FORTUNA:LIGA - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Slavia - 17. prosince 2018   18:00

0:2
(0:1)
Slavia
18' Milan Škoda   • 70' Hušbauer  (Stoch)

V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Kratochvíl (86. Sobol), Trávník, Považanec (82. R. Acosta), Jovović (75. D. Ikaunieks) – Chramosta.
Hanuš – Janković, Břečka, Sobol, Masopust, R. Acosta, D. Ikaunieks.
Berka – Blažej, Vlček
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
3 115 diváků
O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil – T. Souček, Hušbauer – Zmrhal, Stoch (78. Sýkora), Olayinka (89. Frydrych) – Milan Škoda (C) (82. Mešanović).
Kovář – Deli, Frydrych, Zelený, Mešanović, Traoré, Sýkora.
Kolář

SESTŘIH: Jablonec - Slavia 0:2. Domácí vytrvale tlačili, ale tři body berou sešívaní

To už je ode mne pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, kterou jste věnovali celé podzimní části FORTUNA:LIGY. Příjemný večer a někdy příště znovu na počtenou!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:2.
Slavia po dlouhých letech zlomila jablonecký syndrom a ze zasněženého města se vrací se třemi body!

Druhý poločas už obecně tolik vzruchu nenabídl. Sešívaní si po velice krušném úvodu zkušeně hlídali své vedení. Krátce po návratu z kabin sice Miloš Kratochvíl dostal balon do sítě, jenže po zhlédnutí videa situaci sudí Berka neuznal. Od té doby už si domácí prakticky nic nevytvořili, vedení Slavie naopak navýšil po Stochově centru Josef Hušbauer. Celek z hlavního města tedy přezimuje se čtyřbodovým náskokem na Plzeň, což si nyní užívají jak hráči, tak fanoušci.
90+3'
90+3'
Jabloneckým se nedá upřít velká snaha, Slavia si ovšem závěr zápasu hlídá s nesmírným přehledem a je to ona, komu říká balon téměř po celé nastavení "pane."
90+2'
Jeden z hostujících fotbalistů zůstal ležet v blízkosti postranní čáry, ale bude v pořádku, hra může po několika desítkách sekund opět pokračovat.
90+1'
Tříminutové nastavení otevřel pěknou individuální akcí Jan Chramosta, který se ještě snažil vyslat do úniku Eduarda Sobola. Praporek pomezního vyletěl vzhůru pro ofsajd.
90'
Michal Trávník v obklíčení trojlístku slávistů předal míč balon pouze Janu Sýkorovi. Hosté ze situace mohli vytěžit určitě více, než jen lacinou ztrátu.
89'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Peter Olayinka, přichází Michal Frydrych.
89'
Peter Olayinka posadil na zem Hanouska. Vydal se tedy sprintem do ofenzivy, leč skvělý návrat předvedl Michal Trávník, jenž zasáhl skluzem. Právě Olayinka bude střídat.
87'
Vlastimil Hrubý hledal dalekonosným nákopem Davise Ikauniekse. Toho ale zkušeně uhlídal mohutný Michael Ngadeu, načež míč znovu sbírá Ondřej Kolář.
86'
Davis Ikaunieks udržel míč na hrací ploše, sám proti přesile toho však moc vymyslet nemohl. Pražané si závěr utkání hlídají a hrají ze zabezpečené obrany.
86'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Miloš Kratochvíl, přichází Eduard Sobol.
85'
Hušbauer nadvakrát pohotovou ranou protáhl Hrubého
85'
Michael Ngadeu posunul míč hlavou na svého gólmana, Ondřej Kolář tedy na startu posledních pěti minut svírá kulatý nesmysl pevně ve své moci.
84'
Ondřej Kolář vyrazil střílený centr z levé strany na rohový kop. Ten si vzal na starost tradičně Michal Trávník, jenže ani teď nedostal Jablonec šanci ke snížení.
