče a prohlíží si žlutou kartu.
76'
Hra se momentálně kouskuje, a to je něco, co hostům musí vyhovovat.
75'
Po konfliktu s brankářem Jeričem v domácím vápně dostává Moraitis (Podgorica) žlutou kartu.
74'
Ivanovič se nechal ošetřit a nyní míří mimo hrací plochu za lajnu. Určitě se ale vrátí do boje.
73'
Už se opět hraje a píská se faul na Ivanoviče na pravé straně, ten se drží za hlavu, když na něj Radakovič (Astana) naskočil a fauloval rukou do obličeje.
72'
Dragojeviče berou křeče a na hřiště míří realizační tým hostujícího mužstva.
71'
Střela Sotirioua bodlem z levé strany z druhého doteku na hraně vápna padala tak dlouho až se otřela o protější tyč!
71'
Podgorica uklidila centr z levé strany na první tyč pryč z vápna.
70'
Podgorica už nemá úplně daleko k senzačnímu postupu a že by nějak Astana drtila hosty? To opravdu ne.
69'
Adžič se vzteká po odpískání nedovoleného zákroku z levé strany, přitom Tomasova držel.
67'
Dragojevič neodhadl trajektorii centru Majevského z levé strany na přední tyč a skočil do prázdná. Vzápětí ještě ležel na zemi, ale nic mu nebrání v tom, aby pokračoval. Ani nebyl ošetřovaný.
66'
Postnikov zastavuje útok Moraitise faulem zprava na útočníka hostů, dost se rozhodnutí sudího diví.
66'
Hosté chtěli, aby se pískal faul Tomasova na pravé straně, na to hlavní sudí neslyšel, následná nahrávka lobem skončila na hlavě beka.
65'
Tomasov v ofsajdu na pravé straně. Ofsajdy, to jsou taková bolístka kazašského celku.
64'
Rajčkovič tvrdou střelou z osmnácti metrů napálil míč z voleje vedle levé tyče.
63'
Po obranném zákroku Postnikova z pravé strany kope Terzič rohový kop.
62'
Tomasov nabíhal na pas na pravou stranu, jenže Dragojevič dobře četl hru a schoval balón do rukavic ve velkém vápně.
61'
Hosté přerušili útok založený Baseghjanem po ztrátě u rohového praporku.
60'
Sigurjónsson nakopl míč křížem do levé poloviny vápna, kde Sotiriou (Astana) zasáhl obránce a vyfasoval žlutý trest.
59'
Radaković rozehrával s Postnikovem. Ten zapojil do kombinace Sigurjónssona.
58'
To mohl být nástup na hřiště! Po převzetí křižné nahrávky obešel Tomasov na pravé straně vápna Sekuliće a zakončil do boční sítě. Dragojevič vykopával nohu u bližší tyče!
57'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Rotariu, přichází Tomasov.
56'
Ebong držel na polovině hřiště a hosté rozehráli na pravou stranu, kde si přihrávají.
55'
Balón se odrazil na pravou stranu na nohu Ebonga, ale ten z první vysoko překopl branku.
54'
Sotiriou donutil presinkem obránce k odehrání míče na roh, ten rozehraje zleva Baseghjan.
53'
Hosté ztratili míč na levé straně k zakončení se nedostali.
52'
Na poslední chvíli uklidil Majevskij centr u přední tyče před Terzičem na rohový kop.
51'
Barseghjanova standardka levačkou mířila o fous nad branku Dragojeviče.
50'
Šomko má problém se svalem a druhé vynucené střídání zápasu, Šomka nahrazuje jej Bejsebekov.
49'
Barseghjan si naváděl míč ze středu na pravačku a u svého vápna jej fauloval Ivanovič.
48'
Ebong si na pravé straně počínal nedovoleně rukama a tím akce domácího mužstva skončila.
47'
Dragojevič podržel svůj celek, když si poradil s ranou z pravé strany z bezprostřední blízkosti.
46'
Výkon Astany nebyl vůbec ideální a spíše Podgorica tvořila hru v prvním poločase. Hosté hrají s mnohem větším nasazením a zaslouženě vedou, když v 25. minutě využil Terzič ranou pod břevno centru z levé strany. Jinak sledujeme hodně nezáživné utkání. Nicméně Astana si svou předvedenou hrou koleduje o vyřazení. A to měl ještě zajímavou šanci v závěru půle Rajčkovič po přehození míče na levou nohu, když střílel pod horní tyč. Jenže Jerić nadvakrát zasáhl.
Fauly – 7:7
Mirkovič se zlobí, že rozhodčí Muntean odpískal konec prvního poločasu v době, kdy se rodil zajímavý protiútok hostů středem. Také Grbič si stěžuje u hlavního arbitra.
45+3'
45+2'
Dragojevič připraven u zadní tyče a rozehrávat tak může hostující obranná čtveřice.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45+1'
Terzič fauluje z pravé strany Barseghjana, standardka pro Astanu.
45'
Na konci normální hrací doby prvního poločasu měla Astana svou první větší šanci v zápase, Sotiriou byl úplně volný v pravé polovině vápna a po nahrávce spoluhráče zakončil těsně vedle vzdálenější tyče.
