Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  B36 Tórshavn : Levadia Tallinn - 27. srpna 2020   20:00

B36 Tórshavn
72' Pingel  • 76' Pingel  • 107' Samuelsen  • 113' Agnarsson
4:3
(0:0)
Levadia Tallinn
52' Oigus   • 80' Elhi   • 101' Kouadio
Hentze – Heinesen, Eriksen (C), Nattestad, Mellemgaard – M. Jacobsen (90+1. Samuelsen), Przybylski, Nielsen (69. Johansen) (115. Petersen) – Frederiksberg, Pingel, Radosavljević (60. Agnarsson).
Lamhauge – Agnarsson, B. Jacobsen, E. Jacobsen, Johansen, Petersen, Samuelsen.
McLaughlin (IRL) – McDonnell (IRL), Clarke (IRL)
Gundadalur, Tórshavn
Kotenko – Jurgenson, Podholjuzin, Ochihava, Kruglov – Lepistu (C) – Elhi, Komlov (106. Lipp), Roosnupp, Oigus – Kouadio.
Aland – Krutogolov, Lipp, Peetson, Petrunin, Veering.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Fantastický zápas plný zvratů je u konce. Do prodloužení se šlo za stavu 2:2 a kde kdo by si řekl, že když Elysee Kouadio poslal Levadii ve 101. minutě do vedení, že má estonský celek jisté minimálně penalty. Jenže B36 Tórshavn zabral a během druhého poločasu skóre otočil, čímž rozhodl o svém postupu do 2. předkola. U obou zásahů byli střídající hráči. Ve 107. minutě se hlavou prosadil Ragnar Samuelsen a o šest minut později využil skvělé Pingelovy přihrávky Hannes Agnarsson. Vassiljevova družina v závěrečných minutách neměla dostatek sil na vyrovnání.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 7:9. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 28:18.
120+3'
120+2'
B36 Tórshavn postoupí do druhého předkola! Výbornou práci odvedl Sebastian Pingel, jenž pokryl balón a frustrovaný Lepistu jej stáhl k zemi.
120+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec druhého prodloužení dvě minuty.
120'
Žlutých karet je dnes požehnaně. Karl Oigus střílel, jenže se úplně minul, místo balónu nakopl do pravého kolena protihráče.
119'
Hráči v zelemých dresech dýchají velmi těžka, moc sil nezbývá. Což určitě platí i o domácím mužstvu, to však žene dopředu blízká vidina postupu.
118'
Jenže standardka byla rozehrána mizerně. Mark Oliver Roosnupp poslal vysoký míč na penaltu, kam si s přehledem vyskočil gólman. Ten samozřejmě i podržel několik dalších cenný vteřinek.
117'
Možnost vyrovnat daroval soupeři nově příchozí Bjarni Petersen. Toho totiž zradilo zpracování, aby posléze ještě zfauloval Elhiho.
116'
Levadii jako by docházela šťáva. Estonský klub nechává soupeře kombinovat na vlastní polovině, účinnost presinku je prozatím nulová.
115'
Střídání v týmu B36 Tórshavn: ze hřiště odchází Andrass Johansen, přichází Bjarni Petersen.
113'
Tórshavn právě vstřelil branku!
Bláznuvý zápas se zase vyvíjí lépe pro domácí! Za dalekým balónem po pravé lajně běžel Sebastian Pingel. Dán ukázal, že umí i přihrávat, krásnou pasem předložil míč jako na zlatém podnose HANESSI AGNARSSONOVI, tomu stačilo jen poslat míč do prázdné brány.
112'
Dlouhý nákop středopolaře Samuelsena měl najít Frederiksberga. Nestalo se tak, svou defenzivní činnost splnil Zurab Ochihava na jedničku.
111'
Hra se kouskuje, oba celky jsou viditelně nervózní. Na polovině Marko Lipp nedovoleně zajel do Przybylského, což pozornosti sudího neuniklo.
110'
Hosté chtěli penaltu, a to po údajné faulu na Kouadia. Je pravdou, že gólman Hentze vběhl pod nohy forwarda dost riskantně, avšak nejprve trefil míč.
