FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Slavia - 27. února 2022   15:00

Hr. Králové
90+1' Rybička (Kubala)
1:5
(0:4)
Slavia
2' Hromada   • 12' Lingr  (Jurásek) • 22' Tecl  (Olayinka) • 30' Tecl  (Masopust) • 71' Lingr  (Madsen)

Fendrich (27. Vízek) – Jakub Klíma, J. Král, Leibl – Mejdr, J. Kučera (83. Rybička), J. Rada (61. D. Doležal), Harazim (27. F. Novotný) – Kubala, Vašulín (83. Kodeš), Vlkanova (C).
Vízek – F. Čech, D. Doležal, Jurčenko, F. Novotný, Kodeš, Rybička.
Tomáš Klíma – Kamil Hájek, Martin Leška
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Mandous – Masopust, Ousou (72. Oscar), Kačaraba (34. Talovierov), Jurásek – Hromada (54. Samek), Holeš – Lingr, Madsen, Olayinka (72. Schranz) – Tecl (C) (72. Fila).
Kovář – Talovierov, Fila, Samek, Sor, Schranz, Oscar.
Mandous

SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 1:5. Mistr krutě trestal hrubky, po dvou mají Tecl a Lingr

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:13.
Je konec a z výhry se může radovat Slavia. Druhý poločas už byl o něco klidnější, nicméně i tak byly k vidění dvě branky. Za hosty na 5:0 zvýšil Lingr, jenž si tak v dnešním mači připsal dvě trefy. Votroci se na začátku nastavení dočkali alespoň čestného zásahu, o který se postaral Rybička. To už ale na rozdělení bodů vliv nemělo, a Pražané se tak opět vrátí na čelo ligové tabulky.
90+5'
90+4'
Po další velké chybě Hradce mohl přidat šestý gól Slavie Fila, jenž byl sám před bránou. Ideální moment pro zakončení ale prováhal a nakonec ani nevystřelil.
90+3'
Lingr odcentroval od levé lajny, ale na jeho nabídku nemohl nikdo v modrém doskočit.
90+2'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90+1'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Hradec Králové se v závěru zápasu dočkal kosmetické úpravy skóre. Vlkanova na sebe navázal dva soupeře a poté prostrčil balon na rozběhnutého Kubalu. Domácí křídelník pak našel ve vápně nikým nehlídaného PETRA RYBIČKU, jenž zblízka překonal Mandouse.
90'
Holeš se chtěl vydat dopředu, jenže Oscarova nahrávka byla velmi pomalá a míč pro sebe uzmul Kodeš.
89'
Vlkanova se řítil do šance, avšak ve vápně mu čistým skluzem balon odebral vracející se Talovierov.
88'
Fila sice udržel balon na útočné polovině, ovšem poté nedokázal přesně nahrát.
87'
Lingr vyvinul tlak na Kodeše, který byl vyhnán na vlastní polovinu a musel nahrát dozadu na Vízka.
86'
Jurásek se snažil přejít přes Mejdra, ovšem ten ho za sebe nepustil a navíc se jím ještě nechal faulovat.
85'
Vízek předvedl další nejistý zákrok a brána Hradce byla opět několik sekund prázdná. Naštěstí pro domácí se ale nikdo v modrém neodhodlal ke střele.
84'
Do konce utkání zbývá zhruba deset minut a Slavia drží velmi komfortní náskok. Uvidíme, zda udrží čisté konto.
83'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Petr Rybička.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Daniel Vašulín, přichází Petr Kodeš.
82'
Výborně to udělal Madsen, jenž tělem odmítl Kučeru a poté roztáhl hru na Masopusta.
81'
Oscar chtěl přenést hru na Juráska, avšak pas mu vůbec nevyšel a míč zamířil na tribunu.
80'
Masopust prováhal ideální moment pro přihrávku a pak už mu nezbylo nic jiného než zapojit do hry gólmana Mandouse.
79'
Hosté vysoko napadali a Fila nakonec donutil Leibla k nepřesné rozehrávce, která skončila u Holeše.
78'
Mejdr pronikl k malému vápnu, ale spoluhráče nenašel
78'
Mejdr se uvolnil na křídle a poté postupoval do vápna. Jeho přízemní střela však byla hodně slabá a Mandous si připsal rutinní zákrok.
77'
Holeš teď velmi dobře vystoupil a předskočil Vašulína, ke kterému se tak míč nedostal.
76'
Oscar si chtěl narazit s Juráskem, ale jejich spolupráci narušil připravený Mejdr.
75'
Následný roh už tak nebezpečný nebyl, míč totiž odhlavičkoval do bezpečí na přední tyči stojící Holeš.
74'
Vlkanova poslal do vápna hodně nepříjemný centr a Jurásek měl co dělat, aby odkopl balon před dobíhajícím Novotným.
72'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Daniel Fila.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Aiham Ousou, přichází Oscar.
72'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Ivan Schranz.
71'
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia se i tak opět prosazuje a přidává pátý hřebíček do hradecké rakve. Olayinka vyvezl míč od postranní čáry a poté nahrál Madsenovi. Ten okamžitě posunul balon na volného ONDŘEJE LINGRA, který nekompromisní pumelicí pod břevno nedal Vízkovi šanci.
69'
Hosté ve druhém poločase hodně polevili. Uvidíme, zda utkání v tomto vlažnějším tempu také dohrají.
68'
Lingr byl nedovoleně atakován Kučerou a Slavia bude zahrávat standardní situaci.
