FORTUNA:LIGA - Základní část - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Slovácko - 9. května 2021   15:00

0:2
(0:1)
Slovácko
11' V. Daníček   • 84' M. Petržela

Ciupa – Mikuš, Šindelář (46. Tavares), Santos, Bartošák – Smrž (70. Haša), Mangabeira – Čmelík, Qose (46. Jursa), Herc – Papadopulos (C).
Bolek – Haša, Jursa, Mazáň, Tavares, Janečka, Siňavskij.
Pechanec – Hock, Leška.
Městský stadion Karviná, Karviná
287 diváků
Bajza – Divíšek, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Mareček (68. Šimko) – Tomič (77. Srubek), V. Daníček – M. Petržela (89. Jakub Rezek), L. Sadílek, Navrátil (77. Jurečka) – Kliment (77. Cicilia).
Nemrava – Srubek, Jurečka, Šimko, Cicilia, Jakub Rezek, Kubala.

SESTŘIH: Karviná - Slovácko 0:2. Výhru vystřelili Daníček s Petrželou

Z onlajnu z hornického města je to dnes vše. Děkuji vám za pozornost a přeji krásný zbytek neděle, třeba ve společnosti vašich nejbližších. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Slovácko dnešní výhrou odskočilo v tabulce stíhajícímu duu Plzeň, Liberec na rozdíl čtyř, resp. šesti bodů.

