FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Olomouc - 5. února 2022   15:00

Jablonec
49' Kratochvíl (Pilař)
1:0
(0:0)

Hanuš – Libor Holík, Martinec, V. Kubista, Zelený – Malínský (80. Černák), Kratochvíl, Hübschman (C), Houska (87. Štěpánek), Pilař (80. Vaníček) – Silný (70. V. Kadlec).
V. Hrubý – Štěpánek, Vaníček, D. Ikaunieks, V. Kadlec, Nykrín, Černák.
Hocek – Arnošt, Pečenka.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Stejskal – Chvátal, Beneš, Jemelka, Zmrzlý – Breite (83. Poulolo), Spáčil – Navrátil (64. Daněk), Růsek, Zifčák (55. Jakub Matoušek) – Chytil (64. P. González).
Trefil – Daněk, P. González, Jakub Matoušek, Poulolo, Vepřek, Slaměna.
Stejskal

SESTŘIH: Jablonec – Olomouc 1:0. Rozhodl Kratochvíl, záchranář Zelený a debut Kadlece.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Na těžkém terénu je dobojováno, Jablonec uhájil těsný náskok a zdolal Sigmu 1:0! Oba týmy si vytvořily několik velkých šancí, ale ujala se jediná – z kopačky Miloše Kratochvíla ve 49. minutě. Pro Severočechy se jedná o veledůležité tři body na start jarní části.
90+3'
90+3'
Centr Juraje Chvátala do početného chumlu hráčů ovšem přinesl jen útočný faul jednoho z olomouckých hráčů. Tohle už pro Jablonec vypadá dobře.
90+3'
Na standardní situaci jde do pokutového území Jablonce i gólman Stejskal!
90+2'
David Štěpánek (JAB) dohrál Matouška a vysloužil si žluté napomenutí.
90+1'
Přihrávka na Václava Kadlece byla příliš dlouhá, Jan Stejskal bude rozehrávat od své brány. Olomouc musí spěchat.
Nastavují se tři minuty!
90'
Útočná faul Olomouce, hosté budou muset o balon znovu bojovat.
89'
David Štěpánek krásnou kolmicí do pokutového území našel Kadlece, ale vzrušení bylo zbytečné. Píská se totiž postavení mimo hru.
88'
Jablonečtí se drží na útočné polovině. Sigma už proti nim musí více vystupovat, čas se totiž olomouckým fotbalistům už výrazně krátí.
87'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází David Houska, přichází David Štěpánek.
86'
Hráči Sigmy se snažili vyrovnat po centru Jakuba Matouška
86'
Hosty dělily centimetry od vyrovnání. Krásný centr Jakuba Matouška z pravé strany hlavou mírně lízl Antonín Růsek a míč skončil na tyči!
85'
Sigma se přes autová vhazování postupně přibližuje k pokutovému území.
84'
Stoper Vít Beneš se na závěrečné minuty vydal víceméně na hrot útoku. Pro jabloneckou defenzivu jeho přítomnost určitě nebude nic příjemného.
83'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Florent Poulolo.
82'
Michal Černák využil svých sil a vydal se s míčem sám do otevřené obrany Hanáků. Ke střele se nakonec nedostal, i když to pro něj už v jednu chvíli vypadalo slibně.
81'
Tečovaný centr Ondřeje Zmrzlého se stal snadnou kořistí gólmana Hanuše.
80'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Malínský, přichází Michal Černák.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Antonín Vaníček.
79'
Tomáš Malínský si parádním prvním dotekem chtěl poslat míč okolo Zmrzlého, který měl s rychlonohým záložníkem co dělat.
77'
Kadlec v šanci, skvěle zasáhl Stejskal
77'
Olomouc přežila téměř už klinickou smrt a zůstává ve hře o body. Hanáci okamžitě vycítili příležitost a okupují útočnou polovinu.
76'
Po rohu zapracoval na malém vápně skvěle Tomáš Hübschman a Václav Kadlec pak z metru mohl výrazně přiblížit Jablonec ke třem bodům. Jan Stejskal ovšem předvedl fantastický zákrok a pokazil domácímu debutantovi radost!
75'
Tomáš Malínský přihrál do pokutového území Václavu Kadlecovi, před kterým míč odehrál Radim Breite na rohový kop.
74'
