FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Plzeň - 9. dubna 2022   16:00

Olomouc
66' Růsek (R. Hubník)
1:1
(0:0)
Plzeň
57' Beauguel  (Mosquera)

Macík – R. Hubník (C), Jemelka, Vepřek – Zahradníček (62. Chvátal), Greššák (83. Beneš), Breite, Navrátil (62. Zifčák), Daněk (62. Zmrzlý) – Chytil – Růsek (90+2. Slaměna).
Stejskal – Zifčák, Zmrzlý, Chvátal, Slaměna, Beneš.
Hocek – Hájek, Šimáček
Andrův stadion, Olomouc
Staněk – Libor Holík (77. Řezník), Santos, Hejda (C), M. Havel – J. Kopic (77. Trusa), Čermák (82. Káčer), Kalvach, Mosquera – Beauguel (77. P. Šulc) – Chorý.
A. Hruška – Pernica, Trusa, Potočný, Řezník, P. Šulc, Káčer.

SESTŘIH: Olomouc - Plzeň 1:1. Růsek obral lídra, šance pro Slavii

Zápas je u konce a radost z výsledku mají hlavně v pražském Edenu, neboť nyní ztrácí Slavia na svého soupeře v boji o titul jen dva body. O branky se dnes postarali hostující Beauguel a domácí Růsek.
90+4'
90+3'
Za protesty obdržel žlutou kartu domácí Chvátal.
90+3'
Nakonec hosté pouze vhazovali, nicméně branku Sigmy netrefili. Olomoučtí budou vhazovat.
90+3'
Hubník poslal k zemi Chorého, a tak hosté budou mít v závěru ještě jednu standardku.
90+2'
Dle gestikulace sudího se zákrok na Hubníka řešit nebude, respektive má sudí nejspíš informace od videa, že nešlo o faul.
90+2'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Patrik Slaměna.
90+1'
Nastavují se tři minuty. Hra stále pokračuje, možná se ale sudí ještě vrátí k momentu před brankou Plzně.
90'
Západočeši se k zakončení nedostali, olomoucká defenziva se poctivě vrátila.
89'
Po Hubníkově střetu chtěla Sigma penaltu
89'
V šestnáctce Plzně byl sražen Hubník, hra ale pokračuje a hosté míří dopředu.
88'
Jemelka odkopl míč od vlastní šestnáctky dopředu, kam zaběhl Chytil. Ten si následně oběhl i dva bránící hráče, kteří byli nuceni jej faulovat.
87'
Blíží se závěr duelu, který slibuje zajímavé momenty. Hosté se s remízou nesmíří.
86'
Dlouhý míč z obrany Plzně doletěl až k Macíkovi. Hubník pohlídal situaci, a tak neměl gólman Sigmy problém zakročit.
86'
Na přední tyči operovali jen hosté, kteří odvrátili nízko letící centr.
85'
Chvátal obdržel míč do běhu a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
84'
Chorý bez zájmu i míč trefil hokejovým bodyčekem Zifčáka. Olomoučtí budou rozehrávat z poloviny hřiště.
83'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Vít Beneš.
83'
Chytil svedl souboj s hostujícím Santosem, který byl úspěšnější a o míč jej připravil.
82'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Miroslav Káčer.
81'
Hraje se hlavně na polovině hřiště. Svalové problémy hlásí domácí Greššák.
80'
Růsek zkusil vypálit z velké dálky a branku soupeře vysoko přestřelil.
79'
Olomoučtí jsou na míči a začínají z vlastní poloviny.
78'
Kalvach poslal do šestnáctky zajímavý centr a už se zdálo, že někdo z hostů zakončí. V tom se ale vynořil Macík a míč zalepil v rukavicích.
77'
Tak i hosté využili první slot pro střídání hned trojice hráčů.
77'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Pavel Šulc.
77'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Matej Trusa.
77'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Libor Holík, přichází Radim Řezník.
75'
Ostrý skluz v podání hostujícího Čermáka a sudí okamžitě tasí žlutou kartu.
74'
Po rohovém kopu hosté sice zakončili, Macík ale byl na svém místě a zakročil.
73'
Macík tygřím skokem vyškrábl Mosquerův obstřel
73'
