FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Karviná - 28. září 2018   17:00

0:0
(0:0)

Valeš – M. Dostál, Krch (C), Bederka, Schumacher – Reiter, M. Hašek, F. Hašek, Záviška – Nečas (84. Šmíd), Mašek (69. Vodháněl).
Fryšták – Švec, Yusuf Helal, Šmíd, Vodháněl.
Pavel Královec – Jiří Moláček, Milan Flimmel
Ďolíček, Praha-Vršovice
4 202 diváků
Berkovec – Čolić, Panák, Janečka (C), Jan Moravec – Mertelj, Budínský (87. Krivák) – Ba Loua (71. Guba), Lingr (46. Smrž), Letić – Wágner.
Pastornický – Smrž, Krivák, Guba, Tusjak, Ramírez, Suchan.

SESTŘIH: Bohemians - Karviná 0:0. Uťapkaní klokani nezaskočili Slezany

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký sváteční podvečer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:8. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:16.
Utkání je u konce a diváci se branky nedočkali. I ve druhém poločasu jsme sledovali marnou snahu Bohemians o kloudný útok a na druhé straně úpornou karvinskou obranu. Hostům taktika vyšla na jedničku, bod mají a mohli mít i všechny tři. Největší příležitost utkání totiž přišla v 85. minutě, kdy si na Letićův centr naskočil Budínský a zcela volný hlavičkoval pouze do brankové konstrukce. V úplném závěru pak na druhé straně neuspěl Krch a dnešní duel tak skončil nepopulárním výsledkem 0:0.
90+3'
90+2'
Následný roh byl pouze bezvýznamnou epizodou, už to vypadá na bezbrankový zápas.
90+2'
Berkovec nyní zachránil Karviné bod, když byl u své pravé tyče právě včas na to, aby kryl zakončení zblízka a srazil míč na roh. Domácí ještě reklamovali faul v šestnáctce, na to však sudí Královec neslyšel.
90+1'
Do Martina Haška zajel tvrdým způsobem David Guba a byl za tento zákrok potrestán žlutou kartou.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
90'
Z velké dálky pálil F. Hašek, bylo to ale hodně na náhodu. A podle toho to také dopadlo, míč šel několik metrů nad břevno.
89'
Klokani ve velké příležitosti, Krch mířil nad břevno
89'
Oj, tohle volalo po gólu! Reiter se skvěle probil přes několik soupeřů k centru a na penaltě si nabíhající Krch napálil míč nad břevno!
88'
Wágner posunul hru na pravou stranu, tam pak jeho spoluhráči akci zabrzdili.
87'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Ján Krivák.
86'
Ošetřování Martina Haška, domácí bratry tento zápas dne opravdu bolí...
85'
Největší šance zápasu, Budínský hlavičkoval do břevna
85'
Hosté dohrají zápas v deseti, neboť Vojtěch Smrž zastavil unikajícího Reitera a sudí Královec po druhé žluté kartě musel vytáhnout i tu červenou.
85'
Šmíd se hned zapojil do útočení, sprintem se neúspěšně snažil dohnat dlouhou a prudkou přihrávku.
85'
Obrovská šance Karviné na tři body! Po Letićově centru z levé strany se v pokutovém území dostal k hlavičce zcela volný Budínský, jenže zblízka trefil pouze brankovou konstrukci!
84'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Michal Šmíd.
83'
Ne, prostě to domácím směrem dopředu nejde. Akce pravou stranou skončila nepřesnou přihrávkou po zemi.
82'
Velká malá domů od Dostála na Valeše, tohle se už domácímu publiku moc nelíbí a na trávník se snáší nespokojený pískot.
81'
Smržova zpětná přihrávka skončila u Nečase, jenže kontr Bohemians je hodně pomalý. Hosté se už zvládli vrátit.
80'
Domácí chystají střídání, na lavičku přibíhají rozcvičení hráči.
79'
Filip Hašek se dnes už poněkolikáté stal obětí tvrdého faulu a už je na něm vidět, že je tím dost frustrovaný.
78'
