Přenos se aktualizuje automaticky

Za týden v sobotu se Třinečtí představí na půdě Vltavínu, kde půjde o další velice důležité záchranářské utkání. Zlín přivítá na vlastním stadionu nevyzpytatelnou Karvinou. Z mé strany už je to pro dnešek vše. Přeji vám dobrou chuť k obědu, příjemný víkend a někdy příště na počtenou!
Druhý poločas nabídl mnohem více fotbalových situací než půle první. V 58. minutě otevřel skóre utkání Poznar, když se po akci Motala trefil přesně ke vzdálenější tyči. Třinci se podařilo okamžitě vyrovnat, centr Cepláka našel Joukla a nejmenší hráč na hřišti hlavou zkušeně uklidil do sítě. Třinečtí mohli jít dokonce do vedení, ale Hupka ve své šanci přestřelil. Udeřilo na druhé straně. Malému přistál na hlavě centr Hubáčka a Paleček si se zakončením hráče Fastavu neporadil. Třinec srovnal v 83. minutě na 2:2 zásluhou Dediče, který po odrazu v šestnáctce propálil vše, co mu stálo v cestě. V posledních chvílích zápasu mohli vítězství na svou stranu strhnout hosté, ale Poznar trefil hlavičkou v nastavení jen břevno Palečkovy branky. Oba týmy tedy získaly po jednom bodu. Zlín zůstane na 13. pozici, ale Třinec klesne kvůli výhře Frýdku-Místku na 12. místo.
Konec zápasu.
90+3
Zlín mohl zvrátit výsledek na svou stranu! Přesný centr Hubáčka našel hlavu Poznara, který orazítkoval břevno třinecké branky! Míč na horní tyč možná jemně tečoval gólman Paleček.
90+2
Hupka zahrál hlavou jen k Jelečkovi, který svým centrem trefil ruku Matouška a Zlín bude rozehrávat přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.
90+2
Hubáček dokázal odkopnout jen do autu a vhazování se chopí Kubáň. Žádný z týmů teď hlavně nechce udělat chybu.
90+1
Nastavují se tři minuty, což je ve fotbale ještě dostatek času na vstřelení branky. Naposled střídá i Třinec, přichází Petr Lisický místo Martina Motyčky.
90
Dedič byl po přihrávce Cepláka také v ofsajdu, hra je zastavena a Zlín střídá. Kapitán Lukáš Železník předal pásku Hubáčkovi a do hry jde Zdeněk Kroča.
89
Motyčka přihrával v pokutovém území hlavou Gulajevovi, ten však vybíhal z ofsajdu a rozhodčí hru správně přerušil.
88
Hupka na půlce hřiště chyboval a Železník zůstal po souboji s Vomáčkou ležet. Faul se nepíská a útočí domácí. Centr Cepláka byl na Joukla tentokráte příliš dlouhý.
87
Čelůstka byl při obranném odkopu nedovoleně sražen k zemi Hájkem a rozehrávku obstará Paleček.
86
Dnešní utkání sleduje 612 diváků.
86
Dedič protáhl nákop obránců hlavou na Gulajeva, před ním ale v poslední možné chvíli odkopl Hájek.
85
Matoušek vybojoval v souboji s Jelečkem autové vhazování poblíž Dostálovy svatyně. Třinečtí jsou nastěhováni v útoku.
84
Zlín se okamžitě po obdržené brance vrhl do útoku a dostal Třinec pod menší tlak. Nadvakrát odvracel ze šestnáctky Hupka.
83
Třinec právě vstřelil branku!
Kubáň rozehrál standardní situaci z poloviny hřiště, dokopl až před branku Dostála, tam hlavičkoval neúspěšně Čelůstka, ale míč se odrazil k RENÉ DEDIČOVI, jenž jej nekompromisně uklidil k levé tyči – 2:2!
82
Kubáňův centr z levého křídla přeletěl zlínské obránce a míč doplachtil až k nohám Gulajeva. Ten byl však překvapený a nedokázal zakončit.
81
Joukl nezastihl Palečkův výkop na hrací ploše, k míči ho nepustil hostující Hájek. Zlín vhazuje a šetří další sekundy.
80
Železník ukončil kopanou uprostřed hřiště faulem na Motyčku. Třinci se nedaří dostat dopředu a dostat svého soupeře pod potřebný tlak.
