FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Plzeň - 9. února 2019   15:00

Ml. Boleslav
75' Komličenko
1:1
(0:1)
Plzeň
37' Beauguel  (Kayamba)

Šeda – Křapka, Šušnjar, Chaluš, Fulnek – Hubínek, Takács (7. Tatajev) – Přikryl, Matějovský (C) (85. Mašek), Ladra (63. Paixao da Silva) – Komličenko.
Stejskal – Tatajev, Mašek, Hašek, Paixao da Silva, Jakub Klíma, Provazník.
Pavel Julínek – Marek Podaný, Zdeněk Dobrovolný
Adidas Aréna, Mladá Boleslav
3491 diváků
A. Hruška – M. Havel, Hejda (7. Pernica), R. Hubník (C), Limberský – Hrošovský, Procházka – Kayamba (79. M. Petržela), Al. Čermák (85. Chorý), J. Kovařík – Beauguel.
Kozáčik – Hořava, M. Petržela, Chorý, Bakoš, Pernica, Ekpai.
Hruška

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Plzeň 1:1. Kayamba a Beauguel se blýskli, ale neodvrátili ztrátu

Ode mě je to vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 2:6.
Je tomu skutečně tak, utkání končí nerozhodně 1:1. První poločas, co se herní stránky týče, patřil spíše Mladé Boleslavi, která si vypracovala několik gólem zavánějících příležitostí. Do vedení se ale dostali hosté, po Kayambově zdařilém centru Šedu překonal Jean-David Beauguel. Před přestávkou byli diváci svědky poměrně atraktivního fotbalu, po jejím skončení se tempo ze hry trochu vytratilo. Nakonec se Středočeši zasloužené vyrovnávací trefy dočkali v pětasedmdesáté minutě, pokutový kop suverénně proměnil Nikolaj Komličenko, a upevnil tak své první místo v tabulce střelců.
90+6'
90+5'
Závěr utkání nenabízí fanouškům příliš pohlednou podívanou, spíše se jedná o pořádný boj. Hráči si nedají nic zadarmo, vše nasvědčuje tomu, že si týmy rozdělí po bodu.
90+3'
Žlutou kartu dostává Tomáš Chorý (FC Viktoria Plzeň).
90+3'
Do hodně otevřené obrany Plzně se vydal Jakub Fulnek, který hledal na druhé straně hřiště si nabíhajícího Komličenka, trefil ale pouze nohu vracejícího se Hubníka.
90+2'
Po dalším rohu v podání svěřenců Pavla Vrby se míč nebezpečně pohyboval okolo malého vápna, kde nakonec musel zasáhnout Jan Šeda, jenž jej vyboxoval do bezpečí.
90+1'
Nastavovat se bude hned šest minut.
90'
Z rohového kopu Plzeň málem udeřila, když si v pokutovém území do volného prostoru naběhl nehlídaný Tomáš Chorý, branku ale z dobré pozice netrefil.
89'
Fulnek zapomněl na hlídání Procházky, který byl na kraji pokutového území úplně sám. Jeho přízemní nabídka k Beauguelovi nedoputovala, na roh míč odklidil Chaluš.
88'
Mašek se ve středu hřiště chytře zbavil Procházka, načež narýsoval zajímavou nahrávku do běhu Komličenkovi, jehož do samostatného úniku nepustil Pernica.
87'
Jean-David Beauguel tentokráte plnil roli nahrávače, když skákavou nabídkou hledal před branku si sbíhajícího Chorého, jenž nezakončil jen kvůli Šušnjarově návratu.
86'
Milan Petržela pláchl po křídle. S míčem doběhl až téměř k brankové čáře, načež znovu hledal v malém vápně zaparkovaného Beauguela, situaci ale dobře přečetl Šeda.
85'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Tomáš Chorý.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Dominik Mašek.
84'
Rozehrávající Hruška našel Pernicu, který se coby poslední hráč málem nechal obrat nepříjemně dotírajícím Ewertonem. Štěstí bylo na straně plzeňského zadáka.
83'
Viktoria ještě chvíli zůstala zabydlena na obranné polovině soupeře, nakonec to z hranice vápna slabší nohou zkouše Havel, branku ale netrefil.
82'
Dobré momenty v podání plzeňských fotbalistů! Nejprve jen těsně nedosáhl na míč hlavičkující Beauguel, o chvíli později nebezpečně pálil Hrošovský, jenže Šeda vytáhl povedený zákrok.
81'
První šance Viktorie v druhé půli. Šeda vytáhl Hrošovského střelu
81'
Dnešnímu utkání v Adidas Aréně přihlíží 3491 diváků.
80'
Kovaříkova rána byla zablokována jedním z bránících hráčů. K centru se posléze ještě dostal Aleš Čermák, míč ale poslal pouze do náruče gólmana Šedy.
79'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Joel Ngandu Kayamba, přichází Milan Petržela.
78'
Závěr zápasu právě získal nový náboj. Dočkáme se ještě nějaké branky, nebo se Mladá Boleslav s Plzní dnes rozejdou smírně a shodně získají po bodu?
77'
Žlutou kartu dostává Luděk Pernica (FC Viktoria Plzeň).
75'
Komličenko z penalty srovnává na 1:1!
75'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Diváci v Adidas Aréně jsou na nohou, Mladá Boleslav totiž patnáct minut před koncem základní hrací doby vyrovnává na 1:1! Exekuce pokutového kopu se nemohl ujmout nikdo jiný než NIKOLAJ KOMLIČENKO, který s přehledem překonal Hrušku, a zaznamenal tak už devatenáctou trefu v této sezoně.
