FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Plzeň - 27. května 2020   20:00

Sparta
87' Moberg Karlsson (Kozák)
1:2
(0:1)
Plzeň
26' Kalvach  (J. Kovařík) • 52' Beauguel  (J. Kovařík)

Heča – Vindheim, Štetina, Costa, Hancko – L. Krejčí, Sáček (64. Moberg Karlsson) – Dočkal (C) (81. Kozák), Kanga, Hložek (81. M. Frýdek) – Tetteh.
Nita – Matěj Hanousek, M. Frýdek, Moberg Karlsson, Trávník, Karabec, Kozák.
Berka – Nádvorník, Vlček
Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč
A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák – Kayamba (77. J. Kopic), Beauguel (72. Chorý), J. Kovařík (90+1. Mihálik).
Sváček – J. Kopic, Hořava, Chorý, Mihálik, M. Havel, Pernica.
Hruška

SESTŘIH: Sparta - Plzeň 1:2. Viktoria ovládla klíčový duel, Letenští pošesté v řadě nevyhráli

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 10:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:16.
Po zimní přestávce si Plzeň připisuje pátou ligovou výhru v řadě, v součtu s přípravnými zápasy už třináctou a znovu stáhla náskok vedoucí Slavie na rozdíl osmi bodů.

Sparta zůstává devátá, když ztrácí čtyři body na čtvrtý Liberec, na druhou stranu má pětibodový náskok na jedenácté Bohemians 1905, tedy skupinu o záchranu.
Viktoria Plzeň díky brankám Kalvacha a Beauguela dlouho směřovala k přesvědčivě výhře nad Spartou, které se vůbec nedařilo se prosadit do výraznějších příležitostí.

Koncovku zápasu pak zdramatizoval David Moberg Karlsson, i přes několik závarů v nastaveném čase už se ale sparťané podruhé prosadit nedokázali.
90+8'
90+7'
Guéloru Kangovi je pískán nedovolený zákrok na útočné polovině, za násldné protesty si pak prohlíží žlutou kartu Guélor Kanga i Libor Kozák.
90+7'
O penaltu se nakonec nejedná a ve hře se bude pokračovat odkopem Aleše Hrušky.
90+6'
Rozhodčí Berka už je v kontaktu s kolegy u videa a zkoumá se počínání Jakuba Brabce ve vlastním pokutovém území.
90+5'
Kangův centr Hruška v tísni vyrazil jen před sebe, sparťané se pak po dvou soubojích marně dožadovali odpískání penalty, navíc Lukáš Štetina zůstává ležet na trávníku.
90+4'
Hancko byl teď faulován u postranní čáry, rozhodčí Berka pak zamezil Kangovi v rychlé rozehrávce.
90+4'
Dávidu Hanckovi se v závěru zápasu absolutně nedaří, slovenský fotbalista tentokrát nepřesně přihrával a míč se dokutálel za postranní čáru.
90+4'
Mihálikův prudký centr nedorazil k nabíhajícímu Buchovi, sparťané už se zmocnili míče.
90+3'
Znovu sparťané zaútočili nákopem, Frýdkův pas si Tetteh dokázal zpracovat, střele kolem Jakuba Brabce ale chyběla veškerá razance.
90+2'
Libor Kozák se po dlouhém nákopu nedokázal protlačit k míči mezi plzeňskými stopery.
90+1'
Žlutou kartu dostává Lukáš Štetina (AC Sparta Praha).

Také Štetina je potrestán za faul ve středu hřiště, provinil se v souboji s Tomášem Chorým.
90+1'
Rozhodčí Berka oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
90+1'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Ondřej Mihálik.
90'
Sparťané se hned vrhli do útoku, Hancko ale velmi nepřesně zakončoval zpoza pokutového území.
90'
Až po více než dvou minutách rozhodčí Berka potvrdil sparťanskou trefu a ve hře se může pokračovat.
88'
Rozhodčí Berka ještě řeší s videorozhodčím Houdkem počínání Libora Kozáka v pokutovém území, zda-li nedošlo k nedovolenému zákroku.
87'
Kozák důrazem vypracoval šanci, Karlsson z dorážky snižuje na 1:2!
87'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané dramatizují koncovku zápasu! Do Vindheimova centru před Hruškou vletěl Libor Kozák, posunul míč k DAVIDU MOBERGU KARLSSONOVI, jenž s trochou štěstí o padajícího Jakuba Brabce skóroval!
86'
Hancko si šikovně vytvořil šanci, ale netrefil bránu
86'
Sparťané se pokusili prosadit na velmi zahuštěném prostoru u hranice pokutového území Viktorie, Dávid Hancko ale domácí snahu zakončil velmi nepřesnou střelou.
85'
Kovařík byl u rohového praporku zdvojen, pokusil se tak vybojovat rohový kop, což se mu ale nepovedlo a od své branky může rozehrávat Milan Heča.
83'
Žlutou kartu dostává Ladislav Krejčí (AC Sparta Praha).

