FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Teplice - 2. dubna 2022   16:00

0:1
(0:0)
Teplice
67' Sejk  (Žák)

Knobloch – Koscelník, Gebre Selassie, Mikula (C), Mészáros – Havelka (71. Faško), Tiéhi – Ghali (63. Júsuf Hilál), Ch. Frýdek (71. Alijagić), Tupta (81. Rabušic) – Rondić (81. Višinský).
Vliegen – Faško, Michal, Alijagić, Júsuf Hilál, Rabušic, Višinský.
Proske – Kubr, Dresler; VAR: Štěrba, AVAR: Kotík
Stadion U Nisy, Liberec
Grigar (C) – Vondrášek (57. Knapík), Mohamed Tijani, Kučera – Hyčka, Jukl (84. Vobecký), L. Mareček, D. Boljevič (71. Prošek) – Žitný (71. Kodad) – Žák, Sejk (84. Ledecký).
Mucha – Kodad, J. Mareš, Ledecký, Knapík, Prošek, Vobecký.

SESTŘIH: Liberec - Teplice 0:1. Hosté utekli z barážových pozic díky Sejkovi

Je to tak. Hosté z Teplic vybojovali na stadionu U Nisy tři body za nejtěsnější možnou výhru 1:0. Tu jim vystřelil Václav Sejk, který usměrnil střelu spoluhráče Žáka po rohovém kopu mezi tři tyče mimo dosah brankáře Knoblocha. Liberec se sice tlačil za vyrovnáním, ale buďto mířil nepřesně nebo ztroskotal na brankáři Grigarovi. Teplice si tak odvážejí z Liberce všechny tři body za výhru 1:0. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne.
90+3'
90+3'
Koscelníkův centr obrana odvrací, a to je nejspíše konec.
90+3'
Tepličtí jsou velice blízko třem bodům.
90+3'
Michal Faško střílel zpoza vápna na dlouhou nohu vysoko nad.
90+2'
Po další minutě se Liberec dostává na útočnou polovinu.
90+1'
Tepličtí zkušeně drží míč u rohového praporku na útočné polovině.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Protiútok Sklářů zakončením taktéž neskončil, i když si o to akce po ose Prošek – Ledecký – Kodad říkala. Poslední jmenovaný ale promáchl, následně centroval po zemi Hyčka do rukavic Knoblocha.
88'
Domácí se ženou dopředu, ale už je velmi tlačí čas, a tak dělají chyby jako teď Faško, který nezvolil ideální řešení ve finální fázi.
87'
Rabušic se prosadil hlavou, jenže z ofsajdu
87'
Michael Rabušic hlavou překonal Tomáše Grigara, ale bohužel pro Liberec stál v ofsajdu.
86'
Po útočné akci domácích je tu další rohový kop.
85'
Ve vápně se srazili Rabušic, Kučera a Tijani. Balon skončil v autu. Rozhodčí ukazuje odkop od brány.
85'
Liberec bude mít k dispozici rohový kop.
84'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Václav Sejk, přichází David Ledecký.
84'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Robert Jukl, přichází Marek Vobecký.
83'
Domácí trenér Luboš Kozel chce udělat vše proto, aby jeho svěřenci dokázali alespoň vyrovnat. Zatím se jim to ale nedaří.
81'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Imad Rondić, přichází Denis Višinský.
81'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Michael Rabušic.
80'
Alijagič po zemi minu
80'
Také další útok Liberce končí střelou těsně vedle! Tentokrát pálil po zemi Denis Alijagić.
78'
Hyčka dostal krásný oblouček za obranu, ale nevyšel mu první dotyk a míč skončil v rukavicích Knoblocha. Jinak by to byla gólová příležitost.
76'
Michal Faško našel hlavu Júsufa. Bahrajnský útočník ale v záklonu hlavičkoval pouze nad sebe, kde si míč sebral brankář Grigar.
74'
Unikající Faško netrefil zařízení
74'
Velká šance Liberce! Tupta našel dokonalým míčem za obranu Michala Faška, který stíhán Hyčkou střílel na přední tyč. Síť sice rozvlnil, jenže pro smůlu Liberce pouze tu boční.
73'
Nový muž na hřišti Václav Prošek vybojoval pro hostující družstvo rohový kop. Z toho předchozího Teplice skórovali.
72'
Tupta zpoza šestnáctky přestřelil
72'
Střelecký pokus Ľubomíra Tupty ze střední vzdálenosti padal velmi rychle a jen těsně prosvištěl nad břevnem Grigarovy svatyně.
71'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Michal Faško.
71'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Denis Alijagić.
