FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Č. Budějovice - 23. února 2020   14:30

Zlín
53' Simerský (P. Buchta) • 68' Džafić
2:3
(0:2)
Č. Budějovice
11' Mršić  (Brandner) • 45' L. Havel   • 67' Mršić  (Šulc)

Rakovan – Simerský, P. Buchta, Azackij (87. Cedidla) – Matejov, Fantiš, Hlinka, Jiráček (C) – Džafić, Jawo (78. Janetzký), Čanturišvili (46. Conde).
S. Dostál – Bačo, Cedidla, Conde, Bartošák, Janetzký, Martínez García.
Julínek – Myška, Mojžíš
Stadion Letná, Zlín
2712 diváků
Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Čavoš, Havelka, Brandner (84. Mészáros), Javorek (63. Šulc) – Mršić (89. Kopečný), Schranz.
Sušak – Talovierov, Kopečný, Šulc, Ledecký, Mészáros, Granečný.
Drobný

SESTŘIH: Zlín - České Budějovice 2:3. Dynamo se díky tříbodovému zisku dostalo na čtvrté místo

A je konec! Diváci na zlínské Letné mohli vidět velmi atraktivní utkání plné gólů. Do šaten o poločase se šlo za stavu 0:2. Zkraje druhého poločasu dokázal snížit Dominik Simerský, v 67. minutě však Matej Mršić přidal po krásné střele svůj druhý gól v zápase. Zlín ještě snížil zásluhou Adnana Džafiće, to však bylo z domácí strany vše. Dynamo si tak odváží ze Zlína velmi cenné tři body a Zlín tak ve zbytku jarní části čeká tuhý boj o záchranu. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou.
90+3'
90+3'
Janetzký se ve vápně srazil s Tomášem Sivokem a oba dva leží otřesení na hrací ploše.
90+2'
Žlutou kartu dostává Ivan Schranz (SK Dynamo Č. Budějovice).
90+2'
Dokonce si Dynamo vytváří rohový kop.
90+1'
První minuta nastavení však začíná na zlínské obranné polovině.
90'
Sudí Julínek nastavuje tomuto zápasu tři minuty.
89'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Miloš Kopečný.
89'
Janetzký předal míč Róbertu Matejovi, který se odvážil ke střele. Ta mu však nevyšla.
88'
Další útočná akce je zastavena kvůli ofsajdovému postavení.
87'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Olexandr Azackij, přichází Martin Cedidla.
86'
Zlínu už se celkem krátí čas. Dominik Simerský uvede míč zpátky do hry.
85'
Letící centr z pravé strany do pokutového území Zlína odvrací hlavičkou Dominik Simerský.
84'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází Karol Mészáros.
82'
Dnešní utkání sleduje na zlínské Letné 2712 diváků.
81'
Zlínský trenér Kameník (ZLN) vidí od sudího Julínka žlutou čáru a přílišné protesty proti rozhodnutí asistenta rozhodčího.
80'
Další roh pro Zlín.
79'
Jiráček posílal další centr do vápna, na míč si ale opět vyskočil pozorný Drobný.
78'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Jakub Janetzký.
77'
Petr Buchta zachytil Schranzův centr na Šulce a odkopnul míč do bezpečí.
76'
Další akce Budějovic je zastavena ofsajdem. Ocitl se v něm Ivan Schranz.
75'
Střela Jawa byla ztečována na rohový kop.
73'
Z následného protiútoku mohl zahrozit Pavel Šulc, ale této šance nevyužil.
72'
Matejov poslal velmi nepříjemný centr do pokutového území, Drobný si s ním nadvakrát poradil.
71'
I zlínský útok je však přerušen. Fauloval totiž Marek Hlinka.
70'
Další útočnou akci Dynama zastavuje osajd.
68'
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín se ale vrací do hry! Po centru Condeho se dostal ke střele ADNAN DŽAFIĆ, jehož pokus byl Sivokem nešťastně ztečován do protipohybu brankáře Drobného.
67'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Tento gól byl jako blesk z čistého nebe! Matej Mrsić se s ničím nepáral, vystřelil a přesnou střelou tyči navyšuje vedení svého týmu – 1:3!
66'
Conde fauloval šlapákem na útočné polovině a hosté se tak zase po chvíli dostanou k míči.
64'
Schranz v obrovské šanci! Trefil ale pouze Rakovana
64'
Obrovská šance hostů! Ivan Schranz se dostal po odraženém míči ke střele, kterou jen stěží vyrazil Matej Rakovan. Skvělý zákrok zlínského brankáře!
64'
Dynamo si vybojovalo rohový kop.
63'
Málem bylo vyrovnáno! Jawo měl na kopačce vyrovnávací gól
63'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Petr Javorek, přichází Pavel Šulc.
63'
Po centru Simerského se k pohotové střele dostal Lamin Jawo, jehož pokus jen těsně vytěsnil Jaroslav Drobný.
62'
Z levé strany míčil centr na Róberta Matejova, který však na míč nedosáhnul.
61'
Azackij nic neriskoval a na poslední chvíli odkopnul míč do zámezí. Hosté tak budou vhazovat v blízkosti rohového praporku.
60'
Novák posílal prudkou přihrávku do pokutového území, Matej Rakovan si na poslední chvíli pro míč skočil.
58'
Nepřesná kombinace po ose Fantiš – Matějov znamená ztrátu míče pro Zlín.
57'
Po rohu Džafiće centroval do pokutového území ještě Conde, jeho pokus byl však jenom takovým pozdravem pro Jaroslava Drobného.
56'
A další roh Zlína. Domácí jsou teď opravdu ve velkém tlaku.
55'
Hlinka střílel z vápna, Drobný zasáhl
55'
Další velká šance Zlína! Marek Hlinka se dostal ke střele, tu však skvěle chytil Jaroslav Drobný.
54'
Zlín bude zahrávat další roh.
53'
Buchta připravil balón Simerskému, ten snížil stav utkání, 1:2
53'
