Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Locomotive Tbilisi : Universitatea Craiova - 27. srpna 2020   19:00

Locomotive Tbilisi
57' Sikharulidze  • 61' Omar
2:1
(0:0)
Universitatea Craiova
90+4' Baiaram
Popescu – Baiaram, Balasa, Bic, Ivanov, Mihaila, Screciu.

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:6.
Střely mimo: 4:3.
Rohy: 2:7.
Ofsajdy: 2:0.
Fauly: 14:14.
Je dobojováno. Outsider to nakonec zvládl a postupuje na úkor favorita. Tbilisi dokázalo během necelých pěti minut dvakrát udeřit z brejku a k postupu se v závěru i přes inkasovaný gól dokázalo probránit. Vedoucí trefu obstaral Sikharulidze, z dalšího protiútoku skóroval Oulad Omar. Fotbalisté Craiovy se nevzdali, Koljic orazítkoval tyčku a nakonec se přeci jen snížení dočkali. Bohužel pro ně přišlo pozdě, až v nastaveném čase se trefil Baiaram.

Postupující do druhého předkola Evropské ligy jsou tak fotbalisté Locomotive Tbilisi.
90+8'
90+8'
Obrovská příležitost! Výborný míč našel ve vzduchu Ivan, bohužel pro hosty trefil těsně vedle!
90+8'
Craiova ještě vybojovala poslední rohový kop. Dočkáme se prodloužení?
90+7'
Mamardashvili si došel pro dlouhý centr a vykopává až k brance soupeře. Do konce chybí necelá minutka.
90+6'
Baiaram se nyní v dobré pozici nakonec do zakončení nedostal, na druhé straně se Kirkitadze dopustil útočného faulu.
90+6'
Ještě necelé dvě minutky se bude hrát, míč drží Craiova na vlastní polovině, ale rychle míří kupředu.
90+5'
Fotbalisté Tbilisi zkušeně drží míč na polovině soupeře, Craiově se proklatě krátí čas.
90+4'
Tým Universitatea Craiova právě vstřelil branku! Máme sníženo, ještě to bude napínavé! Bancu poslal z levé strany centr do vápna, kde byl STEFAN BAIARAM, jemuž se povedlo překonat dosud bezchybného brankáře gruzínského celku – 2:1! Asistence: Bancu.
90+3'
Shonia si zřejmě ublížil při odkopu míče, takže Tbilisi zakopávají.
90+2'
Bancu posílal z levé strany centr do vápna, nicméně Mamardashvili mohl zůstat klidný. Balon mu spadl přímo do rukavic.
90+1'
Craiova kombinuje na polovině hřiště. Musí ovšem dopředu.
90'
Rozhodčí nastavuje nad rámec řádné hrací doby sedm minut. To je ještě dostatek času na to, aby Craiova dostala duel alespoň do prodloužení.
89'
Mamardashvili si došel snadno pro další centrovaný míč. Vzduchem dnes rozhodně pro Craiovu cesta nevede.
88'
Ubilava to udělal šikovně, šel si pro faul a ušetřil tak další cenné vteřinky. Schyluje se k vítězství outsidera nad favoritem.
87'
Craiova má sice územní převahu a kombinuje na polovině hřiště. Co ji to je ovšem platné, když se nedostane ani na dostřel branky?
86'
Koljic se dostal ke střele z hranice vápna, jenže nevypustil žádnou jedovku. Jeho slabý pokus doprostřed branky jakoby demonstroval dnešní špatný výkon Craiovy.
85'
Vatajelu poslal míč do vápna, nenašel ovšem žádného spoluhráče. Obrana Tbilisi dostala balon do bezpečných míst na hřišti.
84'
Rychle se blížíme devadesáté minutě, fotbalisté Locomotive stále vedou o dvě branky a svůj náskok pečlivě brání. Craiova se dlouho nedostala k ničemu nebezpečnému.
83'
Po nepřesné přihrávce ztrácejí hráči Tbilisi míč, Pigliacelli vypomohl svému celku s rozehrávkou.
82'
Fotbalisté rumunského klubu kombinují mezi sebou na polovině hřiště.
81'
Byli jsme svědky několika ostřejších zákroků na polovině hřiště. Rozhodčí ani v jednom případě nepíská faul, hlavně, aby se mu zápas nevymkl z rukou.
80'
Střídání v týmu Locomotive Tbilisi: ze hřiště odchází Samurkasovi, přichází Chanturia.
79'
Střídání v týmu Universitatea Craiova: ze hřiště odchází Nistor, přichází Baiaram.
78'
Už se nám opět hraje, uvidíme, komu spíše pomůže tato skoro pětiminutová přestávka.
77'
Sandokhadzeho (LTB) již na nosítkách odvádějí ze hřiště, místo něho nastoupí Andronikashvili (LTB).
76'