71'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Ladislav Kodad.
71'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Dejan Boljevič, přichází Václav Prošek.
69'
Sejkův tvrdý šlapák na Gebre Selassieho
69'
Žlutou kartu dostává hrdina předchozích okamžiků Václav Sejk (FK Teplice), který tvrdě šlapákem atakoval Gebre Selassieho.
67'
Sejk pozměnil směr Žákovi střely a otevřel skóre
67'
A je z toho gól! Teplice právě vstřelily branku!
Centr od rohového praporku spadl k Tomáši Kučerovi, který se štěstím našel Filipa Žáka. Jeho střelu na bránu ještě před obráncem usměrnil do sítě VÁCLAV SEJK a posílá hosty do vedení.
67'
Po obranném zákroku Gebre Selassieho bude následovat další rohový kop Teplic.
66'
Júsuf Hilál dobíhal přihrávku za obranu a od brankové čáry už nedokázal nacentrovat do hřiště.
64'
Centr Aloise Hyčky do pokutového území Liberce odvrátil Koscelník na rohový kop.
63'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází možná trochu překvapivě aktivní Ahmad Ghali, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
62'
Tupta střílel po zemi mimo
62'
Slovenský křídelník Tupta si navedl míč na pravou nohu a vystřelil na přední tyč, kterou přibližně o metr minul.
62'
Po krátkém ošetření může hra porkačovat.
61'
Na zemi zůstává ležet po pádu na záda Karol Mészáros a sudí Proske raději přerušuje hru.
60'
Ľubomír Tupta se sice dostal k zakončení, nicméně stál v ofsajdu.
59'
Václav Sejk už už napřahoval ke střele. Na poslední chvíli mu míč skluzem uzmul Havelka.
57'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Tomáš Vondrášek, přichází Jan Knapík.
57'
Koscelníkovi propadl míč mezi nohami a dostal se k Dejanu Boljevičovi. Teplický hráč však nemířil přesně.
54'
Tupta vyplaval sám, hosty zachránil výtečným zákrokem Grigar!
54'
Největší šance Liberce v utkání! Ahmad Ghali našel na levé straně úplně volného Tuptu, který tváří v tvář ztroskotal na brankáři Grigarovi. Ten včas vyběhl, zmenšil domácímu střelci úhel a míč nohou vyrazil.
52'
Hyčkova hlavička v tísni mířila mezi tři tyče. Dá se tak považovat za první zakončení teplických na bránu. Domácí brankář ale s tímto pokusem nemohl mít žádné problémy.
51'
Milan Knobloch vyboxoval centr letící do malého vápna.
50'
Po autovém vhazování vybojovali tepličtí další roh.
50'
Mészáros sice zastavil Hyčku, ale Teplice zůstanou u míče.
48'
Skláři vstoupili aktivně do druhé půle a Žák se málem dostal v pokutovém území k zakončení.
48'
Míč odvrátil z pokutového území Gebre Selassie.
47'
Teplice budou zahrávat svůj první rohový kop v zápase.
46'
Do druhého poločasu vstoupily oba týmy bez personálních změn.
46'
Rozhodčí Proske nenastavil ani minutu a ukončil tak první poločas, který branku nepřinesl. Na první velkou šanci si diváci museli počkat do 25. minuty, kdy vyrobil obrovskou hrubku domácí brankář Knobloch a Václav Sejk jej málem potrestal. Z brankové čáry míč vykopával Gebre Selassie. Poté začal být Liberec nebezpečnější. Největší šance měli Frýdek a Rondić. Střelu prvního jmenovaného tečoval mimo bránu Kučera. Druhý pokus pak vyrazil Grigar. Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
45'
45'
Ani tento útočný výpad Liberce nevedl k ohrožení Grigara. Ghaliho vysoký oblouček odhlavičkoval Tijani.
44'
Ruka Václava Sejka zastavuje útočnou akci Sklářů.
42'
Ghali našel Tuptu, ten napálil Kučeru
42'
Další zajímavá akce na straně domácího Liberce. Frýdek vyslal dopředu Ghaliho, ten našel za vápnem Tuptu, ale slovenský záložník trefil jen obránce před sebou. Asistent rozhodčího navíc zpětně mávl ofsajd právě Nigerijce Ghaliho, takže vzrušení bylo zbytečné.
40'
Ale také Filip Havelka našel svým centrem ze standardní situace pouze rukavice Grigara.
39'
Tomáš Vondrášek (FK Teplice) zastavil Koscelníka tvrdým skluzem a může být možná trochu rád, že vidí pouze žlutou kartu.
