FORTUNA:LIGA - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Pardubice - 31. října 2021   15:00

Jablonec
10' Čvančara (Doležal)
1:1
(1:1)
Pardubice
30' Tischler

Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (80. Malínský), Považanec (71. Hübschman), Kratochvíl, Pilař (71. Smejkal) – Čvančara (74. Nešpor), Doležal (C) (80. Vaníček).
Vajner – Vaníček, Hübschman, Malínský, Smejkal, Surzyn, Nešpor.
Batík – Leška, Podaný
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
2440 diváků
Boháč – D. Kostka, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Chytil (77. Červ), Tischler, S. Šimek (46. Beran), Cadu – P. Černý (55. Huf).
Markovič – Halász, Beran, Lee, Červ, Huf, Lupač.

SESTŘIH: Jablonec - Pardubice 1:1. Oba týmy prodloužily čekání na výhru

Konec zápasu! Ve druhé půli k vidění gól nebyl a tak oba týmy berou bod za remízu 1:1. Gólový účet zápasu načal už v desáté minutě Tomáš Čvančara, který proměnil souhru s Doležalem v gól. Domácí měli další slibné příležitosti, ty ovšem neproměnili. Hosté tolik ložených gólových šancí neměli, i tak jim ale remízu vystřelil Emil Tischler.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:11.
90+3'
90+3'
Dominik Kostka ještě v poslední minutě nastavení chtěl vysunout Hufa, nejblíže k balónu ale měl Jan Hanuš.
90+2'
Volný kop Jana Kroba prodlužoval jeden z domácích hráčů, nakonec se k balónu dostal brankář Marek Boháč.
90'
Nastavují se tři minuty.
90'
Lukáš Červ se před vápnem dostal k zakončení, střelou ale trefil jen před ním stojícího obránce.
89'
Domácí jsou v posledních minutách zápasu s míčem u pokutového území soupeře, zatím ale nedokázali znovu ohrozit bránu Boháče.
86'
Průnik Michala Berana přes střed hřiště byl neúspěšný, zastavil ho Tomáš Hübschman. Zkušený záložník domácího týmu si ovšem pomohl faulem.
84'
Po přihrávce Malínského centroval před bránu Libor Holík. Míč z jeho kopaček hledal Martina Doležala, ten se k němu nedostal. Navíc byl proti kapitánovi Jablonce odpískán ofsajd.
83'
Martin Toml nakopl míč dopředu směrem na Davida Hufa. Jeho stoperský protějšek Vojtěch Kubista se dostal k balónu, ten odehrál pouze do zámězí.
81'
Cadu se dostal s míčem do pokutového území Jablonce, tam ho ale tvrdým, avšak čistým, skluzem zastavil Jan Krob.
80'
Tomáš Malínský se ihned po příchodu na hřiště dostal k míči. Krátce za polovinou hřiště vystřelil a chtěl překvapit Marka Boháče, dalekonosná střela nakonec skončila na břevně!
80'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Antonín Vaníček.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Tomáš Malínský.
77'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Lukáš Červ.
77'
Hra je nyní přerušena, u pokutového území totiž po souboji s Martinem Šejvlem zůstal na trávníku ležet Martin Doležal.
76'
Tomáš Smejkal se na levém křídle dostal k přihrávce, nakonec ale i on byl přistižen v ofsajdu. Odkopávat tedy bude Marek Boháč.
74'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází Martin Nešpor.
73'
Útočné snažení Davida Hufa je zastaveno hvizdem rozhodčího, který signalizuje ofsajdové postavení.
71'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Tomáš Hübschman.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Tomáš Smejkal.
71'
Jablonec z ničeho nic mohl skórovat! Po centru z levé strany zakončoval Martin Doležal. Ten měl před sebou poloodkrytou bránu, tu ovšem trestuhodně minul!
70'
Václav Pilař chtěl nastartovat Dominika Pleštila, balón ale letěl nad domácího křídelníka a tak se k míči nedostal.
69'
Hostující kapitán Jan Jeřábek vybojoval míč na útočné polovině, nebezpečí pro bránu Jablonce to ale zatím neznamená.
66'
Po narážečce s Hufem centroval z levé stany Michal Beran. Na míč si v pokutovém území naskočil Cadu, ten zamířil nad bránu.
66'
Ve druhé půli dnešního zápasu dělají hráči Jablonce chyby, které v prvním poločasu nedělali. Kvůli tomu nemají svěřenci Petra Rady takovou územní převahu.
65'
Jablonečtí získali míč na polovině hřiště a šli do přečíslení tři na dva. Miloš Kratochvíl z levé strany hledal centrem Dominika Pelštila, toho míč přeletěl.
62'
Už to vypadalo, že Pleštil prováhal ideální moment pro centr. Nakonec to ale tak nebylo a na zadní tyči zakončoval Václav Pilař, Boháč vyrazil na roh.
60'
Po volném kopu Cadua Pardubice bránu Jablonce neohrozily, ovšem nadále zůstávají u balónu. Ten nyní drží až gólman Boháč.
59'
Cadu si ve středu pole až příliš předkopl balón. Jakub Považanec ho ale netakticky fauloval a tak hosté zůstanou u míče.
57'
Domácí hráči se dostali od své brány konstruktivně. Přihrávku na dlouhou nohu ale dostal na pravé straně Pleštil a ten o míč přišel.
55'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.
54'
Pardubice rozehrály volný kop zajímavě. Po přihrávce Tischlera Poslal míč do pokutového území Jan Jeřábek, Toml ale nedokázal zakončit.
53'
Pardubice šly do protiútoku středem. Míč měl Michal Beran, kterého zastavil zatažením za dres Tomáš Čvančara (FK Jablonec). Střelec domácí branky dostává žlutou kartu.
52'
Na druhé straně to hosté zkusili z dálky. Po přihrávce Kostky zakončoval zpoza pokutového území Michal Beran, jeho střela levačkou skončila vysoko nad.