79
Cestu k míči si přes spoustu zlínských hráčů našel brankář Paleček a vyrazil. Jeleček se hlavně nechtěl dopustit chyby a raději vystřelil vysoko nad bránu.
78
Zlínu se naskytla možnost standardní situace, po zemi poslal míč do vápna Matějov a Železník střílel mimo. Jeho střela byla tečována a Matějov rozehraje také rohový kop.
77
Před nabíhajícím Matějovem zahrál Motyčka pouze do autu, Zlín teď určitě spěchat nebude a s rozehrávkou si dá načas.
76
Zlínu se daří držet hru daleko od vlastní branky a bránit se musí Slezané. Naposledy byli však hráči Fastavu chyceni do ofsajdu.
75
Střídají i domácí. Na závěrečné minuty vystřídá útočníka Tomáše Gavláka jeho krajan René Dedič.
75
Trenér Pulpit sahá ke druhé změně v dnešním utkání. Lukáše Motala nahrazuje na hrací ploše Robert Matějov.
74
Hubáčkův štiplavý centr přímo do ohně odvracel hlavou Gavlák. Třinečtí se chtějí co nejrychleji dostat do útoku.
73
A hosté budou hrozit z brejků! Pazdera prodloužil hlavou na Železníka a ten postupoval ze strany sám na Palečka! Bránit spěchal domácí Vomáčka, ale střele kapitána hostí nezabránil! Paleček vyrazil na roh!
72
Malý tvrdě zastavil rozvíjející se třinecký útok na faulem na Gulajeva, ale rozhodčí žlutou kartu pro zlínského fotbalistu nevytasil.
71
Třinec to bude mít ve zbývajících minutách velmi obtížně. Zlínský obranný val se velmi pružně pohybuje a neumožňuje Třineckým prostor ke kombinaci.
70
Malý zastavil Gavláka v jeho ofenzivní snaze a načas odvrátil třinecký nápor. Slezané musí začít zezadu.
69
Poprvé střídají i domácí, kteří reagují na vývoj skóre. Ze hřiště byl stažen Roman Haša, po zranění se vrací Radek Gulajev.
68
To je další rána do třineckých plánů. Slezané mohli po vyrovnání vývoj skóre otočit, ale branku vstřelil Zlín a může se znovu soustředit na defenzívu.
67
Zlín právě vstřelil branku!
A Zlín se opět ujímá vedení! Hubáčkův roh domácí fotbalisté ubránili, ale ke zkušenému obránci se míč po chvilce vrátil, přesný centr nalezl na vzdálenější tyči hlavu MICHALA MALÉHO a ten překonal Palečka podruhé – 1:2!
66
Po delší době se hra přenese zase před Palečka. Třinec je v posledních chvílích jasně aktivnější, nyní se však musí bránit rohu Hubáčka.
65
Matoušek přihrával do křídla na Joukla, ale do nahrávky vjel razantním skluzem Hájek a odehrál do zámezí. Třinečtí vhazují.
64
Slezané mohli jít dokonce do vedení! Ceplák rozehrál další standardní situaci výborně a Dostálovi pořádně zavařil! Zlínský brankář vyrazil jen před sebe a třinecký Hupka z bezprostřední blízkosti přestřelil!
63
Jeden ze zlínský hráčů zahrál rukou a přímý kop si vzal na starosti Ceplák. Tentokrát se mu centr nevydařil a Hubáček v poklidu odhlavičkoval.
62
Slezané jsou vstřelenou branku povzbuzení a s chutí pokračují ve své útočné snaze. Zlín je nadále zatažený a brání.
61
Třinec právě vstřelil branku!
Vzápětí je vyrovnáno! Ceplák zatáhl míč po levém křídle a odcentroval před branku. Dlouhý oblouček našel na hranici pokutového území PETRA JOUKLA a ten se trefil nejlépe, jak mohl! Míč zaplul ke vzdálenější tyči a Dostál byl bez šancí – 1:1!
61
Gavlák si nedokázal pokrýt balon z kopačky Palečka a Malý zvolil odkop daleko do zámezí. Zlín se pečlivě brání.
60
Železník si míč zpracoval před třineckými obránci rukou a Čelůstka může rozehrávat zezadu další z domácích útoků.
59
Třinec byl v posledních minutách lepším celkem na hřišti, ale Zlín si na svou šanci trpělivě vyčkal a dokázal ji proměnit.
