FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Ml. Boleslav - 25. července 2021   16:00

Plzeň
28' Beauguel (Káčer) • 36' Řezník (Beauguel)
2:1
(2:0)
Ml. Boleslav
62' Milan Škoda  (Ewerton)

A. Hruška – Řezník (67. Falta), Pernica, Brabec (C), Hybš – Kayamba (80. Ba Loua), P. Šulc (85. Hlavatý), Ndiaye, Káčer (85. Janošek), Mosquera – Beauguel (67. Chorý).
Tvrdoň – Chorý, Hlavatý, Falta, Koželuh, Janošek, Ba Loua.
Berka – Vlček, Váňa
Doosan Arena, Plzeň
4321 diváků
Šeda – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler, Dancák, Matějovský (C), Skalák, Ewerton, Ladra, Milan Škoda.
Hruška

SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 2:1. Viktoria vydřela výhru přes lazaret, rozhodl Řezník

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské Doosan Arény se opět budu těšit, na shledanou.
Je dobojováno! Viktoria Plzeň zvládla úvodní těžkou prověrku nového ročníku a na domácím hřišti poráží Mladou Boleslav těsně 2:1. Plzeň šla do kabin po poločase s dvoubrankovým náskokem, nicméně ve druhé půli zadělal na drama Milan Škoda, který zužitkoval přesný pas Ewertona. Ačkoliv byli hosté lepším celkem ve druhém poločase, vyrovnat už nestihli. Západočeši si tak do tabulky připisují první tři body.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:9.
90+6'
90+5'
Tomáš Chorý drží balon u rohového praporku, tohle už domácí zvládnout a tento duel vyhrají.
90+5'
Žlutou kartu dostává David Douděra (FK Mladá Boleslav).
90+4'
Hlavní rozhodčí ponechal hostům výhodu po faulu Chorého na Plechatého, nicméně nic z toho hosté nevymysleli.
90+3'
Ewerton se nebojí vzít na sebe zodpovědnost, nicméně ani on hráz těl před ním nepropálil, následně je pískán hostům ofsajd, pokud se nepletu vůbec první v zápase.
90+2'
Vojtěch Smrž poslal nepřesný balon na pravou stranu, domácí budou vhazovat na své polovině hřiště.
90+1'
Jakub Brabec poslal vysoký balon na Chorého, ten až má dobré fyzické parametry, k míči se nedostal.
90+1'
Hlavní rozhodčí Berka přidá nad rámec normální hrací doby rovnou pět minut.
90'
Rozběhla se nám poslední minuta normální hrací doby, míč na svých kopačkách mají hosté.
89'
Mosquera opět hledal na druhé vlně Ba Louu, hosté pouze odkopávají.
88'
Hezká souhra Janošky s Ba Louou, první jmenovaný mohl rozhodnout, nicméně hosté mu ve vápně míč včas ukopli. Další centr Ba Louy už pokryl brankář Šeda.
87'
Boleslav tlačí, domácí zatím odolávají. Další rána Středočechů byla zblokovaná domácí obranou, poté sei hosté pomohli faulem.
85'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Miroslav Káčer, přichází Dominik Janošek.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Michal Hlavatý.
85'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Dominik Plechatý.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází David Píchal.
84'
Chorému se zamotal míč pod nohy, výsledkem toho je autové vhazování pro Boleslav. Těm nicméně nyní běží čas strašně rychle.
83'
Ewerton dostal přihrávku od Fily na hranici vápna, hostující hráč si udělal prostor, nicméně z dobré pozice trefil pouze stopera Pernicu.
82'
Ba Loua posílal balon na přední tyč, tam se k míči útočník Chorý nedostal.
Dnešní utkání sleduje 4321 diváků.
81'
Máme před sebou závěrečných deset minut plus nastavení. Dočká se Boleslav vyrovnání nebo Plzeň přidá pojistku v podobě třetí branky?
80'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Joel Ngandu Kayamba, přichází Adriel D´Avila Ba Loua.
79'
Dancákova tečovaná rána nadělala Hruškovi velké trable
79'
Rána Dancáka ze střední vzdálenosti, Hruška měl co dělat, aby ránu vykopl.
78'
Ewerton poslal nebezpečný balon od rohového praporku. Na zadní tyč se dokázal pro domácí dostat i brankář Hruška, který míč včas vyboxoval.
77'
Hosté nadále aktivní, i tentokrát, když hrají chvíli bez Preislera, který je stále za čárou.
76'
Dominika Preislera již chytají na trávníku křeče, k hostujícímu hráči již spěchá doktor.
75'
Aleš Hruška nyní včasným výběhem zachránil Plzeň, míč zachytil do svých rukavic a následně ho dlouhým nákopem poslal na své spoluhráče.
