Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ventspils : Dnamo-Auto - 27. srpna 2020   16:00

Ventspils
Ventspils
22' Villela  • 75' Kozlov
2:1
(1:1)
Dnamo-Auto
Dnamo-Auto
15' Du. Rogac
Ventspils
Alampasu – Mčedlišvili, Sachněvič (C), Litvinskis, Rechviašvili – Villela, Palavandišvili, Genajev (70. Ulimbaševs) – Kozlov, Svārups (80. Ondong), Eristavi.
Koļesņiks – Bite, Aderounmu, Ulimbaševs, Ļotčikovs, Ondong, Pyagbara.
Hamiti – Bregasi, Gançi (ALB)
Ventspils Olimpiskais Centrs, Ventspils
Dnamo-Auto
Străistari – Nagijev (78. Bulat), Dm. Rogac, Dijinari, Masalov – Bělousov, Bilinschij, Michajlov (C) – Kondraťuk, Du. Rogac, Paireli.
Bardîș – Chiperi, Fjodorov, Bulat, Solodovnicov, Pjrohov, Pușcaș.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 1 – 0.
Je konec! Ventspils mělo prakticky celý zápas navrch. Ve finální fázi se ale trápilo a ještě dvacet minut před koncem hrálo s moldavským outsiderem nerozhodně. Lotyšský klub vysvobodil až faul na rohu vápna, který znamenal penaltu a vítězný gól Kozlova. V nastaveném čase spálili domácí dvě tutovky a pár vteřin před koncem na to málem doplatili, když po vyloučení Palavandišviliho neproměnil závěrečnou šanci na vyrovnání Bilinschij.
90+7'
90+7'
Domácím hráčům i trenérům spadl velký kámen ze srdce! Michajlovův centr byl hlavičkou odvrácen na Bilinschije, jehož povedená rána z delší vzdálenosti prosvištěla nad břevnem.
90+6'
Dinamo-Auto má stále naději! Po faulu na Paireliho totiž bude kopat standardní situaci z levé strany.
90+5'
Ani na samotném konci nastaveného času se skóre nemění! Jevgenij Kozlov se jednoduše dostal do úniku, ovšem placírkou těsně přestřelil vzdálenější tyč.
90+4'
Ještě jedna komplikace pro Ventspils. Hlavní rozhodčí ukázal Palavandišvilimu rovnou červenou kartu za zákrok na Dijinariho.
90+3'
Lucas Villela mohl definitivně rozhodnout. Kozlov mu vytvořil skvělou šanci, jenže Străistari zachránil šance svého týmu zákrokem pravou nohou.
90+2'
Palavandišvili dvakrát za sebou získal míč a posunul se s ním až do pravého křídla. Nedobře hlídaný Ondong jeho centr ale nezpracoval.
90+1'
Z obou stran je to hodně neurovnané. Domácí se neprokombinovali přes střed hřiště a nechtěně poslali míč až k Străistarimu.
90'
Čtvrtý sudí ukazuje, že se bude nastavovat pět minut!
89'
Souboj vsedě nedopadl dobře pro Ondonga, který nakopl soupeře do oblasti hlavy. Hlavní rozhodčí neváhal a udělil mu žlutou kartu.
88'
Olexandr Masalov nedosáhl na přespříliš vysoký pas k levé postranní čáře. Nadále se bude hrát hodně daleko od nigerijského strážce domácí branky.
87'
Lucas Villela si vynutil Kondraťukův faul ve středovém kruhu. Lotyšský celek díky tomu bude šetřit další desítky vteřin.
85'
Ondong krkolomně pustil přihrávku za sebe. Palavandišvilimu střela z prvního doteku ale hrubě nesedla, míč vůbec nevletěl do pokutového území.
84'
Hráči Ventspils dobře napadali na útočné polovině, kde se po zisku balónu na delší dobu usazují.
83'
Hostující kapitán Maxim Michajlov ale trefil pouze zeď, kterou si předtím Dele Alampasu dlouze stavěl.
83'
Naději pro Dinamo-Auto může být standardní situace, která se zrodila díky faulu Georgije Mčedlišviliho na Bělousova.
81'
Psychické rozpoložení a kvalitativní rozdíl obou soupeřů hostům příliš nenahrává. Vyrovnání na 2:2 se deset minut před koncem nezdá být příliš reálné.
80'
Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Kaspars Svārups, přichází Chris Ondong.
78'
Střídání v týmu FC Dinamo-Auto: ze hřiště odchází Dmitrij Nagijev, přichází Octavian Bulat.
77'
Rozehrávat ze středového kruhu se bude až za chvíli. Jeden z fotbalistů moldavského týmu potřebuje ošetření.
75'
Ventspils právě vstřelilo branku!
