FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Hr. Králové - 17. října 2021   16:00

Zlín
52' Tkáč (Fillo) • 90+3' Y. Dramé (Hlinka)
2:3
(0:1)
Hr. Králové
2' P. Dvořák   • 55' Vlkanova  (Kateřiňák) • 90' Vlkanova  (Kubala)

Šiška – Fantiš (89. Cedidla), Simerský, Procházka, Matejov (84. Reiter) – Fillo (67. Jawo), Vraštil, Janetzký (67. Y. Dramé), Tkáč (84. Hlinka), Čanturišvili – Poznar (C).
Rakovan – Cedidla, Nečas, Jawo, Y. Dramé, Reiter, Hlinka.
Černý – Hájek, Kotík
Stadion Letná, Zlín
2409 diváků
Fendrich – F. Čech, Jakub Klíma, J. Král – Mejdr, Kodeš, Kateřiňák (73. J. Rada), F. Novotný – P. Dvořák (79. Kubala), Vašulín, Vlkanova (C) (90+3. Harazim).
Vízek – Harazim, Kubala, Leibl, Prekop, J. Rada, Soukeník.

SESTŘIH: Zlín - Hradec Králové 2:3. Výhru Votroků řídil dvěma góly Vlkanova

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 14:22.
Infarktový závěr nakonec hosté přežili a ze Zlína si odváží tři body! Zlín sice na začátku druhé půle konečně našel vyrovnaní, ale Hradec si následně okamžitě vzal vedení zpět a to velmi úspěšně bránil až do 90. minuty. Poté se podruhé v utkání prosadil Adam Vlkanova, a to když Jan Šiška pomáhal ke gólu při rohu svého týmu, ale následně se nestačil vrátit do brány. Fastav se však úplně nevzdal a snížil na 2:3, ale na třetí gól už měl příliš málo času a prohrává popáté za sebou.
90+5'
90+4'
Vachtang Čanturišvili za příliš tvrdý nedovolený zákrok vidí žlutou kartu, čímž obírá své spoluhráče o cenné sekundy.
90+3'
Zlín právě vstřelil branku!
Ševci snižují a ještě to může být pořádně zajímavé! Marek Hlinka šikovnou přihrávkou mezi obránci našel nabíhajícího YOUBU DRAMÉHO, který v přímém souboji s brankářem nemohl být neúspěšný. Asistence: Marek Hlinka.
90+3'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Štěpán Harazim.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Domácí se pokusili o vyrovnání se svým brankářem, který byl ve vápně připravený na hlavičky, ale to se nevyplatilo, protože Hradec následně mířil do protiútoku, při kterém do prázdné brány dovedl míč ADAM VLKANOVA.
90'
Tomáš Poznar po dalším centru nezakončil, ale získal alespoň rohový kop, který také může být dost nebezpečný.
89'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Martin Cedidla.
88'
Hradec Králové úspěšně drží hru daleko od své brány, na útočné polovině dokonce získal dva auty, které kupují další sekundy.
87'
Jan Král byl ve správný čas na správném místě, nebezpečný zlínský centr tak mohl odklidit do autu.
86'
Hosté kupují co nejvíce čas napadáním, což se jim vyplácí, protože protihráče nakonec vytlačili až k Janu Šiškovi.
Dnešní utkání sleduje 2409 diváků.
84'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Marek Hlinka.
84'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Róbert Matejov, přichází Rudolf Reiter.
83'
Filip Kubala rozbíhá protiútok svého týmu, nakonec to ale hosté zpomalili, kvůli čemuž se domácí obránci bez problémů vrátili.
82'
Hradec Králové už se v posledních minutách jenom brání, což zvládá velmi dobře, protože další střelu zablokoval jeden z obránců.
80'
Antonín Fantiš zkusil štěstí z velké dálky, ale dalekonosné rány mu moc nejdou, což se ukázalo i tentokrát, protože míč mířil jen někam na tribunu.
79'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Pavel Dvořák, přichází Filip Kubala.
78'
David Tkáč mohl přidat svou druhou trefu v utkání, protože dostal výbornou přihrávku do druhé vlny, ale ideální střeleckou možnost prováhal!
77'
Musí se ošetřovat další domácí hráč, tentokrát je to Róbert Matejov, který se po chvíli naštěstí zvedá a v zápase bude pokračovat.
76'
Youba Dramé udržel ve hře přetažený centr, ale se svým následným průnikem do šestnáctky už úspěšný nebyl.
75'
Začíná posledních patnáct minut duelu, Fastav se nyní usazuje na útočné polovině, takže může zahrozit.
74'
Hradec Králové bez problémů likviduje další pokus Zlína o skórování, rozehrává tedy Vilém Fendrich, který míč posílá daleko od jeho brány.
73'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jiří Kateřiňák, přichází Jakub Rada.
71'
Lamin Jawo už je zpátky ve hře a vypadá to, že dnešní zápas pro něj neskončil. To je velmi dobrá zpráva pro domácí tým.
70'
Ve hře se mezitím pokračuje, domácí tedy hrají v deseti. Youba Dramé tedy zkusil zahrozit centrem, ale Tomáš Poznar následně zakončoval jen do jednoho z bránících hráčů.
69'
Lamin Jawo se zvedá na své nohy, ale nic to nemění na tom, že je hodně otřesený. Nejspíš hned po svém příchodu do hry bude muset opět mířit na lavičku.