74'
Ondřej Karafiát posílal načechraný balon do vápna, tam se k němu dral jeden Daniel Fila, jenomže byl Brabcem pohlídaný.
73'
Dominik Preisler se opět opřel do balonu na levé straně, tentokrát jeho centr byl z řady těch nepovedených. Aleš Hruška už si staví balon, aby ho mohl poslat zpět do hry.
72'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Vojtěch Smrž.
71'
I ve druhé poločase hlavní rozhodčí Berka přerušuje hru a dává možnost hráčům se občerstvit.
70'
Falta poslal centr na úroveň penalty, leč tam se nikdo z domácích k míči nedostal, přesto Viktoria zůstává u balonu.
70'
Kayambův centr hosté dokázali včas uklidit na rohový kop.
69'
Jean-David Beauguel obchází stadion a za svůj výkon je odměněn z každého sektoru hlasitým potleskem. Dnes francouzský útočník zařídil oba góly, jeden sám dal, druhý připravil.
68'
Kuriózní situace. Jakub Brabec hledal za čárou Beauguela, jenomže ten už mezitím vystřídal a hrát tak nemohl.
67'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Radim Řezník, přichází Šimon Falta.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Tomáš Chorý.
66'
"Klucí bojovat,..." ozývá se z tribun. Viktoria nyní podporu svých fanoušků opravdu potřebuje, hosté jsou nadále lepším celkem.
65'
Hosté si každopádně branku za svou aktivitu zasloužili, před námi je ještě zajímavá půl hodinka zápasu.
63'
Radim Řezník jetě navíc zůstává ležet na trávníku, nicméně vypadá to, že i on bude po zdravotní stránce v pořádku.
62'
Ewerton vycvičil Řezníka a Škoda využil jeho pobídku, 2:1!
62'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Máme tu drama! Ewerton se na levé straně parádně uvolnil proti Řezníkovi s Káčerem, následný centr na malé vápno uklidil do brány svým prvním gólem za Boleslav MILAN ŠKODA.
61'
Pavel Šulc se uvolnil na středu hřiště, poté přihrál kulatý nesmysl Beauguelovi, nicméně ten se přes Preislera daleko nedostal.
60'
Plzeňský hráč naštěstí bude v pořádku, mezi střídačkami už se hlásí, aby mohl zpět do hry.
59'
A opět v akci Modou Ndiaye, tentokrát špatně dopadl ze vzdušného souboje, k domácímu hráči již spěchají klubový lékaři.
58'
Rohový kop zavinil a sám ho ubránil. Centr na bližší tyč odhlavičkoval Modou Ndiaye do bezpečných míst.
57'
Daniel Fila trefil Modoua Ndiayeho do nohy, rohový kop z levé strany.
56'
Nádherná táhlá Ewertonova rána prosvištěla těsně mimo bránu
56'
Hezký fotbalová moment. Ewerton se uvolnil na levé straně a poté zkusil střelu ze střední vzdálenosti. Povedená rána ovšem skončila nad brankou Hrušky.
56'
Jean-David Beauguel se přes obranný val Boleslavi daleko nedostal, ti tak mohou hrát.
55'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Daniel Fila.
53'
Šulc nastřelil Preislerovu ruku, ale ta byla při těle
53'
Opět mírně vzrušení v Doosan Aréně. Pavel Šulc se pokoušel vystřelit z hranice pokutového území, jeho rána zřejmě trefila jednoho hráčů hostů do ruky, nicméně penalta se nepíská.
53'
Jakub Brabec šel na výlet, nicméně jeho pouť skončila velmi záhy, protože byl nedovoleně poslán na trávník.
52'
Opět křižná příhrávka na nabíhajícího Preislera, opět byl včas u balonu Kayamba, který malou domů oslovil Hrušku.
51'
Viktoria uklidňuje hru na své polovině. Začátek druhého poločasu zatím jasně patří hostům.
50'
Ten si domácí hráči pohlídali, Hruška zasahovat nemusel.
50'
Joel Kayamba nepustil do zakončení Dominika Preislera, akce Středočechů bude pokračovat, mají k dispozici rohový kop.
49'
Jiří Skalák se neprodral k centru přes Matěje Hybše, až na malý moment z před malé chvíle, hraje obrana Západočechů velice dobře.
48'
Viktoria odpovídá nákopem Luďka Pernici, na tento pas ale Jhon Mosquera nedosáhl.
47'
Hosté do druhé půli vstoupili s velkou vervou, další nástřel do vápna ale tentokrát kryje brankář Hruška.
46'
Škoda elegantním lobem trefil břevno!
46'
Po 25 vteřinách měla Boleslav obrovskou šanci na zkorigování skóre. Milan Škoda přeloboval vyběhnutého Hruška, nicméně jeho pokus skončil na břevně.
46'
