FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Pardubice - 26. února 2022   18:00

Plzeň
34' Hejda (Kalvach) • 44' J. Kopic (J. Sýkora) • 49' M. Havel  • 90+1' Chorý (Mosquera)
4:0
(2:0)

Staněk (61. Tvrdoň) – Libor Holík, Kaša, Hejda (C), M. Havel – Bucha (58. Trusa), Kalvach – J. Kopic (58. Čermák), J. Sýkora (76. P. Šulc), Mosquera – Beauguel (76. Chorý).
Tvrdoň – Trusa, Chorý, Čermák, P. Šulc, Santos, Káčer.
Krejsa – Nádvorník, Arnošt
Doosan Arena, Plzeň
6184 diváků
Letáček – D. Kostka (72. T. Čelůstka), F. Čihák, Toml, Cadu – Tischler – Lupač (69. Huf), Vacek (C) (83. Patrák), Solil, Jakub Rezek (46. Akosah-Bempah) – P. Černý (46. Rayan).
Markovič – T. Čelůstka, Halász, Huf, Patrák, Rayan, Akosah-Bempah.

SESTŘIH: Plzeň - Pardubice 4:0. Viktoria do čela, oslabení hosté nekladli odpor

To je ode mě pro dnešek všem, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské Doosan Arény se opět budu těšit, na shledanou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 11:0. Střely mimo: 9:1. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:14.
Je dobojováno. Plzeň na domácím trávníku porazila Pardubice jasně 4:0. O osudu utkání rozhodl už její úvod, kdy se nechal vyloučit hostující Čihák a červenomodří hráli sedmdesát minut proti deseti. Postupně svému soupeři nasázeli čtyři branky a minimálně do zítřka jde Plzeň na první místo, o tři body před Slavii Praha.
90'
Od Chorého se míč odrazil těsně za čáru, 4:0
90+4'
90+3'
Utkání směřuje ke svému konci. Hra se momentálně odehrává ve středu pole.
90+2'
Hlavní rozhodčí pochopitelně celou situaci ještě konzultovat s kolegou u videa, branka ovšem platí.
90+1'
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoria v nastaveném čase přidává ještě čtvrtou trefu. Milan Havel udržel míč ve hře, Mosquerům centr záhy podběhl Matej Trusa, balon se poté dostal až k TOMÁŠ CHORÉMU, který kulatý nesmysl dostal jen pár centimetrů za brankovou čáru.
90+1'
Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví tři minuty.
90'
Tomáš Chorý se přes dva hráče probil ke střele, domácí útočník však mířil jen do míst, kde byl připravený Jiří Letáček.
89'
Lukáš Kalvach poslal míč rovnou do vápna, brankář Letáček šel opět ven ze své svatyně a jednou nataženou rukou vyrazil míč do bezpečných vod.
88'
Akosah Bempah Nana Dwomoh ve skluzu trefil Libora Holíka, domácí bek ale vypadá, že bude v pořádku.
87'
Matej Trusa vypálil z hranice vápna placírkou vedle brány. Na gólmana Letáčka i v závěru zápasu jde jedna střela za druhou.
86'
Další šance Plzně. Aleš Čermák hledal ve vápně dlouhána Tomáše Chorého, ten v dobré pozici ovšem balon jen lízl těsně vedle.
85'
Kalvach přistrčil míč ve vápně Holíkovi, jeho načechraný centr ovšem uklidil na zadní tyči Jhon Mosquera jen nad branku.
83'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Vojtěch Patrák.
82'
Hra se ovšem velmi rychle obrátila do vápna soupeře a Tomáš Chorý z otočky pálil jen do levé tyče.
81'
Chorý obešel Letáčka a trefil tyč. Jenže asi z ofsajdu
81'
Filip Kaša na své polovině zboural Dwomoha, hosté si mohou na malý čas oddychnout.
80'
Deset minut před koncem chtěl Trusa najít rozběhnutého Holíka, ten ale už kulatý nesmysl na hrací ploše nestihl, Letáček bude vykopávat.
79'
Matej Trusa měl na kopačce svůj první gól ve Viktorii, slovenskému hráči se míč odrazil proti noze, jenomže domácí útočník ho vůbec netrefil.
78'
Domácí mají nadále míč plně ve své moci a Viktoria útočí.
76'
Sýkorova sražená střela skončila mimo