Karviná zůstala dvanáctá, avšak České Budějovice se po výhře nad Pardubicemi vzdálily od slezského celku na rozdíl čtyř bodů.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:11. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:17.
Šestý zápas v řadě mezi Karvinou a Slováckem skončil výsledkem 2:0 pro Slovácko. To si dnes odváží tři body zcela zaslouženě. Slezané začali hrát až ve druhé půli, Čmelíkovu střelu vyrazil Bajza, Bartošákovu přihrávku srazil vedle brány Hofmann, ale ani jedna situace neskončila v bráně. Uspěl až na druhé straně Petržela, který zachytil neúspěšný odkop Mangabeiry a upravil výsledek na konečných 0:2.
90'
Hofmann vyprášil Ciupovy rukavice!
90+3'
90+2'
Po faulu Jursy se odválel k postranní čáře Daníček.
Dnešní utkání není vyprodáno. Zápas navštívilo pouze 287 diváků, přestože k dispozici bylo kolem 400 míst.
90'
90+1'
Rozhodčí nastavil ve druhém poločase tři minuty.
90'
Prudká střela Hofmanna zpoza šestnáctky vypráskla rukavice brankáře Ciupy! Vynikající zákrok karvinského gólmana.
90'
Slovácko rozehrálo roh nakrátko, z pravé strany odcentroval Kadlec, ale našel pouze ruce Ciupy.
90'
Jedenáctý roh pro Slovácko.
89'
Z rohového kopu nic nebylo. Hosté budou střídat. Střelce druhého gólu Petrželu nahradil Rezek.
88'
Haša zkoušel z pravé strany prostřelit Divíška, ale to se mu nepovedlo. Přesto vybojoval rohový kop.
87'
Centr Sadílka z rohového kopu domácí odvrátili pouze k hráčům Slovácka, přišel další nákop Sadílka na zadní tyč, tam se k míči dostal Hofmann, ale nepříliš prudkou střelou donutil k zákroku brankáře Ciupu.
84'
Slezané nedostali míč z vápna, tak jim ho Petržela poslal do sítě, 0:2
84'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácko provedlo akci po levé straně, Sadílek zavedl míč do pokutového území, odtud hosté akci nedokázali zakončit, avšak Mangabeira se snažil míč odkopnout, aby akce neskončila rohovým kopem, jenže od Sadílka se míč odrazil k MILANU PETRŽELOVI, který z kroku prostřelil brankáře Ciupu – 0:2!
82'
Jurečka mohl definitivně rozhodnout, když orazítkoval tyč!
82'
Vynikající šance Slovácka! Mohlo být rozhodnuto! Cicilia našel zpětnou přihrávkou volného Jurečku, který obstřelil nohu padajícího Ciupu a napálil míč do pravé tyče!
82'
Haša hledal centrem z pravé strany v pokutovém území Papadopulose, ale úspěšný byl obránce Hofmann.
78'
Jeden z hráčů Slovácka zůstal ležet na trávníku. Po ošetření zamířil za postranní čáru a nejspíš bude pokračovat v zápase.
77'
Trojité střídání trenéra Slovácka Martina Svědíka. Ze hřiště stáhl Klimentu, Navrátila a Tomiče a místo nich přišli Cicilia, Jurečka a Srubek.
75'
Čmelík prošel po pravé straně kolem Divíška, vběhl do pokutové území prudce vypálil na bránu Slovácka! Brankář Bajza byl připraven a míč lapil do rukou.
75'
Bajza včasným vyběhnutím nedovolil Čmelíkovi proniknout do vyložené šance. Slovácký gólman odkopl míč do autu.
73'
Kliment rozběhl Petrželu, ten zblízka bránu minul
73'
Obrovská šance Slovácka! Kliment našel nahrávkou do levé strany Petrželu, ten byl sám před gólmanem Ciupou, ale karivnský brankář včas vyběhl, zmenšil soupeři úhel a Petržela následnou střelou minul branku!
71'
Po faulu Čmelíka na Sadílka uviděl žlutou kartu karvinský záložník.
70'
Trenér Weber posuluje útok. Ze hřiště stáhl záložníka Smrže a na trávník vyběhl útočník Haša.
69'
Tavares si vyměnil míč před šestnáctkou s Čmelíkem, snažil se dostat do zakončení, jenže míč mu utekl k brankáři Bajzovi.
68'
Střídání na straně Slovácka. Šimko nahradil Marečka.
67'
Hlavička Papadopuslose skončila nepatrně vedle pravé tyče
67'
Po rohovém kopu z levé strany se k hlavičce na zadní tyči propracoval Papadopulos, ale hlavou netrefil bránu!
66'
Po centru z pravé strany hlavičkoval z oblasti penaltového puntíku Smrž, avšak příliš slabě. Následně střílel z druhé vlny Mikuš, ale míč odrazil hráč Slovácka nad bránu.
65'
Čmelík si tělem vybojoval dobrou pozici pro centr, což neunesl Divíšek a podkopl Čmelíka. Karvinský záložník zůstává ležet na trávníku.
63'
Kadlec nakopl míč u levého obranného praporku do Čmelíka a získal tak pro svůj tým odkop od branky.
61'
