Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Motherwell : Glentoran - 27. srpna 2020   20:45

Motherwell
Motherwell
58' Lang  • 72' O'Donnell  • 75' Polworth  • 78' Watt  • 87' Long
5:1
(0:0)
Glentoran
Glentoran
90+1' McDaid
Motherwell
Carson – Grimshaw (60. Seedorf), Mugabi, D. Gallagher (C), Lamie – O'Donnell (82. Robinson), Campbell – O'Hara – Polworth, Long, Lang (70. Watt).
Morrison – Hastie, Maguire, Robinson, Seedorf, Watt, White
van Driessche – de Neve, Monteny (všichni BEL)
Fir Park, Motherwell (SCO)
Glentoran
Coleing – Marron, Cowan, McClean, Kane (C) – Clucas, Bigirimana, C. Gallagher (78. O'Connor) – O'Neill (62. McDonagh), Donnelly (73. Stewart), McDaid
Brown – Crowe, McCullough, McDonagh, Mitchell, O'Connor, Stewart

Děkuji za pozornost a přeji vám dobrou noc!
Okamžitě po rozehrání rozhodčí ukončil zápas, po kterém postupuje Motherwell. Vyrovnané utkání výrazně ovlivnily dva hloupé fauly Seanana Clucase, který se nechal vykartovat, a přestože měl Glentoran i nadále své šance, přišla kanonáda Motherwellu.