76'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Tomáš Chorý.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Pavel Šulc.
76'
Jan Sýkora ovšem zakončil nedlouho poté, jeho povedená rána byla sražená vedle brány.
75'
Beauguel vybojoval na dvojici protihráčů balon, který následně předal Sýkorovi, ten ovšem vystřelit již nestihl.
73'
Dnešní utkání sleduje 6184 diváků.
72'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Tomáš Čelůstka.
70'
Wau! Beauguel nůžkami nastřelil břevno!
70'
Tak to byla fantazie. Aleš Čermák zrychlil hru na levou stranu, kam si šikovně zabíhal Milan Havel, ten jemným dloubáčkem poslal mí do ohně, kde skvěle zakončil Jean-David Beauguel nůžkami, bohužel pro něj jen do břevna.
69'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Adam Lupač, přichází David Huf.
68'
Kalvach po další standardce posílal balon na zadní tyč, kde byli dva jeho spoluhráči, ani jeden však nezakončil.
66'
Žlutou kartu dostává Dominik Kostka (FK Pardubice).
66'
Libor Holík je při chuti. Tentokrát z velké dálky prověřil pozornost Letáčka, ten míč dokázal včas chytit.
65'
Libo Holík si tentokrát nabíhal do vápna na centr Kalvacha, brankář Letáček ale míč dobře sebral ze vzduchu a krajní bek Viktorie nezakončil.
63'
Libor Holík parádní patičkou našel Beauguela, ten ale neměl ideální palebnou pozici, hosté tentokrát odolali bez větších problémů.
62'
Kalvachova křižná přihrávka na Havla byla opět sražená, Viktoria přesto zůstane u balonu na levé straně.
61'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jindřich Staněk, přichází Marián Tvrdoň.
59'
Ne, ne, Jindřich Staněk není v pořádku. Nyní již sám si říká o střídání. Plzeňský brankář navíc opět leží na trávníku, doufejme, že bude vše v pořádku.
58'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Matej Trusa.
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Aleš Čermák.
56'
Jan Sýkora posílal zleva míč do pokutového území, brankář Letáček si ovšem míč sebral ze vzduchu do svých rukavic.
55'
Nakonec přece jen Viktoria bude střídat, ale ne brankáře. Své první minuty ve Viktorii Plzeň dostane Matej Trusa.
54'
Už se opět hraje a VIktoria má míč v moci na útočné polovině.
53'
Lékaři nakonec obrátili a gestikulovali směrem k lavičce, že Staněk bude muset střídat, ten ovšem chtěl zůstat na trávníku a zatím se Martin Tvrdoň musí opět zpět obléct.
52'
Plzeňská jednička bude po ošetření v pořádku, už je zpět na svých kopačkách.
50'
Staněk se srazil s Akosahem-Bempahem a musel vystřídat
50'
Jindřich Staněk šel ven z brány a následně se nepříjemně srazil s novicem Dwomohem. Domácí brankář zůstává ležet na trávníku a již k němu spěchají kluboví lékaři.
49'
Hosté na ručník! Havel dal jednoduše na 3:0
49'
Viktoria v úvodu druhé půle střílí třetí branku. Pavel Bucha našel na levé straně MILANA HAVLA, ten se následně se štěstím dostal až do vápna, tam udělal kličku, aby poté zakončil po zemi ke vzdálenější tyči.
48'
Beauguel vysunul do brejku Jhona Mosqueru, ten ale nakonec musel celou akci zbrzdit a domácí ve finále ani nezakončili.
47'
Hosté už byli s hracím předmětem za postranní čárou, Viktoria bude vhazovat míč zpět do hry.
46'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Akosah Bempah Nana Dwomoh.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Ameer Rayan.
46'
