FORTUNA:LIGA - Základní část - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Bohemians - 29. května 2021   17:00

Ml. Boleslav
17' Drchal (Preisler) • 51' Řezník (Skalák) • 87' Michal Škoda (Zmrhal)
3:1
(1:0)
Bohemians
71' Necid

Šeda – Douděra, Řezník, Jakub Klíma, Preisler – Skalák (79. Dufek), Matějovský (C) (79. Jirásek), Dancák, Zmrhal – Drchal (88. Mašek), Jiří Klíma (79. Michal Škoda).
Jakub Diviš – Tatajev, Mašek, Michal Škoda, Dufek, Jirásek, Mašek.
Karel Hrubeš – Martin Leška, Lukáš Matoušek
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
P. Le Giang – Köstl, Bederka (85. Kadlec), Krch (C) (59. Schumacher) – M. Dostál, Květ, Ljovin, Vondra – V. Novák (59. Vacek) – Pulkrab (71. Osmančík), Puškáč (59. Necid).
Bačkovský – Schumacher, Osmančík, Kadlec, Vacek, Kosek, Necid.
Le Giang

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Bohemians 3:1. Domácí obrali Klokany, Necid nedal penaltu

Ode mě je to vše, hezký zbytek víkendu.
Utkání je u konce, Mladá Boleslav se loučí se sezonou vítězstvím nad Bohemians poměrem 3:1. Domácí byli v celém utkání lepším týmem, v prvním poločase parádní ranou otevřel skóre střelec posledních týdnů Václav Drchal. Krátce po přestávce svěřenci Karla Jarolíma vedení navýšili, hlavou se trefil Radim Řezník. Dvacet minut před koncem se hosté dostali na dostřel, když Osmančíkovu střelu dorazil Tomáš Necid. Prosadil se také boleslavský žolík, Le Giang v sedmaosmdesáté minutě nedosáhl na hlavičku Michala Škody. V nastaveném čase ještě Necid kopal penaltu, ale Šeda podtrhl dnešní solidní výkon.
90'
Necidovu ránu doprostřed Šeda zneškodnil!
90'
Řezník zahrál rukou a sudí Hrubeš nařídil pokutový kop!
90+4'
90+3'
Jenže Tomáš Necid naložil s pokutovým kopem mizerně, jeho ránu doprostřed branky zneškodnil dnes velmi dobře chytající Jan Šeda.
90+3'
Bohemians mají šanci v nastaveném čase ještě vykřesat naději, po Řezníkově ruce budou kopat penaltu.
90+2'
Ještě jeden zákrok pro Jana Šedu, který musel zasahovat proti hlavičce Kamila Vacka. Ta postrádala razanci i přesnost, snadná práce pro domácího gólmana.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se nastavují tři minuty.
90'
Svěřenci Karla Jarolíma už utkání dohrávají v klidu a vzhledem k průběžnému stavu je nemusí mrzet ani nepovedený centr Jaromíra Zmrhala.
89'
David Douděra výborným pohybem donutil Le Gianga k odkopu balonu na tribunu, za což si vysloužil uznalý potlesk mladoboleslavské lavičky.
88'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Dominik Mašek.
87'
Škoda uklidil balón přesně k tyči a bylo to 3:1!
87'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Zdá se, že o vítězi dnešního utkání je už definitivně rozhodnuto – domácí krátce před vypršením základní hrací doby zvyšují na 3:1 Boleslav se prosadila po Zmrhalově rohovém kopu, který si v šestnáctce našel střídající MICHAL ŠKODA a hlavou uklidil balon přesně k tyči.
87'
Květovi rána vůbec nevyšla, ale po teči jednoho z domácích se k centru propracoval Dostál. Tlak hostí ale utnul ofenzivní faul Köstla.
86'
Jakub Klíma zvládl návrat do defenzivy a navíc tělem odtlačil Pavla Osmančíka. O chvíli později Preisler fauloval, hosty tedy čeká přímý kop.
85'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jiří Bederka, přichází Adam Kadlec.
84'
Mladá Boleslav už se snaží soustředit především na defenzivu. Zároveň ale dobře napadá a zatím nepouští Bohemians k souvislejšímu tlaku.
83'
Tomáš Necid si ve vzdušném souboji s o poznání méně urostlým Jiráskem počínal nedovoleně. Jeho zákrok neunikl ani hlavnímu sudímu.
81'
Krátce po příchodu na plac se do kombinace Boleslavi zapojil Dufek. Zajímavý průnik zakončil pasem pro Drchala, který na balon těsně nedosáhl.
80'
Nepřesnosti v boleslavské rozehrávce využil Osmančík. Po jeho přihrávce to zpoza šestnáctky zkoušel Tomáš Necid, ale Šedu nepřekvapil.
79'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Ladislav Dufek.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Michal Škoda.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Milan Jirásek.
78'
Boleslavští fotbalisté se poměrně dlouho drželi na obranné polovině soupeře, jejich tlak ukončil až nepovedený centr Davida Douděry.
