FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Karviná - 5. prosince 2020   18:30

0:1
(0:1)
Karviná
38' Papadopulos  (Bartošák)

A. Hruška – Řezník (46. Beauguel), Hejda, Pernica, Limberský (C) – Bucha, Kalvach (89. Hořava), Al. Čermák (89. Káčer) – J. Kopic (31. Ba Loua), J. Kovařík (75. Alvir) – Ondrášek.
Staněk – Hořava, Beauguel, Brabec, Ba Loua, Alvir, Káčer.
Hocek – Melichar, Vlček
Doosan Arena, Plzeň
Bolek – Santos, Dramé, Šindelář (C), Ndefe – Mangabeira – Herc (65. Janečka), Ostrák (77. Smrž), Qose (83. Čmelík), Bartošák (77. Guba) – Papadopulos (65. Haša).
Neuman – Smrž, Haša, Čmelík, Twardzik, Guba, Janečka.

SESTŘIH: Plzeň - Karviná 0:1. Další velké zklamání! Viktorii skolil Papadopulos

Pro dnešek je to z plzeňské Doosan Arény všechno. Děkujeme Vám za pozornost a přejeme hezký zbytek sobotního večera.
Je dobojováno a Karviná si odváží historickou výhru z trávníku Viktorie Plzeň. Domácí dnes nepředvedli vůbec dobrý výkon, obzvlášť v prvním poločase hra Západočechů značně skřípala a právě v první půli nakonec padl jediný gól, který dal hostující Michal Papadopulos.

