FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Sparta - 14. prosince 2019   17:00

0:0
(0:0)

Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Reiter (79. Baroš), Jirásek, R. Hrubý, Kuzmanović (76. de Azevedo) – Diop.
Budinský – Šindelář, Granečný, Smola, Baroš, Holzer, de Azevedo.
Zelinka – Paták, Hájek, 4. rozhodčí: Dubravský
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
13 535 diváků
Heča – Sáček, Lischka, Mandjeck, Matěj Hanousek – M. Frýdek (C), Kanga (90. Juliš) – Hložek, Trávník, Plavšić (61. Vindheim) – Tetteh (72. Kozák).
Nita – Graiciar, Costa, Moberg Karlsson, Juliš, Vindheim, Kozák.
Heča

SESTŘIH: Baník - Sparta 0:0. Laštůvka pochytal tutovky, Letenští přezimují čtvrtí

Skončilo nám utkání mezi ostravským Baníkem a pražskou Spartou. Oba celky se rozešly před zimní přestávkou remízou 0:0. V prvním poločase byla aktivnější Sparta, ale na skvělého Jana Laštůvku nevyzrála. Druhý poločas herně patřil Baníku, avšak pořádnou gólovou šanci jsme neviděli. Baník tak ukončil podzimní část na 31 bodech, zatímco Letenští jich posbírali 33.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 4:7. Rohy: 6:3.
90'
Kozák se málem dostal k míči, ani tento závar ale neskončil gólem
90'
Baroš se postrkoval s Frýdkem po rozbrojích Azeveda s Trávníkem
90+4'
90+4'
Baník měl velké štěstí. Kozák se snažil dostat na hranici malého vápna k zakončení, ale míč si ve finální fázi ukopl.
90+2'
Václav Procházka zvládl své defenzivní úkoly na jedničku a odhlavičkoval nepřjemný Trávníkův centr.
90+2'
Stronati tvrdě atakoval Kozáka. Obdržel žlutou kartu a Sparta bude za malou chvíli rozehrávat standardní situaci.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby se budou nastavovat 4 minuty.
90'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Guélor Kanga, přichází Lukáš Juliš.
89'
Hosté získali míč a nyní si jej přihrávají na své polovině. Baník ale poměrně vysoko presuje.
89'
Z následného rohového kopu si nevytvořil Baník nic. I nadále ale setrvává na míči.
88'
Milan Baroš krásně oslovil na levém křídle Stronatiho, jehož přízemní centr dokázal jeden z hostujících stoperů odvrátit.
87'
Hečův odkop byl prodloužen do autu. Na míči tentokrát bude Sparta. Závěr tohoto zápasu se pomalu přibližuje.
86'
Na trávníku nyní zůstal ležet tentokrát Guélor Kanga. Gabonský záložník se zatím nezvedá a hra je zastavena.
85'
Pokorný se dostal do těžké pozice, ale nakonec zvládl odkopnout míč do autu.
84'
Baník obklopuje území okolo brány Sparty. V posledních minutách je aktivnější domácí tým.
83'
Rychlý protiútok Sparty byl neúspěšný. Michal Trávník se dostal do střelecké pozice, ale zhruba z pětadvaceti metrů minul bránu.
83'
Dyjan de Azevedo chytrou přihrávkou vybídl Martina Filla. Obránce Baníku zkoušel střílet levou nohou, ale jeho pokus byl ihned zablokován.
82'
Stronati byl včas u míče a dokázal odvrátit přízemní centr, který mířil na Andrease Vindheima.
Dnešní utkání sleduje 13 535 diváků.
80'
Mandjeck odvrátil nepříjemný pas Hrubého za obranu. Baník se v poslední desetiminutovce snaží být aktivní.
79'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Milan Baroš.
78'
Vindheim velmi pěkně postrčil míč na Michala Sáčka, který ještě hledal na zadní tyči svého spoluhráče. Obrana Baníku se ale vrátila včas.
77'
Kanga ostře dohrál Pokorného. Sparťanský záložník si od sudího Zelinky vysloužil zaslouženou žlutou kartu.
76'
Laštůvka bude odkopávat od své brány.
76'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Dyjan Carlos de Azevedo.
75'
Adam Hožek střílel z ideální pozice. Jeho pokus byl s vypjetím všech sil sražen za pomezní čáru. Další roh pro Spartu je na světě.
74'
Hložkovu ránu z nadějné pozice zblokoval Procházka
74'
Kangův roh byl řádně nebezpečný. Prolétl vápnem domácích, aniž by jej některý z domácích nebo hostujících hráčů zasáhl.
