FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Olomouc - 25. února 2024   15:00

Č. Budějovice
52' Králik  • 63' Ondrášek (Sladký)
2:1
(0:0)
Olomouc
85' F. Novák  (Pospíšil)

Šípoš – Sladký, Nikl, Králik, Trummer – Suchan, Čermák, P. Hellebrand (88. Hák) – Šigut (88. Brandner), Ondrášek (C) (71. Tranziska), Alli (79. Poulolo).
Janáček – Lazić, Zíka, Čoudek, Böhm, Madleňák.
Kotala – Nádvorník, Dresler
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
2 398 diváků
Stoppen – Vraštil, Pokorný (68. Zorvan), F. Novák – Uriča (81. Fortelný), Breite (C), Ventúra (68. Pospíšil), J. Spáčil (59. L. Juliš), Sláma – Vodháněl, Singhateh (68. Šíp).
Stoppen

FORTUNA: SESTŘIH: České Budějovice - Olomouc 2:1. Hosté stihli v přesilovce už jen snížit

To je pro dnešek úplně vše. Užijte si zbytek víkendu a u dalších přenosů naviděnou.
Dnešní utkání sledovalo 2 398 diváků.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:11. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 12:12.
Utkání 22. kola FORTUNA:LIGY mezi Českými Budějovicemi a Olomoucí je u konce. Velice cenné tři body v boji o záchranu připisuje na svou stranu domácí Dynamo. První půle se nesla ve vyrovnaném duchu a ve stejném počtu šancí, které ani jeden tým nevyužil. Za to druhá půlka byla o dost zajímavější. V 52.minutě otevřel skóre duelu pohotovou dorážkou Králik. O necelých deset minut později bylo ještě více vesele, když si centr Sladkého našel v náběhu Ondrášek a zvýšil na rozdíl dvou tref. Drama přišlo na malou chvilku v 69.minutě, jelikož se trefil Vodháněl, ale nakonec VAR našel ofsajd. V 85.minutě se Sigma už ze snížení radovala brankou Nováka, který si našel skvělou šajtli Pospíšila. Závěrečný tlak Hanáků byl neúspěšný, proto duel končí výhrou domácích 2:1.
90+5'
90+5'
Špatně rozehraný přímý kop Martina Pospíšila letí do zámezí. Hanáci se na vyrovnání už nezmůžou.
90+4'
Olomouc je zaparkována před domácím pokutovým územím. Nakonec se bude ještě kopat standardka po faulu na Jáchyma Šípa.
90+4'
90+3'
Další pokusy o dlouhé míče do vápna jsou zastaveny domácí defenziva. Matouš Nikl dokázal vše uskákat.
90+2'
Sigma je nebezpečná pouze do té doby než má zakončit. Další centr totiž letí na nachystaného Dávida Šípoše.
90+1'
Dobrý balón letěl na osamoceného Lukáše Juliše. Jenže ten nebude moc zakončit kvůli postavení mimo hru.
90'
Jan Vodháněl si nebezpečně navedl balón ke střele za hranicí vápna. Jeho pokus při zemi míjí branku o několik metrů.
90'
Nic vážnějšího se z přímého kopu nic nestane, protože kulatý nesmysl letí pouze do náručí nachystaného Šípoše.
89'
Hanáci budou mít velkou možnost na vyrovnání. Jáchym Šíp si totiž tělem pokryl balón, aby byl následně položen k zemi.
88'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Tomáš Hák,
ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Patrik Brandner.
87'
Martin Pospíšil možná uchvátal střelecký pokus ze střední vzdálenosti. Ta totiž letí pouze na ochozy.
86'
Olomoučtí nadále pokračují v menším tlaku před vápnem soupeře. Zatím ale nedokáže zakončit.
85'
Je sníženo, přesilovku využil Novák, 2:1!
85'
Olomouc právě vstřelila branku!
No a je to tady, drama je na světě! Nový muž na hřišti Martin Pospíšil si našel prostor k centru ve středu pole. Ten nakonec i vykonal svou pravou šajtlí, ta našla v náběhu přesně hráče v modrém dresu. Tím byl zkušený FILIP NOVÁK, který hned z první nedal šanci Šípošovi, jenž jen přihlížel. – 2:1. Asistence: Martin Pospíšil.