50'
A další gólovka Jablonce! Akce pokračovala a po odrazu v pokutovém území se k hlavičce se dostal Čvančara. Ten zamířil mezi tři tyče, Boháč reflexivním zákrokem drží Pardubice nad vodou!
50'
Tomáš Čvančara skvělou přihrávkou našel náběh Dominika Pleštila. Ten se dostal za záda obránce a šel sám na Marka Boháče, ten ho vychytal!
49'
Poprvé v utkání se u míče představil Michal Beran. Ten prokázal své umění a na levé strany vysunul Čelůstku, jeho centr v klidu lapil do náruče Jan Hanuš.
47'
Po kolmé přihrávce dopředu sklepával Pavel Černý balón do strany. Tam byl Dominik Kostka, ten ale byl v ofsajdu a tak nemohl hrát.
46'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Samuel Šimek, přichází Michal Beran.
46'
Po první půli je skóre mezi Jabloncem a Pardubicemi nerozhodné. Domácí šli do vedení už v desáté minutě po trefě Tomáše Čvančary, Pardubáci ale vyrovnali z ničeho nic po tečované střele Emila Tischlera. Jablonec jinak měl územní převahu, další branku ale přidat nedokázal.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Krob je dnes velmi aktivní směrem dopředu, jeho finální přihrávka na Pilaře ale nebyla přesná. Následuje odkop od brány.
42'
Fotbalisté v zelenobílém v posledních minutách mají velkou převahu, zatím ale další gólovou šanci neměli. Čvančara chtěl po střetu se Šejvlem penaltu, ta se ale nepíská.
41'
Jan Jeřábek si připsal další nedovolený zákrok. Skluzem fauloval Miloše Kratochvíla a může být rád, že neuviděl v rukou rozhodčího druhou žlutou kartu.
39'
Po faulu Kostky na Pilaře měli domácí hráči další standardku. Tu zahrával znovu Jan Krob, centr na malé vápno odvrátil Jeřábek.
37'
Jablonečtí rozehrávali roh. Jeho exekuce se ujal Jan Krob, centr ale přeletěl všechny v pokutovém území. Pilař ovšem vrátil balón do šestnáctky a právě Krob vystřelil z voleje, Marke Boháč si připsal úspěšný zákrok.
35'
Na polovině domácího týmu se uvolnil Cadu. Jeho přihrávku obdržel Samuel Šimek, jeho pokus o zpracování do pohybu nebyl úspěšný.
33'
Jan Krob se na levém křídle dostával k centru, ukázkovým skluzem ho ovšem zastavil Mojmír Chytil. Ten může být rád dvojnásob, po jeho zákroku se nakonec bude odkopávat od brány.
30'
Pardubice právě vstřelily branku!
Hosté z ničeho nic srovnávají skóre! Do odraženého míče před pokutovým územím udeřil EMIL TISCHLER, jehož střelu tečoval přesně k tyči Libor Holík!
29'
Po centru Jana Kroba zakončoval na přední tyči Miloš Kratochvíl, jeho hlavička přeletěla bránu.
28'
V rohu hřiště Tomáš Čelůstka zablokoval centr Dominika Pleštila, ovšem použil k tomu svou ruku. Domácí tak mají volný kop.
27'
Jan Jeřábek (FK Pardubice) se po ztrátě Chytila snažil dostat k míči, přitom ale fauloval Čvančaru. Jablonec měl výhodu, po jejím skončení uviděl kapitán Pardubic žlutou kartu.
25'
Cadu si u postranní čáry narazil s Tischlerem a hledal Mojmíra Chytila. Ten má sice dlouhé nohy, na tuto přihrávku ale nedosáhl ani on.
23'
Tomáš Čvančara si v pokutovém území hledal prostor a dělal si zálusk na druhou trefu, po zatažení za dres obránce je ale proti němu odpískán útočný faul.
21'
Hosté to zkoušeli kombinačně po pravé straně. Mojmír Chytil chtěl z jednoho dotyku posunout na Jeřábka, to se mu nepovedlo. Nepřesní ale byli i domácí, Pardubice tak mohou útočit.
20'
Znovu byl u míče na levé straně Pilař. Ten šajtlí hledal jednoho z nabíhajících spoluhráčů, na poslední chvíli dokázal kopačkou zasáhnout Toml.
17'
Jablonečtí dokázali získat balón zpět ještě na útočné polovině. Z levé strany si ho na střed naváděl Václav Pilař, jeho přihrávka ale našla pouze hráče v bíločerveném.
15'
Ke střele z dálky napřáhl hostující záložník Samuel Šimek, jeho pokus ale neohrozil Hanuše.
13'
Blesková akce domácího celku! Dominik Pleštil byl na konci přihrávky na pravé straně. Následně hledal před bránou svého kapitána, Martin Doležal se sice k balónu dostal, střelu z první ovšem poslal nad břevno!
12'
Fotbalisté Pardubic mohli útočit po pravé straně, autové vhazování ale skončilo na odkopu od brány.
10'
Jablonec právě vstřelil branku!
Domácí se po necelých deseti minutách dostávají do vedení! Spolupráci domácích útočníků načal Čvančara. Tomu patičkou vrátil míč Martin Doležal a TOMÁŠ ČVANČARA následně přesnou střelou překonal Marka Boháče! Asistence: Martin Doležal.
7'
Pardubický gólman Marek Boháč musel poprvé zasahovat. Po akci na levém křídle střílel Čvančara, jeho přízemní zakončení nenadělalo brankáři žádné problémy.
6'
Václav Pilař na levé straně prošel přes Tischlera, následně ale narazil na Dominika Kostku. Domácí hráč ale vybojoval alespoň aut.
4'
Poprvé se vydali dopředu i hráči Jablonce, neúspěšná akce po pravé straně ale končí odkopem od brány Marka Boháče.
2'
Po útoku Pardubic středem hřiště přišla tečovaná střela, po které hosté zahrávali rohový kop. Před bránu poslal míč Cadu, spoluhráče ale nenašel.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Pleštil, Považanec, Kratochvíl, Pilař – Čvančara, Doležal (C).
Náhradníci: Vajner – Vaníček, Hübschman, Malínský, Smejkal, Surzyn, Nešpor.