Mosquera dostal míč na půl kruh před šestnáctkou Sigmy a míč technickou ránou umístil k tyči. Macík ale povedeným zákrokem vyrazil na roh.
72'
Růsek dostal míč do střely, ovšem obránci Plzně rychle blokovali. Vzápětí Breite posunul na Zmrzlého, ale i on byl zastaven obranou soupeře.
71'
Santos našel volný prostor, do kterého poslal přízemní pas. Ke smůle hostujícího celku zde ale nebyl žádný náběh, takže míč skončil u Macíka.
70'
Kalvach poslal centr na Chorého, který hlavičkoval v předklonu. Míč skončil daleko od domácí branky.
69'
Kopic se na polovině hřiště dopustil nedovoleného zákroku, za který od sudího vyfasoval žlutou kartu.
68'
Hosté chtějí opět strhnout vedení na svou stranu. Centr do šestnáctky zkoušel z otočky zakončit Chorý, ovšem Hubník jeho pokus zblokoval. Další centr z levé strany sebral Macík.
66'
Růsek po rohu málem protrhl síť
66'
Olomouc právě vstřelila branku!
Vepřek poslal míč od rohového praporku na první tyč, kde jej jeden z domácích prodloužil za sebe na tu zadní. A právě sem si seběhl ANTONÍN RŮSEK, který propálil Staňka.
65'
A vzápětí Sigma vybojovala rohový kop.
65'
Chorý trefil v souboji Hubníka, hrát tak budou na polovině hřiště domácí.
64'
Zifčák se opřel do míče, ovšem napálil jen prvního obránce soupeře.
63'
Olomoučtí zavezli míč na útočnou polovinu, nicméně vážněji nezahrozili. Do šestnáctky se sice na chvíli podívali, ovšem Staněk mohl zůstat v klidu.
62'
Trenér Jílek chce hru oživit, a proto mění tři hráče na jednou.
62'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Ondřej Zmrzlý.
62'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Pavel Zifčák.
62'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Juraj Chvátal.
61'
Kalvach svůj centr přetáhl, vzápětí Havel v šestnáctce nikoho nenašel. Olomoučtí se ubránili.
60'
Mohlo to být o dva! Macík zneškodnil tutovku Chorému
60'
Nádherná kombinace hostů v domácí šestnáctce brankou nekončí. Chorý měl na kopačce druhou branku, ale někdo z domácích obránců jeho ránu tečoval na roh.
59'
Kalvach našel jen Vepřka, poté se hosté dopustili faulu. Sigma bude rozehrávat.
58'
Další centr do vápna Sigmy, tentokrát to ale defenziva domácích zvládla vyřešit lépe. Roh pro hosty.
57'
Beauguel se prosadil přes Jemelku, Macík byl bez šance, 0:1
57'
Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté se nenápadně dostali k přízemnímu centru z levé strany, který z hranice malého vápna uklidil k tyči JEAN DAVID BEAUGUEL. Bránící Jemelka soupeři zabránit nedokázal.
56'
Breite se snažil obrat o míč Kalvacha, ovšem pomáhal si rukama, a tak sudí píská ve prospěch hostů.
56'
Nedorozumění na straně Hanáků vedlo ke ztrátě míče. Hrát budou hosté.
55'
Olomoučtí hrají s míčem poblíž střídaček, nicméně hosté se dobře brání a soupeře do ničeho nepouští.
53'
Mosquera je zpět na hřišti a hned se zapojil do hry. Jeho dlouhý aut do šestnáctky odvrátil Jemelka.
52'
Zatímco Zahradníček je na svých, za Mosquerou musel klubový lékař.
52'
Zahradníček ve snaze odehrát míč hlavou trefil i hlavu svého protihráče. Oba hráči skončili na zemi.
51'
Nebezpečný centr do šestnáctky Sigmy musel odvracet Hubník. Olomoučtí se vzápětí vrhli dopředu, Daněk ale nedokázal proti dvěma obráncům uspět.
49'
Staněk poslal dlouhý míč do hry, přičemž Hubník jej pouštěl na Macíka. Kapitán Sigmy si totiž nevšiml Beauguela, který se za míčem hnal také. Naštěstí pro Sigmu Macík včas vyběhl a odehrál do autu.
48'
Míč na svých kopačkách mají hosté, kteří zatím spíše kombinují na vlastní polovině.