58
Zlín právě vstřelil branku!
Zničehonic je tady gól v třinecké síti! Paleček nerozehrál ideálně, míč si na ose hřiště zpracoval Motal, narazil na Vomáčku, ale balon se odrazil k TOMÁŠI POZNAROVI, jenž měl dostatek času zamířit přesně ke vzdálenější tyči – 0:1!
57
Za centrem Cepláka se musel gólman Dostál hodně natahovat, ale nakonec mu míč doplul až do rukavic a brankář ševců rychle rozehrál.
56
Elšík na polovině hřiště podkopl Hupku a Třinec dostává možnost další standardní situace. Zlín je teď pod mírným tlakem.
55
Dlouhý nákop Vomáčky zahrál Malý jen do zámezí. Třinečtí okamžitě vhodili do hry a z dálky zkoušel štěstí Motyčka. Neúspěšně.
54
Po několika odrazech se míč ve skrumáži před brankou odrazil k Hašovi, jenž nebezpečně vypálil, ale narazil na brankáře Dostála.
54
S centrem Joukla si ale zlínská defenziva poradila a odvrátila míč za postranní čáru. Své dlouhé vhazování předvede Matoušek.
53
Lubomír Kubica (ZLN) vletěl ve vzdušném souboji do zad třineckému Hašovi, po zásluze byl odpískán faul a Kubicovi udělena první žlutá karta zápasu.
52
Malého nákop zastihl na pravém křídle Poznara, ten si míč zpracoval a chystal se vystřelit na Palečka. Jeho pokus však zastavil Vomáčka a míč se do zámezí odrazil právě od Poznara.
51
K míči se šplhal Motyčka, ale nakonec byl nejvýše Dostál a vyboxoval do bezpečné vzdálenosti od své branky.
50
Ceplákův centr zablokoval Malý na rohový kop, ten bude rozehrávat Joukl.
49
Hra je na začátku druhé půle často přerušována fauly nebo autovými vhazováními. Vypadá to, že oba týmy budou pokračovat v nastoleném stylu hry.
48
Elšík zablokoval Hašův nákop na Gavláka a Třinečtí budou pouze vhazovat. Aktuálně útočí po pravé straně.
47
Jouklovu standardní situaci odvracel boxováním gólman Dostál. Matoušek ještě jednou vracel míč před branku, ale Elšík odhlavičkoval.
46
Hosté nastupují do druhého poločasu s jednou změnou, za Ladislava Benčíka nastoupil mladý Tomáš Jeleček.
46
Začal druhý poločas.
V Třinci máme za sebou první poločas záchranářské bitvy mezi domácími a hosty ze Zlína. Diváci zde sledují typický boj o udržení, který se vyznačuje mnoha nepřesnostmi a fauly. Ani jeden z týmů se během úvodních pětačtyřiceti minut nedostal do větší gólové šance. Největší příležitost měl na noze ve 23. minutě domácí Ceplák, ale z nadějné palebné pozice vypálil těsně mimo. Trochu aktivnějším týmem byl přece jenom Zlín, jenž zaměstnával Palečka a jeho obranu centry do vápna, avšak k zakončení se téměř nepropracoval. Doufejme, že ve druhé půli padnou nějaké ty góly.
Druhý poločas začne přibližně v 11:18.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Joukl centroval do vápna velmi nebezpečně, míč odvrátil Kubica jen ke Gavlákovi, který ještě poslední střelou poločasu zaměstnal Dostála.
45+1
Nad rámec pětačtyřiceti minut je nastavena jedna další minuta. Probíhá poklidná kombinace Slezanů vzadu.
45
Motyčka přihrál do křídla nepřesně Matouškovi, a založil tak brejk pro Zlín. Běží už poslední minuta první půle.
44
Tak Čelůstka je nakonec zpět ve hře. Rychlé ošetření ho dalo dohromady a vrátil se na hrací plochu.
43
Haša řešil třinecký útok dalekonosným pokusem z hranice pětadvaceti metrů. Branku Dostála tato rána neohrozila.
42
Po poslední akci zůstává na hranici velkého vápna ležet domácí Čelůstka. Bohužel je odnášen na nosítkách za čáru a nevypadá to, že by měl ve hře pokračovat.