108'
Brent Lepistu dal průchod svým emocím, po inkasované brance poslal směrem k rozhodčímu něolik ostřejších slov, těžko říci proč. Odměnou mu byla žlutá karta.
107'
Třetí gól, třetí gólová přihrávka Mellemgaarda, vyrovnáno! Levý bek poslal nadýchaný pas na RAGNARA SAMUELSENA, střídající fotbalista hlavou přehodil Kotenka, jenž stál až moc před brankovou čárou.
106'
Střídání v týmu FC Levadia Tallinn: ze hřiště odchází Arťjom Komlov, přichází Marko Lipp.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První prodloužení skončilo.
104'
Takhle to určitě nepůjde. Střídající Andrass Johansen dohrál souboj s Kruglovem, jemuž bolestivě přišlápl pravý kotník. Záložník může být rád za žlutou kartu.
103'
A nyní je na Tórshavnu, aby ve zbývajících minutách našel odpověď, pokud se nechce rozloučit s pohárovou Evropou už v prvním předkole.
101'
Levadia právě vstřelila branku!
Obrat i na druhé straně, Levadia podruhé v utkání vede! A zase za brankou stál nedůraz v obraně. Od hlavy bránícího hráče se kulatý nesmysl odrazil k ELYSEE KOUADIOVI, který dělovkou prostřelil bezmocného strážce svatyně.
101'
Naštěstí je vše v pořádku, levému bekovi Levadie už je dobře. Dlouhý aut doplachtil až k Przybylskému, střela z hranice šestnáctky prosvištěla nad.
100'
Alex Mellemgaard chtěl rychle rozehrát, avšak rozhodčí jej zastavil. Kruglov totiž po předešelém nástřelu do břicha těžko popadá dech.
99'
Proběhla výměna balónu mezi Frederiksbergem a Pingelem. Druhý jmenovaný stříleným pasem trefil Kruglova, bude se pouze vhazovat.
98'
Arbitr Robertson tasil během dnešního střetnutí už sedmou žlutou. Tu poslední udělil Frederiksbergovi za zmaření dobře vypadajícího protiútoku.
97'
Levadia útočí. Sedmadvacetiletý Elhi útočil na druhý zásah v zápase, křižnou střelu zprava vytěsnil Hentze mimo tři tyče.
95'
Hodně velké sousto na sebe vzal Trevor Elhi. Sám šel do střetu s dvěma protihráči, přičemž oba šli do skluzu. Pravý záložník kulatý nesmysl neudržel.
94'
Z něhož třetí gól nezapršel. Sebastian Pingel útočil na třetí gól hlavou, jenomže Brent Lepistu vyskočil ještě o pár centimetrů výše.
93'
Domácí byli během během posledních minut aktivnější a dobře vstoupili i do prodloužení. Po centru Johansena budou zahrávat standardku v podobě rohu.
92'
Zajímavostí je fakt, že zatímco domácí střídali už třikrát, tak hosté ani jednou. To může značit velkou fyzičku fotalistů Levadie, ale i úzký kádr a ne tak kvalitní lavičku.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Základní hrací doba nerozhodla, o postupujícím do druhého předkola mezi B36 Tórshavn a Levadií Tallinn rozhodne prodloužení, případně penalty. Všechny čtyři góly padly ve druhém poločase. Hosty dostal do vedení v 52. minutě Karl Oigus, avšak domácí předvedli obrat zásluhou dvou gólů v rozmezí 72. a 76. minuty, o oba zásahy se postaral Sebastian Pingel. Avšak svěřenci kouče Vassiljeva dokázali rychle odpovědět, současnou podobu výsledku dal Trevor Elhi.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Je to jasné, půjdeme do prodloužení. Po centru od rohového praporku hlavičkoval bránící Eriksen do zad Ochihavy, balón posléze doskákal za postranní čáru.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavil nad rámec základní hrací doby tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu B36 Tórshavn: ze hřiště odchází Magnus Holm Jacobsen, přichází Ragnar Samuelsen.
