FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Plzeň - 6. dubna 2024   15:00

0:0
(0:0)

Holec – Krčík, Svozil (C), Bergqvist – Raspopović (68. Kačor), Boháč, Moses, Fleišman – Čavoš (90+4. Traore), Akinyemi (78. Ezeh), Regáli (78. Iván).
Ciupa, Lapeš – Ayaosi, Bielan, D. Žák, Budínský, Mikuš.
Trska – Paták, Machač
Městský stadion Karviná, Karviná
3 026 diváků
Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Cadu (62. Kopic), Kalvach (C), Červ (62. Traoré), Sýkora (14. Souaré) – Šulc, Chorý, M. Vydra (62. Metsoko).
Tvrdoň – Paluska, Kliment, Řezník, M. Havel.

SESTŘIH: Karviná - Plzeň 0:0. Zářili brankáři, hosté přišli o Sýkoru

To je pro dnešek úplně vše. Užijte si zbytek sobotního dne a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:15.
Utkání 27. kola FORTUNA:LIGY mezi Karvinou a Viktorií Plzeň je u svého konce. V tomto duelu jsme bohužel žadnou branku neviděli, a tak si soupeři body rozdělí. V prvním dějství byla určitě lepší Plzeň, když měla několik velkých šancí, které skvěle vychytal Holec. Druhá půle se více vyrovnala a hrozila také Karviná. Nakonec to mohl být hostující Metsoko, jenž mohl rozhodnout, ale z blízka hlavou minul. Domácí už zbytek duelu ukopali a získávají cenný bod v boji o záchranu.
90+4'
90+4'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází Aboubacar Traore.
90+3'
Propadlý balón si chtěl ve vápně najít Tomáš Chorý. Včas dokázal vyběhnout Holec a nedovolit nějaké drama na závěr.
90+2'
Z velké dálky se odhodlal ke střele Patrik Čavoš. Slabý pokus doprostřed dokázal jednoduše zachytit Martin Jedlička.
90+1'
Velice ochotně šel k zemi v útoku Ibrahim Traoré. Rozhodčí na něj nereaguje a k balónu se dostane Karviná.
90'
Idjessi Metsoko se svou rychlostí snažil dostat do zakončení. Jenže skvěle ho dokázal odstavit Jaroslav Svozil.
89'
Alex Iván si vzal na svá bedra rozehrávku této standardní situace. Našel ovšem pouze hlavu Lukáše Kalvacha.
88'
Dlouhý nákop končí v rohu hrací plochy, kde si zbytečně faulem pomohl Sampson Dweh. Zajímavá standardka pro hráče v bílých dresech.
87'
Znovu se bude žlutit na plzeňské straně. Ibrahim Traoré zastavil za cenu žluté karty rychlou útočnou akci.
87'
Další útočná akce hostujícího celku skončila špatným zpracováním Metsoka. Karviná bude kombinovat.
86'
V pokutovém území se dostal k zakončení Douglas Bergqvist. Do střely dal moc velkou sílu a vysoko přestřeluje.
85'
Jan Kopic musel zastavit rychle rozběhnutého Ezeho, a tak vidí zaslouženě žlutou kartu.
84'
Lukáš Kalvach opět rozehrál rohový kop na přední tyč, kde se k zakončení nedostal Sampson Dweh. Na druhou stranu zamíří Karviná.
83'
Křižný balón si vzal na starost Robin Hranáč. Díky němu se Plzeň usadí na útočné polovině.
82'
Nakonec přímý kop měli na svých kopačkách domácí. Jejich snaha skončí odkopem od branky Martina Jedličky.
82'
Dnešní utkání sleduje 3 026 diváků.
81'
Nespokojenost domácích fanoušků po odpískání sudího. Lucky Ezeh si pomohl výrazně rukama v souboji s Dwehem.
80'