Mladý sparťan ostře vletěl do souboje s Chorým ve středu hřiště. Dnes jsme viděli pět žlutých karet a ve všech případech se jednalo o zákroky ve středu hřiště nebo na útočné polovině.
83'
Frýdkova přetaženého centru se zmocnil David Moberg Karlsson, pak mu ale nevyšla klička kolem Davida Limberského.
81'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Libor Kozák.

Vysoký útočník zároveň převzal od Dočkala kapitánskou pásku.
81'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Martin Frýdek.
81'
Costa ve středu hřiště přistrčil k zemi Chorého, rozhodčí Berka okamžitě tasí z kapsy žlutou kartu pro zimbabwského stopera.
80'
Neúspěšná standardní situace hostů, míč jen proletěl pokutovým územím a Milan Heča už rozehrál na Vindheima.
78'
Po Hečově rychlé rozehrávce Sparta podnikla rychlý útočný výpad po pravém křídle, David Moberg Karlsson si ale v nadějné pozici příliš předkopl míč a na hrací ploše už jej nedohnal.
78'
Do Buchova nákopu před pokutové území se z voleje opřel David Limberský, jeho pohotovou ránu lapil Milan Heča.
77'
Tečovaný střílený centr Tomáše Chorého doletěl do boční sítě, Viktoria bude pokračovat rohovým kopem.
77'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Joel Ngandu Kayamba, přichází Jan Kopic.
76'
Kayambův prudký centr se v pokutovém území odrazil ke Costovi, jenž odkopl balón za postranní čáru. Dávid Hancko už se pomalu chystá k návratu na pažit.
76'
Čas kvapí kupředu, rozeběhla se závěrečná čtvrthodina a při Hanckově ošetření Sparta zatím pokračuje v deseti.
75'
Dávid Hancko kulhá za postranní čáru. Těžko říct, zda-li bude schopen pokračovat v zápase.
74'
Zdravotní potíže trápí Dávida Hancka, slovenský reprezentant musí být ošetřen. Mezitím se do hry chystá Jan Kopic.
74'
O žádné porušení pravidel se nejednalo, ve hře se mohlo pokračovat, Sparta se ale neprosadila ani z dalšího rohu.
73'
Buchu trefil míč do ruky, penalta se ale nepískala
73'
Po sraženém centru Dočkala rozhodčí Berka konzultuje situaci v pokutovém území s kolegou u videa, zda-li nedošlo k hře rukou.
73'
Při další sparťanské snaze tentokrát centroval Benjamin Tetteh, což znamenalo, že v pokutovém území neměla Sparta potřebnou útočnou podporu, akce tak dokráčela k nezdaru.
72'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Tomáš Chorý.
71'
Počet zablokovaných střel se na kontě hostující defenzivy neustále zvyšuje, po individuální akci Adama Hložka se neujala ani další Kangova rána.
70'
Ani další Dočkalův roh nepřinesl ohrožení pro Aleše Hrušku, ten nadále nemusel vytasit žádný těžký zákrok, aby úspěšně držel čisté konto.
69'
Karlsson na pravém křídle zakombinoval s Vindheimem, jeho centr je sražen na roh.
69'
Dočkalův oblouček do pokutového území postrádal přesnost, díky důrazné práci Brabce v souboji s Tettehem si pro míč doběhl Aleš Hruška.
68'
Na Letné to začíná klouzat, během nějaké minuty a půl při hře s míčem podklouzli Bořek Dočkal i David Limberský.
67'
Sparťané teď zavřeli soupeře v jeho pokutovém území, Dočkalovi se z hranice pokutového území nepovedlo vystřelit, odražený míč Karlsson doběhl na křídle před Alešem Hruškou a z otočky hned centroval, hosté si ale pokryli Benjamina Tetteha.
65'
Jakub Brabec dokázal potáhnout míč z hloubi vlastní poloviny do středu hřiště, po cestě byl navíc faulován, hosté mohou rozehrávat míč z klidu.
64'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Michal Sáček, přichází David Moberg Karlsson.