44'
Astana odhlavičkovala balón u první tyče, ale Podgorica pokračuje autem Rajčkoviče z levé strany.
43'
Rozběhnutý Grbič doběhl po levé straně do velkého vápna, kde ho překřížil bek a odehrál míč na roh pro Terziće.
42'
Balón se stáčel z levačky Ivanoviče přes dva hráče ve zdi vedle bližší tyče.
41'
Hosté se dožadovali odpískání faulu Postnikova nohou na Grbiče na pravé straně a uvidíme zkrácený roh.
41'
Sigurjónsson se ujal rohu zleva, ale na malém vápně si pro balón došel Dragojevič, ještě zůstal na trávníku ležet Rajkovič, ale bude v pořádku.
40'
Milič chyboval proti Barseghjanovi, ale hosté se dobře vrátili do vápna a nepovolili narážečku v šestnáctce.
39'
Barseghjanovi se nepovedla klička na levé straně a kontr táhl Ivanovič, zasekl a střílel levačkou zprava pod břevno. Jerić vyrazil míč nad sebe a potom ho chytil do koše.
38'
Po faulu na Sotirioua na polovině hřiště nebyli domácí na balonu příliš dlouho.
36'
Další nákop na Rotariua na pravou stranu končí za brankou černohorského celku.
35'
Jerič stáhl balón do rukavic. Astana poté nakopla míč na Rotariua na pravou stranu, ale ten byl pokrytý bekem.
34'
Astana ještě nevystřelila na branku...
33'
Milič nedosáhl na křižnou nahrávku na pravé straně a rozehrává tak domácí mužstvo.
32'
Moraitis udělal taktický faul po ztrátě míče na domácího stopera.
32'
Ivanovič rozehrál standardku po faulu na svou osobu, narazil si na pravé straně, ale domácí odvrátili míč na hraně vápna.
31'
Někdo z domácích fotbalistů je ošetřovaný. Tak uvidíme, jestli také Astana bude muset poprvé střídat.
29'
Terzić kopl první roh zápasu, ale Astana se ubránila bez zákroku Jeriće.
27'
Milič výborný jeden na jednoho zprava proti Šomkovi, jenže otřel balón o nohu protihráče a vykopávat bude Dragojevič.
25'
Budućnost Podgorica právě vstřelili branku!
Podgorica si ten gól za předvedenou hru zasloužila! VASILIJE TERZIČ trefou pod břevno využil centru pravačkou křížem z levé strany a hosté vedou 1:0.
24'
Šomko poslal velice dobrou nahrávku z levé strany na hranu vápna a Sotiriou se natlačil beka, jenže byl v ofsajdu, kterých je v prvním poločase odmáváno docela dost.
23'
Rotariu byl na pravé straně přistižený v ofsajdu.
22'
Sotiriou si našel centr z pravé strany na středu a tlačil míč hlavou k levé tyči, následně se domníval, že dorážel do levé ruky beka, ale sudí penaltu nepískl.
21'
Upřímně řečeno – sledujeme celkem nezáživné utkání.
20'
Postnikov rozehrával na stoperovi, ale hosté velice dobře presovali.
19'
Šomko vzal aut z levé strany před hostujícím vápnem, jenže jeho následný nečistý centr pod tlakem beka skončil výrazně vedle brány.
18'
Výkon Astany má zatím k ideálu daleko, domácí mužstvo snad ještě nezakončilo na Dragojeviče.
17'
Šomko byl pozdě u nahrávky na levé straně od Barseghjana ze středu, Milić dobře pracoval tělem.
16'
Barseghjan nabral rychlost, ale nevyšla mu přihrávka na osu hřiště. Posléze přišel útočný faul Postnikova z pravé strany.
15'
Milič vhazoval z pravé strany, domácí odvrátili míč na další aut, tentokráte už na útočné polovině hostů.
13'
Domácí zachytili rozehrávku, ale Šomko chyboval při nahrávce z levé strany na střed.
12'
Odmávan ofsajd domácích na pravé straně.
11'
Podgorica zatím nehraje vůbec špatně a spíše černohorský tým má více ze hry.
9'
Vynucené střídání v týmu FK Budućnost Podgorica: ze hřiště odchází zraněný Vukčević, přichází Milić.
9'
Nepřesná nahrávka domácích na pravou stranu, balón si tak bere brankář Dragojevič.
8'
Sotiriou nedostal prostor na levé straně a hostující celek může vhazovat.
7'
Jerič se zapojil do rozehrávky, ale Šomko si na levé straně špatně zpracoval míč a hrál na dlouhou nohu do autu.
4'
Grbič naběhl na pravou stranu, ale Šomko zasáhl nohou. Jeho zákrok se hostujícímu celku moc nelíbil. Následně ještě vypálil Mirković vedle zadní tyče.
3'
Útočný faul Astany na pravé straně na Mirkoviće, hosté rozehrají nakrátko.
2'
Barseghjan (Astana) dojel ve skluzu z levé strany u lajny rozehrávajícího Čukoviće. Rozhodčí Muntean na nic nečekal a trestal žlutou kartou.
2'
Šomko pouštěl míč z levého obránce za domácí branku, rozehraje Jerić.
1'
Podgorica rozehrála v modrém, Astana se brání ve žlutém.
1'