Čmelík z pravé strany nastřelil míč do pokutového území, tam operoval Papadopulos, ale k míči se nedostal.
61'
Krásná kolmice Tavarese na Papadopulose, jenže dříve se k míči dostal brankář Bajza.
59'
Další příležitost Karviné, Smrž přistrčil míč Bartošákovi, ten prudce přihrál před bránu, kde hledal nabíhajícího Papadopulose, ale míč vedle brány odrazil Hofmann.
58'
Rohový kop na druhé straně. Bartošák našel na zadní tyči Herce, ale míč odlétl do autu od hlavy bránícího hráče Slovácka.
57'
Po dalším rohu Sadílka hlavičkoval Herc do Bartošáka, hráči Slovácka se dožadovali pokutového kopu.
57'
Centr Sadílka od rohového praporku odhlavičkoval Mangabeira vedle branky.
56'
Ciupa vyrazil střelu Navrátila a vrhl se po dorážce Klimenta
56'
Velká šance Slovácka, Navrátil vystřelil po zemi z nějakých dvaceti metrů k levé tyči, brankář Ciupa míč vyrazil do strany, kam si naběhl Kliment, ale ani on nepřekonal z dorážky karvinského gólmana! Rohový kop pro Slovácko.
55'
Posledních pět vzájemných zápasů skončilo vítězstvím Slovácka 2:0. Dnes je k tomuto výsledku také blízko.
54'
Roh Sadílka vyboxoval Ciupa mimo šestnáctku.
54'
Centr Sadílka z pravé strany dopadl na zadní tyči ke Smržovi, ten pro jistotu odkopl míč do zámezí. Rohový kop pro Slovácko.
53'
Faul na druhé straně. Papadopulos povalil na zem Hofmanna.
51'
Centr z levé strany našel hlavu Mangabeiry, od ní míč nabral směr vysoko do vzduchu a následně dopadl na horní síť Bajzovy branky.
51'
Bartošák faulován u postranní čáry Petrželou, domácí mají před sebou přímý kop.
50'
Hercova jedovka zaplachtila těsně mimo
50'
Herc vypálil zpoza šestnáctky, poté co si vyměnil míč s Tavaresem. Hercova technická střela jen těsně prolétla kolem pravé tyče branky Slovácka!
49'
Odražený míč po centru z pravé strany dopadl před Daníčka, který skákavou střelou netrefil bránu.
48'
Faul Smrže na útočné polovině potrestán standardní situací.
47'
Velmi dobrá příležitost domácích, Čmelík z pravé strany vystřelil na bránu, brankář Bajza míč jen lehce lízl, ale Papadopulos na zadní tyči udělal o krok více a míč přeběhl.
46'
Papadopulosovi chyběl krok
46'
Trenér Karviné Jozef Weber udělal o přestávce dvě změny. V šatně zůstali Šindelář s Qosem a na jejich místa přišli Tavares s Jursou.
46'
Rozhodčí Pechanec ukončil první půli. To nejzajímavější jsme viděli na začátku zápasu, kdy Slovácko vlétlo do utkání jako uragán, vytvořilo si několik příležitostí, rohových kopů a po faulu Šindeláře na Klimenta proměnil pokutový kop Daníček. To byl jediný gól úvodního dějství. Ještě v závěru měl velkou šanci Kliment, ale míč z brankové čáry odkopl Papadopulos. Pokud chtějí domácí něco s výsledkem udělat, musí začít hrát více útočně. Uvidíme, zda se jim to povede. Druhý poločas odstartuje v 16 hodin.
45'
45'
Tomič se tam ohnal po Bartošákovi, rozdělit je musel rozhodčí Pechanec.
45'
Zajímavý protiútok Slovácka, Petržela přihrál míč do strany na Daníčka, jenže ten celou akci zbrzdil a následnou přihrávkou na Tomiče celou akci ukončil.
43'
Další rohový kop z pravé strany končí po hlavičce Daníčka v rukou brankáře Ciupy.
Rohový kop Slovácka Karviná opět ubránila.
41'
Daníček rozehrál míč po zemi na přední tyč, kam si naběhl Petržela, který zpětnou přihrávkou trefil pouze hlavu Herce. Akce pokračovala a Kliment se snažil hlavou usměrnit balón za brankovou čáru, ale tam byla dvojice hráčů, která zmařila soupeři gólovou šanci!
40'
Bartošák fauloval Klimenta a hosté budou zahrávat přímý kop kousek od pravé postranní čáry.
40'
Dlouhý nákop Sadílka z levé strany doplachtil pouze do rukavic brankáře Ciupy.
39'
Ostrý faul Mikuše ve výskoku. Od karvinského rychlíka to schytal Navrátil. Karvinský hráč viděl za svůj úder loktem do soupeře žlutou kartu.
39'
Mikuš fauloval u střídaček Navrátila.
38'
Ofsajd zastavil únik Petržely po přihrávce Navrátila.
36'
Karviná je dopřed marná. Qose zkoušel vyslat po pravé straně Čmelíka, jen ta přihrávka postrádala přesnost.
34'
Pro nepovedený centr Mangabeiry z pravé strany si došel brankář Slovácka Bajza.
33'
Čmelík z pravé strany zkoušel odcentrovat do pokutového území, ale trefil jen hlavu Kadlece.
32'
Čmelík byl faulován u postranní čáry Divíškem.
