FORTUNA:LIGA - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Brno - 16. ledna 2021   14:00

Ml. Boleslav
60' Matějovský (Budínský)
1:1
(0:1)
Brno
39' Pernica  (Vaněk)

Šeda – Douděra, D. Šimek (46. Jakub Klíma), Křapka, Preisler – Jirásek (36. Matějovský), Dancák – Graiciar (82. Michal Škoda), Budínský (C) (62. Malínský), Ladra – Jiří Klíma.
Jakub Diviš – Túlio, Jakub Klíma, Malínský, Michal Škoda, Matějovský, Pech.
Ondřej Ginzel – Jiří Kříž, David Hock
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Šustr – Jakub Šural, Dreksa (C) (46. Záhumenský), Pernica, Jan Moravec – Štepanovský, Vaněk (78. Texl), Pachlopník (67. Bariš), J. Sedlák, A. Fousek (75. Šumbera) – Fila (67. Hladík).
Floder – Bariš, Hladík, Šumbera, Hlavica, Texl, Záhumenský.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Brno 1:1. Trefili se Matějovský a Pernica

Z tohoto zápasu je to ode mě vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:13.
Je dobojováno a zápas nakonec končí dělbou bodů. Mladá Boleslav ve druhém poločase tlačila a zcela zaslouženě srovnala. První branka Ladry ještě nebyla kvůli hře rukou uznána, nicméně domácím to nemuselo vadit. O chvilku později se totiž prosadil Matějovský, který se tak po svém návratu hned střelecky prosadil. Závěr zápasu ovlivnilo přísné vyloučení Dancáka, který po druhé žluté kartě zamířil předčasné do sprch. Poté totiž zapnulo Brno a v závěru mohl o výhře Zbrojovky rozhodnout Šumbera, nicméně jeho pokus skončil na břevně.
90'
Šumbera z trestňáku orazítkoval břevno
90+4'
90+3'
Po vyloučení Dancáka se dopředu samozřejmě tlačí hosté, nicméně jejich kombinace se odehrává daleko od vápna domácího celku.
90+2'
Do balonu se opřel Šimon Šumbera, který orazítkoval břevno! Boleslav teď měla obrovské štěstí.
90+1'
Křapka těsně před vápnem fauloval Hladíka a Zbrojovka bude mít volný přímý kop z velmi slibné pozice.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu byly nastaveny tři minuty.
90'
Michal Škoda teď celkem zbytečně fauloval Záhumenského a doslova osvobodil hostujícího stopera.
89'
Závěr utkání bude Boleslav dohrávat v deseti! Samuel Dancák ve středu hřiště poslal k zemi Štepanovského a za svůj zákrok dostal druhou žlutou a následně červenou kartu.
88'
Dancák nedovoleně atakoval Štepanovského a po druhé ŽK byl vyloučen
88'
Matějovského centr vypadal nebezpečně, nicméně míč opět odklidil do bezpečí Pernica. Hostující stoper dnes hraje skvělý zápas.
87'
Malínský si teď zkušeně počkal na faul Hladíka a domácí budou zahrávat standardní situaci.
86'
Z herního projevu Boleslavi je zcela patrné, že chtějí hrát na výhru. Povede se Brnu ubránit remízový stav?
85'
Malínský poslal do vápna dobrý míč a Ladra neměl daleko k tomu, aby na něj dosáhl.
84'
Brno se vydalo dopředu a nakonec z toho bylo i přečíslení. Křapka však předvedl parádní skluz a nedovolil Hladíkovi nahrát do vápna,.
83'
Matějovský hned hledal střídajícího Michala Škodu, avšak k němu se kvůli zásahu Moravce míč nedostal.
82'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Martin Graiciar, přichází Michal Škoda.
81'
Malínský se dobře protáhl po křídle a jeho následný centr zblokoval na roh skluzující Pernica.
80'
Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut a Boleslav je i nadále lepší, Dokáží domácí zápas otočit?
79'
Graiciar táhl další akci svého celku, jenže pak dal Douděrovi přihrávku na paty, a jejich možnost tak skončila neslavně.
78'
Štepanovský zblízka pálil vedle
78'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Vaněk, přichází Jiří Texl.
78'
Obrana Boleslavi nedokázala odklidit míč z vápna a do velké šance se pak dostal Štepanovský, který ale Šedovu svatyni minul.