41
Motal odcentroval na Železníka, jenž míč v pokutovém území zvedl vysoko nad sebe. Zakončovat pak zkoušel Poznar, ale byl mu pískán ofsajd.
40
Na centr Benčíka si na přední tyč sbíhal Poznar, ale Paleček byl u míče dříve a zkrotil jej svými rukavicemi.
39
Haša si ve vzdušném souboji s Motalem říkal o faul, ale rozhodčí tuto možnost zamítl. Je z toho pouze vhazování pro Moravany.
38
Gavlák si ramenem obhodil míč kolem stopera Kubicy, ale dal si balon příliš dopředu a nestihl jej doběhnout před brankářem Dostálem.
37
Naopak Slezanům se kombinace nyní vůbec nedaří. Čelůstka přihrával hlavou na Hašu, ten si míč nezpracoval a útoční znovu Fastav.
36
Zlín je v posledních momentech zápasu aktivnějším týmem, ale nemůže se probojovat přes zatažený třinecký blok k žádnému nebezpečnému zakončení.
35
Pazdera přispěchal svému spoluhráči Poznarovi na pomoc v souboji s Čelůstkou, ale s důrazem to přehnal a byl mu zapískán nedovolený zákrok.
34
O hlavu vyšší Hájek vyhrál na půlce hřiště souboj s Jouklem a založil akci, kterou mohl ukončit svým zakončením Poznar. Vomáčka jej však ke střele nepustil.
33
Železníkův svižný centr odhlavičkoval Čelůstka, hosté však pokračují v kombinaci a vyměňují si balon mezi sebou na útočné půlce.
32
Třinecký útok vypadal slibně, ale v jeho finální fázi pokazili domácí hráči přihrávku, míč se dostal k brankáři Dostálovi a rozehrává Zlín.
31
I tentokrát posílal zkušený obránce Zlína nepříjemný centr před Palečka, ale nikdo ze Zlínských se k hlavičce neprotlačil. Střela Benčíka z dálky pak třineckou bránu o dobrých pár metrů přestřelila.
31
Železník v další akci v souboji dvou sedmiček nastřelil Matouška a vybojoval rohový kop pro Hubáčka. Tomu dnes jde exekuce standardních situací skvěle.
30
Železník měl míč u nohy a už chtěl postupovat sám na Palečka, jenomže ho zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
29
Elšík fauloval na útočné polovině zcela zbytečně Hašu a je důrazně napomínán hlavním rozhodčím. Mezitím se rozehrávky chopí Vomáčka.
29
Oba dva zmínění hráči mohou pokračovat ve hře. Palečkův výkop přeskočil Gavláka a odskok míče zmátl i Hašu. Pro balon si tak došel Dostál.
28
Benčík s Matouškem se srazili hlavami a zatímco zlínský hráč je v pořádku, Matoušek se z trávníku těžce sbírá.
27
Hubáček poslal do vápna další skvělý centr, balon se dostal ke Kubicovi, který jej nůžkami vracel před Palečka. Hlavou pak zakončoval Poznar, ale mimo.
26
Hubáček si vyčíhl přihrávku Cepláka na Gavláka, vystoupil a získal míč pro zlínský tým. Hosté zezadu rozehrávají svůj útok.
25
Tempo hry se v posledních minutách přece jenom o něco zvýšilo. Matoušek ubránil Poznara, jenž si zpracoval jen do autu a vhazovat bude Třinec.
24
Hubáček rozehrál standardní situaci z pravé strany hřiště, ale před Malým hlavou úspěšně odvrátil Motyčka. Další odkop obstaral Čelůstka.
23
Dlouhé vhazování z rukou Matouška prodloužil hlavou na Cepláka Hupka, ale slovenský záložník v ideální pozici netrefil zlínskou branku! To byla zatím největší příležitost zápasu.
22
Jouklovu přihrávku do běhu na Matouška zneškodnil Hájek. Vhazují domácí, kteří se postupným útokem propracovávají k Dostálově bráně.
21
Poznar si neobhodil Vomáčku, ale vybojoval pro své mužstvo alespoň autové vhazování poblíž třinecké branky.
20
Hubáček úspěšně ustrážil urostlého Gavláka, na druhé straně si dal pozor vybíhající Paleček a stihl odkopnout před Poznarem.
