Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Lutych : Vojvodina - 24. září 2020   20:00

Lutych
Lutych
47' Avenatti  • 91' Amallah
2:1
(0:0)
Vojvodina
Vojvodina
75' Bojić
Lutych
Bodart – Fai, Vanheusde (C), Laifis, Gavory – Carcela (98. Čop), Cimirot (93. Shamir), Bokad, Raskin (106. Dussenne), Amallah – Avenatti (72. Muleka).
Henkinet – Dussenne, Čop, Shamir, Muleka, Balikwisha, Pavlovic.
Lechner – Heidenreich, Kolbitsch (všichni Rakousko)
Stade Maurice Dufrasne, Lutych
Vojvodina
Vukliš – Andrić, Bralić, Saničanin (106. Maksimović), Djordjević – Drinčić (C), Stojković (106. Zukić), Čović – Bojić, Mrkaić (59. Djuričin), Vukadinović (86. Gemović).
Toroman – Devetak, Maksimović, Zukić, Djurić, Gemović, Djuričin.

Standard Lutych doma udolal Novi Sad a postoupil do 4. předkola Evropské ligy, kde mu bude soupeřem maďarský MOL Fehérvár.
Držení míče: 55% : 45%.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 13:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 24:23.
120+1'
120'
Maksimović (Novi Sad) ještě fauloval Bokadiho a domácí už netrpělivě čekají na závěrečný hvizd.
119'
Amallah (Lutych) mohl s definitivní platností rozhodnout o výhře svého celku! Na kraji šestnáctky si skvěle obhodil obránce a najednou stál sám před vyběhnuvším gólmanem. Právě bezprostřední blízkost však byla problémem, který při svém zakončení nedokázal vyřešit.
117'
Standard se teď stáhl do defenzivní ulity a sveřepě brání. Tato taktika zdá se býti úspěšnou.
115'
Z nařízené standardky Čop (Lutych) přestřelil.
114'
Tohle se nedělá. Novica Maksimović (Novi Sad) v souboji o míč chytil Faie za dres, div, že ho z něj neserval. Pro takové chování neměl arbitr z Rakouska pochopení a troufalého hříšníka okamžitě potrestal.
112'
Čović (Novi Sad) se zprava snažil projít do šestnáctky, Gavory ho tam ovšem nepustil. A prosbu o zapískání faulu rozhodčí taky nevyslyšel.
110'
Djordjević (Novi Sad) si v obranné činnosti počínal perfektně, když hlavou přiťukl míč brankáři.
109'
Ke střele do po odvráceném centru z rohového kopu dostal Dussenne (Lutych). A bez předchozího zpracování napálil míč do horních řad tribuny.
107'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Nicolas Raskin, přichází Noe Dussenne.
106'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Arandel Stojković, přichází Dejan Zukić.
106'
Střídání v týmu FK Vojvodina Novi Sad: ze hřiště odchází Sinisa Saničanin, přichází Novica Maksimović.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Hned na začátku prvního prodloužení vstřelil Amallah gól na 2:1. Blíže k postupu tak má Standard Lutych.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105'
Po faulu Faie na Gemoviće zahrávali hosté standardku, kterou nevyřešili nejlépe. Na vyrovnání si tak alespoň prozatím musejí nechat zajít chuť.
103'
Vukliš (Novi Sad) opět vypomohl obráncům včasným výběhem z vlastní brány.
101'
Práci měl i Bodart. Strážce domácí branky zaměstnala sražená přízemní přihrávka.
100'
Vukliš (Novi Sad) v problémech. Musel vyběhnout až za hranu vlastní šestnáctky, aby před dobíhajícím útočníkem stihl odkopnout míč do autu.
98'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Mehdi Carcela, přichází Duje Čop.
96'
Domácí ovšem zůstali na útočné polovině a do hlavičkového zakončení dostali Shamira. Střídající hráč vyslal slabou střelu, se kterou si Vukliš poradil.
95'
Vojvodina ubránila rohový kop.
93'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Gojko Cimirot, přichází Eden Shamir.
91'
Standard právě vstřelil branku!
Ze strany Lutychu je to snový vstup do prodloužení! Gavory přijal na hranici vápna diagonální přihrávku a rychle se otočil kolem svého strážce, pak si navedl míč do levé části pokutového území a dal ho pod sebe. Tam stál SELIMA AMALLAHA, který už věděl, co dál. Balon si posunul do lepší pozice a křižnou ranou po zemi mezi dvěma obránci vrátil Standardu vedení.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Držení míče: 58% : 42%.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 12:5.
Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 18:19.
90+2'
Druhý poločas skončil.
90+2'
V poslední nastavené minutě čelili domácí dvěma rohům. Kdyby se neubránili, zápas by skončil. Oni to však zvládli a my tak uvidíme drama v prodloužení.
90'
Žlutá karta? Ano, je to tak. Po faulu na Cimirota ji obdržel Petar Bojić (Novi Sad).
89'
Za domácí pak střílel vedle Carcela.
88'
Bojić (Novi Sad) znovu ukázal, jak je ve vzduchu nebezpečný! Stejně jako při svém gólu si i tentokrát naskočil na centrovaný balon, kterým chtěl z rohu malého vápna vymést bližší šibenici.
86'
Střídání v týmu FK Vojvodina Novi Sad: ze hřiště odchází Miljan Vukadinović, přichází Miodrag Gemović.
85'
Ale pozor na zadní vrátka! Domácí obrana nechala hlavičkovat Bojiće a Bodart měl co dělat, aby míč odražený o zem vytěsnil mimo tyče.
82'
V uplynulých dvou minutách mířili nepřesně hned tři domácí hráči: Amallah Vanheusden a Muleka. Jak vidno, Standard touží překlopit skóre zpět na svou stranu.
80'
Amallah (Lutych) ještě jednou. Tentokrát trefil před sebou stojícího obránce, stejně jako po něm Carcela.
78'
Standard po inkasované brance převzal iniciativu. Zatímco Raskin ještě mířil vedle, Amallah jen o několik desítek vteřin poté zaměstnal Vukliše střelou z dálky.
76'
Statistika držení míče: 56% : 44%.
75'
Vojvodina právě vstřelila branku!
Čtvrt hodiny před koncem máme vyrovnáno! Smolařem okamžiku je Carcela, jenž při postupném útoku nešikovně došlápl na míč a upadl. Toho využil PETAR BOJIĆ, když chirurgicky přesný centr Andriće umístil hlavou za zkoprnělého Bodarta k pravé tyči.
74'
No teda, Vukadinović (Novi Sad) se předvedl v plné parádě! Někdejší hráč pražské Slavie nebo Mladé Boleslavi ladně prošel mezi dvěma obránci a z rohu velkého čtverce těsně minul břevno.
72'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Felipe Avenatti, přichází Jackson Muleka.
71'
Ještě dvacet minut bude muset Lutych hájit těsný náskok. Pomoct by mu k tomu mělo i chystané střídání.
69'
Z nařízené standardky pak Amallah (Lutych) mířil mimo.
68'
Stefan Djordjević (Novi Sad) si v souboji o míč vyšlápl na Carcelu a také jeho sudí Lechner potrestal.
66'
Hra zabředla ke středovému kruhu.
64'
Pětiminutový pobyt na hřišti stačil Ognjenu Djuričinovi (Novi Sad) k udělení žluté karty. Střídající hráč ji uviděl za hrubý zákrok na Gavoryho.
62'
Po něm už žádná riziková situace nevznikla.
61'
Domácí po změně stran přidali na obrátkách a na hřišti je to znát. Navýšit jejich náskok měl v úmyslu Amallah, který z úhlu zamířil k bližší tyči. Vukliš tam naštěstí pro Novi Sad skočil včas a nebezpečný míč vyrazil na roh.
60'
59'
Střídání v týmu FK Vojvodina Novi Sad: ze hřiště odchází Momcilo Mrkaić, přichází Ognjen Djuričin.
59'
Selim Amallah (Lutych) a Nemanja Čović (Novi Sad) se v přerušené hře dostali do křížku. Jejich spor ukončil Harald Lechner žlutou kartou pro oba.
56'
Není divu, že hosté už raději klidní hru.
55'
Raskin (Lutych) se během jedné minuty dostal ke dvěma střelám. Napoprvé trefil před sebou stojícího obránce, z další akce pak poslal balon na tribunu.
53'
Nicolas Gavory (Lutych) u postranní čáry nepřiměřeně atakoval Bojiće a karetní trest ho neminul.
51'
Skrz obranu se marně snažil projít Mrkaić (Novi Sad).
49'
Z nečekané rány se hosté snaží vzpamatovat konstruktivní rozehrávkou na útočné půlce.
47'
A favorit jde z pokutového kopu do vedení! Úspěšným exekutorem penalty se stal FELIPE AVENATTI. Uruguayec zamířil ze svého pohledu doprava, zatímco bezmocný gólman skočil na opačnou stranu.
47'
Penalta? Ano! Po faulu Bojiće na Gavoryho ji bude kopat domácí Lutych.