84'
Tak přeci jen dostal už lepší přihrávku za obranu Lukáš Juliš. Kanonýra Sigmy zradil první dotek a míč opouští hrací plochu.
83'
Filip Zorvan si nedokázal ideálně zpracovat přihrávku Breiteho, a tak se Jihočeši na chvilku osvobodí.
82'
Znovu se bude žlutit, tentokrát za zdržování vidí kartičku Martin Sladký.
82'
Budějovičtí mohli přidat definitivní tečku, když Jan Suchan pálil uvnitř vápna, jenomže pokus mu byl zablokován.
81'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Filip Uriča, přichází Jan Fortelný.
80'
Žlutou kartu si také prohlédne Lukáš Vraštil za zastavení slibné akce Budějovic.
80'
Přímého kopu se z dobré pozice ujmul Jan Vodháněl. Jeho spíše technická střela míří do zdi.
79'
ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Florent Poulolo.
79'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Wale Musa Alli).
78'
Dynamo to bude mít na závěr velice těžké, jelikož budou hrát v desíti a navíc je čeká standardní situace.
77'
Komplikace pro domácí, vyloučit se nechal Králik
77'
Pro domácí velice nepříjemná věc. Střelec první branky Martin Králik za svůj faul za velkým vápnem vidí žlutou kartu. A protože to je pro něj druhá v zápase tak míří do sprch.
76'
Do svých rukavic zachytil balón také Dávid Šípoš. Ten měl po pobídce Šípa mnohem těžší práci.
75'
Standardní situace nebyla zahraná ideálně, protože si pro ní došel na malé vápno bez ataku Tadeáš Stoppen.
74'
Pár vteřinek opět ušetří Dynamo, když si rozehraje přímý kop po faulu Jana Vodháněla. Hostující záložník vidí také žlutou kartu.
73'
Zároveň to na druhé straně mohlo být o tři! Wale Musa Alli šlápl do motorů a dostal se rychlou kličkou k pokusu na přední tyč. Relativně tvrdou ránu pod břevno pro jistotu Stoppen vyrazil na roh.
73'
Hanáci se zmohli na nebezpečný centr na zadní tyč, který dokázal odvrátit Čermák.
72'
Patrik Hellebrand tvrdě zezadu položil k zemi hostujícího hráče a vidí žlutou kartu.
71'
ze hřiště odchází Zdeněk Ondrášek, přichází Jakob Tranziska.
70'
Snížení se nakonec Olomouc nedočkala! Sudí Kotala celou akci prověřoval s VARem a ten zjistil, že se Vodháněl nacházel v ofsajdu.
69'
Sigma se mohla nadechnout, ale Vodháněl skóroval z ofsajdu
69'
Sigma rozhodně své zbraně neskládá! Nově příchozí muž Martin Pospíšil se uvolnil ve středu pole a vyslal přesný oblouček za domácí defenzivu. Za ní si úspěšně naběhl JAN VODHÁNĚL, který překvapivou hlavičkou přehodil Šípoše.
Branka nakonec nebude uznána kvůli ofsajdu.
68'
ze hřiště odchází Jakub Pokorný, přichází Filip Zorvan,
ze hřiště odchází Ebrima Singhateh, přichází Jáchym Šíp,
ze hřiště odchází Denis Ventúra, přichází Martin Pospíšil.
67'
Wale Musa Alli si zajímavě naběhl za obranu Sigmy, jenomže dále nebude pokračovat kvůli ofsajdu.
66'
Poprvé se nám mohl ukázat Lukáš Juliš, to by ale musel dostat lepší průnikovku.
65'
Dávid Šípoš našel výkopem od své svatyně hlavu Ondráška, jenž prodlužoval na nikoho.
64'
Olomoučtí se chtěli dostat pomocí dlouhého nákopu k ohrožení branky, jenže míč zaletěl do zámezí.
63'
Dynamo jde do trháku, na 2:0 zvýšil hlavou Ondrášek