37'
Rondičovu koncovku vytěsnil Grigar mimo tři tyče
37'
První střelu na bránu si připisuje domácí Imad Rondić, který hezkou přešlapovačkou obešel protihráče a tvrdě vypálil. Zkušený Grigar se však zaskočit nenechal.
36'
Po více jak půlhodině hry jsme se tak dočkali zajímavější pasáže v utkání. Snad v tom budou hráči pokračovat.
34'
Ahmad Ghali dělá teplické obraně zatím největší problémy. Po centru Mészárose mohl skórovat hlavou na zadní tyči. Vondrášek však balon odhlavičkoval. V další akci se z levé strany protáhl do vápna, ale spoluhráče před bránou nenašel.
33'
Frýdkovu střelu tečoval Kučera na roh
33'
První zajímavá šance také na domácí straně! Ahmad Ghali si zasekl míč a přihrávkou do vápna našel z druhé vlny nabíhajícího Christiana Frýdka. Jeho pokus tečoval Tomáš Kučera nad břevno.
32'
Hra mezi vápny pokračuje. Ani tepličtí se teď nedostali do zakončení.
30'
Vondrášek zablokoval střelu, jenže možná rukou
30'
Koscelníkův pokus skončil na jednom z obránců ve žlutém.
29'
Teplická obrana je však zatím pevná a téměř neprostupná.
27'
Domácí se otřepali z předchozí situace a s míčem na kopačkách hledají cestu ke Grigarovi.
25'
Sejk vykoupal Knoblocha, na čáře ho zastoupil Gebre Selassie
25'
Obrovská hrubka Milana Knoblocha! Domácí brankář chtěl udělat kličku Sejkovi, který jeho pohyb přečetl a sebral mu míč. Jeho pokus z úhlu mířící mezi tři tyče musel z brankové čáry odkopávat Theodor Gebre Selassie a zachránil tak Liberec od inkasované branky.
24'
Žitného rána zamířila mimo
24'
První střelu v utkání zapisuje Žitný. Tento pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
24'
Jenže Frýdkův vysoký centr skončil pouze v rukavicích Grigara.
23'
Liberec chvíli obléhal pokutové území Teplic, až Koscelník vybojoval faul na svou osobu.
21'
Tohle bylo hodně laciné plácnutí o zem od domácího útočníka Rondiće. Bosenský hráč může být rád, že není dalším, kdo obdržel žlutou kartu, protože tato herecká vložka si o to skoro říkala.
20'
Následně stál Ahmad Ghali při další akci domácích v ofsajdu.
19'
Imad Rondić hledal při libereckém protiútoku rozeběhnutého Ghaliho, ale našel pouze stopera Teplic Tijaniho.
17'
Po první čtvrthodině hry můžeme říct, že sledujeme očekávaný soubojový fotbal, což dokládají už tři udělené žluté karty. Za to na gólové šance stále čekáme.
15'
Alois Hyčka (FK Teplice) ztratil míč a následně zezadu fauloval rozeběhnutého Mészárose. Je tak dalším hráčem, který si prohlédl žlutou kartu od hlavního arbitra.
14'
Ľubomír Tupta hledal po hezkém slalomu mezi hráči Rondiće. Vondrášek byl ale pozorný a míč odkopl.
13'
Už jsou to ale opět hráči v modrém, kteří mají míč na kopačkách.
11'
Skláři se dostávají postupně na polovinu Liberce a hledají cestu k domácímu brankáři.
9'
Na žluté karty je rychle srovnáno. Lukáš Mareček (FK Teplice) ji vidí za taktický faul na Rondiće, který se řítil do protiútoku.
8'
Žlutou kartu dostává Christ Joel Tiéhi (FC Slovan Liberec), který fauloval loktem do obličeje hostujícího Žáka.
6'
Ahmad Ghali dostal od Frýdka rychlou přihrávku za obranu. Tomáš Grigar si vyběhl až na hranici velkého vápna a těsně před libereckým křídelníkem míč skryl v rukavicích.
5'
Filip Žák se při napadání dostal za Gebre Selassieho. Toho zastoupil kolega z obrany Koscelník.
4'
Po rohovém kopu Christiana Frýdka domácí nezakončili, ale zůstávají u balonu.
3'
Po utkání se Slavií se hodně probíral trávník na stadionu U Nisy. Vypadá to, že hrací plocha je v trochu lepším stavu, ale stále vidíme mnoho písčitých míst bez trávy, hlavně v pokutových územích a před střídačkami.
2'
Tomáš Vondrášek zastavil Rondiće na polovině hřiště pouze za cenu faulu.
1'
Hyčkův centr do malého vápna si ze vzduchu stáhl domácí brankář Knobloch.
1'
Tepličtí ve žlutém rozehráli zápas úvodním výkopem.
1'

