FORTUNA:LIGA - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Liberec - 16. prosince 2023   15:00

Pardubice
12' Zlatohlávek (Patrák) • 67' Daněk (Hlavatý)
2:0
(1:0)

Kinský – Mareš, Halinský, Ortíz, Icha – Solil (63. Míšek), Vacek (C) (83. Kukučka), Hlavatý – Daněk, Zlatohlávek (63. Mukwelle), Patrák (74. Donát).
Budinský – Černý, Pikul, Helešic, Surzyn, Brdička, Jak. Matoušek II.
Radina – Šimáček, Černoevič
CFIG Arena
Bačkovský – Prebsl, Chaluš, Mikula (C) – Fukala (71. Penner), Červ, Žambůrek (78. Kok), Preisler (59. Frýdek) – Višinský (71. Rabušic), Horský (46. Kulenović), Tupta.
Vliegen – Varfolomejev, Lehoczki, Lexa, Polyák, Pourzitidis.
Bačkovský

SESTŘIH: Pardubice - Liberec 2:0. Klíčový triumf pro Kováče po čtyřech porážkách

Je dobojováno! V posledním kole FORTUNA:LIGY v roce 2023 Pardubice poráží Liberec 2:0. Brankami se o to postarali dva nejlepší střelci východočechů – Tomáš Zlatohlávek a Kryštof Daněk. Hosté sice po většinu zápasu měli územní převahu, moc gólových příležitostí si ale nevytvořili. Nejblíže byl po volném kopu v první půli Tupta, toho však vychytal Kinský. Ten byl překonán v 56. minutě, trefě Kulenoviče ale předcházel ofsajd.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:15.
90'
Mukwellemu sjela noha po míči a trefil Mikulu do holeně, červená!
90+5'
90+3'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Michael Rabušic).
90+2'
Liberečtí ještě cítí malou naději a tak se snaží alespoň o snížení skóre, to ale zatím nepřichází.
90'
Šok pro snad všechny na stadionu, William Mukwelle (FK Pardubice) uviděl za faul rovnou červenou kartu a musí do sprch.
89'
V předposlední minutě základní hrací doby měl Antonín Kinský práci. Ľubomír Tupta vystřelil z hranice vápna, domácí gólman vyrazil do bezpečí.
88'
Kvůli protestům vidí žlutou kartu domácí Kryštof Daněk. Tomu se nelíbil zákrok na Michala Hlavatého, který zůstal ležet na hrací ploše.
85'
Pardubice se nyní drží na balónu a šetří cenné sekundy. Zatím ale jsou s míčem na své polovině hřiště.
83'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Ondřej Kukučka.
83'
To se pokusil změnit Michael Rabušic, zpoza pokutového území ale levou nohou nezamířil vůbec přesně.
82'
Míč v posledních minutách mají na kopačkách téměř exkluzivně hráči Liberce, až na výjimky ale zatím neměli moc příležitostí na snížení skóre.
80'
Domácí hrají v početní nevýhodě, Kamil Vacek totiž po poslední akci soupeře má nějaký zdravotní problém.
78'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Jan Žambůrek, přichází Olaf Kok.
77'
Po centru z pravé strany se do zakončení dostal Jan Žambůrek, ten ale trefil jednoho ze dvou spoluhráčů, kteří byli v ofsajdu a tak rozehrávají Pardubice.
75'
Nevybíravý zákrok hostujícího kapitána Jana Mikuly na Michala Hlavatého. Hráč Liberce dostává po zásluze žlutou kartu.
74'
ze hřiště odchází Vojtěch Patrák, přichází Denis Donát.
71'
ze hřiště odchází Denis Višinský, přichází Michael Rabušic,
ze hřiště odchází Michal Fukala, přichází Nicolas Penner.
70'
Po dlouhém autu Fukaly byla k vidění trochu nepřehledná situace před domácí bránou, se které si nakonec domácí obrana v čele s Pablem Ortizem dokázala poradit.
67'
Daněk si obhodil Bačkovského a zvýšil na 2:0!
67'
Pardubice právě vstřelily branku!
Domácí udeřili jako blesk z čistého nebe a jdou do vedení o dvě branky! Rychlý protiútok zakončil Michal Hlavatý přihrávkou na KRYŠTOFA DAŇKA. Ten měl před sebou vyběhnutého brankáře Baškovského, kterému udělal kličku a uklidil míč do odkryté brány! Asistence: Michal Hlavatý.