63'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Na jihu Čech probíhá druhá extáze! Martin Sladký dostal od poloviny hřiště obrovský prostor k vedení míče, proto vše mohl v klidu vyřešit centrem. Ten mu vyšel na jedničku, jelikož našel v náběhu ZDEŇKA ONDRÁŠKA, který pouze nastavil hlavu a překonal marně natahujícího se Stoppena. – 2:0. Asistence: Martin Sladký.
62'
Jan Suchan se hnal za potrestáním chyby Nováka, jenomže nedostal ideální přihrávku za obranu.
61'
Hra se nám na malý moment uklidnila, zapříčinila se o to pomalejší kombinací Olomouc.
60'
Chytře rozehraná standardní situace došla až k Allimu, jenž posílal okamžitě střílenou přihrávku do vápna. Akce je zastavena útočným faulem.
59'
ze hřiště odchází Jiří Spáčil, přichází Lukáš Juliš.
58'
Další snaha Dynama je zastavena nedovoleným zákrokem Ondráška. O výkop se postará Tadeáš Stoppen.
57'
Další nebezpečný míč do pokutového území. Samuel Šigut prokázal svou šikovnost a poté se odhodlal k přízemní centru, který obrana odvrací.
56'
Velké zaváhání podnikl ve výběhu Dávid Šípoš, když podběhl balón. Pro štěstí brankáře dále podklouzl Uriča a nemohl zakončit.
55'
Wale Musa Alli nastartoval svou mašinu a předběhl všechny obránce. Následně hledal pod sebou Hellebranda, jenž balón nedokázal trefit.
54'
Ebrima Singhateh si dovolil střelecký pokus z velkého úhlu, který míří logicky mimo branku.
53'
Okamžitě po výkopu přišla hostující ztráta, ta ovšem není potrestána Trummerem.
52'
Dynamo jde do vedení, prosadil se Králik, 1:0!
52'
V Českých Budějovicích je veselo! Nádherný balón z pravé strany naservíroval na hlavu Čermáka Martin Sladký. První jmenovaný osamocen mířil pouze do tyče, ale míč se odrazil před branku, kde byl nachystán MARTIN KRÁLIK. Zkušený stoper nekompromisní dělovkou pod břevno otevřel skóre duelu. – 1:0. Bez asistence.
51'
Také Jihočeši se ujmuli rozehrávky míče od praporku. Marcel Čermák nepošteloval svá mířidla na své spoluhráče.
50'
Sigma si vypracovala rohový kop z levé strany. Centr mířil na hlavu Lukáše Vraštila, který na míč nedokázal dosáhnout.
49'
Obrovský prostor se naskytl v hostujícím vápně. Tam chtěl posílat přihrávku Wale Musa Alli, jenomže bez úspěchu hledal své parťáky.
48'
Na ostrý pas za obranu si nabíhal olomoucký Ebrima Singhateh. Tuhle nabidku nemohl dostihnout ani Usain Bolt, proto se bude odkopávat od branky Šípoše.
47'
Úvod druhého dějství se zatím nese v opatrné kombinaci domácího mužstva. Ta je narušena ofsajdovým postavením Alliho.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Úvodní dějství duelu mezi Českými Budějovicemi a Olomoucí je u svého konce! Do kabin se odchází za nerozhodného stavu 0:0. Vyrovnaný průběh nám přinesl zajímavé situace na obou stranách. Za domácí měl nejblíže k brance ve 39.minutě Šigut, jenomže ten osamocen z malého vápna přestřelil. O pár minutek později se po chytře zahraném přímém kopu dostal ke střele Vodháněl, ale slabě trefil pouze prostor, kde byl připraven Šípoš. Proto je stav zatím bezbrankový, ale do druhé půle se máme na co těšit.
45+2'
45+1'
Přeci jen se hnal do ofenzivy Radim Breite. Za ruční brzdu zatáhl Martin Králik a prohlédne si žlutý kartónek.
45+1'
Na závěr první půle sledujeme kombinační hru olomoucké Sigmy. Toto snažení zatím nevede k žádným střeleckým choutkám.
45'
Do útočné akce se mohl hnát jeden na jednoho Wale Musa Alli. Pokračovat ovšem nebude díky předchozímu faulu.