Skotové si zcela podmanili zbytek zápasu, když třemi góly za šest minut odskočili na rozdíl čtyř tref. Pátý úder jim zasadil Chris Long, přesto se hosté dočkali čestného zásahu po jasné penaltě. Do druhého předkola však postupuje favorizovaný Motherwell.
90+3'
90+3'
A Keith Cowan (GLE) se zapisuje do statistik žlutou kartou.
90+3'
Divoký závěr pokračuje. Brejk Motherwellu končí faulem Keitha Cowana, který byl hodně nebezpečný.
90+3'
Glentoran měl ještě příležitost zahrát standardní situaci z poloviny hřiště, ze které pramení autové vhazování kousek od praporku.
90+2'
Centrovaný míč ukryl Dayle Coleing do svých rukavic a bude vykopávat od své branky. Na výsledku už to ale nic nezmění.
90+1'
Rozhodčí nastavuje tři minuty!
90+1'
Glentoran právě vstřelil branku!
Čestný zásah si připisuje faulovaný ROBBIE MCDAID, který nedal domácímu brankáři šanci.
90'
A je blízko, protože u brankové čáry byl ve vápně faulován jeden z hráčů hostujícího týmu – PENALTA!
89'
Ofenzivní snažení předvádí také Glentoran, který by si určitě za svůj výkon z prvních 70 minut zasloužil alespoň gól.
87'
Motherwell právě vstřelil branku!
Debakl pokračuje. Na konci povedené akce stál CHRIS LONG, ke kterému propadl centr z levé strany a útočník domácích korunuje povedený výkon gólem.
86'
Motherwell v závěru zápasu válí! Vysoký míč přinesl hlavičku, která dopadla na kopačku Rickiho Lamieho, jenž poslal parádní dělovku do břevna!
84'
Zajímavě střílel Mark O'Hara, jehož pokus zastavil bránící hráč Glentoranu.
82'
Odchází autor gólu Stephen O'Donnell, naopak nastupuje Harry Robinson.
80'
Útočný faul Liama Polwortha sudí nepřehlédl, přesto se utkání dohrává převážně u branky hostů, kteří jsou zralí na ručník.
78'
Krátce po gólu hosté střídají. Ze hřiště odchází Chris Gallagher, kterého střídá Ciaran O'Connor.
78'
Sledujeme definitivní rozklad Irů. Domácím naopak pomáhá i trocha štěstí jako při posledním gólu. Útok po pravé straně a následnou střelu odrazil brankář do zad obránce, od kterého zamířil míč k TONYMU WATTOVI a střídající hráč ho pohodlně doklepl do branky. Skotové míří za postupem!
78'
Zajímavý přímý kop gólem Motherwellu neskončil. Allan Campbell pálil jen mimo branku, přesto domácí získávají míč.
76'
A sudí má jasno, žlutá karta pro Jamieho McDonagha (GLE).
76'
Motherwell se dere za dalším gólem, což unavenému Glentoranu dělá problémy. Z toho pramení fauly, jeden z nich předvedl Jamie McDonagh.
75'
Dovolím si tvrdit, že máme hotovo. Autor druhé trefy vyslal Chrise Longa, jenž z vápna vypálil a brankář Glentoranu vyrazil tvrdou střelu jen nad sebe. Pro padající míč doběhl LIAM POLWORTH a pohodlně ho usměrnil hlavou do branky.
73'
Další střídání Glentoranu. Odchází Rory Donnelly, nahrazuje ho Cameron Stewart.
72'
Fantastický gól v podání domácích! Brankář hostů sice vyboxoval míč, ale domácí ho udrželi v blízkosti vápna, z jehož rohu dostal přihrávku STEPHEN O'DONNELL. Domácí borec si míč připravil a neskutečnou plavající trefou z ideální pozice navýšil vedení svého týmu.
71'
Motherwell zahrává druhý roh v krátkém sledu. První mu vůbec nevyšel, ale vzápětí dostává druhou šanci.
70'
A je tomu tak! Aktivní střelec gólu Callum Lang jde ze hřiště a přenechává místo Tonymu Wattovi.
70'
Glentoran se musí znovu bránit, tentokrát však autovému vhazování v blízkosti rohového kopu. Ale zdá se, že domácí nejprve vystřídají.
68'