67'
V souboji dvou hráčů s číslem 26 byl úspěšnější domácí borec. Ortiz totiž odstavil Kulenoviče a rozjel akci Pardubic.
65'
Luka Kulenovič sice hlavou prodloužil balón za sebe, tam však byl jen připravený domácí stoper Denis Halinský. O chvíli později je pískán útočný faul jednoho z hostů.
63'
ze hřiště odchází Tomáš Zlatohlávek, přichází William Mukwelle,
ze hřiště odchází Tomáš Solil, přichází Štěpán Míšek.
63'
Lukáš Červ (FC Slovan Liberec) zastavil slibně se rozvíjející protiútok Pardubic a v rukou rozhodčího vidí žlutou kartu.
60'
Po prodloužení hlavou od Zlatohlávka pálil levou nohou Michal Hlavatý, ale zamířil jen na tribunu za bránou Liberce.
59'
ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Christian Frýdek.
58'
Vyřešeno, gólu opravdu předcházel ofsajd a tak Pardubice stále drží svoje tenké vedení.
56'
Balon v síti! Ale Kulenovičův pohotový gól byl odvolán kvůli ofsajdu
56'
Po sporném faulu Daňka na Červa následoval dlouhý balón do pokutového území domácích. Luka Kulenovič se dokázal prosadit, asistent rozhodčího ale zvedá praporek! Vše ale řeší i VAR.
54'
Tomáš Zlatohlávek se v pokutovém území nadvakrát dostal ke střele, levou nohou ale tentokrát nezamířil mezi tři tyče.
53'
Po dalekonosné střele Matěje Chaluše se jeden z hostů pokusil o akrobatické zakončení, to ale v klidu lapil Antonín Kinský.
52'
Icha dobře vystoupil a vystihl tak úmysl soupeře, jeho následná přihrávka ale znovu nebyla přesná a tak útočí Liberec.
49'
Dominik Mareš na pravém křídle nasadil housle obránci a vyzkoušel své štěstí, střela z levé nohy ale skončila u brankáře Bačkovského.
48'
Pardubice se pomocí dlouhého balónu dostaly na útočnou polovinu. Tam byl Patrák faulován Prebslem a je z toho přímý kop, který rozehraje Hlavatý.
47'
Kamil Vacek zastavil akci Liberce za pomocí ruky a tak mohli znovu hrát hosté. Ti ale nebyli přesní v kombinaci na útočné polovině a u balónu je brankář Kinský.
46'
ze hřiště odchází Filip Horský, přichází Luka Kulenović.
46'
Po první půli v CFIG Areně vedou Pardubice nad Libercem 1:0, když se ve třetím utkání v řadě prosadil Tomáš Zlatohlávek. Jinak se hraje vyrovnané utkání, i když více na míči jsou fotbalisté Slovanu. Ti si ale kromě volného přímého kopu Tupty, který vychytal Kinský, nevytvořili moc střelecký příležitostí.
45+3'
45+3'
Tak ještě jedna šance pro hosty. Po zákroku Halinského mají hosté rohový kop.
45+2'
Kamil Vacek se na vlastní polovině hřiště dopustil nedovoleného zákroku a tak hosté budou mít jednu z posledních šancí na ohrožení brány soupeře před přestávkou.
45'
Pablo Ortiz tělem odstavil od balónu Filipa Horského, potom ale špatně rozehrál a tak hosté mohli zahrozit. Po centru ale Preisler fauloval brankáře Kinského.
42'
Liberec v poslední pětiminutovce první půle znovu začíná vystrkovat růžky. Z hranice vápna nyní střílel Tupta, po teči Mareše se bude kopat roh.
41'
Rychlá akce Liberce po levém křídla vyústila v zakončení Višinského. Toho našel Presiler, Denis Višinský ale slabou střelu poslal mimo tři tyče.
37'
Vojtěch Patrák (FK Pardubice) jakoby chtěl hostům oplatit zákrok Žambůrka a zastavil rozvíjející se útok Liberce faulem na Višinského. Za ten vidí i on žlutou kartu.
37'
Mareš sice nevhodil aut ideálně, po teči obránce Liberce ale budou Pardubice mít k dispozici první roh v utkání.
34'
Drsný Žambůrkův zákrok na Patráka byl ohodnocen jen žlutou