Utkání sleduje 4 202 diváků.
77'
Teď už nemusel Berkovec dělat nic, neboť jeho obránci zvládli odkopnout ještě před první tyčí.
76'
A hned po Berkovcově trochu nejistém zákroku přichází jedenáctý.
76'
Rohový kop pro Bohemians, dnes už desátý! Karviná tuto standardku ještě neměla.
74'
Dostál se dostal k centru z pravé strany, tlačil poměrně prudký pas na malé vápno, hosté ale i tento pokus zvládli odkopnout. Poslední minuty patří Bohemians.
72'
Berkovec na svém místě, u své levé tyče hravě lapil prudký centr. Uklidnil situaci a poté rozehrál.
71'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází David Guba.
69'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Dominik Mašek, přichází Jan Vodháněl.
69'
Hlavičkové souboje po centrech dopadají pro Karvinou, je v tom vidět výšková převaha v pokutovém území.
67'
Další centr, nyní v podání M. Haška. V roli bránícího se objevil Panák a dostal míč z vápna.
67'
Nečasův centr mířil na zadní tyč, kde však dobře zareagoval Letić. Nechtěl si dělat problémy a tak odhlavičkoval na roh.
66'
Nečas se už už dostával mezi dva obránce, na poslední chvíli mu míč od nohy odkopl rázným způsobem Janečka.
64'
Budínský utekl po levé straně, ale zase střílel nepřesně
64'
Karviná se ale brzy vrátila do hry a zleva pálil Budínský. Jenže přesnost se u něj zatím nevyskytuje, i nyní pálil vysoko nad.
64'
Wágnerova střela z dálky se zastavila o Krcha, míč se poté odrazil k domácím a ti vyráží do protiakce.
62'
Trochu se nám do hry montuje nervozita a přibývá nedovolených zákroků.
62'
Žlutí se i na druhé straně, za ostrý faul na Čoliće u pomezní čáry byl potrestán domácí Filip Hašek.
60'
Kombinace Wágnera a Ba Louae nevyšla, Schumacher zvládl dostat míč do bezpečnějších míst.
58'
Tohle bylo povedené! V pokutovém území se kolem svého strážce obtočil Mašek a levačkou prověřil Berkovcovu pozornost. Gólman Karviné tento střelecký pokus zvládl vyrazit.
57'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok na F: Haška dostal hostující Vojtěch Smrž.
56'
Budínský je při chuti. Nyní dostal míč do běhu, zpracoval si na prsa a zkusil to ze střední vzdálenosti. I tentokrát ale domácí branku přestřelil.
55'
Klokani chybovali v rozehrávce, Budinský je ale nepotrestal
55'
Bederka chybně rozehrál, dovolil tak Wágnerovi vyrazit do kontru a ten pak přihrával nabíhajícímu Budínskému. Myšlenka dobrá, ale zakončení špatné. Rána šla vysoko nad břevno Valešovy branky.
54'
Karviná přesunula hru na druhou stranu, zprava pak centroval Čolić, ale pouze do Valešových rukavic.
53'
Filip Hašek znovu pohotově pálil, ale slabě
53'
Po odvráceném dlouhém autu a následné přihrávce za šestnáctku se do míče opřel F. Hašek a alespoň donutil Berkovce ukázat zákrok. Ten uspěl a hned rozehrál.
51'
No, tohle mohlo být hodně překvapivé. Po dlouhém nákopu se schylovalo k brejku, jenže Panák se stihl vrátit a obětavě odkopl míč do bezpečí.
50'
Letič v dobré pozici střílel špatně
50'
Budínský si na levé straně všiml Letiće, jenže ten si tak dlouho šteloval míč na nohu, až z toho vymyslel zcela nepřesnou střelu.
49'
Čerstvý Smrž se poprvé dostal k míči a centrem hledal Wágnera. Toho ale dobře pohlídal Bederka a odhlavičkoval pryč z šestnáctky.
48'
Centrovaný míč odvrátil Wágner, Karviná může vyrazit do protiakce.
47'
F. Hašek na zemi a ne vlastní vinou. Je tu přímý kop pro Bohemians, tohle bude na centr.
46'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Vojtěch Smrž.
46'