44'
Ke střele z velké dálky napřáhl Lukáš Vraštil. Dalekonosná střela by zřejmě letěla na branku, to by ale nesměla být zablokována.
43'
Budějovičtí měli co dělat, aby se vrátili do defenzivní činnosti, proto Ondrášek sáhl k nedovolenému zákroku.
42'
Chytrá rozehrávka vedla k obrovské tutovce! Filip Novák našel dloubáčkem nad zdí v náběhu Vodháněla a Vraštila. Vzájemně si překáželi, ale přeci jen zakončoval první jmenovaný, jenže pouze slabě do rukavic Šípoše.
41'
Radim Breite prokázal svou zkušenost a chytrost, po které ho musel dojet Ondrášek. Hanáci mají k dispozici nadějnou standardní situaci.
40'
Dobrou práci v defenzivě odvedl Vincent Trummer, když zablokoval nabídku pro Uriču.
39'
Šigut zblízka přestřelil bránu
39'
Po výborné individuální akci velká šance! Marcel Čermák se odhodlal k průniku do pokutového území, kde následně vyslal přihrávku do prostoru malého vápna. Tam si naběhl Samuel Šigut, jenomže hned z první přestřeluje odkrytou svatyni Sigmy.
38'
Přízemní převaha je momentálně na českobudějovické straně. Ta zatím vede k pomalejšímu postupu do útoku.
37'
Znovu byl výrazně vidět Ebrima Singhateh, když si navedl kulatý nesmysl ke střele z velkého úhlu. Tu si musel pohlídat Dávid Šípoš, což se mu také povedlo.
36'
Těžký míč dostal do pravé lajny Filip Uriča, jenž si ho dokázal zpracovat hrudí. Další akci zakončil nepřesnou přihrávku.
35'
Dynamo se rozhodlo uklidnit hru kombinaci v zadních řadách, té velí brankář Šípoš.
34'
Balón si od praporku našel na hlavě Ebrima Singhateh. Prodlužoval ho chytře na zadní tyč, kde spoluhráči nebyli připraveni.
33'
Rychlému brejku hostů zavelel Jan Vodháněl. Nakonec chtěl vše zakončit centrem, který mu je zablokován.
32'
Usilovně o balón bojoval Wale Musa Alli, ale jeho strážce v podobě Jakuba Pokorného ho nepustil k nějaké situaci.
31'
Zcela zbytečně dojel souboj po odpískání Ebrima Singhateh a za své počínání si vysloužil žlutou kartu.
30'
Hodně dobrou pobídku posílal do pokutového území Jan Suchan. Přízemní přihrávka na přední tyč nebyla zakončena.
29'
Sigmě dnes vůbec nevycházejí rohového kopy, jelikož další letěl na přední tyč na nachystané obránce.
28'
Hned vzápětí měl na druhé straně dobrou pozici ke střele Denis Ventúra. Ostrým pokusem směřujícím mezi tři tyče trefuje blokujícího obránce.
27'
Ondráškova jedovka si na Stoppena nepřišla
27'
Nadějná akce se zakončením přišla na domácí straně! Patrik Hellebrand skvělou přihrávkou oslovil k zakončení z velkého úhlu svého kapitána. Zdeněk Ondrášek mířil křižným pokusem na zadní tyč, kam byl připraven skočit Stoppen a zlikvidovat tuto příležitost.
26'
Ve velké rychlosti se dostal k centru z pravé strany Ebrima Singhateh. Do něho vložil obrovskou razanci, a tak balón letí mimo hráče v modrém.
25'
Velkou hrubici vyrobil v rozehrávce Filip Novák a po tomto zaváhání mohlo Dynamo unikat do přečíslení. Samuel Šigut ovšem neměl nárok tento balón dostihnout.
24'
Na nádherný pas za obranu si naběhl Filip Uriča, jenž předvedl i výborné zpracování. Jenže když už chtěl dále nahrávat, tak k němu přilétl se zákrokem Králik.
23'
Sigma se zmohla na polovině hřiště pouze k nákopu, pro který si v klidu došel Dávid Šípoš.
22'
Zdeněk Ondrášek měl před sebou obrovský prostor na střelu z první. Těžký kop mu nesedl a vůbec neohrožuje Stoppena.
21'
