FORTUNA:LIGA - Základní část - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Jablonec - 29. května 2021   17:00

0:1
(0:0)
Jablonec
56' Doležal  (Pleštil)

Letáček – Cadu, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – D. Kostka (62. Sláma), Tischler (85. S. Šimek), Solil, Pfeifer (46. Ewerton) – P. Černý (46. Huf).
Hrnčíř – Prosek, Sláma, S. Šimek, Huf, Surzyn, Ewerton.
Orel – Blažej, Ratajová
Ďolíček, Praha-Vršovice
555 diváků
V. Hrubý – Štěpánek, Martinec, Zelený, Krob – Hübschman (C) – Pleštil (72. Smejkal), V. Kubista (85. Haitl), Kratochvíl, Pilař (85. Podaný) – Doležal.
Hanuš, Vajner – Smejkal, Chramosta, Haitl, Podaný.
Hrubý

SESTŘIH: Pardubice – Jablonec 0:1. Vyrovnaný zápas zvrátil na stranu Severočechů Doležal

V Ďolíčku skončila sezóna pro Pardubice a Jablonec. Stejně jako v úvodním kole sezóny skončilo utkání výhrou Jablonce 1:0, když se tentokrát prosadil Martin Doležal. Domácí Pardubice tak končí na sedmém místě, Jablonec si zahraje předkolo Evropské ligy poté, co skončil na bronzové příčce.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:13.
90+2'
90+2'
Tomáš Hübschman se na polovině hřiště dostal přes dva soupeře a byl faulován. Jablonec už si tuto výhru nejspíše nenechá utéct.
90'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Na konci základní hrací doby se Pardubice vehementně snaží o vyrovnávací branku, sezónu nechtějí zakončit prohrou.
89'
Možnost vyrovnat stav utkání nevyužil Martin Toml
89'
Mohlo být vyrovnáno! Po přetaženém centru na zadní tyč měli domácí aut. Po tom centroval Cadu na zadní tyč, kde Martin Toml minul bránu!
88'
Cadu vystihl rozehrávku soupeře a přesným pasem našel volného Davida Hufa. Ten téměř mohl jít sám na bránu, při zpracování ale zakopl o balón.
86'
Další možnost pro Doležala. Pokus mířil vysoko nad břevno
86'
Martin Doležal zatím druhou branku nepřidá. Pro hosty se míč po autu šťastně dostal až k Patriku Haitlovi, po jehož přihrávce zakončoval Doležal. Ten ovšem byl v pádu a bránu přestřelil.
85'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vojtěch Kubista, přichází Patrik Haitl.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Jakub Podaný.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Emil Tischler, přichází Samuel Šimek.
82'
Znovu byl v akci Ewerton. I tentokrát se dostal přes obránce, míč však posunul na Čelůstku. Jeho centr obrana odvrátila, odražený balón zakončil Emil Tischler vysoko nad bránu.
80'
Sláma kolmou přihrávkou našel náběh Jeřábka, jehož následná patička měla najít Cadua. Ten ale v akci nepokračoval a hosté se tak ubránili.
79'
Dnes hodně aktivní Tomáš Solil vyvezl míč, narazil si ho na pravé straně se Slámou a chtěl odcentrovat. Trefil ovšem prvního obránce a po nešťastném odrazu se bude kopat od brány.
78'
Ewerton se znovu kličkou dostal přes protihráče a poté našel spoluhráče. David Huf se snažil uvolnit ve vápně, přes obránce se nedostal a míč mu utekl do zámezí.
74'
Dnešní utkání sleduje 555 diváků.
73'
Miloš Kratochvíli si chytře seběhl pro balón z autového vhazování a po zákroku na něj se bude kopat rohový kop.
72'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Tomáš Smejkal.
72'
David Huf se trochu nezvykle objevil v pozici centrujícího hráče. Z levé strany přízemním centrem hledal Emila Tischlera, marně.
68'
Jiří Sláma v dobré pozici ve vápně mířil mimo
68'
Ewerton se svým klasickým způsobem uvolnil na levém křídle a hledal spoluhráče v pokutovém území. V tom byl úspěšný, jeho přihrávku si totiž našel Jiří Sláma, jeho zakončení z velmi dobré pozice ale skončilo vedle pravé tyče brány Hrubého.
66'
Dominik Pleštil ve druhé půli dělá domácí obraně problémy. Nyní si zaběhl za Tomáše Čelůstku a po jeho teči zasahoval Jiří Letáček.
64'
Po faulu Kroba na Solila v rohu na polovině Jablonce rozehrával volný kop Tomáš Čelůstka. Domácí levý obránce hledal na zadní tyči Davida Hufa, na toho byl centr příliš vysoký.
62'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Jiří Sláma.
61'
Další možnost Doležala skórovat překazil brankář Letáček
61'
Další nebezpečná situace hostů, ve které byl zapletený Martin Doležal. K tomu se nyní dostal míč v pokutovém území a kanonýr Jablonce se snažil obejít brankáře, Letáček mu míč vypíchl.
59'
A málem tu byla stejná souhra znovu. Dominik Pleštil utekl Šejvlovi po pravé straně a znovu hledal Martina Doležala, toho nyní úspěšně ubránil Jan Jeřábek.
56'
Severočechy poslal do vedení 0:1 Martin Doležal
56'
Jablonec právě vstřelil branku!
Martin Šejvl vyvezl míč na pravé straně a chtěl přihrát spoluhráči, místo toho ale namazal míč přímo na kopačky hostujících hráčů. Ti rozjeli rychlou akci, po které Dominik Pleštil připravil míč před prázdnou branku MARTINU DOLEŽALOVI!
52'
David Huf si převzal míč zády k bráně, dostal se přes obránce a narovnal si míč na střelu. Chtěl přidat svou desátou branku v letošní sezóně, jeho dalekonosná rána však skončila vedle brány.