74'
Žlutou kartu dostává Roman Hubník (FC Viktoria Plzeň).
74'
Po zhlédnutí celé situace u videa nařídil Pavel Julínek penaltu pro domácí Mladou Boleslav!
72'
Situace se bude přezkoumávat u videa!
71'
Penalta! Sudí dlouho váhal, Hubník podle něj fauloval Komličenka
71'
Domácí se opět dožadují nařízení pokutového kopu. Nikolaj Komličenko se ve vápně skácel k zemi po souboji s Hubníkem, sudí Julínek zatím nechává hru plynout.
70'
Vysoký centr z pravé strany se snášel do míst, kde Tatajev absolvoval hlavičkový souboj s Pernicou. Pavel Julínek posoudil jeho počínání jako nedovolené.
69'
Fulnek s Ewertonem se pokoušeli něco vymyslet, nakonec byl ale druhý jmenovaný nucen otočit hru na obrannou polovinu. Další akce startuje u Křapky.
68'
Joel Kayamba opět větral defenzivní řady domácích. Z jeho přihrávky těžil Patrik Hrošovský, který mohl klidně vypálit, místo toho ovšem zbytečně hledal Čermáka.
67'
Viktoria se usadila na obranné polovině domácího týmu. Míč doputoval za postranní lajnu, načež jej sudí Julínek po konzultaci s kolegou na pomezí přiřkl Plzni.
66'
Po pravé straně znovu postupoval dnes velice dobře hrající Kayamba. Fulnek jej stíhal marně, na pomoc musel přispěchat ve skluzu hrající Aleksandar Šušnjar.
65'
Ewerton si u postranní lajny pohrál s Kovaříkem, načež vyslal do šestnáctky zajímavý balon, který před Komličenkem na poslední chvíli stačil odvrátit Pernica.
64'
Matějovský v hlavičkovém souboji předčil Hubníka, Komličenko ale jeho záměr s přihrávkou nepochopil a celou situaci o pár metrů přeběhl.
63'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Ewerton Paixao da Silva.
62'
Málem bylo srovnáno! Matějovského přetažený balon našel Tomáše Ladru, který sklepával před prázdnou branku na Komličenka, jenže ten z těsné blízkosti nezvládl zakončit.
60'
Žlutou kartu dostává Milan Havel (FC Viktoria Plzeň).
60'
Opět trochu pozapomenutý Kayamba si tentokráte netroufl na individuální průnik směrem do šestnáctky, obléhání v podání Plzně tak pokračuje bez zakončení či centru.
59'
Domácí fanoušci se dožadovali odpískání ruky v pokutovém území Viktorie, sudí Julínek ale zůstal ledově klidný. O chvíli později naopak viděl Fulnekův faul na Procházku.
57'
Fulnekovi na levé straně sice utekl balon od kopaček, Milan Havel jej ale pro jistotu pouze odkopl do autu, kterého se ujme Přikryl.
56'
Sudí odpískal hodně hraniční ofsajd mladoboleslavskému týmu, což se domácím fanouškům pochopitelně nelíbí. Míč zpět do hry pošle brankář Hruška.
55'
Domácí si vypracovali dobrou příležitost, když se po přetaženém centru na malém vápně zjevil osamocený Tomáš Ladra, zpracování mu ale vůbec nevyšlo.
54'
Tatajev se vrací na hřiště, zdá se býti v pořádku. Také Roman Hubník nakonec přichází zpět na hřiště, stále ale působí hodně otřeseným dojmem.
52'
Vypadá to, že také pro Romana Hubíka dnešní utkání skončilo. Plzeňský kapitán je za doprovodu lékařů odveden za postranní lajnu. Kdo jej na place nahradí?
51'
Tatajev se při předchozí standardní situaci srazil s Romanem Hubníkem, kterému se zpět na nohy příliš nechce. Uvidíme, zda dojde k další vynucené změně.
50'
Marek Matějovský nakonec zahrával rohový kop, načež sudí odpískal ofenzivní faul Tatajevovi. Na plac opět musí přiběhnout parta zdravotníků.
49'
Začátek druhého poločasu se nenese ve vysokém tempu. Změnit to mohl Ladra, který na konci přečíslení domácího týmu trefil jen nohu bránícího Limberského.
48'
Sérii nepřesností z obou stran utnul až Jan Kovařík. Levonohý univerzál neměl s kým kombinovat, proto se rozhodl otočit hru směrem vzad na Limberského.
47'
Hned v úvodu druhé půle měli domácí k dispozici přímý kop. Matějovský načechraným pasem nalezl Matěje Chaluše, který vracel míč před branku z těsného ofsajdu.
46'
První poločas je za námi, v těsném vedení se po jeho skončení drží hostující tým. Sledujeme vyrovnaný souboj, možná trochu více ze hry mají domácí. V dobrých šancích se ocitli Tatajev s Přikrylem, v klíčových momentech ale nezvládli ideálně zakončit, Fulneka zase vychytal Hruška. Předvedl se i Jan Šeda, který dobře pokryl střelu z úhlu od Hrošovského. Pětatřicátá minuta přinesla jen lehce nepřesnou ránu Komličenka, o chvíli později naopak udeřilo na druhé straně, když po Kayambově centru hlavou přesně mířil Beauguel.
45+4'
45+3'