77'
Žlutou kartu dostává Samuel Dancák (FK Mladá Boleslav).
77'
Po přihrávce Vaňka mohl jít do další velké šance Štepanovský, avšak celé situaci předcházel faul hostů.
76'
Domácí jsou v posledních minutách hodně aktivní a defenziva Brna má plne ruce práce.
75'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Šimon Šumbera.
74'
Na přední tyči prodloužil Ladrův centr Křapka a následně na balon jen o kousek nedoskočil Graiciar.
73'
Ten nic nenabídl a naopak s protiútokem přispěchali domácí, kteří si došli pro rohový kop.
72'
Brejk Brna táhl po křídle Štepanovský, který si pak došel pro faul a získal pro Zbrojovku volný přímý kop.
71'
Malínský se zbavil svého strážce a pak prostrčil míč na Matějovského, jenž si ovšem nedal ideální první dotek a pak ho odzbrojil Pernica.
70'
Žlutou kartu dostává Adam Fousek (FC Zbrojovka Brno).
69'
Moravec si teď zpracoval míč rukou a Boleslav měla standardku. Matějovský našel na zadní tyči Jakuba Klímu, který ale nezamířil přesně.
68'
Preisler poslal velmi těžkou přihrávku Malínskému, jenž následně nedokázal udržet balon na hřišti.
67'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Jan Hladík.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Damián Bariš.
66'
Štepanovský nyní postupoval sám na bránu a jeho ránu fantasticky vytáhl Šeda. Případná branka by ale stejně neplatila, neboť hostující křídelník byl v době přihrávky Vaňka v ofsajdu.
65'
Jiří Klíma se vydal napadat rozehrávku Zbrojovky, avšak v souboji se Záhumenským si pomohl faulem.
64'
Štepanovský poslal hlavou balon brankáři a na jeho nahrávku jen o kousek nedosáhl dobíhající Preisler. Hosté teď měli velké štěstí.
63'
Jakub Klíma se vydal dopředu a pak nastartoval Ladru, který se ale proti přesile nedokázal prosadit.
62'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Tomáš Malínský.
61'
A Středočeši jsou i nadále aktivnější. Nyní se jim navíc daří kombinovat kolem šestnáctky Brna.
60'
Matějovský technicky poslal míč k tyči, 1:1
60'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Po hodině hry máme srovnáno! Ladra dobře odcentroval z pravého křídla a jeho pas doputoval až k Budínskému. Domácí kapitán pak posunul míč na MARKA MATĚJOVSKÉHO, který přesnou ranou k tyči nedal Šustrovi šanci zasáhnout.
59'
Graiciar si zaběhl za obranu soupeře a pak získal pro svůj tým další rohový kop.
58'
Do dobré střelecké pozice se dostal Preisler, ale ideální moment pro zakončení prováhal. Bek domácích pak ještě vracel balon před bránu, ovšem před Jiřím Klímou zasáhl Pernica.
57'
Budínský vypálil pravačkou zpoza šestnáctky, avšak trefil se přesně do míst, kde se nacházel gólman Šustr.
56'
Po souboji s Matějovským se k zemi skácel Fousek a boleslavskému záložníkovi byl po menší prodlevě odpískán faul. Brno tak bude moct v klidu rozehrávat.
55'
Pachlopník udržel balon proti Ladrovi a pak chtěl vyslat dopředu Filu, ovšem ten neměl šanci zastihnout jeho pas na hrací ploše.
54'
Štepanovský vystihl pas Budínského a mohl jít dopředu, ale postrádal podporu spoluhráčů, a proto raději podržel míč a pak ho předal Vaňkovi.
52'
Boleslav se po rohovém kopu radovala z vyrovnávací branky, avšak po konzultaci s videem byl Ladrův gól kvůli ruce odvolán.
51'
Před gólem Ladry se míč dotkl ruky Křapky, gól neplatil
51'
Ladra pálil z výborné pozice, trefil však Záhumenského
51'
Ladra se uvolnil a pak odcentroval, ovšem jeho nabídka zamířila přímo do rukavic připraveného Šustra.
50'
Boleslav rozehrála roh na krátkou vzdálenost, ovšem hosté hned napadali hráče s míčem a nakonec donutili Dancáka nahrát dozadu na Šedu.
