FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Ml. Boleslav - 19. února 2021   16:00

Jablonec
37' Kratochvíl (Jovović)
1:1
(1:1)
Ml. Boleslav
16' D. Šimek  (Ladra)

Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Krob – Považanec – Kratochvíl, V. Kubista, Schranz (73. Pleštil), Jovović (90+1. Podaný) – Doležal (C).
V. Hrubý – Hübschman, R. Hrubý, Haitl, Podaný, Pleštil, Chramosta.
Marek – Caletka, Antoníček.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Jakub Diviš – Douděra, D. Šimek, Křapka (C), Preisler – Takács, Dancák – Malínský (67. Skalák), Ladra (73. Mašek), Zmrhal (90+3. Jakub Klíma) – Michal Škoda (67. Drchal).
Šeda – Jakub Klíma, Skalák, Mašek, Mašek, Pech, Drchal.
Diviš

SESTŘIH: Jablonec - Mladá Boleslav 1:1. O dělbě bodů rozhodli Kratochvíl a Šimek

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký víkend.
Je dobojováno. Po velice atraktivním prvním poločase, ve kterém taky padly oba góly, se produkce šancí zastavila. Dělba bodů je dnes zřejmě spravedlivá, byť se oba celky až do konce snažily o vítězný úder. Mladá Boleslav tak potvrdila pověst v jarní části remízového týmu, zatímco Jablonečtí po dvou porážkách zapsali aspoň bod.
90+4'
90+3'
Jablonec v závěru utkání limitují vlastní nepřesnosti. Domácí se snaží ještě něco vytvořit, ale sami ztrácejí míče už těsně za půlicí čarou.
90+3'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Jakub Klíma.
90+2'
Jakub Martinec nezvládl rozehrávku a na hrbolatém hřišti poslal balon pouze do autu.
90+1'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Jakub Podaný.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby jsou nastaveny čtyři minuty! A určitě nás čeká zajímavá podívaná, ani jeden tým se totiž nechce smířit s bodem.
90'
Po sporném odrazu balonu do zámezí přisoudil rozhodčí aut Boleslavi. To rozlítilo trenéra Radu, kterého musel Emanuel Marek osobně přijít uklidnit.
89'
Jiří Skalák si při zpracování míče na hraně jabloneckého pokutového území pomohl rukou, čehož si sudí Marek všiml a přerušil hru.
88'
Jaroslav Zelený dobře vyvezl míč přes půlicí čáru. Faulován posléze byl Miloš Kratochvíl, Severočeši tak budou rozehrávat standardní situaci.
86'
Jakub Martinec dobře zasáhl proti centru z levého křídla. Hosté stupňují svůj tlak, momentálně mají více ze hry.
85'
Vladimir Jovović pomohl na zem Douděrovi. Mladá Boleslav si tak může prodloužit svůj pobyt na útočné polovině.
84'
I podle názoru videa bylo vše v pořádku, zápas pokračuje.
Situaci však ještě zkoumá VAR...
82'
Krátce po rozehrání chtěl Dominik Mašek pádem ve vápně získat pro hosty penaltu, rozhodčí ji ale nenařídil, hraje se dál!
81'
Ladislav Takács si vymodlil faul na Krobovi, Středočeši budou rozehrávat standardku z optimálního prostoru pro centr.
80'
Vladimir Jovović si teď musí vyslechnout pokárání od trenéra Rady, utopil se totiž ve vlastních kličkách a Samuel Dancák ho obral o balon.
79'
Hodně atypická rozehrávka Boleslavi. Samuel Dancák si vzal míč od brankáře Diviše a mezi protihráči jej vyvezl až k půlce hřiště, odkud se hosté posouvají dál.
78'
Antonín Křapka dobře zasáhl před rozeběhnutým Pleštilem. Boleslav se však nedostala daleko, protože na druhé straně hřiště zabojoval Jaroslav Zelený.
77'
Jakub Považanec vybojoval míč ve středu hřiště, Severočeši zakládají novou útočnou akci.
76'
Úchvatnou bombu Takácse ještě lépe vytáhl Hanuš nad břevno
76'
To byla rána! Ladislav Takács si navedl míč na pravačku a zkusil to přibližně z pětadvaceti metrů. Dělovka mířila do horního rohu branky, Jan Hanuš ovšem skvělým zákrokem zabránil gólu. Parádní fotbalový moment z obou stran!