Je za námi první poločas, který nabídl několik zajímavý momentů. Nejprve na začátku duelu neproměnil penaltu Pavel Bucha, poté se ale nechal zbytečně vyloučit hostující Čihák a domácí toho využili. Nejprve se hlavou po rohu prosadil kapitán Lukáš Hejda, nedlouho poté stejným způsobem dostal míč do sítě Jan Kopic. Plzeň je, i díky početní výhodě, jasně lepším celkem a míří za třemi body.
45'
Havel hlavou orazítkoval břevno
45+3'
45+2'
Další hezká akce Viktorie! Milan Havel ovšem hlavou trefil pouze břevno Letáčkovy brány.
45+1'
Milan Havel si parádně splnil své obranné povinnosti a nepustil hosty k centru. Od své branky tak bude rozehrávat gólman Staněk.
45'
Hlavní rozhodčí v prvním poločase nastaví tři minuty.
44'
Dominance Viktorie, druhý gól přidal Kopic, 2:0
44'
Pardubice krátce před odchodem do šaten inkasují druhý úder. Jan Sýkora z pravé strany vykouzlil fantastický centr na JANA KOPICE, který hlavou neměl těžkou práci dostat míč do sítě.
43'
Bucha prověřil Letáčka z dálky
43'
Ten si ale nakonec moc dlouho neužili, jelikož na druhé straně nedlouho poté napřáhl Pavel Bucha a Letáček musel do akce.
42'
Lupačovi nyní chyběl krok, aby přeskočil Milana Havla, hostující záložník tak alespoň vybojoval míč pro svůj tým.
41'
Milan Havel si všiml volného Beauguela v pokutovém území, francouzský útočník stál ovšem v ofsajdu.
40'
Tomáš Solil se dostal s balonem až za postranní čáru, domácí budou na půlce hřiště vhazovat míč zpět do hry.
39'
Na první tyč si nabíhal stoper Filip Kaša, ten se ovšem k míči nedostal, na poslední chvíli zasáhla hostující obrana.
38'
Domácí zatím hrají skvěle, oslabené Pardubice bohužel nestíhají. Jan Kopic nyní vybojoval další rohový kop.
36'
Plzeň se vzápětí hnala za druhou brakou, Jan Sýkora nejprve na balon nedosáhl, míč do vápna tak poslal z levé strany Jhon Mosqeura, Beauguel se ovšem k hlavičce nedostal, Letáček byl tentokrát pozorný.
34'
Hejda udeřil po rohu a poslal Viktoriány do vedení, 1:0
34'
Smyčka se dlouho utahovala, až se nakonec utáhla. Brankář Letáček šel ven z brány, na míč ovšem nedosáhl, ten nakonec hlavou do brány usměrnil kapitán LUKÁŠ HEJDA. Paradoxem je, že se domácí stoper trefil i v prvním zápase, zatím je tak jediným střelcem vzájemných soubojů.
33'
Libor Holík v pokutovém území vyhrál hlavičkový souboj na Jana Kopice, akce následně pokračovala, jenomže hosté hrají velmi obětavě a opět míč dokázali zablokovat na rohový kop.
32'
Hosté se po delší době opět podívali na útočnou polovinu, ke střele to ovšem nevedlo, Jindřich Staněk mohl být v naprostém klidu.
30'
Kalvach z vyložené pozice těsně minul!
30'
Po půl hodině hry získala Viktoria u postranní čáry balon, míč se následně dostal až do vápna, kde si udělal prostor Lukáš Kalvach, jenomže ten trestuhodně netrefil vůbec bránu.
29'
Jan Sýkora našel přesně hlavu kapitána Lukáše Hejdy, jeho hlavičku ale dokázal zkrotit brankář Letáček.
28'
Hejda po rohu hlavičkoval do Letáčka
28'
Tomáš Solil si nyní mírně s míčem nafackoval, domácí následně zahrozili centrem Libora Holíka, vše končí dalším rohovým kopem.
27'
Na pravé straně se po křídle rozběhl Jan Kopic, jeho centr ale nikoho z Viktoriánů nenašel.
26'
Míč se po centru odrazil na hranici pokutového území, kde napřáhl Jan Sýkora, ten ovšem z voleje trefil jen prvního bránícího hráče.
25'
Kamil Vacek kvalitním skluzem zastavil akci Viktorie, domácí budou opět rozehrávat rohový kop.
24'
Kalvach dloubáčkem našel na levé straně Mosqueru, který z jedničky servírovat míč do vápna, Lukáš Holík ho ovšem hlavou trefit nedokázal.
23'
Hosté se snažili ohrozit domácí svatyni, jenomže přihrávka směřovala do ofsajdu a míč se tak vrátí zpět na domácí kopačky.
22'
