FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Plzeň - 7. června 2020   19:00

Ukončeno
0:0
(0:0)

Sestavy
O. Kolář – Coufal, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Ševčík, Holeš (90+6. Frydrych) – Masopust (86. Hellebrand), Stanciu, Provod – Tecl (86. Musa).
Náhradníci
Kovář – Frydrych, Hellebrand, Takács, Traoré, Musa, Júsuf Hilál.
Rozhodčí
Franěk – Vlček, Flimmel (Julínek)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Sestavy
A. Hruška – Hejda, Brabec (C), Limberský, Řezník – Bucha, Kalvach, Al. Čermák – Kayamba (90+4. M. Havel), Beauguel (90. Chorý), J. Kovařík (71. J. Kopic).
Náhradníci
Sváček – Diaz, M. Havel, Hořava, Chorý, J. Kopic, Pernica.
11
Tecl
střídání
17
Provod
žlutá karta
7
Stanciu
28
Masopust
3
Holeš
střídání
23
Ševčík
18
Bořil
žlutá karta
6
Zima
15
Kúdela
5
Coufal
1
Kolář
5
Kayamba
střídání
9
Beauguel
střídání
19
Kovařík
střídání
20
Bucha
23
Kalvach
25
Čermák
2
Hejda
žlutá karta
22
Brabec
8
Limberský
14
Řezník
žlutá karta
16
Hruška

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Slavia - Plzeň 0:0. Šlágr bez gólů, Hruška chytil velké šance

Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Je konec, utkání skončilo bez branek. Ve druhé půli se hra vyrovnala, ovšem v případe obou týmů hrály prim obrany a i proto se jsme dnes žádný gól neviděli. V součtu obou poločasů měli určitě mírně navrch slávisté, pro ně je ale asi i tak remíza přijatelnější, neboť díky ní mají nadále na Plzeň na čele tabulky náskok osmi bodů.
90+6'
Konec zápasu.
90+6'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tomáš Holeš, přichází Michal Frydrych.
90+5'
Chystá se ještě jedna standardní situace. Chorý byl faulován v hlavičkovém souboji. Tento verdikt se vůbec nelíbil Bořilovi, který do Chorého strčil a obdržel tak žlutou kartu.
90+4'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Joel Ngandu Kayamba, přichází Milan Havel.
90+3'
Chorý se zkusil probít do vápna z levého křídla, se svou individuální akcí neuspěl, sešívaní jeho průnik zastavili.
90+2'
Stanciu dnes nehraje dobrý zápas. Právě na Rumuna ve službách Slavie mířil střílený centr zprava, domácí záložník si ale vůbec balon nezvládl zpracovat a hrají tak Plzeňští.
90+1'
Chorý se velice rychle po svém příchodu na hřiště zapsal do statistik. Za svůj ostrý zákrok při napadání dostal žlutou kartu.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Tomáš Chorý.
89'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Stanciu, míč ale nasměroval jen do rukavic gólmana Hrušky.
88'
Řezník se dostal do souboje tělo na tělo s Musou, hlavní sudí ze svého postavení viděl jen záda obou hráčů, přesto odpískal faul prvně jmenovaného.
87'
Zápas se chýlí ke konci, v úplném závěru jsou přece jen o trochu aktivnější hosté, je znát, že tři body nutně potřebují.
86'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Petar Musa.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Patrik Hellebrand.
86'
Hodně nebezpečně vyhlížela další plzeňská akce. Čermák posunul míč doleva na Limberského, ten ale centr pokazil, míč poslal do zámezí.
85'
Provod na druhé straně jen tak tak doběhl přetažený míč a Kayamba balon odehrál do autu.
84'
Kopic ve snaze útočit přišel o míč a záhy fauloval, za což si vykoledoval žlutou kartu.
82'
Tecl svedl souboj na levém křídle s Brabcem. Úspěšněji z něj vyšel stoper hostí a Plzeň může otočit hru.
81'
Západočeši vybojovali rohový kop, ten rezultoval v odražený míč, který zkusil na bránu napálit Limberský. Jeho rána byla zablokována a nescházelo mnoho, aby domácí mohli vyrazit do nebezpečného brejku.
80'
Hejda v souboji tělo na tělo nestačil na Tecla, upadl a hlavní sudí odpískal Teclův faul.
79'
Provod si počínal příliš razantně při napadání a za svůj faul inkasuje od rozhodčího žlutou kartu.