77'
Skalák dostal povedenou přihrávku od Zmrhala a následně centroval na zadní tyči, kde Drchala nepustil k zakončení ve vzduchu silný Köstl.
76'
Bederkův odkop zastihl Matějovský, ale zpracování boleslavskému kapitánovi nesedlo dle představ, čehož okamžitě využil Kamil Vacek.
75'
Centrovaný balon prolétl vápnem bez povšimnutí. Rychlou protiakci táhl Douděra, po jehož centru sklepával Drchal pro Skaláka, který se ale z nepochopitelných důvodů zastavil.
74'
Klokani s kontaktní brankou trochu ožili. Martin Dostál centroval z pravé strany a Radim Řezník jeho balon tečoval na roh.
72'
Roman Květ ve středu pole tvrdým způsobem dohrál Davida Douděru. Střední záložník Bohemians může být rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu.
71'
Po chybě domácí obrany Šeda míč vyrazil a Necid pohodlně uklidil do prázdné, 2:1
71'
Bohemians právě vstřelili branku!
Máme tu novou zápletku, hosté snižují na rozdíl jediné branky. Osmančík se vydal za dlouhým pasem a v souboji jeden na jednoho přetlačil Jakuba Klímu. Jeho ránu vyrazil Šeda nezkrotil, načež míč pohodlně dorazil TOMÁŠ NECID.
71'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Pavel Osmančík.
70'
Marek Matějovský chtěl zrychlit výpad Mladé Boleslavi křižným pasem na Jaromíra Zmrhala, ten ale balon na hrací ploše už nezastihl.
69'
Mladoboleslavští se při rozehrávce nenabízeli dostatečně. Klíma poslal míč k Šedovi, který pod tlakem zakopl balon do zámezí.
68'
Köstl vymyslel zajímavou přihrávku na sbíhajícího si Necida, ale bývalý útočník CSKA Moskva a české reprezentace byl chycen v ofsajdu.
67'
Na druhé straně se k povedenému sólu nadechl Jiří Klíma. V závěrečné fázi průniku byl rozhozen Krchem a nakonec vůbec nezakončil.
66'
Šeda zachránil domácí po dobré hlavičce Necida!
66'
Svěřenci Karla Jarolíma si špatně rozebrali hráč ve vápně a málem byli potrestáni. Úplně sám před brankou se objevil střídající Necid, ale hlavou Šedu nepřekonal.
65'
Jaromír Zmrhal zakroutil balon jen na přední tyč, kde čekal jeden z připravených obránců Bohemians. Hosté se osvobodili nekompromisním odkopem.
64'
Poté, co Jan Vondra nepovedeným odkopem málem ohrozil vlastní branku a poslal balon do zámezí, čeká Mladou Boleslav další rohový kop.
63'
Patrik Le Giang si ve vzduchu znovu nepočínal ideálně, ale boleslavští fotbalisté jeho nejistý výběh nepotrestali. Nepomohl jim ani velmi dobrý zpětný centr Jakuba Klímy.
62'
Nechme se překvapit, zda tři noví hráči přinesou do hry Bohemians potřebný impulz. Zatím se hosté nemohou vymanit z tlaku soupeře, další roh pro Boleslav.
61'
Svěřenci Karla Jarolíma nepřetavili rohový kop v ohrožení Patrika Le Gianga. Poté se navíc Douděra provinil ofenzivním faulem.
59'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Tomáš Necid.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Vojtěch Novák, přichází Kamil Vacek.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Daniel Krch, přichází Till Schumacher.
59'
Zajímavá možnost Mladé Boleslavi. Centr z levé strany odvrátili hosté jen na hranici vápna, kde číhal osamocený Douděra, jehož tečována rána skončila nad břevnem.
58'
Chvilkové obléhání v podání hostí nic nepřineslo, protože Bederka si nevyhověl s Ljovinem. Protiakci Mladé Boleslavi táhne Zmrhal.
57'
Na hřišti se teď nic moc zajímavého neděje, ale živo je na lavičce Bohemians. Zdá se, že na hřiště se podívají tři noví hráči v čele s Tomášem Necidem.
56'
Douděra uklouzl v těsné blízkosti boleslavské šestnáctky, ale klokani nadějně vypadající možnost nevyužili, protože Pulkrab zpracovával balon v ofsajdu.
55'
Prudký pas po pravé straně Dostál nezpracoval, o což se dobrou defenzivní prací postaral Preisler.
54'
Hra se musela na chvíli přerušit, stav Radima Řezníka si vyžádal asistenci domácích zdravotníků. Vše by ale mělo být v pořádku.
53'
Na polovině hřiště zůstal ležet Řezník, ale sudí nechal hru pokračovat. Hosté se dostali do brejku, Pulkraba však nepustil k zakončení vracející se Douděra.
52'
Mohlo to být zase o gól! Šedu vystrašila střela Nováka
52'
Málem to bylo znovu o gól. Domácí neodvrátili balon do bezpečí a tak do jejich šestnáctky přilétl centr, po němž vystrašil brankáře Šedu Vojtěch Novák.