68'
Lamin Jawo hned po svém příchodu zrychloval hru na pravé straně, tam ho ale poslal tvrdě k zemi protihráč. Gambijský hráč se následně dlouho nezvedá z trávníku a musí být ošetřován.
67'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Youba Dramé.
67'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Martin Fillo, přichází Lamin Jawo.
65'
Adam Vlkanova a Václav Procházka se před rohovým kopem trochu pošťuchovali, což hlavní rozhodčí nehodlá snášet a udělil oběma hráčům žlutou kartu.
64'
Hradec Králové už pomalu začíná hrát na čas, což je zcela logické, protože čas velmi rychle běží. Nyní tak vůbec nespěchal s autovým vhazováním.
63'
Róbert Matejov téměř od půlící čáry centroval až do pokutového území, žádného spoluhráče ale touto přihrávkou nenašel.
62'
Už běží posledních třicet minut dnešního duelu. Zlín má tedy ještě poměrně dost času na druhou branku, ale pořád se naplno nevzpamatoval z druhého hradeckého zásahu.
60'
Antonín Fantiš zůstal úplně nehlídaný v pokutovém území, jeho zakončení hlavou ale bylo velmi slabé, takže Vilém Fendrich neměl se zákrokem žádný problém.
59'
Jiří Kateřiňák dobíhal dlouhý míč, přitom se ale střetl s Janem Šiškou, což musí hráč Hradce chvíli rozdýchat.
58'
Martin Fillo po ztrátě balónu nešel odpočívat, naopak se aktivně pokusil napravit svou chybu, což se vyplatilo, protože míč vypíchl ke svému spoluhráči.
57'
Zlín po inkasované brance jen tak kombinuje na vlastní polovině a potřebuje se vzpamatovat. Hradec tedy také odpočívá na vlastní půlce.
55'
Hosté okamžitě odpovídají a šokují všechny domácí hráče! ADAM VLKANOVA na hraně šestnáctky dostal příliš mnoho prostoru, nakonec se tak napřáhl a míč poslal od pravé tyče do sítě.
55'
Petr Kodeš zůstává po souboji ležet na trávníku, jeden z domácích hráčů si totiž pomohl faulem, takže Hradec může rozehrávat z vlastní poloviny.
52'
Fastav nakonec vyrovnává a ještě může usilovat o obrat! Velkého zmatku v šestnáctce využil DAVID TKÁČ, který vytasil opravdu ukázkové zakončení ke vzdálenější levé tyči, Vilém Fendrich se natahoval marně. Asistence: Martin Fillo.
52'
Fastav se po delší době napevno dostal k míči a na útočné polovině začíná kombinovat. Nakonec z toho vznikl centr, který ale k zakončení nevedl.
51'
Obrana Hradce je ve druhé půli trochu otevřenější, domácí už zase mířili do nadějného brejku, hosté to ale zase dokázali zastavit.
50'
Hosté už potřetí vhazují na útočné polovině, ale pořád z toho nic není. Domácí hráči totiž velmi dobře zahušťují prostor a nedávají protihráčům žádné místo ke kombinaci.
49'
Róbert Matejov fauloval u postranní čáry, s čímž tedy rozhodně nesouhlasí, ale rozhodčí už svůj názor měnit nebude.
48'
Jakub Janetzký mířil do nadějného úniku, skvěle ho ale doběhl Jiří Kateřiňák, který ho čistým způsobem obral o balón!
47'
Hradec Králové zvládl první defenzivu druhé půle a následně rozehrával Vilém Fendrich, který ale nákopem žádného spoluhráče nenašel.
46'
Hosté z Hradce Králové jsou po první půli šťastnější, jelikož se brzy dostali do vedení díky dorážce Pavla Dvořáka a následně úspěšně odolali tlaku domácího celku. Ševci však rozhodně byli nebezpeční a pořád dnes mohou pomýšlet na bodový zisk, jen jim tam musí spadnout aspoň jeden gól.
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
45+2'
45+1'
Hosté získali ještě jeden roh, po kterém zakončoval Jakub Klíma, ale ten mířil jen vysoko nad bránu. Více už se toho před přestávkou nestihne.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Adam Vlkanova si přece jen následně našel pozici ke střele, ale tu Jan Šiška velmi dobře přečetl, protože míč jistě podržel ve svých rukavicích.
44'
Východočeši přece jen ještě mohou zahrozit, protože vybojovali již svůj pátý rohový kop. Centr na zadní tyč ale žádné zakončení nepřinesl.
43'
Hradec Králové už chce dohrát první půli v co největším klidu, s míčem tak nic neriskuje a v klidu kombinuje kolem půlící čáry.
42'
Antonín Fantiš nedokázal zpracovat velmi těžkou přihrávku, míč mu tak utekl mimo hrací plochu a František Čech může uklidnit hru vhazováním.
40'
Tomáš Poznar při napadání poměrně zbytečně fauloval, navíc těch prohřešků už měl na kontě více, takže mu rozhodčí udělil žlutou kartu.
39'
Tomáš Poznar si nyní splnil také obranné povinnosti, a to když vykryl centr protivníka a míč poslal mimo pokutové území.
38'
Václav Procházka při obraně viditelně fauloval Adama Vlkanovu, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčí, který dává hostům nadějnou standardku.