Druhý gól byl blízko! Po přízemním centru na přední tyč se natahoval Liam Polworth, jenže míč nezasáhl ideálně. I tak ho může důraz těšit, protože mu pomohl i obránce, od kterého se míč odrazil na roh.
67'
Na druhou stranu se nedá říct, že by šla kvalita Glentoranu dolů. Irové se logicky začínají spíše bránit a čekají na brejky, ale když jim nějaký vyjde, mohou být zpátky v zápase.
66'
Motherwell na další výraznější šanci čeká, ale je vidět, že je při chuti. Konečně prolomil střeleckou smůlu, hraje proti deseti a čeká na chyby v hostující defenzivě.
64'
Glentoran se dlouhým míčem neprosadil, zato si vybojoval alespoň roh. Irové však nezahrozili ani z něho a musí se bránit další ofenzivní vlně domácích.
63'
To je solidní přivítání. Jen několik vteřin po příchodu na hřiště šel McDonagh k zemi, když do něho zabrousil Allan Campbell a dostal žlutou kartu.
62'
Glentoran navazuje na soupeře a střídá. Ze hřiště odešel Paul O'Neill, kterého nahradil Jamie McDonagh.
61'
Motherwell navíc pokračuje v aktivitě, ale tentokrát na levé straně jeden z hráčů nedoběhl dlouhý míč.
60'
Ze hřiště odchází Liam Grimshaw, první střídání zápasu se týká také nastupujícího Sherwina Seedorfa.
59'
Následný útok Motherwellu zastavil útočný faul. Dovolím si ale tvrdit, že tohle je pro Glentoran velmi tvrdý úder, ze kterého se bude zvedat těžko. Času je ještě dost, ale vše hraje do karet domácím.
58'
Skotové se dočkali vedoucí trefy poté, co obléhali velké vápno, na jehož hranici CALLUM LANG přiklepl míč do strany, načež mu ho Stephen O'Donnell lehce vrátil a domácí útočník ho jen špičkou nohy nasměroval do branky.
56'
Na druhé straně zakončil Motherwell akci centrem z pravé strany, na který si naběhl jeden z domácích hráčů, ale mířil mimo.
55'
Tlak Glentoranu pokračuje, tentokrát centrem z pravé strany, který dva útočící hráči minuli jen o centimetry.
54'
Kuriózně zahrozil Glentoran! Na centr z levé strany si na malém vápně naskočil Robbie McDaid, ale bohužel pro hosty branku netrefil.
52'
Dva zbytečné fauly Seanana Clucase (GLE) snižují šance hostů na postup. Záložník Glentoranu jde po druhé žluté kartě do kabiny.
52'
A pozor, možná vidíme zlomový okamžik zápasu! Seanan Clucas šel už podruhé do souboje naprosto nesmyslným skluzem, při kterém opět trefil soupeře a znamená to jediné – druhá žlutá a vzhůru do sprch!
51'
Mark O'Hara však poslal míč pouze do stojící zdi. Velká škoda, protože tohle byla pozice, ze které lze zahrozit.
50'
Motherwell se právem zlobil pro odpískaný ofsajd, který spíše nebyl, ale mrzet ho to nemusí. Krátce poté míč získal a po faulu kope přímý kop z parádní pozice zruba 25 metrů od branky!
48'
Na přední tyči se dostal k hlavičce jeden z hráčů ve žlutých dresech, leč hlavičkoval pouze podél brankové čáry směrem k rohovému praporku.
48'
Rychle se přesouváme před branku Irů, kteří musí čelit dalšímu rohovému kopu soupeře.
47'
Na druhé straně vhazoval Glentoran a dlouhý aut zakončil jeden z hostujících hráčů, jenže střela mu příliš nesedla a skončila v Carsonových rukavicích.
46'
Když jsme ve Skotsku, nelze začít jinak, než nakopnout dlouhý míč dopředu! Motherwell se tak rozhodl, ale brankář soupeře si pro něj pohodlně došel.
46'
Vzápětí foukl belgický sudí do píšťalky a ukončil první poločas, který nabídl spíše bojovný zápas. Oba ostrovní celky trápí nepřesnosti, přesto si několik slibných šancí vybojovali. Ofenzivní trio Motherwellu je nebezpečné, ale chybí výraznější podpora zezadu.

