FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Zlín - 18. září 2022   16:00

0:0
(0:0)

Reichl – Čihák, Klíma, Čech – Kodeš, Kučera, Smrž, Ryneš (46. Novotný) – Kubala (67. Koubek), Vašulín, Dvořák /K/ (67. Trusa).
Bajza – Gabriel, Ševčík, Rybička.
Starý – Vodrážka, Černoevič
Městský stadion Mladá Boleslav
550 diváků
Rakovan – Cedidla, Simerský, Procházka /K/, Bartošák (79. Reiter) – Fillo (70. Dramé), Kolář, Hrubý (90+2. Didiba), Čanturišvili – Janetzký, Jawo (79. Silný).
Dostál – Kovinić, Hellebrand, Vukadinović.
žlutá karta

SESTŘIH: Hradec Králové – Zlín 0:0. Favorit zvítězit nedokázal. Minimum šancí, nejblíže ke gólu měl Jawo

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 12:20.
Až se bude pořádat anketa o nejnudnější zápas historie ligy, bude duel Hradce Králové se Zlínem jistě aspirovat na nejčelnější místa. Za celý zápas neviděla hrstka diváků ani jedinou šanci, jen spousty nepřesností, odkopů, ztrát a faulů a pár náznaků, především na straně Votroků v prvním poločase. Jedinou za zmínku stojící střelu Zlína vyslal až čtvrt hodiny před koncem Jawo.
Zlín počtvrté za devět kol remizoval 0:0, z toho potřetí v řadě venku, kde neinkasoval již 322 minut a včetně poháru dokonce úctyhodných 412 minut.
90+4'
90+4'
Koubek se neprotlačil k centru Vojtěcha Smrže. Jeden z obránců před ním odehrál míč na roh, ale ten již rozhodčí nenechá rozehrát, neboť se hraje již minutu přes čas.
90+4'
Závar před bránou po sérii hlaviček utnul útočný faul Hradce.
90+3'
Cedidla špatně vyhodnotil situaci, nechal míč doklouzat za čáru, jenže rozhodčí ukazuje na roh Hradce.
90+2'
Žlutou kartu za zdržování hry dostal brankář Zlína Matej Rakovan.
90+2'
Taktické střídání provádí trenér Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Joss Didiba.
90+2'
Dalekonosný nákop se ve vápně od Vašulínovy nohy odráží za bránu.
90+1'
Opět jen faulem zastavili žlutomodří Jakuba Kučeru. Od brány je to přes 40 metrů, přesto se vše stěhuje do zlínského vápna.
89'
Výsledek rohu odpovídá průběhu celého zápasu. Hrubého centr letěl k prvnímu bránícímu hráči na přední tyč.
89'
Zlín bude kopat čtvrtý roh.
88'
Po útočném faulu Votroků si míč k trestnému kopu za velkým vápnem staví Matej Rakovan.
87'
Dnešní utkání sleduje podle ohlášeného údaje 550 diváků. Reálně jsou na stadiónu tak tři stovky včetně pořadatelů.
86'
Kodeš sklepl míč Trusovi, jehož pokus levačkou ze střední vzdálenosti se stáčí daleko od brány.
86'
Po Hrubého obranném zákroku kopal Hradec Králové roh, ale opět z něj bránu neohrozil.
85'
Hradec vyvinul tlak, Trusův první centr však zlínská obrana odvrací a na opakovaný pokus na zadní tyči nedosáhl tísněný Kodeš.
83'
Další trestný kop Hradce se odrazil před Mateje Trusu, host z Plzně udeřil do míče šajtlí a poslal ho k nebi. Z výšky dopadl míč pár metrů od zlínské pravé tyče.
81'
Žlutou kartu si hned po svém příchodu vykoledoval Jan Silný (Trinity Zlín) a příští kolo po reprezentační pauze vynechá.
79'
Dvojité střídání v mužstvu Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Rudolf Reiter,
ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Jan Silný.
77'
Nakopávaný míč na opačné straně se Matěji Koubkovi odráží od kolene, takže si Rakovan může oddechnout.
76'
První zákrok si připsal Reichl proti pokus Jawa