Je za námi první poločas a Plzeň ho ovládla stejně jak proti Brestu, nad Středočechy vede o dvě branky. Skóre dnešního zápasu otevřel Jean-David Beauguel, kterému míč skvěle připravil Miroslav Káčer. Druhou branku přidal o osm minut později Radim Řezník, který se výborně zorientoval u pravé tyče Šedy. Plzeňský krajní bek se tak trefil proti týmu, ve kterém hrál letos na jaře. Před námi je nicméně dalších 45 minut a vše je nadále otevřené.
45+3'
45+3'
Miroslav Káčer hodně zaváhal na středu hřiště, o míč ho následně připravil Ewerton, leč i tuhle těžkou chvíli před koncem poločasu Plzeň přečkala.
45+2'
A opět stejná dvojice, tentokrát Skalák Ladrovi připravil lepší pozici, nicméně opět výborně zahrál Matěj Hybš.
45+1'
Matěj Hybš se svědomitě vrátil do své kanceláře, kde dneska uklízí na levé straně, Ladra se k balonu přes něj nedostal.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Paclík zpět na plzeňské tribuně! Sedí vedle Koláře a Psotky
44'
Dominik Preisler opět rozehrát standardku Mladé Boleslavi, ale ani tentokrát mu míč nesedl, jak byl hosté potřebovali.
43'
Žlutou kartu dostává Modou Ndiaye (FC Viktoria Plzeň).
42'
Jhon Mosquera dlouho váhal co s balonem, nakonec ho chtěl rychle rozehrát na pravou stranu, centr se mu ovšem vůbec nepovedl.
41'
Hosté jsou dvěma brankami za osm minut zaskočeni a nyní pořádně ani nevědí co mají hrát, což přesně domácím vyhovuje.
40'
Domácí si zahráli ve středu pole s hostujícími hráči bago, tuhle situaci domácí fanoušci ocenili hlasitým potleskem.
39'
Mladá Boleslav tuhle ošemetnou situaci přečkala a nyní sama otáčí rychle hru na druhou stranu.
38'
Plzeňský tlak pokračuje, tentokrát byla akce domácích zastavena nedovoleným způsobem, Viktoria má výhodu zkráceného rohu.
36'
Řezník se vrátil na Štruncovy sady gólem! 2:0
36'
Plzeň právě vstřelila branku!
Kayambův centr z pravé strany nůžkami vrátil před bránu Hybš, tam stejným způsobem míč zasáhl Beauguel, jenomže jeho střela se změnila v přihrávku na RADIMA ŘEZNÍKA, který poté u pravé tyče dokázal prostřelit Šedu.
35'
Preisler nepříjemně tečoval Karafiátovu střelu
35'
Centr z levé strany se odrazil přívětivě na kopačky Ondřeje Karafiáta, jehož střela byla ještě tečovaná Preislere a ta tak pořádně vylekala Hrušku, ten neposedný míč nakonec dokázal zkrotit.
34'
Dominik Preisler poslal do vápna něco mezi střelou a centrem, tuhle myšlenku ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil.
33'
Milan Škoda faulován poblíž pokutového území, před hosty se otevírá další slušná možnost na vyrovnání.
32'
Škoda poprvé v akci! Hlavičkoval ale nad Hruškovu bránu
32'
Poté Boleslav rozehrála rohový kop, Ewerton našel ve vápně hlavičkujícího Škodu, ten ovšem prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
32'
Kayamba nyní poslal hodně nepovedou malou domů. Aleš Hruška měl co dělat, aby míč na poslední chvíli ukopl před Ewertonem.
31'
Jen to v hledišti zašumělo. Do hlavičky se položil na penaltě Jakub Brabec, těsně před Šedou stačil hosty zachránit jeden z hostujících hráčů.
30'
Viktoria pokračuje v tlaku, další možnost ke skórování může přijít z rohového kopu.
28'
Káčer sklepl Beauguelovi, který otevřel skóre! 1:0
28'
Viktoria jde do vedení. Dlouhý Pernicův nákop přistál u Miroslava Káčera, od něhož se míč odrazil přesně na kopačky JEANA-DAVIA BEAUGUELA a ten si v takových situacích počíná chladnokrevně.
27'
Už se opět hraje. Dlouhém pasu vyhrál Beauguel v pokutovém území hlavičkový souboj, nicméně po něm už se nikdo z domácích k míči nedostal.
26'
Hlavní rozhodčí přerušuje zápas a dává oběma týmům malou přestávku na občerstvení.
26'
Opět spolehlivý Jakub Brabec, tentokrát si na něj nepřišel v osobním souboji Tomáš Ladra.
25'
Nic se nestalo, Luděk Pernica může rozehrát volný přímý kop.
24'
Hlavní rozhodčí ještě nějakou situaci konzultuje s videorozhodčím, čekáme na verdikt.
23'
Žlutou kartu dostává Ondřej Karafiát (FK Mladá Boleslav).
23'
Ewerton se prohnal na levé straně kolem plzeňských hráčů, přes Kayambu dokázal i odcentrovat, leč Milan Škoda už se k míči na malém vápně nedostal. Ani jeden brankář zatím nemusel zasahovat.