46'
Západočeši se dostali k zakončení, na centr z levé strany dosáhl Beauguel, ovšem branku Sigmy minul.
46'
45'
Beauguel těsně minul
45+1'
45+1'
V závěru první půle dostal hodně prostoru Beauguel, který zkusil vystřelit z dvaceti metrů. Jeho rána ale šla mimo domácí svatyni.
45'
Hubník poslal míč z poloviny hřiště do vápna, kde na hranici čekal na míč Navrátil. Domácí hráč byl otočený zády k brance a asi ani nečekal, že by si Staněk šel pro míč. Hostující gólman míč vyboxoval a zároveň poslal domácího hráče na trávník. Sudí hru po chvíli přerušil.
44'
Greššák skončil na trávníku, poté co nezvládl vzdušný souboj s protihráčem. Hra znovu přerušena.
43'
Hostujícímu celku nevyšla kombinace na pravé straně. Míč skončil v zámezí, a tak bude rozehrávat Macík.
42'
Jeden z domácích měl nyní nohu příliš vysoko a i když soupeře nejspíš netrefil, sudí píská nebezpečnou hru.
41'
Na polovině hřiště zůstal ležet domácí Greššák, který potřebuje ošetření. Hra je přerušena.
40'
Hubník na přední tyči prodloužil míč, ovšem jen do míst, kde stál hostující Kopic.
39'
Chorý střelou na přední tyč prověřil Macíka
39'
Na druhé straně stihl Daněk míč ještě na hrací ploše a pro svůj tým vybojoval rohový kop.
38'
V rychlém brejku Plzně poslal Santos míč doprava na Chorého, který zkusil ze strany vypálit. Ránu na přední tyč Macík vyrazil před sebe a následně míč schoval v rukavicích.
37'
Macík rozehrával od své branky, přičemž na polovině hřiště se Daněk chystal rozběhnout. Do cesty mu ale vstoupil Holík, který soupeři postavil strom. Faul na domácího hráče.
36'
Havel zpoza šestnáctky pálil nad!
36'
Zahradníček přišel o míč a Havel se spolu s Chorým hnali dopředu. V útoku je pak doplnil i Beauguel, který obdržel míč a v šestnáctce narazil na Hubníka. Odražený míč pak ještě jeden z hostů zakončil nad domácí branku.
35'
Nedovolený zákrok u lajny a Sigma měla k dispozici standardku. Zahradníčkův centr hosté odvrátili do autu.
33'
Růsek se už chystal do rychlého brejku do otevřené obrany, přičemž sudí po chvíli odpískal předchozí zákrok na hráče Plzně. Domácí útočník ve zlosti zakopl míč a dostává žlutou kartu.
33'
Vzápětí se olomoučtí znovu dostali před branku soupeře, ale nejprve obránci Plzně dokázali ránu domácího hráče zablokovat, poté Růsek přestřelil.
32'
Růsek v dobré palebné pozici přestřelil!
32'
Chytil poslal hezký centr do malého vápna, kde už se zdálo, že se k hlavičce dostane Daněk. Staněk ale dokázal rukou lehce míč nadzvednout.
31'
Na levé straně nastartoval Daněk, kterého celou dobu stíhal hostující Holík. V šestnáctce Plzně navíc hosté dokázali domácího hráče zdvojit a následně i odzbrojit.
29'
Po Havlově centru nedopravil míč do odkryté brány Chorý!
29'
Plzeňští několika přihrávkami přešli přes domácí obranu a Havel mohl centrovat. Přízemní míč Macík nedokázal zasáhnout a před Chorým byla zcela odkrytá branka. Olomoucký odchovanec ovšem na míč nedosáhl a stav se tak nemění.
28'
Navrátil centroval z pravého křídla. Míč letící přímo do branky Staněk lapil.
27'
Beauguel v souboji trefil Navrátila, který skončil na zemi. Sudí dává míč Sigmě.
26'
Čermák nakopl míč z poloviny, nicméně prudký míč nedokázal nikdo v bílém dostihnout.
25'
Další závar před domácí bránou
25'
Kopic si udělal dobrý den z obrany Sigmy a poslal míč před branku, kde se k zakončení dostal Čermák. Tečovanou ránu Olomoučtí uklidili.
25'
Centr Čermáka hlavou poslal ven z vápna domácí Hubník.