Juraj Chvátal sám před brankářem přestřelil bránu
74'
Obrovská šance Sigmy! Kryštof Daněk prostrčil balon do šestnáctky na Juraje Chvátala, který sám před Hanušem z mírně ostřejšího úhlu razantní pravačkou těsně přestřelil bránu.
72'
Aktivní teď byli znovu Jablonečtí. Odražený míč nicméně trošku svým odrazem překvapil Tomáše Hübschmana.
71'
Juraj Chvátal to udělal velmi dobře a ještě nebezpečně nacentroval. Přízemní centr odvrátil David Houska, Olomouc pokračuje v tlaku.
70'
Václav Kadlec střídá Jana Silného
70'
Domácí kouč Petr Rada hodně nelibě nesl, že mu rozhodčí střídání nepovolil dříve, ačkoliv byl už míč jednou v zámezí. Inkasuje za to žlutou kartu, což se nelíbí jabloneckým fanouškům.
70'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Václav Kadlec.
68'
Hanáci teď utahují šrouby a drží se pro Jablonec nebezpečně blízko pokutovému území.
67'
Sigma sportovně zakopla míč, protože na hřišti zůstal v křečích ležet Jan Silný. Nejprve se ho ujal Tomáš Hübschman, následně k němu míří i zdravotníci.
66'
Ondřej Zmrzlý z levé strany prudce nacentroval a Jakub Matoušek dokázal i v těžké pozici míč ještě hlavou sklepnout. Další důležitý obranný zákrok má na kontě Jaroslav Zelený.
65'
Jan Silný přihrál za velké vápno Václavu Pilařovi, který si balon hodil na pravačku a zkusil to technicky ke vzdálenější tyči. Míč prolétl asi metr a půl mimo svůj plánovaný cíl.
64'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Kryštof Daněk.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Pablo González.
63'
Olomouc se snaží něco vymyslet na útočné polovině, Severočeši ji zatím nepouštějí od autové lajny.
62'
Jan Silný v pokutovém území znovu uplatnil svoji zarputilost a dokonce to z ostrého úhlu zkusil levačkou. Míč ale netrefil čistě.
61'
Miloš Kratochvíl s pořádnou vervou napadal Víta Beneše a srazil jeho rozehrávku do autu.
59'
Možnost Sigmy vyrovnat, opět musel zaskakovat Jaroslav Zelený
59'
Jan Navrátil z levého okraje pokutového území připravil šanci Ondřeji Zmrzlému, který si míč prvním dotekem zpracoval a druhým ho poslal přes vybíhajícího Jana Hanuše. Severočechy dnes už podruhé zachránil v roli zastupujícího brankáře Jaroslav Zelený, který balon odkopl těsně před brankovou čárou!
58'
Antonín Růsek si nebral servítky s Pilařem a zastavil jeho akci hned v zárodku. Domácí budou rozehrávat na své obranné polovině.
57'
Jablonec se po menším extempore znovu vrací k aktivní hře a drží se na útočné polovině.
56'
Jakub Matoušek hned po svém příchodu pořádně rozvířil vody, když střet se Zeleným doprovodil tak hlasitým zvukovým doprovodem, že to muselo být slyšet až na druhé straně Ještědu. Jaroslav Zelený (JAB) pak protihráči pořádně vyčinil a prohlédl si žlutou kartu.
55'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Jakub Matoušek.
54'
Vít Beneš úplně neodhadl Kubistův nákop a Kratochvíl se ještě dostal k míči. Už byl však v hodně těžké pozici a nezvládl odcentrovat.
52'
Svěřenci Petra Rady jsou i dál při chuti, Olomouc je teď hodně opařená.
51'
Kratochvíl znovu v šanci
51'
Stejná spolupráce znovu! Pilař opět parádně sklepl pro Kratochvíla, který si balon tentokrát zpracoval. Pak vypálil jen do prostoru, kde stál brankář Stejskal.
49'
Miloš Kratochvíl ránou z voleje zařídil vedení Severočechů 1:0.
49'
Jablonec právě vstřelil branku!
Severočeši jsou za aktivní vstup do druhého poločasu po zásluze odměněni. Centr z pravé strany dolétl až na Václava Pilaře, který v souboji dokázal míč hlavou sklepnout k penaltovému puntíku. Tam se do střely z voleje opřel MILOŠ KRATOCHVÍL a nechytatelnou pravačkou rozvlnil síť.