50'
David Huf si nyní podržel na zádech soupeře a byl faulován. Domácí znovu rozehráli nakrátko a zkoušeli to tentokrát kombinací po zemi, od Cadua ale šel míč jen na aut hostů.
48'
Centr Ewertona na Hufa odvracela ve vápně obrana
48'
Pardubičtí rozehráli volný kop nakrátko a byla z toho nebezpečná situace. Po centru Ewertona se míč odrazil David Huf, před bránou odvrátila obrana na rohový kop.
47'
Emil Tischler nyní hledal Ewertona, který si nabíhal za obranu. Za obranu sice míč dostal, jako první se k němu dostal brankář Hrubý.
46'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Pfeifer, přichází Ewerton.
46'
V Ďolíčku v první půli utkání mezi Pardubicemi a Jabloncem gól k vidění nebyl. Nejblíže mu byl jablonecký Jaroslav Zelený, ten ale z velké blízkosti Letáčka neprostřelil.
45'
42'
Cadu dostal ve středu pole hodně prostoru a převzal si tak míč do běhu. Obešel jednoho hráče a poté hledal Dominika Kostku, ten na míč o kousek nedosáhl.
40'
Dominik Pleštil z ostrého úhlu mířil vysoko nad
40'
Po neurovnané pasáži hry se míč ve vápně před bránou Pardubic odrazil k noze Dominika Pleštila, který ze slibné pozice trefil jen ochrannou síť za svatyní Letáčka.
37'
Obtížný míč na pravé křídlo si nyní úctyhodně zpracoval Cadu a ten ihned vyhlížel spoluhráče v pokutovém území. Centrem našel Dominika Kostku, ten nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče.
35'
Dominika Kostku nyní odstrčil Jakub Martinec tak, že se domácí hráč zastavil až o základy hlavní tribuny. Hned se ale zvedá a zapojuje se zpět do hry.
34'
Jablonec má nyní více ze hry, do další střelecké pozice se ale zatím nedostal. Momentálně mají hosté míč na útočné polovině hřiště.
28'
Po rohovém kopu zůstal ve vápně Pardubic ležet Jakub Martinec. Ten se bez cizí pomoci dokázal zvednout a vypadá to, že bude v pořádku.
26'
Dominik Pleštil se snažil zpracovat si míč v pokutovém území. To se mu nepodařilo, včas ho zastavil Martin Toml. Po odkopu domácího stopera se bude kopat roh.
23'
Po centru Solila mohl Hrubého překonat Čelůstka
23'
První zákrok musel předvést i Vlastimil Hrubý na druhé straně. Tomáš Solil se uvolnil na pravé straně a po centru se dostal k míči Tomáš Čelůstka. Ten zakončoval svou slabší nohou a brankáře příliš nevystrašil.
19'
Po kopu od rohového praporku míč do náruče lapil Letáček. Ten přesným výhozem našel Cadua a vypadalo to na nebezpečné přečíslení domácích. Cadu ale akci zbrzdil a poté nepřesně nacentroval.
19'
Vojtěch Kubista znovu zakončoval a ani tentokrát nezamířil mezi tři tyče. Bude z toho ovšem rohový kop, k teči se totiž přiznal Pardubický Emil Tischler.
17'
Jaroslav Zelený našel ve vápně odražený míč, gólmana neprostřelil
17'
Zakončovali také hosté! Po volném přímém kopu zakončoval z dálky Vojtěch Kubista, jehož pokus byl zastaven jedním z obránců. Míč se však následně odrazil k noze Jaroslava Zeleného, jehož pokus pravou nohou vyrazil Jiří Letáček!
15'
Proti ostrému centru Cadua musel zasahovat Hrubý
15'
Byli jsme svědky prvních střeleckých pokusů dnešního utkání. Cadu se na pravé straně uvolnil a vyslal centr před bránu, který vyrazil Vlastimil Hrubý. K zakončení se následně dostali Jeřábek s Čelůstkou, ani jeden mezi tři tyče nezamířil.
13'
Jan Jeřábek po přihrávce od Čelůstky nevěděl o soupeři, kterého měl za svými zády. Dominik Pleštil mu sebral balón a uháněl s ním směrem k bráně Pardubic, domácí kapitán ideálně načasovaným skluzem zahrál na rohový kop hostů. Z toho se Jablonec prosadit nedokázal.
10'
Domácí gólman Letáček si zakřičel a Martin Toml tak pouštěl míč za sebe. Tam si ale nabíhal jeden z hostů a domácí brankář tedy měl co dělat, aby akci zneškodnil.
9'
Rychlá akce Pardubic po autovém vhazování na levé straně skončila u Tomáše Čelůstky. Ten vyslal přízemní centr před bránu, Lukáš Pfeifer na něj ovšem nedosáhl.
8'
Na levé straně obdržel míč Václav Pilař, jenž si ho naváděl do středu s úmyslem ohrozit branku. O to se pokusil, jeho střelu ale zablokoval obránce.
7'
Díky dlouhému nákopu za obranu z kopačky Tomáše Solila se Pardubice dostaly na polovinu soupeře, Jaroslav Zelený totiž zakopl míč do autu. Domácí ale nakonec o míč přišli, když ho ztratil Cadu.
5'
Jablonec měl následně po rychlé akci rohový kop. Jan Krob odcentroval na zadní tyč, kde si pro balón po odrazu od Tomla došel Jiří Letáček.
4'
Tomáš Solil se důrazně dostal přes Tomáše Hübschmana, podle rozhodčího to ale bylo až příliš důrazně. Píská se faul proti domácímu týmu.
2'
Kostka se dostal k míči na útočné polovině a ještě chtěl roztáhnout hru na pravou stranu, kam si nabíhal Cadu. Na brazilského beka ale byla přihrávka až příliš dlouhá a k míči se tak dostali hosté.
1'
Domácí Pardubice nastoupily tradiční červenobílé kombinaci, hosté z Jablonce hrají v černém.
1'