77'
Masopust dostal dobrý pas do běhu na pravé křídlo a z první ihned hledal nabíhajícího Tecla. Tomu znovu scházelo pár k čísel k tomu, aby z bezprostřední blízkosti zakončil.
76'
Sešívaní se dostali ke dvěma centrům z pravého křídla. Ani jeden z nich se neujal, a tak zase v poklidu rozehrávají fotbalisté Plzně.
75'
Zima podrazil Beauguela a kupředu se zase posouvají Plzeňští. Nejde o žádný úprk, vskutku jsou poslední minuty spíše opatrné.
74'
Beauguel z otočky vyslal nedůrazný pokus
74'
Hraje se ve středu hřiště, sledujeme především hodně soubojů, oba brankáři jsou naopak v posledních minutách v podstatě bez práce.
73'
Ve druhé půli už sešívaní nediktují hru tak jako v polovině první. Naopak zahrozil Beauguel, jenž vypálil z otočky, rána mu však vůbec nesedla a Kolář bude moci vykopávat.
72'
Opět se hraje, Ševčík si při zpracování balonu pomohl rukou a na své vlastní polovině tak budou rozehrávat Západočeši.
71'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Jan Kopic.
68'
Příznivců Slavie, kteří fandí před stadionem po celé utkání, se podařilo vhodit skrz vchod na roh tribuny dýmovnici a hlavní sudí je nucen na chvíli utkání přerušit.
67'
Řezníkův centr líznul Čermák a nechybělo moc, aby míč zapadl k tyči
67'
Na druhé straně hřiště Řezník povedeným centrem našel přesně Čermáka, jenž mířil na vzdálenější tyč, kterou o malý kus minul.
66'
Masopust se vřítil do vápna z pravého křídla, v obtížné pozici zkusil centr, nikoho v červenobílém se mu najít nepodařilo.
65'
Ševčík je znovu na nohou a zkouší se ještě zapojit do hry. Provod atakoval rozehrávajícího Řezníka a získal tak míč pro Slavii.
64'
Ševčík se vrátil do hry, ovšem po krátké chvíli zůstal opět ležet na trávníku a Řezník zakopl balon do autu.
62'
Po ostrém střetu zůstává na zemi ležet zřejmě Ševčík, který je ošetřován. Chvíli se teď hrát nebude.
60'
Řezník si počínal po ztrátě balonu nedovoleně a za svůj příliš ostrý zákrok dostává žlutou kartu.
59'
Nyní už se do zakončení dostal Stanciu, který ale tutovku spálil! Po hezkém padáčku za obranu šli totiž dva slávisté sami na Hrušku, je pravdou, že rumunský technik neměl příliš času na rozmyšlení, přesto se jistě daleko zakončit lépe. Hruška si dobře povystoupil a míč chytil tak, že bude moci rozehrávat.
58'
Provod poslal do obrovské šance Stancia, ten Hrušku nepřekonal
58'
Pražané se hezky prokombinovali až do vápna, vypadalo to ale, jako by se sešívaní báli zakončit, a tak nakonec k žádné střele ani nedošlo.
57'
Limberský se prezentoval pasem šajtlí na zadní tyč, nikoho v zelenožlutém najít nedokázal a Slavia se žene do protiakce.
56'
Střelou ze střední vzdálenosti se prezentoval Provod. Svou pumelici nedokázal umístit mezi tři tyče.
55'
Provodova dělovka se do brány nevešla
55'
Stanciu vymýšlel prudký pas za plzeňskou obranu, balon ale neprošel.
54'
Tecl sklepl balon pro Masopusta, výborně se vrátil Bucha, který domácího záložníka o balon obral.
53'
Do brejku směrem k Tribuně Sever spěchal Tecl, neměl ovšem podporu spoluhráčů, a tak se spokojil s autovým vhazováním pro svůj celek.
52'
Hosté vyrazili velice rychle na druhou stranu, do vápna Slavie přiletěl centr z levého křídla, který ale skončil jen v náručí pozorného Koláře.
50'
Domácí měli k dispozici volný přímý kop. Stanciu si vyměnil balon se Ševčíkem a následně zkusil balon prostrčit do uličky na nabíhajícího spoluhráče. Pas byl příliš dlouhý a míč skončil v zámezí.
49'
Balon po centru od rohového praporku poskakoval ve vápně sešívaných, nikdo z hostů se k zakončení nakonec neprodral a Provod odkopl balon do bezpečí.