49'
Václav Pilař se pokusil o ránu z voleje, která mu nesedla. Beneš pak ve vápně uhlídal Silného.
47'
Kratochvíl s Breitem pak po vzájemném střetu zůstali ležet na hřišti, oba se však do hry vrátí.
46'
Libor Holík mohl mohl hlavou zařídit změnu skóre!
46'
Jablonec do druhé půle vstoupil aktivně. Václav Pilař se protáhl do pokutového území a centroval pod sebe. Míč projel mimo dosah jabloneckých hráčů, ale Tomáš Malínský ho hned vracel zpátky do ohně a Miloš Kratochvíl ve skvělé pozici jen těsně nedosáhl na balon, protože mu ho odkopl protihráč.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
Po první půli platí stav 0:0, o zajímavé šance ale nouze nebyla. Olomouc se dokonce prosadila, jenže gól Chytila odvolal VAR. Jablonečtí si to nejzajímavější nechali až na závěr poločasu, ani jednu ze dvou velkých šancí nicméně neproměnili. Těsně před tím je naopak při Navrátilově střele zachraňoval Zelený.
45+1'
45'
Ještě jedna tutovka domácího celku! Do olomoucké šestnáctky přilétl centr z levé strany a na malém vápně vyplaval úplně volný Libor Holík, který v pádu hlavičkoval. Jan Stejskal ovšem jeho zakončení dokázal skvěle vyrazit!
44'
Spolupráci Silného a Kratochvíla překazila obrana
44'
A velká šance také na druhé straně. Jan Silný si udržel Beneše za zády a ťukl míč proti noze Miloše Kratochvíla, jehož střelu těsně před malým vápnem skvěle zblokoval právě Vít Beneš.
43'
Šance Jana Navrátila, za brankáře zaskočil Zelený
43'
Centr od rohového praporku proskákal celým jabloneckým pokutovém územím. Do odraženého míče se pak opřel Jan Navrátil, který propálil brankáře Hanuše. Ještě za ním ovšem zakročil Jaroslav Zelený!
41'
Libor Holík vsedě odehrál balon alespoň do zámezí, hosté budou mít rohový kop.
40'
Jan Navrátil předal míč na střed Pavlu Zifčákovi, který zvedl hlavu a ještě zkoušel hledal ke vzdálenější tyči nabíhajícího Breiteho, kterému chyběly dva kroky.
39'
Tomáš Hübschman trošku otálel s centrem a nakonec byl míč z jeho kopačky moc dlouhý. Jan Stejskal bude vykopávat od brány.
38'
Jablonec po delší době vyrazil do trošku otevřenější defenzivy. Škoda pro domácí, že přihrávka Silného na osu hřiště nebyla přesná.
37'
Antonín Růsek zblízka nastřelil do obličeje Libora Holíka, což muselo v téhle zimě být hodně nepříjemné. Holík také byl trošku otřesený, bude ale v pořádku.
36'
Juraj Chvátal každopádně centroval. A byl to dobrý míč, Vít Beneš se k hlavičce nedostal jen díky výbornému zákroku jednoho z jabloneckých hráčů.
35'
David Houska podrazil aktivního Chytila a Olomouc má k dispozici zajímavou standardní situaci. Pravák už by z takové pozice mohl i střílet.
34'
Už to vypadalo, že by se Jan Navrátil mohl po dlouhém nákopu řítit do šance. Jaroslav Zelený se s ním ovšem výborně vrátil.
33'
Tomáš Malínský sprintoval, co to šlo, ale na míč prodloužený Silným na hřišti nedosáhl. Hanáci budou vhazovat na své obranné půlce.
32'
Následuje pasáž plná nepřesností.
30'
Centr se Olomouckým vůbec nevydařil, jenže balon se do pokutového území hned vrátil a Mojmír Chytil se po něm natáhl ve skluzu. Zákrok si tentokrát připisuje Jan Hanuš.
29'
Vojtěch Kubista (JAB) podrazil pronikajícího Spáčila a je z toho první žlutá karta. Olomouc bude rozehrávat standardku z dobré pozice pro centr.
27'
Zmatek před jabloneckým brankářem, hlavičku Růska zlikvidoval Hanuš.
27'
Jan Silný se za pokutovým územím nerozpakoval a přestože mohl ještě posouvat na Pilaře, jako správný útočník to vzal na sebe. Jan Stejskal jeho levačku mířící do středu brány chytil.
