FORTUNA:LIGA - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Karviná - 1. prosince 2021   18:00

Bohemians
22' Puškáč  • 24' Köstl  • 81' Necid (Chramosta)
3:0
(2:0)

P. Le Giang – M. Dostál, Köstl, Jindřišek (C), J. Kovařík (72. Bartek) – Hronek (82. V. Novák), Ljovin, Květ (82. Nový), Fulnek – Keita (72. Chramosta), Puškáč (59. Necid).
Valeš – Bartek, Koubek, V. Novák, Nový, Necid, Chramosta.
Franěk – Caletka, Pečenka
Ďolíček, Praha-Vršovice
1000 diváků
Bolek – Santos, Šindelář (C), P. Buchta – Křapka (74. Mikuš), Mangabeira (46. Stropek), Qose, Šehić (79. Jurásek) – Nešický (65. Siňavskij), Durosinmi, Čmelík (79. Svoboda).
Drobek – Stropek, Svoboda, Mikuš, Jurásek, Siňavskij.
Bolek

SESTŘIH: Bohemians – Karviná 3:0. Trefili se Puškáč, Köstl i Necid. Karviná neskórovala počtvrté za sebou

Fotbalisté Bohemians přehráli v důležitém souboji týmů ze zadní části tabulky předposlední Karvinou 3:0 a posunuli se na jedenáctou pozici před Zlín. Klokani si tak napravili reputaci po sobotním debaklu na hřišti Plzně.

Utkání v podstatě rozhodly slepené góly domácích ve 22. a 24. minutě. Nejprve se po centru Hronka nadvakrát prosadil David Puškáč a krátce poté zvýšil na 2:0 střelou z hranice šestnáctky Daniel Köstl. Hosté mohli do přestávky korigovat, ovšem Durosinmi napálil ve velké příležitosti jen břevno. Po změně stran pak stojí za zmínku ještě přímý kop Qoseho, který vyrazil domácí gólman Le Giang. V 81. minutě tak definitivně rozhodl střídající Tomáš Necid, jenž chladnokrevně potrestal chybu Karviné v rozehrávce. V souboji tváří v tvář si položil brankáře Bolka a poslal míč do prázdné brány.
90+3'
90+3'
Chramosta si ještě odstavil Buchtu a snažil se poslat do úniku Necida, ovšem k němu balón neprošel. To už bude z tohoto zápasu vše.
90+2'
Zelenobílí dohrávají zápas s míčem na kopačkách a za zpěvu fanoušků na tribuně.
90+1'
Zápas bude nastaven o dvě minuty.
90'
Jakub Fulnek upadl po střetu s Juráskem. Standardní situaci si však domácí křídelník nevybojoval. Rozhodčí Franěk totiž nedovolený zákrok neviděl.
89'
Hlavní tribuna už domácí hráče vytleskává a děkuje jim za dnešní představení.
89'
Utkání sleduje 1000 diváků, což je momentálně maximální povolená kapacita na ligové duely.
88'
Jeho exekuce se ujal Vojtěch Novák, hosté se ubránili.
87'
Domácí se nyní dostali k rohovému kopu...
85'
Utkání se už spíše dohrává. Hráči Bohemians směřují k výhře, která je posune v tabulce na jedenácté místo.
82'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Vojtěch Novák.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Martin Nový.
81'
Tomáš Necid navýšil vedení Bohemians již na 3:0
81'
Bohemians právě vstřelili branku!
Domácí zřejmě definitivně rozhodují zápas! Karviná chybovala v rozehrávce u své šestnáctky a k míči se po Chramostově přihrávce dostal TOMÁŠ NECID. Ten už byl sám před brankářem Bolkem, kterého si položil, obešel ho a poslal balón do prázdné brány. Pro Necida je to vůbec první trefa v ligovém ročníku 2021/22.
81'
Vstoupili jsme do poslední desetiminutovky řádné hrací doby. Klokani zatím směřují ke třem bodům.
