FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Ostrava - 7. června 2020   17:00

Olomouc
34' Juliš (Chytil) • 90+4' Houska
2:3
(1:3)
Ostrava
6' Jirásek  (O. Šašinka) • 22' O. Šašinka  (Stronati) • 45+1' Kuzmanović  (O. Šašinka)

Mandous – Sladký, Štěrba (46. Zahradníček), Jemelka, Vepřek (86. Zmrzlý) – Breite – P. González (68. Yunis), Houska (C), Chytil (78. Hála), Falta – Juliš.
M. Buchta – Zmrzlý, Yunis, Látal, Zahradníček, Hála, Kerbr.
Ardeleanu – Caletka, Hurych
Andrův stadion, Olomouc
Laštůvka – J. Pokorný, Svozil, Stronati – Kuzmanović (88. Lalkovič), Jánoš, R. Hrubý (C) (46. Fillo), Jirásek (82. Kaloč), Holzer – Potočný (88. Baroš), O. Šašinka (57. Smola).
Budinský – Fillo, D. Buchta, Smola, Lalkovič, Kaloč, Baroš.
Laštůvka

SESTŘIH: Olomouc - Ostrava 2:3. Baník se konečně dočkal výhry, Olomouc se dál trápí

Moravsko-slezské derby končí vítězstvím hostů 3:2. Přestože více gólových šancí měli Hanáci, vlastními chybami v obraně doslova darovali svému soupeři tři body.
90'
Houska nachytal Laštůvku v nedbalkách, 2:3
90+4'
90+4'
Olomouc právě vstřelila branku!
A tak se opravdu děje. DAVID HOUSKA poslal míč přes zeď do pravé části branky. Laštůvka se jen ohlédl a ani nezasahoval.
90+3'
Jedna z posledních příležitostí domácích ke skórování. Standardní situace ze zhruba dvaceti metrů ještě může pohnout skórem.
90+2'
Na polovině hřiště se provinil nedovoleným způsobem Hála, který si do statistik připisuje žlutou kartu.
90+1'
Jednalo se o Svozila, který za asistence lékaře odbíhá za autovou čáru. Do zápasu se pravděpodobně ještě vrátí.
90+1'
Na trávníku zůstal ležet jeden z hráčů Ostravy, ke kterému je okamžitě povolán klubový lékař. Hra je přerušena.
90'
Navíc hra se odehrává na domácí polovině a u míče jsou hosté. Sudí hru ve druhé půli nastaví o čtyři minuty.
89'
Hanákům už nezbývá téměř žádný čas a stále ztrácí dvě branky. Laštůvka ve druhém poločase nemusel téměř nic řešit.
88'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Milan Lalkovič.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Milan Baroš.
86'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Michal Vepřek, přichází Ondřej Zmrzlý.
85'
Opět Hanáci nedokázali trefit hlavou prostor mezi tyčemi. Laštůvka bude rozehrávat od své branky.
85'
Hanáci se snaží a během chvilky vybojovali druhý rohový kop.
84'
Vepřek vybojoval míč u levého rohového praporku, odkud poslal přízemní centr před Laštůvku. Zde si míč převzal Yunis, kterému se ale zamotal pod nohami a přišel o něj.
82'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Milan Jirásek, přichází Filip Kaloč.
82'
Na druhé straně v protiútoku upadl v domácí šestnáctce Smola, který se snažil vymodlit pokutový kop. Sudí ale jasným gestem ukázal, že se pískat nebude.
81'
Smola si chtěl vymodlit penaltu, rozhodčí mu simulování nezbaštil
81'
Hanáci obléhají šestnáctku soupeře, ovšem k zakončení nebo alespoň ohrožení Laštůvky to zatím nevede.
78'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Martin Hála.
78'
Hosté měli k dispozici rohový kop, po němž hlavičkoval Smola mimo.
76'
Houska strčil ostravského Svozila do reklam
76'
Domácí kapitán Houska možná i z frustrace vytlačil ze hřiště svého protivníka, který skončil v reklamních panelech. Jelikož má již domácí hráč žlutou kartu, měl by se podobných zbytečných zákroků vyvarovat.
75'
Zahradníček opět centroval z pravé strany, ovšem jen do náruče Laštůvky. Mezitím hřiště zahaluje dým ze světlic fanoušků Ostravy, kteří stojí za branami Androva stadionu.
73'
Velmi aktivní Zahradníček zkusil vystřelit z osmnácti metrů. Jeho ránu ale zablokovala defenziva Baníku.
71'
Další rohový kop Sigmy. A opět útočný faul jednoho z domácích hráčů. Hanáci se sami připravují o zajímavé příležitosti.
69'
Olomoučtí měli k dispozici rohový kop, ale žádná hrozba pro branku Baníku nevznikla. Naopak Yunis se provinil útočným faulem.
68'
Posílit domácí ofenzivu se pokusí Yunis, který nahradí Gonzáleze.
66'
Jemelka jako jeden z posledních hráčů Sigmy zabránil Smolovi za pomoci nedovolených chvatů. Hlavní sudí nejen že přerušil hru, domácímu stoperovi ale také udělil žlutou kartu.
64'