90'
Obránce si může oddechnout, jeho chyba zůstala nepotrestána. Arťjom Komlov vypálil dělovku na stranu Hentzeho, který zareagoval bezchybně, míč schoval v koši.
89'
Velká šance pro Levadiu strhnout vedení a s velkou pravděpodobností i vítězství na svou stranu. Těsně za hranicé šestnáctky totiž Kouadia fauloval Nattestad. Žlutá karta je nejspíše teď to nejmenší, co stopera trápí.
88'
Brankář Roi Mork Hentze musel vytasit velmi důležitý zákrok. Vysoký balón vyslaný zleva našel hlavu Kouadia, útočník ke štěstí brankáře hlavičkoval do středu.
87'
Ale ani Levadiu určitě nemůžeme odepisovat. protiúto založil levou stranou Karl Oigus, jenž přepl na vyšší rychlostní stupeň a nebýt faulu Heinesena, utíkal by sám na gólmana.
86'
Svěřenci kouče Borga usliují o rozhodující trefu. Dán Sebastian Pingel útočil na hattrick, z otočky pořádně vystrašil Kotenka. Střela nakonec letěla mimo.
85'
Mužstvo z Faerských ostrovů hýří aktivitou. Středem prošel přes dva hráče Magnus Holm Jacobsen, stopku mu vystavil až třetí, jímž byl Lepistu.
84'
Mizerný výkop brankáře Kotenka, balón doputoval jen k nohám Przybylského. Polák chtěl gólmana přelobovat, avšak balón poslal vysoko nad břevno.
83'
Dalším fotbalistou, potrestaným žlutým kartónkem, je hostující forward Elysee Kouadio. Hráč z Pobřeží Slonoviny v hlavičkovém souboji trefil Eriksena loktem.
82'
B36 Tórshavn nechce prodloužení. Domácí pochopili, že vzduchem by to šlo, po pasu Frederiksberga hlavičkoval Pingel o pár centimetrů vedle.
80'
Máme znovu vyrovnáno! Tento gól jde na vrub stopera Eriksena, který odvrátil přízemní centr přímo ke kopačkám TREVORA ELHIHO, Estonec ránou z jedničky propálil pozdě reagujícího brankáře.
79'
Duo Pingel – Mellemgaard obrátilo vývoj utkání o 180 stupňů. B36 Tórshavn ještě před chvílí prohrával, momentálně ale pár minut před koncem vede.
77'
Krátce po rozehrávce Levadie zajel Magnus Jacobsen úplně nesmyslně do Roosnuppa. Sudí neměl jinou možnost, než hříšníkovi udělit žlutou kartu.
76'
Všechno je jinak, přichází bleskový obrat ve skóre! Přetažený centr zprava Mellemgaard fantasticky vrátil pod sebe přesně do míst, kde byl připravený SEBASTIAN PINGEL. Ten se hlavou nemýlil ani nepodruhé, tentokráte střílel k pravé tyči.
75'
Levadia chtěl okamžitě získat ztracené vedení zpět. Z levé strancy odcentroval Oigus, útočníka Kouadia si ovšem bez potíží pokryl Eriksen.
74'
A začínáme prakticky zase od nuly, ačkoliv do konce základní hrací doby zbývá poslední čtvrt hodina. Ve hře je nyní i prodloužení, případné penalty.
72'
Přímý kop jeden z bráních fotbalistů odvrátil na rohový kop. Toho se chopil Mellemgaard, jenž nacentroval na hlavu SEBASTIANA PINGELA, dánský útočník umístil hlavičku nechytatelně do levého horního rohu.
71'
Taktický faul na polovině hřiště předvedl středopolař a kapitán v jedné osobě Brent Lepistu. Ten postavil strom do cesty nic netušícímu Frederiksbergovi.
70'
Parádní akce Roosnuppa, jenž nakonec přenechal míč Komlovovi. Borec s obvázanou hlavou poslal kulatý nesmysl kousek vedle levé levé tyče.