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Gebre Selassie, Mikula (C), Mészáros – Havelka, Tiéhi – Ghali, Ch. Frýdek, Tupta – Rondić.
Náhradníci: Vliegen – Faško, Michal, Alijagić, Júsuf Hilál, Rabušic, Višinský.
Trenér: Luboš Kozel

FK Teplice: Grigar (C) – Vondrášek, Mohamed Tijani, Kučera – Hyčka, Jukl, L. Mareček, D. Boljevič – Žitný – Žák, Sejk.
Náhradníci: Mucha – Kodad, J. Mareš, Ledecký, Knapík, Prošek, Vobecký.
Trenér: Jiří Jarošík

Rozhodčí: Proske – Kubr, Dresler; VAR: Štěrba, AVAR: Kotík.

FK TEPLICE – ZTRÁTA JARNÍHO „DRAJVU“?

Tepličtí fotbalisté se po podzimu krčili až na 15. pozici pouze s jedenácti body. Během zimní přestávky čekalo hlavního kouče Jiřího Jarošíka, který v minulosti v Liberci hrával a působil zde i jako asistent trenéra Holoubka, mnoho práce. Ovšem vypadá to, že se Teplice opravdu začaly pod trenérem, který přišel na konci září, zvedat. V jarní fázi již téměř zdvojnásobily zisk bodů z předešlých devatenácti kol a posunuly se na 14. příčku, přičemž na 12. Jablonec ztrácí pouze tři body.

Vše odstartovala těsná výhra 1:0 nad Bohemians, následovala překvapivá venkovní výhra nad Baníkem 4:2 a zisk důležitých bodů proti Karviné (1:0). Poté se jízda Teplic přeci jen přibrzdila. Po remíze 0:0 se Sigmou přišly tři porážky, dvakrát velmi těsné 0:1, a to proti Plzni a Slovácku. V posledním zápase Tepličtí nestačili na Hradec, se kterým prohráli 1:2, jedinou branku „Sklářů“ vstřelil Ledecký.

