FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Pardubice - 20. dubna 2022   18:00

Karviná
3' Papadopulos (Bartošák) • 70' P. Buchta  • 87' Durosinmi (Qose)
3:2
(1:1)
Pardubice
4' P. Černý  (F. Čihák) • 56' Červ  (Jeřábek)

Bajza – Mikuš, P. Buchta, S. Dramé (58. Stropek), Šehić (68. Čmelík) – Jursa (46. Túlio), Ndiaye (58. Qose) – Siňavskij (46. Durosinmi), Zorvan, Bartošák – Papadopulos (C).
Ciupa – Stropek, Qose, Túlio, Čmelík, Svoboda, Durosinmi.
Radina – Hrabovský, Vyhnanovský.
Městský stadion Karviná, Karviná
1215 diváků
Markovič – D. Kostka, F. Čihák, Hranáč, Pojezný – Jeřábek (C) – Patrák (88. Mareš), Červ, Solil, Jakub Rezek (67. Huf) – P. Černý (75. L. Matějka).
Letáček – T. Čelůstka, Mareš, L. Matějka, Huf, Lupač, Cadu.

SESTŘIH: Karviná – Pardubice 3:2. První výhru doma zařídil Durosinmi

Dnešní prohra odsunula Pardubice na předposlední místo. Východočeši i přes porážku mají před startem nadstavby sedmibodový náskok na Karvinou, se kterou budou hrát v nadstavbě doma v Ďolíčku.
Karviná poprvé v sezóně zvítězila na vlastním stadionu a bere z dnešního duelu důležité tři body za výsledek 3:2. Karvinští ve druhé půli tahali za kratší konec po gólu Červa, ale po příchodu Qoseho a Čmelíka začala úřadovat ve vzduchu. Nejprve vyrovnal po centru Túlia Buchta a v závěru využil centr Qoseho Durosinmi, který je autorem všech tří karvinských vítězných gólů Slezanů v této sezóně.
90+6'
90+6'
Žlutou kartu obdržel také trenér Páník.
90+6'
Domácí mají výhodu přímého kopu a snaží se co nejvíce natáhnout čas.
90+5'
Nákop před šestnáctku Karvinští ubránili, navíc Pardubičtí faulovali na své polovině.
90+5'
Bartošák tvrdě fauloval na útočné polovině a i on dohraje zápas se žlutou kartou.
90+4'
Vypadalo to na slibnou akci Karviné, Qose přihrál míč na levou stranu do volného prostoru Čmelíkovi, ale ten zamířil k rohovému praporku, aby zdržoval čas.
90+2'
Po faulu na Bartošáka protestoval pardubický kapitán Jeřábek a uviděl žlutou kartu.
90+1'
Druhá půle bude prodloužena minimálně o pět minut.
90'
Marešův centr do pokutového území domácí obrana odvrátila a rozjela rychlou akci, která skončila faulem na Zorvana. Fauloval Mareš a i on se musí smířit s podmíněným trestem v podobě žluté karty.
90'
Mareš vybojoval svou aktivitou rohový kop.
89'
Střelec gólu Durosinmi uviděl žlutou kartu za faul u postranní čáry.
88'
Trenér Novotný poslal na trávník Mareše, který nahradil Patráka.
87'
Karviná právě vstřelila branku!
Slezané jdou do vedení! Qose našel na přední tyči hlavu nabíhajícího RAFIA DUROSINMIHO, který hlavou usměrnil balón do levé části brány – 3:2!
87'
Zajímavou střelou z levé strany se prezentoval Čmelík, jeho pokus lehce nad trávníkem vyrazil brankář Markovič vedle brány!
86'
Durosinmi sklepl míč na hranici šestnáctky pro Papadopulose, ten se z první odhodlal ke střele, ale trefil jen bránícího hráče, od kterého balón zamířil k brankáři Markovičovi.
85'
Trenér Krejčí protestoval po faulu na Papadopulose a uviděl od rozhodčího Radiny žlutou kartu.
84'
Po přihrávce Jeřábka zkusil vystřelit zpoza šestnáctky Solil, ale jeho levačka nebyla dostatečně razantní a přesná. Míč se pouze dokoulel vedle branky.
83'
Čmelík prokázal svou rychlost a rychlý brejk Patráka stihl zneškodnit ještě před pokutovým územím.
82'
Možnost dát vítězný gól si připravili i domácí, pálil Mikuš
82'
Šance střídá šanci! Mikuš vlétl z levé strany až k penaltovému bodu, vystřelil, ale jeho střelu jeden z bránících hráčů srazil na roh.
81'
Další dobrá šance Pardubic, zpětná přihrávka Solila z levé strany našla Patráka, ale míč po jeho teči prolétl jen kousek vedle pravé tyče.
80'
Karel Pojezný v šanci, Bajza míč vyrazil mimo branku
80'
Pojezný se rozběhl od středové čáry z levé strany až do pokutového území, po cestě si vyměnil míč s Hufem a následně vystřelil po zemi na bránu, brankář Bajza míč nohama vyrazil mimo branku.
79'
Rohový kop Qoseho Pardubičtí přežili bez úhony, Karviná vyvezla míč daleko od pokutového území soupeře.
78'
Dobrá akce Karviné končí rohovým kopem.
77'
Čmelík hledal dlouhým centrem z levé strany v pokutovém území Túlia, ale ten byl dobře tísněn soupeřem a po míči dostatečně nevyskočil.
76'
Právě vystřídaný Lukáš Matějka mohl zajisit vedení
76'
Patrák našel centrem na levou stranu Matějku, který zkoušel zakončit z voleje, ale střelu poslal o zem do míst, kde byl gólman Bajza.
75'
Pardubičtí trenéři reagují na vyrovnávací gól střídáním. Útočníka Černého nahradil Matějka.
73'