FC Astana: Jerić (C) – Šimunovič, Postnikov, Radaković, Šomko – Majevskij, Sigurjónsson, Ebong – Rotariu, Sotiriou, Barseghjan.
Náhradníci: Něpogodov – Tomasov, Bejsebekov, Logviněnko, Percuch, Žalmukan, Ščetkin.

FK Budućnost Podgorica: Dragojevič – Vukčević, Ćuković, Adžić, Sekulić – Rajčković, Mirković – Ivanović, Terzić, Grbić (C) – Moraitis.
Náhradníci: Pavličić – Babič, Vujačić, Djuričković, Milić, Bojović, Zarubica.

Rozhodčí: Muntean – Ermisčin, Vicol (vš. MDA).
Podgorica s přehledem ovládla dohrávanou černohorskou ligu a na konci června oslavila titul s náskokem osmnácti bodů před druhou Sutjeskou. To vstup do nové sezony nebyl úplně povedený. Ze čtyř odehraných duelů vytěžili hosté na své konto šest bodů, přičemž ve dvou zápasech ani nevystřelili branku. Momentálně se tak drží v nejvyšší černohorské soutěži na čtvrté pozici.

Dnes čeká Podgoricu další utkání proti mužstvu, jenž trénuje český kouč. V prvním předkole Ligy mistrů totiž Budučnost podlehla v domácím prostředí bulharskému Razgradu poměrem 1:3. Ludogorec totiž trénuje Pavel Vrba. Razgrad vedl 2:0, Igor Čukovič dokázal snížit na rozdíl jednoho gólu. Nicméně ve třetí minutě nastavení druhého poločasu pečetil vítězství bulharského mistra Brazilec Cauly Oliveira.
V Astaně hostuje s opcí od této sezony srbský stoper Sparty Uroš Radaković. Ten strávil poslední sezonu na hostování v ruském Orenburgu. Po příchodu z Olomouce do Sparty před sezonou 2018/19 se měl stát ústřední personou letenské defenzivy, jenže zůstal za očekáváními.

Astana je podle mínění sázkových kanceláří velkým favoritem. V tabulce kazašské ligy se momentálně nachází na druhé pozici za Kajratem Almaty o sedm bodů. Domácí z sedmi zápasů čtyřikrát vyhráli, dvakrát remizovali a jednou prohráli.

Toto utkání bude mít díky Astaně výraznou českou stopu. Na lavičce Astany sedí totiž český trenér Michal Bílek. Jeho asistentem je Slovák Michal Hipp. Bílek si vybudoval v Kazachstánu velké renomé a trénuje zároveň Astanu a kazašskou reprezentaci, stejně jako kdysi například Miroslav Beránek. Bílek získal s kazašským národním týmem deset bodů v kvalifikaci na ME 2020. Se svými svěřenci dokázal porazit třeba Skotsko.

Doposud poslední trenér, který s českým nároďákem došel do čtvrtfinále velkého turnaje, v letošní sezoně obhajuje s Astanou titul v nejvyšší kazašské soutěži. V pohárové Evropě zažil zklamání. V prvním předkole Ligy mistrů nestačil na běloruského mistra Dynamo Brest. Bývalé mužstvo Marcela Ličky přehrálo Astanu tenisovým skóre 6:3. Zápas se odehrál v Bělorusku a po zápase se celkem debatovalo o tom, zda nasazení dvou Bělorusů v dresu Astany mělo určitou souvislost s aktuální politickou situací v Bělorusku. Tak o či onak – vyřazení v prvním předkole Champions League znamená, že Astana si nezahraje základní skupinu Ligy mistrů, což se jí povedlo naposledy v sezoně 2015/16.

Ačkoliv loni došlo k přejmenování kazašského hlavního města na Nursultan, tak domácí tým vstupuje nadále pod oficiálním názvem FC Astana. Tato změna nastala poté, co po dlouhých letech skončil v prezidentském křesle diktátor Nursultan Nazarbajev a jeho nástupce Kasym Tokajev prohlásil, že hodlá tento krok učinit kvůli úctě ke svému předchůdci.
Delegace
Utkání proběhne pod bedlivým dohledem čtveřice moldavských rozhodčích.

Hlavní rozhodčí – Dumitrij Muntean
První asistent – Vasilij Ermisčin
Druhý asistent – Vadim Vicol
Čtvrtý sudí – Alexandru Tean
Kvůli nabité termínové listině letošní sezony rozhodla UEFA, že úvodní tři předkola Ligy mistrů a Evropské ligy budou hrané pouze na jedno utkání. Zkrátka už dnes budeme znát postupujícího.
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu druhého předkola Evropské ligy, ve kterém se střetnou FC Astana a FK Budoućnost Podgorica. Začínáme v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.