51'
Na povedený centr Skaláka si naskočil Řezník a navýšil vedení domácích na 2:0!
51'
Mladá Boleslav se krátce po začátku druhého poločasu dostává do dvougólového vedení. Dostál poslal kousek vedle vápna k zemi Jiřího Klímu. Přímý kop obstaral Skalák, na jehož povedený centr si naskočil RADIM ŘEZNÍK a přesnou hlavičkou překonal nejistě vybíhajícího Le Gianga.
50'
Další promarněná možnost v podání Zmrhala, kterému se na kraji vápna střetly myšlenky. Špatné postavení obrany Bohemians nepotrestal ani Matějovský, jehož přihrávka neprošla na Skaláka.
49'
Zcela osamocený Jaromír Zmrhal trochu uspěchal svůj centr. Balon poslal po zemi, přitom na zadní tyči číhal zapomenutý Jiří Skalák.
48'
Klokani se opět snažili prosadit po levé straně, ale balon se po centru Jana Vondry dostal až mimo hrací plochu.
47'
Vondra si našel balon na levé straně, odkud jej posunul do vápna Květovi, kterému nevyšel přízemní centr k Puškáčovi.
46'
První poločas je za námi. Mladá Boleslav je zatím aktivnějším celkem a po zásluze vede nad Bohemians 1:0. O jedinou trefu dosavadního průběhu zápasu posledního kola se v sedmnácté minutě postaral Václav Drchal, který po Preislerově centru krásně uklidil balon k tyči. Další výraznější příležitost už k vidění nebyla, tak se nechme překvapit, co nás čeká po přestávce.
45+1'
45'
Drchal podnikl sprinterský souboj s Köstlem, který jej v pokutovém území odzbrojil po odvážném, ale čistém skluzu. Sudí mezitím nastavil jednu minutu.
44'
Po dlouhé odmlce se v útoku ukázali také hosté. Novák s Puškáčem boleslavskou obranu nepřekonali a Ljovinova rána skončila mimo tři tyče.
43'
Ljovinova rána skončila pouze mimo
43'
Matějovský povedeným obloučkem vyřadil ze hry dva bránící hráče Bohemians, ale jeho střílený centr k Václavu Drchalovi nedoputoval.
42'
Jiří Klíma si perfektně naběhl na Zmrhalovo prodloužení, ale jeho centr z otočky už podobně vysoké parametry nesnesl.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát posledních pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky, nebo půjdou domácí do šaten s vedením 1:0?
40'
Köstl kousek od šestnáctky poslal k zemi Zmrhala. Po přímém kopu to před Le Giangem pořádně vřelo. Nejprve pálil z voleje Douděra a o chvíli později se hostující brankář ve vzduchu srazil s Krchem.
39'
Bederka poté vykouzlil krásný pas za obranu na Davida Puškáče, který se v šestnáctce poroučel k zemi, ale ke kontaktu s Řezníkem dle sudích nedošlo.
38'
Za dlouhým balonem se hnali Le Giang, Bederka a Zmrhal. Jako první se k němu dostal stoper Bohemians, který uklidňuje hru na vlastní polovině.
37'
David Douděra se ocitl na ose hřiště a tvrdou ranou levačkou sestřelil Dostála. Následný pokus Jaromíra Zmrhala zamířil vysoko nad branku.
36'
To stejné lze říct také o stříleném centru Martina Dosála, který zkušený boleslavský gólman ze vzduchu zkrotil nadvakrát.
35'
Roman Květ se prokličkoval až na kraj pokutového území. Přesnou přihrávkou oslovil mladého Nováka, jehož rána levačkou Šedu nepřekvapila.
34'
Žlutou kartu dostává Marek Matějovský (FK Mladá Boleslav).
33'
Standardní situace se tentokráte ujal Zmrhal. Klokani nebezpeční znovu odvrátili, o chvíli později slabě zakončoval Jiří Klíma.
32'
Jiří Skalák dopravil balon na hranici malého vápna, kde nejvýše ze všech vyskočil hostující stoper Bederka. O chvíli později získali domácí další roh.
31'
Boleslav to opět zkoušela přes levou stranu, na které v prvním poločase operuje poměrně často. Preisler vybojoval rohový kop.
30'
Na pravé straně neobsazený Novák opět cpal balon do pokutového území, kde si tentokráte nejlépe ze všech počínal ve vzduchu jistý Radim Řezník.
29'
David Puškáč si pohlídal své postavení ve vápně, naběhl si na nabídku z levé strany a ranou z první prověřil brankáře Šedu, který pohotově zasáhl.
28'
Svěřenci trenéra Klusáčka čelili dalšímu chvilkovému tlaku Mladé Boleslavi, který tentokráte vyústil jen v nepovedený centr z kopačky Dominika Preislera.
27'
Na druhé straně chyboval Šeda. Dostál využil volného prostoru k přihrávce pro Puškáče, jehož přízemní balon nenašel nikoho ze spoluhráčů.
26'