67'
Votroci se rychle dostali přes střed hřiště a Kučera pak posunul míč na Novotného. Jeho následné zakončení bylo sice hodně prudké, avšak do brány se nevešlo.
66'
Novotného dělovka z úhlu netrefila Mandousovu bránu
66'
Samek hledal vzduchem Olayinku, avšak pas mladého středopolaře skončil až u Vízka.
65'
Jan Král je očividně otřesen, ovšem jeho zranění by nemělo být vážné.
64'
Vízek vyběhl mimo vápno a při odehrání balonu sestřelil svého spoluhráče Krále. Ten je momentálně v péči lékařů.
63'
Kučerova střela zpoza vápna zamířila nad břevno
63'
Vlkanova rozehrál standardku Hradce velmi špatně, neboť jeho centr skončil u Mandouse.
62'
Žlutou kartu dostává Daniel Samek (SK Slavia Praha).
62'
Kubala si posunul balon na pravačku a vypálil zpoza šestnáctky, ale bránu netrefil.
61'
Kubalův halfvolej prosvištěl vedle brány
61'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází David Doležal.
60'
Žlutou kartu dostává Ondřej Lingr (SK Slavia Praha).
59'
Kučera statečně bojoval se dvěma protihráči a nakonec si vykoledoval faul na svou osobu.
58'
Olayinka namazal Vašulínovi a ten se pak řítil do brejku. Celou situaci ale uspěchal, a Slavia se tak bez problémů ubránila.
57'
Jakub Klíma se vydal dopředu a chtěl rozjet akci Hradce, jenže jeho nahrávku na Mejdra vystihl Talovierov.
56'
Na zemi zůstal na chvíli ležet také Tecl, nicméně jeho zdravotní problém by neměl být vážnějšího ražení.
55'
Vlkanova poslal do vápna prudký centr, který na přední tyči lehce tečoval Vašulín. Jeho zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.
54'
Vlkanovova tečovaná střela zapadla vedle Mandousovy brány
54'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Daniel Samek.
53'
Hromada po odehrání balonu špatně došlápl a poté byl ošetřován. Uvidíme, zda bude muset trenér Trpišovský udělat druhou vynucenou změnu.
52'
Stejného prohřešku se dopustili také hosté, v postavení mimo hru se zapomněl Tecl.
51'
Slibně se rozvíjející akci Hradce Králové zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, v ofsajdu se totiž nacházel ofsajd.
50'
Na centr Vlkanovy si naskočil Vašulín, jenž však pod tlakem nezakončil přesně.
49'
Mejdrův centr z pravé strany propadl až k Novotnému, jehož rána z první byla zblokována na roh.
48'
Tecl se snažil probít do pokutového území, ale proti dvěma soupeřům neměl šanci uspět.
47'
Leibl poslal k zemi Lingra a hlavní sudí mu dal jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutou kartou.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém dějství.
46'
Je za námi první poločas a hráči odchází do kabin za stavu 0:4 z pohledu domácích. Sešívaní byli od úvodního hvizdu velmi aktivní a svého soupeře vůbec nešetřili. Skóre otevřel už ve druhé minutě Hromada, který se prosadil střelou zpoza vápna. Druhý gól přidal ve dvanácté minutě Lingr a následně se dvakrát trefil Tecl. Votrokům se naopak vůbec nedařilo zaměstnávat obranu Slavie, která tak má zatím velmi snadnou práci.
45+3'
45+2'
Kučera se chtěl prosadit na levé straně, avšak Talovierov mu čistým skluzem balon vypíchl.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Rohový kop Masopusta si ve vápně hledal Talovierov, nicméně míč k němu kvůli zásahu Vízka nedoputoval.
44'
Olayinka chtěl nastartovat Tecla, avšak toho ve sprinterském souboji předčil Leibl.
43'
Hradečtí v posledních minutách vysoko napadají, nicméně hosté s tím zatím ví rady.
42'
Vlkanova se probíjel do šestnáctky, ale při snaze udělat si prostor se dopustil útočného faulu.
41'
Ousou nepřesně rozehrál a měl velké štěstí, že Novotnému nevyšel první dotek. Následně ho totiž o míč obral Hromada.
40'
Díky šťastnému odrazu se domácí vydali do přečíslení. Ke střele se nakonec dostal Kubala, jenž však z dobré palebné pozice Mandousovu svatyni překopl.
39'
Ousou odrazil míč jen ke Kubalovi, který přestřelil bránu
39'
Modří hrají ve velké pohodě a ani se nikam neženou. Nyní sledujeme jejich poklidnou kombinaci na vlastní polovině.
38'
Novotný přišel o balon a poté musel stáhnout k zemi Lingra, který by jinak šel do protiútoku.
37'
Mejdr se zjevil za obranou Slavie, nicméně pomezní rozhodčí si všiml, že se v době přihrávky Rady nacházel v ofsajdu.
36'
Nabídka Vlkanovy však nebyla vůbec dobrá, balon totiž v pohodě odvrátil Tecl.
35'
Nově příchozí Talovierov se hned dopustil nedovoleného zákroku, po němž budou mít domácí standardku z poměrně solidní pozice.
34'
Kačaraba musel být kvůli zranění odnesen na nosítkách
34'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Taras Kačaraba, přichází Maxym Talovierov.
34'
Kačaraba byl nakonec odnesen na nosítkách a je jasné, že v utkání pokračovat nebude.
33'
