FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Opava - 6. března 2021   16:00

Teplice
3' Moulis (Trubač) • 62' Kodad (Moulis) • 82' J. Mareš (Žitný)
3:1
(1:1)
Opava
45' Nešický  (Smola)

Čtvrtečka – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý – Kodad (78. Macej), Fortelný (59. Žitný), Jukl, Moulis (86. Jakub Řezníček), Trubač (78. Mareček) – J. Mareš (C) (86. Droehnle).
Němeček – Droehnle, Žitný, Macej, Mareček, Jakub Řezníček, V. Vukadinović.
Marek – Kříž, Hock
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
Fendrich – Březina, Kulhánek, Žídek (C) – Mondek (83. Hrabina), Nešický, Hellebrand (83. Rataj), Schaffartzik, Helešic (34. Kania) – Smola, Čvančara (76. Dedič).
Digaňa – Večerka, Jan Řezníček, Hrabina, Rataj, Kania, Dedič.

SESTŘIH: Teplice - Opava 3:1. Severočeši vyhráli poprvé od Vánoc

To už je z tohoto utkání vše. Přeji hezký zbytek soboty!
Fotbalisté Teplic si připisují první ligové vítězství v tomto kalendářním roce, což sebou přinese jistě uklidnění do dalších zápasů. Skláři dnes porazili poslední Opavu 3:1.