Pardubickou akci zastavil ofsajd, tu karvinskou po levé straně nepřesná přihrávka. Míč má Markovič.
70'
Petr Buchta protlačil míč do sítě a srovnal na 2:2
70'
Ve Slezsku je vyrovnáno! Centr Marka Túlia našel na zadní tyči PETRA BUCHTU, jeho první střelu vyrazil brankář Markovič pouze před sebe, na dorážku stejného hráče už byl krátký – 2:2!
69'
Mikušův nákop do šestnáctky odkopl Čihák na rohový kop.
68'
Poslední střídání na straně Karviné. Do hry zamířil Čmelík, místo na lavičce zaujal krajní obránce Šehić.
67'
Zorvan hledal centrem z pravé strany Durosinmiho, ale neuspěl. Karvinští na chvíli zůstali u míče, jenže Mikuš ztroskotal při průniku do pokutového území na soupeři.
67'
Trenérské duo Novotný – Krejčí se rozhodlo vystřídat, Rezka nahradil Huf.
66'
Dlouhý míč propadl před šestnáctku k Bartošákovi, který se mezi dvěma bránícími hráči odhodlal ke střele, ale prudkou ránu poslal vedle levé tyče.
62'
Parádní zákrok Markoviče proti dělovce Túlia
62'
Durosinmi prošel po pravé straně kolem Čiháka, následně vyslal krásnou přihrávku na hranici vápna, odkud vypálil Túlio. Brankář Markovič předvedl vynikající zákrok a střelu vyrazil vedle brány!
58'
Na trávníku zůstal ležet obránce Dramé, který po ošetření opouští trávník na nosítkách. Jeho místo zaujme Stropek. Další změnou na karvinské straně byla výměna Qoseho za Ndiayeho.
56'
Lukáš Červ se na druhý pokus prosadil, 1:2 pro hosty
56'
Pardubice právě vstřelily branku!
A s Karvinou to nevypadá vůbec dobře! Pardubice zatlačily svého soupeře, Červovu střelu zpoza šestnáctky ještě bránící hráči zablokovali, k míči se dostal Jeřábek, nacentroval balón z levé strany do zadní části šestnáctky, kde se do míče opřel LUKÁŠ ČERV a poslal Východočechy do vedení 2:1!
54'
Lukáš Červ vyslal ránu z voleje, ta byla obránci zblokována
54'
Patrák rozehrál další roh, našel hlavu Jeřábka, ale od ní balón skončil vedle branky.
54'
Rohový kop na druhé straně. Míč od Rezka proskákal na hranici vápna k Červovi, ale jeho rána zamířila vedle rány. Byla však tečována, proto Pardubice budou zahrávat další roh.
52'
Přímý kop Karviné, ale Bartošákova střela z pětadvaceti metrů letěla zhruba tři metry od levé tyče.
49'
Ndiaye fauloval Červa na útočné polovině a na chvíli zastavil hru.
48'
Dramé přišel o míč ve středu pole a musel faulovat soupeře, který by zamířil na karvinskou branku. Od rozhodčího Radiny uviděl žlutou kartu.
46'
Karvinský trenér udělal o přestávce dvě změny, V šatně zůstali Siňavskij a Jursa, místo nich přišli Durosinmi a Túlio.
46'
V souboji dvou nejhorších týmů Fortuna:Ligy jsme neviděli špatný fotbal. Možná za to může i gólový začátek, kdy na trefu Papadopulose odpověděl Černý. Na góly z úvodní pětiminutovky už hráči nenavázali, přesto byly k vidění další šance. Uvidíme, co nám hráči nabídnou ve druhé půli.
45+1'
45+1'
Šehić zkoušel zaútočit levou stranou, ale jeho pas postrádal přesnost. Následoval dlouhý nákop na druhou stranu, průnik Černého, jenže přihrávka na Solila zamířila jen na paty pardubického záložníka.
45+1'
Hlavní rozhodčí přidá k prvnímu poločasu jednu minutu.
45'
Prudký Rezkův centr od rohového praporku prolétl pokutovým územím. O pár sekund později se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal Kostka, ale míč sotva dolétl k bránícímu Buchtovi.
44'
Dlouhý nákop ze středu pole získal v pokutovém území Patrák, jenže do skákavého míče píchnul svou kopačkou Bartošák a odvrátil situaci na rohový kop.
43'
Východočeši z rohového kopu zahrozili, ale Patrákova střela z levé strany minula branku.
42'
Šehićovi na polovině vypíchl míč Patrák, ten rázem běžel z pravé strany na branku, ale před šestnáctkou jej dohnal Ndiaye a zamezil tak gólové šanci soupeře. Rohový kop pro Pardubice.
41'
Hostující rohový kop nevyužili Černý z otočky mířil nad
41'
Rezek našel od rohového praporku na přední tyči Černého, který z otočky vystřelil vedle brány!
41'
Černý se v pravé části pokutového území snažil obtočit kolem Bartošáka, ale do karvinského hráče pouze nakopl míč. Rohový kop pro Pardubice.
39'
Bartošákův centr bránící Pardubičáci odhlavičkovali zpět za šestnáctku, druhý centr zamířil na hlavu Dramého, který pouze prodloužil míč k Markovičovi. Gólman Pardubic si doběhl pro skákavý balón.
38'
Rezek se zlobí na rozhodčího Radinu, poté co jeho kolega odmával faul na Mikuše. Rozhodčí celou situaci vyřešil bez osobního trestu.
37'
Bartošák dostal míč do levého rohu šestnáctky, ale odtud nedokázal vystřelit přes bránícího soupeře.
36'