83'
Chramosta zkoušel lstivou ránu na Koláře z úhlu
83'
Domácí příznivci si s průběhem zápasu nedělají těžkou hlavu a u stadionu momentálně odpalují ohňostroj! Rok 2018 byl pro jablonecký fotbal přeci jen mimořádně úspěšný.
82'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Milan Škoda, přichází Muris Mešanović.
82'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Rafael Acosta.
81'
David Lischka pod nátlakem dvou soupeřů zachoval klidnou hlavu a přehodil balon na Tomáše Holeše. Ten na pravém křídle nic nevymyslel, oba týmy se chystají střídat.
80'
Michal Trávník zblízka nastřelil pouze Vladimíra Coufala, jenž zabránil míči v cestě do šestnáctky. Utkání dospělo do závěrečné desetiminutovky, slávisté mají skvěle nakročeno k výhře!
79'
Jan Sýkora si snažil obhodit Davida Hovorku. I když se mu to nepodařilo, Slavia zůstává na míči, za kterým se okamžitě vydal aktivní kapitán hostů Milan Škoda.
78'
Peter Olayinka přenesl hru až na Jana Bořila. Ten už posílal míč před branku, ze které si vyběhl Vlastimil Hrubý a bezpečně jej ztlumil v rukavicích.
78'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Miroslav Stoch, přichází Jan Sýkora.
77'
Domácí se po Trávníkově práci dožadovali kopu od rohového praporku, leč rozhodnutí je jiné, balon uvede do hry Ondřej Kolář, jehož nákop už se snáší na útočnou polovinu.
76'
S dalším útočníkem na hřišti se zelenobílí hned vydali kupředu. Centr Matěje Hanouska se snažil trefit Miloš Kratochvíl, avšak nebylo mu přáno.
75'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Davis Ikaunieks.
74'
Josef Hušbauer dalším centrem hledal Milana Škodu, jenž si proti Hübschmannovi pomohl lehkým faulem. Výborný zákrok Hrubého už tedy nebyl do statistik zapsán.
73'
Přímo před územím Petra Rady totiž zůstává ležet Milan Škoda. Zdá se, že se incident obejde bez karetního ohodnocení. Centr si vzal na starost Miroslav Stoch, dobře však zasáhl David Lischka.
72'
Pro domácí je to tvrdá rána, ve druhém poločase si nicméně i přes aktivitu větší šance vypracovat doposud nesvedli. Nyní nás čeká volný přímý kop Slavie.
70'
Na přízemní centr Stocha si skvěle naběhl Hušbauer a zvýšil na 2:0!
70'
Slavia právě vstřelila branku!
Pražané zdvojnásobují svůj náskok! Ve zprvu nenápadné akci nastřelil Miroslav Stoch míč z pravé strany po zemi před branku, kde se od obránců pěkně uvolnil JOSEF HUŠBAUER a zblízka prostřelil bezmocného Vlastimila Hrubého.
70'
Standardku rozehrál Michal Trávník centrem mířeným za zadní tyč. Michael Ngadeu se stal králem vzdušného prostoru a nepřipustil žádné nebezpečí.
69'
Před rozehráním volného kopu Jablonce si rozhodčí tak dlouho volal Vladimíra Coufala (SLA), až mu došla trpělivost a došel si za ním sám, nicméně se žlutou kartou v ruce a tu také dostal Jovovič.
67'
David Lischka vynhal Hanouska kupředu, avšak následný nákop se mu moc nepovedl a míč získal Tomáš Souček. Daleko se nicméně nedostali ani hosté.
66'
Milan Škoda si vzal balon na polovině hřiště a dostal se s ním až za pokutové území, odkud levou nohou vypálil přibližně metr a půl nad břevno.
65'
Už to vypadalo, alespoň podle toho, co bylo přes kouř možno spatřit, že se domácí dostanou až před Koláře. Škoda pro ně, že se Michal Trávník nacházel v ofsajdu.