79'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Eldar Šehić, přichází Matěj Jurásek.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Antonín Svoboda.
77'
Eldar Šehić a Petr Hronek se dostali do sporu o to, kdo by měl vhazovat. Do situace se musel vložit sudí Franěk, který oba borce uklidnil. Aut má k dispozici Karviná.
77'
Vasilij Siňavskij se prezentoval hodně nepřesnou střelou z větší vzdálenosti. Le Gianga vůbec neohrozil.
75'
Roman Květ poslal do úniku Petra Hronka. Ten postupoval na Bolka z pravé strany a zvolil střelu, která skončila na bližší tyči! Gól by ale nakonec neplatil, po dohrání akce byl odmáván ofsajd právě Hronkovi.
74'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Antonín Křapka, přichází Rajmund Mikuš.
73'
Moc nescházelo a po centru Siňavského z levé strany se ocitl ve vyložené šanci Eldar Šehić. Ten byl před bránou zcela nepokrytý, ale chybělo mu pár centimetrů vzrůstu navíc a balón tak hlavou jen lehce lízl.
72'
Eduardo Santos chtěl překvapit Le Gianga střelou z dálky
72'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází David Bartek.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Ibrahim Keita, přichází Jan Chramosta.
72'
Nyní to zkusil z dálky hostující Eduardo Santos. Bránu klokanů netrefil.
71'
Petr Hronek převzal míč na pravém křídle a jeho nástřel prolétl předbrankovým prostorem. Pro domácí škoda, že nikdo z útočících hráčů nebyl blíže.
70'
Na pravém křídle byl rozeběhnutý Lukáš Čmelík. Ten našel takovým zpětným centrem nabíhajícího Vasilije Siňavského, který však balón zasáhl asi holení a poslal ho nad bránu.
68'
Po souboji s Qosem se drží za kotník Petr Hronek. Nemělo by to být ale nic vážného.
68'
Rohový kop zahrával Roman Květ. Jeho centr domácím šanci nepřinesl.
67'
Protiútok Bohemky zmařil včasným návratem Eduardo Santos. Domácí budou zahrávat roh.
67'
Durosinmi centroval z pravé strany na vzdálenější tyč. Nabíhajícího Šehiće si však pohlídal Fulnek.
66'
Teď je to taková překopávaná z obou stran. Hlavičkové souboje se většinou odehrávají ve středu hřiště.
65'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Aleš Nešický, přichází Vasilij Siňavskij.
63'
Bolka napadal čerstvý Tomáš Necid. Hostující brankář tak raději nakopl míč do autu.
62'
Odkop Josefa Jindřiška skončil až na silnici u pošty. Hosté vhazují.
60'
Lukáš Čmelík patří k nejaktivnějším hráčům Karviné. Nyní si v šestnáctce narážel míč s Nešickým. Ten mu ho ale nevrátil úplně přesně a slovenský fotbalista pak střílel na dlouhou nohu jen do Jindřiška.
59'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Tomáš Necid.
57'
Šance domácích, Roman Květ míč nedokázal usměrnit
57'
Šanci teď měli domácí! Petr Hronek teď z pravé strany nabídl míč na přední tyč Romanovi Květovi. Ten ho zblízka nedokázal usměrnit směrem na bránu!
55'
Hráči Bohemians letos už několikrát prohospodařili, nebo si zkomplikovali, slibně rozehrané zápasy. I dnes už Karviná měla dvě šance na snížení stavu. Kontaktní gól by určitě dal utkání novou šťávu.
54'
Povedený Le Giangův zákrok proti přímému kopu Kristiho Qoseho
54'
Hosté měli k dispozici přímý kop z velmi zajímavé distance. Kristi Qose nestřílel vůbec špatně. Překopl zeď a míč směřoval k pravé tyči z pohledu Le Gianga. Ten ale předvedl tygří skok a balón vyrazil!
53'
Ten rozehrál právě Šehić. Přetaženým míčem však vyhnal spoluhráče ze šestnáctky.
52'
Dopředu mířil hostující Eldar Šehić. Jeho centr byl zablokován na roh.