Karviná se na chvíli dostala k ofenzivní akci, centr Mikuše z pravé strany mířil na Šehiće, ale k míči se dříve dostal pardubický hráč, který balón odhlavičkoval do bezpečných prostor.
35'
Za faul ve středu pole inkasoval žlutou kartu domácí Tomáš Jursa. Karvinský záložník vložil nohu do Červova odkopu.
34'
Karviná je v problémech! Další šanci zahodil Černý, který z bezprostřední blízkosti nastřelil karvinského brankáře!
33'
Bajza vychytal Rezka a poté i Solila
33'
Zajímavá příležitost Pardubic! Přízemní centr Patráka z levé strany vyrazil brankář Bajza před Černým pouze k Solilovi, který zkusil dorážet, ale karvinský gólman i tuto střelu dokázal zlikvidovat.
31'
Po Šehićových autech roli vhazujícího převzal Zorvan. Po jeho autu odcentroval do pokutového území Bartošák, ale tam se žádný z domácích hráčů k hlavičce nedostal.
31'
Pardubičtí hráči se ubránili, ale domácí zůstali u míče.
30'
Nákop Ndiayeho z pravé strany odhlavičkoval Hranáč do autu. Šehić bude vhazovat míč do pokutového území.
28'
Rezkův centr se od karvinských hráčů odrazil za šestnáctku, kde se opřel do míče Patrák, ale jeho ránu zblokovali karvinští hráči.
27'
Další rohový kop pro Pardubice, poté co jeden z obránců odstavil tělem i nohou od míče Rezka.
27'
Karviná rohový kop přežila a míří na soupeřovu polovinu hřiště.
26'
Se střelou Vojtěcha Patráka pod břevno si Bajza poradil
26'
Zajímavá akce Pardubic! Patrák dostal čas a prostor pro průnik středem, zpoza šestnáctky se rozhodl vypálit a brankář Bajza vytáhl nepříjemnou střelu letící do horní poloviny brány nad břevno.
24'
Bartošák rozehrál míč do středu šestnáctky, kde byla připravena obrana Pardubic. Pár sekund na to střílel zpoza šestnáctky těsně nad zemí Bartošák, ale Markovič míč chytil.
23'
Karvinští získali rohový kop, Zorvan zkoušel proniknout pravou stranou do pokutového území, ale neuspěl.
21'
Hranáč odcentroval míč z levé strany na zadní tyč, kam si chtěl doběhnout brankář Bajza, ale byl faulován Černým.
20'
Pardubice se dostaly u nepříjemného napadání soupeře a vyrazili do protiútoku tři na tři. Bohužel pro ně Rezek zkazil přihrávku na Černého.
19'
Kostka zkoušel přihrávku Solila sklepnout ramenem k Černému, ale balón mu utekl do autu.
19'
Nepřesný pas Solila prolétl kolem hráčů až do zámezí. Míč rozehraje odkopem z pětky brankář Bajza.
17'
Rezek našel na zadní tyči Solila, ten se dostal k hlavičce, ale míč pouze usměrnil dál od branky.
17'
Pardubice budou zahrávat rohový kop, přičinil se o to Solil, který na pravé straně šestnáctky nakopl míč do soupeře.
16'
Nepovedený nákop Šehiće z pravé strany končí pouze u brankáře Markoviče.
14'
Spolupráce Bartošák Papadopulos další gól nepřinesla
14'
Bartošák rozehrál rohový kop na přední tyč, kam si naběhl od branky Papadopulos a hlavou usměrnil míč těsně nad břevno!
14'
Siňavskij vybojoval rohový kop svým průnikem po pravé straně.
13'
Přetažený centr Bartošáka mířil na Papadopulose, ale karvinský útočník na zadní tyči nedokázal akci zakončit. Míč končí v autu.
12'
Tempo zápasu trochu opadlo, Pardubičtí zkoušejí projít před branku Karviné kombinačně, ale centry do vápna nekončí gólovou situací.
10'
Penalta se nepíská, hra pokračuje odkopem brankáře Markoviče.
9'
Zajímavý moment na karvinské straně, centr do šestnáctky vyboxoval brankář Markovič na hranici vápna, míč se dostal k Papadopulosovi, který po střetu s protihráčem upadl. Rozhodčí komunikuje s kolegy u videa.
8'
Pardubičtí měli výhodu přímého kopu. Po přetaženém centru se odražený míč dostal k Čihákovi, jeho střelu zblokovala karvinská obrana, pokus Patráka ze střední vzdálenosti zneškodnil brankář Bajza.
6'
Mikuš hledal skákavým balónem před brankou Zorvana, ale rázným odkopem situaci vyřešil jeden z pardubických obránců. Domácí hráč se k míči nedostal.
4'
Rychlá odpověď hostů, Pavel Černý vyrovnal na 1:1
4'
Rychlá odpověď východočeského celku! Červení zakombinovali s míčem před šestnáctkou, Čihák přihrávkou na levou stranu vysunul PAVLA ČERNÉHO, který střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal na 1:1!
3'
Papadopulos svým šestým gólem otevřel skóre
3'
Domácí jdou do vedení! Z levé strany odcentroval do pokutového území Bartošák, na centr si ve vápně naběhl MICHAL PAPADOPULOS a míč hlavičkoval do prázdné brány, neboť brankář Markovič vyběhl až za karivnského útočníka a na míč si nesáhl – 1:0!
2'
Pardubice se dlouho držely na míči, ale nakonec Černý si doběhl na míč z ofsajdové pozice.
1'
Pardubice udělaly na poslední chvíli jednu změnu v sestavě, Cadu zůstane pouze na lavičce, místo něj nastoupí Pojezný.