Olomouc se mírně probrala, když se dostala k zakončení uvnitř pokutového území. Konkrétně Lukáš Vraštil ovšem hlavou netrefuje svatyni.
20'
Příjemce další nabídky do velkého vápna byl Wale Musa Alli. Pro jeho smůlu se mu zamotal míč mezi nohy a zakončení z toho nebylo.
19'
Po následné pobídce do pokutového území tečoval nepovedenou střelu Jakub Pokorný. Brankář Dynama zůstal na špičkách a jednoduše chytá do nachystaného koše.
18'
Na druhé straně mohl přijít trest! Ebrima Singhateh se dostal jednoduše před Králika a zkoušel své štěstí pokusem na zadní tyč, jenže nejhoršímu zabránil zákrokem pozorný Šípoš.
17'
Domácí šli tři na jednoho, brankáře však neohrozili
17'
Tohle vypadalo pro Budějovice velice nadějně. Po odvrácení rohu mířily do přečíslení tři na jednoho, ale tuto situaci vyřešily hrozně, protože Patrik Hellebrand úplně míjí hostující svatyni.
16'
Hned dva centry v řadě vyslal do ohně Jiří Spáčil. Ani jeden nevedl k vážnější situaci, ale zahrávat se bude znovu.
15'
Snad poprvé se dostala k vápnu soupeře Sigma. Filip Uriča neváhal s přihrávkou pod sebe, která je odstavena do zámezí.
14'
K velké nevoli domácích je k vidění druhá žlutá karta v duelu. Za loket do obličeje Pokorného ji uvidí Zdeněk Ondrášek.
13'
Poprvé se do práce musel donutit Tadeáš Stoppen. Střelu ze střední vzdálenosti od Čermáka viděl a v pohodě ji chytá do rukavic.
12'
Po další rozehrávce od praporku se opřel do odraženého míče nejprve Sladký a následně Nikl. Ani jeden ovšem nedokázal trefit prostor tří tyčí.
11'
Exekutor rohů Marcel Čermák zakroutil nádherný rohlík na malé vápno. Tam si nejvýše naskočil Matouš Nikl, jenže pro jeho smůlu míří o několik metrů nad břevno.
10'
Po krátké odmlce se dostalo Dynamo k další akci na útočné polovině. Samuel Šigut hledal ostrým míčem na zadní tyči Alliho, jenomže před ním je balón odvrácen.
9'
Druhý rohový kop v řadě se domácím už tolik nepovedl. Filip Novák po zisku míče nakopává do ofenzivní části hry.
8'
Roh rozehraný Čermákem poskakoval na malém vápně. Zde se nedokázal zorientovat Matouš Nikl, proto Hanáci znovu posílají míč do bezpečí.
7'
Dynamo si také vybojovalo nabídku rohového kopu. Alli zatlačil na hostujícího obránce a ten odvrací právě do zámezí.
6'
Standardní situaci si vzal na svá bedra Jan Suchan. Pobídku na přední tyč soupeř odvrátil, aby byl následně faulován Vraštil.
5'
Radim Breite ostře dojel Hellebranda, který posouval do lajny. Hostující kapitán nabídl domácím přímý kop a navíc inkasuje žlutou kartu.
4'
Šikovný křídelník Wale Musa Alli se dostal k centru na levé straně. Pas letěl na úroveň malého vápna, kde dokázal Vraštil včas odkopnout.
3'
Do obrovského tlaku se dostal v rozehrávce Filip Novák. Balón odkopl na aut, po kterém se dostal k zakončení ve vápně Zdeněk Ondrášek, ten trefil pouze blok obránců.
2'
Hned zkraje zápasu si standardní situaci zahrál hostující tým. Míče se ujmul Jiří Spáčil, jenže svým pasem našel pouze vyběhnutého Šípoše.
1'
O úvodní výkop tohoto duelu se postaral hostující celek z Olomouce. Ten okamžitě začíná kombinaci v defenzivní části hry.
1'
Všichni aktéři tohoto střetnutí právě nastupují na hrací ploše. Dynamo nastoupí v černobílých dresech a Sigma v modré variantě.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně míří do kabin se naposledy připravit na start duelu.