Švédský fotbalista naskočil do hry po pauze s novým sestřihem, je ostříhán nakrátko.
62'
Po další sparťanské ztrátě míče se pět Viktoriánů vrhlo do útoku, Kovaříkův centr ale nedoputoval až k adresátu Kayambovi.
62'
Po nakrátko rozehraném rohu a následném centru se do vzduchu zavěsil Jakub Brabec, v záklonu ale hlavičkoval vedle sparťanské branky.
61'
Plzeň nadále hraje přímočařeji, Beauguel připravil zajímavou pozici pro Buchu, jeho rána je sražena na rohový kop.
60'
Guélor Kanga se opřel do míče zpoza pokutového území, přízemní střela mu ale nevyšla, když míč proletěl výrazně vedle plzeňské branky.

Akci předcházela efektní Kangova klička ve středu hřiště, po výměně míče s Hložkem už mu finální fáze nevyšla.
59'
Dalšího zaváhání v zadních řadách Sparty se dopustil Štetina, Čermák pak ale nedotáhl svůj útočný výpad až ke střeleckému zakončení.
59'
Z rohového kopu už se domácím nepovedlo ohrozit soupeřova brankáře.
58'
Krásná letenská kombinace, Hanckovu tvrdou ránu vyrazil Hruška
58'
Po souhře Dočkala s Hložkem se do míče opřel Dávid Hancko, jeho tvrdá rána ale mířila do středu branky a Hruška ji vyrazil na roh.
57'
Kayambovu parádní pumelici zastavilo jen břevno!
57'
Joel Kayamba mohl na pravém křídle využít nedůrazného počínání Hancka, jenž podskočil míč, Kayambův následný projektil pořádně zatřásl břevnem!
56'
Po Sáčkově nákopu je domácím pískáno další provinění proti pravidlům, rozehrávky se ujme Aleš Hruška.
55'
Vindheimův centr Benjamin Tetteh hlavou prodloužil za vzdálenější tyč plzeňské branky, rozhodčím navíc neuniklo zhruba metrové postavení ghanského útočníka mimo hru.
54'
Sáčkovi nevyšel průnik po ose hřiště, sparťanský záložník pak ale dokázal míč brzy vybojovat zpět.
53'
Nepřesného Hanckova centru se zmocnil brankář Hruška.
53'
Rozhodčí Berka ještě několik desítek sekund čekal s definitivním potvrzením druhé plzeňské branky, už se tak ale stalo.
52'
Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!
52'
Plzeň právě vstřelila branku!
Hosté zvyšují své vedení! Kayambův nákop napříč pokutovým územím vracel od vzdálenější tyče Jan Kovařík a JEAN-DAVID BEAUGUEL prudkou ránu nasměroval pod břevno!
50'
Radim Řezník se po zákroku u postranní čáry stává už třetím žlutě napomenutým fotbalistou Viktorie.
48'
Hosté rozehráli roh po zemi, Řezník pak našel centrem před brankou Lukáše Hejdu, ten prudce hlavičkoval přímo do náruče Milana Heči.
47'
Plzeň rychle přenesla hru na pravé křídlo, kde Kayamba vybojoval rohový kop.
46'
Kangovi se vůbec nepovedl centr zprava, míč doletěl daleko za branku Viktorie.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách. Připomínám, že nově je povoleno až pět střídání, mohou se k tomu ale využít jen tři přerušení hry plus případně poločasová přestávka, která už je ale za námi.
46'
Ve šlágru pětadvacátého kola Viktoria Plzeň vede na pražské Letné nad Spartou 1:0 díky trefě Lukáše Kalvacha a dá se říct, že vedení Západočechů je zasloužené, neboť v úvodním dějství byli nebezpečnější.

Hosté se snaží zejména centrovat z krajů, po následných centrech se zblízka dvakrát neprosadil Aleš Čermák, naopak udeřili po akci středem hřiště, kdy se sparťanská defenziva rozestoupila před Lukášem Kalvachem, a ten udeřil střelou zpoza pokutového území.