Vízek vyběhl do prázdna a Tecl ho překonal! 0:4
33'
Ještě před jeho rozehráním ale dojde k ošetření Tarase Kačaraby, jenž má nějaké problémy s levou nohou.
32'
Vašulín dobře podržel balon před vápnem a pak vybojoval pro Hradec rohový kop.
30'
Votroci jsou na ručník! Po faulu na Holeše měla Slavia standardní situaci, kterou rozehrál Masopust. Jeho nabídku si v pokutovém území našel STANISLAV TECL, jenž využil špatného vyběhnutí brankáře Vízka a hlavou nasměroval míč do brány.
29'
Žlutou kartu dostává Jakub Kučera (FC Hradec Králové).
28'
Po zákroku na Olayinku se na hřišti strhla menší mela, kterou ale rychle rozehnal sudí Klíma. Vše se obešlo bez karetních trestů.
27'
Fendricha už po 27 minutách vystřídal v bráně Vízek
27'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Vilém Fendrich, přichází Patrik Vízek.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Štěpán Harazim, přichází Filip Novotný.
27'
Juráskova nabídka mířila do dobrého prostoru, avšak Fendrich si míč ze vzduchu stáhl pro sebe.
26'
Hromada si chytře pokryl míč a donutil k faulu Mejdra. Sešívaní budou zahrávat volný přímý kop.
25'
Lingr rozehrál roh Pražanů na přední tyč, kde se nacházel Tecl. Ten se ale přes Krále k balonu nedostal.
24'
S dalším střeleckým pokusem přispěchal Holeš, jenž pořádně protáhl Fendricha.
22'
Fendrichovu hrubku potrestal Tecl, 0:3!
22'
Po obrovské chybě brankáře Fendricha přidává Slavia třetí gól! Gólman Hradce Králové se ocitl mimo šestnáctku a při snaze rozehrát trefil nohu Olayinky. Nigerijský křídelník pak poslal míč do vápna na STANISLAVA TECLA, který už měl jednoduchou práci.
22'
Ten se Koubkově družině nepovedl a naopak hosté mohli jít do brejku. Dobrý návrat však předvedl Kučera, jenž nedovolil Lingrovi kvalitně rozehrát.
21'
Vlkanova se protáhl po křídle a poté získal pro svůj tým první rohový kop v tomto utkání.
20'
Tecl při snaze udělat si prostor fauloval Krále, takže Hradec bude rozehrávat.
19'
Rada se odhodlal ke střele z velké dálky, ale jeho pokus zablokoval obětavý Holeš.
18'
Olayinka obral o míč Kučeru a poté vypálil zpoza šestnáctky. Fendrich však jeho ránu jen kontroloval, neboť balon zamířil nad bránu.
17'
Olayinkova nebezpečná rána prosvištěla nad břevnem
17'
Právě kapitán domácích si vzal na starost rozehrávku a jeho centr nebyl vůbec špatný, nicméně obrana Slavie si poradila.
16'
U postranní čáry byl faulován Vlkanova a Hradec Králové bude mít k dispozici standardní situaci.
15'
Madsen si chtěl narazit s Lingrem, ovšem pas dánského fotbalisty byl nepřesný a balon zamířil do autu.
14'
Vašulín to v souboji s Masopustem přehnal s důrazem a následně mu byl odpískán nedovolený zákrok.
13'
Hlavní sudí si ještě nechal celou situaci přezkoumat u videa, nicméně to žádné porušení pravidel neodhalila. Branka tedy platí.
12'
Krásnou kombinaci zakončil Lingr, 0:2
12'
Sešívaní se rychle dostávají do dvoubrankového vedení! Hosté velmi snadno překonali střed hřiště a před pokutovým územím roztáhl Tecl hru na sbíhajícího Juráska. Ten okamžitě poslal balon do vápna a našel na zadní tyči ONDŘEJE LINGRA, jenž pohodlně zakončil do poloprázdné brány.
11'
Po sérii několika osobních soubojů byl odpískán faul Radovi, takže Slavia bude moct v klidu rozehrát.
10'
Masopust si nyní vůbec neporozuměl s Teclem a po jejich neshodě bude Fendrich odkopávat od brány.
9'
Madsen chtěl prostrčit balon na Lingra, ale jeho nahrávku vystihl Leibl.
8'
Kubala z otočky po dlouhém autu pálil do Mandouse
8'
Na druhé straně střílel z otočky Kubala, jenže jeho pokus zamířil přesně do míst, kde se nacházel Aleš Mandous.
7'
Holešova povedená pumelice z halfvoleje minula bránu
7'
Král odvrátil Masopustův centr jen k Holešovi a ten okamžitě pálil. Rána mu ale nesedla, takže Fendrich ani nemusel zasahovat.
6'
Jurásek hledal rozběhnutého Lingra, ovšem toho dokázal pokrýt Jakub Klíma.
5'
Leibl se vydal dopředu a chtěl se probít po lajně, nicméně Masopust mu nic nedovolil.
4'
Své defenzivní úkoly si teď splnil Tecl, jenž se vrátil s Radou a na obranné polovině hostů ho odzbrojil.
2'
Hromadova střela zpoza vápna zapadla za Fenricha, 0:1
2'
Slavia se už ve druhé minutě ujímá vedení! Ve středu hřiště se srazili dva hráči Hradce Králové a míče se pak zmocnil JAKUB HROMADA. Ten si jej pak připravil na střelu a zpoza vápna prostřelil marně se natahujícího Fendricha.
2'
Kačaraba se dostal pod tlak napadajícího Vašulína a pomoct mu musel Hromada, který po přiťuknutí ukrajinského stopera přenesl hru na druhou stranu.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Úvodní rozehrávku obstarali fotbalisté Slavie, kteří budou hrát v modrých dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílou sadu.
1'