31'
Dlouhý míč od Šindeláře letěl na hlavu Papadopulose. Karvinský útočník prodloužil míč za sebe, kde byli pouze hráči Slovácka.
29'
Čmelík hledal zpětnou přihrávkou z pravé strany někoho ze spoluhráčů, ale první u míče byl obránce Hofmann.
29'
Bartošákův centr na zadní tyč byl o něco delší, k míči se dostal Herc, ale jeho ostrý centr z pravé strany nenašel hlavu karvinského hráče.
28'
Faul u levé postranní čáry, kde Petržela poslal k zemi Bartošáka.
27'
Rohový kop Sadílka nebyl pro Karvinou hrozivý, domácí se bez nervů ubránili.
26'
Daníček prodloužil míč na pravé straně Sadílkovi, centr slováckého záložníka domácí odvrátili pouze k Tomičovi, jehož střelu z první jeden z domácích hráčů odrazil vedle brány.
25'
Další zákrok si připsal brankář Ciupa, pro kterého to byl jeden z jednodušších v tomto utkání. Střela Tomiče z pravého rohu šestnáctky do středu brány neměla šanci na úspěch.
22'
Sadílek si na pravé straně vyměnil míč s Navrátilem, Sadílek odcentroval na přední tyč, tam byl připravený Mikuš, jenže odhlavičkoval balón pouze za šestnáctku, kde se do míče opřel Navrátil, avšak střelou po zemi netrefil branku.
22'
Dlouhý nákop dopředu v podání Slovácka končí u brankáře Ciupy.
21'
Trochu nám tempo opadlo po úvodním tlaku Slovácka.
18'
Karviná rozehrála přímý kop nakrátko, následný centr z pravé strany od Mikuše mířil mezi několik hráčů, jenže nejvýše vyskočil brankář Bajza a míč vyboxoval z chumlu.
18'
Faul na Herce, provinil se Hofmann. Přímý kop Karviné z nějakých třiceti metrů.
16'
Bartošák hledal z levé strany dlouhým nákopem Papadopulose, ale Divíšek byl pozorný a míč odkopl.
15'
Dlouhý balón na Šindeláře, který se objevil v útoku, nenašel adresáta. Míč prolétl až k reklamním panelům.
14'
Qose si na pravé straně vybral Smrže, ale dlouholetý karvinský hráč balón před Kadlecem na hranici pokutového území nezpracoval.
13'
Slovácko se snaží držet míč na kopačkách a nepouštět domácí do akce. Ti to budou mít nyní těžké, je známo, že jim hra do plných příliš nesvědčí.
12'
Přes inkasovaný gól se probudili karvinští fanoušci, kteří jsou hlasitě slyšet.
11'
Daníček proměnil penaltu. Hosté vedou, 0:1
11'
VLASRTIMIL DANÍČEK prudkou střelou do pravého horního rohu nedal Ciupovi žádnou šanci! Ciupa vystihl směr, ale na míč neměl nárok – 0:1!
10'
Šindelář poslal k zemi Klimenta, penalta!
10'
Penalta pro Slovácko! Šindelář poslal na zem Klimenta, který se dral k centru z pravé strany.
10'
Sadílkův pokus odhlavičkovali domácí hráči mimo šestnáctku.
9'
Mikuš v poslední chvíli odvrátil na roh nástřel Petržely
9'
Kliment dostal přihrávku od Petržely, z pravé strany přihrával před malé vápno, kde akci uzavřel skluzem Mikuš. Další roh pro Slovácko.
8'
Třetí roh v krátkém čase pro Slovácko. Santos odvrátil centr Sadílka k Petrželovi, který se zpoza šestnáctky opřel do míče a trefil jen střechu karvinského stadionu.
7'
Sadílek zatočil přímý kop do pokutového území, kde byl trochu vystrašený Šindelář, proto hlavou míč prodloužil do zámezí.
7'
Po faulu Herce budou zahrávat hosté přímý kop.
6'
Kadlec zastavil pas mířící za obranu, kam si nabíhal Čmelík.
5'
Další rohový kop Slovácka domácí ubránili.
4'
Hofmannovu hlavičku vytěsnil Ciupa nad břevno
4'
Nepříjemný centr Divíška z levé strany, na zadní tyči číhal Hofmann, který hlavou nechal vyniknout brankáře Ciupu. Karvinský gólman vyrazil míč nad bránu.
4'
Karvinští se ubránili, Sadílkův centr nepřinesl vážnější ohrožení.
3'
Navrátil se snažil projít kolem levé postranní čáry kolem Mangabeiry a po skluzu karvinského hráče získal rohový kop.
1'
Utkání odstartovalo výkopem hráčů Slovácka, ale dlouho se u míče nedostali.
1'
Hráči už jsou na trávníku, domácí celí v bílém, hosté v tmavě modré kombinaci.
Pomalu se nám blíží začátek utkání. Kteří hráči dnes dají dárek svým mámám v podobě tří bodů pro svůj tým? A co vy, jak slavíte Den matek a jak se těšíte na toto utkání? Tweetovat můžete na twitteru pod hashtagem #KARSLO.
Trenér Svědík provedl v sestavě oproti nevydařenému zápasu proti Mladé Boleslavi čtyři změny. Nehraje Reinberk, Šimko, Havlík a Jurečka. Místo nich našli pozici v sestavě Divíšek, Navrátil, Mareček a Tomič.

