FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Bohemians - 7. března 2020   14:30

Zlín
39' Simerský (Jiráček) • 82' Jawo (Matejov)
2:3
(1:2)
Bohemians
16' Pulkrab  (Vaníček) • 37' Vaníček  (Hůlka) • 65' Pulkrab

Rakovan – Simerský, P. Buchta, Cedidla (61. Džafić) – Matejov, Fantiš, Hlinka, Jiráček (C), Čanturišvili (83. D. Ikaunieks) – Jawo, Poznar.
S. Dostál – Džafić, Janetzký, D. Ikaunieks, Conde, Bačo, Bartošák.
Klíma – Šimáček, Ja. Váňa
Stadion Letná, Zlín
2781 diváků
P. Le Giang – Krch, Šmíd, Bederka, Schumacher – Bartek (28. M. Dostál), Hůlka, Jindřišek (C), Vaníček (46. Nečas) – Vodháněl, Pulkrab (87. Puškáč).
Valeš – Keita, Nečas, M. Dostál, Mosquera, Květ, Puškáč.

SESTŘIH: Zlín - Bohemians 2:3. Klokani trestali obrovská okna ve zlínské obraně

A je konec. Diváci mohli na zlínské Letné vidět velmi atraktivní utkání, ve kterém padlo pět gólů. Mnohem lépe začali hosté, kteří se díky gólům Pulkraba s Vaníčkem dostali do dvougólového vedení. Zlín dokázal odpovědět zásluhou Simerského a do šaten se tak šlo za stavu 1:2.

