FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Karviná - 23. září 2023   15:00

Slovácko
2' Holzer  • 18' Valenta (Holzer)
2:0
(2:0)

Heča – Reinberk, M. Kadlec (C), Hofmann, Kalabiška – Daníček (75. Trávník), Havlík – Petržela (66. Doski), Valenta (66. Kim), Holzer (75. P. Juroška) – Vecheta (85. Cicilia).
Andres – Srubek, Brandner, Siňavskij.
D. Černý – P. Caletka, P. Pospíšil | VAR: M. Zelinka | AVAR: P. Antoníček
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
4516 diváků
Holec – Čurma, Bederka, Svozil, Fleišman – Traore (80. Budínský), Antovski (57. Papalelé) – Memić (57. Iván), Bartl (C) (73. D. Moses), Čavoš (73. Ezeh) – Akinyemi.
Holec

SESTŘIH: Slovácko – Karviná 2:0. Hosté bez trenéra i bodů, rozhodl Daniel Holzer

Slovácko poráží Karvinou 2:0 brankami z prvního poločasu. Ve druhém poločase si obě dvě mužstva vypracovala šance. Po hodině hry zakončoval Petržela těsně nad branku, Karviná byla blízko ke snížení v 68. minutě, kdy Iván tečovanou střelou překonal Heču a balon směřoval do prázdné branky, domácí mančaft zachránil od inkasované branky Kadlec, který míč na brankové čáře dokázal odkopnout. Na druhé straně Kim dobře vystřelil, ale Holec balon vyrazil. Za hosty se těsně před koncem zápasu trefil Ezeh, ale branka byla VARem přezkoumána a na videorozhodčí doporučil sudímu Černému branku neuznat, jelikož Ezeh zahrál rukou. Slovácko si tak připisuje povinné tři body do tabulky.
90+4'
90+3'
Papalelé sice centroval z levé strany, své spoluhráče ve vápně nenašel, jelikož přihrávka nebyla přesná.
90+2'
Zahranou standardku zakončoval Ezeh vedle levé tyče.
90+2'
Cicilia sprintoval za Mossem, který vyvážel míč na polovinu Slovácka a fauloval jej.
90+1'
První nastavovaná minuta se odehrává na polovině Karviné, které se tak krátí čas na vstřelení branky.
89'
Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Sung-pin Kim).
87'
Karviná právě vstřelila branku!
Karviná snižuje na rozdíl jedné branky a dramatizuje utkání. Z levé strany přiletěl prodloužený míč, Iván jej vrátil do ohně, Kalabiška po souboji s LUCKY EZEHEM upadl a spoléhal, že sudí Černý pískne faul, hostující hráč naopak balon napálil do sítě. Situaci prozkoumal ještě VAR a branku neuznal, protože hostující hráč si balon zpracoval rukou.
85'
Ještě před střídáním domácí kombinovali na levé straně a vybojovali roh, ten zahrál Trávník, Holec balon boxoval ven z vápna.
85'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Filip Vecheta, přichází Rigino Cicilia.
84'
Slovácko kopalo dva rohové kopy za sebou. Ani v jednom případě domácí hráči Holcovi nezatopili.
83'
Karviná na polovině hřiště ztratila míč, Trávník postupoval středem hřiště a předal balon na hranici vápna Vechetovi, tento zkoušel technicky na zadní tyč, rána byla tečována a skončila nad brankou.
82'
Budínský zahrál kop z hranice vápna, Kadlec balon odhlavičkoval před Mosesem.
81'
Iván se uvolnil přes Kalabišku, který jej fauloval rukou do obličeje a viděl žlutou kartu.
80'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Aboubacar Traore, přichází Lukáš Budínský.
80'
Juroška si přebral míč na polovině hřiště už se rozbíhal, že uteče Fleišmanovi, který jej držel a fauloval.
78'
Alex Iván viděl žlutou kartu, když fauloval Doskiho.
77'
Havlík dlouhým míčem našel Kalabišku, který hlavičkoval na zadní tyč, tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
75'
ze hřiště odchází Vlastimil Daníček, přichází Michal Trávník,
ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Pavel Juroška.
74'
Reinberk nečekanou kolmicí do vápna našel Kima, který vystřelil, Holec balon nohou vyrazil.
73'
ze hřiště odchází Daniel Bartl, přichází David Moses,
ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází Lucky Ezeh.
72'
Po kombinaci se Havlík procpal míč do vápna, ale Kim obíhal protihráče a balon nestihl.
71'
Domácí se dostali na polovinu Karviné, budou zahrávat aut na pravé straně.
69'
Na druhé straně ostrým cetrem hledal spoluhráče Doski, dobře zasáhl Holec, který dráhu míče přerušil.
68'