Zatímco první půle nám nabídla nespočet gólovek, v druhé pětačtyřicetiminutovce už tolik fotbalové krásy k vidění není. Olomoučtí se marně snaží něco vymyslet.
63'
Na druhé straně se ke střele dostal Juliš, který měl těžkou pozici. Míč musel odehrát z voleje v záklonu a zřejmě jej ani ideálně netrefil. Laštůvka mohl zůstat v klidu.
62'
Jánošova střela z dálky jen těsně minula tyč olomoucké branky
62'
Ostravané byli chvíli nastěhovaní před domácím územím. Celá akce skončila střelou Jánoše, který těsně minul pravou tyč domácí svatyně.
60'
Hosté se budou soustředit hlavně na obranu a případné brejky. První z nich mohl nyní využít Smola, který si ale nepohlídal ofsajdové postavení a jeho únik sudí přerušil.
59'
Hanáci zahrozili. Zahradníčkův centr chtěl uklízet Chytil, jemuž v poslední chvíli míč ukopli obránci Baníku.
58'
Fillo se uvolnil ve vápně, Mdouse v brance Sigmy ale nenachytal
58'
Smola prohodil míč na Jiráska, který měl na kopačce druhý gól v utkání. Proti Mandousovi ale tentokrát neuspěl, domácí gólman jeho pokus zlikvidoval.
57'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Tomáš Smola.
56'
González si pomohl rukama v souboji s Kuzmanovićem, hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny.
54'
Sladký dostal míč na pravé křídlo, kde byl nikým nehlídaný a měl dostatek času na přípravu. Bohužel pro domácí dlouho očekávaný centr skončil až za brankou Laštůvky.
53'
Ani teď ale nemusel gólman Baníku zasahovat. Sražený míč doputoval k Faltovi, který jej poslal opět do malého vápna. Nikdo v modrém se ale k míči nedostal.
52'
Hanáci mají k dispozici další rohový kop.
50'
Snaha se domácímu celku upřít nedá. Ovšem chybí kvalita, a to především v zakončení. Houska se dostal do ideální palebné pozice, ale z kroku vůbec netrefil míč a branku Laštůvky přestřelil.
49'
Hraje se na polovině Ostravy, nicméně k zakončení se zatím domácí nedostali. Dlouhé přenesení z pravé strany na levou bylo pro domácí levé křídlo moc. Fillo pohlídal míč do autu.
48'
Nový hráč na hřišti Zahradníček vybojoval rohový kop, po kterém se Baník soupeři ubránil.
46'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Martin Fillo.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jan Štěrba, přichází Tomáš Zahradníček.
46'
45'
Kuzmanovič i s přispěním teče posílá míč do olomoucké sítě, 1:3
45+1'
45+1'
Baník právě vstřelil branku!
Olomoučtí opět selhali při rutinní činnosti. Vepřek hodil aut přímo soupeři, který toho využil a v rychlém protiútoku NEMANJA KUZMANOVIĆ překvapil domácího brankářeumístěnou střelou z dvaceti metrů.
45'
Hanáci zakombinovali v šestnáctce Baníku. Chytil následně vyslal střelu na vzdálenější tyč, míč si ale cestu do brány nenašel.
42'
Naopak Olomoučtí mohli srovnat. Juliš byl v podobné situace jako u druhé branky Baníku Šašinka. Laštůvku se pokusil obhodit, což mu nevyšlo. Míč se následně dostal k dobíhajícímu Houskovi, jehož pokus zblokovali dobíhající defenzivní hráči Ostravy.
40'
Šašinka v rychlostním souboji s Jemelkou vybojoval autové vhazování poblíž branky Sigmy. Následně ale Mandouse neohrozili.
38'
Hra se nyní na chvíli uklidnila. Nicméně ne na dlouho. Juliš už se hnal za dlouhým pasem. Jeho snahu ale přerušil zdvižený praporek asistenta sudího.
37'
Z levé strany se protáhl do vápna Baníku Vepřek, který si míč narovnal ke střele a pravou nohou vystřelil. Bohužel k jeho smůle přízemní pokus mířil mimo tři tyče.
35'
Hanáci pokračují v ofenzivní hře, ale pozor si musí dát i na zadní vrátka. Baník se vrhl do rychlého protiútoku, na jehož konci se pokusil přihrávat Potočný Šašinkovi. Naštěstí pro Sigmu bez zakončení.
34'
Juliš napřáhl zpoza pokutového území a snižuje, 1:2
34'
Tak přeci jen se domácí tým může radovat. LUKÁŠ JULIŠ mezi dvěma obránci soupeře dokázal vystřelit k tyči, kde už Laštůvka nedokázal zasáhnout.
34'
Do šestnáctky soupeře vnikl Falta, který si posunul míč na pravou nohu a vystřelil. K jeho smůle do rány skočil jeden z obránců Baníku.
33'
Střelecká pozice pro Housku, který střelou po zemi nezaskočil výborně chytajícího Laštůvku. Ostravský gólman si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.
32'
Pohledná kombinace Hanáků skončila nepřesnou střelou v podání Falty.