52'
U levé postranní čáry se neprosadil Kovařík a po něm ani Jindřišek. Domácí ale budou vhazovat.
50'
Proti hlavičce Lukáše Čmelíka nemusel brankář zasahovat
50'
Po centru Šehiće na bližší tyč se dostal k hlavičce Lukáš Čmelík. Ten balón usměrnil nad bránu Bohemky.
48'
Patrik Le Giang zaváhal při rozehrávce, čehož se snažil využít napadající Lukáš Čmelík! Toho domácí brankář při odkopu nastřelil, naštěstí pro Bohemians se balón odrazil za brankovou čáru.
46'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Jean Mangabeira, přichází Daniel Stropek.
46'
Po prvním poločase může být mnohem spokojenější domácí Bohemka, která vede nad Karvinou 2:0. Úvod zápasu byl přitom poměrně nudný a nevýrazný, ovšem ve 22. minutě to přišlo. Z levé strany kvalitně odcentroval Hronek a David Puškáč dokázal se štěstím otevřít skóre. Jeho hlavičku totiž Bolek výborně vyrazil, ovšem Puškáč se ještě dostal k dorážce, která přes ležícího gólmana hostí proklouzla za brankovou čáru. O dvě minuty později přidali klokani druhý gól. Opět u toho byl Hronek, po jehož dlouhém autu Karvinští odklidili balón jen k Danielovi Köstlovi a ten se z hranice šestnáctky nemýlil. Hosté si pak vytvořili jednu velkou šanci na snížení, ovšem Durosinmi napálil břevno.
45+2'
45+1'
Lukáš Čmelík ještě postupoval dopředu na levé straně. Míč si navedl na pravačku, ovšem pokus o technický obstřel na zadní tyč nebyl přesný.
45+1'
První poločas bude nastaven o obligátní minutku.
45'
Roman Květ centroval na bližší tyč. Balón se pak k němu ještě vrátil, ani druhý nákop do šestnáctky však nepřinesl nic nebezpečného pro Petra Bolka.
45'
Domácí rozehráli akci přes levou stranu, kde byl Jan Kovařík. Jeho centr srazil na další roh Křapka...
44'
Puškáčova hlavička mířila vysoko nad břevno
44'
Z pokračující akce odcentroval z levé strany Hronek a k hlavičce se propracoval David Puškáč. Ten mířil nad břevno.
43'
Kovařík dobře centroval na bližší tyč. Domácí se však do zakončení nakonec nedostali.
43'
Domácí budou mít možnost zahrávat rohový kop. Sudí si ještě rovná hráče ve vápně.
42'
Pomalu se blíží závěr první půle. Klokani vedou 2:0 díky slepeným zásahům Davida Puškáče a Daniela Köstla.
40'
Přetažený centr Antonína Křapky nenašel žádného adresáta. Domácí budou vhazovat.
39'
Hráči Karviné mají míč na svých kopačkách. Drží ho ale daleko od brány Bohemky.
37'
Ibrahim Keita si zabíhal na přihrávku do levého křídla. Po jeho souboji s Eduardem Santosem skončil míč v zámezí a rozhodčí nařizuje odkop od hostující brány. To se hráčům Bohemky moc nelíbí, ti chtěli roh.
35'
Hosté se zvedají a začínají být nebezpeční. Le Giang musel vyběhnout z brány a boxovat míč před Durosinmim. Pak už byla hra přerušena pro útočný faul.
34'
Durosinmi sám před brankářem pálil levačkou do břevna
34'
Hosté ale zůstali u míče a díky dobré práci Lukáše Čmelíka, který si na hranici šestnáctky počínal jako tank, se dostal do obrovské šance Rafiu Durosinmi. Ten byl sám před Le Giangem, ke štěstí zelenobílých však napálil tyč!
33'
Rohový kop hostí. Centr Nešického na bližší tyč domácí odvrátili.
31'
Žlutou kartu za zákrok ve středu hřiště dostal domácí Roman Květ.