Matějovský vystihl rozehrávku soupeře a roztáhl hru k Preislerovi, který okamžitě centroval na Jiřího Klímu. Boleslavského útočníka si pohlídal Köstl.
25'
Matějovský fauloval Ljovina a hosté rozehráli přímý kop okamžitě. Nic zajímavého jim to nepřineslo, protože Dostál nepřešel přes Preislera.
24'
A levý obránce Mladé Boleslavi o sobě dal vědět i na druhé straně hřiště, když se šikovně zbavil svého strážce a individuální akci zakončil zajímavou střelou nad branku.
23'
Dostál sice u rohového praporku nasadil jesličky Matějovskému, ale balon si pustil až příliš daleko od nohy, čehož odkopem využil Dominik Preisler.
22'
Roman Květ ve středu pole tvrdě dohrál Davida Douděru, kterému se zpět na nohy příliš nechce. Záložník hostujícího celku vyvázl pouze s domluvou.
21'
David Puškáč se snažil dostat okolo Radima Řezníka, ale přímo před zraky hlavního sudího Hrubeše si pomohl rukama. Faul, přímý kop pro Boleslav.
20'
Mladá Boleslav - Bohemians: Novák pálil pouze do připraveného Šedy
20'
Roman Květ milimetrově přesným centrem našel Puškáče, kterému ve vápně nevyšlo zpracování. Po jeho sklepnutí pálil Novák pouze do připraveného Šedy.
19'
Klokani se snažili o okamžitou odpověď. Jakub Klíma svedl tvrdý souboj s Matějem Pulkrabem, od kterého se balon odrazil do zámezí.
17'
Fotbalová krása! Drchal povedenou střelou z první překonal bezmocného Le Gianga, 1:0
17'
Mladá Boleslav se zničehonic ujímá vedení. Dominik Preisler dostal na levé straně hodně prostoru k centru, na který si v pokutovém území naběhl VÁCLAV DRCHAL. Host ze Sparty potvrdil skvělou z formu z posledních týdnů a krásnou trefou z první překonal bezmocného Le Gianga.
16'
Jiří Skalák dlouho neměl, s kým kombinovat. Proto se rozhodl o přenesení hry na levou stranu, kde na jeho dlouhý pas nedosáhl Dominik Preisler.
15'
Zmrhal dobře zapracoval do defenzivy a poté navíc vyslal na zteč rozběhnutého Václava Drchala, kterému ukopl balon dobře postavený Köstl.
14'
Mladá Boleslav v posledních minutách vypadla z tempa. Nic se nezměnilo ani po Matějovského pasu, který na hřišti nezastihl David Douděra.
13'
Puškáč se odpoutal od Douděry a posunul balon k nabíhajícímu Novákovi, kterému pomezní sudí správně odpískal jasný ofsajd.
12'
Marek Matějovský si ve snaze získat balon od Vondry počínal až příliš důrazně a obránce Bohemians odzbrojil jen za cenu faulu.
11'
Jakub Klíma podklouzl v souboji s Pulkrabem, který se okamžitě vrhl vpřed. Přízemní nabídkou našel Puškáče, jemuž zakončení z první nevyšlo.
10'
Před Jana Šedu přilétl zajímavý balon z levé strany. Preisler nepustil k hlavičce Pulkraba, který si navíc o chvíli později nepohlídal ofsajd.
9'
Boleslav se na několik desítek vteřin usadila na obranné polovině soupeře, ale kombinaci mezi Dancákem a Preislerem scházela přesnost. Pokus o brejk hostí zastavil Jakub Klíma.
8'
Jiří Klíma zatím navazuje na povedený výkon z Olomouce. Trochu se štěstím se vymotal ze sevření dvou protivníků a pravačkou vystřelil vedle branky Patrika Le Gianga.
7'
Potlesk z ochozů stadionu v Mladé Boleslavi si vysloužil brankář Jan Šeda, který se díky šikovnému manévru zbavil napadajícího Pulkraba.
6'
Centr Marka Matějovského byl pro Jiřího Klímu až příliš dlouhý, na zadní tyči balon nezastihl ani tradičně rychlý David Douděra.
5'
Utkání začalo v solidním tempu, zahrozila také Bohemka. Nejprve Dancák zablokoval technický pokus Nováka a nedlouho poté hlavičkoval těsně vedle branky Puškáč.
4'
Puškáč zahrozil na druhé straně! Hlavičkoval těsně vedle
4'
Za dlouhým balonem od Dostála se vydal David Puškáč, ale ve sprinterském souboji s Řezníkem podklouzl.
3'
Ze standardní situace se narodila úvodní šance zápasu. Na centrovaný balon si ve vápně naskočil Jiří Klíma, jehož hlavička skončila nad horní tyčí.
2'
Hlavička Klímy skončila pouze nad horní tyčí
2'
Boleslav začala náporem. Její první akci nekompromisně zastavil stoper Köstl, o chvíli později vybojoval Preisler rohový kop.
1'
Hlavní rozhodčí Karel Hrubeš dal pokyn k zahájení zápasu, pojďme na to. Rozehrávky se ujali fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří nastupují v bílých dresech, naopak svěřenci Luďka Klusáčka budou hrát v zeleno-bílém,
1'
Poslední vzájemné ligové utkání