Penaltové vysvobození pro Ventspils! Míč si na předepsaný bod postavil JEVGENIJ KOZLOV a ranou doprostřed branky využil toho, že Străistari nesprávně tipl skok k levé tyči.
74'
Dmitrij Nagijev na rohu pokutového území nešikovně kopl do nohy Eristaviho, který šel ochotně k zemi a k velkému rozčílení hostujících fotbalistů ukořistil pokutový kop.
73'
Mčedlišvilimu školácky utekl míč do autu poté, co Kasparse Svārupse nenašel prudký centr z pravého křídla.
72'
Alespoň pár vteřin klidu pro hostující jedenáctku, které bude patřit míč po faulu Eristaviho na Nagijeva.
71'
Dinamo-Auto si na nedostatek štěstí stěžovat nemůže. Menší zmatek po rohovém kopu vyřešil gólman hostí, ke kterému poslal míč Litvinskis.
70'
Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Abdula Genajev, přichází Daniils Ulimbaševs.
69'
Nechybělo mnoho! Sám faulovaný Jevgenij Kozlov přestřelil zeď a pak sledoval, jak míč letí nanejvýš metr vedle bližší tyče.
68'
Vadim Dijinari pár metrů před vápnem fauloval Kozlova nabídl favorizovanému soupeři přímý kop.
67'
Mčedlišviliho přihrávka do pokutového území byla o chloupek delší, než ubráněný Svārups potřeboval.
66'
První střídání se asi uskuteční co nevidět. Dumitru Rogac už je na pokraji sil, do noh se mu dostaly křeče a sudí tak musel hru na chvíli přerušit.
65'
Paireli v přečíslení dvou na jednoho nedostal ideální přihrávku. Dobře rozjetý kontr moldavského týmu se kvůli tomu obešel bez zakončení.
64'
Vitella posunul míč Genajevovi, který ve snaze o střelu promáchl a zároveň přihrál Eristavimu, jehož pokus skončil dalším nevyužitým rohovým kopem.
64'
Žlutou kartu dostává Vadim Dijinari (FC Dinamo-Auto).
63'
No a byl to právě Michajlov, který na malém vápně neuhlídal Rechviašviliho. Hlavička gruzínského fotbalisty se mezi tři tyče každopádně nevešla.
62'
Neúplně povedený odkop z vlastního vápna předvedl Michajlov. Brankář Străistari už rohovému kopu nezabránil.
61'
Kaspars Svārups byl v momentě Villelovy přihrávky z přehuštěného rohu vápna taktéž v ofsajdu.
60'
Hostující gólman dobře přečetl nákop za obranu. U míče byl jako první a posléze navíc zjistil, že Eristavi startoval z ofsajdu.
59'
Ani teď se domácí vytouženého druhého gólu nedočkali. Villela se rychlým tempem přiblížil vápnu, ale ve finále Străistariho bránu přestřelil.
58'
Standardku z pravé strany tentokrát zrealizoval Villela. Dijinari nebezpečně posunul centr k vzdálenější tyči a tam Litvinskis z bezprostřední blízkosti nedorazil míč do sítě!
57'
I tento centr Kozlova hosté s přehledem ubránili. Obléhání Străistariho branky ale pokračovalo a skončilo faulem Bělousova.
56'
Ventspils má před sebou další z celé řady rohových kopů.
55'
Paireli po nepovedeném skluzu Sachněviče běžel zleva sám až do vápna. Tam ještě dával přihrávku pod sebe, ale Bělousov v prostorové tísni trefil jen Rechviašviliho.
54'
Kozlovem rozehraná standardní situace nenabídla nic, co by mohlo změnit nerozhodný stav. Outsider z Moldavska tak stále odolává.
53'
Znovu v hlavní roli Villela a jeho střela zpoza vápna. Străistari předvedl trochu zvláštní volejbalový zákrok, ale i tak dokázal srazit míč na roh.
52'
Villela nakopával ze standardní situace jen na jednoho z obránců. Posléze se do míče opřel z voleje, ale trefil jen clonícího soupeře.
51'
Vadim Paireli si stěžoval po přísně odpískaném faulu na Genajeva a vykoledoval si zbytečnou žlutou kartu.
50'
Rechviašviliho centr byl odvrácen směrem na Sachněviče, kterému ambiciózní koncovka z dálky vůbec nesedla.
49'
Z prodlouženého centru resultoval roh i z druhé strany. Ten rozehrál Kozlov, ale výsledek byl víceméně stejný.
48'
Hodně živelný nástup lotyšského týmu do druhé půle. Villela se chystá rozehrát rohový kop.
47'
O rozehrávku druhé půle se postarali domácí. První nákop pořádně prohnal Villelu, z jehož odvráceného centru resultovala střela Kozlova. Míč proletěl jen pár centimetrů kolem Străistariho levé tyče.