Ve druhém poločase domácí zlepšili výkon zejména díky střídajícímu Beuaguelovi, ale ani domácí útočník nedokázal překonat karvinského brankáře Petra Bolka, který se tak na trávníku svého bývalého zaměstnavatele předvedl parádně a se svými spoluhráči veze první výhru Karviné na hřišti Plzně.
90+6'
90+6'
Ještě se pokračuje ve hře, ale míč mají na kopačkách hosté z Karviné a Haša může ještě míč vyvést na útočnou polovinu.
90+5'
Alvir se dopustil útočného faulu a jedna z posledních šancí pro Plzeň tak končí dost brzy.
90+4'
Po souboji Pernica s Hašou končí na zemi, hra přerušena.
90+4'
Sudí Hocek nyní během chvíle dvakrát doběhl k hostující lavičce, aby udělil dvě žluté karty pro někoho z realizačního týmu.
90+3'
Hejda posunul míč na Ondráška, který patičkou přiťukl na Marka Alvira, jenže ten v dobré pozici trefil jen spoluhráče v šestnáctce!
90+2'
Po rozehrávce domácích se dostal k hlavičce Hejda, ale mířil dost nepřesně.
90+1'
Eduardo Santos zahrál před vápnem rukou a domácí budou kopat zajímavou standardku.
90'
Nastavovat se bude ve druhé půli pět minut.
90'
Karviná hodně vysoko napadá domácí rozehrávku. Viktoria to bude mít těžké, aby se domácí dostali k závěrečnému tlaku.
89'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Lukáš Kalvach, přichází Tomáš Hořava.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Miroslav Káčer.
88'
Dlouhý nákop Čermáka mířil na Zdeňka Ondráška, ale ve vzdušném souboji byl úspěšnější Santos.
87'
Žlutou kartu dostává Pavel Bucha (FC Viktoria Plzeň).
86'
Karviná je znovu dnes lepším týmem a nepouští Plzeň k žádnému souvislejšímu tlaku.
85'
Čmelík vyhledal Hašu, který zakončoval efektními nůžkami
85'
Zajímavý pokus o zakončení na druhé straně. Čmelík pěkně odcentroval na nabíhajícího Hašu, který akrobaticky nůžkami zakončoval mimo.
84'
Plzeň se snažila kombinovat na krátko kolem karvinské šestnáctky, ale Čmelík vystihl tuto kombinaci, ovšem hned ho zastavil za cenu faulu Pernica.
83'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Kristi Qose, přichází Lukáš Čmelík.
82'
Ondrášek zůstal ve vápně osamocen a přilétl k němu balón, ale domácí útočník teď nedokázal přesně zakončit.
81'
Alvir centroval do pokutového území, ale jeho pokus byl značně nepřesný.
80'
Hosté nyní začali hru kouskovat i fauly, to jim ale naprosto vyhovuje, jelikož hra teď probíhá hlavně ve středu hřiště.
80'
Žlutou kartu dostává Dávid Guba (MFK Karviná).
78'
A sudí po konzultaci s kolegou u videa opravdu potvrzuje ofsajd a gól se tak nekoná.
77'
Guba dotlačil míč do sítě! Ale už z ofsajdu
77'
Hosté se radují z druhé trefy, ale praporek sudího na pomezí signalizuje ofsajd, ve kterém byl Dávid Guba! Situaci ještě kontroluje video, ale zřejmě se o ofsajd jednalo.
77'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Tomáš Ostrák, přichází Vojtěch Smrž.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Dávid Guba.
76'
Bucha našel svým pasem Alvira, tomu se už nepovedlo akci protáhnout dál na Beauguela.
75'
Plzeň vrhá své síly směrem k útoku a po posledním střídání to vypadá na hru na tři obránce.
75'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Marko Alvir.
73'
Karviná mohla klidně zvýšit vedení. Bartošák dokázal obrat Kalvacha a odcentrovat, jenže následná střela Janečky končí nad brankou Hrušky.
72'
Další možnost domácích, kterou započal centr Čermáka, následná hlavička Ondráška však končí jen v náručí Petra Bolka.
71'
Čermák našel Ondráška na bližší tyči, Bolek pokus kryl
71'
To na druhé straně přišel centr Bartošáka a následně i nepřesná střela.
70'