19
Haša si nedokázal zpracovat skákavý balon, který tak získal Elšík a přihrál dozadu Kubicovi. Fastav se ale nemůže dostat z obranné ulity.
18
Hubáčkův centr ze strany do šestnáctky zkrotil hlavičkující Kubáň, míč se dostal ke Gavlákovi, jenž byl na půli hřiště faulován Elšíkem.
17
Dostál balon s přehledem vyboxoval daleko pryč, do ohně se snažil vracet Kubáň, ale jeho nákop byl na třinecké hráče příliš krátký.
16
Gavlák si výborně pokryl balon a poslal jej na Motyčku. Ten si míč zasekl před Elšíkem, ale na Hájka už nevyzrál. Následuje roh Cepláka.
15
Hupkovo přenesení hry na Cepláka však bylo hodně nepřesné, míč doplachtil až do náruče Dostála, rozehrávají hosté.
14
Domácí se octli pod mírným tlakem Fastavu a museli odolávat centrům Elšíka a Benčíka. Ubránili se a mohou dopředu.
13
V rámci rychlého třineckého protiútoku našel Matoušek na zadní tyči Cepláka, ten sklepl balon Motyčkovi, jenž placírkou vystřelil těsně vedle.
12
K rohu Hubáčka se dostal Poznar, ale jeho hlavičku Třinečtí zastavili. O několik sekund později si Čelůstka skluzem poradil s Železníkem.
11
Čelůstka odvracel centr na Železníka hlavou jen k Hájkovi a ten už vypálil o poznání nebezpečněji než před chvíli. Paleček vytěsnil na roh.
10
Po akci a centru Železníka se míč od Matouškovy hlavy odrazil k Hájkovi. Zlínský fotbalista neváhal, vystřelil, ale překopl i ochrannou síť.
9
Joukl rozehrál velmi rychle na Motyčku, který si míč lehce pokopl a zkoušel štěstí z dálky. Nastřelil jen obranný val Zlína.
9
Motal poblíž středového kruhu ostře fauloval Kubáně a přímý kop z velké dálky bude rozehrávat Joukl.
8
Hosté kombinovali uprostřed hřiště, nákop na útočníky poté zvolil Motal, avšak pouze v ofsajdu nalezl spoluhráče Benčíka.
7
Po menších zmatcích v pokutovém území Zlína se míč odrazil za šestnáctku k Matouškovi. Ten střílel z prvního doteku vysoko nad.
6
Hupka efektivně patičkou přihrál na Cepláka, jehož centr sklepl Malý jen na rohový kop. Rozehraje Joukl.
6
Standardní situaci z kopačky Joukla odvrátili ševci jen k Motyčkovi, ale zablokovat se jim povedlo i jeho střelu, konkrétně to byl Elšík.
5
Gavlák přihrál nepřesně na Hašu a Fastav se okamžitě jal útočit. Dlouhý nákop na Železníka si pohlídal Čelůstka a zahrál hlavou na Palečka.
4
Motyčkův oblouček do křídla na Matouška byl příliš dlouhý, Hájek zkontroloval cestu míče do zámezí a odkopává Dostál.
3
Motal zatlačil na třineckou rozehrávku a získal balon pro své mužstvo. Zlínští kombinují vzadu.
2
Hupkův nákop Gavlák prodloužil hlavou za sebe, ale míč doskákal až k Dostálovi. Poprvé si rozehrávku vyzkouší hosté.
1
Poznar hned po několika sekundách tvrdě skluzem dohrál rozehrávajícího Hupku. Sudí odpískal faul.
1
Utkání právě začalo.
Dvaadvacet fotbalistů je nyní na hřiště přiváděno třemi rozhodčími, Třinečtí budou hrát v červenobílé kombinaci, hráči Fastavu pro dnešek navlékli žluté dresy a modré trenýrky.
Rozcvička obou mužstev je v Třinci v plném proudu, trávník je lehce navlhlý a určitě to dnes hráčům bude trochu klouzat. Počasí zde není ideální, tribuny se přesto začínají solidně zaplňovat.
Třinec udělal do dnešního utkání jedinou výraznou změnu oproti poslednímu zápasu v Mostu. Vykartovaného Jaroslava Málka nahradil v základní jedenáctce Roman Haša. Jinak zůstává úvodní sestava stejná. Na střídačku se po zranění z Vlašimi vrací útočník Radek Gulajev.