S blížícím se koncem prvního poločasu se ze hry trochu vytratila rychlost a tempo. Vypadá to, že Plzeň si do přestávky už s klidem pohlídá těsné vedení.
45+2'
Žlutou kartu dostává Matěj Chaluš (FK Mladá Boleslav).
45+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
45'
Parádní sólo po levé straně podnikl David Limberský. Zkušený obránce hledal na hranici šestnáctky číhajícího Procházku, jenže jeho záměr vystihl Šušnjar.
44'
Mladá Boleslav posléze rozehrávala rohový kop. Na přední tyči se k hlavičce propracoval aktivní Tatajev, zakončení mu ale nevyšlo podle představ, Hruška mohl zůstat v klidu.
43'
Fulnekova nepříjemná střela přinutila Hrušku k dobrému zásahu
43'
Jakub Fulnek opět prokázal své ofenzivní schopnosti. Šikovným naznačením ošálil protihráče, posunul si míč na pravačku a pěknou ranou pořádně protáhl Hrušku.
42'
Matějovský vyslal na zteč Komličenka. Ruský útočník měl proti sobě tři protivníky, šel si pro nedovolený zákrok, jenže pádu po střetu s Kayambou trochu přidal.
41'
Kayamba opět přehrál Fulneka, tentokráte si pro míč musel vyběhnout Šeda, který jej vyboxoval za sebe. Akce Plzně ještě chvíli pokračovala, nic vážného z ní však nevzešlo.
40'
Po faulu na Přikryla zahrávala Weberova družina přímý kop. Balon do šestnáctky dopravil Marek Matějovský, pouze ale nechal vyniknout vybíhajícího Hrušku.
39'
Vzhledem k tomu, že Plzeň zatím není aktivnějším týmem, musí předchozí situace mladoboleslavské fotbalisty hodně mrzet. Povede se jim ještě před přestávkou odpovědět?
37'
Debutanti Kayamba a Beauguel posílají Viktorii do vedení 1:0!
37'
Plzeň právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš, před malou chvílí domácí neproměnili velkou šanci, když Komličenko pálil mimo, nyní se Viktoria po pěkné kombinaci ujímá vedení. První branku utkání zařídily zimní plzeňské posily, Kayamba centrem z pravé strany oslovil JEANA-DAVIDA BEAUGUELA, který hlavou překonal bezmocného Šedu.
36'
Žlutou kartu dostává Roman Procházka (FC Viktoria Plzeň).
35'
Domácí koupou Viktorii, Komličenko zakončoval nebezpečně
35'
Tohle už bylo v podání Nikolaje Komličenka lepší! Ruský střelec si nachystal balon na silnější pravačku, jeho pokus vypadal hodně nebezpečně, nakonec ale dolétl těsně vedle tyče.
35'
Povedený centr Antonína Křapky dolétl přesně do míst, kde se pohyboval Nikolaj Komličenko, hlavička ale ruskému fotbalistovi nesedla podle představ.
34'
Tatajevův vysoký balon doběhl Ladra. Ke střele se sice přes Pernicu nepropracoval, místo toho ale přenechal míč Fulnekovi, který levačkou zamířil nad branku.
32'
Jakub Fulnek vyslal do šestnáctky Plzně nepříjemný centr. Balon si hledal nejlepší střelec ligy Komličenko, dobrou práci ale ve vzduchu odvedl zkušený Hubník.
31'
V krátkém časovém sledu zahrávali svěřenci Pavla Vrby dva rohové kopy. Ten první jim vůbec nevyšel, o chvíli později nepustil Procházku k hlavičce Hubínek.
30'
Půlhodina zápasu je za námi. Sice se jedná o první utkání po zimní přestávce a hra je plná nepřesností, oba týmy ale zatím hrají v solidním tempu a je na co se koukat.
29'
Kovaříkův centr nechal Jan Šeda nepochopitelně doskákat až k zadní tyči. Tam se k míči dostal Kayamba, měl to ale na dlouhou nohu a nakonec mířil vedle branky.
28'
Přikryl se marně pokoušel vybojovat penaltu, o faul se nejednalo. Poté sice dostali Středočeši míč do sítě, jenže centrující Fulnek přihrával Ladrovi z ofsajdového postavení.
27'
Ladra dostal míč do sítě! Sudí už ale pískali ofsajd
27'
Tomáš Ladra se snažil zamotat hlavu bránícímu Limberskému, pouze ale prováhal ideální moment pro centr na některého z volných kolegů, mezi nimiž byli Komličenko s Přikrylem.
26'
Marek Matějovský si ve středu hřiště došel pro faul. Poté sám rozehrál standardní situaci, jeho centr ale odvrátila plzeňská defenziva do autu.
25'
Rohový kop rozehrála Plzeň taky na krátko. Celá situace vyústila v dalekonosný pokus netradičního střelce Havla, jenž poslal balon pouze na tribunu za brankou.
24'
Hrošovský se krásně prosmýkl ve vápně a Šeda musel do zákroku
24'
Viktoria rozehrávala standardní situaci. Míč do pokutového území poslal Aleš Čermák, z jehož přihrávky těžil Patrik Hrošovský. Ránu slovenského záložníka na roh vytěsnil Šeda.
23'
Antonín Křapka možná zasáhl míč rukou při zpracování, sudí ale nechal hru plynout. Domácí bek nakonec získal pro své kolegy autové vhazování, o které se sám postará.
22'
