Fortuna liga Slovensko - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nitra : Pohronie - 20. března 2021   17:00

Nitra
Nitra
40' Tancík  • 88' Franko
2:3
(1:1)
Pohronie
Pohronie
42' Da Silva   • 51' Chvěja   • 63' Chvěja
Nitra
Šípoš – Tancík, Šuľa, Kolčák, Çelebi – Regäsel (66. Käuper), Mustafič – Chobot, Kurt (66. Franko), Kindsvater (46. Šefčík) – Jendrišek.
Trnovský – Rédeky, Vrábel, Šefčík, Käuper, Franko, Ferjani, Pagliuca, Mészáros.
A. Somolani (Slovensko)
Štádion Pod Zoborom (Nitra, Slovensko)
Pohronie
Hrdlička – Štrba, Pavlík (29. N'Zeyi), Heurtaux, Petrák (84. Špiriak) – Adamec, Mazan – Blahút, Da Silva, Fadera (90+2. Ladji) – Chvěja (84. Galuška).
Jenčo, Dovec – Jenat, Galuška, Ladji, N'Zeyi, Badolo, Dao, Špiriak.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 14:18.
Z nevýrazného utkání se nakonec vyklubal dramatický duel s pěti góly. Pohronie bylo v koncovce efektivnější. Nitrané v závěru stáhli manko soupeře na gól, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Děkuji za pozornost.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Alieu Fadera, přichází Mallé Ladji.
90+1'
Žlutou kartu dostává Jakub Tancík (FC Nitra).
90'
ve druhém poločase se budou ještě nastavovat tři minuty.
89'
Dobrý záměr Fadery, který nakopávaným míčem vysílal do útoku Galušku. Šípoš opět rychlejší než soupeř.
88'
Nitra právě vstřelila branku!
Pohronie si koleduje o drama. Delší čas se uchýlilo k laxní hře, co se nikdy nevyplácí. MATEJ FRANKO solidně vypálil a Hrdlička neměl šanci.
87'
Žlutou kartu dostává Erik Šuľa (FC Nitra).
86'
Erik Šuľa nepřiměřeně dohrál soupeře Faderu! Naštěstí gambijsky útočník neutrpěl vážné zranění! Karta pro domácího stopera!
85'
Téměř až zoufalý pokus domácího autora jediného gólu Tancíka. Ačkoli v tomto případě bychom mohli uvažovat i o snaze centrovat. V každém případě míč nesmyslně letěl do nebes.
84'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Ondřej Chvěja, přichází Petr Galuška.
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Bernard Petrák, přichází Dominik Špiriak.
83'
Pohronie je zaměřeno na kontrolu výsledku. Zatím trenér Ján Kameník střídal pouze jednou a šlo o nucené střídání. Brzy se do hry zapojí dva hráči z lavičky. Ti se už rozcvičují u čáry.
82'
Na Nitře je vidět, že se rozhodne nehodlá vzdát ani za stavu 1:3 a pár minut před koncem duelu. Snaží se vše vsadit na útočnou kartu, jenže v malých prostorách mají hosté navrch. To zároveň domácích eliminuje při prosazování se.
80'
Da Silva napravil to, co zavinil. Šefčíkův center vytlačil na rohový kop.
79'
Mustafić získává pro Nitru standartní situaci. Zapříčinil to hostující Da Silva svým přehnaným zákrokem.
78'
Agilně hrající Patrik Blahút už by se rád dočkal svého jména na střelecké listině dnešního utkání. Jeho pokusy jsou však často sráženy.
77'
Da Silva se nechal srazit na trávník a ještě si pohledem žádal jedenáctku. Tancík však zasahoval dovoleným způsobem.
76'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Adam Mészáros, přichází Kilian Pagliuca.
75'
Pohronie s útočným výpadem. Fadera napálil míč do nitranské hradby těl.
74'
Nitrané zvyšují postupně obrátky! Šefčík přesně naservíroval míč na střelu pro Jendriška! Hrdlička musel zamrznout při této těsné střele, která mu prosvištěla kolem levé tyče!
73'
