FORTUNA:LIGA - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Brno - 11. února 2023   18:00

Slavia
58' Ewerton  • 85' Van Buren (Ewerton)
2:0
(0:0)

O. Kolář – Douděra (83. Schranz), D. Jurásek, Santos, Ogbu – Lingr (83. Zafeiris), Traoré (65. Hronek), P. Ševčík – M. Jurásek (54. Ewerton), Jurečka (54. Van Buren), Olayinka.
Sirotník – Bořil, Kačaraba, Kričfaluši, Pech, Tecl.
Starý – Kubr, Vodrážka
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
Berkovec – Endl, Granečný, Hlavica, Hrabina (71. Koželuh), Šural – Alli (87. Rogožan), Pachlopník (65. Hladík), M. Ševčík (87. Falta), Texl – Řezníček (C) (87. Nečas).
Berkovec

SESTŘIH: Slavia - Brno 2:0. Vítězná pocta Ciprovi, ze standardky rozhodl Ewerton

Slavia nakonec překonala odpor houževnaté Zbrojovky a došla si pro vítězství 2:0. Velmi významným činitelem byl domácí brankář Ondřej Kolář, který si připsal několik velmi významných zákroků a nebýt jej, Brno by možná domácí hodně potrápilo. Rozhodujícím střelcem se stal Ewerton, který naskočil na hřiště v 54. minutě a v 58. už díky jeho trefě jásalo publikum.

Díky a na počtenou!
90+6'
90+6'
Slavia se snaží ukončit této zápas na útočné polovině a s míčem na svých kopačkách a to se jí daří.
90+5'
Kolář sbírá tenhle nához Zbrojovky z volného kopu a v klidu rozehrává.
90+4'
Jurásek nepřesně jen do zámezí a Brno se snaží dostat to útoku.
90+3'
Zbrojovka při svém útočném výpadu zastavena a na druhou stranu už míří domácí.
90'
Základní hrací doba se pomalu překlání do své finální fáze a my čekáme na nastavení.
89'
Zafeiris byl v dobré pozici, míč mu ale utekl a jeho útok tak končí.
88'
Po delším přerušení se hra znovu rozjela a Slavie se žene do dalšího útoku.
87'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Šimon Falta,
ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Lukáš Rogožan,
ze hřiště odchází Jakub Řezníček, přichází Jakub Nečas.
85'
Van Buren perfektním obstřelem zvýšil na 2:0
85'
Slavia právě vstřelila branku!
Slavia ještě přece jen navyšuje své vedení. V akci byl znovu Ewerton, který připravil míč MICKU VAN BURENOVI a ten už pouze zamířil a vystřelil. Domácí vedou 2:0!
83'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází David Douděra, přichází Ivan Schranz,
ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Christos Zafeiris.
82'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jakub Šural).
81'
Po dobrém centru se k zakončení dostal Šural a neměl vůbec špatnou pozici. Svým pokusem ale netrefuje.
80'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Ewerton).
79'
Alli dlouho ležel na zemi, do přečíslení Zbrojovky se ale zapojil jakoby nic a sklízí tak velmi hlasitý pískot z hlediště.
78'
Zbrojovka se hnala do přečíslení tří proti dvěma, ale jedna špatná přihrávka tuhle akci zhatila.
76'
Douděra centroval do velkého vápna, kde hlídkoval Ewerton. Následně zakončuje Igoh Ogbu, ale netrefuje přesně.
75'
Řezníček to zkusil z nulového úhlu a míč tak ve svých rukavicích má Kolář.
73'
Pinball ve vápně hostů, Hronkovu střelu skvěle lapil Berkovec
73'
Slavia se po delší době usazuje v pokutovém území a znovu zde operuje Ewerton. Hronek následně trestuhodně promáchl v jasné šanci.
72'
Po nepříjemném ataku se těžce zvedá Matěj Hrabina a přichází tak střídání.
71'
ze hřiště odchází Matěj Hrabina, přichází Josef Koželuh.
70'
Kolář vytáhl fenomenální zákrok proti Ševčíkově pumelici
70'
Ševčík nyní měl na kopačce srovnání! Tuhle stoprocentní šanci z první ale fantasticky kryje Ondřej Kolář.
69'
Olayinka byl Šuralem dotlačen až za brankovou čáru a musí překousnout, že z toho faul nebude.
68'
Douděra to zkusil hodně z dálky, svým přízemním pokusem ale Berkovcovi nadělal docela problémy. Brněnský brankář kryje až napodruhé.
66'
Další tečovaný pokus na bránu posílá Van Buren, Berkovec tentokrát úspěšný.
65'
ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Petr Hronek.

ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Jan Hladík.
64'
David Jurásek zkoušel centrovat na první tyč, jeho pokus ale zastavila brněnská obrana.
62'
Zbrojovka se poměrně zničehonic dostala k rohovému kopu a ten dorazil až k Šuralovi. Ten ovšem nezvládl lépe zakončit.
60'
Řezníček v tutovce! Ale Kolář dobře vyběhl
60'
Okamžitou odpověď mohl seslat brněnský Řezníček, který se v úniku snažil přehodit Koláře. Ten to ale prokoukl a skvěle zasahuje!
58'
Ewerton prolomil čekání a prostřelil Berkovce
58'
EWERTON přiběhl na hřiště a za čtyři minuty zvládl to, co se jeho spoluhráčům nepodařilo za celý zápas. Svou tečovanou rozehrávkou překonává Berkovce a posílá tak Slavii do vedení!
56'
Ševčík vybojoval dobrou pozici. Slavia bude rozehrávat těsně od hranice velkého vápna a z hlediště se ozývá "My chceme gól".
55'
Lingr se rozběhl hodně rychle a okamžitě narazil na tvrdou stopku v podobě Šurala. Už se ale zvedá a pokračuje v útoku.
54'
ze hřiště odchází Matěj Jurásek, přichází Ewerton,
ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Mick Van Buren.
53'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Ondřej Lingr).
52'
Kolář sbírá odevzdaný balón, ale podobně nepřesně jako jeho soupeř jej rozehrává také on.
51'
Alli znovu nastartoval svou rychlost a zadělává Slavii velké problémy.
50'
Šural teď zboural vše, co stálo před ním a zavezl míč až na útočnou polovinu Zbrojovky.
49'
Musa Alli šikovně vybojoval střeleckou pozici pro Endla, ten ale z pozice obránce vystřelil hodně nepřesně.
47'
Berkovec si běžel pro jednoduchý balón, který před ním ale odkopl jeho spoluhráč Hlavica a v brněnské obraně tak na malou chvíli vznikl zmatek.
46'
Okamžitě po začátku druhého poločasu se po centru dral Olayinka. Bohužel pro Slavii na něj ale nedosáhl a domácí tak zakládají útok ze své poloviny.
46'
Zbrojovka se v prvním poločase lídru soutěže skvěle vzepřela a neinkasovala ani jednu branku. To zařídila jak pozorná brněnská obrana, tak také skvělý výkon brankáře Berkovce a Slavia tak stále hledá cestu k tomu, jak otevřít skóre.
45+2'
45+1'
Lingr hlavičkoval velmi šikovně a míč jen těsně míjí břevno brány. Následně se svým zákrokem zaskvěl Berkovec.
45'
David Jurásek přeběhl celé hřiště s míčem na své kopačce, pak jej centroval do malého vápna a vybojoval pro Slavii další rohový kop.
43'
Domácí se hnali do dalšího útoku, Lingr ale nezakončil přesně a na druhé straně se ke střele dostává Řezníček. Ten byl dobře zablokován.
41'
Po zblokovaném pokusu je tady devátý rohový kop Slavie, který pořádně zamíchal s nervy diváků. Ke gólu ale znovu nedošlo.
40'
Hlavica nejprve čistě zastavil jednoho ze soupeřů, toho druhého už ale zastavuje nedovoleně a máme tady další kop pro domácí.
39'
Ve velké šanci se nyní ocitl Olayinka. Nedokázal ale Berkovce překonat jak v tomto pokusu, tak při následném rohovém kopu a skóre se tak stále nemění.
38'
Brno pomýšlelo na další útok, ale dostalo se do ofsajdu. U míče je tak Slavia.
37'
Řezníček se dostal ke skvělému centru, jeho zakončení ale nemělo potřebnou razanci a Kolář v poklidu kryje.
36'
Zbrojovka se dostala do útoku a vybojovala také volný kop.
35'
Berkovec si pohlídal jemnou hlavičku Lingra a rozehrává na střed.
33'
Ševčík centroval a vybojoval tím rohový kop. Ten však skončil pouze na kopačce hostující obrany a nebezpečí je tak zažehnáno.
32'
Jurásek to zkoušel přímo, ale bránu netrefil. Rozehrává tak Berkovec.
31'
Hodně drsný zákrok Texla na samé hranici velkého vápna a kromě žluté karty se tak dočkáme také velmi slibného volného kopu pro Slavii.
31'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Jiří Texl).
30'
Řezníček po faulu zůstává na zemi a hra je tak přerušena. Rozehrává Texl.
29'
Jurásek centroval do velkého vápna, ale nenašel žádného spoluhráče.
28'
Menší rozmíška mezi Douděrou a Allim, kterou musel rozhodčí vyřešit pohovorem s oběma fotbalisty.
27'
Douděra rozehrával ze středu hřiště a Slavia už hledá další skulinky, kterými se dostane k bráně.
25'
Chyba v rozehrávce Slavie skončila na kopačce Granečného, ale ten byl zastaven hned dvěma domácími obránci.
24'
Lingr se dral za balónem, ale fauloval při tom a jeho útok tak končí.
23'
Zbrojovka se často dostává k balónu, ale na rozehrávku nemá vůbec čas, neboť je okamžitě napadána domácími.
22'
Jurečka sahal po dobrém centru, ale ten má ve svých rukou brankář Berkovec.
21'
Hrabina při svém útočném výpadu fauluje a i když se diví, rozehrávají domácí.
20'
Jurásek byl v dobré pozici, ale před hranicí velkého vápna byl odzbrojen.
19'
Pachlopník v úniku prostřelil Koláře! Ale už byl v ofsajdu
19'
Zbrojovka si s tímhle pokusem znovu poradila, dokonce se dostala do protiútoku a v něm skórovala! Tento gól ale bohužel pro hosty neplatí, neboť Pachlopník byl v ofsajdu.
18'
Lingr svou aktivitou vybojoval další rohový kop pro Slavii.
17'
Berkovec čekal na další pokus domácích, míč ale končí v zámezí a on tak v klidu rozehrává.
16'
Dobrý centr Ševčíka končí na hlavičce hostující obrany.
15'
Granečný to přehnal s důrazem a po nedovoleném zákroku vidí žlutou kartu. Slavia má k dispozici volný kop z pravé strany hřiště.
14'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Denis Granečný).
13'
Nepříjemný zákrok na středu hřiště. Po odkopu od brněnské branky se hlavou srazili Hrabina a Jurásek. První jmenovaný stále leží na zemi a je ošetřován, ten druhý už naštěstí vstal.
11'
Domácí fotbalisté tlačí a tlačí, ale zatím se nedostali k další gólové šanci. Nyní před velkým vápnem dobře zastaven Ševčík.
9'
Další rohový kop pro domácí, tentokrát z druhé strany – hostující obrana ale znovu pozorná a úspěšná.
8'
Slavia rozehrává třetí rohový kop v bleskovém sledu a tlačí na svého soupeře.
6'
Prekérní situace pro Brněnské. Ty nejprve skvěle podržel jejich brankář, následně jeden z obránců chtěl odkopnout balón, ale napálil jej pouze do zad svého spoluhráče.
5'
Tady už jsme se zakončení přece jen dočkali a byla to výborná hlavička z bezprostřední blízkosti brněnské brány! Ta minula břevno pouze o centimetry.
4'
Výborný centr Slavie do velkého vápna bohužel nenašel svého adresáta a domácí tak zakládají další útok.
3'
Domácí se snaží dostat dopředu, ale jejich pasy jsou zatím nepřesné. Znovu tak rozehrávají hosté.
2'
Dobrý obranný zákrok jednoho z hostujících obránců hatí dobrou šanci Slavie.
1'
Slavia si bere míč na starosti a zakládá první útok. Ten ale končí v zámezí a rozehrává tak Zbrojovka.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti a utkání právě začíná. Domácí jsou v bílo-červených dresech, hosté z Brna ve dresech žlutých.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Douděra, D. Jurásek, Santos, Ogbu – Lingr, Traoré, P. Ševčík – M. Jurásek, Jurečka, Olayinka.
Náhradníci: Sirotník – Bořil, Kačaraba, Kričfaluši, Hronek, Pech, Zafeiris, Ewerton, Schranz, Tecl, Van Buren.
Trenér: Jindřich Trpišovský