Trenér Weber vrátil do sestavy Smrže, který nahradil Pereiru. Na pravý kraj obrany se posunul Mikuš.

MFK Karviná: Ciupa – Mikuš, Šindelář, Santos, Bartošák – Smrž, Mangabeira – Čmelík, Qose, Herc – Papadopulos (C).
Náhradníci: Bolek – Haša, Jursa, Mazáň, Tavares, Janečka, Siňavskij.

1.FC Slovácko: Bajza – Divíšek, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Mareček – Tomič, V. Daníček – M. Petržela, L. Sadílek, Navrátil – Kliment.
Náhradníci: Nemrava – Srubek, Jurečka, Šimko, Cicilia, Jakub Rezek, Kubala.

Rozhodčí: Pechanec – Hock, Leška.
Slovácku se nedaří. Z posledních pěti zápasů prohráli čtyři a ve Fortuna:lize odpadli z boje o druhé místo zaručující kvalifikaci Ligy mistrů. Zatím zůstávají na pozicích zaručujících účast v nově vznikající Konferenční lize. Tu má jistou čtvrtý a možná i pátý tým, záleží jak dopadne finále MOL Cupu mezi Slavií a Plzní.

Po 30 odehraných zápasech má tým trenéra Svědíka 53 bodů a jednobodový náskok na Plzeň. Ta má zápas 31. kola za sebou, ale dohrávka se Spartou se uskuteční už příští týden. O tři body méně má šestý Liberec, který v sobotu prohrál na půdě Bohemians 0:3.

Slovácko trápí především hra dozadu. V posledních pěti zápasech vždy inkasovali, brankáři lovili celkem devět míčů ze své brány. Ani směrem dopředu to není ideální. Střelec Jan Kliment chladne, v posledních sedmi zápasech se trefil jen jednou.

Trenéři Svědík s Muchou budou postrádat Havlíka s Kohútem, kteří v posledním zápase proti Mladé Boleslavi inkasovali čtvrtou žlutou kartu. Otazník visí nad starty Kalabišky s Reinberkem. Druhý jmenovaný odehrál proti Boleslavi 20 minut, poté pro zranění odstoupil.
Jak jsem již zmínil dříve, Karvinští mají splněný cíl, jsou zachráněni. Pod novým trenérem bodovali ve čtyřech ze šesti zápasů. V Praze proti Pardubicím v první půli krátce vedli, nakonec po přestávce honili remízu. To se jim povedlo po gólu Bartošáka z přímého kopu, kterým v 80. minutě vyrovnal na konečných 2:2.

Tým Karviné je v tabulce se čtyřiatřiceti body na 12. místě s jednobodovou ztrátou na České Budějovice, ale také pouze jednobodovým náskokem na Mladou Boleslav a tříbodovým na Zlín, oba ale mají zápas 31. kola za sebou.

Trenér Weber se může těšit na návrat Santose po dvouzápasovém karetním trestu. Otázkou je, zda dostane příležitost, jelikož byl po posledním duelu proti Pardubicím s výkonem týmu spokojen. V zápase provedl pouze jednu důležitou změnu, když Pereiru nahradil Tavares. Otazník visí nad startem Smrže a Ostráka, kteří mají zdravotní problémy. Právě zdravý Ostrák v posledních zápasech týmu hodně chyběl.
Přeji vám krásný nedělní den u sledování online přenosu mezi domácí Karvinou a Slováckem. Můžeme se dočkat zajímavého fotbalu, Karviná bude uvolněná, neboť je zachráněná, Slovácko stále bojuje o postup do evropských pohárů. Zápasem vás provede Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.