FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Slavia - 18. dubna 2021   16:00

0:1
(0:0)
Slavia
84' Kúdela

Knobloch – Koscelník, Chaluš, Karafiát (85. Rondić), Mikula (C) – Mara, M. Sadílek, Pourzitidis – Pešek (76. Fukala), Mosquera – Faško (59. Rabušic).
Nguyen – Fukala, Michal, Cancola, Nečas, Rabušic, Rondić.
Hrubeš – Vlček, Horák; VAR: Berka, AVAR: Mokrusch
Stadion U Nisy, Liberec
O. Kolář – Holeš, Kúdela, Kačaraba, Oscar – Hromada (60. Traoré) – Masopust, Stanciu (60. Provod), Júsuf Hilál (52. Kuchta), Beran (60. Ševčík) – Tecl (C) (80. Van Buren).
Kovář – Zima, Van Buren, Kuchta, Provod, Ševčík, Traoré.

SESTŘIH: Liberec - Slavia 0:1. Řežbu v závěru rozhodl z penalty Kúdela

Rozhodčí ukončil duel 27. kola mezi domácím Slovanem Liberec a hostující Slavií Praha. Dlouho to vypadalo na dělbu bodů, ale kvalita na střídačce nakonec rozhodla. Po dostřídání sešívaných hosté zamkli svého soupeře na vápně a bušili do něj. Po přibližně desetiminutovém intenzivním tlaku fauloval ve vápně Pourzitidis Kuchtu, na což sudího Hrubeše upozornil VAR a Ondřej Kúdela s přehledem proměnil nařízenou penaltu. Do konce zápasu už si Slavia vedení zkušeně pohlídala a do hlavního města se vrací s výhrou 1:0. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního dne.
90+4'
90+4'
Sešívaní zkušeně dohrávají zápas u rohového praporku.
90+3'
Ibrahim Benjamin Traoré hledal z protiútoku svého spoluhráče ve vápně. Bude z toho rohový kop, kdy do konce nastavení zbývá 40 vteřin.
90+2'
A další útočný faul nizozemského útočníka.
90+1'
Žlutou kartu dostává také Mick Van Buren (SK Slavia Praha).
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Po dlouhém nákopu se ve vápně dostal k míči Mosquera, ale jeden ze slávistických obránců odhlavičkoval jeho centr do bezpečí.
89'
Slávisté se navíc drží na útočné polovině.
88'
Útočný faul Fukaly ale jejich snažení prozatím zastavuje.
87'
Liberečtí mají už málo času na odpověď a vyrovnání, ale zkoušejí to.
86'
Žlutou kartu dostává Jhon Mosquera (FC Slovan Liberec).
85'
Trenér Hoftych ihned reaguje střídáním. Ze hřiště odchází Ondřej Karafiát, přichází Imad Rondić.
84'
Kúdela bombou proměnil penaltu, sešívaní vedou 1:0!
84'
Slavia právě vstřelila branku!
ONDŘEJ KÚDELA mířil doleva nahoru. Střele z pokutového kopu dal dostatečnou razanci a i když Knobloch vystihl směr střely, na míč prakticky nemohl dosáhnout.
84'
Ondřej Kúdela vs. Milan Knobloch.
83'
To vypadá špatně pro Liberec. A je to potvrzeno. Penalta pro Slavii!
82'
Pourzitidis nakopl ve vápně Kuchtu, po zásahu VAR hosté kopou penaltu!
82'
Video v akci! Mario Pourzitidis trefil zezadu do lýtka Kuchtu a sudí Hrubeš se běží podívat na monitor.
82'
Kdyby byl Oscar o pár centimetrů vyšší, bylo by to 1:0 pro Slavii. Centr ho ale o pár centimetrů přeletěl.
81'
Oscarovi chyběl kousek! Van Burenův centr málem dostal do odkryté brány
81'
Domácí Slovan je znovu zamčen na své polovině a musí odolávat čerstvé síle slávistických hráčů. Tohle budou dlouhé minuty pro domácí.
80'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Mick Van Buren.
79'
Parádní ťukes na zhuštěném prostoru, Kuchta si na Knoblocha nepřišel
79'