36'
Díky následné standardce se dostal k hlavičce Tomáš Poznar, jenž ale zakončoval z velmi těžké pozice, takže jeho rána nemohla být dostatečně přesná a důrazná.
35'
Petr Kodeš se nechal obejít Vachtangem Čanturišvilim, přičemž zlínský hráč už se hnal do šance, ale to nechtěl hráč hostů dovolit, takže sáhl za záchrannou brzdu, fauloval a vysloužil si tak žlutou kartu.
34'
Tomáš Poznar dostal nadějný nákop za obranu, ale nakonec byl příliš dlouhý, protože skončil až v rukavicích Viléma Fendricha.
33'
Václav Procházka nechal doputovat míč mimo hrací plochu, čímž zabránil nebezpečnému napadání soupeře. Rozehrává tedy Jan Šiška.
32'
Další rohový kop Hradec Králové nedokázal využít, míč ale pořád drží pod kontrolou, takže může pokračovat v útočné akci.
31'
Vilém Fendrich se proletěl po zakončení Lukáše Vraštila, žádný složitý zákrok to ale nebyl, protože střele scházela razance.
30'
Hosté rozehráli nakrátko a vzápětí se stáhli až ke svému brankáři, protože nechtěli riskovat ztrátu balónu.
29'
Hradec Králové pořád útočí hlavně v rámci rychlých brejků. Tentokrát se ale z toho straně delší ofenziva, protože byl Petr Kodeš faulován.
27'
Jan Šiška úspěšně zlikvidoval další nebezpečný průnik Daniela Vašulína, který to ale trochu zahodil přímým zakončením do gólmana.
26'
Lukáš Vraštil šel obětavě do hlavičkového souboje, který vyhrál, i když to bylo za cenu nemalé bolesti.
24'
Filip Novotný si při obraně pomohl hraničním zákrokem, který mu ale prošel, takže mohl okamžitě nakopávat za obranu, ale našel tak jen domácího gólmana.
22'
Róbert Matejov dalekým centrem zaskočil celou obranu soupeře, míč si tak našel osamocený Dominik Simerský, jenž ale zakončil jen do rukavic brankáře.
21'
Hradec Králové s trochou štěstí nakonec tvrdý nápor soupeře přežil a nyní zpomaluje hru Vilém Fendrich, který nějakou chvíli váhá s rozehrávkou.
20'
Vachtang Čanturišvili centroval na zadní tyč, kam si sbíhal Lukáš Vraštil, který se k zakončení nedostal, i když vybojoval aspoň roh.
19'
Daniel Vašulín zezadu poslal k zemi Lukáše Vraštila, který tak pro svůj tým získal velmi nadějný přímý kop.
18'
Vachtang Čanturišvili poslal velmi nebezpečný pas do šestnáctky, na což žádný jeho spoluhráč nenavázal, ale v konečném součtu to bylo jedno, protože se gruzínský křídelník nacházel v ofsajdu.
17'
Adam Vlkanova si bere na starost další roh svého týmu, centrem našel Pavla Dvořáka, který ale z těžké pozice pálil vysoko nad bránu.
16'
Vachtang Čanturišvili tentokrát centroval až do středu vápna, ale s tím příliš nepočítal žádný domácí hráč, takže z toho opět nic nebylo.
15'
Také Zlín rozehrával dva rohy v krátkém časovém rozmezí, v obou případech míč směřoval na bližší tyč, kde si to ale hosté dobře uhlídali.
14'
Vilém Fendrich málem nahrál míč protihráči, nakonec ho ale zachránil jeho obránce, který v kritické situaci odklidil míč do autu.
13'
Jakub Janetzký při napadání srazil míč mimo hrací plochu, Hradec se tak bude moci uklidnit vhazováním.
12'
Jiří Kateřiňák šikovnou patičkou oblafl dva protihráče, domácí ale následně výborně zahustili prostor a už žádnou další kombinaci nedovolili.
11'
Další standardka žlutomodrých už vypadala o něco lépe, Tomáš Poznar však ideální možnost k zakončení hlavou prováhal.
10'
Fastav má poprvé v utkání výhodu standardní situace. Centr tak poslal do šestnáctky Vachtang Čanturišvili, ale žádného spoluhráče tam nenašel.
9'
Zlín se to snaží zrychlovat přes strany, ale tam opět nebyl úspěšný Martin Fillo, který prostě dostal příliš dlouhý pas do běhu.
8'
Jan Mejdr si velmi dobře pokryl míč tělem, kvůli čemuž ho Vachtang Čanturišvili při napadání musel faulovat, protože k balónu prostě nemohl dosáhnout.
6'
Lukáš Vraštil při pokusu o zpracování vysokého míče nebyl úspěšný, hosté tak mohou rozvíjet další útok přes pravou stranu.
5'
Ševci konečně hráli na útočné polovině, tam ale moc dlouho neudrželi, protože si Martin Fillo při zpracování míče pomohl rukou.
4'
Hradec Králové má pořád jednoznačně navrch. Pavel Dvořák se opět sám objevil před brankářem, tentokrát ale přihrával, což už jeho spoluhráč nečekal.
2'
Hosté se velmi rychle dostávají do vedení! Hradec rozehrál dva rohy za sebou, přičemž po tom druhém nastal v domácí šestnáctce obrovský zmatek, kterého nakonec dokonale využil PAVEL DVOŘÁK, který po zákroku Jana Šišky úspěšně dorážel.
1'
Úvodní výkop patřil domácím fotbalistům. Ti poslali míč až k Janu Šiškovi, ale ten dlouhým nákopem hledal Tomáše Poznara jen v ofsajdu.
1'