Už se dobré dvě minuty nehraje, u Sandokhadzeho jsou stále zdravotníci, na hřiště už se připravuje přijít Andronikashvili.
75'
Vypadá to rozhodně na střídání, na hřišti už jsou nosítka ...
74'
Mamardashvili vyběhl proti centrovanému míči a srazil ve vzduchu svého spoluhráče. Sandokhadze leží na zemi a rozhodně se nemá k tomu, aby vstal. Dopad vypadal naprosto strašlivě, snad bude fotbalista Tbilisi v pořádku. Už jsou u něj zdravotníci.
73'
Koljic se ve vápně dostal ke střele, jeho pokus mířil vedle levé tyčky. Mamardashvili se rychle přesunul a předvedl skvělý zákrok!
73'
Sandokhadze sice ve vápně stáhl Ivana, jenže ten šel k zemi velmi ochotně. Rozhodčí proto pokutový kop neodpískal.
72'
Poprvé se výrazněji uvedl Mihaila. Ten nadvakrát střílel z hranice vápna, jenže ani jeden jeho pokus nemířil do branky.
71'
Fotbalisté Craiovy měli k dispozici další rohový kop. Rozhodčí si po zahrání všiml útočného faulu, takže Mamardashvili bude odkopávat od branky.
70'
Střídání v týmu Locomotive Tbilisi: ze hřiště odchází Oulad Omar, přichází Dzebniauri.
69'
Screciu (CRI) nebyl na hřišti ještě ani minutu a už rozdmýchal konflikt mezi několika hráči, zaslouženě dostává žlutou kartu.
68'
Střídání v týmu Universitatea Craiova: ze hřiště odchází Mateiu, přichází Screciu.
67'
Koljic se uvolnil ve vápně, vystřelil a jeho tečovaný pokus orazítkoval tyč! Teď byli hráči Craiovy blízko snížení.
66'
Fotbalisté rumunského celku drží míč na vlastní polovině a kombinují. Proti pozorné obraně Tbilisi zatím nemají moc šancí.
65'
Nistor zahrával další rohový kop Craiovy. Balon se snášel do vápna, jenže nikdo z jeho spoluhráčů se k němu nedostal.
64'
Ivan napadal soupeřovu rozehrávku, jenže míč pro svůj tým nezískal.
63'
Craiova ztrácí zhruba půlhodiny před koncem dvě branky a sen o postupu do dalšího předkola, což byla skoro povinnost, se jí rozplývá.
61'
Locomotive Tbilisi právě vstřelilo branku!
Tak tohle je pro fotbalisty rumunského celku pořádný šok. Z dalšího brejku Tbilisi znovu udeřili. Darsmelia si všiml krásně nabíhajícího IMRANA OULAD OMARA, který v samostatném úniku mířil přesně – 2:0! Asistence: Darsmelia.
60'
Střídání v týmu Universitatea Craiova: ze hřiště odchází Barbut, přichází Mihaila.
59'
Craiova zahrávala rohový kop, jenže Nilstor při něm selhal. Míč zamířil do zámezí.
58'
Fotbalisté rumunského celku jsou inkasovanou brankou zaskočeni. Podle mě ale utkání jedině prospěje. Čeká nás zajímavých zhruba pětatřicet minut.
57'
Outsider utkání se dostává po nádherném brejku do vedení! Samurkasovi táhl míč po pravé straně, přihrál nabíhajícímu Kirkitadzemu, jenž poslal balon pod sebe, kam si naběhl IRAKLI SIKHARULIDZE, který do protipohybu nedal Pigliacellimu šanci – 1:0! Asistence: Kirkitadze.
56'
Z rohového kopu se neurodilo nic nebezpečného pro branku Tbilisi.
55'
Ivan přihrával ve vápně na Nistora, jehož sražený balon znamená roh pro Craiovu.
54'
Sikharulidze byl na polovině hřiště sestřelen, viníkem byl Acka (CRI), který také obdržel žlutou kartu.
53'
Na druhé straně po levé straně běžel Ivan, byl naprosto volný, jenže jeho centr trefil prvního hráče před sebou.
52'
Kirkitadze táhl míč po pravé straně, pak se pokoušel o centr do vápna, jenže míč se mu zamotal pod nohy a skončil v zámezí. Následuje odkop od branky.
51'
Koljic sklepával patičkou míč pod sebe na Barbuta, jenže k němu nakonec balon vůbec nedoputoval, jelikož jej o něj obral Gureshidze.
50'
Tentokrát fauloval Kirkitadze, u míče jsou na vlastní polovině hráči Universitatea Craiova.
49'
Koljic (CRI) sestřelil Sandokhadzeho při odkopu míče a zaslouženě dostává žlutou kartu.
48'
Ivan si obhodil obránce soupeře, nicméně míč mu utekl až do zámezí. Vhazovat budou fotbalisté Locomotive.
47'
Gruzínský celek je na začátku druhé půle aktivnějším týmem, k ohrožení branky se zatím však nedostal.
46'
STATISTIKY