Nitra se toužila gólově prosadit! Jendrišek krásným centrem vyzval na koncovku Franka, který však šanci zahodil nedůraznou hlavičkou!
72'
Domácí kapitán Erik Jendrišek zamířil levačkou. Do obranného zákroku hlavou šel Francouz Heurtaux, jehož to pořádně zabolelo.
71'
Tancík přiběhl na pravé křídlo a těžký míč nejdříve zpracoval. Ale následoval špatný odraz přímo na kopačky N'Zeyiho.
70'
Martin Adamec se dostal k přímému kopu. Nakonec i zvolil přímé ohrožení nitranské branky. Míč ale příliš nadzvedl.
68'
Žlutou kartu dostává lavička týmu FK POHRONIE ŽIAR N.H. DOLNÁ ŽĎANA.
67'
Da Silva jednoduše kopl míč mezi dva Nitrany a Fadera se už hlásil k střeleckému pokusu! Šípoš zachraňoval včasným vyběhnutím a odkopnutím míče dopředu!
66'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Sinan Kurt, přichází Matej Franko.
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Yani Regäsel, přichází Ole Käuper.
65'
Obrana Nitry je maximálně nekonzistentní a kupí chybu za chybou. Pohronie chodívá do útočné poloviny s lehkostí.
64'
Nitra může děkovat všem svatým, že hru přerušil hvizd rozhodčího! Da Silva dostal míč do brány, ale z ofsajdu!
63'
Pohronie právě vstřelily branku!
Kristián Kolčák podlehl osobnímu souboji ve vlastním pokutovém území. Míč srdnatě vyškrábal ONDŘEJ CHVĚJA a nekompromisně zavěsil pod břevno brankáře Šípoše.
62'
Erik Jendrišek delší dobu vyčníval z linie. Už jen bylo otázkou, kdy to odpíská rozhodčí. Úplně jasné postavení mimo hru. Šance Nitry nemohla pokračovat.
60'
Šefčík zahrával rohový kop po hodině zápasu pod Zoborem. Naířil ho na bližší tyč, ale Chvěja zvládl hru hlavou.
59'
Mészáros sympaticky vybojoval míč, jenže vzápětí to už domácí fotbalisté absolutně překombinovali několika přihrávkami a vyhnali se sami z palebné pozice.
58'
Žlutou kartu dostává Bernard Petrák (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).
58'
Kombinace mezi Da Silvou a Chvějou ztroskotala. Nitra ovládá míč, ale je pořádně daleko od Libora Hrdličky.
57'
Heurtaux si zahrává s trpělivostí arbitra Somolániho. Nyní zahrál vysoce nohou a hned je tu přímý kop Nitranů.
56'
Pohronie zpřeházelo obranu kvůli vypadnutí kapitána Petra Pavlíka. O jeho zdravotním stavu zatím nemáme žádné informace. No, ale aktuální výsledek ho musí těšit.
55'
V šestnáctce Nitry bylo dusno. Hostům se podařilo dostat míč za záda domácí defenzívy. Následně neúspěšné pokusy předvedli Da Silva a po něm i Fader.
54'
Žlutou kartu dostává Alen Mustafič (FC Nitra).
53'
Hosté jsou při velké útočné chuti a není se čemu divit. Blahuta loktem přibrzdil Mustafić, který uvidí žlutou kartu. Standardní situace hostujících fotbalistů.
51'
Nádherná akce Pohronie, okořeněná o přesný zásah. Petrák fantastickým centrem našel hlavu ONDŘEJE CHVĚJU a Šípoš musí lovit míč ze sítě. Opravdu parádní fotbalový moment.
50'
Na dělící čáře nedovoleným způsobem zastavil Tancíka Fader.
49'
Nitranský brankář Šípoš perfektně zachytil centr hráčů Pohronie, mířící na jeho branku.
48'
Blahút těsně před brankovou čarou ještě dokázal vyprodukovat center. Chvěja zakončil pravou patou, ale mimo bránu Šípoše.
46'
Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Benjamin Kindsvater, přichází Samuel Šefčík.
46'
Začínali jsme pomalu a opatrně, ale postupem času se hra rozproudila. Nitra se těšila velmi krátce po gólu Tancíka. O dvě minuty už bylo 1:1, protože Da Silva zúročil pokutový kop po ruce Regäsela.