69'
Střídání v týmu B36 Tórshavn: ze hřiště odchází Eli Nielsen, přichází Andrass Johansen.
68'
Domácí zkoušejí vysunutější presink, jenže ten jim doposud kýžené ovoce nepřinesl. Jacobsenovi chybělo pár centimetrů k tomu, aby zamezil Kruglovově přihrávce po lajně.
67'
Vassiljevova družina podle očekávání nikam nespěchá. Ochihava mohl nahrávat dopředu, místo toho ale zvolil malou domů.
66'
Nebezpečí i na druhé straně. Zde pro změnu přišel přetažený centr z levé strany, na němž měl zásluhu Mellemgaard. Frederiksbergovu hlavičku v záklonu Kotenko pokryl.
65'
Po odkopu Hentzeho znovu získali míč do moci hosté. Elhi našel na středu pěkně naběhnuvšího Komlova, jehož pokus z mérného záklonu skončil v rukavicích brankáře.
64'
Exekuci obstaral Mark Oliver Roosnupp. Třiadavcetiletý středopolař posadil balón ideálně na hlavu Podholjuzina, stoper ovšem v dobré šanci přestřelil.
63'
Hosté mají výhodu volného přímého kopu. Elhi krásnou patičkou dokonale překvapil Jacobsena, jenž soka raději podrazil. Nechtěl riskovat druhý gól v domácí síti.
62'
Velkou chybu vyrobil v bízkosti vlastního vápna Michal Przybylski. Roosnupp však vlastní vinou zmizel i deální střelecké pozice, z úhlu pak mířil nepřesně.
61'
Hodina ze zápasu je pryč, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Tallinn momentálně disponuje jednobrankovým náskokem, ale souepř ještě určitě nesložil zbraně.
60'
Střídání v týmu B36 Tórshavn: ze hřiště odchází Stefan Radosavljević, přichází Hannes Agnarsson.
60'
Faulující Arťjom Komlov ještě chvíli zůstal ležet na trávníku, než se zvedl. Poté, co se postavil na nohy, mu arbitr udělil za jeho prohřešek kartu žluté barvy.
59'
Hlavní rozhodčí pískl do píšťalky, někteří chvilku nevěděli proč. Po chvíli ale zjistili, že mimo dění hry došlo k faulu Komlova proti nabíhajícímu Frederiksbergovi.
58'
Přichází drobné zklidnění. Na stopera Nattestada totiž zatlačil Kouadio, šestadvacetiletý obránce raději poslal malou domů Hentzeovi.
57'
Celek z Faerských ostrovů je po obdrženém gólu najednou výrazně aktivnější. Ale Levadia zatím působé v defenzivě velice jistým dojmem.
56'
Střídačka B36 Tórshavnu se zlobí, protože Pingelovi byl odpískán faul za kop na hlavu Ochihavovi. Ten ale skákal rybičku, a tak šlo opravdu o spornou situaci.
55'
Hostující gólman si na ně ale vzápětí zadělal sám, když mizernou rozehrávkou nabídl balón Pingelovi. Měl velké štěstí, že útočníka zradil první dotyk.
54'
Domácí nyní musejí pořádně přidat na obrátkách, ve druhé půli doposud plnili roli toho horšího týmu. Przybylského rána z otočky Kotenkovi starosti nenadělala.
52'
Svěřenci kouče Vassiljeva se ujímají jednobrankového náskoku! Krásnou individuální akcí se prezentoval Roosnupp ,jenž na sebe navázal dva hráče a posléze přihrál KARLU OIGUSOVI, za jehož technickým pokusem na zadní tyč gólman pouze otočil hlavu.
51'
Narážečka střeem hřiště nevyšla podle představ. Komlov sice dostal zpětný pas od Roosnuppa, ale vzápětí špatně trefil balón, prakticky ho věnoval soupeři.
50'
Druhý poločas začal v opatrném tempu. Je to pochopitelné, ani jeden z týmů nechce udělat chybu, jež by ho mohla stát celý zápas.