Domácí šli do vedení už ve 3. minutě, kdy po centru Trubače dokázal míč špičkou kopačky umístit k tyči brány soupeře Pavel Moulis. Hosté ale srovnali těsně před přestávkou. Po dlouhém autu Žídka a hlavičce Smoly zakončoval na zadní tyči úplně volný Aleš Nešický. Po změně stran už však mířili do černého jen tepličtí fotbalisté. V 62. minutě jim vrátil vedení svým prvním ligovým gólem Ladislav Kodad a v 82. minutě výsledek pojistil z úniku Jakub Mareš.
90'
Marek pískal penaltu, až po zásahu VAR si všiml ruky útočícího Rataje
90+4'
90+3'
Na trávníku zůstal ležet Šimon Gabriel. Rozhodčí kvůli tomu přerušil hru.
90+1'
Podle signalizace bude utkání nastaveno o tři minuty.
90+1'
A pan Marek svůj verdikt odvolává! Rukou hrál hostující Tomáš Rataj, ne některý z domácích fotbalistů. Bude se tedy jen kopat od brány.
90+1'
Rozhodčí Marek se jde ještě podívat na monitor, aby se přesvědčil, zda opravdu došlo k porušení pravidel...
90'
Závěr utkání ještě dostává zápletku! Opava bude kopat penaltu po ruce jednoho z domácích hráčů!
88'
Nešický vzápětí zahrával další trestňák. Defenziva soupeře byla opět připravena.
87'
Aleš Nešický poslal do pokutového území ostrý centr ze standardní situace. Pro domácí to však dopadlo dobře.
86'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jakub Mareš, přichází Ruben Droehnle.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Jakub Řezníček.
85'
Hosté zahrávali rohový kop, obrana Teplic ale míč odvrátila a málem z toho vznikl rychlý brejk. Aleš Nešický ale zvládl rychlostní souboj s Marečkem a nepustil domácí do úniku ve dvou hráčích na brankáře.
83'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Tomáš Rataj.
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Karol Mondek, přichází Matěj Hrabina.
82'
Mareš procpal míč do sítě za padajícího Fendricha, 3:1
82'
Teplice právě vstřelily branku!
Domácí se výrazně přibližují k vítězství! Patrik Žitný vysunul JAKUBA MAREŠE, který se nenechal doběhnout Davidem Březinou a přes padajícího Fendricha poslal míč do sítě. Gólman Opavy si na zakončení kapitána Teplic sáhl levou rukou, gólu ale nezabránil.
81'
Aleš Nešický naběhl do hlavičkujícího Maceje a dostal za svůj zákrok žlutou kartu.
80'
Nákop Nešického. Obrana Teplic si s vysokým balónem poradila.
80'
Macej začal nedovoleným zákrokem na Hellebranda. Opavští rozehrávají od levé postranní čáry.
78'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Ladislav Kodad, přichází Martin Macej.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Lukáš Mareček.
76'
Mareš se pokusil vysunout Kodada, těsně před ním však zasáhl obránce.
76'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází René Dedič.
73'
Tomáš Vondrášek si troufl na odvážnou individuální akci podél pravé postranní čáry. Hellebrandovi utekl, po souboji s Kaniou už skončil nezaviněně na trávníku.
72'
Patrik Žitný dobře nahrál Pavlovi Moulisovi, který si netroufl jít do zakončení. Místo toho ještě posunul míč doleva na Davida Černého a teprve on střílel. Pravačkou však poslal balón vedle vzdálenější tyče.
71'
Další dlouhý aut Jana Žídka. Smola prodlužoval před bránu, tam byla domácí obrana.
70'
Domácí zahrozili po rohu Moulise. Po něm hlavičkoval Ondřej Mazuch přímo do brankáře Fendricha.
68'
Vondrášek nahrál Marešovi do ofsajdu. Rozehrávat bude Opava.
67'
Rozhodčí na dálku ještě vše zkonzultoval s kolegy u VARu. Důvod pro odpískání pokutového kopu ani tak nenašel.
66'
Mazuch zboural Čvančaru, podle VAR čistě
66'
Po Březinově standardce spadl v šestnáctce Tomáš Čvančara. Hosté se dívají na sudího Marka, jeho píšťalka se ale neozvala.
66'
Hellebrand je ještě ošetřován. Zřejmě dostal úder rukou do obličeje.
65'
Robert Jukl dostal žlutou kartu za nedovolený zákrok Patrika Hellebranda. Protihráče přistrčil v hlavičkovém souboji.
62'
Kodad hlavičkou k přední tyči vrátil domácím vedení, 2:1
62'
Domácím vrací vedení svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži LADISLAV KODAD! Domácí fotbalista si naběhl na pěkný centr Moulise od levé postranní čáry a přesně umístěnou hlavičkou nedal Fendrichovi šanci zasáhnout – 2:1
