FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Ostrava - 20. února 2021   14:00

Pardubice
41' Jeřábek (Surzyn) • 74' F. Čihák (Surzyn) • 87' Huf (D. Kostka)
3:2
(1:0)
Ostrava
75' Tetour  (Sor) • 90+1' Stronati  (Ndefe)

Boháč – Prosek, F. Čihák (81. Šejvl), Toml, Surzyn – Jeřábek (C) – Cadu (57. Ewerton), Tischler, Hlavatý (81. Solil), D. Kostka – P. Černý (68. Huf).
Letáček – T. Čelůstka, Sláma, Šejvl, Huf, Solil, Ewerton.
Franěk – Hrabovský, Hock
Ďolíček, Praha-Vršovice
Laštůvka (C) – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Ndefe – D. Buchta (54. Sor), Mena (46. Zajíc), Kaloč (71. Drozd), Tetour, Holzer (80. Juroška) – O. Šašinka (80. Svozil).
Murin – Sor, Drozd, Sanneh, Zajíc, Svozil, Juroška.
Laštůvka

SESTŘIH: Pardubice - Baník 3:2. Bitva jako řemen, drama nakonec pro Východočechy

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:9.
Zápas je u konce! I přes velice vypjatý konec berou nakonec všechny tři body Pardubice, které se trefily třikrát, když se ve druhé půli trefili ještě Čihák a Huf. Za hosty skóre pouze korigovali Daniel Tetour a Patrizio Stronati.
90'
Naděje pro hosty! Stronati hlavou snížil na 2:3
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Ewerton (FK Pardubice).
90+4'
Ewerton dostal před pokutovým územím hodně prostoru a tak vyzkoušel střelu z dálky, jeho pokus ale skončil na tribuně za bránou Laštůvky.
90+3'
Hosté se dopustili faulu na své polovině a tak Pardubice mohou ušetřit cenné sekundy.
90+1'
Baník právě vstřelil branku!
Gigli Ndefe nacentroval z levé strany a našel přesně hlavu PATRIZIA STRONATIHO, který ukázal své dovednosti ve vzduchu a hlavou zakončil na zadní tyč! Asistence: Gigli Ndefe.
90'
Fillo centroval do pokutového území na Stronatiho, ten ale míč netrefil. Nastavuje se pět minut.
89'
Baník se snaží všemi silami vytesat naději, zatím ale nemá z čeho. Jedinou střelou na bránu totiž zůstává gólový pokus Daniela Tetoura.
87'
Huf proměnil bleskový únik, 3:1
87'
Pardubice právě vstřelily branku!
Žolík DAVID HUF znovu udeřil! Dominik Kostka z pravé strany vyslal skvělou přihrávku na úplně osamoceného DAVIDA HUFA. Domácí útočník šel od poloviny téměř sám na Jana Laštkůvku, který balón sice tečoval, tentokrát ale úspěšně nezakročil! Asistence: Dominik Kostka.
85'
Surzyn chtěl dát Laštůvkovi jesle, ten jeho úmysl přečetl
85'
Jasná gólová šance Pardubic! Michal Surzyn vyplul z levého křídla s míčem úplně sám až před bránu Baníku. Tam zcela osamocen zakončoval, technickou střelu ale vyrazil Laštůvka!
84'
Patrizio Stronati se na poslední minuty postavil na hrot útoku Baníku. Nyní vyhrál hlavičkový souboj, který vedl jen k odkopu Tomla.
82'
Martin Šejvl hned po příchodu na hráče fauloval, když ideálně neodhadl odskok balónu po výkopu.
81'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Tomáš Solil.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Filip Čihák, přichází Martin Šejvl.
80'
Domácí tým je prozatím v deseti hráčích. Na hřiště už se ale chystá Martin Šejvl a Tomáš Solil.
80'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Jan Juroška.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Jaroslav Svozil.
78'
Boháč zmasakroval Čiháka, ten musel vystřídat
78'
Nepříjemné obrázky v pokutovém území Pardubic. Marek Boháč vyboxoval centr z levé strany, přitom ale trefil Filipa Čiháka, který leží na hrací ploše. Na hřišti už jsou znovu nosítka.
75'
Nehlídaný Tetour ze středu vápna překonal Boháče, 2:1
75'
Ovšem hosté se znovu dostávají na rozdíl jediné branky! Velký podíl na tom měl debutant Yira Sor, který z pravé strany přesně přihrál na hranici penaltového puntíku. Tam byl připravený DANIEL TETOUR, jenž pravou nohou trefil přesně! Asistence: Yira Sor.
74'
Znovu byl v akci David Huf, který stihl míč na hrací ploše a vybojoval roh. Ten znovu rozehrál Michal Surzyn, jenž tentokrát našel hlavu FILIPA ČIHÁKA a stoper Pardubic zamířil přesně! Asistence: Michal Surzyn.
73'
Čihák předskočil Pokorného a hlavou zavěsil na 2:0
73'
Přímák Davida Hufa vykopl Laštůvka