Sparta si v prvním poločase vytvořila několik standardních situací, brankáře Hrušku však rudí zatím nedokázali prověřit.
45+1'
45+1'
Hosté už ani nechtěli nijak zahrozit, roh rozehráli nakrátko, míč posunuli do středu hřiště a rozhodčí Berka vzápětí ukončil první poločas.
45+1'
Kayamba hledal na levém křídle svoji kolmicí rozběhnutého Limberského, před ním ukopl míč na roh Andreas Vindheim.
45+1'
Rozhodčí Berka k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
44'
Hlavičkuje i Krejčí, s jeho pokusem neměl Hruška potíže
44'
Další souhra Dočkala s hlavičkujícím Štetinou vedla k zakončení, domácí stoper ale tentokrát mířil jen k brankáři Hruškovi.
44'
Hostům, konkrétně Jakubu Brabcovi, je pískán další nedovolený zákrok na Kangu, Dočkal bude tentokrát rozehrávat z těsné blízkosti postranní čáry.
42'
Štetina hlavičkoval ve výborné pozici nad bránu
42'
Tentokrát už Sparta dokázala zahrozit ze standardní situace, na přesný Dočkalův centr z rohu si naskočil Lukáš Štetina, v nadějné pozici ale hlavičkuje nad branku Aleše Hrušky.
42'
Rozhodčí Berka chvíli probíral s kolegy u videa jednu ze situací po předchozích centrech Dočkala, už se ale může pokračovat ve hře.
41'
Dočkal se dostal k dalšíma dvěma centrům, ani ty se ale neujaly.
41'
Dočkalův centr na přední tyč doletěl jen k Lukáši Hejdovi.Další standardní situaci bude zahrávat Sparta po faulu Buchy na Kangu.
40'
Sparta pokračuje v aktivitě, domácí vybojovali na levém křídle rohový kop.
39'
Vindheimova rána těsně minula levou tyč
39'
Adam Hložek na hranici pokutového území šikovně prostrčil míč mezi hostujícími zadáky na rozběhnutého Vindheima, jehož křižná střela se nevešla do prostoru mezi třemi tyčemi.
38'
Kayamba nebezpečně vystřelil do boční sítě
38'
Sparťané se ubránili rohovému kopu, Kangu pak podkopl David Limberský a hned si uvědomil, že žlutá karta je tady zcela na místě. Zkušený obránce Viktorie bude chybět v příštím zápase s Mladou Boleslaví.
38'
Kayamba už je zpět na hřišti a v plné síle, na pravém křídle si zpracoval přetažený centr Aleše Čermáka, pak je Kayambova tečovaná rána nasměrována do boční sítě.
37'
Joel Kayamba se drží za rameno, už ale odchází k pokračování ošetření za postranní čáru.
36'
Na trávníku zůstává ležet Joel Kayamba, ten odnesl zdravotním šrámem osobní souboj s Adamem Hložkem.
35'
Kanga se pokusil šikovným obloučkem najít v pokutovém území Tetteha, blíže k míči ale měl brankář Hruška.
34'
Dočkal dostal kus volného prostoru před pokutovým územím Plzně, přenesení hry na Hancka doleva ale nebylo dobrou variantou, Dočkal zahnal slovenského beka příliš k postranní čáře, Hancko byl navíc přistižen v těsném ofsjadu.
33'
V posledních minutách hra poněkud zvolnila, na kopačky obou týmů se vkrádají nepřesnosti.
31'
Štetina v trochu riskantní pozici dokázal dobře zpracovat velmi vysoký míč a před Beauguelem si pomohl rozehrávkou s brankářem Hečou.
30'
Po Hanckově nákopu byl ve středu hřiště nedovoleně povalen k zemi Benjamin Tetteh.
28'
Po Dočkalově rohu míč propadl ke Krejčímu, tomu se ze zajímavé pozice nepovedlo propasírovat střelu přes hradbu těl před Hruškou.
27'
Kangovi do rány stačil vložit nohu Kalvach, Sparta bude pokračovat rohovým kopem.
26'
Kalvachova přízemní rána krásně zapadla k protější tyči, 0:1!
26'
Viktoria jde do vedení! LUKÁŠ KALVACH ve středu hřiště převzal přihrávku od Jana Kovaříka, pak využil volného místa před sebou, potáhl míč k pokutovému území a přízemní ránu ze střední vzdálenosti nasměroval mimo dosah sparťanského brankáře!
24'
Po souhře Hložka s Dočkalem se vpravo uvolnil Vindheim, tomu se nepovedlo odcentrovat přes Limberského.
23'
Guélor Kanga šikovnou protisměrnou kličkou vyzrál na Kalvacha, Dočkalovi se pak nepovedlo udržet míč v blízkosti pokutového území Viktorie.
22'
Žlutou kartu dostává Lukáš Kalvach (FC Viktoria Plzeň).