61'
Centr Nešického z rohového kopu pokryla domácí defenziva.
60'
Žídkův dlouhý aut si tentokrát pohlídala obrana Teplic. V závěru první půle domácí z podobné situace inkasovali.
59'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Patrik Žitný.
59'
Pro vysoký míč, který směřoval do domácí šestnáctky, si došel brankář Čtvrtečka.
58'
Jan Fortelný se po ošetření vrátil na trávník, ale teď ukazuje ke střídačce, že to nepůjde. Domácí musejí střídat.
58'
Čvančara nyní dobře napadal Šimona Gabriela. Ten balón raději odkopl do zámezí.
57'
Do rozehrávky domácích se vložil Žídek. Opavský kapitán míč odkopl až k brankáři Čtvrtečkovi.
56'
Moulis vyplaval sám, míč ale nabombil nad
56'
Jakub Mareš nyní připravil dobrou střeleckou pozici pro Pavla Moulise. Ten z levé strany šestnáctky pálil nad břevno!
55'
Příležitost Teplic! Ondřej Mazuch prodloužil dlouhý nákop před bránu, kde si našel míč zcela volný Šimon Gabriel. Ten se své šance možná lekl a zblízka hlavičkoval jen do náruče Fendricha!
54'
Gabrielovu hlavičku z těsné blízkosti vychytal Fendrich
54'
Fortelný odchází do zámezí, kde bude pokračovat ošetření. Vypadá to na záda.
53'
Domácí Jan Fortelný zůstává ležet na hrací ploše a už k němu míří lékaři.
52'
Trubač zase z dobré pozice netrefil míč ideálně
52'
Ladislav Kodat byl rozběhnutý na pravém křídle. Nakonec našel přízemním centrem Daniela Trubače, který z 12 metrů přestřelil!
50'
Patrik Hellebrand to po ztrátě Fortelného zkoušel z velké dálky. Míč pohodlně doskákal do náručí Čtvrtečky.
49'
Na druhé straně se dostal na hranici šestnáctky k odraženému míči David Černý. Ten však střílel vysoko nad.
48'
Nešického nákop z přímého kopu prodlužoval před bránu Jiří Kulhánek. Balón propadl kolem vzdálenější tyče, aniž by ho někdo zasáhl.
46'
Po prvním poločase se odchází do kabin za nerozhodného stavu 1:1. Už ve 3. minutě otevřel skóre domácí Pavel Moulis, který dokázal špičkou kopačky tečovat Trubačův centr. Stejný hráč pak později nastřelil břevno a Teplice může mrzet i neproměněná tutovka Trubače. Místo navýšení náskoku totiž přišlo v samotném závěru první půle vyrovnání. Po dlouhém autu Žídka a prodloužení Smoly zakončoval na vzdálenější tyči zcela volný Aleš Nešický.
45'
Úplně volný Nešický zblízka srovnal na 1:1
45+2'
45+2'
Domácí ještě zahrávali rohový kop. Nic nebezpečného z toho ale nebylo.
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Opava právě vstřelila branku!
Hosté v samotném závěru první půle vyrovnávají! Po dlouhém autu Jana Žídka balón prodloužil hlavou před bránu Tomáš Smola. Míč vyplaval až na zadní tyči před zcela neobsazeným ALEŠEM NEŠICKÝM, jenž ho zblízka pohodlně uklidil do sítě – 1:1.
44'
Jan Žídek na půlce uzmul míč před Ladislavem Kodadem, který ho fauloval. Domácí fotbalista dostal žlutou kartu.
43'
Po Mondekově akci a obranném zákroku Gabriela hosté zahrávali rohový kop. Teplice se však opět ubránily.
42'
Tentokrát z leva odcentroval Lukáš Kania. Míč směřoval právě na Mondeka, který byl ale ubráněn.
40'
Z pravé strany centroval Karol Mondek. Brankář Čtvrtečka míč zkrotil v rukavicích.
39'
Trubač trestuhodně zazdil vyloženou gólovku
39'
Pohledná kombinace domácích nekončí gólem! Černý nahrál z levé strany do šestnáctky Moulisovi. Ten balón poslal pod sebe na Daniela Trubače, který ho v ideální pozici netrefil dobře a zakončil vedle pravé tyče!
38'
Čvančara upadl při náběhu do vápna, podle VAR čisté
38'
Standardní situaci hostí zahrával David Březina. Svůj centr ale přepálil a míč se snesl do zámezí. Kopat se bude od brány Teplic.
37'
Hellebrand nakopával balón do pravého křídla, kam si nabíhal Karol Mondek. Míč ale zkontroloval do zámezí brankář Čtvrtečka, který vyběhl ven ze své šestnáctky.
36'
Smola se neprosadil v souboji s Černým. Opava bude alespoň vhazovat.
34'
Matěj Helešic není po ošetření, které absolvoval před několika minutami, stoprocentně v pořádku a musí střídat. Nahradil ho Lukáš Kania.
33'
Smola zblízka přestřelil bránu
33'
Domácí mohli zvýšit svůj náskok! Jan Fortelný poslal krásný míč za obranu, kam si naběhl Pavel Moulis. Ten zakončoval hned po převzetí balónu a orazítkoval břevno Fendrichovy svatyně!