31'
Podobný zákrok si na druhé straně připsal Mandous. Ránu ze střední vzdálenosti dobře viděl a bez problému ji lapil.
29'
Centr z pravé strany lehce hlavou nasměroval Juliš. Pro Laštůvku to ale nebylo nic složitého, a tak v poklidu míč schoval v rukavicích.
28'
Po levé straně vnikl do šestnáctky Sigmy Hrubý, ale Štěrba jej čistým skluzem zastavil.
28'
Hosté se dostali k zakončení, ovšem přes hradbu těl se rána ze střední vzdálenosti nedostala.
27'
Jemelka poslal k zemi Potočného, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího, který píská ve prospěch hostů.
26'
Hrdina předchozího okamžiku Šašinka zajel pod nohy svého protihráče a od hlavního sudího dostává napomenutí v podobě žluté karty.
22'
Zatímco Hanáci spalují jednu šanci za druhou, Baníku stačí průnik na domácí polovinu a je z toho branka. Dlouhý nákop nezachytila obrana Sigmy a ONDŘEJ ŠAŠINKA proti vyběhnutému Mandousovi uspěl.
22'
Žlutou kartu dostává Radim Breite (SK Sigma Olomouc).
21'
Hanáci se snaží kombinovat, přičemž hostující celek si dává pozor, aby zbytečně soupeře nepustil do zakončení.
19'
Standardka hostům nevyšla, naopak Falta se snažil rychle rozehrát dopředu na Gonzáleze. Prudký přízemní pas byl ale pro španělského záložníka příliš velkým soustem.
19'
Jemelka si v souboji se Sašinkou pomohl rukama, takže hosté budou rozehrávat z poloviny soupeře. Do šestnáctky Sigmy se již stahuje většina hráčů obou týmů.
18'
Třetí roh v řadě Hanáci rozehráli signálem. Houska ve vápně netrefil ideálně, následně hlavní sudí viděl ve skrumáži nedovolený zákrok domácího hráče, a tak se do hry dostanou nyní hosté.
17'
Jemelka mohl vyrovnat, jeho hlavička ale síť nerozvlnila
17'
A opět ostravský gólman v akci. Po dalším rohovém kopu zakončoval hlavou Jemelka, jehož pokus Laštůvka znovu vytahuje nad horní tyč.
16'
Olomoucký Breite mířil pod břevno
16'
Olomoučtí měli k dispozici rohový kop. Odražený míč napálil mezi hradbu těl Breite, který se následně dostal k opakované střele. Laštůvka konečky prstů vyrazil na roh.
15'
Potočný mohl zvýšit vedení Baníku, míč do sítě ale neprotlačil
15'
Mandous si připisuje první zákrok. Po centru z levé strany uklízel míč Šašinka, ovšem gólman Sigmy včas zareagoval a míč vyrazil.
13'
Na míči jsou především domácí hráči, kteří během úvodních minut dokázali spálit už dvě tutovky. Naopak Baník hrozí především z brejků. Nyní se za obranu Hanáků dostal Kuzmanović, ale Mandous tentokrát neinkasoval. Střela mířila vedle.
11'
Hostující Jirásek si vysloužil žluté napomenutí za nedovolený zákrok.
11'
Falta vzal zodpovědnost na sebe a zkusil přímo ohrozit ostravskou branku. Bohužel pro domácí ale mířil pouze na tribunu.
10'
Po dalším nedovoleném zákroku na hráče domácích bude opět Sigma rozehrávat přímák. Tentokrát z 25 metrů.
9'
González měl na kopačce vyrovnání, Baník spasil Laštůvka
9'
Ze standarky sice Sigma nezahrozila, ale vzápětí měl gól na kopačce González. Laštůvka ale opět dokázal domácího střelce zneškodnit.
8'
Na hranici šestnáctky byl stažen k zemi Chytil, Sigma tak bude mít zajímavou příležitost.
7'
Juliš mohl srovnat skóre, na Laštůvku si ale nepřišel
7'
Hanáci mohli vzápětí odpovědět. Za obranu soupeře se s míčem dostal Juliš, jehož střelecký pokus ale nebyl tak přesný a vyběhnutý Laštůvka jej dokázal zneškodnit.
6'
Hosté se ujímají po pěti minutách hry vedení. Za obranou Sigmy se zcela osamocený zjevil MILAN JIRÁSEK, který měl dostatek času, aby umístil míč mezi tři tyče.
5'
Baník rychle poslal do vedení Jirásek
5'
Falta zkusil vystřelit ze střední vzdálenosti, ale jeho rána byla zblokována. Následně mohl Baník dopředu, ale Houska nedovoleným zákrokem nechal hru přerušit. Pro domácího kapitána se bude nyní hrát hůře,protože obdržel žlutou kartu.
3'
Na druhé straně se ke střele probojoval Kuzmanović. Jeho rána ale letěla hodně mimo.
2'
Jemelka dlouhým nákopem našel rozběhnutého Vepřka, který hlavou posnul na Juliše. Útočník Sigmy měl ale k míči daleko a obránci Baníku nechali projít míč až do autu.
1'
Hned v první minutě se domácí dostali do zakončení. Akci vedenou po levé straně zakončil ránou z voleje Juliš, jehož rána se mezi tři tyče nevešla.
1'

SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Breite – P. González, Houska (C), Chytil, Falta – Juliš.
Náhradníci: M. Buchta – Zmrzlý, Yunis, Látal, Zahradníček, Hála, Kerbr.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – J. Pokorný, Svozil, Stronati – Kuzmanović, Jánoš, R. Hrubý (C), Jirásek, Holzer – Potočný, O. Šašinka.
Náhradníci: Budinský – Fillo, D. Buchta, Smola, Lalkovič, Kaloč, Baroš.

Rozhodčí: Ardeleanu – Caletka, Hurych.
SK Sigma Olomouc

Hanáci jsou na tom s aktuální formou ještě hůře než jejich nedělení soupeř. V prvních třech zápasech po pauze totiž vybojovali jen bod na hřišti Slovácka. Poté už svěřenci trenéra Látala pouze prohrávali, a to doma s posledním Příbramí a v týdnu také v Českých Budějovicích.

Přestože se ještě před dvěma týdnu zdálo, že Sigma si pohlídá desáté místo a probojuje se tak do bojů o evropské poháry, nyní je Olomouc už jedenáctá a o postup mezi desítku musí ještě zabojovat.
FC Baník Ostrava

Mírnějším favoritem moravsko-slezského derby jsou hosté z Ostravy. Ti do Olomouce přijíždí v roli sedmého týmu tabulky, který má tři kola před koncem reálnou šanci probojovat se mezi nejlepších šest mužstev soutěže.

V prvních třech duelech po dvouměsíční pauze Ostravští stále čekají na vítězství. Po remízách v Příbrami a Zlíně nestačili v týdnu na domácím trávníku na rozjetou Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu mezi mužstvy Sigma Olomouc a Baník Ostrava. Utkání začíná v 17:00.