Karviná byla blízko ke snížení. Daníček špatně přihrál, balon se dostal k Akinyemu, který našel zcela volného Ivána, ten vystřelil, rána byla tečována a přeskočila padajícího Heču, balon mířil do prázdné branky, ale radost hostům zkazil Michal Kadlec, který jej vpádu na čáře odvrátil.
66'
ze hřiště odchází Matěj Valenta, přichází Sung-pin Kim,
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Merchas Doski.
65'
Petržela vedl míč středem hřiště přihrál do vápna Vechetovi, který zasekl míč a přihrál Petrželovi zpět, jeho technická střela šla těsně nad branku.
64'
Sudí Černý rozdal žlutou kartu Papelelému a Milanu Petrželovi, za jejich vzájemné postrkování.
62'
Kalabiška centroval z levé strany, hostující obrana dobře zareagovala a balon odehrála do zámezí.
60'
Bartl nacetroval, Hofmann odhlavičkoval, balon prodlužoval Petržela, Fleišman z první vystřelil, rána byla sražena k Papelelému, ten chvíli si hledal místo pro střelu a následně také vystřelil, Heča byl připravený a balon chytil.
58'
Akinyemi se snažil obejít Hofmanna, nakonec centroval, domácí obránce mu skluzem srazil míč na roh.
57'
ze hřiště odchází Amar Memić, přichází Alex Iván,
ze hřiště odchází Filip Antovski, přichází Papalelé.
56'
Fleišman levou nohou nastřelil domácí zeď, odražený míč poté střílel naopak pravou nohou, opět rána neprošla k brance Heči.
55'
Antovski dostal přihrávku a potáhl si míč na střed hřiště a před vápnem byl faulovaný Reinberkem.
51'
Jiří Bederka dojel Vechetu, sudí Černý ponechal domácímu celku výhodu, s míčem šel na branku Karviné Petržela, který hledal své spoluhráče a nastřelil ruku hostujícího obránce, hra pokračovala dále, domácí matador viděl zcela volného Kalabišku na levé straně a adresoval mu míč, domácí bek se snažil lobem překonat Holce, jeho záměr mu nevyšel.
50'
Petržela ve vápně hledal své spoluhráče, balon však směřoval do koše brankáře Holce.
49'
Čurma nebezpečně odcentroval do vápna, brankář Heča jeho příhru vyrazil.
48'
Fleišman našel ve vápně hlavu Svozila, jeho přihrávka do ohně, ale nebyla přesná.
47'
Na opačné straně centroval Holzer, jeho spoluhráč zakončil mimo tři tyče.
46'
Akinyemi se dokázal zbavit na pravé straně Kalabišky a podél brankové čáry postupoval do vápna, kde upadl, sudí Černý nechává hru pokračovat.
46'
Po prvním poločase vede Slovácko 2:0. Domácí se prosadili hned zkraje zápasu, Havlík centroval do vápna, obránce Karviné balon odvrátil k Holzerovi, který zblízka překonal Holce. Po dvaceti minutách to už bylo 2:0 po pěkné kombinaci na jeden dotek, kterou zakončoval Valenta, domácí si vytvořili ještě dvě šance, které mohly skončit brankou, Vecheta před malým vápnem neprostřelil Holce, před tím ještě z rohu sám zakončoval slabě Hofmann a na konci poločasu Kalabiška mohl dát třetí branku.
45+2'
45+2'
Havlík na první tyči našel Kalabišku, nechybělo mnoho, aby jeho hlavička mířila mezi tři tyče, nakonec skončila těsně nad břevnem.
45+1'
Domácí hráč je ošetřovaný a musí za čáru. Domácí se ze standardky neprosadili, budou však zahrávat další. Havlík hledal před malým vápnem Daníčka, před nímž odhlavičkoval balon Traore.
45'
Vecheta přihrál Holzerovi, který si svým pohybem udělal před vápnem prostor a předal míč Petrželovi, jenž jej přepustil Kalabiškovi, který vystřelil, rána byla sražena na roh.
43'
Naopak Antovski sprintoval na druhé za míče, po nekontrovatelném pádu srazil Valentu, oba dva museli být ošetřeni.
42'
Slovácko mohlo jít do přečíslení, Petržela však neprocedil míč na spoluhráče.
41'
Karviná zahrávala rohový kop, Bartl přihrál balon na přední tyč, balon odhlavičkoval Havlík.
40'
Bartl nastřelil míč Valentovi do choulostivých míst. Sudí Černý přerušil hru.
37'
Už to mohlo být 3:0. Petržela našel ve vápně Vechetu, který si zpracoval míč a vystřelil před malým vápnem, svým zákrokem podržel Karvinou Holec, který balon vyrazil a poté jej zastoupil odkopem jeho spoluhráč.
36'
Fleišman špatně přihrál Čavošovi, toho mohli využít domácí, ale Vecheta nepodržel míč.
34'
Nyní je hluchá pasáž hry, bě dvě mužstva hrají kolem středového kruhu.