49'
Výbornou obrannou práci předvedl Maxim Podholjuzin. Na zádech po celou dobu udržel Pingela, Levadia bude vhazovat.
48'
První útok druhého poločasu táhl středem hřiště Michal Przybylski. Polák to nakonec vzal na sebe, střelu z hranice šestnáctky poslal vedle pravé tyče.
47'
Ani jeden z trénérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky hrají v původním rozpoložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:05.
Skončil první poločas zápasu mezi B36 Tórshavnem a Levadií Tallinn, v němž jsme na gól čekali marně. Velmi blízko jemu měli hosté, a to hned dvakrát. U obou zmiňovaných situací byl pravý bek Jurgenson, jehož dělovku z 20. minuty nejprve skvěle vyrazil Hentze a o dvě minuty později tentýž hráč nastřelil ze značky pokutového kopu pravou tyč.
45+4'
45+3'
Poslední útok patřil tovněž mužstvu z Estonska. Z pravé strany přiletěl centr do šestnáctky, na který ovšem Kouadio nedoskočil, na Oiguse byl zase příliš krátký.
45+2'
Pokračuje nápor Levadie. Sedmnáctiletý Komlov oslovol průnikovou přihrávkou Roosnuppa, s nímž se výborně stáhl Eriksen. Stoper soka za záda nepustil.
45+1'
Konečně se zase hraje. Dmitrij Kuglov zkusil i navzdory velké vzdálenosti vypálit, ale cílový prostor přestřelil o dobré dva metry, Hentze mohl zůstat klidným.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
Situace se má ak, že hostujícímu středopolaři byla obázána hlava. Ten teď samozřejmě bude muset na okamžik opustit hrací plochu, protože byl v péči lékařů.
43'
Chvilku se hrát nebude, hostujícímu fotbalistovi totiž z hlavy začala téct krev. Na trávník okamžitě vběhli kluboví lékaři.
42'
Tak možná teď. Eli Nielsen hrubě podcenil zpracování a následně vysokou nohou trefil do hlavy Komlova. Žlutá karta a přímý kop.
41'
Pravděpodobněji se jeví první možnost. Tallinn sice drží balón na svých kopačkách častěji než soupeř, avšak další příležitost ne a ne přijít.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dičkáme se nějakého gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Alex Mellemgaard skvěle přenesl hru na Jacobsena. Středopolař stáhl míč hrudí a pálil z halfvoleje do obětavě blokujícího Podholjuzina.
38'
Opět to Levadia zkusila levou stranou. Rozdíl byl jediný, a sice že Elhi místo přízemníh pasu centroval vzduchem přímo do Hentzových rukavic.
37'
Na druhé straně unikl Heinesenovi Trevor Elhi. Místo zakončení ještě dával pod sebe na Komlova, avšak Nattestad předvedl výborný obranný zákrok.
36'
Je vidět, že se potkali dva opravdu vyrovnané týmy, čemuž odpovídá i prozatímní skóre. Z levé strany útočil na vedoucí gól Frederiksberg, dělovku poslal do boční sítě.
35'
Andrias Eriksen zkusil překvapit hostující mužstvo nákopem za obranu. Paradoxně překvapil i spoluhráče, protože za míčem se nikdo nerozběhl.
34'
Mark Oliver Roosnupp vyrobil útočný faul a rychle spěchal zpátky plnit defenzivní povinnosti. Středopolař zabránil Nielsenovi rozjet rychlý protiútok.
33'
Která se zatím neotevírají. Z pravé strany přiletěl centr z kopačky Elhiho, avšak jediný útočící fotbalista ve vápně Kouadio na kulatý nesmysl nedoskočil.
32'
Tallinn přeci jenom disponuje o něco větší aktivitou. Mužstvo z hlavního města Estonska kombinuje a vyčkává na vrátka v soupeřově obraně.
31'
Roi Mork Hente drží naděje Tórshavnu na postup. Strážce domácí svatyně šel včas k zemi proti technickému zakončení Komlova, míč zkušeně vyrazil.