Joel Kayamba opět prokázal svou šikovnost, když se krásně vyhnul Přikrylovi. O pár metrů dál se ocitl na zemi, kam jej poslal vracející se Marek Matějovský.
21'
Pernica byl nucen odehrát balon k brankáři Hruškovi, který se nenechal rozhodit aktivně napadajícím Komličenkem. Po jeho přihrávce pádí kupředu Milan Havel.
20'
Zatím velmi dobře se prezentující Aleksej Tatajev to ve středu hřiště přehnal s důrazem, když zezadu přibrousil nic netušícího Čermáka. Jasný faul, přímý kop pro hosty.
19'
Řadu nepřesností ve středu hřiště ukončil až Marek Matějovský, který zakrouceným balonem hodlal vyslat vpřed Ladru, dobrou obrannou práci ale odvedl Limberský.
18'
Roman Procházka zkoušel roztáhnout hru na opět velice vytaženého obránce Havla, který dělal vše, co bylo v jeho silách, ale balon už před čarou nezastihl.
17'
Na velké šance je to už 1:1, gól zatím fanoušci vyhlíží marně. Úplně sám se před Hruškou zjevil Tomáš Přikryl, jenže dobře vybíhajícího plzeňského brankáře nepřekonal.
16'
Přikryl byl sám před Hruškou, ale plzeňský gólman skvěle zasáhl
16'
Joel Kayamba se ocitl mezi dvěma protivníky, faul se pokoušel vybojovat marně. Na druhé straně zazdil Přikryl rychlou protiakci nepovedeným pasem na Ladru.
15'
Hrošovský na pravém křídle vysunul vysunul vpřed Havla, který se protáhl kolem Fulneka a poté odcentroval. Z druhé vlny si naběhl Procházka, jeho ránu zablokoval Šušnjar.
14'
Hra se znovu přerušuje, po střetu v hlavičkovém s francouzským čahounem Beauguelem zůstává na trávníku ležet Matěj Chaluš. Nemělo by se ale jednat o nic vážného.
13'
Tatajev v tutovce, ale fauloval Hrušku
13'
Pěkná kombinace v podání domácích fotbalistů. Tatajev mohl vypálit, ještě si ale narazil s Komličenkem a až pak se chtěl odhodlat ke střele, jenže míč si až příliš předkopl.
12'
Matějovského přímý kop prosvištěl nad břevnem
12'
Exekuce standardní situace se ujal Marek Matějovský. Rána mladoboleslavského kapitána nebyla vůbec špatná, Hruška ovšem zasahovat nemusel, míč dolétl nad branku.
11'
Po dlouhém balonu za obranu si míč zpracoval Přikryl. Nakonec jej ještě sklepával Komličenkovi, který byl před pokutovým územím faulován vracejícím se Procházkou.
10'
Kovaříkův lehce tečovaný centr se dostal až k Aleši Čermákovi, který ještě před brankou hledal Beauguela, tomu ale zakončení z bezprostřední blízkosti znemožnil Tatajev.
9'
Už se opět hraje. Po několikaminutové přestávce se kupředu vydali Západočeši, po Limberského pasu se přes Křapku marně pokoušel prosadit Kovařík.
7'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Lukáš Hejda, přichází Luděk Pernica.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ladislav Takács, přichází Alexej Tatajev.
7'
Lukáš Hejda je odvezen na nosítkách, do útrob stadionu míří také zkrvavený Ladislav Takács.
6'
Ladislav Takács už je na nohou, vypadá však hodně otřeseně. Stav plzeňského hráče je o poznání horší, pro Lukáše Hejdu už míří zdravotníci s nosítky. Utkání pro něj s největší pravděpodobností skončilo.
5'
Škaredá srážka hlav. Takácsovi tekla krev, Hejda zůstává ležet
5'
Stadionem to jen zahučelo, v hlavičkovém souboji se totiž velice nepříjemně střetli Ladislav Takács s Lukášem Hejdou. Na trávník jsou okamžitě přivoláni zdravotníci obou mužstev.
4'
První velká šance utkání! Kayamba na pravé straně přenechal balon Havlovi, jehož centr si ve vápně našel Aleš Čermák, branku soupeře ale o kousek netrefil.
3'
Čermák zakončoval z první po centru zprava, pálil vedle
3'
Fulnek vysunul po levé straně vpřed Matějovského, který zvedl hlavu a z první hledal ve vápně Ladru, jenže ten byl celou situací spíše překvapen a nic nevymyslel.
2'
Úvodní akce Mladé Boleslavi se nesla v duchu převážně vzdušných přihrávek, finální pokazil Takács, když místo nabíhajícího si Komličenka našel pouze Hubníka.
1'
Hlavní arbitr Pavel Julínek dal pokyn k zahájení dnešního utkání mezi Mladou Boleslaví a Plzní, pojďme na to! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v modro-bílých dresech, naopak Viktoria bude hrát v oranžovém.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Šušnjar, Chaluš, Fulnek – Hubínek, Takács – Přikryl, Matějovský (C), Ladra – Komličenko.
Náhradníci: Stejskal – Tatajev, Mašek, Hašek, Paixao da Silva, Jakub Klíma, Provazník.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – M. Havel, Hejda, R. Hubník (C), Limberský – Hrošovský, Procházka – Kayamba, Al. Čermák, J. Kovařík – Beauguel.
Náhradníci: Kozáčik – Hořava, M. Petržela, Chorý, Bakoš, Pernica, Ekpai.