Zlínský trenér Pulpit jedenáctkou svého mužstva zamával o něco více. Kvůli kartám chybí Lukáš Salachna, dále do Třince nedorazili ani Marko Jordan, Lukáš Holík a náhradní brankář Otakar Novák. Pouze na lavičku náhradníků dnes usednou Adam Jasenský a Robert Matějov. Novými muži v základu jsou Lubomír Kubica, Tomáš Poznar, Lukáš Motal a Pavel Elšík. Střídačku doplnili Tomáš Jeleček, Šimon Chwaszcz a druhý gólman Krzystof Žukowski.
Úvodní sestavy:

FK Fotbal Třinec: Paleček – Matoušek, Vomáčka (C), Čelůstka, Kubáň – Joukl, Motyčka, Hupka, Ceplák – Haša, Gavlák. Trenér: Karel Kula.
Náhradníci: Bruk – Velner, Gulajev, Kyselý, Lisický, Voves, Dedič.

FC Fastav Zlín: Dostál – Malý, Kubica, Hubáček, Hájek – Pazdera, Motal, Elšík, Benčík – Železník (C), Poznar. Trenér: Martin Pulpit.
Náhradníci: Žukowski – Jeleček, Kroča, Jasenský, Červenka, Chwaszcz, Matějov.

Rozhodčí: Jiří Jech – Petr Kotalík, Jan Machálek.
Delegátem zápasu bude pan Pavel Drahoš.
Vzájemné zápasy:

Oba soupeři se v podzimní části soutěže střetli koncem září ve Zlíně v rámci 9. kola. Raketový vstup do zápasu předvedli domácí ševci, centr Polácha nalezl hlavu Malého a domácí byli rázem o gól vpředu. Polách přihrál do slibné příležitosti také Železníkovi, ten branku minul. Na druhé straně přestřelil zlínskou svatyni Motyčka. Dobrou šanci měl za hosty ještě Čtvrtníček, ale po jeho jemné teči proskákal míč těsně kolem tyče. Ve 31. minutě se ve vápně Třinečtí provinili faulem, míč si postavil Železník a navýšil vedení Zlína. Slezanům hrubě nevyšel také vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky, místo kontaktního gólu obdrželi třetí z kopačky Železníka. Hutníci mohli snížit Lisickým nebo Ceplákem, ale Dostála nikdo z nich nepřekonal. Utkání se následně jen dohrávalo a gól už nepadl. Zlín – Třinec 3:0.

Ve vzájemných zápasech posledních let platí jednoduché pravidlo, kdy vždy zvítězí domácí mužstvo. Třinec porazil na podzim roku 2009 ševce 3:1, ale stejným výsledkem na jaře 2010 v Baťově městě padl. V další sezoně hrál na podzim doma Zlín a zvítězil 1:0. Pod Javorovým se radovali Slezané po výhře 2:1. V následujícím ročníku doma ševci uspěli v poměru 2:0, Třinec ovládl domácí utkání jasně, 4:1. Naposled se pak oba týmy potkaly na podzim této sezony ve Zlíně.
Zajímavosti:

Třinečtí měli dlouhou dobu nejlepších střelců více, ale v jarní části se na čele statistik třineckých kanonýrů usadil útočník Radek Gulajev se šesti brankami. Čtyři přesné zásahy má doposud na svém kontě záložník Miroslav Ceplák, jenž skóroval také v posledním utkání proti Mostu. Autory dvou tref do černého jsou pak Petr Wojnar, Tomáš Matoušek, Tomáš Gavlák a René Dedič.