30'
Je za ními úvodní půl hodina. V ní se toho událo poměrně dost. Dvakrát mohl skórovat Jurgenson, jenže nejprve jej skvěle vychytal gólman a při penaltě nastřelil tyčku.
29'
Přetažený centr odvrátil na šestnáctku Podholjuzin. Do odraženého míče se z jedničky opřel Przbylski, těsně minul pravou tyč.
28'
Po delší době uvidíme standardku. Devatenáctiletý Stefan Radosavljevič dobře pokryl balón, nače do něj zezadu nšetrně narazil Lepistu. Rozhodčí tentokráte ponechal karty v kapse.
27'
Hraje se nahoru dolů, takový fotbal baví. Pingel ukázal pěknou narážečku s Radosavljevičem, aby následně střílel vysoko nad.
26'
A tak hráli hosté. Elhi vysunul dopředu Kouadia, který netradičně v roli pravého křídla centroval na Roosnuppa, jehož na jedničku pokryl Heinesen.
25'
Velké selhání vyrobil na levé lajně Eli Nielsen. Středopolař měl dostatek času a prostoru, jenže balón mu po přihrávce od Jacobsena projel pod nohou.
24'
Levadia moc nepresuje, i ona nejspíše ocení chvilku klidu. Przybylski mohl hrát dopředu na Frederiksberga, jenže hru zase otočil dozadu.
23'
Domácí pochopitelně chtějí zklidnit hru, v posledních minutách jsou pod velkým tlakem. Kombinace probíhá u stoperské dvojice.
22'
není to gól! Exekuci vzal na sebe pravý obránce Markus Jurgenson. Estonec placírkou trefil pravou tyčku, od níž se balón odrazil zpátky do hry.
21'
Bude se kopat penalta! Velkou parádu si dovolil Kouadio, který si přehodil Nattestada a už chtěl střílet, když ho šlapákem trefil Nattestad.
20'
Skvělý Hentze drží bezbrankový stav! Hříšník z před pár chvil Komlov našel centrem z levé strany na šestnáctce Jurgensona, jenž z první vypálil dělovku, avšak gólman předvedl parádní zákrok pravou rukou.
19'
Domácí rozehrávali rohový kop. Frederiksberg hledal na přední tyči Ochihavu, který skákal marně, přeskočil jej totiž o něco vyšší Kruglov.
18'
Máme tu první žlutou kartu. Jejím držitelem se stal domácí bek Alex Mellemgaard, jenž na polovině hřiště zatažením za Elhiho dres zastavil slibně se rozvíjející brejk.
17'
Kotenkovi teď nejspíš pořádně zatrnulo. Dalekonosnou ránu Jacobsena totiž tečoval Podholjzun a míč rázem začal rychle padat, naštěstí nezapadl pod břevno.
16'
Trevor Elhi se ukličkoval ve vlastních fintičkách. Vtipně stoupl na míč, na kterém vzápětí uklouzl, prakticky zadarmo ho získal do své moci stínící Eriksen.
15'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Stefan Radosavljević. Devatenáctiletý mladík ve skluzu zasáhl protihráče, nikoliv balón.
14'
A skutečně. Osmadvacetiletý fotbalista našel nadýchaným pasem Michala Przybylského, hlavička k jeho smůle skončila na horní síti.
13'
Arni Frederiksberg na sebe natáhl hned dva hráče, přičemž jeden z nich jej fauloval. Právě levé křídlo si bere balón, nejspíš bude standardku sám rozehrávat.
12'
Hostující gólman rozehrál na krátko, což se málem nevyplatilo. Proti Ochihavovi vstartoval Pingel, stoper odkopl daleko na útočnou polovinu.
11'
Z pozice pravého beka Benjamin Heinesen vysunul presink k Oigusovi, jemuž nadělal velké problémy. Talinn bude vhazovat.
10'
Levadia chce uklidnit v posledních minutách rozháranou hru. Snaží udržet míč trpělivě na svých kopačkách, momentálně kombinuje ve středu pole.