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Endl, Granečný, Hlavica, Hrabina, Šural – Alli, Pachlopník, M. Ševčík, Texl – Řezníček.
Náhradníci: V. Hrubý – Koželuh, Štěrba, Falta, Nečas, Hladík, Rogožan.
Trenér: Richard Dostálek

Rozhodčí: Starý – Kubr, Vodrážka.
FC Zbrojovka Brno

Zbrojovka Brno je v tabulce sice také na pozici, která obsahuje číslici jedna, má ji ale zdvojenou. Za osmnáct zápasů se místnímu celku podařilo vyhrát méně často než prohrát a s 21 body tak otevírá až spodní část tabulky.

Pozitivní útěchou ale pro Zbrojovku je fakt, že se jí aktuálně daří více venku než doma. Na půdách soupeře totiž získala 13 bodů za čtyři výhry a remízu, zatímco doma bodů ukořistila pouze osm.
SK Slavia Praha

Aktuální lídr soutěže ze Slavie se po osmnácti odehraných kolech těší 43 bodům, které získal za čtrnáct výher a jednu remízu. Jako druhý tým, který dosud obdržel nejméně gólů se tak drží na vedoucí pozici tabulky a ve dnešním zápase bude jasným favoritem.

Kromě celkových statistik jsou oslnivé také aktuální bilance doma/venku, které z pražské Slavie dělají jediný celek, jenž dosud na své půdě ani jednou neprohrál. S podmínkou "Můj dům – můj hrad" tak Slavie dnes jistě bude chtít počet výher na domácí půdě zaokrouhlit na krásné číslo deset.
Krásný sobotní večer všem fotbalovým fanouškům! Vítejte u zápasu 19. kola Fortuna Ligy mezi domácí Slavií a Zbrojovkou Brno.