73'
Vindheimův centr těsně před Kozákem dokázal odvrátit Jakub Pokorný.
72'
Pokorný špatnou přihrávkou nedokázal najít Filla. Míč doputoval do zámezí. Hrát bude Sparta.
72'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Benjamin Tetteh, přichází Libor Kozák.
71'
Sledujeme slabší pasáž hry na obou stranách. Ani jeden celek nedokázal založit kloudnou akci.
70'
Centr Guélora Kangy ale propadl do míst, kde bez větších komplikací operoval Patrizio Stronati.
70'
Frýdkův pokus byl sražen na rohový kop. Sparta po delší době bude moct ohrozit Laštůvkovu bránu.
69'
Domácí fanoušci skandují jméno Milana Baroše. Stadion si hlasitě žádá příchod ostravského útočníka na hrací plochu.
68'
Reiter svou rychlostí těsně u vápna hostů vybojoval autové vhazování pro domácí tým.
67'
Kuzmanović si v souboji s Lischkou pomohl nedovoleným zákrokem. Hra je znovu zastavena a hrát bude Sparta.
67'
Kangovu přihrávku za obranu dokázal včas přečíst stoper Jakub Pokorný.
66'
“Jó, tak se hrajé!” zněl hlas ze stadionu při obětavém skluzu Stronatiho
66'
Baník se usadil na polovině hostujícího celku a kombinuje. Ostrava přebrala iniciativu.
65'
Žlutou kartu dostává Michal Sáček (AC Sparta Praha).
64'
Další nebezpečná hlavička byla zablokovaná hostující obranou. Kuzmanović si našel centr Diopa, ale neprotlačil míč za brankovou čáru. Sparta měla podruhé v krátké době štěstí.
63'
Kuzmanovič hledal Diopa, ten se těsně nedostal k míči
63'
Kuzmanović posílal do vápna nepříjemný centr, na který jen o pár centimetrů nedosáhl Dame Diop. Útočník Ostravy málem zakončoval v pádu v ideální pozici.
62'
Stronati si poradil v hlavičkovém souboji s Tettehem. Pro odražený míč si došel Laštůvka.
61'
Žlutou kartu dostává Jiří Fleišman (FC Baník Ostrava).
61'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Andreas Vindheim.
60'
Tetteh proměnil svou šanci, ale byl v jasném ofsajdu
60'
Benjamin Tetteh sice vstřelil branku, ale objevil se v celkem jednoznačném ofsajdu.
59'
Procházka zastavil slibně se rozvíjející útok Sparty. Letenští nedokázali svou možnost dotáhnout do konce.
58'
Martinu Frýdkovi se nelíbil verdikt sudího, a proto od něj inkasoval žlutou kartu.
57'
Kanga sice z jedničky šikovně posílal míč na levou stranu, ovšem Plavšić se před důrazného Filla nedostal.
56'
Hložek v útočné pozici postrčil Fleišmana. Sudí Miroslav Zelinka píská další faul.
55'
Jiráskův drsný faul na Trávníka ocenil sudí jen žlutou kartou
55'
Benjamin Tetteh byl nedovoleným způsobem zastaven Patriziem Stronatim. Robustní stoper se sice hnal dopředu, ale píšťalka sudího se už dávno ozvala.
54'
Mandjeck při souboji s Diopem odehrál míč pouze do zámezí. Baník se ujímá autového vhazování.
53'
Za ostrý skluz byl zaslouženě potrestán žlutou kartou Milan Jirásek.
52'
Standardní situaci ale Baník nerozehrál ideálně. Balón pár sekund poskakoval ve vápně, ale domácí se provinili útočným faulem.
51'
Hrubého průniková přihrávka nenašla adresáta. O pár sekund později byl faulován Fleišman a rozehrávat budou domácí.
50'
Plavšić se objevil za obranou Baníku, ovšem máván byl ofsajd. Pomezní rozhodčí se svým rozhodnutím až příliš dlouho čekal.
49'
Plavšić si sice pěkně předkopl míč po levém křídle, jenže následný centr skončil v zámezí. Sparta z tohoto náznaku nezahrozila.
48'
Hanouskova rána neohrozila Laštůvkovu bránu
48'
Matěj Hanousek si navedl míč na levou nohu a rázem vystřelil. Laštůvkovu svatyni minul zhruba o dva metry.
48'
Nemanja Kuzmanović trefil pouze zeď. Baník zazdil velkou možnost na vstřelení úvodní branky.
46'
Frýdek nakopl Diopa a málem z toho byla penalta!
46'
Diop se hned po patnácti sekundách hnal rychle za míčem a těsně před hranicí vápna byl faulován. Ostrava bude mít k dispozici přímý kop z naprosto ideální pozice.