64'
Zatímco jablonečtí příznivci zakouřili stadion, snažil se Tomáš Hübschman přízemní přihrávkou najít spoluhráče ve vápně. Marně, Miroslav Stoch obrací hru.
63'
Tomáš Souček se pokusil tak trošku po vzoru Stocha napálit míč z velké dálky, jenže rána mu vůbec nesedla a skončila na půli cesty mezi tyčí a rohovým praporkem.
62'
Jablonečtí stopeři si i přes pesing soupeře dlouho předávali míče mezi sebou. Při snaze o výlet do ofenzivy už se ale ke kulatému nesmyslu znovu dostávají Pražané.
Dnešní utkání sleduje 3 115 diváků.
61'
Vladimir Jovović nakopl motory, načež zazmatkoval a pouze odevzdal míč na hostující kopačky. Vlastimil Hrubý si připsal další nepříliš dobře trefený odkop, ale nic z toho nebude.
60'
A neudělali to vůbec špatně. Miloš Kratochvíl v pokutovém území posunul míč do strany nabíhajícímu Tomáši Holešovi, jehož prudký centr ve skluzu výborně zpomalil Michael Ngadeu.
59'
V přetahované o padající míč našel rozhodčí faul Milana Škody na Davida Lischku, Jablonečtí tedy mohou znovu vyrazit kupředu.
57'
Miroslav Stoch byl přistižen v postavení mimo hru. Po rozehrávce se za nákopem dral Jan Chramosta, ale Michael Ngadeu to ve spolupráci s brankářem zvládl.
56'
Jablonec znovu přebírá iniciativu a dobře kombinuje. Miloš Kratochvíl se po faulu na svoji osobu rychle zvedá do země a uvádí míč zpátky do hry.
55'
Ondřej Kolář to od domácích příznivců dostává, lidově řečeno, pořádně sežrat. Když se k němu dostal balon, rozléhalo se stadionem mohutné bučení.
54'
Miroslav Stoch dobře rozehrál přímý kop z levého křídla. K hlavičce se dostal Tomáš Souček, jehož pokus přistál na horní síti brány Vlastimila Hrubého!
53'
Povedená Stochova standardka, Souček ale neusměrnil hlavičku do sítě
53'
Poměrně dlouho se nehrálo, Ondřej Kolář byl ošetřován. Na nervovou soustavu Petra Rady to už dnes je zřejmě příliš a je otázka času, kdy jej rozhodčí vykážou na tribunu.
51'
Jablonec už se radoval z vyrovnání, nicméně předčasně! Jeden z obránců adresoval Ondřeji Kolářovi nepřesnou přihrávku hlavou, Kolář v nouzi odrazil balon pouze před sebe a Miloš Kratochvíl ho vrátil do sítě! Došlo ovšem ke kontaktu s gólmanem, díky čemuž sudí Berka po konzultaci s videem branku neuznává!
49'
Slávisté se v úvodu poločasu dobře drží na míči. Hra se poměrně kouskuje, balon často opouští hřiště, ale právě to vyhovuje určitě více Pražanům.
48'
Vlastimil Hrubý musel mimo vlastní šestnáctku, aby odehrál míč před Peterem Olayinkou. Nákop mu příliš nesedl a oslovil diváky na hlavní tribuně.
47'
Matěj Hanousek dobře předskočil Miroslava Stocha a dostal míč do autu. Hosté vhodili a zvolili možnost přihrávky na Ondřeje Koláře.
46'
Jsme zpátky. Míč nyní uvedli do hry hráči Jablonce, jež se hnali kupředu za doprovodu hudby, kterou pořadatelé po přestávkovém programu zapomněli vypnout.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Máme za sebou první polovinu, Slavia vede v Jablonci 1:0! Milan Škoda je zatím jediným úspěšným střelcem, když zkušeně proměnil pokutový kop po ruce Holeše. Domácí jsou nicméně lepším týmem a mohou litovat zahozených šancí. Ondřej Kolář je skvělý a své spoluhráče pořádně drží! Severočeši se na rozdíl od hostů dožadovali po ošemetné situaci ve vápně penalty marně.