49'
Klímova tečovaná střela byla odvrácena na roh
49'
Graiciar se dobře protáhl přes střed hřiště a pak posunul míč na Jiřího Klímu, jehož střelu zpoza vápna zblokoval mimo bránu Záhumenský.
48'
Dancák si teď příliš neporozuměl s Křapkou a po jejich neshodě budou hosté vhazovat.
47'
Brno hned mělo rohový kop, po němž pálil Pachlopník. Jeho rána sice byla povedená, nicméně přes defenzivní val domácích neprošla.
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Pavel Dreksa, přichází Timotej Záhumenský.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází David Šimek, přichází Jakub Klíma.
46'
Arbitr Ondřej Ginzel svým hvizdem ukončil první poločas, po kterém Brno vede 1:0. Domácí ale byli po většinu času aktivnější a spíše se hrálo na polovině hostů. Boleslavští si i díky standardkám vytvořili několik slibných náznaků, nicméně brankář Šustr zatím žádnou velkou šanci řešit nemusel. Naopak Zbrojovka si jednu velkou příležitost vypracovala a hned se z ní také prosadili, po centru Vaňka se trefil Pernica, jenž tak zapsal branku hned v prvním utkání v novém působišti.
45+2'
45+1'
Nad rámec úvodního dějství byla nastavena jedna minuta.
45'
Domácí se dopustili dalšího faulu a hosté už s rozehrávkou nijak zvlášť nespěchají. Je jasné, že první poločas už chtějí v klidu dohrát.
44'
Vaněk si nejprve prohodil Matějovského a pak se snažil zbavit i Preislera, jenže do svých kliček se sám zamotal a balon mu utekl do zámezí.
43'
Z něj se nic nenarodilo a naopak Zbrojovka šla do brejku. Ten táhl Štepanovský, jenž ale prováhal ideální moment k přihrávce a pak už byl Pachlopník v ofsajdu.
42'
Budínský šikovně prostrčil míč na Ladru, jehož následný centr byl zblokován jedním z obránců Brna. Uvidíme další roh Boleslavi.
41'
Graiciar si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu fauloval Moravce.
39'
To je posila! Pernica hlavou otevřel skóre, 0:1
39'
Brno právě vstřelilo branku!
Brno se z první velké šance prosazuje a těsně před koncem první půle se dostává do vedení! Vaněk výborně rozehrál standardku a našel nikým nehlídaného LUĎKA PERNICU, který z hranice malého vápna překonal bezmocného Šedu.
39'
O chvilku později už domácího forvarda zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajd.
38'
Jiří Klíma napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti a jeho pokus nebyl špatný, nicméně Šustr si s ním dokázal poradit.
37'
Klímova střela skočila, Šustr připraven
37'
Štepanovský dobře odcentroval, ovšem ve vápně se dopustil nedovoleného zákroku Fila, takže z této možnosti se nic nenarodilo.
36'
Milana Jiráska na hrací ploše nahrazuje Marek Matějovský, který se tak po roce vrací na ligové trávníky.
35'
A zdá se, že trenér Jarolím bude muset vynuceně střídat. Jirásek totiž jasně dává najevo, že dál to nepůjde.
34'
Hra je nyní přerušena, neboť na hrací ploše zůstává ležet Milan Jirásek. Na trávník už za ním míří také lékařský tým.
33'
Štepanovský si chtěl píchnout míč kolem Dancáka, ale ten jeho záměr přečetl a balon zastavil.
32'
Do šestnáctky Zbrojovky teď přilétly dva nebezpečné centry během krátké chvíle, avšak nikdo v bílém se k zakončení nedostal.
31'
Jiří Klíma si ve vápně našel pas Graiciara a hlavou zakončil. Jeho pokus ale neměl potřebnou razanci, a Šustr si tak připsal snadný zákrok.
30'
Jenže Fouskovi se centr vůbec nepovedl a díky zákroku Křapky se Boleslav v pohodě osvobodila.
29'
Následný protiútok Brna pak přerušil jen za cenu faulu Graiciar a standardku si vyzkouší také hosté.
28'
Budínský vystihl pas Vaňka a pak vyslal dopředu Ladru. Ten pak hledal sbíhajícího Jiřího Klímu, před kterým na poslední chvíli zasáhl Dreksa.