76'
Jawo se po Janetzkého průnikovce prosadil na velkém vápně v obklíčení tří hráčů a v pádu vyzkoušel Reichla na čáře, který zasahuje bezpečně.
75'
Bartošáka poslal k zemi v hlavičkovém souboji Koubek a zkušený levý záložník se pak dopustil velké hlouposti, když se ohnal po zcela nevinném Kučerovi. Může být vděčný rozhodčímu, že mu faul po odpískání prošel.
74'
Střely na bránu 1:0. Jinde uváděný počet 3:0 zapomíná na předtím odpískaný ofsajd a zahrnuje i jednu zblokovanou střelu obráncem.
72'
Smržův polovysoký centr se však odráží od zlínských kopaček.
71'
U pravé lajny srazil Bartošák oběma rukama na zem Kučeru a Hradec získává docela zajímavou standardku na úrovni velkého vápna.
70'
Poprvé sahá ke střídání také FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Martin Fillo, přichází Youba Dramé.
69'
Klíma vybojoval aut na Čanturišvilim a vhazuje přímo před hradeckou střídačkou.
67'
Dvojnásobné střídání v útočné formaci Hradce Králové:
místo Dvořáka a Kubaly přicházejí do hry Matějové Trusa a Koubek.
65'
Na mateřském boleslavském hřišti se nenechal předběhnout Klíma a stačil nakopávaný míč odvrátit před Čanturišvilim do autu.
63'
Smržův ostře kopnutý roh vyhlavičkoval Václav Procházka. Hru poté přerušil hradecký útočný faul.
63'
Rohový kop získal Hradec, míč si bere Vojtěch Smrž.
61'
Hrubý se ukopl při střele z otočky a posílá míč téměř přes plot k sousednímu paneláku. Alespoň už Zlín nemá nulu v kolonce střel...
61'
Bartošák napřáhl z dálky, dvakrát ztlumený pokus ani k bráně nedoskákal.
59'
Žlutá karta pro Trinity Zlín. Lamin Jawo zatahal zezadu za dres unikajícího Kodeše.
59'
Čanturišvili sklepl vybojovaný míč pod sebe Bartošákovi, jehož centr odhlavičkovali domácí ze svého území.
56'
Jakub Kučera skončil v kotrmelci u reklamního panelu, míč však sprintem na hřišti udržel. Přihrávka naslepo směřovala do prostoru před bránou, kde stáli pouze fotbalisté Zlína.
55'
Domácí obránci těsně střeží soupeřovy útočníky, kteří tak nemohou volně nakládat s kolmými přihrávkami od spoluhráčů zezadu a míč se opakovaně vrací na zlínskou polovinu.
53'
Dalekonosný nákop Lukáše Bartošáka směřuje neomylně do rukavic domácího brankáře Reichla.
52'
Kučera prostrčil mezi beky Vašulínovi, pro jehož přízemní střelu si skočil k pravé tyči Rakovan. A i kdyby ne, střelec byl stejně v ofsajdu.
51'
Gruzínský záložník ještě zůstal chvíli za postranní čarou, hra již po zhruba 40 vteřinách pokračuje.
51'
Za naražený bok se drží ležící Čanturišvili, již k němu přibíhají lékař a masér z lavičky Zlína.
50'
Při rychlém protiútoků Votroků uklouzl Kubala a Novotný se přihrávky pod sebe nedočkal.
50'
Hrubý nachází svým centrem jen prvního hradeckého hlavičkáře.
49'
Roh získal na druhé straně pro Zlín Lamin Jawo.
47'
Vašulín si naskakoval na zadní tyči na Smržův centr, ale hlavou nedokázal míč zasáhnout naplno a jen ho lehce lízl do zámezí.
47'
Po Kubalově akci získal Hradec Králové záhy roh.
46'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Matěj Ryneš, přichází Filip Novotný.
46'
Bezbrankové skóre vystihuje průběh velmi slabého prvního poločasu, v němž si Hradec Králové vytvořil alespoň několik náznaků, zatímco hosté ani to. Jinak převládají nepřesnosti, zdržování, fauly, odkopy naslepo...