Držení míče: 41 % – 59 %
Střely na branku: 1 – 2
Střely mimo branku: 4 – 1
Rohové kopy: 2 – 2
Ofsajdy: 1 – 0
Prvních pětačtyřicet minut je za námi. Utkání zatím nenabízí žádné velké tempo, vyloženou šanci jsme neviděli. Rumunský celek, který je favoritem zápasu, zatím zklamal, protože aktivitou hýřili spíše hráči Tbilisi. Ti měli několik zajímavých střel, ovšem žádná za zády brankáře Craiova neskončila.
45+2'
45+1'
Závěr poločasu sice patří Craiově, ta ovšem nic nebezpečného pro branku soupeře zatím nedokázala vyprodukovat.
45'
Rozhodčí nastavuje první poločas o 60 vteřin.
44'
Tentokrát to zkoušel Koljic sám, jeho střela mířila mimo tři tyče.
43'
Koljic na hranici vápna přihrával Ivanovi, jenže ten míč netrefil ideálně a následně o něj přišel.
41'
Dartsmelia kroutil míč do pokutového území, jenže jeden z útočících hráčů se provinil útočným faulem. Balon připadne fotbalistům v modrém, tedy Craiově.
40'
Mateiu fauloval před vápnem soupeře, Tbilisi budou mít k dispozici standartní situaci.
38'
Na druhé straně střílel Vatajelu (CRI), ale bylo to již po odpískání jeho faulu. Dostává žlutou kartu za zakopnutí míče.
37'
Tbilisi se znovu tlačili dopředu, ale k zakončení to nevedlo.
35'
Oulad Omar se dostával do vápna, těsně před ním po kontaktu se soupeře upadl. Rozhodčí ukazuje, že to faul nebyl, ať se pokračuje ve hře.
34'
Co opravdu dnes Craiově jde, tak to je napadání rozehrávky soupeře.
33'
Za námi je více než třicet minut, že by ale Craiova potvrzovala roli favorita, to se mi moc nezdá. Zápas je vyrovnaný, dokonce bych tvrdil, že Tbilisi mají nebezpečnější střely.
32'
Oulad Omar měl nebezpečnou střelu za vápnem. Aktivní útočník Tbilisi bohužel pro svůj celek přestřelil.
30'
Gureshidze byl pod tlakem u vlastního vápna, jeho odkop trefil presujícího soupeře.
29'
Nyní se fotbalisté rumunského celku sami vyhnali zbytečně z pokutového území. Barbut přihrál doleva Ivanovi, který zadovkou místo střely hledal zbíhajícího levého beka, k Bancovi se ale balon nedostal.
27'
Cicaldau zahrával přímý kop a z pořádné dálky se odhodlal ke střele. Mířil těsně vedle, odkop provede Mamardashvili.
26'
Teprve pátý faul v utkání, z toho čtyři na straně Tbilisi. Tentokrát leží na zemi Barbut. Po jeho ošetření budeme pokračovat, Craiova bude mít přímý kop z nějakých pětatřiceti metrů.
25'
Fotbalisté rumunského celku předvedli ukázkový pressing, díky kterému se znovu dostali k balonu.
24'
Vatajelu byl nucen přihrát vlastnímu brankáři, který hráčům Craiova pomáhá s rozehrávkou.
23'
Koljic se konečně dostal ke střele, s tou si ovšem brankář Tbilisi poradil. Ten také rozehrává míč zpět do hry.
22'
Dlouhý míč Ubilava nezachytil, vhazovat budou fotbalisté v modrém na vlastní polovině.
20'
Samurkasovi vystřelil opět z větší vzdálenosti, brankář rumunského týmu nemusel zasahovat. Míč letěl vysoko nad.
19'
Po dalším centru Tbilisi se míč dostal až do zámezí, odkopávat od branky bude Pigliacelli.
18'
Locomotive navíc vybojovali rohový kop. U míče byl ovšem první Constantin, který jej odhlavičkoval mimo nebezpečné území.
17'
Ti teď naopak zahrozili. Shonia to zkusil za vápnem a mířil jen těsně nad branku rumunského celku!
16'
Ivan centroval míč někam na penaltu, kde byl připravený Koljic. Balon se k němu přes obranu Gruzínců nedostal.
15'
Craiova získala územní převahu, Vatajelu poslal dlouhý míč do vápna, jenže pozorná obrana soupeře jej odvrátila.
14'
Je za námi skoro čtvrt hodiny zápasu a skóre se zatím nepohnulo. Dokonce jsme nebyli svědky ani žádné větší šance.
13'
Z následné standartní situace se nic nebezpečného pro branku Tbilisi neurodilo.
12'
Ubilava (LTB) vidí za svůj faul žlutou kartu. Je takto prvním oceněným hráčem v tomto zápase.
11'
Sikharulidze dostal míč do běhu a snažil se o rychlý protiútok, o míč však brzy přišel. Opět jej drží fotbalisté Craiova.
10'
Favorit utkání kombinuje na vlastní polovině, do vážnější příležitosti se zatím nedostal.
8'
Další centr neprošel na Koljice. Snažil se o něj Barbut, jenže se mu to dobře nepovedlo.
7'
Vatajelu se snažil proniknout po pravé straně, ale byl faulován. Standartní situace pro Rumuny.
7'
Fotbalisté v modrém svého soupeře uzamkli na jeho polovině, Tbilisi se v podstatě poslední tři minuty brání.
6'
První rohový kop Craiova nezvládla dovést do zakončení. Situace se ale bude opakovat.
5'
Přihrávka zleva na Koljice přesná nebyla, obránce Gureshidze míč dopravil na roh.
4'
Míč směřoval do vápna, jenže skvělý výběh předvedl Pigliacelli, ten navíc míč dokázal vyboxovat do bezpečí. U balonu jsou hráči v modrém, tedy Craiova.
3'
Aktivní Samurkasovi vybojoval pro svůj celek rohový kop.
2'
Craiova hýřila v úvodu aktivitou, ale na pravé straně kraluje obránce Gabadze.
1'
Zápas rozehráli ve středovém kruhu fotbalisté rumunského celku, kteří jsou dnes velkými favority. Zhruba za necelé dvě hodiny zjistíme, zda tuto roli potvrdí.
1'