34'
Jan Žambůrek (FC Slovan Liberec) na polovině hřiště nevybíravě sestřelil Vojtěcha Patráka a hostující záložník po zásluze dostává žlutou kartu. A možná za ni ještě může být rád.
34'
Michal Hlavatý se na půlce pěkně dostal přes soupeře a zahájil akci svého týmu, která ale nevyústila v přímé ohrožení brány.
33'
Další souboj domácího útočníka Zlatohlávka se stopery Liberce. Tentokrát byl ve vzduchu úspěšný Matěj Chaluš.
30'
Tuptovu skvělou standardku perfektně vytáhl na tyč Kinský
30'
Balón si postavil Ľubomír Tupta a nechybělo moc a mohlo být vyrovnáno! Střela slovenského hráče Liberce totiž mířila přesně k tyči, Antonín Kinský se ale natáhl a i za pomoci tyče zabránil gólu!
29'
Denis Višinský využil podklouznutí Solila a pokusil se vniknout to pokutového území. To se mu nepovedlo, protože byl faulován Kamilem Vackem. Je z toho zajímavý přímák pro Liberec.
27'
Soupeře na zádech nyní podržel Tomáš Zlatohlávek a vykoledoval si tak faul, kterého se dopustil Jan Mikula.
24'
Hra pokračuje a Filip Prebsl je zpět na hrací ploše. S míčem na kopačkách hrají domácí fotbalisté, kterým nyní faulem pomohl Preisler.
22'
Na zemi nyní zůstal ležet Filip Prebsl a drží se za své levé koleno.
20'
Hosté reklamovali Zlatohlávkovu ruku ve vápně, Horský střílel těsně vedle
20'
Po faulu Patráka Višinský rozehrál přímý kop do pokutového území. Tam balón spadl na ruku Tomáše Zlatohlávka, po krátké pauze ale VAR rozhodl, že se o ruku nejednalo.
19'
Ľubomír Tupta si z levé strany navedl balón na střel a už se připravoval na střelu, v klíčový moment ale podklouzl a nedokázal zakončit.
17'
Velká chyba Michala Hlavatého, který na své polovině namazal míč přesně na kopačky hostů. Ti mohli jít do přečíslení, to ale pohotově zastavil Halinský.
16'
Hosté měli druhý roh v utkání, Žambůrek ale i tentokrát našel jen rukavice Kinského. Na druhé straně to zkoušel individuálně Dominik Mareš, balón mu ale utekl do zámezí.
14'
Pardubice jsou po otevření skóre při chuti a nepouští Liberec přes půlku. Po získání balónu na půlící čáře rozehrává Kolumbijec Pablo Ortiz.
12'
TOMÁŠ ZLATOHLÁVEK navazuje na svou formu z posledních zápasů a prosazuje se i dnes! Zatím sice hráli hlavně hosté, těm se ale vymstila postupná rozehrávka. Domácí se totiž na polovině soupeře dostali k míči, Patrák vysunul Zlatohlávka a ten levou nohou prostřelil Bačkovského! Asistence: Vojtěch Patrák.
9'
Po faulu na Ichu se domácí fotbalisté konečně dostali k vápnu soupeře. Tam se zjevil s balónem Ortiz, jeho pokus o finální přihrávku ale nebyl úspěšný.
8'
Stále platí, že se Pardubice nedostaly s balónem přes půlku hřiště. Nyní byl ve sprinterském souboji rychlejší Chaluš a Severočeši mohou rozehrávat od Bačkovského.
7'
Akce Liberce po levé straně vyústila v přízemní centr Dominika Preislera. Ten sice našel Horského, jeho patička ale skončila v náruči Kinského.
4'
Domácím se zatím nedaří dostat se s balónem na polovinu soupeře. Tomáš Zlatohlávek nyní nedokázal zpracovat těžký balón a hrát tak znovu může Slovan.
3'
Jan Žambůrek od rohového praporku kroutil míč do brány, centr ale postrádal razanci a tak ho Antonín Kinský v klidu sebral.
2'
Do zápasu vstoupili s míčem na kopačkách hostující fotbalisté, kteří si pomohli dlouhým nákopem, po kterém následoval dlouhý aut Michala Fukaly. Po zákroku Ortize bude mít Liberec k dispozici roh.
1'
Domácí fotbalisté tradičně budou hrát v červenobílém, hosté také ve své primární modré barevné kombinaci.