32'
Moulis parádní střelou orazítkoval břevno
32'
Schaffartzikův pas z hloubi pole propadl až na Tomáše Smolu. Ten se na pravé straně šestnáctky dostal ke střele, která však skončila poměrně vysoko nad břevnem.
32'
Terén ani postavení týmů v tabulce nenahrávají nějakému pohlednému kombinačnímu fotbalu. Hodně se tak nakopává a hrají dlouhé míče.
30'
Žídek i Helešic se po ošetření vrátili do hry. Opavští tak nemusejí v sestavě zatím nic měnit.
29'
Karol Mondek se nerozpakoval a před šestnáctkou se hned z první opřel do míče. Byla to ale těžká situace a hostující hráč zamířil vysoko nad.
28'
Také Žídek je v péči lékařů. Uvidíme, zda bude moci pokračovat.
27'
Po útočném faulu Ladislava Kodada zůstává ležet na hřišti Jan Žídek. Ten si při pádu asi přilehl ruku.
26'
Za postranní čarou je ošetřován hostující Matěj Helešic. Hra bude pokračovat zatím bez něho.
24'
Po Marešově centru z pravé strany zachytil míč Patrik Hellebrand. Ten ho však trestuhodně odevzdal Janovi Fortelnému, který měl na hranici šestnáctky hodně času na zamíření, ale trefil jen střed brány! Vilém Fendrich tak nakonec v pohodě zasáhl. Takové zaváhání však mohlo Slezany hodně mrzet.
24'
Smola se snažil vysunout kolmou přihrávkou Tomáše Čvančaru. Ten však v běžeckém souboji fauloval bránícího Gabriela.
23'
Po ní se míč snesl do rukavic brankáře Fendricha. Ten může založit protiútok Opavy.
22'
Černý usilovně bojoval o míč u levé postranní čáry. Nakonec získal pro Teplice standardní situaci.
21'
Hosté se snaží hrát jednoduše, na vysoké útočníky Smolu s Čvančarou často směřují vysoké míče. Tepličtí stopeři ale také nejsou žádná ořezávátka a zatím to zvládají.
20'
V hlavičkovém souboji byl faulován Jakub Mareš. Domácí rozehrávají z poloviny hřiště.
19'
Daniel Trubač se dostal na hranici šestnáctky k odraženému míči, ale neodhodlal se ke střele. Po něm si z levé strany naváděl míč před bránu David Černý, bývalý prvoligový futsalista však v rozhodující chvíli podklouzl.
18'
Pomezní odmával ofsajd domácímu Moulisovi. Ten tak mohl marně reklamovat, že byl v osobním souboji faulován.
16'
Tepličtí se přesunuli na útočnou polovinu, kde vhazoval Vondráček. Ten se snažil dát míč Trubačovi, jemuž ale odskočil do autu.
14'
Ten zahrával opět Nešický, obrana Teplic ale byla připravena.
13'
Hosté zahrávali další standardní situaci. Aleš Nešický to zkusil přímo, po zásahu domácí zdi z toho bude rohový kop.
10'
Hosté měli k dispozic rohový kop. Nešického centr Tepličtí odvrátili.
9'
Na druhé straně se hnal do protiútoku David Černý. Střílel však nad bránu Opavy.
9'
Dlouhý nákop prodloužil Smola k Tomášovi Čvančarovi. Ten ale o balón přišel v souboji se Šimonem Gabrielem. Kouč Kováč svému útočníkovi vytýká, že nezkoušel střílet hned z prvního nebo druhého doteku.
8'
Po faulu Trubače na Hellebranda budou hosté rozehrávat ještě z vlastní poloviny.
8'
Hostující brankář Fendrich si křikl na Kulhánka, aby mu míč pustil. Slezané tak budou rozehrávat od svého gólmana.
7'
Aleš Nešický ji nerozehrál dobře. Nalezl bránícího hráče na hranici šestnáctky.
6'
Tomáše Smolu ostře dojel Ondřej Mazuch. Hosté tak budou zahrávat standardní situaci.
5'
Moulis pálil nad
5'
Po chybě Březiny se hnal do rychlého protiútoku opět Pavel Moulis. Byl ale křižován a tak musel volit střelu z hranice šestnáctky, která zamířila nad břevno!
3'
Moulis tečoval Trubačův centr, Fendrich se natahoval marně, 1:0
3'
Domácí se gólově prosazují ze své první nebezpečné akce! Z pravé strany odcentroval Daniel Trubač. Nabíhající PAVEL MOULIS dokázal balón v šestnáctce tečovat špičkou kopačky a ten zapadl k pravé tyči z pohledu marně se natahujícího brankáře Fendricha.
2'
Úvodní nápor Opavy přerušil razantním odkopem Ondřej Mazuch.
1'
Utkání rozehráli hosté. Březina okamžitě nakopával míč na Smolu a Opava zatím drží balón na útočné polovině.
1'
Utkání se bude hrát na velmi těžkém terénu. Trávník v Teplicích se neuchytil po letní výměně a nepomohly mu ani zápasy hrané v zimním počasí. K nápravě dojde až po sezóně.