Na domácích se možná projevuje i rostoucí nervozita z čekání na první soutěžní výhru. Nebezpečný však dokáže být také Glentoran, což slibuje zajímavou druhou půli. Optickou převahu mají sice domácí, ale na koni rozhodně nejsou.
45+1'
45+1'
Ale výsledek je stejný jako v předchozích šesti případech. Glentoran odvrací míč do bezpečí.
45+1'
V závěru prvního poločasu si ještě Motherwell zahraje sedmý rohový kop.
45'
Dlouhý míč si zpracovává domácí brankář. Motherwell opět zakládá další útok od své branky.
44'
Od praporku přiletěl další nebezpečný míč, který poskakoval ve vápně, kde se ho dokonce pokusil jeden z domácích zasáhnout nůžkami, jenže neuspěl. Glentoran se osvobozuje alespoň odkopem.
43'
Pozor na druhé straně! Centr z levé strany propadl do hloučku hráčů na přední tyči, odkud nakonec pálil domácí hráč za přispění soupeře nad branku – roh.
43'
Hm, tak takhle ne. Dlouhý míč na zadní tyč si jen udělal vyhlídkový let a skončil v zámezí bez jakéhokoliv kontaktu s hráči. Odkop od branky.
42'
Hru rukou u postranní čáry sudí nepřehlédl, což znamená zajímavý přímý kop pro Glentoran. Uvidíme, zda z něho zahrozí.
41'
Standardní situace však Motherwellu vůbec nevyšla, a přestože se rychle zmocnil míče, jeho pokračující akci zastavil ofsajd.
40'
Závěr prvního poločasu je celkem nezáživný, respektive bez větších šancí. Uvidíme, zda to změní poslední minuty. Domácí zahrávají rohový kop.
38'
O slovo se přihlásil také Glentoran. Rory Donnelly zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře, posunul míč do strany na Paula O'Neilla, a přestože musel útočník hostů improvizovat, jeho střela v pádu z otočky nakonec pomalu projela těsně vedle pravé tyče.
36'
Motherwell opět zaútočil, tentokrát středem hřiště. Chris Long dostal dostatek prostoru, takže proběhl až k vápnu, odkud nebezpečně vypálil, jenže Dayle Coleing byl i tentokrát pohotový.
34'
Menší tlak Motherwellu vyvrcholil pokusem Stephena O'Donnella, jenž pálil z otočky na hranici vápna, ale měl to těžké. I přesto s obráncem na zádech vystřelil a donutil Daylea Coleinga jít k zemi a zasáhnout.
34'
Fanoušci ostrovního fotbalu si musí libovat, ti kteří mají rádi otevřenou hru a parádní kombinace už tolik ne. Utkání je zatím velký boj plný nepřesností, ale náznaky šancí jsou na obou stranách.
33'
Ale i hosty trápí nepřesnosti, kvůli kterým se připravuje o zajímavé šance. Míč je opět u Trevora Carsona, rozehrává Motherwell.
32'
Glentoran nadále drží míč, ačkoliv musí zaútočit ze své poloviny. V ofenzivě však dokáže být nebezpečný.
30'
Nebezpečná hlavička v podání Glentoranu! Gólem však nekončí, přestože se Rory Donnelly na přední tyči dobře položil proti míči, ale Trevor Carson byl pozorný.
30'
Irové jsou na útočné polovině aktivní! Dokonce zahrozili dlouhým autem, který byl sražen na hranici vápna, odkud Paul O'Neill pálil z otočky. Jeho střela skončila rohovým kopem.
29'
Vysoký centr Liama Grimshawa byl pro Daylea Coleinga jen laskominou. Glentoran může zaútočit.
28'
Centr do středu vápna však úspěch neslavil. Okamžitě byl odhlavičkován pryč.
27'
Calllum Lang vedl přečíslení tří na dva, když posunul míč na Chrise Longa, jenž v souboji se stoperem upadl, ale vybojoval skrze jeho kontakt alespoň rohový kop.
26'
U rohového kopu došlo k souboji dvou hráčů, při němž hostující bek dobře uhlídal míč a vybojoval si útočný faul.
25'
Obranný faul Glentoranu. Na útočné polovině rozehrává Motherwell.
24'
Skotský klub se dostal až do vápna, kde ovšem míč odkopl bránící hráč. A to až na polovinu domácího mužstva.
23'
Glentoran zkouší uspět dlouhými nákopy, po jednom z nich šli do hlavičky hráči obou týmů, a když skončil míč v zámezí, dožadovali se jeho zisku. Vítězem se stal Motherwell, jenž tak odkopává od branky.
23'
Za dlouhým míčem Callum Lang spěchat nemusel – ofsajd.
22'
Zajímavá akce se odehrála také na druhé straně. Allan Campbell se po brejku prodral až do vápna, kde hledal na přední tyči stojícího Calluma Langa, jenže ten s obráncem na zádech míč nezasáhl. Odkop od branky.
21'
Hosté zahrávali přímý kop krátce za polovinou hřiště, ale míč skončil až ve vápně u Marcuse Kanea, jehož nerazantní střelu Trevor Carson pokryl.
20'
Na hřišti se odehrává typický ostrovní boj. Vysoké míče, hlavičkové souboje a také časté ztráty, které oběma týmům komplikují ofenzivní snažení.
18'
Callum Lang se prodíral po levé straně, ale u autové čáry ho pěkným skluzem zastavil bránící hráč.
17'
Nevymysleli vůbec nic, naopak se kolem velkého vápna pohybovali hosté, jenže neuspěli stejně tak. Na velkou šanci stále čekáme.
15'
Přetažený míč našel jen bránícího borce Glentoranu, jenž ho poslal po lajně až k vápnu domácích. Ti si berou míč zpět do své moci.
15'
Motherwellu tentokrát nevyšel, ale domácí mají další pokus z druhé strany!
14'
Centr na penaltu zasáhl jeden z hráčů Motherwellu, od kterého se míč odrazil k jeho parťákovi a pak poskakoval u pravé tyče, kde ho vytěsnil hostující brankář. Další rohový kop.
14'
Chris Long nezakončil přesně, ale vybojoval pro svůj tým šanci v podobě rohového kopu. Uvidíme, zda z něho domácí něco vymyslí.
13'
Na hranici vápna se po souboji s obráncem dožadoval faulu hostující hráč, ale rozhodčí mu nevyhověl. Protiútok Motherwellu.
12'
Ta sice skončila v plenkách, přesto Skotové brzy získali míč zpět do své moci. A přestože neuspěli dlouhým nákopem, opět začínají od Carsona.
11'
Míč drží v rukách domácí brankář, po jehož výhozu Motherwell založí další útočnou akci.
10'
Belgický sudí opět píská, jelikož na rohu velkého vápna šel Seanan Clucas (GLE) po dlouhém míči nesmyslným skluzem, kterým přejel soupeře. Budiž mu na cti, že se okamžitě omluvil, ale žluté kartě se nevyhnul.
9'
Oběma týmům se nevydařily dlouhé nákopy, po kterých přišel odpískaný faul domácích na polovině hřiště.
7'
Glentoranu se jeho rozehrání hrubě nepovedlo, navíc se musel bránit rychlému brejku domácích. Z pravé strany nakonec pálil Chris Long, jehož pokus projel jen kousek vedle zadní tyče!
6'
Ofenzivní snahu Irů zastavil ofsajd, přesto Glentoran získal míč a pěkným protiútokem po levé straně zahrozil. Centr na zadní tyč se jevil zajímavě, byl ovšem odvrácen na roh.
5'
A s ním si bohužel pro hosty domácí obrana dokázala poradit. I nadále jsou však na míči hosté!
4'
K útoku zavelel pro změnu Glentoran, jehož snažení je odměněno rohovým kopem.
3'
Skotský klub podniká jeden útok za druhým, leč zatím bez vážnějšího ohrožení hostující branky.
1'
Aktivní začátek v podání Motherwellu, jenž bude plnit roli jasného favorita.
1'