Locomotive Tbilisi: Mamardashvili – Gabadze, Sandokhadze, Gureshidze, Ubilava – Samurkasovi, Shonia, Dartsmelia – Kirkitadze, Sikharulidze, Oulad Omar.
Náhradníci: Sherozia – Andronikashvili, Dzebniauri, Gavashelishvili, Chanturia, Iakobidze, Mchedlishvili.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vatajelu, Constantin, Acka, Bancu – Nistor, Mateiu, Cicaldau – Barbut, Koljic, Ivan.
Náhradníci: Popescu – Baiaram, Balasa, Bic, Ivanov, Mihaila, Screciu..

Gruzínský klub z hlavního města byl založen v roce 1936 a třikrát vyhrál domácí pohár. Locomotive trpí na známější celek ze stejného města – Dinamo Tbilisi. V utkání proti Craiově bude outsiderem.

Jeden z nejlepších rumunských celků současnosti. Založen byl v roce 1948, jenže o 43 let později zanikl. S jeho obnovou se začalo v roce 2011, od sezony 2014/2015 hraje nejvyšší soutěž. V utkání bude jasným favoritem.
Vítám vás u online přenosu z 1. předkola Evropské ligy. Zajímat nás bude duel mezi Locomotive Tbilisi a Universitatea Craiova. Výkop je naplánován na 19:00 a jste k němu srdečně zváni.