Když už se zdálo, že zápas skončí v poměru 1:0, Opava podnikla rychlý brejk, na jehož konci byl Tomáš Machálek. Ve druhé půli ovšem herní tempo výrazně opadlo. Po většinu času se nic zajímavého nedělo. Třebaže také Frýdek si vytvořil několik dobrých šancí, opavské vítězství je nejspíš zasloužené. Svěřenci trenéra Jana Baránka byli aktivnější a dostali se do vážnějších příležitostí. Navíc na své straně měli rozdílového hráče, kterým byl Václav Jurečka. První gól obstaral sám a na druhý přihrál Machálkovi. Opavský kotel nyní děkuje domácím borcům za výkony v právě skončené sezoně. S tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji hezký zbytek neděle a vlastně také celého víkendu a týdne.
90
90
Václav Jurečka si v rychlém přechodu do útoku poradil s Bellem, přihrál úplně volnému TOMÁŠI MACHÁLKOVI, který rozvlnil síť frýdecké svatyně. Krásná akce.
88
Hlasatel právě ohlásil, že zápas sleduje 1720 diváků.
84
O chvíli později se karta obrátila a žlutou dostal právě Mehremič.
83
Za tvrdý skluz na Mehremiče obdržel první žlutou kartu utkání Jan Svatonský.
82
Alespoň osm minut stihne odehrát Zdeněk Pospěch, který se v poslední době potýkal s bolavou patou. Na trávníku nahradil Jursu.
80
A v osmdesáté minutě ještě jedno střídání. Za Horku šel na hřiště Habusta.
80
Frýdeckého Švrčka na hřišti nahradil Vaněk.
80
Frýdek je poměrně aktivní v posílání centrů do opavského vápna. Všechny jsou však buď nepřesné anebo je v pohodě sbírá domácí defenziva.
78
Machálek si před frýdeckým vápnem zkoušel narazit se Schaffartzikem, ale druhého jmenovaného zavčas odzbrojila hostující obrana.
76
Ďuriškův pokus přibližně z pětadvacetimetrové distance měl spíše propagační charakter.
74
Nuda v Městských sadech pokračuje i nadále. Hraje se mezi šestnáctkami, hra obou mužstev je plná nepřesností a gólovku, aby člověk pohledal.
72
Druhé střídání v podání Frýdku. Taliána vystřídal Ilko.
70
První střídání má za sebou i Opava. Místo Mrázka šel na plac Svatonský.
69
Nic zásadního se neděje. Diváky z letargie vytrhla alespoň střela Literáka z dvaceti metrů, kterou jeden z Opavských tečoval na roh.
65
První střídání zápasu máme za sebou. Hykla nahradil Jurišič.
61
Frýdecký kotel ve svém sektoru roztáhl pohledný transparent, na němž bylo napsáno Celou sezonu s vámi, vždy a všude, který informoval o počtech fanoušků Valcířů na venkovních zápasech.
60
Ďuriška vypálil z nějakých sedmnácti metrů, jeho slabý pokus však Květon v pohodě zkrotil. Momentálně je to na hřišti celkem nuda.
56
Na hřišti došlo k několika nepřesnostem, žádná z nich ovšem k nějaké vážnější příležitosti na jedné či druhé straně nevedla.
52
Další velká šance Frýdku. Mehremič nasadil Schaffartzikovi jesle, prošel až k brankové čáře, odkud centroval na přední tyč. Staško však svůj střelecký pokus do prostorů tří tyčí nevměstnal.
49
Velké nedorozumění v opavské obraně, Květon si nakonec k překvapení všech na centr nevystoupil, balon se odrazil na pětku, kde Staško trestuhodně minul prázdnou bránu.
46
Druhý poločas považujte za zahájený. V jeho úvodu přidejme informaci, že ani v jedné sestavě během přestávky nedošlo k žádným změnám.
46
I když je přestávka, na opavském trávníku je stále rušno. Aktéři dvacet let starého postupu do první ligy momentálně přebírají upomínkové předměty. Diváci tak opět mohou vidět Jiřího Bartla, Iva Farského, trenéra Petra Žemlíka a spoustu dalších klubových legend.
První půle je minulostí a je nutno přiznat, že v Městských sadech se hrál zajímavý fotbal. Opava kromě gólu měla několik dobrých šancí. Frýdek spoléhal na rychlé brejky, které v mnoha případech byly nebezpečné. Zatím nejlepším hráčem na trávníku je alespoň dle mého soudu střelec jediné branky Václav Jurečka. Dobře se pohybuje, nabízí se spoluhráčům, přihrává a do toho si stíhá plnit také obranné povinnosti. Po jeho střele zpoza vápna mohl dorážet do prázdné brány Machálek, ale Prepsl ho fantasticky vykryl. Největší příležitost na druhé straně měl Mehremič, kde zase výborně zachytal Květon.
45
43
Závěr prvního poločasu nic zajímavého nepřináší. Opava kopala několik rohů, ale k ničemu zásadnímu před Prepslem nedošlo.
38
Před chvílí dopadla před sektorem hostujících fanoušků na hřiště dýmovnice. Prostor nad opavským trávníkem se tak na pár okamžiků zbarvil do modra.
36
Talián zkoušel z hranice velkého vápna chytře obstřelit Květona. Střela frýdeckého křídelníka ovšem gólovou trajektorii nakonec nenabrala.
34
Nechybělo mnoho a mohlo být vyrovnáno. Hykel se po hrubce domácích zmocnil míče, přihrál do prostoru Mehremičovi, který byl úplně sám. Jeho pumelici ovšem brankář Květon zlikvidoval.
32
Daleko jedovatější střelu vyslal směrem k opavské bráně Mehremič. Také tento střelecký pokus se ovšem nakonec do prostoru tří tyčí nevešel.
29
Za chvíli přišla nepřesná střela také na straně hostů. Jejím autorem byl Hykel.
27
Machálek se elegantně procpal do vápna, na pětce hledal Mrázka, ale balon se odrazil až před velké vápno k Schaffarzikovi, který vypálil o dost nad.
24
Květon špatně odkopl míč, který se dostal až Bellovi, jenž ovšem ještě špatněji vystřelil mimo.
21
Tak tohle se vidí málokdy. Jurečka krásně vypálil zpoza vápna, Prepsl balon vyrazil jen před sebe a Machálek měl odkrytou celou frýdeckou bránu. Prepsl mu však fantasticky skočil pod nohy a milionovou tutovku zneškodnil.
17
Machálek ideálně načasoval krásnou kolmou přihrávku do vápna na nabíhajícího Čelůstku. Ten však následně poslal míč pouze do Prepslova náručí.
15
Václav Jurečka připojil další gólový pozdrav, ovšem kvůli zvednutému praporku pomezního pro postavení mimo hru nemohl být uznán. Vzhledem k tomu, že sedíme přesně na ofsajdové linii, můžeme rozhodnutí sudího klasifikovat jako správné.
13
Dodejme, že chvíli před Jurečkovou brankou u pravé lajny skvěle zakombinoval Mrázek s Machálkem, prvně jmenovaný se dostal k centru a Václav Jurečka se na delší tyčky pokládal do nůžek. Balon mu ovšem nesedl.
11
VÁCLAV JUREČKA otevírá skóre. Ze středu pole obdržel ideální přihrávku a upaloval sám na Prepsla. Svou střelu pak umístil krásně pod břevno.
9
První zajímavou akci měl na svědomí frýdecký křídelník Zapalač, který se protáhl do vápna a zkoušel střílet možná i přihrávat, z tribuny jeho záměr nešlo vyčíst, každopádně nic z toho nakonec nebylo.
6
V sektoru H1 se usídlila také skupinka hostujících fanoušků, která hrubým odhadem může čítat zhruba třicítku lidí.
4
Máme za sebou čtyři minuty a až na standardní situaci Jursy se na hřišti nic zajímavého neudálo.