Motherwell FC: Carson – Grimshaw, Mugabi, D. Gallagher (C), Lamie – O'Donnell, Campbell – O'Hara – Polworth, Long, Lang.
Náhradníci: Morrison – Hastie, Maguire, Robinson, Seedorf, Watt, White

Glentoran FC: Coleing – Marron, Cowan, McClean, Kane (C) – Clucas, Bigirimana, C. Gallagher – O'Neill, Donnelly, McDaid
Náhradníci: Brown – Crowe, McCullough, McDonagh, Mitchell, O'Connor, Stewart

Rozhodčí: van Driessche – de Neve, Monteny (všichni BEL).
V opačné pozici je skotský Motherwell, který si bude chtít spravit chuť a nakopnout se k lepším zítřkům. V dosavadních pěti kolech Premiership totiž získal jen dva body za dvě remízy, proto je se skóre 2:5 až třetí od konce. Proti Glentoranu se tak pokusí připsat první soutěžní výhru.

Aktuální kvalita sice mluví pro domácí, ale v Evropě jsou hosté výrazně zkušenější. Motherwell čeká teprve desáté evropské vystoupení, v těch předešlých došel dvakrát do play-off Evropské ligy. Na poslední výhru však čeká od roku 2010, kdy postoupil přes norský Aalesund.
Glentoran vstoupí do utkání v menší nevýhodě. Liga ještě nezačala, přesto půjde do boje jako čerstvý vítěz poháru a postupující z nultého předkola. V něm Irové přivítali faerského soupeře HB Tórshavn, který díky trefě Robbieho McDaida ze 42. minuty zdolali těsně 1:0.

I tak je Glentoran otloukánkem, přestože v Evropě působí pravidelně od počátku 60. let! Vždycky však skončil už v úvodních kolech, dvakrát dokonce na českém týmu. V roce 1982 ho po prohrách 1:3 a 0:1 vyřadil Baník Ostrava, zatímco o deset let schytal porážky 1:2 a 0:8 od Sparty. Na zvučné soupeře má ovšem štěstí, ve své historii už se utkal s kluby jako Benfika, Arsenal, Ajax, Juventus, PSG i Marseille.
Úvodní předkolo Evropské ligy pokračuje! Od 20:45 nás čeká slibný ostrovní souboj, v němž bude chtít Motherwell potvrdit roli favorita proti severoirskému Glentoranu.