46'
Skončil nám první poločas. Baník hraje po úvodních pětačtyřiceti minutách se Spartou 0:0. Aktivnější byli hosté, ale domácí brankář Jan Laštůvka svůj tým několikrát zachránil. Největší šanci měl na kopačce v závěru poločasu Adam Hložek, ale zkušený brankář vytáhl svůj pohotový reflex a zabránil inkasování. Baník nejvíce zahrozil ve 39. minutě. Martin Fillo hlavičkoval po rohovém kopu na zadní tyč, ale jeden z hostujících obránců dokázal gólu zabránit pohotovou hlavičkou.
45'
Tettehovu přízemní střelu si Laštůvka pokryl
45+2'
45+1'
Jan Laštůvka musel na počátku nastaveného času likvidovat další nepříjemnou ránu z velké dálky.
45+1'
Nastavovat se bude 1 minuta.
45'
Sparta se vydala do rychlého brejku, který zakončil mladík Adam Hložek. Pravé křídlo Sparty se nádhernou kličkou uvolnilo přes Fleišmana, ale zatím bezchybného Laštůvku v ideální pozici neprostřelilo.
44'
Hložek si posadil Fleišmana, ale neproměnil tutovku!
44'
Hanousek neodhadl nákop za obranu, situaci hasil Heča
44'
Martin Fillo se dobře protáhl po pravé straně. Heča byl u odraženého míče dříve a včas zasáhl.
43'
Hložkova hlavička po centru z levé strany nebyla nebezpečná. Laštůvka si došel pro míč bez větších problémů.
42'
Mandjeck zastavil Nemanju Kuzmanoviće. Baník bude rozehrávat z půlící čáry.
41'
Centr z levé strany lapil do své moci gólman Heča. Sparta se v posledních pěti minutách ocitla pod velkým tlakem.
40'
Baník pořádně zatlačil svého soupeře. Robert Hrubý taktéž po rohu hlavičkoval, ale jeho zakončení se mezi tři tyče nevešlo.
39'
Fillovu hlavičku těsně před brankovou čarou vytáhl Tetteh!
39'
Martin Fillo měl na hlavě dosud největší šanci ostravských. Našel si centr v pokutovém území a mířil na zadní tyč. Jeden z hostujících hráčů ale v rozhodující chvíli odrazil míč na další roh.
38'
Mandjeckovu rozehrávku vystihli domácí. Milan Jirásek se odhodlal ke střele z dálky. Jeho rána byla zablokovaná a bude se kopat roh.
37'
Sparta se bezpečně ubránila. Baníku střelecký pokus nepovolila. Lischka následně odkopl balón do zámezí.
36'
Zhruba minutu se nehrálo. Ke standardní situaci se staví Jiří Fleišman.
35'
Srdjan Plavšić srazil na zem Milana Jiráska. Sudí Zelinka pískl faul, ale první žlutou kartu zatím nevytáhl.
35'
Diop se k zakončení neprotlačil. Odkopu od své svatyně se ujímá také Milan Heča.
34'
Laštůvka měl štěstí, že Frýdkův pokus z velké dálky nezapadl k zadní tyči. Zkušený brankář Baníku bude následně vykopávat od své brány.
33'
Frýdkova střela málem zapadla k pravé tyči!
33'
Procházka nepřesnou rozehrávkou našel pouze hostujícího hráče. Sparta nyní kombinuje před domácí bránou.
32'
Jirásek rozehrál rohový kop s Hrubým na krátko. Prvně jmenovaný hráč se dostal k dalekonosné střele, která skončila vysoko nad břevnem.
31'
Stronati výborně vystihl Kangovu rozehrávku a domácí se rázem řítili do brejku. Reiterovi se ale nepovedl finální centr. I přesto budou kopat domácí roh.
30'
Nyní se hraje v okolí půlící čáry. Prvních třicet minut nám nenabídlo nikterak dechberoucí podívanou.
29'
Srb Kuzmanović se pokoušel o další kličku, kterou kdyby provedl lépe, tak by se dostal do šance. Frýdek ale taktéž zvládl své defenzivní povinnosti na jedničku.
28'
Kuzmanović postupoval po levém křídle vpřed. Kličkou se snažil obhodit Mandjecka, ale hostující obránce byl důraznější.
27'
Lischka zastavil Diopa. Vypadalo to, že si sparťanský stoper pomohl faulem, jenže píšťalka arbitra Zelinky zůstala němá.
26'
Fleišman předvedl dobrý obranný zákrok proti postupu vpřed, kterým se mohl dostat do šance Michal Sáček.
25'
Rudolf Reiter se snažil patičkou o posunutí míče před Hanouska. Balón ale následně doputoval do autu, takže vhazovat bude Sparta.
24'
Dame Diop si při zpracování míče pomohl rukou. Sparta se tak celkem jednoduše dostane k rozehrávce.