Střely v 1. poločase:
Jablonec 12:6 Slavia.
45'
Stoch střelou k bližší tyči prověřil Hrubého
45+2'
45+2'
Tomáš Hübschman se v samotném závěru poločasu odhodlal k nápřahu z velké dálky, míč ale netrefil ideálně a Ondřej Kolář jej v klidu sledoval na cestě mimo areál.
45+1'
Z následného centru do vápna Milan Škoda nic velkého nezískal, ovšem sám Miro Stoch se opřel do krásné rány zpoza šestnáctky! Vlastimil Hrubý ji u bližší tyče vyrážel jen tak tak.
45+1'
Miroslav Stoch by v úvodu dvouminutového nastavení rád rozehrál přímý kop, ale nachází se pod atakem sněhových koulí z tribuny.
45'
Vladimir Jovović se nejprve snažil najít ve vápně Lischku, ale ten se potýkal s obráncem na zádech. Čerhohorský záložník to tedy zkusil sám a proti slabé střele snadno zasahuje Ondřej Kolář
44'
Po chybě Hovorky v rozehrávce mohli jít hosté do šance, avšak Peter Olayinka oplatil stejnou mincí a vrátil balon na Hovorkovy kopačky.
43'
Další pěkný centr od Michala Trávníka v akrobatické pozici trefoval David Lischka, jehož těžká hlavička skončila vysoko nad břevnem Kolářovy pokladnice.
42'
Lischka hlavičkoval v obrovské šanci
42'
Exekuci si vzal na povedl Jakub Považanec. Volil razantní řešení, které se přes zeď nedostalo. Jablonečtí nicméně pokračovali v náporu a zkusí si rohový kop.
40'
Tomáš Holeš vysekl před Jaromírem Zmrhalem pěknou zidanovku, načež pokračoval vpřed Vladimir Jovović, jenž vybojoval volný přímý kop z více než pětadvaceti metrů.
39'
Severočeši reklamují penaltu, Souček ale hrál rukou mimo vápno
39'
Rozhodčí Berka je pod nekompromisní palbou jabloneckých emocí! Nyní to totiž vypadalo na jasnou ruku v pokutovém územím Slavie, ovšem penalta se ke zděšení domácích hráčů i diváků nepíská!
38'
Nyní musel Ondřej Kolář řešit poměrně nepříjemnou malou domů, ale i teď si poradil vskutku dobře. Jablonečtí pokračují v dominanci na míči, avšak zatím jim není ve výsledku nic platná.
36'
Trávník pálil hezky do šibenice, Kolář předvedl hezkou robinsonádu
36'
Miloš Kratochvíl krásně přenesl hru na Michala Trávníka. Ten si navedl míč na osu hřiště a z dvaceti metrů jej levačkou posílal přímo pod horní tyčku, jenže konečky prstů Ondřeje Koláře byly opět proti! Další parádní zákrok!
35'
Michal Trávník dobře podebral míč na uvolňujícího se Jana Chramostu, nicméně ten stál v evidentním ofsajdu, rozehrávat tedy budou hostující fotbalisté.
34'
Jan Bořil získal na svoji osobu útočný faul Miloše Kratochvíla. Pražané rozehráli nakrátko, k nákopu se musel odhodlat až Ondřej Kolář.
33'
Michal Trávník se vydal z osy hřiště na levou stranu. Poté vyslal skákavý balon do pokutového území, kde si jej v pohodě našel Ondřej Kúdela.
32'
Chramosta málem našel Trávníka, ten těsně minul balon
32'
Po hlavičkované v půlicím kruhu bude mít Slavia k dispozici standardní situaci. Tu zahrál Hušbauer centrem, který odvrátil David Hovorka mimo šestnáctku.
31'