Robina Hranáče sice bolí poslední hlavičkový souboj, ale byl to právě on, který fauloval.
79'
Obrovská možnost pro západočeský celek! Sampson Dweh dostal velký prostor k centrovanému míči. Nádherně ho naservíroval na hlavu osamoceného Idjessiho Metsoka, jenž jen o pár centimetrů míjí domácí svatyni. Stadionem to jen zahučelo a domácí borci si mohou hlasitě oddychnout.
78'
Metsoko těsně hlavou minul
78'
ze hřiště odchází Adeleke Akinyemi, přichází Lucky Ezeh,
ze hřiště odchází Martin Regáli, přichází Alex Iván.
77'
Svůj den dnes nemá ani Tomáš Chorý. Útočník Plzně pálil hned z první po přihrávce Kopice, jenže vůbec se mu to nepovedlo a míří až na cestu za stadionem.
76'
Cheick Souaré si vzal na starost rozehrávku standardní situace, která se vůbec nepovedla. Do bezpečí odvrací kapitán Svozil.
75'
Viktorány potkala další nepřesnost a to konkrétně Kopic neoslovil dobrou přihrávkou v náběhu Metsoka.
74'
Aktivně se do duelu chtěl také přihlásit Jan Kopic. Z hranice vápna vypálil levou nohou, ale jeho pokus o několik decimetrů míjí branku Holce.
73'
Svou slabší nohou centroval Cheick Souaré. Vše zvládla domácí obrana a zároveň se mohla Karviná vydat do brejku, jenž je ovšem vyřešen nepřesností.
72'
Karvinští si zahráli bago s hostujícími borci. Jenže dále Douglas Bergqvist nenašel dlouhým pasem žádného spoluhráče.
71'
Západočeši se po defenzivní práci dostala do rychlého brejk. Ten je vyřešen velice špatně, protože Tomáš Chorý přetáhl centr na tribuny stadionu.
70'
Viktoria se bude muset bránit, protože Václav Jemelka nezvládl svůj odkop, který míří do autu.
69'
Poprvé se k hrací předmětu dostal střídající Pavel Kačor. Skončilo to neúspěšnou přihrávkou do zámezí.
68'
ze hřiště odchází Momčilo Raspopović, přichází Pavel Kačor.
68'
Prodloužený centr si našel na zadní tyči Cheick Souaré. Následně ostře vracel do ohně, ale spoluhráče nenašel a vše končí odkopem.
67'
Plzeň nebude dále pokračovat v útočném snažení, protože v těsném ofsajdu se nacházel Tomáš Chorý.
66'
Tohle je velká škoda pro Viktorii. Idjessi Metsoko v přečíslení hledal na malém vápně Traorého, ale míč mu vyslal na paty.
65'
Cheick Souaré se objevil v nepříjemné pozici, proto jeho klička vedla pouze za postranní čáru.
64'
Po obranných zákrocích Souarého a Hranáče se dostanou k autovému vhazování domácí hráči.
63'
Viktorii dnes vůbec nevycházejí standardní situaci, protože po další budou vhazovat hráči v bílém.
62'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Cadu, přichází Jan Kopic,
ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Idjessi Metsoko,
ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Ibrahim Traoré.
62'
Rohový kop zahrával klasický exekutor Lukáš Kalvach. Na přední tyči žádného borce v červenomodrém nenašel.
61'
A už se hned střílelo na druhé straně. Několik doteků pomohlo k pokusu Pavlu Šulcovi, pro jeho smůlu trefil jen blok.
60'
Karviná zvýšila svou aktivitu, jenže ta je zastavena, protože Sebastian Boháč vyslal nepřesnou nahrávku do autu.
59'