46'
Žluté karty: 0 – 2.
Ventspils bylo od úvodu lepším týmem a o to překvapivější tak byla situace z patnácté minuty, kdy svůj únik dotáhl do gólového konce Dumitru Rogac. Domácí se po chvilce ale vzpamatovali a Villela krásným dalekonosným lobem vyrovnal na 1:1. Lotyšský tým z následného tlaku druhý gól zatím nepřidal, takže se bude muset snažit i po změně stran.
45+1'
45+2'
Hosté se ojediněle usadili na útočné polovině, jenže v časové tísni vymysleli jen centr Masalova, který odletěl do autu.
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Kozlov nenápadně přebíral přízemní přihrávku do vápna, leč střela z otočky byla nejbližším obráncem sražená k Străistarimu.
44'
Străistari se už poněkolikáté odhodlal vyběhnout před vápno, aby byl u nakopnutého balónu jako první, a zamezil možnému propadnutí jeho obránců.
43'
Dumitru Rogac sklepl nákop pouze na Palavandišviliho, kterého během chvilky nedovoleně atakoval Paireli.
42'
Po dlouhé době vytáhli útočné drápky také hosté! Masalov zleva odcentroval na hlavu Paireliho, který zakončil ze svého pohledu vedle levé tyče.
41'
Eristavi se až komiciky nedohodl se spoluhráčem, od kterého mylně očekával náběh do křídelního prostoru. Míč šel do autu a Străistari vykopává.
39'
Hodně ambiciózní pokus z poloviny hřiště od Michajlova. Alampasu si však padající list zkontroloval.
37'
Eristavi dělá hostující obraně velké problémy. Teď kvalitně odcentroval z levého křídla, ovšem hlavička Kozlova byla nepřesná.
36'
Na trávníku zůstává ležet hostující útočník Dumitru Rogac, o jehož levou nohu se už stará realizační tým.
35'
Villela posunul míč na Sachněviče, který se do něj opřel z obrovské dálky a Străistari měl co dělat, aby skokem k levé tyči letící projektil zlikvidoval.
34'
Eristavi dostal na prsa milimetrově přesný nákop. Dostatečně rychle se ve vápně ale neotočil a pak už měl kolem sebe roj bíločerných obránců.
33'
Před hosty se naskytla šance protiútoku, kterou ale zahodili nepřesnou přihrávkou skrz půlící čáru.
32'
Drobné chybičky se hosté přece jenom nevyvarovali. Bránit tak museli roh, který se po centru Kozlova obešel bez zakončení.
31'
Míč do ohně posílal autor vyrovnávající trefy Villela, nicméně hostující obrana v souboji u malého vápna nezaváhala.
30'
Eristavi se díky šťastnému odrazu míče snažil dostat za obranu. Byl ale z ideálního úhlu a na koncové čáře se nakonec spokojil s rohem.
29'
Jegor Kondraťuk narazil na pravé straně na několik překážek, vůči kterým získal alespoň autové vhazování.
28'
Hra se nám dost přitvrdila. Navíc je k vidění hodně nepřesností, takže zůstává zaseklá ve střední části hřiště.
27'
Po faulu Kondraťuka nepřesně přihrával Litvinskis, tudíž může vhazovat hostující bek Dmitrij Nagijev.
26'
Špatná rozehrávka Ventspils neznamenala žádné nebezpečí. Dinamo-Auto míč opět odevzdalo.
25'
Domácí se pokusili zaskočit soupeře rychle vhozeným autem, nicméně to od nich bylo až příliš ukvapené.
24'
Georgij Rechviašvili ostrým skluzem u lajny fauloval Kondraťuka. Míč tedy připadl hostům, kteří ho záhy ztratili.
22'
Domácí srovnávají na 1:1! Skvěle to udělal zejména LUCAS VILLELA, který zasekávačkou posadil na zadek hned dva obránce a pak vychytralým lobem z dálky překvapil vysoko postaveného gólmana.
22'
Z dobré pozice pro pravonohé fotbalisty zakončoval Lucas Villela jen doprostřed branky, kde si Străistari připsal rutinní zákrok.
21'
Genajev narazil do Michajlova, který mu vystavil hokejový bodyček. Je z toho přímý kop pro Ventspils.
20'
Masalov si ve středu hřiště pomohl faulem na Svārupse, do jehož zad vrazil, aniž měl šanci míč získat.
19'
Hosté vybruslili z komplikované rozehrávky, ale pak se na útočné třetině hřiště pořádně neohřáli.
17'
S takovýmto průběhem fanoušci lotyšského celku určitě nepočítali. V předkole hraném na jediný zápas se tento gól může stát fatálním problémem.
15'
Dnamo-Auto právě vstřelilo branku!