Statistiky první půle:
Držení míče 54% – 46%, střely na bránu 1:0, střely mimo 2:0, rohy 2:2, fauly 8:8, ofsajdy 4:1.
45+3'
45+3'
Odražený míč ze skrumáže chtěl přes hlavy hráčů z otočky napálit pod břevno Vašulín, jenže o metr přestřelil.
45+2'
Zlínský kapitán Václav Procházka zasáhl vysokou nohou Kodeše, domácí získávají v úplném závěru nastavení krátký roh.
45'
Hradečtí fanoušci si žádají gól, jenže narychlo rozehraný rohový kop vedl po závaru jen k Rynešově střele z velkého vápna vysoko nad břevno.
43'
Rakovan si běží pro Kubalou nakopávaný míč k rohu hřiště za svou bránou.
41'
Votroci si s druhým rohem hostů poradili snadno, do protiútoku se dostal Kubala a z pravé strany procpal míč před bránu. Tam se Rakovan nedohodl s obránci, ale nakonec z toho pro Zlín nic nebezpečného nevzešlo.
40'
Fillo pronikal do hradecké šestnáctky, až dost těsně blízko brány mu míč vypíchl na roh Klíma.
38'
Z fotbalu bolí oči, ani jedno z mužstev není schopno vytvořit směrem dopředu vůbec nic.
37'
Žlutá karta pro Hradec Králové (Daniel Vašulín).
36'
Slovenský brankář Zlína mohl rozehrát, Kolář se však dostal do potíží. Nakonec se hradečtí útočníci nedostali k zakončení.
34'
Na hřišti je však ošetřován Lamin Jawo a tak zatím Rakovan nemohl odkopnout od své brány.
34'
Kodeš poslal zpoza velkého vápna slabý skákavý pokus, na který si Rakovan počkal na čáře.
32'
Na trávníku klečí domácí Vašulín, který utržil ránu do zátylku v neodpískaném souboji. Rozhodčí krátce přerušuje hru.
31'
Hradečtí se z rohu nedostali k zakončení, brzy došel dech i zlínskému kontru.
30'
První náznak šance Hradce Králové zařídil točeným pasem zleva Vojtěch Smrž. Rakovan nebyl jistý při výběhu, kuriózní hlavička klečícího Kodeše ho přeletěla a situaci pojistil po Kubalově dorážce z úhlu za cenu rohu Simerský.
28'
Votroci nakopávají míč přes celé hřiště jen k Rakovanovi. Oba brankáři jsou až na občasné odkopy zcela bez práce.
27'
K centru se nedostal Vachtang Čanturišvili, útočný faul Zlína.
26'
Dvořák se neprosadil v hostující šestnáctce, kope se od brány Zlína.
24'
Fillo nabídl míč doleva Čanturišvilimu, jehož centr hradecká obrana zblokovala a balon se vrátil k Fillovi, který zpoza šestnáctky střílí daleko mimo.
22'
Z ofsajdu vybíhal Jawo, takže ani čistý a precizní zákrok obránce Čecha nebyl v důsledku potřeba.
21'
Pěknou patičku uprostřed hřiště předvedl Kubala, k míči se však Kodeš nedostal pro Jawův nedovolený zákrok.
20'
František Čech tvrdým nárazem skoro vyrazil dech Fillovi, který se jen těžko sbírá z trávníku.
18'
Smržův křížný pas tečoval krásnou patičkou těsně vedle Kubala, ovšem branka by stejně neplatila pro ofsajd.
17'
První rohový kop rozehrál hostující Hrubý. V přehuštěném prostoru na několika čtverečných metrech se zlínským fotbalistům nepodařilo prostřelit obrannou hradbu.
15'
Janetzký uvolnil do uličky Jawa, který chtěl akci vyšperkovat patičkou, jenže tu nasměroval přímo na kopačky hradeckého Klímy.
14'
Vašulín se nedostal k přihrávce do šestnáctky, poté je jednomu z hradeckých fotbalistů pískána ruka.
11'
Cedidlův průnik přes Ryneše do šestnáctky zhatil pozdějí Jawův útočný faul, když se snažil v souboji odstavit tělem protihráče.
9'
Úvod utkání je z obou stran velmi opatrný, hraje se jen uprostřed hřiště.
7'
Vašulínova tečovaná střela po zemi nezpůsobila Rakovanovi žádné potíže.
6'
S bolestivou grimasou se svíjí na trávníku Jawo, který odnesl neodpískaný souboj s Rynešem.
4'
Jakub Klíma odhlavičkoval Cedidlův centr z malého vápna.
3'
Lamin Jawo vybojoval míč uprostřed hřiště, posouval si ho zidanovkou a byl faulován.
2'
Po faulu na Kučeru rozehráli domácí trestný kop, pas do vápna však zlínská obrana snadno odvrací.
1'
Tradičních pár stovek diváků sleduje v Mladé Boleslavi nástup obou mužstev na trávník. Domácí budou hrát v bílých, hosté ve žlutomodrých dresech.
Domácí trenér Miroslav Koubek provedl čtyři změny v sestavě oproti porážce v Jablonci. Místo Ševčíka, Gabriela, Rady a Trusy jsou v základu Čihák, Kodeš, Ryneš a Dvořák.
Také kouč Zlína Jan Kameník mění základní sestavu: neúspěch s Brnem odnesli přesunem na lavičku Reiter, Didiba a Vukadinović, příležitost dostávají Simerský, Bartošák a po odpykání pětizápasového trestu i Cedidla.