Ba Loua z levé strany znovu hledal svým centrem spoluhráče ve vápně, ale nikdo z nich se nakonec k míči nedostal.
69'
Qose skvěle našel Ostráka, ten sám před Hruškou selhal
69'
Hosté se dostali k zajímavé souhře, kterou po přihrávce Qoseho zakončoval Tomáš Ostrák, ale Hruška míč kryje.
68'
To na druhé straně se píská ofsajd a v něm přistižen Haša.
68'
Dobrá možnost pro domácí Viktorii Ve vápně se nejdříve nepovedlo zakončit Beauguelovi a následně Bucha nastřelil jen bránícího hráče.
67'
Po povedené pasáži hry se nyní domácí trochu zatáhli, ale už to znovu zkouší dopředu.
65'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Michal Papadopulos, přichází Roman Haša.
65'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Christián Herc, přichází Marek Janečka.
64'
Plzeň dostala k dispozici další rohový kop, ale ani po něm se domácí nedokázali prosadit.
62'
Ba Louův oblouček po Limberského centru málem zapadl do sítě!
62'
David Limberský poslal míč do šestnáctky, kde se k němu dostal Adriel D´Avila Ba Loua, ale z těžké pozice přestřeluje.
61'
Dobrá rozehrávka Plzně přinesla dobrou pozici pro zakončení, ale po hlavičce Beuaguela byli u míče první hosté.
61'
Adriel D´Avila Ba Loua byl poslán k zemi kousek od rohového praporku a bude tu takový kratší roh pro Plzeň.
60'
Plzeň po rohovém kopu sice nezakončila, ale domácí hráči zůstávají na dostřel karvinské branky.
59'
Nyní na pravé straně se snažil projít Bucha, ale neuspěl, i když ale vybojoval ještě rohový kop.
58'
Beauguel hlavičkoval po Kovaříkově centru těsně vedle!
58'
Znovu Jean-David Beauguel si řekl o pozornost! Centr z levé strany přilétl přesně k domácímu útočníkovi, který ale hlavou zakončil nepřesně!
57'
Beauguel se natahoval po Kovaříkově centru v nebezpečné pozici!
57'
Další zajímavá akce, ve které se objevil střídající Jean-David Beauguel, ale míč nakonec byl příliš dlouhý, aby jej domácí útočník zvládl lépe usměrnit.
56'
Na zemi teď skončili po souboji nejprve Papadopulos a ásledně i Kalvach, ale ani v jednom případě se o faul nejednalo.
55'
Plzeň poprvé dnes zahrozila po rohovém kopu. Jean-David Beauguel v zakončení trefil jen břevno, druhý pokus pak vyrazil gólman Bolek!
54'
Velký závar, Beauguel napálil břevno!
54'
Znovu Ba Loua se dral do zakončení po levém kraji hřiště, ale vybojoval nakonec jen roh.
53'
Ondráškova hlavička po Ba Louově centru byla sražena nad bránu
53'
Adriel D´Avila Ba Loua dokázal zajímavě odcentrovat do vápna, kde číhal na zakončení Zdeněk Ondrášek a povedlo se mu i hlavičkovat, jenže značně nepřesně.
52'
Limberský dobrou šajtlí hledal někoho ze spoluhráčů, ale obrana Karviné opět nachystaná.
51'
Hra opět pokračuje, odkopávat může Bolek.
50'
Na hrací ploše zůstal ležet hostující záložník Kristi Qose, hra přerušena.
49'
David Limberský se dostal na pravé straně k balónu a snažil se projít do vápna, ale proti sobě měl hned tři protihráče.
49'
Karvinští fotbalisté dobře dostupují v obraně domácí fotbalisty a nedávají jim příliš mnoho prostoru ke kombinaci kolem šestnáctky.
47'
Plzeň ve druhém poločase zatím má míč ve svém držení, ale zatím dost daleko od karvinské branky.
46'
Domácí celek zahájil výkopem druhou půli, do které domácí kouč mění sestavu a nově bude zkoušet hru na dva útočníky, což by mohlo pomoci zlepšit zatím hodně mdlý výkon Viktorie.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Radim Řezník, přichází Jean-David Beauguel.
46'
Skončila první půlka dnešního zápasu, Karvinští se překvapivě dostali do vedení díky přesně zahranému rohovému kopu, míč hlavičkou do sítě naprosto přesně umístil Michal Papadopulos.