26'
Pavel Zifčák podržel míč v pokutovém území a přihrál pod sebe na Ondřeje Zmrzlého, jemuž střela nevyšla. Paradoxně tím však našel hlavu Antonína Růska, který prudký balon trkl ke své smůle přímo do rukavic Hanuše!
23'
Mojmír Chytil proměnil první šanci Sigmy, po rozhodnutí VARu branka neplatila
23'
Už to vypadalo, že Olomouc půjde do vedení, ale gól neplatí! Po centru Navrátila se hezkým volejem trefil Mojmír Chytil a rozhodčí po kontrole systému VAR branku neuznává. Z tribuny těžko říct, co bylo příčinou. Skóre každopádně zůstává 0:0.
21'
Václav Pilař skvěle potáhl míč středem. Tečovaný centr Libora Holíka pak skončil na kopačce Davida Housky, který pálil levačkou a ránu na poslední chvíli zblokoval Václav Jemelka. Míč poté proskákal jen těsně okolo tyče!
20'
Jan Hanuš chtěl rozehrát doprava na Martince, jenže ten to nečekal a Olomouc bude vhazovat.
19'
Jan Silný se nepohodl s Malínským a adresoval mu moc dlouhou přihrávku. Po sympatickém úvodu zejména ze strany Jablonce se zápas mění spíše v boj.
18'
Jednalo se o Antonína Růska, který už stojí na nohou a vypadá to, že bude moci pokračovat.
17'
Proti druhému rohovému kopu Jablonce se olomoucká obrana pořádně zapotila
17'
Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na hřišti a míří k němu zdravotníci.
16'
Vít Beneš se úplně nedohodl s brankářem Stejskalem a odkopl před ním míč na roh. Po centru Housky bylo v olomoucké šestnáctce veselo, Pilař se jen těsně nedostal k míči.
15'
Hra je teď hodně rozkouskovaná, ani jednomu týmu se nedaří kombinovat.
13'
První střelecký pokus si připsala také Olomouc. Za hranicí šestnáctky si balon na pravačku připravil Pavel Zifčák, technický obstřel ale neprovedl úplně podle svých představ a minul bránu.
12'
Jaroslav Zelený se dostal k míči a z dvaceti metrů to levačkou zkusil přímo na branku. Razantní střela prolétla vysoko nad břevnem.
11'
Juraj Chvátal si pořádně zahrával na vlastní obranné polovině a Václav Pilař mu vzal míč. Obranným odkopem se poté prezentoval pozorný Vít Beneš.
10'
Martincova hlavička mířila do středu brány
10'
Roh rozehrál Houska nakrátko a centroval až Pilař. K hlavičce se hezky dostal Jakub Martinec, mířil ale přímo do středu brány.
9'
Václav Pilař vybojoval roh.
8'
Jablonečtí se zprava protlačili do vápna, jenže ani na několik pokusů nedokázali protlačit míč do předbrankového prostoru.
7'
Antonín Růsek se natahoval po přetaženém centru z pravého okraje pokutového území. Nohou ho vracel někam na penaltu, kde zasáhl Tomáš Hübschman.
6'
Jan Silný do toho hned od první minuty pořádně šlápl. Teď se ukázkově vracel s Breitem, jenže pak ho atakoval nešetrným skluzem. Rozhodčí vše řeší domluvou.
4'
Severočeši měli k dispozici standardku, kterou rozehrál David Houska. Mnohem nebezpečnější byl centr, který vzápětí přiletěl z druhé strany od Holíka. K odraženému míči se dostával Martinec, ale ve spěchu vystřelit nedokázal.
3'
Jiří Spáčil si skvělý prvním dotekem zpracoval balon a se Zeleným těsně za zády doklopýtal až do pokutového území. Tam už proti přesile o míč přišel.
2'
Jaroslav Zelený dlouhou přihrávkou oslovoval Miloše Kratochvíla, jenže tomu nevyšlo zpracování a míč končí v autu. Na tahu jsou teď Hanáci.
1'
Zápas vykopli jablonečtí fotbalisté. Jan Silný se hned zapojil do akce, když na levé straně posunul míč pro Kratochvíla. Domácí budou vhazovat.
1'
Vzhledem k vydatné sněhové nadílce v průběhu týdne není hřiště v úplně nejlepším stavu, ale v rámci možností odvedli jablonečtí trávníkáři skvělou práci. Aktuálně dokonce svítí sluníčko.