75'
Dancákův lob skoro z půlky vystrašil Hanuše
75'
Miloš Kratochvíl ve středu pole fauloval nově příchozího Dominika Maška, hrát tak znovu mohou Mladoboleslavští.
74'
David Šimek nic nevymýšlel a nakopl balon vpřed. Vložil do toho ale moc velkou sílu a míč doletěl až k brankáři Hanušovi.
73'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Dominik Pleštil.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Dominik Mašek.
72'
Centrovaný míč hosté rezolutně odkopli do bezpečí a míč se znovu pohybuje v okolí středového kruhu.
71'
Zatímco první poločas byl bohatý na šance, o druhém se to říct nedá. Martin Doležal teď vybojoval roh, udeří domácí?
70'
Martin Doležal se zajímavě položil do letícího míče a nohou jej trefil těsně nad branku. Případný gól by však pro ofsajdové postavení hrotového útočníka Jablonce stejně neplatil.
69'
Hostující celek měl k dispozici standardní situaci. Samuel Dancák ji nerozehrál špatně, centr z jeho kopačky ale doskákal až do rukavic Jana Hanuše.
68'
Ivan Schranz si balon nešťastně ukopl do zámezí, vhazovat bude Mladá Boleslav.
67'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Malínský, přichází Jiří Skalák.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Václav Drchal.
66'
Hlavičkovanou obou mužstev ukončil až faul Kubisty.
65'
Schranzovu technickou střelu hosté tečovali na roh
65'
Vojtěch Kubista přihrál na osu hřiště Ivanu Schranzovi, jehož zajímavý pokus zpoza pokutového území zamířil po teči mimo branku. Z následného rohu už nic nevzešlo.
64'
Hosté drží míč na svých kopačkách, nikam se s ním však v tuto chvíli neženou.
63'
Rozehrávka rohového kopu se Janu Krobovi vůbec nepovedla, následná výměna přihrávek s Vojtěchem Kubistou končí až v zámezí.
62'
Střílený centr Schranze odvrácen na roh.
61'
Libor Holík se i s trochou štěstí protlačil do pokutového území, kde ale balon už neměl pod svojí kontrolou a Antonín Křapka ho odkopl.
59'
Jovovićovo prostrčení doputovalo až k Martinu Doležalovi. Toho v rozhodujícím souboji předčil dnes zatím skvělý David Šimek, který jej nepustil ke střele.
58'
Jakub Považanec ve středu pole takticky přerušil rozvíjející se akci Boleslavi. V posledních minutách se hra začíná více kouskovat.
57'
Jakub Považanec čistě obral Tomáše Malínského. Jablonečtí se následně přesunuli na útočnou polovinu a kombinují.
55'
David Šimek při centru z pravé strany uhlídal Doležala. Jeden z Mladoboleslavských pak při pokusu o odkop nastřelil rozhodčího, který podle stávajících pravidel správně přesušil hru.
54'
Michal Škoda na sebe získal faul ve středu pole, hosté zůstanou u balonu.
53'
Jaromír Zmrhal nasadil housle Jaroslavu Zelenému, dále už ale o míč přišel.
52'
Jan Krob rozehrál standardní situaci z levé strany centrem na přední tyč. Balon lehce tečoval Vojtěch Kubista, pro Jakuba Diviše to ale žádné větší potíže neznamenalo.
50'
Ve druhém poločase se plynule pokračuje ve dnes nastoleném trendu. Oba týmy chtějí tvořit a hraje se ofenzivně.
49'
David Douděra dokázal zpracovat hodně těžký míč a nadvakrát ho dostal do pokutového území. Tomáš Ladra však z poměrně velké dálky hlavičkoval slabě.
48'
Po Krobově centru hlavičkoval Doležal nad
48'
Jan Krob z levého křídla odcentroval do šestnáctky, kde se k hlavičce dostal Martin Doležal! V těsném kontaktu s bránícím hráčem ale namířil svůj pokus jen mimo tři tyče.
47'