Čavoš a Fleišman měli na noze vedoucí trefu, zářil Jedlička
59'
Obrovské tutovky na domácí straně! Po propadlém balónu se dostal ke střele Patrik Čavoš, jenomže uprostřed branky byl připraven Jedlička s vyražením. To zapříčinilo, že další střelu podnikl Jiří Fleišman, ale i s tím si plzeňský čaroděj poradil.
58'
Ani další centr do pokutového území nebyl úspěšný, jelikož vše si ve vzduchu uspořádal pozorný Jedlička.
57'
Přímý kop si vzal opět na svá bedra Jiří Fleišman. Signál mu nevyšel, ale po teči Jemelky se bude rozehrávat roh.
56'
Po odvráceném míči se do situace dva na jednoho mohla hnát dvojice Šulc a Vydra. První jmenovaný ovšem nedokázal projít přes bránícího Mosese.
55'
Jiří Fleišman chtěl nepříjemným centrem překvapit hostující defenzivu. S obranným zákrokem přispěchal Cheick Souaré.
54'
Poprvé se ke střeleckému pokusu na branku dostala Karviná. Slabou hlavičku jednoduše zpacifikoval do svých rukavic Martin Jedlička.
53'
Rozehrávka dlouhého míče čeká Dominika Holce. Tuto možnost mu nabídl faulem Vydra.
52'
Několik hlavičkových soubojů vzniklo ve vápně Plzně po dlouhém autu. Nevydržel se na to dívat Martin Jedlička, jenž si vyběhl pro kulatý nesmysl.
51'
Tentokrát se po pasu Vydru dostal k přihrávce na malé vápno Pavel Šulc. Asistenci na zajímavou šanci si nezapíše, protože vše přečetl pozorný Holec.
50'
Velkým důrazem se snažil vybojovat míč pro své barvy Matěj Vydra. Rozhodčího ho dále nenechal hrát a píská nedovolený zákrok.
49'
Po dobrém píchnutí se řítil do pokutového území Pavel Šulc. Projít k zakončení nedokázal, protože ho na jedničku odstavil Moses.
48'
Ukázat svou pozornost opět musel Dominik Holec. Musel včas vyboxovat hrací předmět před Vydrou.
47'
Aktivněji v druhé půli začal domácí celek. Momčilo Raspopović se snažil o centr na pravé straně, ale ten se nakonec nesetkal s úspěchem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:06.
Úvodní dějství zápasu mezi Karvinou a Viktorií Plzeň je u svého konce. Obě mužstva odchází do kabin za bezbrankového stavu. Tuto část hry jasně ovládl hostující celek ze západu Čech, který si vypracoval několik slibných možností. Jenže brankář Dominik Holec byl na několik pokusů pohotově nachystán a nedovolil to nejhorší pro domácí celek. Přestávka se tak ponese za stavu 0:0.
45'
Šulc hlavičkoval ve velké šanci těsně nad
45+5'
45+5'
Tak nakonec se ještě Plzeň dostala k zakončení. Souaré posadil nádherný bochánek na hlavu Pavla Šulce, jenž osamocen míří nad.
45+4'
Rohový kop už našel hlavu hostujících hráčů. Konkrétně mohl zakončovat Tomáš Chorý, ale nepodařilo se mu to.
45+3'
Dobrou přihrávkou byl osloven Pavel Šulc. Odchovanec Plzně neváhal s přihrávkou pod sebe, ta je zablokována.
45+2'
Dominik Holec napřáhl k dlouhému odkopu, který vůbec nevyšel. Rukou bude naopak rozehrávat v klidu Jedlička.
45+1'
Zajímavý pas dostal za obranu útočník Tomáš Chorý. Pokračovat nebude, protože se nacházel v jasné ofsajdové pozici.
45'
Viktoriánům nevyšlo prodloužení Chorého na Matěje Vydru. Pro jejich smůlu totiž míč opustil hrací plochu.