Slávističtí fanoušci rozjeli pořádnou pyroshow, v jejich sektoru to bliká ve stylu blížících se Vánoc. Na hřišti ale znovu úřadoval Jablonec, Michal Trávník jen těsně nedosáhl na prudký míč od Jana Chramosty!
30'
Michal Trávník zahrával standardní situaci z ideální pozice pro centr. Nadýchaný bochánek se nicméně snesl k zemi příliš pozdě, nikdo na něj nemohl dosáhnout.
28'
U středového kruhu trošku planou emoce. Michael Ngadeu (SLA) viděl žlutý kartonek, načež měl sudí Berka co dělat, aby uhasil emoce zástupců obou celků.
27'
Tomáš Souček se snažil vyslat Vladimíra Coufala, jenž s tímto řešením ke smůle Slavie nepočítal. Balon tedy bude patřit znovu domácím.
26'
Michael Ngadeu si pohlídal ofenzivní snahu jabloneckého kapitána Tomáše Hübschmana. Následně do něj nastřelil míč, který uvede Ondřej Kolář do hry výkopem.
25'
Peter Olayinka se po levém křídle prohnal až těsně před brány pokutového území, jenže v ten moment už ztratil plnou kontrolu nad míčem, Hrubý bude vykopávat.
24'
Peter Olayinka si patičkou na Davida Hovorku nepřišel. Na konci domácí protiakce posílal Michal Trávník balon po zemi do vápna, kde Kratochvílovi chyběl krok.
23'
Hodně aktivní Miloš Kratochvíl je znovu ústřední postavou jablonecké kombinace. Tu Pražané dokázali přerušit a Hrubý musel čapnout míč před Peterem Olayinkou.
22'
Michal Trávník na polovině hřiště nechal Michaela Ngadeua, aby jej poslal k zemi. Poté do soupeře nastřelil míč, avšak žlutá karta z toho nebude, Ngadeu už opouštěl místo činu a v rozehrávce nebránil.
21'
Zatímco hostující kotel opěvuje střelce branky, vysloužil si Miroslav Stoch (SLA) první žlutou kartu dnešního utkání, poté, co zastavil jabloneckou snahu o brejk.
19'
Severočeši se hned hnali kupředu. Miloš Kratochvíl z ostrého úhlu pálil míč před branku, jenže letěl příliš vysoko a žádné nebezpečí nepřinesl.
18'
Škoda bezpečně proměňuje penaltu a posílá Pražany do vedení 1:0!
18'
MILAN ŠKODA na rozdíl od posledního vzájemného utkání pokutový kop s přehledem proměňuje, poslal totiž Vlastimila Hrubého do opačného koutu brány! Sešívaní se tak rázem dostávají do vedení.
16'
Zmrhal napálil spojnici, Holeš pak zahrál rukou a hosté mají penaltu!
16'
Penalta! Střílený centr Jana Bořila si našel ve vápně Milan Škoda a z otočky zamířil do tyče. Balon rychle vracel do ohně Peter Olayinka a Holeš zasáhl podle všeho rukou!
15'
Michael Ngadeu si rozmyslel původní nápad a místo dlouhé přihrávky rozjel akci postupně. Hosté se trošku krkolomně dostali do ofenzivy a drží balon na kopačkách.
14'
Na druhé straně hledal Miroslav Stoch ve vápně bojujícího Petera Olayinku. Jablonecká obrana dobře zasáhla a poradila si také s následným rohovým kopem.
13'
Chramosta se dostal za obranu, Kolář ho ale výborně vyčapal
13'
Fantastický Ondřej Kolář! Michael Ngadeu vyrobil minelu v rozehrávce. Jakub Považanec poté poslal míč do běhu Janu Chramostovi, jenž z prvního doteku mířil velmi dobře na vzdálenější tyč, ovšem strážce slávistické svatyně parádním skokem stále drží bezgólový stav!
12'