32'
Ani druhý pokus se Karviné nezdařil.
32'
Ze standardní situace se hosté neprosadili, ale budou mít další příležitost ohrozit branku Slovácka, jelikož Valenta zahrál rukou.
30'
Patrik Čavoš našel ve vápně Memiče, který hledal zpětnou přihrávkou spoluhráče, domácí balon odvrátili, následně hosté zůstali na míči a jeden z hostujících hráčů vystřelil, rána byla sražena na roh.
29'
První zákrok si připsal Heča po střele Akinyemiho, který mířil jen doprostřed branky.
27'
Stejný hráč také nacentroval od rohového praporku, našel hlavu zcela volného Hofmann, který v tutovce selhal.
27'
Čistým zákrokem zasáhl domácí hráč a Havlík šel s míčem k brance Holce, vystřelil, rána byla zblokována na roh.
26'
Karviná má nyní více ze hry a kombinuje na polovině Slovácka.
25'
Bartl se snažil obejít dva hráče Slovácka a vymodlit si následně faul. Holzer mu však vzal míč čistým způsobem.
22'
Petržela centroval z pravé strany na malé vápno, kde balon chytil Holec.
21'
Hofmann odehrál míč brankáři Hečovi a byl dohraný Antovskim, po chvilce ležení na trávníku domácí obránce bude pokračovat ve hře.
18'
Parádní akci domácích zakončil Matěj Valenta a zvýšil na 2:0
18'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácko už vede o dvě branky, po pěkné akci na jeden dotek. Havlík kolmicí vyslal Holzera, který zpětnou přihrávkou ve vápně našel MATĚJE VALENTU, jeho technická střela byla přesná a mířila k tyči, brankář Holec se za míčem jen ohlédl.
17'
Antovski centroval z levé straně, balon odvrátil Daníček, hosté reklamovali ruku, následně ve výskoku fauloval Vecheta Svozila, předešlá situace se ještě zkoumala přes video. Vše bylo v pořádku.
15'
Holzer se snažil obejít protihráče, nakonec centroval z brankové čáry, hosté míč odvrátili.
13'
Fleišman kolmicí hledal Bartla, přihrávka byla strašně rychlá a jeho spoluhráč na to nebyl připravený.
12'
Akinyemi nabíhal do volného prostoru a moc nechybělo, aby dostal přesnou přihrávku a mohl jít na branku Slovácka. Na druhé straně si přál balon do vápna Daníček, ale přihrávka od jeho spoluhráče nebyla přesná.
11'
Havlík centrem našel hlavu Valenty, který zakončil nad branku Holce.
10'
Valenta přihrál ve vápně zcela volnému Petrželovi, který místo střely volil kličku, pak sice vystřelil levou nohou, ale střela byla zblokována. Hosté se z tlaku nevymanili a znovu se balon objevil ve vápně, také střela Valenty byla sražena, domácí budou zahrávat roh.
8'
Fleišman centroval na zadní tyč, kde naskakoval Akinyemi, jeho hlavička nebyla důrazná, poté se k míči hlavou dostal Svozil, jeho pokus byl slabší, nakonec celou situaci vyřešil Heča.
7'
Hosté kombinují na své polovině, Akinyemi dostal balon před vápnem, odstavil Hofmanna a následně byl faulovaný.
6'
Modrobílí vstřelili rychlou branku, kterou si přáli dát, to určitě byl jeden z pokynů trenéra Svědíka.
5'
Daníček vysokou přihrávkou hledal Vechetu na polovině Karviné, domácí útočník ale hlavičkový souboj prohrál.
3'
Chvíli se nehrálo, situace ještě byla kontrolována přes VAR, branka byla uznána.
2'
Daniel Holzer dorazil střelu Havlíka do sítě, 1:0
2'
Domácí jdou do rychlého vedení, Kalabiška posunul míč doleva na Havlíka, který poslal do vápna polovysoký centr, ten však špatně odvrátil hostující obránce k DANIELU HOLZEROVI, který z blízka prostřelil Holce k tyči.
1'
Hosté jsou ze začátku hodně iniciativní, snažili se domácí obraně zatopit, po nebezpečném centru Memiče, odvracel balon Kadlec, následně se ještě hosté snažili něco vymyslet v pokutovém území bez brankového efektu.
1'
MIlan Petržela jako první kopl do míče a tím začal dnešní mač.
1'
-1'
Utkání ještě nezačalo, pomezní rozhodčí avizuje větší díru v síti branky, kterou bude strážit brankář Holec.
-1'
Trojice rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Vlastimil Daníček se 300. startem na Spartě zapsal do Klubu legend. Všechny prvoligové starty byly ve slováckém dresu. Pogratulovat mu přišli majitelé klubu.
-10'
Obě mužstva po rozcvičce pospíchala do kabin se připravit na dnešní zápas.