Tomáš Malínský dostal od Škody přihrávku na hranici pokutového území, přes bránícího hráče se mu nicméně odcentrovat nepodařilo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:01.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka rozhodně nenudila! Jablonec byl lepší v jejím úvodu a závěru, uprostřed zas diktovala dění na hřišti Mladá Boleslav, kterou poslal do vedení přesnou hlavičkou po standardní situaci David Šimek. Svěřenci Petra Rady se poté ze situace oklepávali, jenže postupně se dostali zpátky do tempa a Miloš Kratochvíl sám před gólmanem vyrovnal na současných 1:1.
45+0'
44'
První poločas se chýlí ke svému konci, na míči aktuálně kombinují Jablonečtí.
43'
Michal Škoda ve středu pole předčil Libora Holíka a zdálo se, že by Mladá Boleslav mohla soupeře přečíslit. Rozhodčí ovšem k nevoli hostů odpískal Škodovi nedovolený zákrok.
42'
Martin Doležal v souboji přetlačil Antonína Křapku. Už ale byl příliš blízko k Divišovi na to, aby mohl ještě zakončovat.
41'
Standardku měli k dispozici pro změnu hosté, Jan Hanuš se však příliš nezapotil. Centr mu totiž doletěl přímo do rukavic.
41'
Žlutou kartu dostává Jakub Martinec (FK Jablonec).
40'
Kratochvíl z první pálil jen těsně vedle
40'
Centr Vladimira Jovoiviće Mladoboleslavští odvrátili za pokutové území. Miloš Kratochvíl pak pohotově vypálil bez přípravy a neminul o mnoho!
39'
Tomáš Malínský (MBL) si za faul na Holíka vysloužil první žluté napomenutí dnešního zápasu. Jablonec bude rozehrávat od pravé postranní čáry.
37'
Kratochvíl překonal Diviše a srovnal na 1:1
37'
Jablonec právě vstřelil branku!
Máme vyrovnáno! Vladimir Jovović se pokusil přenést hru a i díky promáchnutí Dominika Preislera úspěšně našel MILOŠE KRATOCHVÍLA. Ten už měl před sebou pouze Jakuba Diviše, kterého v souboji muže proti muži prostřelil po zemi k tyči.
35'
Kratochvílovu ránu vykopl Diviš
35'
Ivan Schranz utekl po pravé straně do otevřené obrany a přihrál Miloši Kratochvílovi. Ten se prosmýkl až do pokutového území a tvrdě vystřelil. Jakub Diviš jeho projektil vyrazil před sebe a Vladimir Jovović míč připravil pro Schranze, který trefil jen bránícího hráče před sebou.
34'
Miloš Kratochvíl nechtěně zasáhl Preislera, hosté budou rozehrávat z vlastní obranné půlky.
33'
Vladimir Jovović se zkoušel prosadit individuálně, Ladislav Takács ho zkušeně odstavil tělem. Jakub Diviš bude vykopávat od své branky.
32'
Jablonečtí se v těchto chvílích nemohou usadit na útočné polovině. Jejich hra se po inkasované brance viditelně zhoršila.
31'
Dancák Hanuše ve vyložené pozici nepropálil
31'
Obrovský nedůraz jabloneckých hráčů na pomezí vlastní šestnáctky mohl domácí přijít draho! Samuel Dancák ale ve vyložené pozici nepropálil výborného Jana Hanuše, k dorážce se pak jen těsně nedostal Škoda.
29'
Miloš Kratochvíl svým bochánkem hledal prozatím vcelku neviditelného Ivana Schranze. Jabloneckému ofenzivnímu hráči chybělo pár výškových centimetrů.
28'
Centr Davida Douděry hlavou prodloužil Ladislav Takács. Michal Škoda se pak v těžké pozici marně snažil míč ještě zasáhnout nohou.
27'
A znovu v ofsajdu Michal Škoda.
26'
Centr z levé strany doletěl na malé vápno k Michalu Škodovi. Ten obrovskou šanci zazdil, ale vzrušení bylo zbytečné, píská se ofsajd.
25'
Zmrhal byl u míče před Hanušem, centrem pak Škodu nenašel
25'
Domácí brankář Jan Hanuš se vůbec nedohodl s obráncem. Michal Škoda pak získal míč a rychle ho posílal před bránu, kde k velkému štěstí Jablonce žádného ze spoluhráčů před odkrytou klecí nenašel!
25'
Rozehrávku na sebe vzal opět Tomáš Ladra, který zamířil pouze do zelenobílé zdi.
24'