27'
Exekuce se tentokráte ujal Milan Jirásek, jehož prudký centr odhlavičkoval kapitán Brna Dreksa.
26'
Štepanovský u pokutového území fauloval Ladru a nabídl Boleslavi volný přímý kop z nadějné pozice.
25'
Budínský našel od rohového praporku Šimka, jenž ale z velmi krkolomné pozice nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče.
24'
Po rychlé kombinace domácích centroval z pravé strany Graiciar. Jeho nabídku před Ladrou odhlavičkoval Štepanovský do autu, takže následovat bude roh.
23'
Graiciar se snažil prostrčit míč na sbíhajícího Budínského, ovšem přes Moravce balon nepropasíroval.
22'
Domácí stoper se po chvilce strávené na trávníku sám zvedl a zdá se, že bude moct pokračovat ve hře.
21'
Fila nastavil stoličku Šimkovi a ten pak nekontrolovaně spadl na záda. Doufejme, že bude vše v pořádku.
20'
Hosté od začátku zápasu dobře zhušťují střed hřiště a boleslavští fotbalisté se přes něj nemohou prokombinovat.
19'
Fila se probíjel středem hřiště, nicméně ukousl si až příliš velké sousto a o balon přišel.
18'
Po chybné rozehrávce mohli jít hosté do protiútoku, avšak dobrý obranný zákrok předvedl Křapka, který čistě odzbrojil Štepanovského.
17'
Boleslavský středopolař podobnou rozehrávku předvedl i o chvilku později, nicméně také v tomto případě si defenziva Brna poradila.
16'
Jirásek dobrým nákopem našel Ladru, avšak ten byl dobře pohlídán Dreksou, a do šance se tak nedostal.
15'
Šural teď hodně nešetrně naskočil do Graiciara a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu.
14'
Douděra se znovu chtěl vydat dopředu, ovšem hosté dobře zavřeli levou lajnu, a domácímu bekovi nakonec nezbylo nic jiného než nahrát dozadu na Křapku.
13'
Po centru Pachlopníka zakončil Fousek nad
13'
Pachlopník se prodral po pravém křídle a pak parádním centrem vybídl ke skórování Filu, jenž ale zblízka Šedovu svatyni překopl.
12'
Štepanovský dobře zapracoval u postranní čáry a nakonec na něj byl spáchán nedovolený zákrok.
11'
Dancák teď poslal pomalou přihrávku na Šimka a ten měl co dělat, aby balon odehrál před dotírajícím Filou.
10'
Douděra si udělal prostor na pravé straně a pak hledal Jiřího Klímu. Brankář Šustr ale dobře zareagoval a celkem v pohodě si stáhl míč pro sebe.
9'
Středočeši měli k dispozici další rohový kop. Po něm zakončoval Křapka, nicméně ani on nedokázal zamířit přesně.
8'
Jirásek parádním pase nastartoval Preislera a ten následně našel na hranici šestnáctky číhajícího Ladru. Boleslavský křídelník ještě posunul míč na Dancáka, který ranou z první bránu minul.
7'
Dancák mířil mimo
7'
Boleslav se po zisku vydala do rychlého brejku, který ale kvůli nepřesnosti Jiřího Klímy úspěch neslavil.
6'
Jirásek chtěl vyslat do útoku Graiciara, před kterým však stačil míč odehrát do zámezí Moravec.
5'
Fousek si navedl míč na levačku a vypálil zpoza šestnáctky. Do jeho rány ale vložil nohu Douděra, jenž nepustil balon na bránu.
4'
Budínský posílal svůj centr na přední tyč. Defenziva Brna si ale dokázala poradit, balon odhlavičkoval do bezpečí Pernica.
3'
Jiří Klíma se ve vápně zbavil svého strážce a jeho následnou nabídku proti noze odvrátil na roh Dreksa.
2'
Ladra to zkoušel individuálně po levé straně, avšak pozorně bránící Štepanovský ho za sebe nepustil.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří nastupují v bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil červenou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, D. Šimek, Křapka, Preisler – Jirásek, Dancák – Graiciar, Budínský (C), Ladra – Jiří Klíma.
Náhradníci: Jakub Diviš – Túlio, Jakub Klíma, Malínský, Michal Škoda, Matějovský, Pech.