Zlín snižuje! Centr Džafiće byl ztečován až na zadní tyč, kde byl Petr Buchta. Ten míč hlavou přesně přihrál na DOMINIKA SIMERSKÉHO, který nekompromisně poslal míč do sítě – 1:2!
52'
Oumar Conde vybojoval rohový kop.
51'
Pavel Novák teď pořádně přitvrdil v souboji s Džafićem, který se musí za autovou čárou podrobit menšímu ošetření.
50'
Rakovan míč letící do klubka hráčů vyboxoval. Budějovice ale stále zůstávají v útoku.
49'
Matejov chtěl hlavou přihrát Rakovanovi, to se mu však příliš nepovedlo, Rakovan míč nestihnul a pro Budějovice z toho plyne rohový kop.
48'
Brandner se tlačil dopředu, nikdo další ho však nepodpořil a tak jeho akce záhy končí.
47'
Nováček v zlínském dresu Conde centroval do pokutového území, jenže pro míč si vyskočil brankář Drobný.
46'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Cheick Oumar Conde.
46'
První poločas je u konce. O něco aktivnější v něm byl Zlín, Budějovice však tvrdě trestaly. V 11. minutě se prosadil po skvělé kombinaci Matej Mršić. V poslední minutě prvního poločasu z penalty navýšil Lukáš Havel. Uvidíme, zda Zlín dokáže ve druhém poločase ještě tento zápas zvrátit.
45+4'
45+4'
Poslední zlínskou akci tohoto poločasu zastavuje ofsajd.
45+3'
Zlín drží míč na útočné polovině a kombinuje.
45+2'
Buchta cítil nebezpečí, uklidil tak míč do zámezí.
45+1'
Kvůli přezkoumání videa nastavuje sudí Julínek čtyři minuty.
45'
Matej Rakovan sice vystihl směr střely, LUKÁŠ HAVEL však poslal míč suverénně k tyči a Dynamo už vede o dva góly.
44'
K míči se postavil Havel a suverénně k tyči proměnil, 0:2
44'
Je z toho penalta pro České Budějovice! Míč si bere Havel.
42'
Celá situace je teď ještě zkoumána s pomocí videorozhodčího.
40'
Patrik Čavoš byl zastaven Čanturišvilim a hostující hráč se na rozhodčího Julínka hodně zlobil. Penalta se však nepíská.
39'
Jiráček to zkusil z první, střela mu ale nesedla a mířil nepřesně
39'
Jiráček střílel z voleje, jeho pokus však mířil vysoko nad.
37'
Čolić pořádně protáhnul Rakovana, ten však nakonec celou situaci zvládnul.
36'
Džafić fauloval Mršiće a hosté tak budou rozehrávat další standardní situaci.
35'
Filip Havelka poslal dlouhý centr, který však našel pouze rukavice Mateje Rakovana.
34'
Jiráček nakonec nestihl míč na hrací ploše a Čolić ho tak opět vhodí do hry.
33'
Z rohu hosté nic nevytěžili, ještě však budou vhazovat v blízkosti rohového praporku.
32'
První roh zápasu rozehrají hosté.
31'
A další faul. Ivan Schranz skončil na zemi po nedovoleném ataku Petra Buchty.
30'
A hra je nyní přerušena, jelikož na hřišti leží otřesený Jawo po souboji s Čolićem.
29'
Fantiš se dostal k hlavičce, Drobný si připsal lehký zákrok
29'
Na druhé straně ukončuje útočné snažení Dynama ofsajd Mršiće.
28'
Následný útok Zlína přerušuje faul kapitána Jiráčka.
27'
Mršić poslal míč do pokutového území, pro něj si ale pohotově přišel Matej Rakovan.
26'
Buchta fauloval Brandnera a pro hosty z toho plyne velmi zajímavá standardní situace.
25'
Zlín je v této pasáži o něco aktivnějším týmem, zatím mu to ale k ničemu není.
24'
Od Džafiće se dostal míč za brankovou čáru, míč do hry tedy vrátí Jaroslav Drobný.
22'
Džafić fauloval Sivoka a tak další útočné snažení Zlína je alespoň na chvíli přerušeno.
21'
Matejov fauloval autora prvního gólu Mršiće a hosté tak budou moci odcentrovat do pokutového území.
20'
Matejov centroval míč z pravé strany do vápna, míč byl však opět jen pro Drobného.
19'
Velký závar v šestnáctce Dynama ukončuje Marek Hlinka svým faulem.
17'
Čolič dával nebezpečně míč do šestnáctky, i v případě úspěchu by mu to však k ničemu nebylo. Patrik Brandner se totiž nacházel v ofsajdu.
16'
Dynamo se nyní nikam nežene a v klidu kombinuje na obranné polovině.
14'
Filip Havelka (CEB) tvrdě sestřelil Jawa a oprávněně za to vidí žlutou kartu.
13'
A další zlínská akce začíná z hloubi obranné poloviny.
12'
Zlín už opět útočí. Fantiš se snažil z pravé strany nacentrovat na Jawa, k tomu však míč nedoputoval.
11'
Krásná kombinace Dynama! Patrik Brandner zatáhl z pravé strany míč do vápna a přihrál jej MATEJI MRŠIĆOVI, který míč chladnokrevně poslal k levé tyči zlínské branky – 0:1!
10'
Domácí obrana zaspala, Mršič otevřel skóre, 0:1
10'
Simerský kopl míč do autu a hosté tak budou vhazovat míč blízko půlící čáře.
9'
Jawo mohl vyrazit do útoku, zkazil však přihrávku a tak se míč vrací hráčům v černo-bílém.
8'
Nyní se hra poměrně uklidnila. Hostující obránci si přihrávají míč na obranné polovině.
7'
Drobný hodil míč Brandnerovi, kterého však skvěle ubránil Marek Hlinka.
6'
Zlínský nákop do útoku skončil až u brankáře Drobného, který si míč vzal do rukavic.
4'
Čanturišvili potom centroval do vápna, jeho centr však nenašel adresáta.
3'
Jawo se snadno zbavil Sivoka, s jeho zakončením si Drobný poradil
3'
Obrovská šance Zlína! Lamin Jawo se vydal do brejku, kličkou se zbavil Sivoka a pak už byl úplně sám před Drobným. Svojí nepovedenou střelou trefil pouze hostujícího brankáře.
3'
Čolič hledal nákopem Javorka, domácí stoper Buchta raději odpálil míč do autu.
2'
Dynamo kombinuje na útočné polovině.
1'
Výkop provedli hostující hráči a ihned zakládají první útok.
1'