Obrovská šance Slavie! Po pěkných narážečkách za vápnem se nakonec míč odrazil od Mikuly k volnému Kuchtovi, který těsně před brankářem Knoblocha nepropálil. Liberecký gólman vytáhl další skvělý zákrok.
77'
Žlutou kartu dostává Mario Pourzitidis (FC Slovan Liberec). Ten se snažil o zastavení protiútoku sešívaných.
76'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Michal Fukala.
75'
Martin Koscelník uspěl jako poslední hráč Liberce v souboji s Teclem, který by šel jinak sám na brankáře.
75'
Chvíle oddychu pro hráče v modrém. Kačaraba fauloval ve vzdušném souboji Rabušice.
74'
Kúdela vypálil, ale sestřelil jen Oscara
74'
Milan Knobloch se po rohu snažil založit rychlý protiútok, ale míč se mu svezl po kopačce a odevzdal jej soupeři.
73'
Masopust s Kúdelou skvěle vysunuli Kuchtu, ten Knoblocha neprostřelil
73'
Pražané utahují šrouby. Kuchtův pokus z hranice malého vápna na poslední chvíli zablokoval skluzem Chaluš.
72'
Slavie se dostala rychle do vápna a centr z levé strany jen prosvištěl malým pokutovým územím.
71'
Na druhé straně si Kuchta pomohl přistrčením v souboji s Koscelníkem.
70'
Jhon Mosquera zezadu naskočil do Holeše a sudí Hrubeš má jasno – faul.
69'
Kamso Mara před sebe nepustil dotírajícího Masopusta.
68'
Knobloch se jen tak tak dostal k vysokému míči Provoda od rohového praporku a míč vyrazil.
67'
Mario Pourzitidis srazil slávistický centr na rohový kop.
66'
Tecl se probil na Knoblocha, ale neproměnil a vybíhal z ofsajdu
66'
Následně byl domávnut a dopísknut ofsajd. Veškeré vzrušení tak bylo zbytečné.
66'
Stanislav Tecl ztroskotal tváří v tvář Knoblochovi, který jej vychytal!
65'
Liberecké míče do vápna teď Slavia celkem v poklidu odvrátila.
64'
Slávisté se hnali ve čtyřech hráčích na dva obránce Liberce. Jan Kuchta ale přihrál na paty Teclovi a slibnou akci tak zastavil.
63'
Oscar našel z první Kuchtu na malém vápně. Tomu se míč zamotal pod nohami.
61'
Realizační tým Slavie se rozhodl okysličit sestavu hned trojitou změnou. Všichni noví hráči se postaví do záložní řady.
60'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Petr Ševčík.
60'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
60'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Lukáš Provod.
60'
Michael Rabušic (FC Slovan Liberec) pobyl na hřišti jen pár vteřin a už vidí žlutou kartu, když nestihl změnu směru Tomáše Holeše.
59'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michal Faško, přichází Michael Rabušic.
59'
Milan Knobloch zakopl míč do zámezí před dotírajícím Teclem.
58'
Sudí Hrubeš si musí hlídat, aby hráči nezašli za pomyslnou hranici agresivity. Zatím se mu to daří dobře.
57'
Michal Sadílek (FC Slovan Liberec) je dalším hráčem, který se zapíše do statistik obdrženou žlutou kartou. To když skluzem zajel do Berana.
56'
Kuchta na nohou, hra pokračuje.
55'
Slávistický útočník vletěl do zápasu jako vítr. Teď před ním ale vyrostl strom v podobě Kamsa Mary a Kuchta pekelně narazil a možná si i vyrazil dech. Každopádně je ošetřován.
54'
Stanislav Tecl přiťukl míč Kuchtovi, který se jej snažil vrátit svému kapitánovi. Ten se však zastavil.
53'
Kuchta hned v souboji faulován libereckým Chalušem.
52'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Abdalláh Júsuf Hilál, přichází Jan Kuchta.
52'