Brankář Václav Bruk udržel na podzim čtyři čistá konta, během zimní pauzy však musel podstoupit operaci kolene a na jaře se zatím na místo jedničky neprotlačil. Tuto pozici totiž obsadila posila z Karviné, Lukáš Paleček. Paleček už Bruka v brankářských statistikách dotáhl a v jarních zápasech již vychytal čtyři nuly.

Třinec nemůže do utkání proti Zlínu počítat se dvěma karetně potrestanými hráči. Petr Wojnar nemůže nastoupit kvůli červené kartě, kterou obdržel v posledním domácím střetnutí proti Frýdku-Místku, Jaroslavu Málkovi se zase v Mostě nasčítaly žluté karty. Nejisté je to i s nejlepším střelcem Radkem Gulajevem, jenž se zranil ve Vlašimi a od té doby se na trávníku neukázal. Delší dobu už je zraněný záložník Pavel Malíř.

Zlín má svého ostrostřelce v mladém útočníkovi Lukáši Železníkovi, který už nastřílel sedm gólů, patří mezi největší kanonýry soutěže, je typickým žolíkem kouče Pulpita a před dvěma týdny rozhodl proměněným pokutovým kopem o vítězství nad Pardubicemi. Další velcí střelci se v kádru ševců zatím neobjevili. Po třech vstřelených brankách mají Lukáš Holík a Pavel Malcharek. Dva góly nastříleli obránce Michal Malý a jarní akvizice Marko Jordan.

Jednoznačnou jedničkou zlínského týmu v brance je Stanislav Dostál. Dostál má na svém kontě už šest vychytaných nul a řadí se mezi úspěšnější brankáře ligy v tomto směru.

Ševcům bude v Třinci kvůli kartám scházet záložník Lukáš Salachna, kterému vystavila stopku žlutá karta z posledního mače ve Vlašimi. Trest ve hře běží stále ještě také Pavlu Malchárkovi.
FC Fastav Zlín:

Ševci dokázali na jaře zatím získat stejný počet bodů jako jejich dnešní soupeř z Třince, ale mrzet je mohou těsné porážky s konkurenty v boji o udržení z Vlašimi či Vltavína. Ševci začali na jaře s několika posilami, v prvních dvou utkáních bodovali, po prohře s Vltavínem je musel probrat hřmot trenéra Pulpita, aby následně dvakrát v řadě zvítězili. Zlínu jeho dosavadní výkony a výsledky vynesly 13. místo se čtyřiadvaceti body. Dvanáctý Frýdek-Místek je lepší jen o skóre, čtrnáctá Vlašim má také stejný počet bodů, ale pro změnu horší poměr vstřelených a obdržených branek. Vltavín počítá na Zlín ztrátu osmi bodů.

V 19. kole ševci na domácím stadionu podlehli pražskému Vltavínu, a dali mu tak o něco větší šanci na setrvání ve druhé nejvyšší soutěži. Trenér Zlína Pulpit byl po této porážce velmi rozezlen, už v dalším kole si však mohl trochu oddechnout. Jeho svěřenci zvládli zápas na Proseku a porazili Bohemians Praha 0:1. O sedm dní později přivítal Zlín soupeře z Pardubic a po první půli s Východočechy prohrával nejhubenějším rozdílem. V druhém poločase ovšem srovnal a osm minut před koncem rozhodl o vítězství 2:1. Další z mnoha záchranářských bitev čekala Zlín ve Vlašimi. Jak už bylo zmíněno, Graffinu se na jaře doma mimořádně daří a dokázal to rovněž proti Moravanům. V utkání padla jediná branka, měla ji na svědomí Vlašim, která brala tři body za výhru 1:0.