Do vápna Pardubic letěl další zajímavý centr, tentokrát šel ven z brány Letáček a hosté se díky němu na malou chvíli osvobozují.
21'
Viktoria rozehrála další rohový kop v zápase, po zajímavém signálu ovšem zakončit nedokázala.
20'
Čihák zajel do Kalvacha a byl vyloučen!
20'
Komplikace pro Pardubice! Filip Čihák ostrým skluzem zajel do Lukáše Kalvacha a hlavní rozhodčí plzeňskému odchovanci ukazuje druhou žlutou a následně červenou kartu.
19'
Jhon Mosquera opět vystihl hostující rozehrávku, hosté ale zůstanou u balonu.
18'
Pardubice se s míčem daleko nedostaly, Lukáš Hejda malou domů vrátil balon až ke gólmanovi Staňkovi.
17'
Sýkorův centr si našel ve vzduchu Jean-David Beauguel, plzeňský útočník ale hlavou branku netrefil.
16'
Volný přímý kop tentokrát z pravé strany. Libor Holík byl podražen u postranní čáry.
15'
Lukáš Kalvach poslal balon rovnou do ohně, míč se následně odrazil přívětivě proti noze Buchovi, ten ovšem hráz těl před sebou neprostřelil.
14'
Viktoria má k dispozici zajímavou standardku z pravé stran.
13'
Pavel Černý měl spoustu prostoru na pravé straně, nicméně nikdo z jeho spoluhráčů ho nedoplňoval.
12'
Jean-David Beauguel je zpět na trávníku, domácí útočník bude hrát s obvázanou hlavou.
11'
Viktoria nadále v oslabení a hosté se toho snaží využít, právě operují s míčem na útočné polovině, nicméně Pardubice nemají kudy.
9'
Jean-David Beauguel utrpěl při zákroku nějaké krvavé zranění a francouzský útočník stále není na trávníku, vstoupí do hry Tomáš Chorý, který se šel rozbíhávat nebo se snajpr Viktorie ještě vrátí?
8'
Hosté se snaží odpovědět rychlou akci, přihrávka na pravé straně ale nebyla přesná, Kostka dal až příliš síly do balonu a od své branky bude rozehrávat míč zpět do hry brankář Staněk.
7'
Bucha zahodil penaltu!
7'
Pavel Bucha ovšem penaltu neproměňuje. Brankáře Letáčka poslal na pravou stranu, nicméně domácí exekutor následně vůbec netrefil bránu.
7'
Žlutou kartu dostává Filip Čihák (FK Pardubice).
6'
Je to jasné, penalta! Beauguel byl zasažen kopačkou soupeře do hlavy a Plzeň má velkou šanci na to jít do vedení.
5'
Čihák nakopl Beauguela do hlavy, penalta!
5'
Hlavní rozhodčí již běží k monitoru, bude Viktoria kopat pokutový kop?
4'
Lukáš Kalvach našel hlavu Beauguela, který byl sražen na trávník, hra zatím pokračuje, ale už nyní je jisté, že se vše bude konzultovat s videorozhodčím.
4'
Jhon Mosquera vystihl hostující rozehrávku, následně pro své mužstvo vybojoval první rohový kop v zápase.
3'
Milan Havel si hezky naběhl na přihrávku Lukáše Hejdy, krajní bek Viktorie byl ovšem v ofsajdu a domácí akce byla tak brzy zastavena.
2'
Kalvach zrychlil hru na Jana Kopice, ten se ovšem daleko s míčem nedostal, domácí alespoň budou z pravé strany vhazovat.
1'
Hlavní rozhodčí dnes poprvé pískl do píšťalky, což značí jediné, dnešní duel může odstartovat – pojďme na něj. Výkop měli na starosti hosté, kteří v prvním poločase budou útočit zleva doprava.
1'
Viktoria dnes bude hrát v klasické modročervené kombinaci dresů, jen na hrudi má dodatečně nápis "NO WAR PLEASE", zřejmě netřeba překládat. Pardubice budou hrát celé v bílém.
Obě mužstva nastupují na zelený pažit. Hosté nastupují ve žlutých, domácí v modrých trikách. Podpora na Ukrajinu míří i z plzeňské Doosan Arény.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Libor Holík, Kaša, Hejda (C), M. Havel – Bucha, Kalvach – J. Kopic, J. Sýkora, Mosquera – Beauguel.
Náhradníci: Tvrdoň – Trusa, Chorý, Čermák, P. Šulc, Santos, Káčer.
Trenér: Michal Bílek.