9'
Praporek pomezního vyletěl vzhůru, signalizace je jasná, ofsajd. V něm byl nachytán Elysee Kouadio, jenž vystartoval za obranu příliš brzy.
8'
Avšak ani Levadia pochopitelně nebude chtít pouze bránit. Elhi si narazil s Komlovem a postupoval vpřed, jeho cestu zastavil až skluzující Nattestad.
7'
B36 Tórshavn po ospalém úvodu přidává na aktivitě. Arni Frederiksberg se krásně uvolnil kolem obránce a technickým pokusem těsně minul levoi tyč.
6'
Hostující strážce svatyně předvedl výborné reakce, když včas vyběhl proti nákopu Nielsena. Balón před Kouadiem stáhl pro sebe.
5'
Svěřenci kouče Borga podnikli bleskový protiútok. Pravou stranou utekl osobnímu strážci Stefan Radosavljević, jenž poslal centr přímo do rukavic gólmana.
4'
Ale hosté z dobré příležitosti nic zajímavého nevytěžili. Centr Lepista totiž přeletěl všechny fotbalisty připravené v pokutovém území.
3'
Už krátce po úvodním hvizdu uvidíme první zajímavou standardní situaci. Středem hřiště utekl Arťjom Komlov, jehož Przybylski zastavil za pomoci nedovolených prostředků.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Hostující Levada navlékla pro dnešní klání dresy barvy zelené.
1'

B36 Tórshavn: Hentze – Heinesen, Eriksen (C), Nattestad, Mellemgaard – M. Jacobsen, Przybylski, Nielsen – Frederiksberg, Pingel, Radosavljević.
Náhradníci: Lamhauge – Agnarsson, B. Jacobsen, E. Jacobsen, Johansen, Petersen, Samuelsen.

FC Levadia Tallinn: Kotenko – Jurgenson, Podholjuzin, Ochihava, Kruglov – Lepistu (C) – Elhi, Komlov, Roosnupp, Oigus – Kouadio.
Náhradníci: Aland – Krutogolov, Lipp, Peetson, Petrunin, Veering.

Rozhodčí: McLaughlin (IRL) – McDonnell (IRL), Clarke (IRL).
FC Levadia Tallinn

Estonská Levadia skončila, stejně jako její čtvrteční protivník, loni v domácí soutěži na druhém místě, o 12 bodů zaostala za suverénní Florou a jen o bod za sebou nechala Kalju. V pobaltském státě se hraje tuzemská liga systémem jaro-podzim, proto už má za sebou polovinu aktuálního ročníku. Levadia je až čtvrtá s velkou ztrátou 19 bodů na znovu za titulem směřující Florou, avšak ztráta na druhé Kalju je pouze šestibodová.

Ani Levadia neudělala v loňském roce neudělala v Evropské lize díru do světa. Byla nasazená do 1. předkola, ve kterém taky její putování soutěží skončilo. Se Stjarnanem činilo celkové skóre z obou zápasů 4:4, islandské mužstvo postoupilo díky více vstřeleným gólům na půdě soupeře.

B36 Tórshavn je mužstvo z Faerských ostrovů, které se do letošního ročníku Evropské ligy dostalo zásluhou druhého místa v tuzemské lize. Za mistrovským Klaksvikem zaostalo o pouhé tři body, o titulu rozhodlo poslední odehrané kolo, v němž B36 Tórshavn prohrál s úřadujícím mistrem na domácí půdě 0:3. Nová sezóna začala už v květnu, do dnešního dne se stihlo odehrát 17 kol. Svěřenci kouče Jákupa á Borga jsou zatím na třetím místě.

Evropskou ligu letos B36 Tórshavn zahájil ve finále nultého předkola, v němž porazil gibraltarský St Josephs těsným výsledkem 2:1. Loni začala poušť faerského mužstva v prvním předkole, severoirskému Crusaders podlehl celkovým součtem 2:5.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer! Vítám vás při sledování 1. předkola Evropské ligy, u zápasu mezi B36 Tórshavn a Levadií Tallinn.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.