Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Škendija : Tottenham - 24. září 2020   20:00

Škendija
Škendija
55' Nafiu
1:3
(0:1)
Tottenham
Tottenham
5' Lamela   • 70' Son Heung-Min   • 79' Kane
Škendija
Zahov – Murati, Krivák, Bejtulai (C), Pavič – Totre, Dita (77. Zejnullai) – Nafiu (85. Ramadani), Ahmedi, Doriev (85. Merdjani) – Ibraimi
Redjepi – Sadriu, Zejnullai, Merdjani, Neziri, Es Sahhal, Ramadani
Palabıyık – Olguncan, Satman (všichni Turecko)
National Arena Todor Proeski, Skopje
Tottenham
Hart – Aurier, Alderweireld (C), Sánchez, Davies – Ndombélé, Winks (59. Lo Celso), Bergwijn (65. Lucas Moura) – Son, Alli (60. Kane), Lamela
Lloris – Doherty, Kane, Dier, Sissoko, Lucas Moura, Lo Celso

Tottenham potvrdil roli favorita a dokázal postoupit do 4. předkola Evropské ligy. V Severní Makedonii to ale neměl vůbec jednoduché. Přestože vstřelil branku už v 5. minutě, tak o 50 minut později bylo zásluhou Nafiua vyrovnáno. Až v 70. minutě zápas rozhodl dnes velmi aktivní Son, jenž byl zřejmě nejlepším hráčem utkání. O devět minut později navýšil vedení Spurs Harry Kane, který vstřelil gól hlavou. Anglický tým tak zvítězil 3:1.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Na počtenou!
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 2:2.
90+4'
90+3'
Rozběhla se nám poslední minuta utkání. Tottenham závěr klání kontroluje.
90+2'
Son se ještě snažil vyprodukovat centr, ovšem tato pobídka byla až příliš vysoká.
90+1'
Nad rámec devadesáti minut se budou nastavovat minuty tři.
90'
Na trávníku se ocitl Serge Aurier, jenž se velmi nepříjemně zaklínil do Merdjaniho. Tento zákrok byl posouzen jako faul domácích, takže rozehrávat bude Hart.
89'
Další akce hostů šancí neskončila. Míč doputoval do rukavic gólmana Kostadina Zahova.
88'
Ján Krivák měl křeče. Spoluhráči mu pomohli a nyní už může pokračovat ve hře.
88'
Ndombélé vyslal na druhé straně jemný centr, který zakončil Lucas Moura vysoko nad bránu Škendije.
86'
Dlouhý pas za obranu Spurs ještě konečky kopačky dokázal odvrátit Davinson Sánchez. Domácí rozhodně mohli zahrozit brejkovou situací.
85'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Ljupche Doriev, přichází Zija Merdjani.
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Valjmir Nafiu, přichází Florent Ramadani.
84'
Son si chvíli u lajny dělal, co chtěl. Poté vyprodukoval centr, který ale skončil v moci bránících hráčů.
83'
Další rozehrávka hostů jde přes stopery. Do hry se zapojuje i Joe Hart.
81'
Tottenham opět kombinuje na útočné polovině Škendije, která po zajímavé pasáží okolo 65. minuty fyzicky odpadla.
79'
Tottenham právě vstřelil branku!
Tottenham dává třetí branku a o postupujícím do 4. předkola je jasno. Son Heung-Min načechral z levé strany velmi povedený centr na hlavu HARRYHO KANEA, jenž se vyhoupl do vzduchu a s přehledem zakončil k zadní tyči. Zahov zasáhnout nemohl. 1:3.
79'
Lucas Moura přihrál Lo Celsovi, který se však ke střele neodhodlal.
78'
Čerstvý Zejnullai velice tvrdě dohrál Daviese, jenž se v tuto chvíli těžce zvedá z trávníku.
77'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Bruno Dita, přichází Arbin Zejnullai.
76'
Serge Aurier odvrátil velice nepříjemný centr z levé strany do zámezí. Vůbec poprvé v zápase budou střídat i domácí.
75'
Domácí se znovu usadili poblíž pokutového území Tottenhamu. Fotbalisté ve žlutých dresech se trochu zatáhli.
74'
Centr Sona ale zpacifikoval Kostadin Zahov, jenž si velmi pohotově pro míč došel.
73'
Murati zahrál do zámezí, protože soupeř do něj balón napálil. Hosté za malý okamžik rozehrají roh.
72'
Zhruba na půlící čáře došlo k faulu. Rozehrávat bude Tottenham.
70'
Josému Mourinhovi spadl velký balvan ze srdce, protože Tottenham jde opět do vedení! Lucas Moura si přebral míč na šestnáctce a ihned poté vystřelil. Zahov jeho ránu vyrazil k protihráči. SON HEUNG-MIN si v těsné blízkosti brány poradil střelou do horních pater brány. 1:2.
69'
Antonio Pavič dokázal zakřižovat Auriera, kterému tak znemožnil poslání centru.
68'
Sánchez pohlídal odražený míč, který doputoval až k rukavicím Joea Harta.
67'
Harry Kane jemně tečoval střílený centr ze strany. Elitní útočník ale zadní tyč taktéž minul. Z této šance rozhodně měl být gól a Kane to moc dobře ví.