44'
Hra byla na malý moment přerušena, jelikož tvrdý šlapák inkasoval Adeleke Akinyemi. Sudí ovšem žádný faul nepíská.
43'
Po delší době se dostala do kombinace Karviná. Pokazil ji nepřesnou nahrávkou do vápna Patrik Čavoš.
42'
Do slibné situace se také hnal Tomáš Chorý. Pokračovat nebude, protože si v souboji pomohl okatě rukama.
41'
Těžké zpracování předvedl na pravé straně Pavel Šulc. Šikovný ofenzivní záložník poté hledal v náběhu Cadua, jenže ten před lajnou nedokázal zakročit.
40'
Neúspěšný v ofenzivní akci byl také Martin Regáli, když neudržel na zádech Hranáče a následně odehrává do zámezí.
39'
Reprezentační formu dokázal potvrdit Robin Hranáč. Zvládl totiž sprinterský souboj s Akinyemim a také i další rozehrávku.
38'
Dalších několik vysokých míčů letělo do velkého vápna, kde se měl probojovat k hlavě Tomáš Chorý. Čahoun hostů je ovšem dobře bráněn.
37'
Brazilec Cadu se jednoduchou klikou uvolnil ke střeleckému pokusu ve vápně. Ostrá levačka trefila do hrudi odvážného Bergqvista.
36'
Těžkou přihrávku si dokázal zpracovat David Moses, jenomže další jeho pobídka končí neúspěchem.
35'
Adeleke Akinyemi se rozběhl k zajímavé situaci po levé lajně. Jenže na vše byl sám a je zastaven.
34'
Karviná je stále zatažena v hlubokém obranném bloku. Další pasivitu potvrzuje odkopem do autového zámezí.
33'
Po odvráceném balónu se tentokrát dostal k centru obránce Václav Jemelka. Levá noha přetáhla hrací předmět do rukavic Dominika Holce.
32'
Zajímavá standardní situace čeká Viktorii. Dobrou prací tělem ji vybojoval na Svozilovi útočník Tomáš Chorý.
31'
Útočná dvojice Chorý a Vydra se prokombinovala ke střeleckému pokusu. Levačkou pálil druhý jmenovaný pouze do míst, kde byl nachystán Holec.
30'
Po několika odrazech pálil z hranice velkého vápna Pavel Šulc. Pokus směřující mezi tři tyče trefuje blok obránců.
29'
Úplně ideální centr neposlal od rohového praporku Lukáš Kalvach. Před vápnem ovšem vzniká velký závar.
28'
Západočeši se znovu rozhodli pro klidnou kombinaci v defenzivě. Té zatím výrazně velí Robin Hranáč.
27'
Dlouho s přihrávkou váhal Sebastian Boháč a je také za vše potrestán, protože Kalvach o něj kope míč do autu.
26'
Jiří Fleišman neměl vůbec žádný klid na rozehrávku, když na něj dotíral Chorý. Domácí bek vše vyřešil dlouhým pasem, který je sražen do zámezí.
25'
Prodloužený centr na zadní tyč vyslal kapitán Lukáš Kalvach. Na jeho pobídku ani skluzem nedosáhl Souaré.
24'
Plzeň zásobuje domácí obranu několika nebezpečnými centry. Dvojí defenzivní zákrok předvedl Jaroslav Svozil.
23'
Ani Tomáš Chorý se nedostane k nějakému vážnějšímu zakončení. Tělem ho dokázal přetlačit ve vápně Bergqvist.
22'
Po rohovém kopu na zadní tyči zakončoval nadvakrát Sampson Dweh. V obou případech ho zablokoval Dávid Krčík.
21'
Nebezpečí opět vzniklo na útočné polovině Plzně! Jednoduchý dlouhý nákop Sampsona Dweha si našel za obranou rozběhnutý Matěj Vydra. Zkušený forvard potvrdil, že nemá střeleckou formu, když trefuje v zakončení Holce do hlavy.