FC Zbrojovka Brno: Šustr – Jakub Šural, Dreksa (C), Pernica, Jan Moravec – Štepanovský, Vaněk, Pachlopník, J. Sedlák, A. Fousek – Fila.
Náhradníci: Floder – Bariš, Hladík, Šumbera, Hlavica, Texl, Záhumenský.

Rozhodčí: Ondřej Ginzel – Jiří Kříž, David Hock.
Poslední vzájemné ligové utkání:

10.3. 2018 – FC Zbrojovka Brno – FK Mladá Boleslav 0:3

Branky: 2. Valenta, 19. Valenta, 30. Pauschek (Valenta)

FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Sukup, Pavlík, Kijanskas, Lutonský – Polák (25. Sedlák) – R. Acosta, Kratochvíl (79. T. Pilík), L. Krejčí (46. Michal Škoda), Juhar – Bazeljuk.

FK Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Takács, Šušnjar, Křapka – Hubínek, Jánoš (C) – Konaté (67. Ladra), Valenta (85. Kateřiňák), Přikryl (74. Sus) – Komličenko.
FC Zbrojovka Brno

Podzimní část mělo Brno velmi podobnou jako Mladá Boleslav. Ze čtrnácti zápasů získalo jen devět bodů, prezentovalo se velmi špatnou defenzivou a v prosinci odvolalo trenéra. Také Zbrojovka tedy potřebovala kvalitně posílit a dá se říct, že se jí to povedlo. Největší posilou je určitě třicetiletý stoper Luděk Pernica, který by se po svém příchodu z Plzně měl okamžitě stát lídrem zadních řad. Ty doplnil také bývalý zadák Karviné Timotej Záhumenský, jenž dorazil z Nitry. Do středu pole pak vedení získalo Jiřího Texla. Kmenový hráč Olomouce je v Brně zatím jen na hostování, nicméně v létě se může tato zápůjčka přeměnit v trvalý přestup. Přípravu na jarní fázi absolvovali svěřenci kouče Richarda Dostálka na Maltě, kde sehráli dva zápasy v rámci Malta Cupu. Nejprve podlehli 0:2 rakouskému týmu Swarovski Tirol a v souboji o třetí místo přetlačili 1:0 Trnavu. Minimálně v několika úvodních zápasech druhé poloviny FORTUNA:LIGY bude mimo hru Antonín Růsek, který si na zahraničním soustředění zlomil zápěstí.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav letos prožívá jednu z nejhorších sezon za poslední dobu. Po podzimu se nachází až na patnáctém místě a mimo sestupové příčky je jen díky lepšímu skóre. Mizerné výkony navíc stály místo Jozefa Webera, kterého po domácí porážce s Teplicemi nahradil Karel Jarolím. Zkušený trenér po svém návratu do středočeského klubu odřídil čtyři zápasy, z nichž jeho svěřenci vytěžili jen jeden bod. Vedení v žádném případě nechce dopustit sestup do druhé ligy, a proto během lednového přestupového období přivedlo několik velmi zajímavých jmen. Obranu, která je s osmadvaceti inkasovanými brankami nejhorší v lize, přišel vyztužit zkušený Radim Řezník, ve středu pole by pak měl nově operovat Milan Jirásek. Kromě nich se celku z města automobilů upsali také Dominik Preisler a Samuel Dancák z Dukly Praha a teprve ve čtvrtek bylo dotaženo hostování Ladislava Takácse a Tomáše Malínského z pražské Slavie. Do tréninkového procesu se navíc znovu zapojil Marek Matějovský, jehož vůdcovské schopnosti se v boji o záchranu rozhodně budou hodit.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Po krátké zimní přestávce se znovu rozjede česká FORTUNA:LIGA, která má na programu patnácté kolo. My se v tomto online přenosu vydáme do Lokotrans Arény, kde bude domácí Mladá Boleslav hostit Zbrojovku Brno. Úvodní výkop je naplánován na 14:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.