Viktoriáni si za celý poločas nevypracovali jedinou vážněšjí šanci, která by stála za zmínku, pouze Jan Kovařík díky centru trošku nadělal hostujícímu gólmanovi potíže, ale i to Karviná v klide přečkala. Ostatní centry nebyly přesné, jiné střely Petr Bolek v pohodě pochytal.

Karviná brilantně brání a občas zahrozí i v útoku. Kromě trefy Papadopulose zajímavě stříleli Herc s Bartošákem, ale Hruška si proti těmto pokusům připsal dva klidné zákroky.
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
45'
Kovaříkova dalekonosná střela Bolka nezaskočila
45+3'
45+2'
Radim Řezník se také pokusil o centr, tentokrát přišel z pravé strany. Ani tentokrát se domácí do zakončení neprobojovali.
45+1'
Nastavovat se budou ještě dvě další minuty.
45'
Na druhé straně z velké dálky pálil Jan Kovařík, ale Petr Bolek s mírně skákavou střelou neměl sebemenší problémy.
44'
Qose napálil Kovaříka, Jean chtěl penaltu pro hosty!
44'
Tomáš Ostrák zatím hraje fantasticky, má skvělý pohyb, znovu zavařil obraně Plzně. Dokázal odcentrovat, ale Ndefe trefil jen Plzeňské před sebou.
44'
Plzeňští se i nadále nemohou dostat dopředu a trápí se s přechodem do útoku. David Limberský navíc nezpracoval míč, hostující celek bude vhazovat.
42'
Bartošák si seběhl z levé strany a štiplavou střelu kryl Hruška
42'
A další moře prostoru pro hostujícího hráče na levé straně hřiště, Lukáš Bartošák si celkem v pohodě navedl míč a vypálil. Aleš Hruška tentokrát v klidu chytá.
41'
Gigli Ndefe dostal velké množství prostoru na levé straně, nakonec zvládl i odcentrovat, ale zvláštně rozhozená defenziva Plzně akci odvrátila.
40'
Viktoriáni se snaží hned něco s nepříznivým stavem udělat, ale domácí se stále nemohou dostat ke střele ani k pořádnému centru.
38'
Papadopulos přesnou hlavičkou posílá hosty do vedení 0:1!
38'
Karviná právě vstřelila branku!
Šok pro domácí, hostující Karviná se dostává do vedení! MICHAL PAPADOPULOS se skvěle uvolnil, naskočil si na centr od rohového praporku a ideálně ho hlavou umístil ke vzdálenější tyči. Asistence: Lukáš Bartošák.
37'
Tomáš Ostrák neohroženě zkusil vypálit, jeho zajímavou střelu domácí zblokovali na rohový kop.
36'
Plzni se zatím vůbec nedaří v útočné fází, ani jedna akce domácím nevyšla dle představ. Duel tak nadále čeká na první velkou šanci.
34'
Jan Kovařík záhy odcentroval do úplně stejných míst jako před chvilinkou, znovu si balon vzal do své správy brankář Bolek.
33'
Kovaříkovi se centr nepovedl, Bolek si pro míč došel v naprostém klidu, aby ho mohl dál rozehrát.
33'
Ba Loua zatím hýří velkou aktivitou, nyní pro svůj tým získal první rohový kop.
32'
Adriel Ba Loua střílí z hranice velkého vápna, jeho ztečovaný pokus nakonec trefil Řezníka, který stál v ofsajdu.
31'
Adriel Ba Loua se hned po příchodu na hřiště dostal k míči, hosté zahráli rukou, a tak se domácí dostanou k rozehrávce standardní situace.
31'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Adriel D´Avila Ba Loua.
30'
Na druhé straně zkusil zajímavé vypálit bývalý Plzeňák Christián Herc, jeho přízemní pokus nakonec umravnil ve svých rukavicích Aleš Hruška.
29'
Hercova přízemní rána zpoza vápna Hrušku nezaskočila
29'
Aleš Čermák si nabíhal na další dlouhý centr, ale ani ten Plzni moc nevyšel. Domácí se zatím nedostali do žádné šance.
28'
Jan Kopic odjíždí s bolestivou grimasou pryč ze hřiště, do hry místo něj přijde Ba Loua.
27'
Opravdu to vypadá, že uvidíme první dnešní střídání.
26'
Kopic si poranil koleno a musel ho odvézt zdravotní vozík
26'