Tomáš Malínský byl faulován těsně před vstupem do pokutového území. Chystá se další zajímavá standardka Boleslavi, tentokrát je to ryzí střelecká pozice, ideální pro praváka.
23'
Hodně nepřesná přihrávka Jaromíra Zmrhala skončila v autu. Domácí začínají až od brankáře Hanuše.
22'
Vladimir Jovović zapnul motory a táhl rychlý brejk Jablonce. Na půlicí čáře si ale balon příliš předkopl a David Šimek ho snadno obral.
21'
Hra se už několik desítek sekund drží u autové čáry na útočné polovině Jablonce, ani jednomu celku se z prostoru nedaří vymanit.
19'
Vladimir Jovović byl nachytán v ofsajdu, domácí pokračují v aktivitě.
17'
Jovovič z dobré pozice mířil jen doprostřed
17'
Mohlo být bleskurychle vyrovnáno. Martin Doležal skvěle udržel míč v souboji s obráncem a přihrál proti noze Vladimiru Jovovićovi, který z prostoru uvnitř pokutového území vystřelil jen slabě do středu brány.
16'
Šimkova hlavička poslala hosty do vedení, 0:1
16'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
A Středočeši se ze standardní situace ujímají vedení! Tomáš Ladra, který podzim strávil právě v Jablonci, výborně nacentroval do pokutového území. Těsně před brankářem Hanušem míč hlavou tečoval DAVID ŠIMEK tak šikovně, že nedal gólmanovi šanci.
16'
Aktivní Dominik Preisler donutil Miloše Kratochvíla k nedovolenému zákroku, hosté mohou zahrávat standardku z nadějné pozice pro centr.
14'
Miloš Kratochvíl to zpoza šestnáctky zkusil svojí slabší levou nohou, ke vzdálenější tyči se mu ale střelu zakroutit nepodařilo, míč projel mimo prostor branky.
13'
Karel Jarolím nabádal své svěřence k intenzivnějšímu napadání. Za své si trenérovy pokyny vzal Michal Škoda, který se dopustil útočného faulu.
12'
Jaroslav Zelený na těžkém terénu ztratil stabilitu a upadl. I na zemi si ovšem s trochou štěstí dokázal poradit s míčem mířícím za obranu. Kdyby ne, mohl se Michal Škoda hnát do velké šance.
11'
Dominik Preisler uklidil nákop hlavou až na tribunu.
10'
Centr Jana Kroba propadl na hranici malého vápna k Martinu Doležalovi. Jablonecký útočník byl ke své smůle zády k brance a David Douděra ho nenechal otočit se.
9'
Jablonec zatím diktuje tempo hry a více se drží na míči. Na větší gólovou příležitost se i přes aktivitu Radových svěřenců doposud čeká.
8'
Miloš Kratochvíl svým přízemním centrem hledal Doležala. Hostující defenziva měla co dělat, aby balon včas odklidila do bezpečí.
7'
První roh Severočechů rozehrával Jan Krob. Zajímavý centr prolétl až k zadní tyči, kde ale Jakub Martinec zakončovat nemohl, pomohl si totiž útočným faulem.
5'
Jablonečtí měli k dispozici volný kop z nějakých pětadvaceti metrů. Jan Krob přiťukl míč Miloši Kratochvílovi, jemuž rána trošku sjela po nártu a prolétla daleko mimo bránu.
4'
Zajímavý protiútok Mladé Boleslavi. Michal Škoda přenechal míč do tandemu Tomáši Ladrovi, který si ho navedl na osu hřiště a z hranice vápna nastřelil bránícího hráče.
3'
Vojtěch Kubista se u postranní čáry snažil vypořádat se skákajícím balonem, na těžkém terénu mu však utekl do zámezí. Kombinovat tak mohou Středočeši.
2'
Dominik Preisler v rychlostním souboji vybojoval rohový kop na Holíkovi. Rozehrávka nakrátko následně úspěch neslavila.
1'
Rozehrávky se chopili Mladoboleslavští. David Šimek poslal na útočnou polovinu dlouhý nákop, který domácí zpacifikovali. Pak se jim ale nepovedl přechod vpřed.
1'
Velkou otázkou před domácími zápasy Jablonce teď zřejmě bude hřiště, kterému dala tuhá severočeská zima pořádně zabrat. Trávníkáři ovšem dali hrací plochu do v rámci možností velmi dobrého stavu, byť k obvyklému ideálu to má samozřejmě daleko.