V 65. minutě však dal Matěj Pulkrab svůj druhý gól v zápase a poslal svůj tým do dvougólového vedení. Zlín ještě dokázal snížit zásluhou Lamina Jawa, to však bylo ze zlínské strany vše. Klokani si tak odváží ze Zlína veledůležité tři body. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou.
90'
Dělovka Ikauniekse vyděsila Le Gianga, míč šel ale mimo tři tyče
90+3'
90+3'
Džafič fauloval a se zlínskými šancemi alespoň na bod to vypadá bledě.
90+2'
Jakub Nečas se dostal k míči a ihned se vydal k rohovému praporku, kde chtěl ušetřit co nejvíce času.
90+1'
Sudí Klíma přidává k zápasu ještě tři minuty.
90'
Fantiš z pravé strany našel hlavu Lamina Jawa, který netrefil prostor branky.
89'
A znovu Jawo! Jeho hlavička ale šla jen těsně mimo
89'
Čerstvý Puškáč však fauloval a Zlín se tak vrací k míči.
88'
Další útočný tlak Zlína je přerušen, kapitán Jiráček totiž zahrál rukou.
87'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází David Puškáč.
86'
Nákop Mateje Rakovana přeletěl všechny hráče a skončil až v rukavicích Le Gianga.
85'
Poznar sice dostal míč do sítě, tento gól však platit nebude. Antonín Fantiš se totiž nacházel v ofsajdu.
83'
Jawo tvrdou ránou snižuje na 2:3 a dává Zlínu naději
83'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Davis Ikaunieks.
82'
Zlín právě vstřelil branku!
Máme tady ještě drama! LAMIN JAWO dostal přihrávku od Matejova a skvělou střelou k tyči překonal hostujícího brankáře – 2:3!
82'
Dnešní utkání sleduje 2781 diváků.
81'
Ke střele se dostal Lukáš Hůlka, jeho pokus mířil těsně vedle branky.
80'
Hůlka skvělou dělovkou z voleje vystrašil Rakovana
80'
Následná zlínská akce končí ofsajdovým postavením Adnana Džafiče.
79'
Vodháněl přihrával míč do šance Pulkrabovi, před ním si však přišel pro míč Rakovan.
78'
Matejov se z pravé strany snažil centrovat, pro míč si vyskočil Daniel Krch a odhlavičkoval jej.
77'
Střídající Nečas na půli fauloval Džafiče.
76'
Hlinka se pokoušel prostrčit míč na Poznara, hostující obrana však dnes funguje opravdu dobře.
74'
Z rohu se dostal k hlavičce Matěj Pulkrab, jeho pokus pohotově chytil Rakovan.
72'
Žlutou kartu dostává Vachtang Čanturišvili (FC Fastav Zlín).
72'
Další útočná aktivita Zlína je ukončena útočným faulem.
71'
Na druhé straně se dostal k hlavičce Poznar, jeho pokus byl ztečován na roh.
70'
Schumacher si povodil Matejova a naservíroval Nečasovi
70'
Schumacher ladně obešel Matejova a přihrál míč Janu Vodhánělovi, který z blízky přestřelil branku. Velká šance hostů.
69'
Džafič se snažil centrem najít jednoho ze svých spoluhráčů, pro míč si však vyskočil Le Giang.
68'
Jiráček byl faulován v blízkosti rohového praporku.
67'
Zlín už to teď bude mít opravdu těžké. Svěřenci trenéra Kameníka však ještě nic nevzdávají a opět jsou nastěhovaní na útočné polovině.
65'
Jindřiškův centr našel Pulkraba a Bohemians zvyšují na 3:1!
65'
Bohemians právě vstřelili branku!
Hosté z ničeho nic přidávají třetí gól. Míč ze standardní situace proletěl celým pokutovým územím až k MATĚJI PULKRABOVI, který poslal míč do sítě a slaví už tak svůj druhý dnešní gól – 1:3!
64'
Žlutou kartu dostává Róbert Matejov (FC Fastav Zlín).
63'
Bederkův centrovaný míč skončil až na tribuně a domácí se tak po chvíli vrací k míči.
61'
Krásný a tvrdý volej Čanturišviliho vytlačil na roh Le Giang
61'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Martin Cedidla, přichází Adnan Džafić.
61'
Velká šance Zlína! Matejov z pravé strany centroval míč do vápna, který propadl až k Čanturišvilimu. Ten svou střelou pořádně protáhnul Le Gianga!
60'
Domácí obránci si mezi sebou předávají míč a čekají na vhodnou chvíli kdy vyrazit do útoku.
58'
Lamin Jawo si až příliš předkopnul míč, který nestihl na hrací ploše. Le Giang vrátí míč do hry.
57'
Čanturišvili se z následné standardky po faulu Krcha snažil centrovat, byl to však pouze míč pro Le Gianga.
56'
Žlutou kartu dostává Daniel Krch (Bohemians Praha 1905).
56'
Michal Šmíd pod tlakem odehrál míč pouze na rohový kop.
55'
Série faulů Bohemians pokračuje. Hosté se tak snaží alespoň částečně rozbít útočný tlak Zlína.
54'
Fantiš chtěl z pravé strany centrovat, míč mu však příliš nesednul a letěl přímo do rukavic hostujícího brankáře.
53'
A další centr do hostujícího vápna, tentokrát Jawo hledal Poznara a domácím to jen těsně nevyšlo.
51'
Jiráček ze standardní situace centroval do vápna, Bederka však míč skvěle odhlavičkoval.
51'
A další faul hostů. Schumacher na půli fauloval zlínského Jiráčka.
50'
Poznar byl faulován a domácí tak budou zahrávat standardní situaci.
49'
Kapitán Jiráček se z levé strany snažil najít připraveného Poznara, míč doletěl však pouze do rukavice Patrika Le Gianga.
48'
A další centr na Jawa, tentokrát od Róberta Matejova. Zlínský útočník si ale opět nedokázal zpracovat míč.
47'