FC Hradec Králové: Reichl – Čihák, Klíma, Čech – Kodeš, Kučera, Smrž, Ryneš – Kubala, Vašulín, Dvořák /K/.
Náhradníci: Bajza – Gabriel, Ševčík, Novotný, Trusa, Koubek, Rybička.
Trenér: Koubek

Trinity Zlín: Rakovan – Cedidla, Simerský, Procházka /K/, Kolář – Fillo, Hrubý, Čanturišvili, Bartošák – Janetzký, Jawo.
Náhradníci: Dostál – Didiba, Reiter, Dramé, Kovinić, Hellebrand, Vukadinović.
Trenér: Jelínek

Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Černoevič.
V loňském ročníku byli Votroci stoprocentní, Zlín porazili na jeho hřišti 3:2 (Vlkanova 2, Dvořák – Tkáč, Dramé) a poté na jaře i doma 2:1 (Soukeník, Kubala – Reiter). Oba kluby se jinak v soutěžích hodně míjely, v první lize se předtím za 18 let potkaly pouze v ročníku 2016/17 a jen dvakrát na sebe narazily ve druhé lize.
Zlín zvítězil ve čtvrtfinále svého úspěšného pohárového tažení na jaře 2018 v Hradci Králové 2:0, stejným poměrem na východě Čech vyhrál ve zmíněném ojedinělém ligovém setkání na podzim 2016.
Trinity Zlín se po domácí porážce 2:3 od Zbrojovky Brno, zaviněné hlavně sérií chyb opavské posily Didiby, propadl na předposlední místo ligové tabulky. Zatím jedinou výhru si připsal nad posledními Teplicemi. Minule venku naopak Ševci sahali po senzaci, při bezbrankové remíze na Spartě měli v závěru blíže k vítězství. Tabulka je stále velmi vyrovnaná a body z hradeckého azylu v Mladé Boleslavi by mohly Zlín výrazně katapultovat vzhůru.
Venku nevyhráli žlutomodří již přes rok, celkem 18 zápasů.
Také v kádru Zlína dali nejlepší střelci po dvou gólech, jsou jimi Janetzký, Kolář, Jawo a Dramé.
FC Hradec Králové navazuje i po odchodu největších opor na vynikající výsledky loňské nováčkovské sezóny. Po sedmém kole byl dokonce třetí, až minulou neděli utrpěl první výrazný neúspěch porážkou 0:3 v Jablonci. Votroci letos sázejí hlavně na pevnou obranu, v osmi kolech nastříleli jen sedm branek a nejlepšími střelci jsou dvougóloví Kubala a Vašulín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.