73'
A volného kopu se ujal žolík David Huf. Mladý útočník červenobílých napřáhl ke střele z velké dálky a Laštůvka musel plavající míč vykopnout!
72'
David Huf udržel balón a přiťukl ho Dominiku Kostkovi, který byl faulován.
71'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Filip Kaloč, přichází Jakub Drozd.
70'
Jak je ve druhé půli zvykem, tak míč drží na svých kopačkách hlavně hráči Baníku Ostrava, ti se ale do bezprostředního ohrožení brány Pardubic nedostali.
68'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.
67'
Tetour z velké dálky prostor brány nenašel
67'
Jakub Pokorný nezvládl souboj s Dominikem Kostkou a domácí tak šli do přečíslení. Po přihrávce Hlavatého zakončoval Pavel Černý, který ale trefil jen před ním postaveného obránce.
65'
Po menší odmlce byl v akci na levé straně také Daniel Tetour. Jeho centr byl zastavený a tak si to záložník hostů vyzkoušel znovu od rohového praporku, i tentokrát neúspěšně.
64'
Do útoku se nyní vydal Ndefe. Ten v protiútoku dostal přihrávku od Tetoura, bohužel pro levého beka Ostravy ale míč šel až příliš dopředu a jako první se k němu dostal obránce Čihák.
61'
Ewerton chtěl na pravém křídle obejít Gigli Ndefeho, ten ale křídelníka Pardubic vystál a získal míč, navíc byl vzápětí faulován.
59'
Hosté nyní rozjeli rychlý protiútok téměř od vlastí brány. Míč vedl Yira Sor, který ukázal své dovednosti ve svém prvním ligovém utkání. K žádnému zajímavému zakončení to ovšem nevedlo.
57'
Kostka hlavou minul poloodkrytou bránu
57'
A Pardubice se téměř ihned po střídání mohly dostat do dvougólového vedení! Centr z pravé strany našel na zadní tyči Dominika Kostku, který nedokázal trefit poloodkrytou bránu Baníku, hlavičkoval nad!
57'
Cadu už je odnášen z hrací plochy na nosítkách a zápas tak pro něj končí. Na hřišti ho nahradí další Brazilec Ewerton.
55'
V krátkém sledu se na hrací ploše ocitl domácí hráč. Tentokrát je na trávníku Cadu a vypadá to na svalové zranění.
54'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází David Buchta, přichází Yira Sor.
52'
Lobem za obranu nyní chtěl spoluhráče najít Filip Kaloč, ale David Buchta ani Tomáš Zajíc si přihrávku n pokutovém území domácích nenašli.
49'
Patrizio Stronati po rohovém kopu zůstal vepředu a dostal se k centru. Na druhou stranu hřiště se ale vydal i útočník Pardubic Pavel Černý, který obětavě zabránil centru.
47'
Šašinka stříleným pasem hledal na zadní tyči Zajíce
47'
Na zemi se nyní ocitli rovnou dva obránci Pardubic, ovšem akce Baníku pokračovala. Vše skončilo centrem z levé strany, který tečoval Boháč na rohový kop.
46'
Hosté se snaží odčinit nevydařený první poločas hned od první minuty. Z pravé strany nyní centroval Filip Kaloč, Ondřej Šašinka při snaze získat míč fauloval Čiháka.
46'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Pepe Mena, přichází Tomáš Zajíc.
46'
Pardubice jsou po prvních 45 minutách v Ďolíčku na správné cestě za odplatou za podzimní utkání v Ostravě. Vedou totiž 1:0 a jejich výkon je diametrálně odlišný od toho, který předvedly na Městském stadionu v Ostravě. Zatím jediný gól zápasu dal ve 41. minutě kapitán Jan Jeřábek, pro kterého to byla první trefa v nejvyšší soutěži.
45+1'
45+1'
Centr od rohového praporku v klidu lapil do náruče brankář Marek Boháč.
45'
Bude se nastavovat jedna minuta, ve které Baník bude rozehrávat rohový kop.
45'
Už to vypadalo, že půjdou Pardubice do dalšího přečíslení, nakonec ale byl odpískán nedovolený zákrok Pavla Černého.
44'
Hosté se snažili o rychlou odpověď, ale centr Daniela Holzera ani tentokrát nebezpečí neznamenal.
41'
Jeřábek prodlužoval míč na zadní tyč, ten překvapivě zapadl do sítě, 1:0
41'
A je tu první gól zápasu! Po rohovém kopu Michala Surzyna z levé strany míč na přední tyči lízl JAN JEŘÁBEK, který míč nasměroval na zadní tyč, kde zapadl do sítě! Znamená to první ligový gól pro čerstvě 37 letého kapitána Pardubic! Asistence: Michal Surzyn.
41'