Rozhodčí: Pavel Julínek – Marek Podaný, Zdeněk Dobrovolný.
Řekli před začátkem jarní části sezony

Jozef Weber (hlavní trenér FK Mladá Boleslav): „S přípravou jsem spokojený, ale jak se skutečně povedla, se objektivně zhodnotí až po vstupu do ligy. Za největší zimní posilu můžeme považovat udržení kanonýra Komličenka. Z těch co přišli, například Tomáš Hájek a Kuba Fulnek vypadají dobře a mají šanci hrát. Bohužel Tomáš Hájek v prvním zápase proti Plzni nastoupit nemůže."

Josef Dufek (prezident FK Mladá Boleslav): „Prioritou našeho klubu je dávat šance talentovaným odchovancům. Potěšilo mě, že aktuálně noví hráči do Boleslavi chtěli jít a nevymýšleli si mimořádně zvláštní podmínky, musím proto poděkovat nejenom hráčům, ale i jejich manažerům a našemu sportovnímu řediteli Jinochovi za všechna provedená zimní angažmá. Boleslavským prvotním cílem je umístění do desátého místa, to znamená vyhnout se problémům se záchranou. Po aktuální stabilizaci týmu budeme rádi, když se příští rok vrátíme do nejlepší tuzemské šestky."