Poznar centroval míč na hlavu Jawa, ten však nedokázal zahrozit.
46'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Jakub Nečas.
46'
V prvním poločase mohli diváci na zlínské Letné vidět hned tři góly. I když byli domácí o něco aktivnějším týmem, první dva góly dali hosté zásluhou Pulkraba a Vaníčka. Zlín ještě dokázal odpovědět zásluhou Simerského, i tak ale domácí v půli prohrávají o gól. Uvidíme, co obě mužstva předvedou ve druhém poločase.
45+1'
45+1'
K prvnímu poločasu bude nastavena ještě jedna minuta.
45'
V poslední minutě prvního poločasu drží míč domácí obránci a přihrávají si míč mezi sebou.
44'
Jawo posunul na Poznara, jeho přízemní střela šla těsně vedle
44'
Tomáš Poznar se následně dostal ke střele v zajímavé pozici, netrefil však branku.
43'
Cedidla centroval míč na Jawa, ten si však nedokázal míč zpracovat.
42'
Krch na půli fauloval Jawa, sudí Klíma správně nechal výhodu. Z následné akce ale domácí nezahrozili.
41'
Michal Šmíd se u autové čáry s ničím nepáral a raději poslal míč do autu.
39'
Domácí bleskově snižují, trefil se Simerský: 1:2!
39'
Zlín bleskově odpovídá! Petr Jiráček našel přesnou přihrávkou z levé strany DOMINIKA SIMERSKÉHO, který uklidil míč do branky – 1:2!
37'
Další rychlá akce Bohemians, na 2:0 zvyšuje Vaníček!
37'
A už je to o dva góly! Lukáš Hůlka z pravé strany poslal míč do pokutového území na ANTONÍNA VANÍČKA, který s klidem uklidil míč k tyči – 0:2! Zlínská obrana dnes zatím nefunguje.
36'
Hlinka fauloval Pulkraba na půli hřiště.
35'
Jawo trefil nohou Bederku do hlavy, viděl žlutou kartu
35'
Žlutou kartu dostává Lamin Jawo, který měl nohu v souboji s Bederkou až příliš vysoko.
34'
Zlínské snažení však brzdí Poznarův útočný faul na Šmída.
33'
Poznar se ve vápně tlačil k hlavičce, ale branku neohrozil
33'
A další Čanturišviliho centr do šestnáctky, který musel hostující brankář boxovat. Zlín však dále zůstává v tlaku.
32'
Bederka při přechodu do útoku držel Jawa, sudí Klíma si toho všimnul a odpískal faul.
31'
Čanturišvili z levé strany centroval míč do pokutového území, pozorný Le Giang míč vyboxoval.
30'
Jindřiškovi se centr příliš nepovedl a Matejov míč z první odkopl do autu.
29'
Buchta u lajny fauloval Pulkraba a hosté tak budou zahrávat standardní situaci, která volá po centru do šestnáctky. Domácí hráč dostal žlutou kartu.
28'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Bartek, přichází Martin Dostál.
26'
Hosté se po delší odmlce usídlili na útočné polovině a kombinují s míčem.
25'
Jawo si teď příliš neporozuměl s Matejovovem. Jeho nepřesná přihrávka přerušuje zlínský útok.
24'
Hra je přerušena, na ploše totiž leží jeden z hostujících hráčů, který pravděpodobně bude potřebovat ošetření.
23'
Zlín se nemůže dostat přes hostující obranu, která zatím působí zcela neprostupně.
22'
Lamin Jawo vybojoval autové vhazování poblíž rohového praporku.
20'
Žlutou kartu dostává David Bartek, který nevybíravě zajel do Čanturišviliho.
19'
Z rohu sice nedokázali domácí zahrozit, dále ale zůstávají u míče na útočné polovině.
18'
Zlín hned vyrazil do útoku ve snaze vyrovnat. Ke střele se dostal Fantiš, jeho pokus byl zblokován na roh.
16'
Pulkrab se prosadil zblízka a Bohemians jdou do vedení 1:0
16'
Krásná kombinační akce hostů vedla k prvnímu gólu. Vodháněl si skvěle prohodil míč mezi nohy protihráče, přihrál jej do lajny Vaníčkovi, který hned míč posílal do vápna. A přesně našel MATĚJE PULKRABA, který chladnokrevně uklidil míč do sítě – 0:1!
15'
A sám Poznar se po rohu dostal ke střele. Netrefil ale branku.
14'
První roh si zahraje i Zlín. Poznar na míč nedoskočil, od Šmída se však míč dostal za čáru.
13'
Zlín zatím velmi dobře brání centry do šestnáctky. Hosté z nich ještě nijak výrazně nedokázali zahrozit.
12'
Pulkrab se pokoušel o centr, ten Buchta zblokoval na další rohový kop.
10'
Po rohu se dostal k hlavičce Michal Šmíd, jeho pokus však mířil vedle.
9'
Vodháněl to zkusil pěkně z dálky, Rakovan musel zasáhnout
9'
První šance zápasu! Vodháněl svou střelou pořádně protáhnul Rakovana, který míč vyrazil na rohový kop.
8'
Matejov se pokoušel míčem vysunout jednoho ze svých spoluhráčů, jeho úmysl ale nikdo nepochopil.
7'
Hosté z něj však nedokázali jakkoliv zahrozit. Rakovan bude odkopávat od branky.
6'
Jan Vodnáněl vybojoval pro svůj tým první rohový kop zápasu.
5'
K exekuci se postavil Čanturišvili, kterému se však střela vůbec nepovedla. Trefil pouze jednoho z bráníních hráčů.
4'
Velmi pohledná kombinace Zlína, která končí faulem na Tomáše Poznara jen těsně před pokutovým územím. Zlín tak bude zahrávat velmi zajímavou standardní situaci.
3'
Poprvé do útoku se vydali i Bohemians. Kapitán Jindřišek však už nestihl míč na hrací ploše.
2'
Ševci se usadili na útočné polovině a kombinují s míčem.
1'
Úvodní výkop provedli domácí a ihned zakládají první útok.
1'