FK Teplice: Čtvrtečka – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý – Kodad, Fortelný, Jukl, Moulis, Trubač – J. Mareš (C).
Náhradníci: Němeček – Droehnle, Žitný, Macej, Mareček, Jakub Řezníček, V. Vukadinović.

SFC Opava: Fendrich – Březina, Kulhánek, Žídek (C) – Mondek, Nešický, Hellebrand, Schaffartzik, Helešic – Smola, Čvančara.
Náhradníci: Digaňa – Večerka, Jan Řezníček, Hrabina, Rataj, Kania, Dedič.

Rozhodčí: Marek – Kříž, Hock.
Teplice jsou jedním ze dvou soupeřů, které Opava v tomto ročníku porazila. V 6. kole zvítězila na domácím hřišti 2:1. Severočeši sice vedli po gólu Mareše z 9. minuty, ovšem za domácí srovnal v závěru první půle z penalty Jan Žídek a deset minut po přestávce rozhodl Karol Mondek.
FK Teplice (14. místo, 5 – 4 – 12, skóre 20:42, 19 bodů)
Teplice se stále pohybují nebezpečně blízko sestupovému pásmu. Aktuálně na něj mají náskok pěti bodů. V jarní části sezóny ale dosud čekají na ligovou výhru. Ze sedmi utkání uhráli body jen za tři remízy. V posledních dvou zápasech si ale připsali cenné zisky. Domácí remíza 1:1 se Slavií byla velkým úspěchem a stejný výsledek ze hřiště Baníku stál místo ostravského kouče Kozla. Ve středu si svěřenci Radima Kučery připomněli, jak chutná vítězství, alespoň v rámci MOL Cupu. Doma totiž porazili 2:0 Brno. Po přestávce se trefili Vukadinović s Kodadem.

Posledních 5 zápasů Teplic:
Teplice – Pardubice 0:1
Slovácko – Teplice 2:0
Teplice – Slavia 1:1
Ostrava – Teplice 1:1
Teplice – Brno 2:0
SFC Opava (18. místo, 2 – 6 – 13, skóre 13:40, 12 bodů)
Fotbalisté Opavy uzavírají tabulku soutěže. Na nesestupovou patnáctou příčku ztrácejí čtyři body. To se tedy stále dá dohnat, ale k tomu Slezané potřebují začít vítězit. To se jim v dosavadních 21 kolech povedlo pouze dvakrát. Druhou výhru slavili poměrně nedávno, před dvěma týdny, kdy uspěli na půdě českobudějovického Dynama. Naposledy ale doma padli 0:1 s Jabloncem. Svěřenci kouče Kováče přitom mohli alespoň remizovat. O vyrovnávací gól se však připravili sami, když míč, který po Smolově hlavičce už mířil do sítě, ještě zbytečně doklepával v ofsajdu stojící Nešický.

Posledních 5 zápasů Opavy:
Karviná – Opava 3:1
Karlovy Vary – Opava 3:0 (Pohár)
Opava – Příbram 0:0
Č. Budějovice – Opava 0:1
Opava – Jablonec 0:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve 22. kole FORTUNA:LIGY se utkají také Teplice s Opavou. Jedná se o důležitý záchranářský duel. Poslední hosté nutně potřebují zabrat, aby se vyhrabali ze sestupového pásma. Výsledky čtrnáctých Severočechů také nejsou žádná hitparáda a rozhodně nemůžeme říci, že by měli nějakou záchranářskou jistotu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.