48'
Hosté pokračují v aktivitě a vybojovali roh.
47'
Kayamba nacentroval na Beauguela, ten nastřelil Coufala
47'
Plzeňští krátce po přestávce výrazně zahrozili. Limberský si navedl míč na střed, místo rány posunul balon za obranu na Kayambu, ten byl v nelehké pozici v hodně ostrém úhlu, a tak se po otočce rozhodl centrovat, našel přesně Beauguela, jenž pálil z voleje a jeho tvrdý pokus mířící do odkryté brány museli slávisté zablokovat.
46'
Začal druhý poločas.
První poločas je minulostí. Jsou to Plzeňští, kdo v dnešním zápase musí, zatím ale tahají za kratší konec. Sešívaní si vytvořili řadu slibných možností, zatím ale Hruškovi skvěle pomáhají blokující obránci a i proto je zatím stav nadále bezbrankový. Plzeňští směrem dopředu nevyprodukovali téměř nic. Nechme se překvapit, co nás čeká ve druhé půli, ta začne zhruba ve 20 hodin.
45+1'
První poločas skončil.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
43'
Západočeši hodně důrazně atakovali rozehrávku Slavie, a tak přišel nakonec jen odkop, který byl možná trochu z nouze. Jenže právě tento odkop našel rozeběhnutého Tecla, který se Hejdou nenechal odstavit a navíc ještě našel ve vápně nachystaného Masopusta. Pro toho se ukázalo jako trochu smolné, že dostal míč na paty, přesto se zvládl otočit a velkou šanci střelecky zakončit, Hruška si ale proti střelci výborně povystoupil a ve spolupráci s blokujícím spoluhráčem dokázal míč lapit.
42'
Coufal si navedl balon na střelu z pravé strany, jeho střelecký pokus nebyl vydařený ani trochu, balon skončil vysoko nad.
41'
Beauguel vysunul Kovaříka, před ním ale pokryl míč Kolář
41'
Velice pohlední akce Slavie vedla po levé straně, Tecl posunul míč patou pod sebe, následovala další patička a pálit mohl Provod, jehož pokus hosté na poslední chvíli stačili zablokovat.
40'
A další chyba v denezivě domácího celku. Slávisté pokazili rozehrávku a dopředu se dral Kovařík, rozhodl první dotyk s balonem, který nebyl ideální a míč se odrazil příhodně pro Koláře, jenž ho lapil do rukavic.
39'
Masopust si pohybem řekl o pas na levé křídlo, Coufal mu adresoval přihrávku příliš dlouhou a míč tak skončil v zámezí.
38'
Na druhé straně hřiště se pokusil vypálit Tecl, jeho rána byla zablokována.
37'
O chvíli později ze střední vzdálenosti vypálil Čermák, jeho pokus se mezi tři tyče nevešel a Kolář v bráně Slavie hodně vyčinil svým obráncům za ne zcela zodpovědný přístup.
36'
Hosté vyšli do útoku, střela Čermáka zaplachtila vedle
36'
Slávisté snad poprvé výrazně chybovali v bránění, kdy nechali hodně prostoru Beauguelovi. Ten se snažil ještě kombinovat s Řezníkem, jenže druhému jmenovanému míč odskočil od kopaček.
35'
Coufalovi se vůbec nevyvedl centr zprava. Míč se vznesl hodně vysoko a skončil jen na tribuně.
34'
Plzeňští rozehráli nakrátko, Kovařík následně centroval a na přední tyči se v nebezpečném náběhu zjevil Beauguel. Slávisté ve vzduchu vládli a míč odvrátili do bezpečí.
33'
Zima před Kovaříkem odklidil míč na rohový kop.
31'
Kovařík byl nachytán v ofsajdu. Záhy se Coufalovi nelíbilo, jak blízko stál právě Kovařík u balonu před rozehrávkou, tak do něj míč napálil. K překvapení sešívaného krajního beka nechal hlavní rozhodčí pokračovat ve hře, a tak Coufal raději míč jen odkopl.
30'
Tentokrát slavil úspěch plzeňský pressing. Kolář před napadajícím Kayambou odkopl balon až ke svému kolegovi v bráně Plzně Hruškovi.
29'
Buchův centr prodloužil jeden z hostů na zadní tyč, kde jsme viděli ještě jeden hlavičkový souboj, po němž míč skončil bezpečně v rukavicích Koláře.