Hostující záložník je potrestán za faul ve středu hřiště.
21'
Sáček se šikovně uvolnil ve středu hřiště a dobře si všiml naprosto osamoceného Hancka vlevo, jeho prudký pas si ale nedokázal dobře zpracovat Kanga, gabonský záložník pak v tísni o míč přišel.
20'
Zase Čermák! Špičkou kopačky netrefil bránu
20'
Plzeňané zůstávají v tlaku, na Kovaříkův centr do předbrankového prostoru si přes Costu naběhl Čermák, zakončoval ale na dlouhou nohu a míč jen prodloužil za sparťanskou branku.
19'
Čermákův centr Lukáš Štetina prodloužil ke vzdálenějšímu rohovému praporku.
19'
David Limberský si pokryl míč před Guélorem Kangou, ten už se nemohl vyhnout faulu a následovat bude standardní situace Viktorie.
17'
Heča famózním zákrokem zabránil Čermákově gólu
17'
Kalvach lobovanou kolmicí vysunul po levém křídle Limberského, jehož přízemní pas propadl před brankou k Čermákovi, jenž zblízka nepřekonal Milana Heču!
16'
Kayambova prodlouženého centru se zmocnil Kovařík, ten při své ráně nad branku marně reklamoval údajnou teč Andrease Vindheima.
14'
Kanga hledal Tetteha, Hruška kuriózně podklouzl
14'
Sparťané nadále hráli u pokutového území Viktorie, Hanckův centr ale byl příliš prudký pro nabíhajícího Tetteha.
14'
Guélor Kanga výborným pasem vysunul do volného prostoru Tetteha, tomu se nepovedlo vystřelit přes bránícího Hejdu, zablokována byla také střela dobíhajícího Kangy.
12'
Další nebezpečný výpad po levé straně mohl zužitkovat znovu Čermák
12'
Beauguel zakombinoval na levém křídle s Kovaříkem, sparťanům nevyšel ofsajd-systém, po Kovaříkově prudkém pasu před branku Čermák zblízka vysoko přestřeluje!
11'
Hra se zatím velmi kouskuje, tentokrát se v postavení mimo hru ocitl Jean-David Beauguel po centru Radima Řezníka.
11'
Jean-David Beauguel se nedokázal prokličkovat do pokutového území, Viktoriáni se ale brzy vrátili k držení míče.
10'
Při Štetinově nákopu podél pravé postranní čáry je Tettehovi tentokrát odmáván ofsajd.
8'
Po Hanckově centru se před Alešem Hruškou uvolnil Benjamin Tetteh, rozhodčí Berka ale píská Tettehův nedovolený zásah paží. Ghanský útočník se takto provinil už potřetí v úvodní desetiminutovce.
7'
Čermák těsně nedosáhl na Beauguelův štiplavý centr
7'
Druhý roh Aleše Čermáka byl kvalitnější, přesto domácí fotbalisté odehráli míč do bezpečí.
7'
Beauguel centroval ze zdánlivě těžké pozice, míč ale velmi nebezpečně proskákal předbrankovým prostorem, Heča pouze přihlížel a domácím se komplikovaně povedlo uklidit balón alespoň na roh.
5'
S centrem Čermáka na přední tyč si domácí defenziva poradila.

Aleš Čermák je jedním ze čtyř bývalých sparťanů v plzeňském dresu, dalšími jsou Limberský, Hejda a kapitán Brabec.
4'
V souboii dvou hráčů s číslem devatenáct Jan Kovařík nedokázal odcentrovat přes Lukáše Štetinu, hosté ale ještě budou zahrávat rohový kop.
3'
Aleš Čermák si na levém křídle narazil míč s Beauguelem, pak nepřesně přihrával napříč pokutovým územím. To byla první nebezpečně vyhlížející akce druhého týmu tabulky.
3'
Joel Kayamba se šikovně uvolnil u pravé postranní čáry, skákavý centr ale zamířil přímo do náruče brankáře Hečy.
2'
Hosté pozvolna rozehrávají od obranného kvarteta, dopředu se zatím moc neženou.
1'
Po patnácti sekundách hry je Benjaminu Tettehovi pískána nedovolená hra rukou na útočné polovině.
1'
Před úvodním výkopem si oba týmy ještě mění poloviny, Sparta bude v prvním poločase útočit na branku směrem k Letenské pláni.
Fotbalisté už jsou na trávníku, oba týmy se představí v tradičních barevných kombinacích, Sparta tedy v rudé a Západočeši v červeno-modré.