65'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Lucas Moura.
65'
Pootevřených vrátek v obraně domácích ale využil Aurier, jenž velmi dobře přihrál Lamelovi do ideální pozice. Argentinský ofenzivní hráč ale zařízení netrefil.
64'
Míč drží fotbalisté v červeném. Do své kombinace zapojili i brankáře Zahova.
63'
Tottenham má nyní velké problémy s aktivitou domácích, kteří jsou v druhém poločase běhavějším týmem.
62'
Rázem mohlo být v táboře Škendije ještě veseleji! Ahmedi posunul do strany, odkud centroval Pavič. Hlavičkující Besart Ibraimi bránu Tottenhamu zhruba o metr minul.
61'
Škendija je pochopitelně povzbuzena vyrovnávacím gólem. Tento stav v tak pokročilé fázi zápasu málokdo čekal.
60'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Harry Kane.
59'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Winks, přichází Giovani Lo Celso.
57'
Ndombélého přihrávku vzduchem domácí srazili. Hráči Spurs reklamovali hru rukou, ovšem penalta se pískat nebude.
55'
Shkëndija právě vstřelila branku! Domácí vyrovnávají ze své vůbec první střely na bránu. Doriev posunul míč VALJMIRU NAFIUOVI, jenž si balón zpracoval a poté naprosto parádně vymetl bližší šibenici. Hart se prolétl vzduchem, ale na tento střelecký pokus dosáhnout nemohl. 1:1.
54'
Škendija rozjela akci, která vůbec nevypadala špatně. Souhru na jeden dotek založil Ahmedi, jenže až k Dorievovi se balón nedostal. Hart vyběhl včas.
53'
Erik Lamela si skvěle pohlídal ofsajd a v danou chvíli se úplně sám zjevil před bránou. Přesnou přihrávku Winkse si ale nezpracoval.
51'
Míč ale byl celkem rychle odvrácen. Posléze pálil nepřesně z voleje Son Heung-Min.
51'
Tottenham bude mít za pár okamžiků k dispozici standardní situaci z větší vzdálenosti.
50'
Son jen těsně promáchl velmi dobrý centr ze strany. Tohle může Kohouty mrzet, neboť nyní se prokombinovali až k malému vápnu velice dobře.
49'
Dele Alli předvedl skvostnou individuální akci, při které levačkou vystřelil. Jeho tvrdou střelu vyrazil domácí brankář před sebe, s odkopem mu pomohli spoluhráči.
48'
Ennur Totre měl před sebou několik metrů prostoru, takže postupoval vpřed. Přihrávku do levé strany ale nezvládl.
47'
Besart Ibraimi se dostal na hranici vápna, jenže vystřelit nedokázal. Trojice obránců Tottenhamu zasáhla.
46'
Tottenham začal vysokým presinkem, který donutil domácí fotbalisty k odkopu naslepo. Poté Ben Davies dobře zakročil ve vzduchu.
46'
Skončila nám první půle, která nabídla jedinou branku už na úplném začátku zápasu, kdy se trefil Erik Lamela. Tottenham je podle očekávání lepší a mnohem častěji se dostává k zakončení. Škendija byla nebezpečná jen díky rohovým kopům.
45+1'
45'
Zahov musel vystartovat z brány, aby nakopnutý míč co nejrychleji odvrátil. To se brankáři Škendije povedlo na jedničku.
44'
Následný roh zakončil Serge Aurier. Hlavička krajního obránce Spurs ale skončila vysoko nad horní tyčí.
43'
Po zisku míče pádil vpřed Dele Alli. Anglický reprezentant zakončil asi z osmnácti metrů, ale jeho ránu srazil jeden z bránících hráčů těsně vedle.
42'
Son Heung-Min si taktéž nepohlídal ofsajdovou past. O chvíli později z jeho kopačky přišla střela, která byla tečovaná mimo tři tyče.
41'
Překvapivý náběh domácích za obranu skončil jejich druhým ofsajdem v tomto utkání. Rozehrávky se ujímá Sánchez.
40'
Tentokrát si v šestnáctce Škendije pomohl faulem Ben Davies. Přistrčení zezadu bylo zřetelné.
39'
Domácí kapitán Bejtulai musel zastavit nedovoleným zákrokem rozběhnutého Alliho, jenž se řítil vpřed. Inkasoval zaslouženou žlutou kartu.
38'
Škendija ale vystrčila růžky. Nyní si přihrává zhruba třicet metrů od brány Tottenhamu.
37'
Davinson Sánchez velice jistě dokázal odvrátit dlouhou přihrávku do zámezí. Domácí ale budou pokračovat autovým vhazováním na soupeřově polovině.
36'
Žlutou kartu dostává Harry Winks (Tottenham Hotspur).
35'
Tanguy Ndombélé nedostihl přihrávku na kraj hřiště jen o několik málo čísel. Centrovat ale nemohl.
34'
Toby Alderweireld ale centrovaný balón překvapivě pustil za sebe. Měl štěstí, že Bejtulaiovi k zakončení chybělo pár centimetrů.
33'
Ale nyní bude mít dobrou možnost. Joe Hart se totiž chystá na exekuci domácích od rohového praporku.