Peškův centr našel Mosqueru na zadní tyči. Kolumbijský záložník pálil v záklonu nad.
51'
Peškův centr propadl až k Mosquerovi, ale ten se ustřelil
51'
Druhá půle se hned v začátku nese ve stejném duchu jako ta první. Tedy mnoho soubojů a faulů.
49'
Mosquera z přímého kopu těsně přestřelil bránu!
49'
A Jhon Mosquera přímou střelou lízl horní síť Kolářovy svatyně.
48'
Severočeši mají navíc k dispozici standardku ze třiceti metrů.
48'
Jakub Hromada (SK Slavia Praha) zezadu fauloval Faška a dostává žlutou kartu.
47'
Holešova hrubka, Mosquerovu přízemní ránu si Kolář pohlídal
47'
Jhon Mosquera napřáhl ke střele za vápnem. Pokusem po zemi Koláře nepřekvapil.
46'
Druhý poločas začíná beze změn v obou sestavách.
46'
Máme za sebou první poločas poměrně vyrovnaného utkání. Na těžkém terénu sledujeme svižný fotbal, kterému chybí kvalita ve finální fázi. Největší šanci na skórování měl slávistický Stanciu, ale jeho rychlou střelu z první na zadní tyč vytáhl Knobloch skvělým zákrokem. Domácí se do žádného slibného zakončení nedostali. Druhá půle začne přibližně v 17:03.
45+2'
Je to tak, po dlouhém nákopu Slavie hlavní rozhodčí končí první poločas.
45+2'
Faul Koscelníka na svého krajana Hromadu skoro ukončí první poločas.
45+2'
Mikulův centr skončil v náručí Ondřeje Koláře.
45+1'
Taras Kačaraba raději odkopl míč až na tribunu.
45'
První poločas bude prodloužen o dvě minuty.
44'
Kamso Mara (FC Slovan Liberec) zastavil slibně se rozvíjející akci Slavie a také on si prohlédne kartu žluté barvy.
43'
Karafiát sklepával centr ve vápně. Našel ale pouze soupeře.
43'
Liberečtí kombinují s míčem na své polovině a hledají cestu ke Kolářovi.
41'
Koscelník se opřel do odraženého míče, střílel vedle
41'
Lukáš Masopust fauloval Mosqueru před slávistickou střídačkou a Jindřich Trpišovský vyletěl jak čertík z krabičky na sudího Hrubeše. Ten si šel vše vyříkat se slávistickým lodivodem tváří v tvář. Zatím se to obešlo bez žluté karty.
39'
Další nepřesnosti byly k vidění na kopačkách obou celků. Nejprve neodcentroval přesně Mosquera. Na druhé straně pak Stanciu nenašel Berana, když posílal příliš prudkou přihrávku.
38'
Na druhé straně chycen v ofsajdové pasti Júsuf Hilál.
37'
A také Mikula poslal míč pouze k hostujícímu brankáři.
36'
Míč za obranu od Kamsa Mary končí až v rukavicích Koláře.
35'
Rohový kop Slavie odvrátil před Júsufem stoper Chaluš.
34'
Můžeme ale konstatovat, že sledujeme pohledné utkání. Hra se přelévá ze strany na stranu. jen ve finální fázi chybí více kvality.
33'
Karafiátova hlavička zamířila vedle brány
33'
Liberec rychle získal míč zpět a po Sadílkově centru hlavičkoval mimo Ondřej Karafiát.
33'
Domácí se nedostali za obranu Slavie a hrát tak mohou Pražané.
31'
Žlutou kartu dostává Abdalláh Júsuf Hilál (SK Slavia Praha), který z boku šlápl na lýtko Sadílkovi.
30'
Po podskočení Holeše pod míčem se hnal z pravé strany do vápna Pešek. Opět ale ve finální fázi nepřihrál přesně a akce domácích tak skončila.
28'
Slávisté pomalinku přebírají otěže utkání. Stále to ale není výrazná dominance, kterou možná někteří fanoušci čekali.
26'
Krásný ťukes sešívaných, Knobloch jen tak tak vytěsnil Stanciovu střelu!
26'