FK Pardubice: Kinský – Mareš, Halinský, Ortíz, Icha – Solil, Vacek (C), Hlavatý – Daněk, Zlatohlávek, Patrák.
Náhradníci: Budinský – Donát, Černý, Pikul, Míšek, Helešic, Surzyn, Brdička, Jak. Matoušek II, Mukwelle, Kukučka.
Trenér: Radoslav Kováč

FC Slovan Liberec: Bačkovský – Prebsl, Chaluš, Mikula (C) – Fukala, Červ, Žambůrek, Preisler – Višinský, Horský, Tupta.
Náhradníci: Vliegen – Varfolomejev, Rabušic, Frýdek, Kok, Lehoczki, Lexa, Penner, Polyák, Kulenović, Pourzitidis.
Trenér: Luboš Kozel

Rozhodčí: Radina – Šimáček, Černoevič.
Liberec aktuálně okupuje osmou příčku ligové tabulky se ziskem 25 bodů a ztrátou pouhých tří bodů na pátou Sigmu Olomouc. Severočeši navíc zažívají povedené období, ve FORTUNA:LIZE totiž už sedmkrát v řadě neprohráli a navíc postoupili do čtvrtfinále MOL Cupu.

I když má dlouhou sérii bez porážky, tak Slovan v lize venku ještě nevyhrál. Poslední tři venkovní zápasy remizoval, na hřišti soupeře letos vyhrál jen v rámci poháru na Kladně. Hned čtyři hráči týmu Luboše Kozla vstřelili v sezóně už čtyři góly – Lubomír Tupta, Christian Frýdek a Luka Kulenovič. První jmenovaný navíc ke čtyřem gólům přidal hned pět asistencí.
Pardubice se v tabulce nachází až na 14. pozici se ziskem jen třinácti bodů. V posledních čtyřech ligových utkáních svěřenci Radoslava Kováče nebodovali, i když pokaždé prohráli jen o gól. Největší slabinou Východočechů je produktivita. V lize zatím dali jen 13 gólů, což je ve střílení gólů řadí na úplný chvost tabulky.

Téměř o polovinu se postarali dva hráči – Kryštof Daněk a Tomáš Zlatohlávek. Oba tito hráči se trefili do branky soupeřů třikrát. Druhý jmenovaný se trefil v posledních dvou utkáních a svou formu bude určitě chtít ukázat i v posledním utkání podzimní části.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 19. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a FC Slovan Liberec. Úvodní výkop v CFIG Areně je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.