Hosté se v patnácté minutě nečekaně ujímají vedení! Několik hráčů Ventspils zaspalo ve středovém kruhu, což vyústilo v proměněný únik DUMITRUA ROGACE.
14'
Lotyšský tým s pouhými dvěma Lotyši v sestavě si s tímto problémem nevěděl rady a časem se vrátil až k vlastní brance.
13'
Hosté se zatáhli do velice hlubokého bloku. Prakticky všichni hráči jsou pár metrů od vlastní šestnáctky.
12'
Olexandr Masalov napřáhl z uctivé vzdálenosti. Nakonec to vypadalo jako hybrid mezi střelou a centrem, který ve finále vyletěl do autu.
11'
Teď už jsme zpátky na útočné polovině lotyšského favorita, který bude vhazovat z křídelního prostoru.
10'
Dumitru Rogac se pořádně nedostal k přihrávce z levé strany a toho ihned využila domácí obrana v čele s gólmanem Alampasuem.
9'
Slibná možnost také pro hosty! Dumitru Rogac vyhrál souboj pro Bělousova, který vyslal na zteč Paireliho a ten z hranice vápna jen o kousek přestřelil horní tyč.
8'
Jevgenij Kozlov o kousek nedosáhl na kolmici Genajeva a míč proto skončil u hostujícího gólmana.
7'
Od prvních minut jde poznat, kdo je v tomto eliminačním utkání favoritem. Moldavský tým neustále hraje bez balonu.
6'
Mčedlišvili neudržel míč u rohového praporku, takže se připravuje odkop od branky Victora Străistariho.
5'
Străistari Kozlovův centr nekontaktoval, avšak Rechviašviliho hlavička z krátké vzdálenosti letěla nad bránu.
3'
Domácí pokračují rohovým kopem.
2'
Velice svižný úvod od lotyšského týmu! V první šanci se zjevil Eristavi, který ze záklonu přestřelil ze svého pohledu pravý horní roh brány.
1'
Ventspils nastoupilo ve žlutomodrých, zatímco hosté v bíločerných dresech.
1'

FK Ventspils: Alampasu – Mčedlišvili, Sachněvič (C), Litvinskis, Rechviašvili – Villela, Palavandišvili, Genajev – Kozlov, Svārups, Eristavi.
Náhradníci: Koļesņiks – Bite, Aderounmu, Ulimbaševs, Ļotčikovs, Ondong, Pyagbara.

FC Dinamo-Auto: Străistari – Nagijev, Dm. Rogac, Dijinari, Masalov – Bělousov, Bilinschij, Michajlov (C) – Kondraťuk, Du. Rogac, Paireli.
Náhradníci: Bardîș – Chiperi, Fjodorov, Bulat, Solodovnicov, Pjrohov, Pușcaș.

Rozhodčí: Hamiti – Bregasi, Gançi (ALB).
FC Dinamo-Auto

Hosté přijeli do Lotyšska v roli jasných outsiderů. Moldavský klub, jenž hraje své domácí zápasy v pětitisícovém městě Tîrnauca, byl založen teprve před jedenácti lety, přičemž do osmičlenné první ligy postoupil v sezóně 2012/13. V uplynulém ročníku zaznamenalo Dinamo-Auto velký progres. Zatímco v předchozích letech bojovalo spíše o záchranu, tak v roce 2014 poprvé proklouzlo na čtvrté místo, které mu zajistili premiérové představení v pohárové Evropě. Ventspils dnes výhodu v rozehranosti mít nebude, protože i v Moldavsku se už nějakou dobu hraje systémem jaro – podzim. Dinamo-Auto už čtyřikrát v řadě nevyhrálo a po osmi kolech mu patří pátá příčka.
FK Ventspils

Domácí klub byl oficiálně založen v roce 1997 a od té doby vždy skončil nejhůře na čtvrtém místě nejvyšší lotyšské soutěže, byť na svůj sedmý titul čeká od roku 2014. V sezóně 2019 dokonce ztratil ze třetího místa na mistrovskou Rigu propastných devatenáct bodů. V ročníku 2020 je na tom Ventspils ještě o něco hůře, po šestnácti kolech je čtvrté a reálně mu hrozí, že ho pohárové soutěže za rok minou. Největšího úspěchu na mezinárodní scéně tento klub dosáhl v sezóně 2009/10, kdy byl z prohraného čtvrtého předkola Ligy mistrů přeřazen do skupiny Evropské ligy a tam v konkurenci Sportingu, Herthy a Heerenveenu získal tři cenné body. Před rokem to taková sláva nebyla, Ventspils ve třetím předkole EL padlo s portugalským týmem Vitória de Guimarães 0:9.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu prvního předkola Evropské ligy. Od šestnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi týmy FK Ventspils a FC Dinamo-Auto Tiraspol!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.