Nicolae Stanciu pálil z první po zemi k tyči. Milan Knobloch vytáhl skvělý pohotový zákrok a míč vyškrábl.
24'
Ondřej Karafiát (FC Slovan Liberec) zezadu zajel do bývalého spoluhráče Hromady a po právu vidí první žlutou kartu utkání.
23'
Další Koscelníkův centr před Koláře. Ani tentokrát se žádný z hráčů v modrém k míči nedostal.
22'
Nicolae Stanciu chtěl překvapit brankáře z pravé strany. Mířil vysoko nad.
22'
Tentokrát standardní situace pro Slavii.
21'
Beranův technický obstřel skončil v Knoblochově náruči
21'
Milan Knobloch si poprvé sáhl na míč. To když ho prověřil celkem jednoduchým pokusem doprostřed aktivní Beran.
20'
Beran šikovně hledal spoluhráče, Hromada pálil vedle
20'
Po přiťuknutí Berana se dostal ke střele za vápnem Hromada. Míč ale netrefil ideálně a pokus končí mimo.
20'
Na Pražanech je zatím vidět jistá nesehranost a možná i únava na více vytížených svěřencích trenéra Trpišovského.
19'
Centr z rohu odvrátil Júsuf.
18'
Dobře zakroucený míč nenašel nikoho v modrém. Následovat bude rohový kop.
18'
Jhon Mosquera byl faulován pár metrů za vápnem a Liberec si kopne přímý volný kop.
16'
Většinou se říkalo, že Liberec je slávistickou farmou. Když se ale dnes podíváme na základní sestavu sešívaných, najdeme v ní hned sedm hráčů, kteří prošli právě libereckým klubem. Jedná se o Koláře, Kúdelu, Oscara, Júsufa, Berana, Hromadu a Kačarabu.
15'
Michal Faško neuspěl v souboji s Kačarabou.
14'
Stanciu však svůj centr přetáhl a míč končí v zámezí.
14'
Sprinterský souboj Tecla s Purzitidisem nakonec těsně vyhrál domácí hráč. I Slavia si však kopne rohový kop.
13'
Po rozehrání na krátko centroval do vápna Faško. Chaluš na míč jen těsně nedoskočil.
12'
Zpoza vápna vyplaval míč před Peškem. Další zblokovaná střela znamená další rohový kop.
12'
Michal Sadílek otřel svou střelu o protihráče a následovat bude rohový kop domácích.
11'
Stanislav Tecl se nacházel v ofsajdu.
10'
Sešívaní tak zakládají útok od začátku.
10'
Júsuf Hilál se dostal do vápna, ale přes Chaluše už nikoliv.
9'
Kombinovaná sestava Slavie zatím hledá recept na správnou souhru.
7'
Bohužel trávník na severu Čech není v ideální kondici, a tak budeme nejspíše sledovat řadu nepřesností v obou rozehrách.
6'
Rychlá akce Liberce končí nepřesnou finální přihrávkou Peška. Pro domácí to v jednu chvíli vypadalo velmi zajímavě.
4'
Matěj Chaluš si poradil s dotírajícími protihráči a navíc vybojoval faul na svou osobu.
3'
Beran si seběhl z pravé strany a pálil těsně vedle!
3'
Michal Beran kroutil svou střelu na zadní tyč, ale domácí svatyni těsně minul.
2'
Liberec bude dnes opět spoléhat na rychlé protiútoky. Jeden takový jim teď nevyšel.
1'
První akce hostů končí útočným faulem Júsufa Hilála.
1'
Sešívaní zahájí utkání úvodním výkopem.
Hráči jsou již na hřišti. Domácí v modré kombinaci, hosté ve své tradiční červeno-bílé.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Chaluš, Karafiát, Mikula (C) – Mara, M. Sadílek, Pourzitidis – Pešek, Mosquera – Faško.
Náhradníci: Nguyen – Fukala, Michal, Cancola, Nečas, Rabušic, Rondić.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Holeš, Kúdela, Kačaraba, Oscar – Hromada – Masopust, Stanciu, Júsuf Hilál, Beran – Tecl (C).
Náhradníci: Kovář – Zima, Van Buren, Kuchta, Provod, Ševčík, Traoré.