20'
Trochu to hořelo na malém vápně po dalším centru. Nakonec se dokázala defenziva Viktorie zorientovat a odkopnout do bezpečí.
19'
Sám faulovaný Fleišman si vzal na starost rozehrávku standardní situace. Ta proskákala až na zadní tyč, kde se opřel do míče Douglas Bergqvist. Obránce domácích ovšem netrefuje vůbec prostor tří tyčí.
18'
Přímý volný kop si z levé strany rozehraje také Karviná. Tuto možnost vybojoval chytře Jiří Fleišman.
17'
Poprvé se výrazně chtěl v utkání prosadit Pavel Šulc. Driblink byl neúspěšný, jelikož si na něj počkal Bergqvist.
16'
Viktoria se také dostala k rohovému kopu. Na centr si počkal Dominik Holec a boxuje ho mimo své nebezpečí.
15'
Odvážné vyvezení balónu podnikal Robin Hranáč. Střed hřiště byl otevřený, proto ho domácí raději faulují.
14'
ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Cheick Souaré.
13'
Tohle nechceme vidět. Jan Sýkora v dnešním duelu nebude pokračovat, protože je odnesen na nosítkách.
12'
Nepříjemné momenty pro Jana Sýkoru, ke kterému rychle míří nosítka a zdravotníci. Vypadá to na obnovené zranění kolene.
11'
Další práce pro domácího strážce branky! Odražený balón si za velkým vápnem našel Lukáš Kalvach. Plzeňský kapitán ho napálil hned z voleje, ale na střelu byl nachystán pohotový Dominik Holec a kryje ji do koše.
10'
Sýkorovo ošklivé zranění a Kalvachova střela
10'
Plzeň se i nadále drží v přízemní převaze, ta je zatím úspěšná, ale pouze na obranné polovině.
9'
Dlouhou přihrávku do náběhu inkasoval Matěj Vydra. V jeho silách nebylo tento míč dostihnout.
8'
Sampson Dweh si vzal na starost dlouhé vhazování z pravé strany, to nenašlo žádného spoluhráče. Rozehrávka na obranné polovině čeká hráče v bílém.
7'
Západočeši nadále pokračují v obrovské aktivitě, která zatím vede pouze k autovému vhazování.
6'
Po přihrávce do lajny se pokoušel o centr z první Cadu. Jeho pobídka je zablokována obránci.
5'
Z rohového kopu hráči z města piva nic většího nevytvořili, a tak odvrácení na přední tyči hraje pro borce z Karviné.
4'
Holec vychytal Vydru i Červa
4'
První dvě super šance Viktoriánů! Matěj Vydra se svou rychlostí a i důrazem skvěle protlačil přes Svozila až k zakončení z úhlu, kterým trefil do nohy nachystaného Holce. Následně se po pár vteřinách dostal k pokusu za vápnem Lukáš Červ, ale opět byl u tyče se zákrokem nachystán domácí gólman, jenž se hned stává ústředním hrdinou.
3'
První nebezpečí hrozilo ve vápně hostujícího celku. Martin Regáli se tlačil za skákavou přihrávkou, kterou ovšem Dweh zvládl před ním upálit.
2'
Viktoria je v úvodu duelu určitě aktivnější na balónu. To se rázem mění, protože po dlouhém pasu se nacházel v ofsajdové pozici Tomáš Chorý.
1'
O úvodní výkop tohoto střetnutí se postarali hráči v bílých dresech. Ti hned balón darují dlouhým nákopem brankáři Jedličkovi.
1'
Všichni aktéři již nastoupili na hrací plochu v Karviné. Za pár okamžiků začínáme.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně míří do kabin se naposledy připravit.