FC Fastav Zlín: Rakovan – Simerský, P. Buchta, Azackij – Matejov, Fantiš, Hlinka, Jiráček (C) – Džafić, Jawo, Čanturišvili.
Náhradníci: S. Dostál – Bačo, Cedidla, Conde, Bartošák, Janetzký, Martínez García.

SK Dynamo Č. Budějovice: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Čavoš, Havelka, Brandner, Javorek – Mršić, Schranz.
Náhradníci: Sušak – Talovierov, Kopečný, Šulc, Ledecký, Mészáros, Granečný.

Rozhodčí: Julínek – Myška, Mojžíš.
Ve 22. kole FORTUNA:LIGY přivítá FC Fastav Zlín na svém hřišti celek SK Dynamo České Budějovice. Utkání začíná v 14:30.

FC FASTAV ZLÍN, 13. místo – 21 bodů

Zlínský management přivedl přes zimu hned šest posil, z nichž pouze jedna je české národnosti. Z těchto hráčů se v prvním zápase jarní části dostal do základní sestavy obránce Dominik Simerský a obránce Lamin Jawo. Ani jeden z nich však nedokázal zabránit porážce 0:2 na hřišti Karviné. Zlín tak bude bojovat o první jarní body.

SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE – 8. místo – 33 bodů

Dynamo po parádní podzimní části neudělalo v kádru žádné velké změny. V přípravě si svěřenci Davida Horejše připsali tři porážky, dvě výhry a jednu remízu. V prvním jarním kole však dokázali Jihočeši na svém hřišti Mladou Boleslav výrazně porazit 3:0.
Vzájemné duely: Po návratu Českých Budějovic do nejvyšší soutěže odehrála obě mužstva jeden vzájemný zápas. A ten vyhrály České Budějovice na domácím hřišti 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.