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, M. Kadlec (C), Hofmann, Kalabiška – Daníček, Havlík – Petržela, Valenta, Holzer – Vecheta.
Náhradníci: Andres – Srubek, Brandner, Doski, Trávník, Kim, Cicilia, Siňavskij, P. Juroška.
Trenér: Martin Svědík

MFK Karviná: Holec – Čurma, Bederka, Svozil, Fleišman – Traore, Antovski – Memić, Bartl (C), Čavoš – Akinyemi.
Náhradníci: Ciupa – D. Moses, Iván, Boháč, D. Žák, Papalelé, Budínský, Ezeh, Krčík.
Trenér: Ľubomír Luhový

Rozhodčí: D. Černý – P. Caletka, P. Pospíšil | VAR: M. Zelinka | AVAR: P. Antoníček.
Ľubomír Luhový udělal dnes tři změny, na lavičku posadil Budínského, místo něj bude hrát Antovski a Papelelé bude od začátku odpočívat na lavici náhradníků, místo něj nastoupí Bartl.
Kouč Svědík změnil sestavu oproti Spartě k nepoznání, v sestavě zůstala jen 5 hráčů. Hráči, kteří nemohli na Letné nastoupit ze zdravotních důvodů jsou dnes v základní sestavě.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Kadlec – Siňavskij, Holzer, Valenta, Daníček, Havlík, Petržela – Vecheta.

MFK Karviná:. Holec – Čurma, Bederka, Svozil, Fleišman – Traore, Budínský – Memić, Čavoš, Papalelé – Akinyemi.
Na začátku pracovního týdne oznámilo vedení Karviné změnu na trenérské židli. Kvůli neuspokojivým výsledkům odvolalo kouče Tomáše Hejduška, kterého prozatím nahradí asistent Ľubomír Luhový, o nástupci třiačtyřicetiletého kouče vedení Karviné intenzivně jedná.
Slovácko se s Karvinou střetlo v lize celkem ve třinácti případech, osmkrát dokázalo zvítězit, čtyři zápasy skončily remízou a jen v jednom případě se radovali Karvinští. Utkání skončilo v šesti duelech výsledkem 2:0. Nejlepším střelce v duelech je Vlastimil Daníček, který se trefil pětkrát.
MFK Karviná