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Sladký, Nikl, Králik, Trummer – Suchan, Čermák, P. Hellebrand – Šigut, Ondrášek (C), Alli.
Náhradníci: Janáček – Lazić, Zíka, Hák, Brandner, Čoudek, Böhm, Tranziska, Madleňák, Poulolo.
Trenér: Jiří Lerch

SK Sigma Olomouc: Stoppen – Vraštil, Pokorný, F. Novák – Uriča, Breite (C), Ventúra, J. Spáčil, Sláma – Vodháněl, Singhateh.
Náhradníci: Digaňa – Zorvan, Šíp, Matys, Křišťál, Pospíšil, Langer, L. Juliš, Fortelný.
Trenér: Václav Jílek

Rozhodčí: Kotala – Nádvorník, Dresler.

SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE

V zimní přestávce se na jihu Čech odehrálo několik personálních změn, včetně tich trenérských. Nové duo Jiří Lerch a jeho jmenovec Kladrubský se v novém angažmá nachází na poslední pozici celé nejvyšší soutěže s 14 body a negativním skóre 20:46. Záchrana ovšem není nereálná, protože Dynamo ztrácí na Karvinou pouhý bod a na Zlín čtyři, takže po dobré formě by se rozhodně dýchalo lépe.

Na povedenou přípravu dokázaly Budějovice navázat i v úvodním kole jarní fáze. Na Střelckém ostrově přivítaly ambiciózní Baník Ostrava, se kterým rozhodně nebyly favoritem. Tikety roztrhaly po dominantním výkonu většině sázkařům, jelikož vyhrály vysokým výsledkem 3:0. Menší vystřízlivění přišlo o týden později na severočeské Střelnici, kam jely čelit Jablonci. Jihočechům utekl zejména začátek druhé půle, proto prohráli po divoké přestřelce 2:5 a potvrdili tak nejhorší obranu ve FORTUNA:LIZE.

Zajímavá jména jsou samozřejmě také k vidění v Českých Budějovicích. Nejmenší hráč ligy Wale Musa Alli doslova září, protože je nejproduktivnějším hráčem, ale i předvádí výborné výkony především na křídle. V ročníku nastřílel zatím tři branky a na stejný počet dokázal nahrát, výrazně pomohl k výhře nad Baníkem, když se střelecky prosadil. Minout také nemůžeme Zdeňka Ondráška, jenž se vrátil do Dynama před sezónou. Prozatím v lize vstřelil dva góly a na dvě trefy se podílel asistencí. Na přesný zásah čeká už dlouho, jelikož se prosadil ke konci září doma s Mladou Boleslaví.

Napraví České Budějovice své vyhoření na severu Čech?

SK SIGMA OLOMOUC

Svěřenci trenéra Václava Jílka si dali před sezónou cíl se pohybovat v horních patrech tabulky. To se zatím daří, když se nachází po 21 zápasech na šesté pozici, která zaručuje skupinu o titul, s 29 body a pozitivním skóre 28:27. Našlapaný střed ovšem neručí jistou pozici, jelikož Hanáci mají na desátou Bohemku náskok pouhých pěti bodů, takže každý duel je důležitý.

Vstup do jarní fáze domácí soutěže ovšem Sigmě vůbec nevychází. Ze tří odehraných zápasů nevyhrála ani jeden a navíc nevstřelila ještě branku. Jediný bodík urvala na Andrově stadionu s Hradcem Králové, i když spíše za remízu 0:0 mohla být ještě ráda. Kruté prohry přišly na venkovních hřištích, nejprve ve vyrovnaném boji proti Liberci padla nakonec 0:2. Naposledy se Olomouc představila v týdnu na trávníku Teplic, kde byla na programu dohrávka 18. kola. Již od úvodních mnut byla nevýrazná, proto si odvezla zaslouženou prohru 0:2.

Hanáci v kádru disponují velice zajímavými jmény a to zejména v ofenzivní části hry. Branky má na starost především Lukáš Juliš, jenž je nejlepší střelcem mužstva s osmi góly, ale v lize se naposledy trefil v Karviné, což už je dlouhé tři měsíce. Druhým zajímavým mužem je Jan Vodháněl, který ve své druhé sezóně v modrobílém dresu nastřílel čtyři branky a na dvě asistoval. Jenže na jaře zatím vůbec nechytl formu a ve středu pole se trápí.

Vstřelí už konečně Sigma na jaře gól a poprvé v novém roce vyhraje soutěžní duel?
Podzimní střetnutí

2:1

Branky: 33. L. Juliš (Breite), 41. Navrátil (Breite) – 20. Skalák (Alli)

V polovině září minulého roku se obě mužstva střetla na Hané. Tehdy Dynamo mělo velice dobrý vstup do utkání, když šlo zásluhou Skaláka ve 20.minutě do vedení. Sigma okamžitě začala hrát jinak a přineslo jí to ovoce, ve 33.minutě vyrovnal Juliš, aby o osm později otočil skóre šikovnou tečí Navrátil.Druhá půle se nesla v opatrnějším duchu, ale přeci jen Olomouc byla lepší a relativně v klidu si pohlídala výhru 2:1.
Krásné nedělní odpoledne ze Střeleckého ostrova! Od 15:00 zde začne duel 22. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se potkají dva týmy odlišných starostí. O záchranu v nejvyšší soutěži hrající SK Dynamo České Budějovice přivítá na svém trávníku o horní příčky bojující SK Sigma Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.