24'
Mosquera se chystal proniknout do šestnáctky, přičemž jej skluzem zastavil Navrátil. Západočeši budou mít standardku ze strany.
24'
Po krátké kombinaci poslal míč do vápna Mosquera. Olomoučtí odehráli do bezpečí, hosté však pokračují s míčem na kopačkách.
22'
Zahradníček zahrál malou domu na Macíka, který se tak dlouho rozmýšlel, až u něj byl soupeř. Domácí gólman tak jednoduše zakopl raději do autu.
21'
Chorý nebezpečným šlapákem zahrál proti Greššákovi. Sigma bude rozehrávat poblíž vlastní šestnáctky.
20'
Hosté měli k dispozici standardku, kterou rozehrál Kalvach. Domácí se ubránili a dostali míč na polovinu hřiště. Sudí poté ještě hru přerušil a věnoval míč Sigmě, aby rozehrála od vlastní branky. Zřejmě zde došlo k nějakému přestupku vůči pravidlům.
19'
Dva ožehavé souboje ve vápně Sigmy bez faulu
19'
Chorý si zpracoval míč a chtěl postupovat na domácí branku. Greššák ale byl proti a pomocí nedovoleného zákroku soupeře zastavil.
17'
Olomoučtí teď svého soupeře chvíli drželi na útočné polovině. Zleva se nejdříve snažil najít spoluhráče Růsek, ale oba centry byly zblokovány. Následně to Sigma zkusila zprava, ale tentokrát nebyli domácí přesní.
16'
Růsek se snažil zpracovat míč před dotírajícím Kalvachem, který skončil na trávníku. Sudí Hocek viděl faul, a tak píská nedovolený zákrok domácího hráče.
15'
Hubník dostal na zem Beauguela, sudí píská ve prospěch Viktorie. Rozehrávat se bude z poloviny hřiště.
14'
Zahradníček rozehrál aut, který se málem dostal na kopačku Vepřka. Olomoucký obránce se už chystal zakončit, nicméně v poslední chvíli mu míč ukopl jeden z plzeňských hráčů.
13'
Hanáci získali míč a na chvíli uklidnili hru. Faulem se navíc provinil Kopic, který na polovině hřiště srazil Jemelku.
12'
Hra zatím připomíná podzimní utkání české reprezentace, která se v Olomouci utkala s Kuvajtem. Olomoučtí jen brání své území.
11'
Kalvach zkusil poslat dlouhý míč z poloviny hřiště, nicméně pas byl příliš dlouhý a skončil v zámezí. Macík bude rozehrávat od své branky.
11'
Hanáci i nyní dokázali odehrát míč daleko od svého území. Nicméně hosté se vrací s dalším útokem.
10'
Hubník odehrál míč hlavou do zámezí, Západočeši mají rohový kop.
9'
Mosquera poslal dlouhý aut do vápna Sigmy. Olomoučtí se sice ubránili, ovšem hosté zůstávají u míče.
8'
Hosté dlouho svírali soupeře v jeho šestnáctce, nicméně z tlaku nevzešel žádný střelecký pokus. Olomoučtí dokázali soupeři vždy v posledním momentě míč odkopnout.
7'
Daněk posunul na volného Breiteho, který si nachystal míč na ránu z dvaceti metrů. Pokus domácího záložníka skončil mimo tři tyče.
5'
Staněk odehrál míč jen na kopačky Zahradníčka, který rozehrál míč na vlastní stopery. Sigma se nikam nežene.
4'
Mosquera poslal prudký centr do šestnáctky Sigmy, kde se jej pokusil na zadní tyči ve skluzu zasáhnout Holík, ovšem míč netrefil.
3'
Chytil v souboji se Santosem sice míč nezískal, nicméně svého soupeře donutil odehrát do autu.
2'
Chytil v záklonu mířil po centru z levé strany mimo
2'
Mosquera se hnal za dlouhým míčem, přičemž jej stínoval Hubník. Domácí kapitán nakonec tělem svého soupeře odtlačil a nechal míč propadnout do zámezí.
2'
Olomoučtí se vrhli do první útočné akce, na jejímž konci přišel centr z levé strany na přední tyč. Zde operující Chytil v záklonu zády k bráně zakončil vedle pravé tyče Staňkovy branky.
1'
Oba celky jsou na hrací ploše. Domácí oblékli pro dnešní duel modré dresy, hosté z Plzně mají na sobě bílou.