Dominik Kostka se nyní na levém křídle zbavil Martina Filla a jeho centr byl sražen na roh. Po této akci se rozhodčí Franěk vrátil k předchozí akci a dal žlutou kartu Martinu Tomlovi (FK Pardubice).
39'
Na druhé straně se zapojil druhý bek Gigli Ndefe. Ten si nedokázal zpracovat přihrávku a míč mu utekl za brankovou čáru.
37'
Snad poprvé se nyní do útočné akce Baníku Ostrava zapojil pravý obránce Martin Fillo. Ten centroval od pravé postranní čáry, nikoho ze spoluhráčů nenašel.
34'
Famózní Laštůvka vytěsnil umístěnou střelu Cadua vedle pravé tyče
34'
A další důležitý zákrok brankáře Jana Laštůvky! Jan Jeřábek byl osamocený ve středu pole a našel před pokutovým územím Cadua. Ten zasekl míč a vystřelil k pravé tyči, zkušený brankář hostů vyrazil na roh!
30'
Ostrava nyní vybojovala další rohový kop. Z levé strany tentokrát zahrával pravonohý David Buchta. Centr záložníka Baníku se nebezpečně ztáčel směrem do brány domácích, ti nebezpečí přečkali.
29'
Domácí celek ale znovu zahrozil z protiútoku. Pavel Černý z levé strany centroval, nikoho v červeném ale nenašel. A tak si útočník Pardubic naběhl na centr z pravé strany, ten ovšem netrefil a přitom fauloval gólmana Laštůvku.
28'
V roli střelce se nyní ocitl Daniel Holzer, jeho pokus z hranice pokutového území ale zablokovala obrana. Baník se nyní dostává k bráně domácích mnohem více.
25'
Daniel Tetour nyní skvěle přenesl hru na levé křídlo, kde byl jeho jmenovec Holzer. Ten znovu zkusil přejit přes Jana Proska, domácí pravý bek ale tentokrát zakročil včas.
23'
Po centru Daniela Holzera od rohového praporku hlavičkoval Jakub Pokorný, jeho pokus ale Marka Boháče nezaměstnal.
23'
Odskok balónu nyní neodhadl Filip Čihák, který tak nechal míč dojít až na rohový kop z levé strany.
21'
David Buchta se nyní snažil využít zaváhání domácí obrany a zkoušel průnikovou přihrávku na Menu, jako první se ovšem k míči dostal brankář Boháč.
19'
Pardubice zatím jsou aktivnějším týmem, který si vytváří větší množství akcí. Jedna další takové začíná u Marka Boháče, který nakopává na polovinu soupeře.
16'
Laštůvka podržel hosty po dobré střele Hlavatého
16'
Další šance domácího celku a znovu v tom měl prsty Pavel Černý. Tentokrát si našel přízemní centr Surzyna a ještě přihrál Hlavatému. Ten se snažil uvolnit na hranici vápna, což se mu povedlo a zakončení domácího záložníka vyrazil Laštůvka.
14'
Pardubice dnes hrozí z dlouhých nákopu na hrot, kde míče většinou sbírá Pavel Černý. Ten nyní hrudí sklepl na Dominika Kostku, který ale pas nedokázal dostat pod kontrolu.
12'
Ani druhý pokus na roh domácím nevyšel. Poté se něco vymyslet snažil Daniel Holzer. Ten sice nasadil jesličky Janu Proskovi, jeho následný centr skončil jen v rukavicích brankře.
10'
Rohový kop z levé strany Michalu Surzynovi nevyšel a tak si to levý bek Pardubic vyzkouší znovu, tentokrát z druhé strany.
9'
Povedenou ránu Černého vytáhl Laštůvka
9'
Pardubice byly v posledních minutách poměrně pasivní, nyní ale mohly udeřit! Po chybě v rozehrávce Baníku vedl míč Pavel Černý, jehož dalekonosnou ránu vytáhl nad břevno brankář Laštůvka!
7'
Nákop Stronatiho na hrot nyní udržel Ondřej Šašinka a hosté tak útočili po levé straně. Balón dostal Gigli Ndefe, jeho centr ale nenašel nikoho v modrém.
5'
Hosté se nyní drží na míči a dopředu se snaží dostat přes útočníka Ondřeje Šašinku, ten ale zatím nedokázal přidržet balón. Baník ale dostane další možnost, protože brankář Marek Boháč zahrál jen do autu.
3'
Cadu si navedl míč na střelu a pálil jen těsně nad břevno
3'
A z následující akce přišla první střela zápasu. Cadu si na pravém křídle pustil míč do středu a vystřelil levačkou, pokus brazilského křídelníka zamířil nad břevno.
3'
K balónu se nyní poprvé dostali také hráči v modrých dresech, José Mena ale ve středu hřiště nedokázal zpracovat přihrávku a tak mohou útočit domácí.
2'
Pardubice nyní drží míč na vlastní polovině, zatím se jim nedaří usadit se na polovině soupeře.
1'
Baník Ostrava, který má v okolí stadionu Ďolíček několik desítek fanoušků, dnes nastoupí celý v modrém. Domácí Pardubice v tradiční červenobílé kombinaci.