Jan Kopic je po souboji se Santosem stále na trávníku, o faul se ze strany hostujícího hráče nejednalo. Adriel Ba Loua už se rychle převléká.
25'
Karviné sice ani druhý rohový kop moc nevyšel, přesto jsou nyní hosté smělý a drží si i nadále u míče. Na hřišti ale zůstává ležet další hráč, je to Kopic.
25'
Jean Mangabeira se dostal k míči, svým centrem vybojoval další roh pro Karvinou.
24'
Michal Papadopulos předvedl pěknou akrobacii, hlavou trefil jen Pernicu, který stál před ním. Po ráně Bartošáka se bude kopat rohový kop.
24'
Na druhé straně se k centru bleskově dostal Jan Kovařík, po zmatcích si může Bolek oddychnout, protože od Kopice se balon dostal do zámezí.
23'
Kovaříkův centr málem doplaval až do sítě!
23'
Tomáš Ostrák šikovně napadal, hnal se dopředu, kde se snažil obehrát Hejdu, ale celá akce Karviné končí útočným faulem.
22'
Levý bek Plzně se rychle dostal dopředu, ale tam si jako by nemohl rozmyslet, co s míčem udělat, a tak o něj domácí přišli.
21'
David Limberský tentokrát schytal nakládačku od Santose, domácí kapitán zůstal chvíli ležet na zemi, ale hra znovu bez jakýkoliv změn pokračuje dál.
19'
Kombinaci hlaviček v podání Viktorie. Jako první hlavičkoval Řezník, Kopic pak přihrál na Ondráška, jeho zakončení ale nebylo příliš důrazné.
18'
Jean Mangabeira zůstal po souboji s Kalvachem dlouho na zemi, ale už je nejspíš v pořádku a pokračuje ve hře.
17'
Lukáš Kalvach nekompromisně zastavil rozehrávku Karviné, domácí se tak rychle vrátili k míči. Kopic ale fauloval, a tak Plzeň o balon přijde.
15'
První náznak útočného výpadu ze strany Karviné, Tomáš Ostrák spěchal za dlouhým nákopem, ale gólman Hruška byl u míče jako první.
14'
AD10S! Fanoušci Viktorie transparentem uctili legendu
14'
Ne, ani nyní to nebylo ideální z pohledu Plzně. Zkoušel to Kopic, od Kovaříka se balon odrazil za autovou čáru.
13'
Ani tentokrát to Plzni nevyšlo, další centr hostující beci odvrátili. David Limberský následně nepřihrál přesně, a tak rozehrají znovu gólman Petr Bolek.
12'
Zdeněk Ondrášek možná trošku brzy centroval do vápna, protože v něm byl proti přesile osamocený Kovařík. Karvinští míč odkopli do bezpečí.
11'
Lukáš Kalvach ve vzduchu utržil nepříjemnou ránu, skončil na zemi, proto se hra přerušuje. Domácí záložník už je na nohou a jedeme dál.
10'
Kromě gólmana Hrušky jsou všichni fotbalisté nastěhovaní na polovině Karviné. Přišla ale další nepřesná přihrávka, rozehrává znovu Bolek.
9'
Pavel Bucha hezky z první poslal míč do ohně, Kovařík si dokázal ve vzduchu centr najít, ale Petr Bolek jeho zakončení bez potíží lapil.
7'
Píská se první faul dnešního utkání, Michal Papadopulos skončil na zemi, protože ho nedovoleně zastavil Čermák.
6'
Domácí se však k míči zase bleskově dostali díky dobré práci na levé straně. Po další dlouhé kombinaci ale na dlouhý nákop nedosáhl Aleš Čermák.
5'
Karvinští si mohou na chvíli vydechnout, nyní se dostali k autovému vhazování. Eduardo Santos vhazuje míč do hry.
4'
Plzeňané stále drtivě drží balon na svých kopačkách, od úvodních sekund se snaží být hodně aktivní. Centroval Jan Kovařík, ale obrana hostí si znovu poradila.
3'
Po několika ošemetných situacích se k centru dostal Lukáš Kalvach, ale míč nakonec mířil přesně na Bolka, který ho v pohodě chytil.
2'
Západočeši jsou i nadále u balonu, trpělivě se snaží rozehrát z vlastní poloviny hřiště. Kalvach si často sbíhá pro míč a rozdává ho do stran.
1'
Domácí jsou hned od začátku aktivní, rychle se hnali do první akce, tu Karviná bleskově zastavila. Další přihrávka nevyšla Limberskému.
1'