SK Sigma Olomouc: Macík – R. Hubník (C), Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Greššák, Breite, Navrátil, Daněk – Chytil – Růsek.
Náhradníci: Stejskal – Zifčák, Zmrzlý, Chvátal, Slaměna, Beneš.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Libor Holík, Santos, Hejda (C), M. Havel – J. Kopic, Čermák, Kalvach, Mosquera – Beauguel – Chorý.
Náhradníci: A. Hruška – Pernica, Trusa, Potočný, Řezník, P. Šulc, Káčer.

Rozhodčí: Hocek – Hájek, Šimáček.
Na výhru proti Plzni čeká Sigma přes 10 let. V březnu 2012 Hanáci bojovali o záchranu a na hřišti v Plzni vystříleli nečekané vítězství 4:0. O jednu z branek Sigmy se tehdy postaral Jan Navrátil, který obléká modrý dres i nyní. Po návratu ze Slovácka se na jaře postaral už o dvě branky Olomouce.
Podzimní vzájemný souboj skončil bezbrankovou remízou 0:0. Oba celky tehdy dohrávali o deseti. Před poločasem byl vyloučen olomoucký Hubník, deset minut po přestávce jej následoval domácí Kaša.
SK Sigma Olomouc

Více než se soupeři bojuje Olomouc v posledních týdnech spíše sama se sebou. Problémem číslo jedna je střílení branek. V osmi jarních zápasech skórovali jen pětkrát.

Aktuálně je Sigma v tabulce na sedmé pozici se ztrátou dvou bodů na skupinu o titul, která zajišťuje v následujících týdnech zajímavé souboje s celky z prvních míst. Sigma by sice již o evropské poháry bojovat nemohla, stále by ale mohla znepříjemnit jiným cestu za titulem.

Po reprezentační pauze odehrála Sigma duel na Slovácku, kde prohrála 0:1.
FC Viktoria Plzeň

Západočeši přijíždí na Hanou v roli favorita, tři kola před koncem základní části drží v tabulce první pozici před dotírající Slavií. Právě s pražským celkem odehrál tým trenéra Bílka poslední ligový duel. Před týdnem na domácí půdě Plzeň dokázala uhrát remízu 1:1. O jedinou branku domácích se postaral Tomáš Chorý.

Pro Viktoriu to byla druhá ligová remíza v řadě, před reprezentační pauzou Západočeši remizovali bez branek v Jablonci.

Nejlepším střelcem Plzně je s dvanácti přesnými zásahy Jean David Beauguel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.