Druhý poločas začne po 18:04.
45+2'
45+1'
Libor Hrdlička rukama vynuloval Kindsvatera! Ještě mu bylo dovoleno dorážet, šlo to ale mimo branku Pohronie!
45'
Budou se nastavovat dvě minuty nad základní hrací dobu prvního poločasu.
44'
Fadera čistě dohrál Çelebiho, i když jemu se to moc nelíbilo.
43'
Çelebi zpoza autové čáry našel kapitána Jendriška, kterému krátce na to hosté vzali míč.
42'
ADLER DA SILVA pokutový kop proměňuje. Svým pátým gólem v sezóně tak srovnal na 1:1 po pouhých dvou minutách! Šípoš sice odhadl směr míče, ale ne vychytání penalty to nestačilo.
41'
Obrovská chyba Regäsela ve vlastním pokutovém území! Domácího záložníka si zasekl N'Zeyi a došlo ke kontaktu ruky jednoho z nitranů s míčem! Penalta!
40'
Mustafić s Chobotem a parádní signál! Míč se odrazila od země v šestnáctce a JAKUB TANCÍK zaznamenal gólovou hlavičku. Domácí jdou do vedení.
38'
Štrbovi vyletěla ruka do obličeje Chobota. Jasná standardní situace Nitry.
37'
Kurt z rohového kopu dostal míč jen na brankáře Hrdličku. Tomu míč poskakoval v náručí, a tak ho musel dvakrát krotit, ale zvládl to.
36'
Peter Mazan centroval vlevo do šestnáctky a zakončoval Heurtaux. Míč se ocitl na horní síti Šipošovy branky.
35'
Petrák s krátkým autem na Da Silvu. Pohronie troubilo do útoku. Nicméně bude si to muset zopakovat prostřednictvím standardní situace. Nitra musela jít do tohoto rizika.
33'
David Šípoš hodil z větší vzdálenosti míč na kopačku Çelebiho. Chobot si ho následně nechal urvat Faderem.
32'
Ondřej Chvěja chtěl mnohonásobnými kličkami zamotat Tancíka, ale nakonec zapletl sám sebe.
31'
Adamec zakroutil zajímavý centr do pokutového území. Nitrané vyrazili míč ven před střídajícího N'Zeyiho, ale ten ho z voleje ani nezasáhl.
30'
Po půlhodině soupeření přišel centr Mazana, který si navlékl kapitánskou pásku po Pavlíkovi. Míč k Šípošovi nepustil Erik Šuľa.
29'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Petr Pavlík, přichází Ellie Kibonge N'Zeyi.
28'
Blahuútovi sebral střeleckou příležitost Tancík. Pohronie míří k rohovému kopu.
27'
Jakub Tancík dovedl Nitru do útočného pásma. Jeho center v hodině dvanácté zneškodnili hosté patičkou, ale domácí tam neměli nikoho na střelecký pokus.
26'
Petr Pavlík musí odstoupit ze hry! Utrpěl zranění levého lýtka! Doktoři mu postižené místo chladili sprejem, ale nepomohlo to! Pohronie přistoupí k nucenému střídání!
25'
Nyní skončil na zemi i kapitán hostů Petr Pavlík. Leží tváří k trávníku držíc se za tvář. Těžko definovat, co se mu stalo.
24'
Rychlé ošetření Petra Mazana, který se srazil s Regäselom.
23'
Chobot svedl souboj se soupeřem. Podařilo se mu centrovat, ale pouze do rukavic brankáře Hrdličky.
22'
Výborně se Petrák odlepil od Kindsvatera a mohl postupovat dopředu. Znovu adresoval centr do pokutového území. Tancík musel zasahovat z pozice obránce.
20'
Andrej Štrba šikovně šel po míči a před Celebim ho chtěl k sobě stáhnout nohama. Nakonec skončil za čárou. Šípoš se ho zmocní.
18'
Opět se domácí krajní obránce Çelebi dostal ke slovu a v náročné pozici necentroval špatně. Mazan k tomu přispěl zpětným míčem do pásma.
17'
Çelebi vysílal do útočných řad centr, ale míč si našel jen Štrba.
15'
Čtvrthodina souboje za námi. Výsledek odpovídá předvedené hře. Pod Zoborem se ještě ani jednou nevlnila síť.
14'
Nitrané mají šanci udeřit ze standardní situace. Mustafić jemně centroval do šestnáctky soupeře. Mazan hlavou vytasil míč do bezpečí.
Pohronie přitlačilo Nitru v jejím pokutovém území. Blahút si zopakoval předchozí minutu. Zakončení bylo horší. Skluz udělal Mustaficć,ale míče se nedotkl.
12'
Petrák se uvolnil do pozice na centrování. Center jen proletěl vnitřkem nitranské šestnáctky bez pohronské koncovky.
11'
Patrik Blahút chtěl obraz hry změnit! Zpoza pokutového území ohrozil Šípoše tvrdým pokusem! Po jeho zákroku bude rohový kop, o který se postará Adamec!
10'
Po deseti minutách je to zatím hra slepého s jednookým. Opravdu, nic zajímavého jsme neviděli. Fotbal není atraktivní a nevznikl ani žádný vzdálený náznak akce.
8'
Chvěja si zpracoval míč na levém křídle, ale hned měl u sebe domácího Šuľu. Ten šel do skluzu.
6'
Pavlík dobře centroval z vlastní poloviny. Míč ale odvracel Kolčák.
5'
Hrdlička našel svým výkopem do středního pásma Mazana, kterého ale v hlavičkovém souboji překonal nitranský Mustafić.
4'
Heurtaux tělem zastavil Jendriška, což bylo vyhodnoceno jako nedovolené. Přímý kop Nitranů. Šuľa hledal Kindsvatera na čáře, ale Mazan zařídil aut domácích.
3'
Da Silva z Pohronie zůstal vysunutý a šel napadat rozehrávku nitranského gólmana. Stihl včas centrovat dopředu.
2'
Erik Šuľa bez problémů sledoval příchod míče k sobě. Za sebou měl však soupeře, proto ho posunul Šípošovi.
1'
Faul ve středním pásmu. Provinil se hostující hrotový útočník Chvěja.
1'