32'
Prvních dvaatřicet minut utkání se odehrálo dle předzápasových předpokladů. Tottenham má jasnou převahu a zaslouženě vede. Škendija se zatím ke střeleckému pokusu nedostala.
31'
Dele Alli si pomohl útočným faulem. Turecký arbitr tuto situaci moc dobře viděl, a proto zapískal do píšťalky.
30'
Po ofsajdu Sona se k míči dostanou domácí. Vykopávat bude Kostadin Zahov.
29'
Bejtulai přihrál velmi nepřesně. Kapitán Škendije ale měl štěstí, že Alli nedokázal nacentrovat do vápna.
27'
Vzápětí přišla další velká šance. Aurier naservíroval přihrávku na malé vápno jako na stříbrném podnose. Dele Alli ale v tutovce napálil Zahova, jenž předvedl skvělý postřeh.
26'
Sonův rohový kop zakončil hlavou Toby Alderweireld. Zkušený belgický stoper jen těsně minul zadní tyč. Zde byli hosté opravdu pár milimetrů od dvoubrankového vedení.
25'
Aurier si velice dobře naběhl na pravé křídlo. Zkoušel přihrát pod sebe, ale domácí hráči včas zasáhli. Čeká nás další roh.
24'
Steven Bergwijn si to namířil mezi dvěma bránícími hráči až do vápna. Čistým způsobem ale o míč přišel.
23'
Obrázek hry je stále stejný. Tottenham drží míč a zkouší vytvořit něco zajímavého. Kombinace Spurs ale jsou bez pohybu a nápadu.
22'
Bergwijn našel Daviese, jehož přízemní centr se snažil zakončit Son. Útočník hostů s číslem 7 ale nenastavil nohu ideálně, a proto střela přesná nebyla.
21'
Domácí se zatáhli na svou polovinu. Momentálně čekají na to, co Tottenham vymyslí.
20'
Balón se odrazil od Serge Auriera mimo hrací plochu. Domácí budou vhazovat své vůbec první autové vhazování v zápase.
19'
Bergwijn mohl postupovat dopředu, ale nakonec se rozhodl přihrát Winksovi, jenž stál o několik metrů za ním.
18'
Ndombélé v souboji s Totrem o míč přišel. Záložník Škendije však akci lehce pozdržel, a proto následovala přihrávka dozadu.
17'
Přihrávka ze středu hřiště na Dele Alliho byla až příliš dlouhá. Akce Spurs nevypadala zle, jenže míč stejně nakonec skončil v zámezí.
16'
Tempo hry se zase trochu uklidnilo. Tottenham si přihrává na půlící čáře mezi stopery.
16'
Kop od rohového praporku byl rychle odvrácen. Joe Hart zatím v tomto klání zasahovat nemusel.
15'
Ibraimi byl o balón obrán Sánchezem. Tak moc jej to ale mrzet nemusí, neboť obránce z Kolumbie odehrál pouze na roh.
14'
Son Heung-Min si středem hřiště nabíhal za obranu domácích. Na dlouhý pas spoluhráče ale rychlostně nestačil.
13'
Hosté rozhodně nikam nespěchají. Teď už si v poklidu přihrávají z nohy na nohu celkem daleko od svatyně, kterou stráží Kostadin Zahov.
12'
Ibraimi si přebral míč zhruba dvacet metrů od brány Tottenhamu, jenže nakonec byl čistým způsobem o něj obrán.
11'
Besart Ibraimi si jen o kousek nepohlídal ofsajdovou past, jinak by mohl mířit na bránu svého soupeře úplně osamocen.
10'
Poprvé v utkání se dostávají k balónu také domácí. Tottenham se ale snaží rychle presovat kombinaci Škendije.
9'
Centr Dele Alliho byl sražen do zámezí. Na řadu tak přichází již třetí rohový kop svěřenců Josého Mourinha.
8'
Kostadin Zahov odkopával od své brány. Našel ale pouze hostující hráče, kteří dokonale obsadili místa u postranní čáry.
7'
Po následném rychlém kontru hostů se kopal další rohový kop fotbalistů ve žlutém. Na Sonův centr si však naskočili jen zadáci Škendije.
5'
Favorit zápasu jde do vedení hned na začátku 5. minuty. Son Heung-Min udělal na hranici šestnáctky rozruch a poté přihrál do pravé strany ERIKU LAMELOVI. Křídelník Hotspur dokázal zakončit přesně k tyči a zároveň touto střelou otevřel skóre. 0:1.
4'
Domácí odkopli na polovinu Tottenhamu, kde však nyní operuje s míčem na kopačce Serge Aurier.
3'
Následný roh hostů úspěšný nebyl, jenže momentálně už je anglický tým zpět u balónu.
3'
Ján Krivák skvěle zabránil nebezpečné střele Sona ze vzduchu. Slovenský stoper nyní zachránil svůj celek.
2'
Tottenham se usadil na půlce soupeře a od prvních minut se snaží tlačit na pilu.
1'
Davinson Sánchez hledal z vlastní poloviny Sona, který se z prvního doteku snažil posunout míč do strany. Obránci domácích včas vystoupili a přihrávce zabránili.
1'
Oba celky už jsou připraveny k začátku zápasu. Škendija bude hrát v červených dresech, zatímco Tottenham v dresech žlutých.