AC Sparta Praha: Heča – Vindheim, Štetina, Costa, Hancko – L. Krejčí, Sáček – Dočkal (C), Kanga, Hložek – Tetteh.
Náhradníci: Nita – Matěj Hanousek, M. Frýdek, Moberg Karlsson, Trávník, Karabec, Kozák.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák – Kayamba, Beauguel, J. Kovařík.
Náhradníci: Sváček – J. Kopic, Hořava, Chorý, Mihálik, M. Havel, Pernica.

Rozhodčí: Berka – Nádvorník, Vlček.
FC Viktoria Plzeň

Zatímco Sparta na jaře v ligových zápasech ještě nepoznala chuť vítězství, tak Plzeň v tom samém období čtyř hracích kol ještě neztratila ani bod! Západočeši přitom inkasovali jedinou branku od Jablonce (2:1), dále porazili Opavu 3:0, Příbram 4:0 a České Budějovice 1:0, čímž dokázali svůj zimní šestnáctibodový deficit na vedoucí Slavii snížit o plnou polovinu. Slavia pak zase odskočila na dvouciferný bodový rozdíl již zmíněnou výhrou 1:0 v Mladé Boleslavi včera.

Celkově Plzeň v dosavadních 24 zápasech získala rovných 50 bodů za 15 výher, 5 remíz a čtyřikrát odešla z boje poražena. Třetí Jablonec včera tříbodovým úspěchem nad Zlínem stáhl svoji ztrátu na Viktorii na rozdíl sedmi bodů, Plzeň ale má dnešní zápas k dobru.

Management klubu během přestávky nezahálel a ze slovenské Žiliny, která nedlouho startu nečekané pauzy zkrachovala, a zároveň nedávného chlebodárce současného plzeňského trenéra Adriana Guly získala slovenského záložníka Miroslava Káčera a českého stopera Filipa Kašu. Ti však budou k dispozici až od nové sezóny, podobně jako další nová akvizice, Matěj Hybš z Jablonce.

Plzeň vstupuje do zápasu se zajímavou sérií výher, neboť kromě již zmíněných čtyř ligových před návratem po přestávce zdolala v přípravných zápasech Duklu Praha 3:1, Příbram stejně jako v lize 4:0 a 4:1 zvítězila také v Českých Budějovicích.
AC Sparta Praha

Více než dvouměsíční přestávku Sparta přečkala až na devátém místě ligové tabulky, přičemž po včerejší výhře Slavie v Mladé Boleslavi ztrácí na svého arcirivala už šestadvacet bodů. Dnešní soupeř Sparty pak na nejúspěšnější klub české, potažmo československé, fotbalové historie, disponuje patnáctibodovým náskokem.

Sparta na jaře stále čeká na své první ligové vítězství, v dosavadních čtyřech kolech získala jen dva body za remízy se Zlínem a v derby na Slavii, předtím podlehla Liberci doma a na Hané Sigmě Olomouc.

Právě prohra s Libercem hned v prvním jarním kole stála místo trenéra Jílka, jehož nahradil Václav Kotal, v té době kouč sparťanské juniorky. Zatím nejlepší vystoupení pod novým trenérem Sparta zaznamenala v pohárovém čtvrtfinále proti Ostravě, v semifinále ji pak čeká právě Viktoria Plzeň zde na Letné 17. června.

V dlouhé pauze Sparta po návratu na trávníky absolvovala hned kvintet přípravných duelů proti druholigovým týmům, Sparta nejdříve ve dvojzápasech porazila Jihlavu (4:1 a 6:1) a Duklu Praha (3:2 a 4:1), v generálce na pokračování sezóny pak remizovala 3:3 s Viktorií Žižkov.
Hezký večer při sledování přenosu ze šlágru prvního "pokoronavirového" a celkově již pětadvacátého kola fotbalové FORTUNA:LIGY, na pražskou Letnou přijede Viktoria Plzeň a i před prázdnými ochozy se dá čekat bitva na ostří nože.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.