Úvod utkání ve Vlašimi ukázal, jak vypadá takový klasický záchranářský souboj. Šancemi oba týmy šetřily, tu největší měl v 8. minutě domácí Vebr, ale hlavou přestřelil. Vlašim měla mírnou územní převahu, Zlín zase hrozil z brejků, ale nic vážného se na hřišti na začátku utkání nedělo. Ve druhé půli se obě mužstva přestala ostýchat, v 53. minutě připravil střeleckou pozici pro Simerského Jícha, prvně jmenovaný otřel svou střelu o břevno a míč skončil v síti. Ševci otevřeli hru a nakopávali balony dopředu, tam se jim je ovšem nedařilo držet. Středočeši měli naopak šance z protiútoků, ale proti Průchovi i Jíchovi zasáhl zlínský gólman Dostál. Moravané odjeli z Vlašimi s prázdnou, prohráli 1:0.
FK Fotbal Třinec:

Do jarní části sezony vstoupili Třinečtí s obměněným kádrem, podařilo se jim zlomit podzimní prokletí domácího prostředí a v prvních dvou domácích zápasech brali tři body. Ve třetím domácím souboji remizovali a ze tří zápasů venku přivezli jedno vítězství. V tabulce soutěže díky těmto počinům utekli pražským celkům na posledních místech a momentálně drží 11. pozici s pětadvaceti body. Hned tři soupeři mají o bod méně, a sice Frýdek-Místek, právě Zlín a Vlašim. Předposlední Vltavín ztrácí na Třinec devět bodů. Naopak desátý Most má na Slezany náskok tří bodů.

Po uklidňujícím domácím vítězství nad Bohemians Praha jela parta okolo kapitána Vomáčky k dalšímu veledůležitému zápasu do Vlašimi. Graffinu se na jaře před domácím publikem daří a potvrdil to i proti Třinci, když zvládl lépe strhující přestřelku a zvítězil 4:3. Týden nato hostili hutníci na domácí půdě Frýdek-Místek. Okresní derby utkání, taktéž velmi zajímavé z hlediska boje o záchranu, fotbalové krásy moc nenabídlo, diváci neviděli ani jednu střelu na branku a konec byl odpískán za stavu 0:0. Naposled pak hráči Třince absolvovali dlouhou cestu do Mostu, kde byli po většinu utkání pod mírným tlakem Baníku, avšak z ojedinělých situací dvakrát skórovali a do Slezska vezli cenné tři body za výhru 0:2.

Most s novým trenérem Raszykem hýřil na začátku utkání proti Třinci aktivitou, ale gólovou šanci si nevypracoval. Na druhé straně skončil přímý kop Vomáčky těsně vedle tyče. V 17. minutě pak rozehrával další standardní situaci hostující Joukl, našel ve vápně hlavu Hupky a ten otevřel skóre. Baník chtěl okamžitě vyrovnat, ale proti příležitostem Rosenda a Surynka se zázračně vytáhl brankář Paleček. Třinečtí neproměnili šance Málka a Motyčky, ale přesto šli do druhé půle s vedením. To se otřásalo v základech po ráně Surynka, jíž zastavila Palečkova tyč. V 67. minutě dostal míč do křídla Ceplák, měl dost času zamířit na zadní tyč a trefil se přesně. Tato branka byla rozhodující ranou, Most si marně zkoušel vytvořit nápor a čas pro něj ubíhal rychle. Třinečtí závěr zápasu rozkouskovali a nakonec slavili důležitou výhru 0:2.
Zdravím všechny fotbalové příznivce, kteří se dnes rozhodli sledovat textový online přenos z 23. kola Fotbalové národní ligy. Naše druhá nejvyšší soutěž má dnes na programu tři zápasy, v tomto přenosu se budeme podrobně věnovat záchranářskému souboji mezi týmy FK Fotbal Třinec a FC Fastav Zlín. Třinec se pravidelným sběrem bodů od nebezpečného sestupového pásma vzdálil, ale záchranu jistou ještě rozhodně nemá. Zlín je na tom pouze o bod hůře, ale ani v Baťově městě se ještě radovat nemohou. Kdo získá tři body v dnešním utkání, ten se záchraně znovu o krok přiblíží. Důležitý duel odstartuje v Třinci v tradičních 10:15. Pokud nebudete na stadionu přítomni, sledujte online přenos, jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.


Články odjinud