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Krob – Považanec – Kratochvíl, V. Kubista, Schranz, Jovović – Doležal (C).
Náhradníci: V. Hrubý – Hübschman, R. Hrubý, Haitl, Podaný, Pleštil, Chramosta.

FK Mladá Boleslav: Jakub Diviš – Douděra, D. Šimek, Křapka (C), Preisler – Takács, Dancák – Malínský, Ladra, Zmrhal – Michal Škoda.
Náhradníci: Šeda – Jakub Klíma, Skalák, Mašek, Mašek, Pech, Drchal.

Rozhodčí: Marek – Caletka, Antoníček.
FK MLADÁ BOLESLAV

Zatímco Jablonečtí řeší Evropu, hráči z města automobilů mají diametrálně odlišné starosti. Krčí se totiž až na šestnáctém místě FORTUNA:LIGY s totožným bodovým ziskem jako sedmnáctá Příbram. Za současných okolností by Mladá Boleslav zamířila do baráže, nutno však podotknout, že má oproti svým konkurentům zápas k dobru. V jarní části zatím čeká na vítězství. Ze čtyř duelů hned třikrát remizovala, naposledy 2:2 s Plzní. Celek trenéra Jarolíma ale v minulých týdnech zajímavě posílil. Z Anglie se vrátil Jiří Skalák, na hostování přišli Jaromír Zmrhal, Ladislav Takács či Tomáš Malínský. Pomohou nová jména k bodům z Jablonce?
FK JABLONEC

Severočechům aktuálně patří krásná třetí příčka tabulky se šestibodovou ztrátou a zápasem k dobru na druhou Spartu. Pražany před sebe svěřenci Petra Rady pustili dvěma porážkami v řadě. Nejprve padli na hřišti Slavie 0:3, poté i kvůli neproměněné penaltě v Ostravě 1:2. I přes poslední neúspěchy ale mají velmi dobře nakročeno k další účasti v pohárové Evropě. V domácím utkání s Mladou Boleslaví budou zelenobílí favoritem, soupeři navíc budou chtít oplatit porážku z podzimní části.
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu. FORTUNA:LIGA pokračuje už svým 20. kolem a my se společně zaměříme na souboj týmů s rozdílnými starostmi. Jablonec doma přivítá Mladou Boleslav!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.