Pavel Vrba (hlavní trenér FC Viktoria Plzeň): „Společně se Slavií určitě jsme favority na titul, ale může se stát cokoliv, navíc nás čeká nový formát soutěže. Úvod jara bude hodně těžký. Působení v Evropské lize je pro nás rovněž zavazující, každý bod je pro český koeficient strašně důležitý. Podařilo se nám posílit útočnou fázi, s níž jsme na podzim nebyli tolik spokojeni a neměli ani moc alternativ. Noví hráči zapadli dobře, někteří z nich se v Mladé Boleslavi nejspíše dostanou do základní sestavy."

Adolf Šádek (generální manažer FC Viktoria Plzeň): „Peníze, které jsme vydělali, budeme investovat do rozvoje klubu – jeho infrastruktury, nakupování hráčů a podobně. V zimě jsme přivedli další dva zahraniční hráče, kteří ale mají zkušenosti s českou ligou. Také pro Plzeň už nastala doba, kdy nemůže jít striktně česko-slovenskou cestou, musíme být více evropští. Výprodej se rozhodně neočekává. Kupříkladu nabídka na Michaela Krmenčíka byla v prvopočátku zajímavá, na zraněného hráče až nebývale. Ale poté se záležitost neubírala cestou, jakou jsme si s majitelem představovali. Podepisuji se pod ten názor, že při transferu musí být spokojeny všechny strany. Pro mě je důležité, aby z obchodu profitoval v první řadě klub, potom hráč, až potom ostatní."
Poslední vzájemné utkání