Vladimir Jovović se trošku unáhlil a jeho dalekonosný centr bez problémů zachytil brankář Kolář. Pražané posléze chtěli rychle vyrazit do brejku, avšak Hovorka se dobře dostal před Stocha.
10'
Miloš Kratochvíl si nabíhal za dlouhou přihrávkou za obranu. Bohužel pro něj byl nachytán v ofsajdu a zastavuje ho píšťalka.
9'
Netrvalo to dlouho a u domácí střídačky je živo. Petr Rada totiž dává už od začátku najevo rozčarování z některých výroků sudích. Jeho svěřenci mezitím drží hru na vlastní obranné polovině.
8'
Vladimír Coufal podpořil útok, ani teď si ale hosté nic zajímavějšího nevytvořili. Míč se nachází v zámezí, Matěj Hanousek se chystá vhazovat.
7'
Milan Škoda skvěle napadal Vlastimila Hrubého, kterému trvalo odpálení míče. Slávistický forvard nákop zblokoval a pozdržel hru v blízkosti autové čáry.
6'
Chramosta dorážel z bezprostřední blízkosti, Kolář ho zastavil
6'
Sešívaní přežili další tutovku! Michal Trávník zahrál roh velmi dobře, balon se v šestnáctce stěhoval z hlavy na hlavu, až se nakonec dostal k zakončení ve skluzu Jan Chramosta, proti němuž se reflexivně zaskvěl Ondřej Kolář!
5'
Jablonečtí jsou zatím v chladném počasí o poznání živější. Centr Kratochvíla z pravé strany odvrací blokující Vladimír Coufal na rohový kop.
4'
Opět byli Severočeši blízko! Za pokutovým územím si míč připravil na pravou nohu Miloš Kratochvíl. Poté vypustil pěknou dělovku, jež se stáčela do bližšího horního růžku, jenže nakonec ho o malinký kousíček minula! Možná lehce pomohla i branková konstrukce.
3'
Hanousek vysunul Kratochvíla, ten pálil těsně vedle!
3'
Pozor! Michal Trávník vysunul do vápna Jana Chramostu. Ondřej Kolář proti němu vyběhl, Chramosta si ho obhodil a cpal míč před bránu. Tam se dral Vladimir Jovović, jenže nedokázal pořádně zakončit!
2'
Trávník obešel Koláře, do prázdné brány ale z úhlu nezakončil
2'
Matěj Hanousek vhazoval. Poté Jakub Považanec pořádně prohnal Davida Hovorku, který musel zabrat, aby nepřipustil prekérní situaci.
1'
Pražané zatím kombinují na vlastní obranné polovině, domácím se podařilo do souhry sáhnout, míč se tedy nachází v zámezí.
1'
Jdeme na to, jablonecké zimní radovánky mohou začít! Úvodní výkop obstarali fotbalisté Slavie, kteří se tak mohou pomalu vydat do své první útočné akce.
1'
Hráči obou týmů již vstupují na hrací plochu. Jablonec oblékl tradiční zelenou barvu, hosté se představí v červenobílých dresech. Utkání za několik málo minut započne!
I přes nefotbalové klima se zdá být terén velmi dobře připravený. Opět se spustilo drobné sněžení, se kterým se budou muset hráči obou celků vypořádat.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Kratochvíl, Trávník, Považanec, Jovović – Chramosta.
Náhradníci: Hanuš – Janković, Břečka, Sobol, Masopust, R. Acosta, D. Ikaunieks.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil – T. Souček, Hušbauer – Zmrhal, Stoch, Olayinka – Milan Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Deli, Frydrych, Zelený, Mešanović, Traoré, Sýkora.