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Hejda, Pernica, Limberský (C) – Bucha, Kalvach, Al. Čermák – J. Kopic, J. Kovařík – Ondrášek.
Náhradníci: Staněk – Hořava, Beauguel, Brabec, Ba Loua, Alvir, Káčer.

MFK Karviná: Bolek – Santos, Dramé, Šindelář (C), Ndefe – Mangabeira – Herc, Ostrák, Qose, Bartošák – Papadopulos.
Náhradníci: Neuman – Smrž, Haša, Čmelík, Twardzik, Guba, Janečka.

Rozhodčí: Hocek – Melichar, Vlček.
MFK Karviná

Ani Karviná nedokázala v nejbližších odehraných duelech ve FORTUNA:LIZE zvítězit.

Na rozdíl od plzeňské Viktorie však nezískala ani jeden bod, protože Karvinští oba zmíněné zápasy prohráli. Nejprve nestačili, kde prohráli jasně 0:3

Následně se představili na domácím stadionu, kde přivítali Zlín. Ten právě po Plzni obral i Karvinou, kterou zdolal v poměru 2:0

Karviné aktuálně patří desátá příčka v tabulce.

Poslední odehraný zápas:
MFK Karviná 0:2 FC Fastav Zlín
1. Poznar (Dramé), 9. Poznar (Dramé)

Sestava Karviné:
Neuman – Ndefe, Santos, Šindelář (C), Twardzik (46. Guba) – Smrž (46. Tavares), Qose, Herc (82. Haša) – Ostrák (86. Dramé), Papadopulos, Bartošák

Řekli před zápasem

Juraj Jarábek (trenér Karviné)

„Viktorka odehrála ve Zlíně i Českých Budějovicích dobré zápasy, měla plno standardních situací a šancí. Ale hráči nedávají góly. Kéž by jim to vydrželo i v sobotu. Ovšem pozor, zmíněné zápasy odehrála Plzeň venku. To je obrovský rozdíl. “

„Určitě něco změnit musíme. Po dobrých zápasech jsme dostali dvě facky, zvlášť ta druhá byla ledová. V deváté minutě domácího zápasu se nám koncept hry totálně rozpadl. Něco takového by se nám nemělo stávat, a už vůbec ne doma. Takže máme co napravovat. "

„My se budeme muset zlepšit v defenzivní práci. Viktorka je výborná v kombinaci a nemá ráda hru do plných. Trenér Guľa vyznává strojové tempo se silným středem. Budeme chtít hrát fotbal, ale také se poctivě vracet do svých pozic a počkat si na příležitost."

FC Viktoria Plzeň

Západočeši v posledních dvou ligových kolech nedokázali zvítězit, a tak teď budou chtít znovu pocítit, jak chutná vítězství.

Plzeňané se v nejbližších duelech představili na stadionech soupeř, nejprve museli překousnout nepříjemnou porážku, kterou utrpěli ve Zlíně.

V minulém týdnu pak Viktoria vyrazila na jih Čech, kde se utkala s českobudějovickým Dynamem. Tento zápas skončil bezbrankovou remízou, Plzeňští tak brali jeden bod.

V tabulce se momentálně nacházejí na čtvrtém místě za Slavií, Spartou a Olomoucí.

SK Dynamo Č. Budějovice 0:0 FC Viktoria Plzeň

Sestava Plzně:
Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Bucha (74. Káčer), Kalvach, Čermák – Ba Loua (74. Alvir), Ondrášek (79. Beauguel), Kopic

Adrian Guľa (trenér Plzně

„Ofenziva je předmětem tréninku vždycky. Jsme ofenzivní tým a máme šikovné hráče. Ve dvou zápasech nám to teď nevyšlo, to je samozřejmě problém, protože jsme se herně dostávali do zajímavého množství situací. Věřím, že se ale kvalita jednotlivců a týmu ukáže.“

„Je to nová situace, z naší strany je podstatné, abychom se tomu přizpůsobili. Věřím tomu, že tato část sezony bude přínosná a dokážeme na ni správně zareagovat nejen výkonnostně, ale i výsledkově. Věřím, že to je měsíc, kdy přetáhneme štěstí na svou stranu a připravíme hezké Vánoce nejen hráčům a jejich rodinám, ale i fanouškům tohoto významného klubu.“

Radim Řezník (obránce Plzně)

„Karviná u nás nebude mít co ztratit, takže bude hrát bojovně. My ale hrajeme doma a chceme získat tři body. Musíme odčinit poslední dva zápasy. Víme, že to herně nebylo špatné, ale trápila nás produktivita, nedali jsme gól, takže to je třeba zlepšit. Je to o práci celého týmu a doufejme, že v sobotu už góly přijdou.“

„Uvidíme, jestli Petr Bolek bude chytat, ale určitě se s ním pozdravíme. Odchytal tu několik dobrých zápasů, ale doufejme, že mu nějaký ten gól dáme a tři body zůstanou v Plzni.“

Krásný podvečer, vážení příznivci českého fotbalu, domácí nejvyšší soutěž se vrací na západ Čech! Na programu je 10. kolo FORTUNA:LIGY, FC Viktoria Plzeň na domácím hřišti přivítá tým AC Sparta Praha. Přeji příjemnou zábavu při sledování přenosu z tohoto duelu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.