MFK Karviná: Holec – Krčík, Svozil (C), Bergqvist – Raspopović, Boháč, Moses, Fleišman – Čavoš, Akinyemi, Regáli.
Náhradníci: Ciupa, Lapeš – Ayaosi, Traore, Bielan, Iván, Kačor, D. Žák, Budínský, Ezeh, Mikuš.
Trenér: Lubomír Vlk

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Cadu, Kalvach (C), Červ, Sýkora – Šulc, Chorý, M. Vydra.
Náhradníci: Tvrdoň – Paluska, Kliment, Kopic, Traoré, Řezník, Souaré, M. Havel, Metsoko.
Trenér: Marek Bakoš

Rozhodčí: Trska – Paták, Machač.

MFK KARVINÁ

Slezský celek je nováčkem letošního ročníku F:L a hned bojuje o setrvání v nejvyšší soutěži. Po 26 duelech se nacházejí na předposlední pozici s pouhými 19 body a negativním skóre 26:49. Skupině o záchranu se už nevyhne, a tak se bude chtít zachránit i bez baráže. Právě na třinácté Pardubice už ovšem ztrácí sedm bodů a tato šichta bude velice těžká.

Jarní forma Karviné není příliš dobrá, z čehož pramení právě pozicr v tabulce. MFK získal v této fázi pouhé čtyři body, proto se po prohře v Liberci pakoval kouč Juraj Jarábek. Pod novým trenérem Lubomírem Vlkem hned přišla první výhra na jaře a to doma v záchranářské bitvě proti Českým Budějovicím. Menší vystřízlivění přišlo v poslední případě, když po vyrovnaném střetnutí padli v Hradci Králové poměrem 1:2. Momentálně budou chtít v domácím prostředí překvapit Viktorku.

I Karviná se může ve svém mužstvu spolehnout na zajímavé hráče. Tím nejvýraznějším je zkušený záložník Lukáš Budínský, jenž se letos prosadil třikrát a čtyřikrát i asistoval. Jenomže naposledy chyběl kvůli zranění a jeho start je v ohrožení. V útoku se nejlépe daří nigérijskému forvardovi Adeleke Akinyemimu, který je se čtyřmi trefamu nejlepší střelcem zelenobílých a je velice klíčovým článkem.

Překvapí Karviná na své stadionu hráče z města piva?

FC VIKTORIA PLZEŇ

Hráči z města piva prožívají velice úspěšnou sezónu a to jak na domácí, tak i evropské scéně. V lize se nacházejí na relativně klidné třetí pozici se ziskem 54 bodů a pozitivním skóre 62:32. Na druhou Slavii už ztrácí 11 bodů, ale naopak na čtvrtý Baník už 14. Proto Plzeňané mají v F:L relativně klid a mohou se soustředit na Evropu a i MOL Cup.

Viktoriáni prožívají velice dobré období, když od půlky listopadu prohráli pouze jeden soutěžní duel. Ta jediná porážka přišla před týdnem na domácím trávníku se Slovanem Liberec, kde nevyšlo absolutně nic. V tomto období dokázala také postoupit do čtvrtfinále Konferenční ligy přes švýcarské Servette. My se vrátíme ještě do českého rybníčku, protože Viktorii čekalo v tomto týdnu čtvrtfinále poháru v Jablonci. Zde byli od začátku lepším celkem a v klidu si díky výsledku 3:0 vynutili semifinále proti Zlínu. Nalazení na daleký výjezd do Karviné vyšlo na výbornou.

Hned několik hráčů v Plzni předvádí výborné výkony, ale my se podíváme jen na dva. Tím vůbec nejvýraznějším je záložník Pavel Šulc, který se v tabulce střelců nachází na druhé pozici. Třiadvacetiletý odchovanec se letos v lize prosadil 14x a na tři trefy také asistoval. Ofenzivní sílu potrvzuje také vytáhlý útočník Tomáš Chorý, jenž se v domácí soutěži trefil 8x a přidal ke všemu také čtyři gólové nahrávky.

Dokáže si Viktoria přivést body z dalekého výjezdu?
Podzimní střetnutí

0:1

Branky a nahrávky: 76. Čavoš (Budínský)

První vzájemný zápas v letošní sezóně byl na programu ke konci října loňského roku. Nováček z Karviné zajel do plzeňské Doosan Areny, kde byl jasným outsiderem. Od úvodních minut byli domácí lepší a to potvrdili ve 45.minutě brankou Chorého, která nakonec neplatila. Karvinou výrazně podržel Holec a šok přišel v 76.minutě, když si na přihrávku Budínského naběhl Čavoš a vystřelil hostům tři body.
Krásné sobotní odpoledne z Městského stadionu v Karviné! Od 15:00 zde odstartuje 27. kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém se potkají celky z opačných pólů tabulky. O záchranu hrající domácí MFK Karviná přivítá na svém trávníku čtvrtfinalistu Konferenčí ligy FC Viktorii Plzeň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.