FK Pardubice: Boháč – Prosek, F. Čihák, Toml, Surzyn – Jeřábek (C) – Cadu, Tischler, Hlavatý, D. Kostka – P. Černý.
Náhradníci: Letáček – T. Čelůstka, Sláma, Šejvl, Huf, Solil, Ewerton.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Ndefe – D. Buchta, Mena, Kaloč, Tetour, Holzer – O. Šašinka.
Náhradníci: Murin – Sor, Drozd, Sanneh, Zajíc, Svozil, Juroška.

Rozhodčí: Franěk – Hrabovský, Hock.
Baník Ostrava je po 19 odehraných prvoligových utkáních na šesté místě FORTUNA:LIGY. Ovšem má pouze o bod více než jeho dnešní soupeř. Slezané na jaře měli už dvě dohrávky, odehráli tak v tomto roce už 7 ligových utkání. Z nich ale vyhráli jen dvakrát, když naposledy porazili Jablonec a v domácím prostředí Liberec. Bod poté svěřenci Luboše Kozla brali za remízy se Spartou a Zlínem.

V zimním přestupovém období Baník přivedl na přestup Nizozemce Gigli Ndefeho z nedaleké Karviná a na hostování z litevského Paide přišel Muhammed Sanneh, ten se ale v lize zatím nepředstavil. Roman Potočný naopak odešel na hostování do Zlína, směrem ven odešli také Milan Jirásek či Oleksandr Azatckij.
Pardubice jsou před utkáním na devátém místě tabulky se ziskem 28 bodů se skóre 17:22. Na jaře Východočeši zatím odehráli pět utkání, ze kterých dvě vyhráli a třikrát prohráli, navíc nelichotivou statistikou je, že dali pouze dva góly, z nichž jeden byl vlastní.

V zimě v Pardubice využily přestupového okna k tomu, aby proměnily hostování Emila Tischlera, Michala Surzyna a Filipa Čiháka v trvalý přestup. Do klubu navíc přišel jako volný hráč záložník Dominik Kostka, naopak smlouva byla ukončena s Pieterem Langedijkem a hostování bylo ukončeno Lukáši Huškovi.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 20. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a FC Baník Ostrava. Výkop v pražském Ďolíčku je naplánován na 14:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.