46'
První poločas asi nebyl úplně to pravé ořechové. Vyjma jedné šance měl totiž nezáživný průběh, za což se do jisté míry přičinila častá přerušení. Fotbalových přestupků napočítali statistici hned 18 (10+8), což je na pětačtyřicet minut opravdu velké číslo. A když už se hráči k nějaké té střele dostali, byl to buď nepřesný nebo nevýrazný pokus. Do druhého dějství tak mají rozhodně co zlepšovat.
Držení míče: 52% : 48%.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 5:2.
Rohy: 1:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:8.
45'
44'
Raskin (Lutych) se po souboji se Stojkovićem dožadoval rohového kopu, rozhodčí měl ale na celou věc jiný názor a nařídil odkop od branky.
42'
Tempo hry ale aspoň trochu vzrostlo.
41'
Stejně jako na opačné straně Bojićovi, jenž takovým dloubáčkem překopl břevno domácí svatyně.
39'
To domácí sehráli svou akci o něco lépe. Na pravé straně vápna měl dokonce nabito Vanheusden, jenže rána z voleje mu vůbec nesedla.
38'
Po jedné takové se vydal Mrkaić (Novi Sad). Teda jenom si to myslel, protože daleko nedošel.
37'
Prozatím na vlastním území kombinující Vojvodina usilovně hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
35'
Zajímavě rozehraná standardka. A sice lehké přistrčení patou, po kterém pálil Laifis (Lutych). Kyperský stoper však neměl dostatečně přesnou mušku.
34'
Za podražení běžícího protivníka dostal žlutou kartu Sinisa Saničanin (Novi Sad).
31'
Předchozí tvrzení už neplatí, protože domácí se dostali hned ke dvěma střelám. Zatímco Raskin trefil blok, dorážející Carcela přestřelil soupeřovu branku.
30'
Statistika držení míče: 48% : 52%.
28'
Hra se ustálila poblíž středového kruhu.
27'
Nedovolené zákroky se začínají množit na obou stranách, jeden teď spáchal i Bojić (Novi Sad).
25'
Felipe Avenatti (Lutych) při útočném sprintu nešťastně došlápl na nohu odkopávajícího Saničanina a za svůj zákrok vyfasoval oprávněnou žlutou kartu.
23'
Škoda pro Standard, že se Vanheusden ihned po rozehrávce provinil útočným faulem.
22'
Přijít by mohla třeba po rohovém kopu, který se právě chystá provést Carcela (Lutych).
21'
Teď se ovšem hraje uprostřed hřiště, takže si na další střelu budeme muset nějaký čas počkat.
19'
Je každopádně fajn, že se týmy nebojí zakončovat.
18'
Prosadit se snažili i domácí. Jmenovitě Fai, jehož rána z pravé strany vápna proskákala kolem zadní tyče.
16'
Mezi tři tyče se hosté poprvé trefili po čtvrthodině hry, kdy brankáře Bodarta otestoval Saničanin.
15'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
13'
Balon teď směřoval na zadní tyč, kam si naskakoval Mrkaić (Novi Sad). Mičuda mu však pouze rozcuchala účes a skončila vedle brankové čáry.
12'
Hned z dalšího útoku vytěžila Vojvodina další roh, a Drinčić si tak svůj kop zopakuje.
10'
Drinčić (Novi Sad) z něj točil balon na bránu, před kterou vyskočil nejvýše jeden z obránců.
9'
Hosté mohou odpovědět po rohovém kopu.
7'
Vukliš (Novi Sad) musel zasahovat i o chvíli později, kdy ho k zákroku na zemi donutil Vanheusden. Tentokrát však o žádný nebezpečný pokus nešlo.
6'
A po první standardce je tu i první šance! Po rozehrávce nakrátko si na střelu zpoza vápna navedl míč Carcela (Lutych) povedenou ranou k tyči pořádně protáhl Vukliše.
5'
Raskina pak ve střední vzdálenosti od brány fauloval Čović (Novi Sad), a my tak uvidíme první standardku.
3'
Tam se odehráli urputné bitvy o míč, který se nakonec vrátil na kopačky fotbalistů Lutychu.
2'
Po autovém vhazování domácí zakombinovali v okolí vlastní šestnáctky, odkud se dostali do středu hřiště.
1'
A hned na začátku zaútočili dlouhým nákopem, za kterým Drinčić (Novi Sad) pospíchal marně.
1'
Úvodní výkop provedli hosté.
1'
Hráči právě nastoupili před liduprázdné tribuny.
Fotbalisté obou celků se v tuto chvíli rozcvičují.