28'
Kovaříkův centr z pravé strany zablokoval Kúdela, míč se odrazil na Tribunu Sever a uvidíme roh hostů.
27'
Tecl opět předvedl, jak je silný na balonu. Hejda musel domácího forvarda odstavit od míče skoro až zápasnickým chvatem a dostává žlutou kartu.
25'
Poslední minutu drží míč fotbalisté Plzně, jejich kombinace zatím vůbec nebezpečná není.
24'
Sražený centr napálil Provod a nemířil vůbec špatně
24'
Další příležitost domácích. Tecl skvěle udržel míč na středu hřiště, následně uvolnil na pravé straně Coufala, který zkusil dlouhý balon za obranu. Míč se po souboji odrazil ideálně pro Provoda, jenž napřáhl z první a jeho rána z hranice vápna skončila nad.
23'
Kovařík dostal hodně prostoru na levém křídle, jeho centr ale patřil do kategorie nejhorších, skončil totiž vysoko na tribuně.
22'
Slávisté kombinovali na pravé straně. Stanciu ale pokazil jednoduchou přihrávku na jeden metr, a tak se hra zase přesouvá na druhou stranu.
21'
A znovu se Pražanům zadařilo. Dlouhý nákop hostů na levé křídlo nebyl přesný a červenobílí otáčejí hru.
20'
Hosté uklidňují hru a rozehrávají na vlastní polovině hřiště. Slávisté i tentokrát velice aktivně napadají.
19'
Sešívaní vedli další akci středem hřiště, po levém křídle se rozeběhl Bořil, neobdržel ale přesnou přihrávku.
18'
Rohový kop rozehrála Slavia nakrátko, následný balon do šestnáctky úspěch nepřinesl.
17'
Tohle zavánělo gólem! Ránu Stancia před bránou zablokoval Řezník
17'
Obrovská šance Slavie! Vše začalo aktivním plzeňským pressingem. Domácí si s ním totiž poradili, Coufal balon vyvezl a následně hezky prostrčil na Tecla. Ten postupoval proti Hruškovi z hodně ostrého úhlu, zachoval chladnou hlavu a ještě míč posunul do prostoru kolem penalty na Stanciua. Rumunský záložník měl balon ideálně na střelu proti noze, a tak zkusil zacílit ke vzdálenější tyči, jeden z domácích beků zaskočil za Hrušku a míč vykopl na roh.
16'
Tentokrát se hostě prokombinovali až před vápno Slavie. Limberský na levé straně předal balon Kovaříkovi, jeho pas do vápna odklidil Kúdela.
15'
Slávisté napadli Plzeňské včetně gólmana a hostům nezbylo než míč odkopem odevzdat soupeři.
14'
V úvodu duelu jsme viděli hodně ofenzivní podívanou. To se přece jen v posledních minutách změnilo, zejména Západočeši hrají obezřetněji.
13'
Domácím opět aktivní přístup k hráčům Plzně přinesl balon. Slávisté rozehrávají na vlastní polovině hřiště.
12'
Hráči Plzně zatím nikam nespěchají, naopak mají sami kolikrát problém se slávistickým napadáním.
11'
Domácí po ztrátě balonu ve středu hřiště faulovali, takže po delší době mohou kombinovat hosté.
10'
Pražané velice aktivně napadali rozehrávku Plzně a odměnou je jim získaný míč. Sledujeme opět kombinaci slávistů.
9'
Plzeňští zatím tahají za kratší konec. Beauguel se pokoušel prodloužit dlouhý balon hlavou za obranu, jenže tam mu nikdo nenaběhl, a tak zase hrají fotbalisté v červenobílém.
8'
Bořil vyslal tvrdou ránu, která skončila nad bránou
8'
Ve veliké šanci se zjevil na levém křídle Bořil, kterému míč skákal ideálně proti noze. Slávistický krajní bek se rozhodl situaci řešit nekompromisní dělovkou, které ale scházela přesnost a míč skončil jen nad Hruškovou svatyní.
7'
Míč dopadl zhruba na penaltu a zdálo se, jako by se toho oba celky zalekly, nikdo z hráčů totiž do míče nešel a balon tak proskákal z vápna ven.
6'
Slávisté měli k dispozici volný přímý kop. Stanciův centr hosté odvrátili jen na rohový kop.