FK Pardubice: Letáček – D. Kostka, F. Čihák, Toml, Cadu – Tischler – Lupač, Vacek (C), Solil, Jakub Rezek – P. Černý.
Náhradníci: Markovič – T. Čelůstka, Halász, Huf, Patrák, Rayan.
Trenér: Jaroslav Novotný.

Rozhodčí: Krejsa – Nádvorník, Arnošt.
Krásné sobotní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na sobotní den dopřát trochu fotbalu. Od šesti hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně uskuteční utkání 23. kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém FC Viktoria Plzeň změří síly s týmem FK Pardubice.

Viktoria Plzeň se nachází na druhém místě ligové tabulky, nicméně má stejně bodů jako vedoucí Slavia Praha. Plzeň zahájila jarní část domácí výhrou nad Hradcem Králové, tři body vystřelil Tomáš Chorý. O týden později sehráli svěřenci Michala Bílka dobré utkání na Spartě, po většinu zápasu byli jasně lepším celkem, leč Pražané v nastaveném čase vyrovnali na 2:2. Minulý víkend zavítala Viktoria na jih Čech, kde se utkala s Dynamem České Budějovice a díky povedené hlavičce Pavla Buchy vyhrála nejtěsnějším možným rozdílem.

Pardubice jsou na tom o poznání hůře, než jejich dnešní soupeř. V tabulce už je pod nimi pouze poslední Karviná. Dvanáctá Bohemka ovšem má náskok na Východočechy pouhé dva body. Perníkáři odehráli na jaře zatím jen dvě utkání a shodou okolností oba tento týden. Minulý víkend se hrálo derby s Hradcem Králové, kapitán Jeřábek sice vstřelil jedinou branku utkání, ta ovšem po konzultaci s VARem nebyla uznána a Jeřábek navíc po zhlédnutí videa dostal červenou kartu. Zápas nakonec skončil bez branek. A stejně dopadlo i středeční utkání se Slováckem. Hosté tak na svou první branku v jarní části nadále čekají, dočkají se v Plzni?

Obě mužstva se v probíhajícím ročníku spolu jednou utkala, v rámci devátého kola se hrálo v pražském Ďolíčku. Pardubice dlouho odolávali plzeňskému tlaku, nakonec o třech bodech pro Západočechy rozhodl povedenou ranou zpoza vápna kapitán Lukáš Hejda.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si náš onlajn přenos. Tím vás provede Jakub Štěrba.