23'
Baník se vymanil z tlaku hostujícího celku. Nyní už hraje na polovině letenských.
22'
Jan Laštůvka si připsal další důležitý zákrok proti dalekonosné ráně Martina Frýdka.
21'
Frýdkovu dělovku vyrazil Laštůvka jen před sebe
21'
Další šanci Sparty měl na noze kapitán Martin Frýdek. Střední záložník hostů dostal proti noze přihrávku Plavšiće. Bránu ale o pár desítek centimetrů minul.
20'
Plavšičův pěkný průnik málem zúročil Frýdek!
20'
Jakub Pokorný sice zvládl rychlostní souboj s Trávníkem, ovšem následně Diopa přesnou přihrávkou neoslovil.
19'
Hrubý zkoušel naservírovat míč do vápna, jenže Trávník v hlavičkovém souboji předskočil Kuzmanoviće. Ostrava se stále k prvnímu zakončení nedostala.
19'
Trávník fauloval. Baník za malou chvíli rozehraje standardní situaci.
18'
Pokorného rozehrávka do pravé strany byla nepovedená. Fillo neměl šanci míč dostihnout na hrací ploše.
18'
Sledujeme herně slabší poslední minuty. Sparta v tuto chvíli drží míč, ale rozhodně nikam nespěchá.
17'
Kanga byl přitažen za dres Robertem Hrubým. Sparta bude rozehrávat zhruba z poloviny hřiště.
16'
Jiří Fleišman zatlačil na Sáčka a pořádně mu znepříjemnil postup vpřed. Hrát nyní budou Sparťané.
15'
Sudí Zelinka viděl na půlící čáře faul. Míč budou mít k dispozici fotbalisté Baníku Ostrava.
14'
Centr byl až příliš přetažený. Stronati neměl šanci doskočit na dlouhý balón.
13'
Nemanja Kuzmanović vybojoval pro své barvy první roh v utkání.
13'
Jirásek pěknou přihrávkou oslovoval Diopa. Senegalský útočník se ale nedokázal vytočit do palebné pozice.
12'
Laštůvka byl pozorný. Centrovaný balón z levé strany dokázal lapit do svých rukavic.
11'
Fleišman nestihl odehrát nadýchaný centr na hrací ploše. Autového vhazování se tentokrát ujímají hosté.
10'
Na trávníku zůstal ležet Benjamin Tetteh. Útočník Sparty je nyní v péči klubových lékařů.
9'
Fillo byl zahnán Hrubým až příliš. Centr se domácímu pravému bekovi nepovedl.
9'
Sparta znovu zaváhala při svém autu. Frýdkova pobídka z voleje nenašla nikoho z hostujících hráčů. Aut pro Baník.
8'
Diop si naběhl za obranu pro dlouhou přihrávku, jenže se objevil v ofsajdu.
7'
Reiter mohl vyrazit do brejku. Přihrávka na Dameho Diopa ale nebyla vůbec přesná. Hostující obrana bez větších komplikací zasáhla.
6'
Fillo si po Frýdkově centru málem vstřelil vlastní gól!
6'
Obrovská šance Sparty. Propadlý centr skončil až na zadní tyči u hlavy Plavšiće. Hostující křídlo protáhlo Laštůvku, který se opět vyznamenal. Následovalo nepříliš dobré odvrácení míče Martinem Fillem.
6'
Hložkův přízemní centr dokázal odkopnout Procházka.
5'
Baník se hnal do útoku, jenže postup vpřed byl zastaven fotbalisty v rudých dresech.
4'
Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku
4'
Laštůvka musel vytasit první vážnější zákrok. Ostravští nedokázali dostat míč do bezpečí, a proto se zhruba z dvaceti metrů opřel do balónu Guélor Kanga. Střední záložník letenských nechal vyniknout domácího brankáře.
3'
Frýdkova kolmá přihrávka byla až příliš dlouhá. Baník se zadarmo dostává k autovému vhazování.
3'
Pražané si přihrávají na své polovině. Do kombinace se zapojil také brankář Milan Heča.
2'
Plavšićův centr do pokutového území byl na přední tyči odvrácen. U míče zůstává Sparta.
1'
Reiter se snažil u postranní čáry obhodit Matěje Hanouska. Sparťanský obránce situaci zvládl.
1'
Kanga odehrál odražený míč do autu. Balónu se ujímají domácí.
1'
Celý stadion uctil minutou ticha památku obětí úterního masakru v ostravské Fakultní nemocnici.
Oba týmy přicházejí na hrací plochu. Baník i Sparta nastupují ve svých tradičních barvách dresů.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Reiter, Jirásek, R. Hrubý, Kuzmanović – Diop.
Náhradníci: Budinský – Šindelář, Granečný, Smola, Baroš, Holzer, de Azevedo.