FC Fastav Zlín: Rakovan – Simerský, P. Buchta, Cedidla – Matejov, Fantiš, Hlinka, Jiráček (C), Čanturišvili – Jawo, Poznar.
Náhradníci: S. Dostál – Džafić, Janetzký, D. Ikaunieks, Conde, Bačo, Bartošák.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Krch, Šmíd, Bederka, Schumacher – Bartek, Hůlka, Jindřišek (C), Vaníček – Vodháněl, Pulkrab.
Náhradníci: Valeš – Keita, Nečas, M. Dostál, Mosquera, Květ, Puškáč.

Rozhodčí: Klíma – Šimáček, Ja. Váňa.
Ve 24. kole FORTUNA:LIGY přivítá FC Fastav Zlín na svém hřišti celek Bohemians Praha 1905. Utkání začíná v 14:30.

FC FASTAV ZLÍN, 13. místo – 22 bodů

Vstup do jarní části soutěže se Zlínu příliš nepovedl. V prvním zápase předvedli svěřenci trenéra Kameníka nepovedený výkon a v Karviné prohráli 0:2. Následovala domácí porážka s Českými Budějovicemi a Zlín se tím zpátky dostal do bojů o záchranu. Minulý víkend cestoval Zlín na horkou půdu pražské Sparty, ze které dokázal přivézt velmi cenný bod.

BOHEMIANS PRAHA 1905, 11. místo – 24 bodů

Bohemians zažili podobně jako Zlín změnu trenéra v průběhu podzimní části soutěže. Martin Hašek byl po více než dvou letech odvolán a na jeho místo byl jmenován Luděk Klusáček. Do jarní části vstoupili Pražané velkou výhrou nad mistrovskou Slavií, kterou dokázali porazit 1:0. V dalším kole prohráli v Liberci a před týdnem doma remizovali s Karvinou 0:0.
Vzájemné duely: Po návratu Zlína do nejvyšší soutěže odehrála obě mužstva devět vzájemných zápasů. A bilance hovoří pro Zlín, který dokázal třikrát vyhrát. Jednou se radovali Pražané a zajímavostí je, že hned pětkrát skončil zápas remízou.
Delegace rozhodčích
Zápas odpíská jakožto hlavní sudí Tomáš Klíma. Pomáhat mu budou Jakub Šimáček a Jan Váňa. Čtvrtým rozhodčím je delegovaný Jiří Musil. Dodejme ještě, že na zápasu nebude k dispozici VAR.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.