FK Škendija Tetovo: Zahov – Murati, Krivák, Bejtulai (C), Pavič – Totre, Dita – Nafiu, Ahmedi, Doriev – Ibraimi
Náhradníci: Redjepi – Sadriu, Zejnullai, Merdjani, Neziri, Es Sahhal, Ramadani

Tottenham Hotspur: Hart – Aurier, Alderweireld (C), Sánchez, Davies – Ndombélé, Winks, Bergwijn – Son, Alli, Lamela
Náhradníci: Lloris – Doherty, Kane, Dier, Sissoko, Lucas Moura, Lo Celso

Rozhodčí: Palabıyık – Olguncan, Satman.
FK ŠKENDIJA TETOVO

Makedonský celek bude v tomto utkání jasným outsiderem, protože na jeho půdu přijede slavný celek z Anglie. Tetovo skončilo v minulé sezoně domácí soutěže na třetí příčce za Sileksem a Vardarem Skopje. V letošní sezoně ale Škendija nasbírala už 14 bodů v šesti zápasech a momentálně působí na první příčce. V předchozích předkolech EL navíc vyřadila Sumqayit a rumunské Botosani, takže lze říct, že má opravdu velmi dobrou formu. Nejlepším střelcem tohoto celku v domácí soutěži je Besart Ibraimi s pěti góly na kontě.
TOTTENHAM HOTSPUR

Kohouti vstoupili do nového ročníku anglické Premier League prohrou s Evertonem 0:1 a následnou výhrou 5:2 v Southamptonu. Po dvou kolech tak mají tři body a jsou na šesté příčce. Svěřenci Josého Mourinha nezažili moc povedenou minulou sezonu, neboť se mezi nejlepší čtyři celky nedostali, rozhodně tak nenaplnili očekávání. Finalista Ligy mistrů z roku 2019 jistě čekal lepší výkony, ale ty se nedostavily ani po změně trenéra. Stojí za zmínku, že Tottenham ve 2. předkole EL dokázal vyřadit Plovdiv výsledkem 2:1. Momentálně nejlepším střelcem týmu je čtyřgólový Son, jenž vsítil 4 branky ve dvou zápasech v anglické lize.
Přeji příjemný čtvrteční večer při sledování textového přenosu ze 3. předkola Evropské ligy. Dnes se nám představí celky FK Škendija Tetovo a Tottenham Hotspur. Zápas začíná ve 20:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.