AC Sparta Praha: Heča – Sáček, Lischka, Mandjeck, Matěj Hanousek – M. Frýdek (C), Kanga – Hložek, Trávník, Plavšić – Tetteh.
Náhradníci: Nita – Graiciar, Costa, Moberg Karlsson, Juliš, Vindheim, Kozák.

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Hájek, 4. rozhodčí: Dubravský.
FC BANÍK OSTRAVA

Ostravský tým vstupuje do utkání proti svému pražskému rivalovi ze šesté pozice. Tým kouče Bohumila Páníka získal 30 bodů v 19 zápasech a na svého dnešního soupeře ztrácí dva body. Baník v minulém kole po delší době zabral také na venkovním hřišti. Přesně po šesti zápasech bez výhry na soupeřově stadionu nakonec zvítězil, na půdě Bohemians bral všechny tři body po výsledku 2:0. Baník sice v předešlém domácím zápase remizoval s Opavou 0:0, avšak na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích bodoval už osmkrát v řadě.

Nejlepší střelec týmu: Dame Diop (6 branek)
Nejvíce startů v této sezoně: Jiří Fleišman (19 zápasů)
Žluté karty: Martin Fillo (5 žlutých karet)
Červené karty: Martin Fillo, Adam Jánoš, Milan Jirásek (všichni 1 červená karta)
Dnes nenastoupí: Adam Jánoš (karetní trest), Milan Baroš (nejistý start).
AC SPARTA PRAHA

Pražský celek pobývá na třetí příčce nejvyšší soutěže. Tým kouče Václava Jílka se v posledních kolech zlepšil a díky osmi zápasům v řadě bez porážky se dostal na cifru 32 získaných bodů. Na druhou Plzeň ztrácí Pražané 5 bodů. V uplynulém ligovém kole Sparta deklasovala Mladou Boleslav 5:2 a velmi lichotivým výsledkem podtrhla svůj nejlepší výkon v této sezoně. Pokud Sparta zvítězí, tak udrží po podzimní části třetí příčku. V případě vítězství Baníku si hostující tým tabulkově pohorší, neboť Ostrava má pouze o dva body méně.

Nejlepší střelec týmu: Guélor Kanga (10 branek)
Nejvíce startů v této sezoně: Michal Sáček, Libor Kozák (oba 19 zápasů)
Žluté karty: Guélor Kanga, Ladislav Krejčí, Srdjan Plavšič, Michal Trávník (všichni 4 žluté karty)
Červené karty: Benjamin Tetteh (1 červená karta)
Dnes nenastoupí: Ladislav Krejčí (karetní trest), Bořek Dočkal, Václav Drchal, Ondřej Zahustel, Filip Panák, Václav Kadlec (všichni zranění), Semih Kaya, Dávid Hancko (oba nejistý start).

Videorozhodčí: Ondřej Pechanec
Asistent videorozhodčího: Jana Adámková.
Přeji pěkný sobotní podvečer při sledování textového přenosu z FORTUNA:LIGY. Fotbalisté Baníku Ostrava dnes přivítají ve šlágru 20. kola pražskou Spartu. Utkání odstartuje v 17:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.