Situaci v tabulce jsme již nastínili, Teplicím jde o hodně a potřebují z každého zápasu vytěžit co nejvíce bodů, aby se vyhnuly sestupovým příčkám a případné baráži o setrvání v nejvyšší české soutěži. Tepličtí se podobně jako Liberec trápí v této sezóně v koncovce. Z celé ligy vyslaly nejméně střel (209) a i v počtu branek se řadí k nejhorším (26, o jednu méně než Liberec). Žlutomodří jsou naopak silní v počtu získaných balónů (třetí místo v lize s počtem 1547).

Nejlepšími střelci Teplic jsou se 4 brankami Jan Fortelný a Jakub Mareš. V počtu asistencí je na tom jednoznačně nejlépe Jan Fortelný (7, dělené třetí místo v lize). Nejvíce přihrávek do šance vyprodukoval Alois Hyčka (10). Tomáš Grigar v této sezóně vychytal čtyři čistá konta, jeho parťák Jan Čtvrtečka dvě.

FC SLOVAN LIBEREC – PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS I PROBLÉMY SE STOPERY

Hned pětice libereckých fotbalistů si plnila během přestávky své povinnosti v reprezentacích. Ovšem ani zbytek libereckého týmu nezahálel a pilně trénoval. Slovan navíc změřil během pauzy síly s druholigovými německými Drážďany. V kombinované sestavě, ve které dostali šanci i méně vytížení hráči a mladíci z B týmu, nakonec svěřenci trenéra Kozla podlehli Dynamu Drážďany 1:2.

Poslední ligové představení modrobílých nedopadlo úplně podle jejich představ. Libereckým se nepovedl vstup do zápasu a ve venkovním utkání proti Sigmě dostali ve 25. minutě gól. Přestože se Severočeši snažili celý zápas alespoň o vyrovnání, úspěšní nebyli a prohráli 0:1. Porážka znamenala propad na osmé místo, nicméně stále platí, že všechny celky ve středu tabulky od sebe dělí minimum bodů.

V posledním vzájemném zápase s Teplicemi se Na Stínadlech radovali liberečtí z vítězství 2:1. Ve 13. kole je rychle poslal do vedení Matoušek, který se trefil už ve druhé minutě. Za Teplice srovnal ještě v prvním poločase po nedůrazném bránění ve vápně Mazuch. Vypadalo to, že se oba týmy rozejdou nerozhodně, avšak ve třetí minutě nastavení se dokázal prosadit bosenský útočník Rondić, který rozjásal libereckou lavičku a zařídil Slovanu tři body.

Problémem pro liberecké trenéry bude poskládání obrany. V minulém zápase se totiž vykartoval Purzitidis (čtyři žluté karty) a chybět bude i obránce Štetina, který si odpykává trest za červenou kartu proti Slavii. Zraněný je i nadále Dominik Plechatý. Co ke komplikované situaci říká trenér Kozel? „Jak velkým problémem to bude, se ukáže až při utkání. Už i v posledním zápase v Olomouci jsme dva z nich postrádali... Měli jsme čtrnáctidenní pauzu, a tudíž čas se na to připravit. Doufám, že ty absence budou znát co nejméně. “V ofenzivě je situace lepší. K dispozici by měl být s pěti brankami nejlepší střelec Liberce Rabušic i nejlepší nahrávač, kterým je Christian Frýdek.

Po reprezentační přestávce se vrací fotbal na ligové trávníky. Na stadionu U Nisy se představí domácí Slovan Liberec, který přivítá soupeře z Teplic. Liberec poslední utkání před pauzou prohrál na hřišti olomoucké Sigmy 0:1. Teplice po dobrém vstupu do jarní části sezóny prohráli poslední tři utkání, ve kterých vstřelily pouze jediný gól. Kdo uspěje v tomto utkání?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.