Rozhodčí: Berka – Blažej, Vlček.
SK SLAVIA PRAHA

Svěřenci kouče Josefa Trpišovského šlapou jako dobře promazaný stroj. Z osmnácti zápasů v české nejvyšší soutěži dokázali vyhrát hned v patnácti případech. Není tedy překvapením, že vedou ligovou tabulku! Letos poněkud nenápadnější Plzeň je však hned v závěsu, po své výhře nad Karvinou stojí pozadu jen o bod. Je tedy jasné, že sešívaní udělají vše možné pro plný bodový zisk.

Slavia se, stejně jako Jablonec, ukázala v základní skupině Evropské ligy a její působení přineslo kromě postupu také několik zajímavostí. Tak například, Pražané byli jediným týmem, jenž proklouzl do vyřazovací části, ačkoliv byl tažen až ze čtvrtého výkonnostního koše! A to konkurence Zenitu Petrohrad, Bordeaux a Kodaně nebyla rozhodně z nejsnazších. Další interesantní fakt se váže k domácím utkáním v Edenu. Za tři zápasy totiž musel gólman Ondřej Kolář pacifikovat pouze jediný střelecký pokus! Ten navíc vyslal jeden z hráčů Bordeaux z velké dálky přímo do středu klece. Slavia se zkrátka umí přizpůsobit jednotlivým střetnutím. Zatímco ve FORTUNA:LIZE přehrává soupeře ofenzivou, v rámci Evropy je schopna naopak dokonale eliminovat útočné choutky silných protivníků.

Pražané se budou na severu Čech snažit navázat na obzvláště dobrou střeleckou formu. V posledních čtyřech kolech totiž vždy vstřelili do soupeřových sítí minimálně tři míče. Bude zajímavé sledovat, zda se jim podaří prolomit přes pět let trvající jablonecké prokletí!
FK JABLONEC

Severočeši plní roli štiky soutěže. Konstantně totiž předvádějí velice dobré výkony a přetahují se s Baníkem o třetí příčku. Tým sází především na ofenzivu, vstřelil totiž už 38 branek, pouze Slavia se trefila víckrát. Právě v dnešním klání ale bude domácí celek postrádat svého hlavního hrotového útočníka, Martin Doležal si totiž nezahraje z důvodu čtyř obdržených žlutých karet. Pokud se na hřiště dostane uzdravující se Lukáš Masopust, bude to pro něj pořádně pikantní záležitost! Právě sešívaný dres totiž bude přetahovat přes hlavu od jarní části.

Jablonečtí za sebou mají premiérový pobyt v základní skupině Evropské ligy. I když se k nim prakticky po celou dobu otáčela štěstěna zády, v posledním utkání vyloupili Olympijský stadion v Kyjevě! Ukrajinské Dynamo zdolali 1:0 a poprvé tak okusili plný bodový zisk na této úrovni. Přestože to nic nezměnilo na čtvrtém místě v tabulce, předváděl český zástupce rozhodně koukatelný fotbal, nemá se za co stydět. Minulý víkend to ovšem pro výběr Petra Rady nebyla tak příjemná písnička. Zelenobílí totiž překvapivě padli 1:2 v Karviné, která jim na svém stánku mimochodem vystavila stopku také v poháru.

Zareagují na tuto ztrátu dobrým výkonem proti největšímu aspirantovi na titul? Ačkoliv jsou považováni spíše za mírného outsidera, statistiky hovoří v jejich prospěch, se Slavií totiž v lize padli naposledy v roce 2013! Pro domácí porážku bychom se museli vrátit zpět ještě o další čtyři roky. V posledních dvou vzájemných utkáních navíc vyplenili Eden!
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! FORTUNA:LIGA má v pondělí na programu vůbec poslední zápas před zimní pauzou. V dohrávce 19. kola si to na zachumelené Střelnici rozdají ve velice atraktivním utkání FK Jablonec a SK Slavia Praha. Sledujte náš přenos a užijte si aktuální informace!