5'
Slavia ubránila plzeňský roh a na druhou stranu hřiště se rychle rozeběhl Tecl. Coufal si svého kolegy všiml, a tak se mu ihned pokusil adresovat dlouhou přihrávku, proti které musel výborně zasáhnout vracející se Limberský.
4'
Byl to zřejmě Provod, kdo zkusil vypálit z levého křídla. Rána mu moc nesedla, balon ale nebezpečně proletěl šestnáctkou Západočechů a Tecl se ho ve skluzu pokoušel usměrnit mezi tři tyče, také jemu scházelo pár čísel, aby balon trefil.
3'
Masopustovi k zakončení chyběl krok
3'
Červenobílí se znovu rychle zmocnili balonu, tentokrát přiletěl balon poměrně přesně za plzeňskou obranu a Masopustovi chyběl jen kousek, aby na míč dosáhl.
2'
Sešívaní se chopili rozehrávky a začali aktivněji. Stanciův pas na levé křídlo povedený nebyl, a tak mohou hosté otočit hru.
1'
Zápas začal. Ke stadionu dorazili v hojném počtu i sešívaní fandové, kteří pochopitelně nemohou být na tribuně, jejich pokřiky jsou ale dost slyšet i přímo v Edenu.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Ševčík, Holeš – Masopust, Stanciu, Provod – Tecl.
Náhradníci: Kovář – Frydrych, Hellebrand, Takács, Traoré, Musa, Júsuf Hilál.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Hejda, Brabec (C), Limberský, Řezník – Bucha, Kalvach, Al. Čermák – Kayamba, Beauguel, J. Kovařík.
Náhradníci: Sváček – Diaz, M. Havel, Hořava, Chorý, J. Kopic, Pernica.

Rozhodčí: Franěk – Vlček, Flimmel (Julínek).
FC Viktoria Plzeň
Západočeši jsou po obnovení soutěže ve výborné formě, pod trenérem Guĺou tým funguje a prezentuje se pohledným útočným fotbalem. Nejprve si přivezl tři body ze Sparty za výhru 2:1, doma následně přejel Mladou Boleslav 7:1 a naposledy zvládl těžký zápas v Ostravě, kde vyhrál 2:0. Plzeňští na Slavii ztrácejí z druhého místa osm bodů, je tak velice zřejmé, že dnes jde vskutku o hodně. Viktoriáni hrají o naději, naopak slávisté by udělali v případě výhry obří krok k titulu, jedenáct bodů by fotbalisté Plzně dotahovali jen obtížně. Jak zápas dopadne? Zůstaňte s námi, v 19 hodin začínáme.
SK Slavia Praha
Sešívaní mají momentálně na Plzeň na čele tabulky náskok osm bodů. Po koronavirové pauze se svěřenci kouče Trpišovského zvedli – vyhráli 1:0 v Mladé Boleslavi, doma deklasovali oslabený Jablonec 5:0 a v týdnu vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem i v Příbrami, nutno podotknout, že po utrápeném výkonu, avšak stěžejní byly tři body. Velikou zbraní by pro slávisty mělo být domácí prostřední, naposledy totiž v Edenu s Plzní prohráli v roce 2014, je ale otázkou, nakolik domácí prostředí Slavii pomůže, když se hraje jen před omezeným počtem fanoušků.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu ze šlágru kola. Společně budeme sledovat souboj dvou vedoucích celků domácí soutěže, střetnou se mezi sebou Slavia a Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
18. kolo
Tabulka 2023/2024
Z V R P Skóre B
1. Sparta 17 14 2 1 42:12 44
2. Slavia 16 12 3 1 30:11 39
3. Slovácko 17 8 5 4 21:17 29
4. Olomouc 17 8 4 5 27:20 28
5. Plzeň 15 8 2 5 34:23 26
6. Ml. Boleslav 15 8 2 5 32:25 26
7. Ostrava 16 7 3 6 22:15 24
8. Liberec 16 5 6 5 23:24 21
9. Bohemians 16 6 3 7 13:19 21
10. Teplice 16 5 5 6 13:15 20
11. Hr. Králové 16 4 5 7 17:23 17
12. Jablonec 16 3 7 6 15:21 16
13. Karviná 16 4 1 11 18:29 13
14. Pardubice 17 3 4 10 13:25 13
15. Zlín 16 2 5 9 15:37 11
16. Č. Budějovice 16 3 1 12 15:34 10
Články odjinud