FC Nitra: Šípoš – Tancík, Šuľa, Kolčák, Çelebi – Regäsel, Mustafič – Chobot, Kurt, Kindsvater – Jendrišek.
Náhradníci: Trnovský – Rédeky, Vrábel, Šefčík, Käuper, Franko, Ferjani, Pagliuca, Mészáros.

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Hrdlička – Štrba, Pavlík, Heurtaux, Petrák – Adamec, Mazan – Blahút, Da Silva, Fadera – Chvěja.
Náhradníci: Jenčo, Dovec – Jenat, Galuška, Ladji, N'Zeyi, Badolo, Dao, Špiriak..
Vážení fotbaloví fanoušci, Vítám vás při sledování zápasu 2. kola B skupiny poražených Fortuna ligy mezi Nitrou a Pohroniem.

FC NITRA

Nitrané uplynulý víkend uhráli cennou remízu na půdě Michalovcí. Výsledek 1:1 je natolik cenný, protože vyrovnávací gól si dali domácí v 92. minutě po rohovém kopu. Tabulka skupiny o záchranu je velmi nahuštěná a mužstvo Petra Léranta sídlí na čtvrté příčce. Nitra mimo jiné nemá dobré vzpomínky na Pohronie, kterému podlehla 6. února v dohrávce 17. kola základní části 1:3.

FK POHRONIE

Hráči Pohronie jsou v těsném závěsu za Sereďí, ale souboje o záchranu budou napínavé do konce. Tým minulou sobotu hladce zvládl Senicu po výsledku 3:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.