22'
Pavel Šulc trefil nástřelem hlavního rozhodčího Berku do zad, ten přerušuje hru.
21'
David Douděra si naběhl do pokutového území, poté chtěl oslovit své spoluhráče zpětnou přihrávkou, jenomže za domácí vše vyřešil kapitán Brabec, který zatím hraje v dobré formě.
20'
A další zákrok, tentokrát to se svým důrazem přehnal Miroslav Káčer, hlavní rozhodčí mu důrazně vysvětluje, že za další takový zákrok už bude sahat do kapsy pro kartu.
19'
Až teď se píská, Beauguel si pomáhal až moc okatě rukama proti Suchému.
18'
Nene, hlavní rozhodčí zatím nechává hru volně plynout. Domácí fanoušci pískají, nicméně výrok rozhodčích tím nezmění.
17'
Jhon Mosquera přesně načasovaným skluze obral o balon Tomáše Ladru, Viktoria začne další útočnou akci ale až od svého gólmana.
16'
Ač se zdálo, že byl Beauguel na půli hřiště faulovaný, rozhodčí Berka měl opačný názor.
15'
Viktoria Plzeň dostala k dispozici první rohový kop v zápase, míč letěl na vápna, kde ho hlavou trefil Řezník, ovšem ne do míst, kde se nachází brána.
14'
Konžský hráč byl posléze bráněn dvojicí protihráčů, získaný aut tak byl pro Plzeň jistě úspěch.
13'
Joel Kayamba má sice rychlé nohy, nicméně tento Brabcův nákop na pravou stranu by nedoběhl ani Usain Bolt ve vrcholné formě.
12'
Tomáš Ladra z levé strany opět hledal ve vápně své spoluhráče, tentokrát tam byl David Douděra, k míči se přes domácí stopery nedostal.
12'
Ti si ale vše pokazili špatnou přihrávkou, po ní skončil míč až za základní čárou, odkopávat od své brány tak bude gólman Hruška.
11'
Beauguel si zpracoval míč efektně patičkou, nicméně balon si ukopl a hrát tak mohou opět hostující borci.
10'
Hosté se dostali do vápna, tam vše uklidnil ve skluzu Luděk Pernica.
10'
Brankář Šeda si nyní mírně zahrával, vyběhl daleko od své branky, Káčerovi ovšem nechybělo moc, aby u míče byl jako první.
9'
Matěj Hybš dostal prostor na levé straně, na hraně vápna si připravil centr, do hlavičky se cpal Beauguel, jenomže ten byl dobře pohlídaný hostující obranou.
8'
Ladra na levé straně utíkal Brabcovi, následný centr ovšem Milana Škodu ve vápně nenašel.
8'
Dlouhý Hruškův nákop prodloužil Beauguel za sebe, tam měl ovšem Mosquera k míči hodně daleko.
7'
Jakub Brabec parádním pasem našel Řezníka, tomu se nepovedla klička, leč míč se přívětivě odrazil Ndiayemu proti noze, senegalský hráč to zkusil rovnou na bránu, ta ovšem skončila vysoko nad brankou.
6'
Když to nešlo zprava, zkusili to domácí na druhé straně. Tam skončil Jhon Mosquera na trávníku, leč hlavní rozhodčí ukazuje, že nic se nestalo a hosté budou vhazovat.
5'
Joel Kayamba se uvolnil na pravé straně, po malé chvilce se odhodlal k centru do pokutového území, nicméně tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Bez větších potíží míč zachytil do svých rukavic brankář Šeda.
4'
Modou Ndiaye přeskočil na půli hřiště Ladru, leč domácí brzo o balon opět přišli.
4'
Douděra hodil dlouhý aut, nicméně ten propadl až k Radimu Řezníkovi, který ho malou domů odevzdává brankáři Hruškovi.
3'
Až nyní si míč zpracovali i plzeňští hráči, nicméně ani oni s ním zatím žádnou díru do světa neudělali.
2'
Zkraje zápasu drží balon na svých kopačkách hosté z Mladé Boleslavi, ke Hruškovi se s ním ale zatím nedostali.
1'
Je to tady! Hlavní rozhodčí Ondřej Berka poprvé pískl do píšťalky a nový ročník FORTUNA:LIGY pro obě mužstva začal. Domácí budou v prvním poločase útočit zleva doprava.
1'
Stadionem dozněla hymna plzeňské Viktorie a krátce po ní už nastupují obě jedenáctky na trávník, který je mimochodem na začátku sezóny ve výtečném stavu.
Před necelou hodinou začalo v Plzni pršet, nicméně na samotný fotbal už se počasí umoudřilo a hráči tak mají ideální fotbalové počasí.
V Doosan Aréně nám již skončilo rozcvičení, za necelých deset minut už půjdeme na ostro.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Pernica, Brabec (C), Hybš – Kayamba, P. Šulc, Ndiaye, Káčer, Mosquera – Beauguel.
Náhradníci: Tvrdoň – Chorý, Hlavatý, Falta, Koželuh, Janošek, Ba Loua.