Rozhodčí: Hrubeš – Vlček, Horák; VAR: Berka, AVAR: Mokrusch.

SK SLAVIA PRAHA – PŘEKONANÝ REKORD V NEPORAZITELNOSTI

Slavia měla v poslední době velmi nabitý program. Ve čtvrtek v rámci Evropské ligy podlehla Arsenalu 0:4. Čtyři dny předtím zase góly Holeše a Tecla porazila 2:0 Spartu v Pražském derby. Předtím zase první zápas s Arsenalem, který skončil v Londýně 1:1. Zajímavostí může být, že i přes to, že Slavia jinak červené karty často nedostává, nedávno se tak stalo hned ve dvou zápasech po sobě. A to v remízovém duelu s Brnem a při jasné výhře nad Opavou.

Pražský celek také překonal svůj vlastní rekord v ligové neporazitelnosti. Obhájci titulu bodovali v 38 soutěžních duelech v řadě, předchozí rekord vytvořili v letech 2016 a 2017, kdy to bylo 36 utkání. Prohra s anglickým týmem byla i tak první po více než čtyřech měsících. Slavii naposledy sestřelil německý Bayer Leverkusen rovněž čtyřmi góly.

Sešívaní s přehledem kralují tabulce, ať už počtem bodů, či jinými statistikami. Na prvním místě s 68 body mají náskok 16 bodů na druhý Jablonec. Celek z hlavního města zatím vyhrál 21 utkání, pět jich remizoval. Zajímavé je, že vyjma Pardubic Slavie vždy remizovala s celky na opačné straně tabulky (2x Brno, Teplice, Příbram). Jasně Slavia vede také v počtu vstřelených branek, protože se 72 je jí nejblíže Sparta s 54. Pro porovnání, jedná se o téměř dvojnásobek libereckého počtu (34). Se Slavií se ovšem můžou Severočeši měřit v obdržených gólech, kterých dostala 15, modrobílí 23 (druhý nejnižší počet v lize).

Hned tři hráči hostů mají v letošní sezoně deset nebo více zápisů na listině střelců. S 12 góly zůstává i nadále na pozici nejlepšího střelce Slavie a ligy bývalý liberecký kanonýr Jan Kuchta. O jeden gól méně má Abdallah Sima, který má však shodně kanadských bodů (15). Třetím z nich je Nicolae Stanciu s deseti góly a pěti asistencemi. Nejvíce asistencí, ve Slavii i v lize, připravil Lukáš Provod (3+8).

FC SLOVAN LIBEREC – JEDEN GÓL ZA ČTYŘI POSLEDNÍ ZÁPASY

Po devítizápasové šňůře, kdy liberecký tým neprohrál, teď zažívá sérii novou, avšak vůbec ne radostnou. Od prohraného derby s Jabloncem totiž Slovan ani jednou nezvítězil. Celkem se jedná o čtyři soutěžní duely. Od Jablonce remizoval 0:0 s Ostravou, poté vypadl z MOL Cupu po prohře 0:1 v Plzni a na konec ligová prohra se Slováckem 0:1.

Přípravný souboj s rezervou Sparty Liberec také prohrál. V zápase dostal prostor převážně širší kádr Severočechů, který podlehl sparťanskému 'béčku' na hřišti v Mnichově Hradišti 3:4.

Poslední soutěžní zápas sehráli svěřenci trenéra Hoftycha v Uherském Hradišti proti domácímu Slovácku. V těžkém zápase byly k vidění pasáže, kdy si oba celky vypracovaly vícero šancí. Možnost na skórování měl například Mosquera, kdy po dobré přihrávce Peška zakončoval ze slibné pozice. Zápas rozsekla až chyba Knoblocha a následný pokutový kop domácích, který využil Václav Jurečka. V zápase o pozice zaručující evropské poháry tak Liberec podlehl Slovácku 0:1 a jeho naděje na umístění v první čtyřce je velmi malá.

Po plzeňské výhře nad Zlínem se Liberec propadl na šestou příčku. Ze čtvrté příčky Severočeši spadli kvůli posledním třem zápasům, kdy z devíti možných bodů získali pouze jeden! Plzeň sedm. Aktuálně ztrácí Liberec na čtvrté Slovácko už sedm bodů, na pátou Plzeň jeden. Ta má navíc jeden zápas k dobru. Liberec se také musí začít dívat pod sebe. Na Pardubice má náskok pěti bodů, šest pak na Ostravu a Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.