30'
Hosté se po rohu soupeře ubránili. Kope se od brány Petra Bolka.
29'
V pokutovém území se dostal ke střele Roman Květ. Hosté míč srazili na rohový kop.
26'
Z pravé strany odcentroval Křapka. Našel hlavu Aleše Nešického, jenž ale hlavičkoval jen do připraveného Le Gianga.
25'
V pádu zakončoval hostující Rafiu Adekunle Durosinmi. Bránu Bohemians ale netrefil.
24'
Rychlé navýšení vedení na 2:0 zařídil Daniel Köstl
24'
Domácí vzápětí přidávají i druhý gól! Zase v tom měl prsty Petr Hronek, jehož dlouhý aut nadělal obraně Karviné velké problémy. Hosté dostali míč jen na hranici šestnáctky, kde si ho našel DANIEL KÖSTL, jenž přízemní střelou překvapil Bolka,´. Ten nestačil nijak reagovat.
22'
Dorážkou vlastní hlavičky otevřel skóre David Puškáč a Bohemka vede 1:0
22'
Domácí se ujímají vedení! Petr Hronek doběhl na levém křídle balón a odcentroval na zadní tyč. Tam se dostal k hlavičce DAVID PUŠKÁČ. Petr Bolek se napoprvé blýskl výtečným reflexivním zákrokem, ovšem míč vyrazil jen k nohám Puškáče, který ho z bezprostřední blízkosti už se štěstím procpal za brankovou čáru.
20'
Standardní situaci rozehrával Aleš Nešický. Martin Šindelář se dostal k hlavičce na hranici šestnáctky a z této pro zakončení hlavou těžké pozice netrefil bránu.
20'
Ibrahim Keita podkopl u postranní čáry Mangabeiru. Míč pro hosty.
18'
Rozčísnout poněkud nudnou podívanou se pokusil ranou ze střední vzdálenosti Jean Mangabeira. Mířil nad bránu.
17'
Nepovedená hlavička Kovaříka, stav utkání stále 0:0
17'
V ofsajdu byl nachytán domácí útočník David Puškáč.
17'
Z pravé strany odcentroval Jakub Fulnek. Míč směřoval na vzdálenější tyč, kde se dostal k hlavičce Jan Kovařík. Zakončoval ale v záklonu a podle toho jeho zakončení také dopadlo.
16'
Zatím se hraje v poklidném tempu. Žádnou příležitost jsme dosud neviděli.
14'
S pokusem Qoseho si bez problému poradil Patrik Le Giang
14'
Ze střední vzdálenosti to zkusil hostující Kristi Qose. Jeho slabší přízemní střelu snadno lapil Le Giang.
12'
Köstl fauloval v hlavičkovém souboji Lukáše Čmelíka. Míč pro Karvinou.
10'
Dobrý centr Květa od rohového praporku. Míč se odrazil od Dostála na hranici šestnáctky, odkud střílel Vladislav Ljovin. Jeho pokus byl ale zablokován.
10'
Tu zahrával Jan Kovařík. Jeho centr odvrátila obrana soupeře na roh.
9'
Jean Mangabeira poslal k zemi Romana Květa. Domácí mají k dispozici standardní situaci.
7'
Vše by mělo být v pořádku. Hra může pokračovat.
6'
Na hrací ploše zůstává ležet hostující Eldar Šehić. Zkontrolovat ho přišel i sudí Pavel Franěk, který vzápětí povolal na hřiště lékaře Karviné.
5'
Domácí jsou zatím častějšími návštěvníky útočné poloviny. Na svém stadionu chtějí tvořit hru.
3'
Ten zahrával levák Jan Kovařík. Hosté jeho centr odvrátili.
2'
Domácí měli k dispozici přímý kop, který poslal Roman Květ do zdi. Od ní se balón odrazil na roh.
1'
Utkání rozehráli domácí klokani. Těm opět scházejí někteří stabilní členové obrany a dnes také brankář Hugo Jan Bačkovský. V bráně se tak po delší době objevuje Patrik Le Giang.