Karviná v tabulce na předposledním místě jen díky lepšímu skóre než má Zlín, nasbírala v osmi zápasech čtyři body, za jednu výhru hned v úvodním kole proti Zlínu (4:1) a druhý bodový zisk si také připsala ze zápasu v domácím prostředí proti Jablonci (1:1) Naposledy v domácím prostředí Karvinští podlehli Teplicím 0:1. Navíc ještě před tímto zápasem vedení Karviné rozvázalo smlouvy s dvěma hráči. Bez práce se ocitli Jakub Rezek a Jaroslav Málek. Vraťme se ale k zápasu. Do první šance se dostal v úvodu střetnutí Akinyemi, jeho střelu brankář Grigar vyrazil a pomohli mu jeho spoluhráči, kteří stačili dorážku uklidit do bezpečí. V další nebezpečné šanci se objevil před brankou Čavoš, ale trestuhodně minul a do třetice, po centru Čavoše hlavičkoval Akinyemi vedle Grigarovy branky. Ve druhé části po hodině hry nejvýše vyskočil v pokutovém území nebezpečný. Akinyemi, ale hlavou mezi tři tyče nezamířil. V 82. minutě se však prosadili hosté ze severu Čech. Na levé straně se uvolnil Tadeáš Vachoušek, naservíroval míč Danielu Filovi, který překonal střelou k pravé tyči Holce. Do konce zápasu už si Karviná nevypracovala žádnou šanci, ze které by vyrovnala.
1.FC Slovácko

Slovácko je na páté pozici se ziskem 14 bodů. Moravané přišli o venkovní neporazitelnost na Letné, kde prohráli 5:0. Utkání bylo vyrovnané do první brankové příležitosti Sparty. Kuchta si dobře naběhl mezi stopery Kadlece a Srubka, druhý jmenovaný jej v pokutovém území dokázal zastavit, odražený balon si našel dobíhající Birmančevič a přesně zamířil k levé tyči. Po 20 minutách už to bylo o dvě branky. Wiesner napřáhl zpoza vápna a namířil jej přesně k pravé tyči, Heča byl na jeho pokus krátký. Poté sice Slovácko párkrát dokázalo dostat do vápna Sparty, ale bez brankového efektu, ten přišel na druhé straně v nastaveném čase prvé půle, kdy autor první branky naservíroval přihrávku u tyče volnému Haraslínovi, který už měl jednoduchou úlohu.

V 53. minutě to ve sparťanské šestnáctce zavánělo pokutovým kopem, když se Doski natlačil před Wiesnera a po kontaktu upadl, akce pokračovala, do šance se dostal Holzer, přízemní střela mířila k tyči, zaskvěl se Vindahl, který balon vytáhl na tyč. Ryneš přesně našel uličkou Kuchtu, který hned nezakončoval, byl následně vytlačen ze střeleckého úhlu Kadlecem, Kuchta to ještě zkoušel z ostrého úhlu, bránu netrefil. Pod čtvrtou branku se podepsal střídající Daníček, který ztratil míč na polovině Slovácka. Haraslín si narazil míč s Olatunjim a poté balon naservíroval Birmančevičovi, který zakončoval do prázdné brány. Pátý zásah mohl přidat Olatunji po individuální akci Preciada, nastřelil jen boční síť. Čestný branku mohl vstřelit Juroška, který uplatnil svou rychlost a prohodil si sparťanského hráče a šel sám na brankáře Vindahla, ten mu snížil střelecký úhel, navíc zůstal stát a Juroškovu střelu vyrazil. Sparta se nakonec dočkala páté branky, po centru ze strany se prosadil hlavou Olatunji. Sporná situace ještě nastala ve vápně Sparty, kde si před tím narazil míč Kim a před zakončením byl postrčen Sadílkem a přepadl přes domácího gólmana. Pokutový kop se nekopal. V nastaveném čase Vitík obloučkem ještě vystrašil Heču, který s námahou dostal balon mimo tři tyče.
Příjemné sobotní odpoledne z Uherského Hradiště, vítám vás u sledování 9.kola FORTUNA:LIGY. Po třítýdenní odmlce se fotbalisté 1. FC Slovácko představí svým fanouškům, soupeřem jim budou hráči MFK Karviná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.