FC Hradec Králové: Fendrich – Jakub Klíma, J. Král, Leibl – Mejdr, Kučera, J. Rada, Harazim – Kubala, Vašulín, Vlkanova (C).
Náhradníci: Vízek – F. Čech, D. Doležal, Jurčenko, F. Novotný, Kodeš, Rybička.
Trenér: Miroslav Koubek

SK Slavia Praha: Mandous – Masopust, Ousou, Kačaraba, Jurásek – Hromada, Holeš – Lingr, Madsen, Olayinka – Tecl (C).
Náhradníci: Kovář – Talovierov, Fila, Samek, Sor, Schranz, Oscar.
Trenér: Jindřich Trpišovský

Rozhodčí: Tomáš Klíma – Kamil Hájek, Martin Leška.
SK Slavia Praha

Slavia se od začátku tohoto ročníku opět pohybuje v těch nejvyšších patrech ligové tabulky. Momentálně se nachází na první příčce, nicméně Plzeň, která ma stejně bodů, je pozadu jen kvůli horšímu skóre. Ani Pražané neměli ideální vstup do jara, neboť úvodní dvě soutěžní utkání roku 2022 prohráli. V posledních týdnech se ale Trpišovského družina vrátila do formy, kterou potvrdila i v Evropské konferenční lize. Tam dvakrát vyzráli na turecké Fenerbahce a následný los jim jako dalšího soupeře přiřkl LASK Linec.
FC Hradec Králové

Votroci se na podzim prezentovali velmi kvalitními výkony a díky tomu přezimovali v horní části tabulky. Vstup do jara jim však nevyšel ideálně, ze tří zápasů totiž vytěžili jen dva body. Naposledy v rámci východočeského derby změřili síly s Pardubicemi a byla z toho bezbraková plichta. Koubkova družina je sice na sedmém místě, nicméně i tak živí naděje na senzační účast v pohárové Evropě. Po výhře nad Bohemians se totiž prokousala do semifinále, kde na ní čeká Slovácko.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu čtyři zápasy české nejvyšší soutěže a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Hradce Králové se Slavií. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.