23.8. 2020 – Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 4:0

Branky: 13. Puškáč (Vaníček), 31. Jindřišek (pen.), 75. Bartek (Vaníček), 82. M. Dostál (Vaníček)

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Bartek, Köstl, Bederka, Schumacher (80. M. Dostál) – Jindřišek (C), Ljovin – Hronek (80. Nečas), Vacek (87. Vondra), Vaníček (84. Novák) – Puškáč (84. Osmančík).

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Jakub Klíma (40. D. Ikaunieks), Mazuch (65. Douděra), Tatajev, Fulnek – Janošek, Túlio (40. Mašek) – Zahustel, Budínský (C), Jiří Klíma (72. Kulhánek) – Drchal (65. Gabriel).
Bohemians Praha 1905

Také Pražané se v posledních týdnech rozehráli do solidní formy a vyhoupli se do první poloviny tabulky, konkrétně na deváté místo. Pomohla jim k tomu dlouhá série bez prohry, která trvala téměř tři měsíce a během níž klokani zaznamenali čtyři vítězství a osm remíz. O rekordně dlouhou šňůru přišli fotbalisté Bohemians minulý víkend, kdy na domácí půdě nezvládli pražské derby proti Spartě, které podlehli 1:2. I tak ale v zeleno-bílém táboře panuje s pomalu končícím ročníkem spokojenost, což potvrzuje roční prodloužení spolupráce s trenérem Luďkem Klusáčkem, které oznámil klub na začátku tohoto týdne.
FK Mladá Boleslav

V kontextu posledních let mají za sebou Středočeši nevydařenou sezonu, kterou zakončí na jedenáctém, dvanáctém nebo třináctém místě. Před několika týdny se zdálo, že se jich bude týkat boj o záchranu, ale svěřenci Karla Jarolíma zvládli závěr ročníku velice slušně. Od poloviny března nebodovali jen ve třech zápasech z deseti a do úspěšného konce dovedli téměř všechny souboje se soupeři ze spodní poloviny tabulky. Minulý víkend předvedla Mladá Boleslav jeden ze svých nejlepších výkonů v tomto ročníku, na hřišti Olomouce dominovala a po trefách Jiřího Klímy, Václava Drchala a Michala Škody zvítězila 3:0.
Příjemný sobotní podvečer všem příznivcům českého fotbalu. Tento ročník FORTUNA:LIGY se nachýlil ke konci, dnes je na programu kompletní porce devíti zápasů závěrečného kola. Společně se zaměříme na utkání mezi Mladou Boleslaví a Bohemians, úvodní výkop je naplánován na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.