FK Pardubice: Letáček – Cadu, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – D. Kostka, Tischler, Solil, Pfeifer – P. Černý.
Náhradníci: Hrnčíř – Prosek, Sláma, S. Šimek, Huf, Surzyn, Ewerton.

FK Jablonec: V. Hrubý – Štěpánek, Martinec, Zelený, Krob – Hübschman (C) – Pleštil, V. Kubista, Kratochvíl, Pilař – Doležal.
Náhradníci: Hanuš, Vajner – Smejkal, Chramosta, Haitl, Podaný.

Rozhodčí: Orel – Blažej, Ratajová.
Jablonec se, jak je již tradicí, pohybuje na předních příčkách ligové tabulky. Zatímco vloni Severočeši skončili na čtvrtém místě, tak letos jsou na bronzové pozici a už je jasné, že na stejném místě také skončí. Tým trenéra Petra Rady si tedy v létě zahraje o Evropskou ligu.

Zelenobílí měli na jaře úctyhodnou šňůru jedenácti ligových zápasů bez porážky, ta skončila až v Příbrami, kde Jablonec překvapivě padl 0:1. V posledním utkání poté přišla remíza na půdě mistrovské Slavie.
Pardubicím na začátku sezóny příliš lidí nevěřilo, vítěz minulého ročníku druhé nejvyšší soutěže ale všechny vyvedl z omylu a ve FORTUNA:LIZE podával velice kvalitní výkony. Díky nim mohou Pardubice stále skončit na místech, které zaručují postup do pohárové Evropy.

Do posledního kola půjdou Pardubice se dvěma výhrami v zádech. Před dvěmi týdny si totiž překvapivě poradily s Plzní, kterou porazily 3:0. V posledním kole poté zvítězily v Příbrami, k čemuž stačila proměněná penalta Cadua ze druhé minuty.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu posledního kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a FK Jablonec. Úvodní výkop je naplánován na 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.