Standard Lutych: Bodart – Fai, Vanheusde (C), Laifis, Gavory – Carcela, Cimirot, Bokad, Raskin, Amallah – Avenatti.
Náhradníci: Henkinet – Dussenne, Čop, Shamir, Muleka, Balikwisha, Pavlovic.

FK Vojvodina Novi Sad: Vukliš – Andrić, Bralić, Saničanin, Djordjević – Drinčić (C), Stojković, Čović – Bojić, Mrkaić, Vukadinović.
Náhradníci: Toroman – Devetak, Maksimović, Zukić, Djurić, Gemović, Djuričin.

Rozhodčí: Lechner – Heidenreich, Kolbitsch (všichni Rakousko).
Trenéři už vyplnili soupisky. V dalším příspěvku se můžete podívat, koho Philippe Montanier (Lutych) a Nenad Lalatović (Novi Sad) nominovali.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání Standard Lutych – Vojvodina Novi Sad, které se odehraje v rámci 3. předkola Evropské ligy.
Vítěz narazí ve 4. předkole na maďarský MOL Fehérvár, nebo francouzskou Remeš.
Jak si oba týmy vedly ve 2. předkole?

Standard Lutych – Bala Town (Wales) 2:0 (2:0)
Góly:
19. Avenatti, 34. Amallah.
Ve 28. min. Venables (Bala Town) neproměnil penaltu.
ŽK: Laifis – Smith, Kay.

Vojvodina byla nalosována až do 3. předkola.
Vojvodina je dvojnásobným mistrem bývalé Jugoslávie (1966, 1989). V samostatné éře Srbska tým ligu nikdy nevyhrál, zato pohárovou soutěž ano (2014). Kromě toho se stal vítězem Středoevropského poháru (1977) a finalistou Intertoto Cupu (1998).

V ligové tabulce je Vojvodina po osmi kolech třetí se sedmibodovou ztrátou na lídra CZ Bělehrad.
Standard Lutych je desetinásobným šampionem Belgie (naposledy 2009). Pohárovou soutěž ovládl ve své zemi devětkrát a čtyřikrát vyhrál Superpohár. Do mezinárodního výčtu úspěchů patří finále Poháru vítězů pohárů (1982) a semifinále PMEZ (1962).

V ligové tabulce je Standard Lutych po šesti kolech druhý s pětibodovou ztrátou na Charleroi.
3. předkolo Evropské ligy je tady a s ním i zápas Standard Lutych – Vojvodina Novi Sad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.