FK Mladá Boleslav: Šeda – M. Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler, Dancák, Matějovský (C), Skalák, Ewerton, Ladra, Milan Škoda.

Rozhodčí: Berka – Vlček, Váňa.
Loňské vzájemné zápasy:

FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 2:1 (13.9.2020)

Branky: 21. Beauguel (Káčer), 74. Hejda (Ba Loua) – 32. Mašek (Budínský)
Karty: 64. Káčer (PLZ) – 62. Tatajev (MBL), 67. Túlio (MBL)

Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 18:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:12.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – M. Havel, Hejda, Pernica, Limberský (C) – Káčer (67. Bucha), Kalvach, Al. Čermák – Ba Loua (85. Kayamba), J. Kopic (80. J. Kovařík) – Beauguel (80. Chorý).

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Zahustel, Jakub Klíma, Tatajev, Křapka, Mazáň (78. D. Ikaunieks) – Fulnek, Budínský (C), Túlio, Mašek – Drchal (78. Michal Škoda).

FK Mladá Boleslav – FC Viktoria Plzeň 2:2 (14.2.2021)

Branky: 22. Ladra (Malínský), 58. Michal Škoda (Malínský) – 4. P. Šulc (Ba Loua), 86. L. Matějka (Kayamba)
Karty: 54. Dancák (MBL), 80. Takács (MBL) – 47. Limberský (PLZ), 66. P. Šulc (PLZ), 87. Mihálik (PLZ), 90+2. Kayamba (PLZ)

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:13.

FK Mladá Boleslav: Jakub Diviš – Douděra (74. Jakub Klíma), D. Šimek, Křapka (C), Preisler – Pech, Dancák – Malínský, Ladra (81. Drchal), Zmrhal (78. Skalák) – Michal Škoda (78. Takács).

FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Míka, Brabec (C), Limberský (72. L. Matějka) – Bucha (66. Mihálik), Kalvach, P. Šulc – Ba Loua (18. Kayamba), Ondrášek (66. Beauguel), Falta.
Rozhodčí:

Dnešní utkání bude mít na svědomí jako hlavní rozhodčí Ondřej Berka, jeho asistenti na lajnách budou Matěj Vlček a Jan Váňa. Připraven bude i čtvrtý rozhodčí, tím dnes bude Pavel Orel. I na dnešním zápase bude přítomný videorozhodčí, u monitoru pro tento zápas zasednou Jiří Adam s Petrem Hockem.
Diváci:

Díky uvolněným restrikcím budou moci na dnešní utkání i fanoušci. Plzeň bude moci zaplnit padesát procent kapacity Doosan Arény, na dnešní duel by tak mohlo zavítat bezmála šest tisíc fanoušků. Podporu dnes budou fotbalisté opravdu potřebovat. Otevřen je i sektor hostů.
Pro západočeský celek to bude již druhé ostré utkání, ve čtvrtek sehráli první zápas Konferenční ligy, kdy na domácím trávníku porazili nepříjemný běloruský celek Dinamo Brest 2:1. Za Plzeň se v prvním poločase trefili Pavel Šulc s Filipem Kašou, za hosty snížil ve druhé půli Šestjuk. Odveta se hraje následující čtvrtek v arménském Jerevanu.
Přípravné duely Viktorie před novou sezónou:

Červenomodří zahájili přípravu na domácí trávě, nejprve v domácím tréninkovém centru porazili slovenskou Trnavu 4:1 a na tento úspěch navázali, když v Přešticích přejeli sestupující Přibram 3:0. Poté opět v Luční ulici hostila Plzeň třetiligové Domažlice a utkání bylo hodně sledované, jelikož právě do celku z Chodska se rozhodl dojít dohrát kariéru legenda David Limberský. Viktoria utkání zvládla, vyhrála 4:2, za hosty Limberský proměnil pokutový kop.

Následovalo rakouské soustředění ve Westendorfu, tam se Plzeň nejprve utkala rumunským celkem ACS Sepsi OSK, výsledkem toho byla remíza 1:1. O pár dní později přišlo na řadu druhé klání, tentokrát již Západočeši slavili, ruskou Ufu svěřenci trenéra Bílka porazili 2:0. Generálku na novou sezónou odehrála Plzeň přesně před týdnem, soupeřem byl další ruský celek, Arsenal Tula. Viktoria díky brance Jeana-Davida Beauguela vyhrála 1:0.
Krásné a příjemné odpoledne z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na čtvrteční den dopřát trochu fotbalu. Od čtyř hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně uskuteční první kolo nového ročníku FORTUNA:LIGY, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s týmem FK Mladá Boleslav.

Viktoria Plzeň v minulé sezóně skončila až na pátém místě, pohárové umístění potvrdili dokonce až v posledním kole, kdy porazili sestupující Opavu 3:1. Červenomodří před novou sezónou již nemohou počítat s Davidem Limberským a s Tomášem Hořavou, oba shodně ukončili kariéru. Dále Viktoria nemůže počítat se Zdeňkem Onrdráškem (rumunské FCSB), Janem Kovaříkem (Bohemians 1905), Ondřejem Mihálikem (České Budějovice). Původně měl skončit i Radim Řezník, díky zranění Milana Havla, ale nakonec v kádru zůstal. V Plzni se naopak objevili i noví hráči. Prvními akvizicemi byli Jhon Mosquera (Liberec) a Ondřej Pachlopník (Zbrojovka Brno). Díky kvalitním výkonům v přípravě si smlouvu vybojovali Modou Ndiaye (Táborsko) a brankář Marián Tvrdoň (Ústí nad Labem). Své místo v kádru si po konci hostování v Pardubicích vybojoval i mladý záložník Michal Hlavatý nebo Tomáš Chorý, který ukončil svou anabázi v Belgii.

Mladá Boleslav v minulém ročníku skončila až na jedenáctém místě, což jistě nepotěšilo vedoucí pracovníky v klubu. Z 34 zápasů svěřenci Karla Jarolíma desetkrát vyhráli, devět zápasů skončilo remízou a rovných patnáct zápasů skončilo pro mladoboleslavské neslavně. Před novou sezónou ovšem Boleslav hodně posílila. Do obrany přišel bývalý reprezentant Marek Suchý a do útoku bývalého slávistu Milana Škodu. Dále ve středočeském klubu nově budou působit stopeři Plechatý s Karafiátem nebo záložník David Píchal.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.