Fauly: 2:6
Je za námi první poločas, který toho mnoho nepřinesl. Na obou stranách převažovaly nepřesnosti a scházely šance. Pokud už to vypadalo na zakončení, přišla chyba, či zaváhání při střelách. Alespoň nějaké vzrušení přišlo v závěru půle, kdy se musel po dvou ranách natáhnout hostující gólman Berkovec. Oba zákroky zvládl a tak se do šaten jde za stavu 0:0.
45'
Nebezpečné rány Bohemians, stříleli Záviška a F. Hašek
45+1'
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
45'
První opravdu vážná akce utkání. Berkovec se musel hodně ohánět, protože nejprve musel vyrážet Záviškovu technickou střelu na zadní tyč a o pár vteřin později se musel blýsknout proti prudké ráně F. Haška.
43'
Nečas se opřel do míče z voleje, ale pálil mimo bránu
43'
Nečasův volej sice zatřepal karvinskou sítí, jenže z venkovní strany. Berkovec zasahovat nemusel. Bez odpískání navíc zůstal obranný zákrok Janečky, sudí Královec stál poblíž a viděl, že v tom faul nebyl.
42'
Záviškova přihrávka z levé strany na hranici pokutového území skončila u hráčů ve svítivých dresech. Karviná může vyrazit vpřed.
40'
Už je ale M. Hašek zpátky ve hře, rána to ale byla zcela jistě nepříjemná a hráčem otřásla.
39'
Na trávníku leží Martin Hašek, který v souboji s Lingrem schytal úder do obličeje a na hrací plochu musí lékař.
39'
A z hlediště se už začínají ozývat první náznaky nespokojenosti.
38'
Záviška byl na hranici vápna na chviličku volný, ke střele se ale neodhodlal. Poté navíc tak dlouho váhal s přihrávkou, až byl hosty vytlačen z pozice.
37'
Další výpad Karviné skončil prakticky hned v úvodu, Panák hledal Čoliće, jas byl ale až moc prudký.
35'
Karviná v útoku, zprava hledal Čolić Wágnera, jenže jeho přihrávka přelétla všechno a všechny a skončila mimo hrací plochu...
33'
Už se hrálo na druhé straně a Nečas centroval přes Janečku. Od něj se míč odrazil mimo hrací plochu a byť domácí reklamovali ruku a tím pádem penaltu, rozhodčí ukázal pouze k rohovému praporku.
32'
Přes Lingra a Budínského se míč dostal na pravou stranu k Ba Louaovi, jeho střela z úhlu na první tyč ale Valeše nepřekvapila.
31'
Hra domácích nese velké znaky nepřesností, ale ani hosté nejsou v útoku kdovíjak dobří. Nyní to bylo vidět na Wágnerovi, který přiklepnutím našel pouze obránce Krcha.
30'
Malá domů od Krcha na Valeše, gólman Bohemians zahajuje další akci domácích.
29'
Do zakončení se nedostal ani Nečas, ten byl v pokutovém území zakřižován a míč se dokutálel k Berkovcovi.
28'
Domácí se dostali do šestnáctky, Záviškovi byl ovšem odmáván ofsajd. Jeho následný pád byl tedy zcela zbytečný.
27'
Lingr se dopustil dalšího nedovoleného zákroku, Bohemians se ale prakticky nikam nedostali a hned za půlkou o míč přišli.
25'
Karviná se snaží o důslednou obranu, dokázal to nyní Budínský, když pohotově zastavil přihrávku na rozbíhajícího se Maška.
24'
Vzdálenosti se nezalekl a i tak vyslal táhlou ránu. Valeš ale zasahovat nemusel, neboť míč prolétl kus vedle jeho pravé tyče.
23'
Přímý kop i na druhé straně, Berkovec si staví míč na odvážnou ránu z dálky.
23'
Už je po všem, Berkovec si v poklidu chystá míč na odkop od své branky.
22'
Padavá rána Filipa Haška protáhla Berkovce
22'
Tem to zkusil přímo, tlačil míč pod břevno a Berkovec musel zasahovat. Měl štěstí, že to šlo do míst, kde stál a mohl ji tak vyrazit nad břevno.
21'
Další tvrdý zákrok, nyní od Lingra a rázem je tu docela nebezpečný přímý kop. U míče je F. Hašek.
20'
Maškova hlavička mířila nad bránu
20'
Panák přilétl do souboje s F. Haškem hodně ostře a okamžitě mu byl pískán nedovolený zákrok.
19'
Ano tato standardka nebyla hned po rozehrání úspěšná, hosté dostali míč mimo svou šestnáctku, ale akce pokračovala. Zprava přilétl centr k malému vápnu na Maška, ten však z dobré pozice hlavičkoval nad břevno.
17'
A tak to z dálky zkusil Budínský, i jeho střele scházela přesnost a skončila vysoko nad Valešovým břevnem.
17'
Do rychlého přechodu pospíchal Ba Loua, centrem hledal Wágnera, bylo to ale znova hodně nepřesné.
16'
M. Haškovi odskočil míč od kopaček a skončil v zámezí, Karviná vhazuje v hloubi vlastní poloviny.
14'
Trocha nepřesností na obou stranách, sledujeme nyní hru ve středu hřiště, blíže vápnu to týmům nejde.
12'
Po skvělém rohovém kopu Mašek střílel z malého vápna
12'
Ten už Bohemians nevyšel, naopak z toho byl brejk hostů. Ba Loua sprintoval za míčem, jenže Valeš vyběhl právě včas na to, aby byl u něj první a odkopl na autové vhazování.
12'
Byl to signál a na přihrávku po zemi si naběhl Mašek. Našel si prostor pro střelu z úhlu, Berkovec vyrazil na další rohový kop.
11'
Záviška sice přesprintoval Letiće, jenže ten mu pak zabránil v centru. Roh pro domácí tým.
10'
Rozehrávka Martina Haška byla hodně zbrklá, jeho přímý kop skončil hned u prvního hráče Karviné.
9'
Rychlý kontr Bohemians. Míč doputoval na pravou stranu na Reitera a ten to zkusil z ostrého úhlu stříleným centrem. Berkovec byl připraven a vyrazil.
8'
Na druhé straně se po Ba Louaově přihrávce dostal k míči Budínský, napálil ale pouze bránícího hráče.
7'
Opět domácí, na pravé straně ale Bederka skončil nepřesnou přihrávkou směrem k brance.
6'
Samotná rozehrávka nebezpečná nebyla, o pár momentů později pak neuspěl s průnikem Záviška.
6'
Mašek našel v levém koutu vápna Závišku, ten mohl bez potíží zakončovat. Rozhodl se ale pro přihrávku na zadní tyč, kde už zasáhla obrana Karviné. Bohemians mají alespoň roh.
5'
Budínský hledal Wágnera, poslal mu ale zcela nepovedenou přihrávku. Už se začíná zase od Valeše.
4'
Janečka dobře pozičně zablokoval domácího Reitera, míč skončil v zámezí. Rozehrávat bude gólman Berkovec.
3'
Bohemians zatím soupeře nepouští k trvalejšímu držení míče, sami se ale dopředu moc neženou.
2'
Reiter nenašel odvahu na střelu, proto přihrál na M. Haška. Ten byl ovšem zablokován.
1'
Domácí zkusili první útok, akce po zemi ale skončila ještě poměrně velký kus před pokutovým územím.
1'

Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Krch (C), Bederka, Schumacher – Reiter, M. Hašek, F. Hašek, Záviška – Nečas, Mašek.
Náhradníci: Fryšták – Švec, Yusuf Helal, Šmíd, Vodháněl.

MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka (C), Jan Moravec – Mertelj, Budínský – Ba Loua, Lingr, Letić – Wágner.
Náhradníci: Pastornický – Smrž, Krivák, Guba, Tusjak, Ramírez, Suchan.

Rozhodčí: Pavel Královec – Jiří Moláček, Milan Flimmel.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Ďolíčku začne v 17 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Pavel Královec, kterému budou na pomezí asistovat Jiří Moláček a Milan Flimmel.
MFK Karviná

Hosté jsou na tom v tabulce o něco hůře, mají devět bodů a to jim stačí na 11. místo. Mohou se ale chlubit lepší současnou formou, vždyť do dnešního duelu půjdou z výhrou v zádech, neboť v minulém kole zdolali na svém trávníku Příbram jasně 4:1. Už do půle se trefili Budínský a Wagner a i když hned po návratu ze šaten snížil Mingazov, dokázali domácí reagovat. Nitrianský si dal po chvíli vlastní gól a skóre uzavřel Moravec.

Bohemians Praha 1905

Domácí fotbalisté jsou po devíti odehraných kolech na osmém místě se ziskem 11 bodů. V minulém kole se Bohemians střetli v městském derby proti Slavii a v Edenu, byť podali dobrý výkon, prohráli 1:0. Jedinou branku utkání dal Zmrhal. Dnes se Bohemians pokusí využít domácího prostředí v Ďolíčku a přerušit krátkou nepovedenou sérii dvou porážek 0:1 v řadě.

Liberec – Bohemians 1:1
Bohemians – Sparta 1:1
Olomouc – Bohemians 2:3
Bohemians – Zlín 0:1
Slavia – Bohemians 1:0
Dobré odpoledne u FORTUNA:LIGY. Společně se podíváme na duel desátého kola mezi týmy Bohemians Praha 1905 a MFK Karviná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.