1'
Aktéři utkání jsou již nastoupeni na hrací ploše Ďolíčku. Diváci se nacházejí vzhledem k protiepidemickým opatřením jen na hlavní tribuně.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – M. Dostál, Köstl, Jindřišek (C), J. Kovařík – Hronek, Ljovin, Květ, Fulnek – Keita, Puškáč.
Náhradníci: Valeš – Bartek, Koubek, V. Novák, Nový, Necid, Chramosta.
Trenér: Klusáček

MFK Karviná: Bolek – Santos, Šindelář (C), P. Buchta – Křapka, Mangabeira, Qose, Šehić – Nešický, Durosinmi, Čmelík.
Náhradníci: Drobek – Stropek, Svoboda, Mikuš, Jurásek, Siňavskij.
Trenér: Páník

Rozhodčí: Franěk – Caletka, Pečenka.
V loňské sezóně se ve vzájemných zápasech radovaly domácí týmy. Karviná zvítězila 2:1, klokani pak na svém stadionu 2:0.
Bohemians Praha 1905 (12. místo, 4 – 3 – 8, skóre 21:35, 15 bodů)
Fotbalisté Bohemians jsou na tom přeci jen lépe než Karviná. Ve středu budou mít ale co napravovat. V posledním ligovém kole totiž utrpěli ostudný debakl 0:6 na hřišti Plzně. Na sobotu tedy budou chtít svěřenci kouče Klusáčka zapomenout a naopak chtějí navázat na poslední domácí vystoupení, v němž přehráli 3:1 českobudějovické Dynamo. V Ďolíčku si klokani přeci jen počínají významně lépe než na venkovních stadionech. Jejich velkým problémem je defenziva – 35 inkasovaných gólů je společně s Pardubicemi a Teplicemi nejvíce v soutěži. Zelenobílí také nedokáží dohrát do zdárného konce dobře rozehrané duely. Již několikrát ztratili body v samotném závěru. Bohemians v Plzni doplatili i na absence v defenzivních řadách. Kromě dlouhodobě zraněného Hůlky scházeli také Krch, Bederka a Vondra a na stopera se tak musel ze zálohy přesunout veterán Josef Jindřišek. Uvidíme, zda se některý z marodů vrátí do sestavy už proti Karviné.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Bohemians – Jihlava 1:0 (MOL Cup)
Liberec – Bohemians 2:1
Chrudim – Bohemians 0:3 (příprava)
Bohemians – Č. Budějovice 3:1
Plzeň – Bohemians 6:0
MFK Karviná (15. místo, 0 – 5 – 10, skóre 14:28, 5 bodů)
Karviná nadále zůstává jediným týmem soutěže, který v tomto ročníku ještě nezvítězil. Body získala pouze za pět remíz. Nedávno ji navíc přibrzdil Covid, kvůli kterému si musela odložit dva ligové duely a samozřejmě také vypadla z tréninkového procesu. Poslední tři ligové zápasy svěřenci kouče Bohumila Pánika prohráli. Naposledy padli v sobotu na půdě Hradce, kde hráli od závěru první půle o deseti. Vyloučit se nechal záložník Túlio. Z venkovních stadionů si Karvinští dosud přivezli jediný bodík.

Posledních 5 zápasů Karviné:
Karviná – Slovácko 2:2
Slovácko – Karviná 3:1 po prodl. (MOL Cup)
Karviná – Liberec 1:2
Karviná – Ostrava 1:2
Hradec – Karviná 1:0
Všechny milovníky fotbalu vítám u dohrávky 13. kola FORTUNA:LIGY, v níž pražští Bohemians přivítají na svém stadionu ve vršovickém Ďolíčku Karvinou. Zápas byl z původního termínu odložen kvůli výskytu nákazy koronavirem v řadách hostujícího mužstva. Domácí klokani jsou v tabulce dvanáctí, Karviné patří předposlední patnáctá příčka. Hrát se tedy bude o velmi důležité body.