26. 8. 2018 – FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 6:1

Branky: 21. Krmenčík (Hořava), 45+1. Krmenčík (Kopic), 52. Krmenčík (Čermák), 62. Řezník, 90. Řezníček (Limberský), 90+4. Řezníček (Řezník) – 44. Komličenko

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Pernica, Hubník (C), Limberský – Hořava (84. Procházka), Hrošovský – Petržela, Čermák, Kopic (88. Ekpai) – Krmenčík (74. Řezníček)

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Chaluš, Král (65. Kateřiňák), Keresteš – Takács, Hůlka (C) – Konaté (53. Diviš), Ladra, Přikryl (82. Hubínek) – Komličenko
FC Viktoria Plzeň

Úřadující mistr na podzim prohrál pouze dvakrát, když nestačil na Jablonec a Slavii. Z druhého místa je to ale právě Plzeň, kdo nejvíce ohrožuje vedoucí Pražany, ztráta na ně čítá pouhopouhé čtyři body. Před třetí Ostravou mají naopak Západočeši komfortní jedenáctibodový náskok, ovšem vzhledem k tomu, že tento ročník naší nejvyšší fotbalové soutěže poprvé nabízí nadstavbovou část, se může situace ještě pořádně zamotat. Také kádr Viktorie doznal během zimní přestávky několika změn. Delší pauza čeká Michaela Krmenčíka s Danielem Kolářem, zranění trápí i Jana Kopice a Radima Řezníka, vedení klubu proto muselo kádr kvalitně doplnit.

Dorazily především ofenzivní posily, jmenovitě francouzský útočník Jean-David Beauguel ze Zlína, Joel Kayamba z Opavy, Erik Pačinda z Dunajské Stredy a z hostování ve slovenské Trnavě se vrátil velezkušený Marek Bakoš. Nového zaměstnavatele si naopak museli hledat Jakub Řezníček s Martinem Zemanem. Únor bude pro svěřence trenéra Pavla Vrby hodně náročný. Kromě ligy, kde ji příští víkend čeká souboj se Slavií, bude Plzeň díky třetí příčce v základní skupině Ligy mistrů zápolit ještě ve vyřazovacích bojů Evropské ligy proti nebezpečnému Dinamu Záhřeb.
FK Mladá Boleslav

Na podzim patřila Mladá Boleslav k nejzábavnějším týmům celé ligy. Hodně gólů dávala, na druhou stranu ale často inkasovala. Díky zisku dvaadvaceti bodů přezimovali svěřenci trenéra Webera na desátém místě, ve vyrovnané tabulce jsou stále v kontaktu s týmy před sebou, zároveň si ale musí hlídat vlastní záda. Během přestávky splnilo vedení klubu hlavní prioritu, když dotáhlo přestup Nikolaje Komličenka z ruského Krasnodaru, s osmnácti brankami suverénně nejlepšího střelce FORTUNA:LIGY. Zimní přestupová politika napověděla, že Středočeši se hodlají vydat cestou budování nového kádru, do hry by se stále více měli zapojovat mladí fotbalisté.

Mezi nejzajímavější akvizice patří z Plzně hostující duo ve složení Tomáš Hájek a Pavel Bucha, dále Dominik Mašek, Jakub Fulnek nebo třeba Brazilec Ewerton. S týmem se naopak rozloučili Tiémoko Konaté, Lukáš Pauschek či Lukáš Hůlka, který ve většině podzimních utkání plnil roli kapitána. V rámci přípravy mladoboleslavští fotbalisté z devíti duelů zvítězili pětkrát, dále zapsali dvě remízy a nestačili jen na Slovan Bratislava a Jihlavu. Jak si povedou proti Plzni, od které museli v srpnu minulého roku skousnout šestigólový debakl?
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům naší nejvyšší fotbalové soutěže! FORTUNA:LIGA se po zimní přestávce opět hlásí o slovo, na programu jsou utkání dvacátého kola. My se v tomto online přenosu budeme věnovat atraktivnímu souboji mezi Mladou Boleslaví a Viktorií Plzeň. Začínáme v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.