FK Pardubice: Boháč – D. Kostka, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Chytil, Tischler, S. Šimek, Cadu – P. Černý.
Náhradníci: Markovič – Halász, Beran, Lee, Červ, Huf, Lupač.

Rozhodčí: Batík – Leška, Podaný.
Pardubice jsou jeden bod pod svým dnešním soupeřem. Na 14. místě mají na Jablonec ztrátu čtyř bodů. Po povedené nováčkovské sezóně se Východočeši v aktuální sezóně hledají, v lize čekají na výhru už sedm zápasů.

Pardubáci dnes nastoupí na hřišti, na kterém se představily vloni v lize úplně poprvé. Tehdy zvítězil Jablonec 1:0 díky trefě Roberta Hrubého, který aktuálně působí ve Zlíně. Právě se Zlínem hrály Pardubice v posledním kole a získaly jeden bod. Mohly mít všechny tři, to by ovšem Brazilec Cadu musel proměnit pokutový kop.
V dnešním utkání proti sebe nastoupí dva týmy, kterým se v posledních týdnech vůbec nedaří. Domácí Jablonec je na 13. místě s pouhými jedenácti body. Tým Petra Rady navíc působí ve skupině Evropské konferenční ligy, ve které se aktuálně nachází na druhém místě.

Skrze všechny soutěže čeká Jablonec na výhru už šest zápasů. Od té doby v lize padl v derby s Libercem a naposledy s Plzní, připsal si také dva body za remízy 2:2 s Hradcem a Budějovicemi. Stejným výsledkem remizovali zelenobílí také v posledním evropském utkání, na domácí půdě získali bod s dánským Randers FC.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 13. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Jablonec a FK Pardubice. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.