MFK Karviná: Bajza – Mikuš, P. Buchta, S. Dramé, Šehić – Jursa, Ndiaye – Siňavskij, Zorvan, Bartošák – Papadopulos (C).
Náhradníci: Ciupa – Stropek, Qose, Túlio, Čmelík, Svoboda, Durosinmi.
Trenér: Páník.

FK Pardubice: Markovič – D. Kostka, F. Čihák, Hranáč, Cadu – Jeřábek (C) – Patrák, Červ, Solil, Jakub Rezek – P. Černý.
Náhradníci: Letáček – T. Čelůstka, Mareš, L. Matějka, Huf, Lupač, Pojezný.
Trenér: Novotný.

Rozhodčí: Radina – Hrabovský, Vyhnanovský.
Karvinští v prvním vzájemném utkání byli blízko třem bodům, vedli o dva góly, ale Pardubice slibný náskok dorovnaly dvěma góly Tischlera. Za Karvinou se trefili Qose a Papadopulos.
Vítězství! Jen tříbodový zisk udrží Karvinou v myšlenkách na baráž. Porážka by znamenala minimálně desetibodovou ztrátu na ostatní soupeře před startem druhé části sezóny v podobě boje o záchranu.

Karvinským se letošní ročník vůbec nevydařil. Domácí fotbalisté ještě svým fanouškům nenabídli vítězný pocit na domácím stadionu a to je největší problém slezského celku. Karvinští v aktuálním ročníku zaznamenali pouze dvě vítězství – v Edenu proti Slavii a ve Vítkovicích proti Baníku.

Pardubice cestují na východ republiky s minimálním cílem neprohrát, ale vítězství by jim pomohlo v boji o přímou záchranu. Východočeši o víkendu urvali první výhru v roce 2022, když v Ďolíčku porazili Teplice a odsunuli je na předposlední místo.