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, Martinec, V. Kubista, Zelený – Malínský, Kratochvíl, Hübschman (C), Houska, Pilař – Silný.
Náhradníci: V. Hrubý – Štěpánek, Vaníček, D. Ikaunieks, V. Kadlec, Nykrín, Černák.

SK Sigma Olomouc: Stejskal – Chvátal, Beneš, Jemelka, Zmrzlý – Breite, Spáčil – Navrátil, Růsek, Zifčák – Chytil.
Náhradníci: Trefil – Daněk, P. González, Jakub Matoušek, Poulolo, Vepřek, Slaměna.

Rozhodčí: Hocek – Arnošt, Pečenka.
SK SIGMA OLOMOUC

Hanáci jsou na tom lépe, ani jejich desáté místo však není nic, s čím by v klubu panovala spokojenost. Příprava se jim vydařila, ze šesti duelů hned pětkrát zvítězili. Povedený byl zejména turnaj na Maltě, kde přejeli dánský Aalborg a rakouský Tirol (oba 3:0), Trnavu mezitím přestříleli 3:2.

V olomouckém kádru se toho přes zimu moc nezměnilo. Několik hráčů se vrátilo z převážně druholigových hostování a nový příchod zaznamenala Sigma pouze jeden, když se po třech letech ze Slovácka vrátil záložník Jan Navrátil. Do Karviné naopak zamířil hostovat Jan Látal. V prvním vzájemném utkání si Olomouc na Jablonec vyšlápla 4:0, bude bodovat i venku?
FK JABLONEC

Severočeši za sebou mají mizerný podzim, z devatenácti zápasů vyhráli pouze tři a v tabulce se krčí až na čtrnáctém místě. Tradiční pohárový účastník se tedy na jaře bude muset dívat hlavně pod sebe. V přípravném období si připsal průměrné výsledky. S Lokomotivem Moskva uhrál cennou remízu 1:1, ale naopak překvapivě nestačil třeba na druholigovou Duklu (2:3) nebo gibraltarský Lincoln (1:2).

Zajímavější ale byla jablonecká zima z hlediska přestupů. Do jarní poloviny sezóny totiž půjde se zbrusu novým útokem! Právě v ofenzivě se zelenobílí na podzim hodně trápili, tak uvidíme, jestli se novým tvářím bude dařit. Útočníci Martin Doležal s Tomášem Čvančarou kádr opustili, přišli naopak Jan Silný a Václav Kadlec. První jmenovaný bude chtít navázat na skvělou produktivitu z druholigové Líšně, někdejší velký talent Kadlec by zas rád znovu nastartoval kariéru, ke které se vrátil po vleklých zdravotních problémech.
Poprvé v novém kalendářním roce vítám všechny fotbalové fanoušky u sledování FORTUNA:LIGY. Jarní část startuje už na začátku února a 20. kolo nabídne také souboj Jablonce s Olomoucí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.