SFC Opava: Květon – Schaffartzik, Horka, Dvorník, Čelůstka – Metelka – Machálek, Janetzký, Jursa, Jurečka – Mrázek.

MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Literák, Žídek, Mehremič – Ďuriška – Talián, Bello, Hykel, Zapalač – Staško.

Rozhodčí: Hrubeš – Hock, Fišer..
1
Alespoň podle zápisu dojde v opavské sestavě k několika změnám. Do brány se postaví Josef Květon, Od začátku by měl nakonec nastoupit také Jakub Janetzký. Na lavičce se objevilo i jméno Zdeňka Pospěcha. Hostující trenér Karel Orel pak dá šanci dvěma hráčům, kteří si odpykali karetní trest – Petra Zapalače a také Jana Žídka.
Do výkopu zápasu mezi Slezským FC a Frýdkem-Místkem zbývá přibližně dvacet minut. Exhibiční duel starých gard máme už za sebou a výsledek z jara 1995 se neopakoval. Utkání skončilo nerozhodně 1:1. Za domácí se trefil Martin Rozhon, za Frýdecké pak Radim Kučera.
V krátkosti přejděme i k druholigovému duelu. Oběma mužstvům už prakticky o nic nejde. Dá se však říct, že jen tabulkově. Opava je devátá a Valcíři jsou sice třetí od konce, ale sestup jim nehrozí. V derby ovšem nebude chtít nikdo prohrát. Trenér domácích Jan Baránek se potýká s problémy při skládání základní sestavy. Obránci Zdeněk Pospěch, Matěj Hrabina a také David Mikula jsou ve stavu zraněných, nejlepší střelec Opavy Nemanja Kuzmanovič a Radim Grussmann si v tomto utkání budou odpykávat karetní trest. Talentovaný záložník Jakub Janetzký si pak musí plnit reprezentační povinnosti. „Už jsme si na to během jara zvykli, takže šanci dostanou zase další hráči, aby přesvědčili o svých kvalitách,“ uvedl pro Opavský a Hlučínský deník Jan Baránek. Jeho protějšek na lavičce Frýdku Karel Orel řeší opačné starosti. K dispozici už bude mít vykartované trio Žídek, Ilko, Zapalač, což mu dává větší možnosti při výběru základní jedenáctky.
Duel mezi Slezským FC a Frýdkem-Místkem je jedním z osmi zápasů třicátého kola, které uzavřou letošní ročník Fotbalové národní ligy. A právě utkání s frýdeckými Valcíři výborně poslouží k poukázání na historii. Skoro přesně před dvaceti lety totiž Opava s tímto soupeřem sehrála předposlední zápas druhé ligy. Ve Frýdku tehdy jediný gól zápasu obstaral Roman Hendrych, jenž se nejlépe orientoval v závaru před frýdeckou bránou a snad stehnem dopravil míč do sítě. Tehdejší Kaučuk si tak zajistil historicky první postup do naší vyšší soutěže. Ještě před soubojem áček obou celků dojde na exhibiční zápas mezi Kaučukem a Frýdkem. Sestavy by přitom měly být stejné jako před dvaceti lety. V opavském dresu proto vyběhnou na trávník například Jiří Bartl, Ivo Farský, Jaroslav Kolínek a spousta dalších známých tváří. Na lavičce pak nebude chybět kouč Petr Žemlík. Zápas začíná v 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.