FC Fastav Zlín: Šiška – Fantiš, Simerský, Procházka, Matejov – Fillo, Vraštil, Janetzký, Tkáč, Čanturišvili – Poznar (C).
Náhradníci: Rakovan – Cedidla, Nečas, Jawo, Y. Dramé, Reiter, Hlinka.

FC Hradec Králové: Fendrich – F. Čech, Jakub Klíma, J. Král – Mejdr, Kodeš, Kateřiňák, F. Novotný – P. Dvořák, Vašulín, Vlkanova (C).
Náhradníci: Vízek – Harazim, Kubala, Leibl, Prekop, J. Rada, Soukeník.

Rozhodčí: Černý – Hájek, Kotík.
FC Hradec Králové
Hradec Králové i přes svůj status nováčka předvádí velmi slušné výkony a cílí na prostředí část tabulky. Tam se aktuálně nachází, přesněji mu patří velmi slušné deváté místo se ziskem třinácti bodů. Dnešní hosté navíc nyní bodují mnohem častěji než Zlín, nedávno dokonce drželi šňůru tří výher v řádě, v rámci které si vyšlápli na Plzeň, České Budějovice a Pardubice. Poté ale narazili na Slavii, se kterou jednoznačně prohráli a naposledy zaznamenali remízu 2:2 s Jabloncem. Suma sumárum to jsou velmi sympatické výsledky, které ukazují, že Hradec ve Zlíně určitě může překvapit.

Poslední tři utkání
Hradec Králové vs. Jablonec – 2:2
Slavia vs. Hradec Králové – 4:1
Zápy vs. Hradec Králové – 0:4
FC Fastav Zlín
Zlínu se v poslední době absolutně nedaří, protože má na kontě čtyři ligové porážky v řadě a v rámci MOL Cupu zdolal Vyškov až po prodloužení, což jen podtrhlo jeho mizérii. V osmifinále ho tak čeká Slavia Praha, proti které bude jasným outsiderem. Fastav by se měl ale více soustředit na ligovou soutěž, protože se už dostává na nejnižší příčky. Aktuálně hájí dvanácté místo se ziskem devíti bodů, poslední bodový zisk se navíc datuje na závěr srpna. Od té doby tedy ševci nestačili postupně na Bohemians, Slovácko, Spartu a Plzeň. To byli poměrně silní soupeři, dnes tak určitě může bodovat proti nováčkovi z Hradce Králové.

Vyškov vs. Zlín – 1:2pp
Plzeň vs. Zlín – 2:1
Zlín vs. Sparta – 2:5
Dobré odpoledne u české nejvyšší fotbalové soutěže! Společně se mnou dnes budete moci sledovat souboj v rámci druhé poloviny tabulky, ve kterém na sebe narazí Zlín a Hradec Králové. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.