Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a doufám, že jste byli s přenosem spokojeni. Přeji hezký zbytek soboty a příště se těším, na počtenou!
Sigma zvítězila podruhé v řadě a v tabulce se posune vzhůru. Olomouc bude hrát v sobotu 17. září od 16:30 doma proti Českým Budějovicím, Třinec se v neděli 18. září v 17:00 představí ve Varnsdorfu.
Utkání skončilo vítězstvím Olomouce, která se nakonec v posledních minutách musela trochu strachovat. Třinečtí na začátku druhé půle snížili, kdy se po centru Málka prosadil Michal Stříž. Sigma poté několik dobrých šancí na zvýšení náskoku nevyužila a v poslední minutě mohla z ojedinělé příležitosti domácích inkasovat. Jenže Tobiáš tváří v tvář olomouckého brankáře Buchtu nepřekonal.
90+2
90+2
Avizované střídání je tady. Ze hry odchází volným krokem Tomáš Zahradníček, obranu ještě na poslední sekundy vyztuží Srb Uroš Radaković.
90+1
Hlavní rozhodčí Váňa nastavil nad rámec druhého poločasu dvě minuty. Olomouc je znovu na útočné půlce, a navíc má ještě k dispozici střídání.
90
Třinečtí mohli v poslední minutě srovnat stav! Michal Stříž posunul míč doleva na Tobiáše, který byl sám před bránou. Jenže brankář Buchta včas vyběhl, snížil domácímu hráči střelecký úhel a střelu vyrazil!
89
Červení drží balon na útočné polovině a čas ubíhá. Sladký střílel zpoza šestnáctky nad branku, Třinec po Palečkově výkopu spěchá dopředu.
88
Pro vysoký centr Janoščína si došel Buchta a založil rychlý protiútok Sigmy. Na jeho konci vybojoval Plšek v souboji s Tobiášem rohový kop.
87
Motyčka se vzteká po osobním souboji s Habustou na polovině hřiště, ale o faul se nejednalo. Třinečtí alespoň budou vhazovat.
86
Janoščín měl na levé straně spoustu prostoru a skutečně poslal míč před Buchtovu branku. Tam si ovšem Dedič v souboji se Šindelářem pomohl faulem.
85
Tobiáš na útočné polovině fauloval, a tak hraje s balonem Olomouc. Sigma se snaží držet míč na kopačkách tak, aby co nejrychleji utíkal čas.
84
Po delší době zase trocha vzruchu před brankou Buchty. Dlouhý pas od Michala Stříže prodloužil Dedič hlavou na Motyčku, který však v těžké pozici hlavičkoval vedle.
83
Bezprostředně po rohovém kopu Vepřeka Sigma nebezpečná nebyla, po centru Sladkého už mohl zakončovat Houska. Avšak nedokázal se zorientovat a netrefil míč dobře.
82
Z práce Chorého, který vytáhl míč od postranní čáry do šestnáctky, těžil Houska. Ale střelu olomouckého záložníka srazil někdo z domácích na roh.
81
Hanáci střídají podruhé v zápase. Hřiště opustil Jakub Petr, na hrací plochu nastoupil mladík Lukáš Buchvaldek.
80
Plšek sahal po hattricku, ale po přihrávce Zahradníčka nedokázal prostřelit brankáře Palečka! Na druhé straně upadl ve vápně Hošek, jenže o faul Štěrby se podle rozhodčího nejednalo.
79
Poprvé v zápase sáhl ke střídání kouč Jílek. Utkání skončilo pro Šimona Faltu, v závěru zápasu pomůže týmu na hřišti Jakub Habusta.
78
Ižvoltův nízký centr zvládla olomoucká defenziva s přehledem odvrátit. Ale Olomouc už ve druhém poločase zdaleka nedominuje tolik jako v prvním.
77
Jenomže rohový kop Ižvolta skončil přesně v rukavicích Buchty. Na opačné straně přihrával Plšek Chorému pouze do ofsajdu.
76
Třinečtí vybojovali rohový kop a ještě předtím vystřídají. Vzrůstem malého Petra Joukla nahrazuje vytáhlý slovenský útočník René Dedič.
75
Falta přihrál zleva před branku Petrovi, který míč jen lehce tečoval, ale přesto pořádně vystrašil Palečka. Balon naštěstí pro třineckého gólmana skončil na vrchu jeho branky.
74
Ižvoltův centr ze standardní situace od poloviny hřiště byl příliš vysoký. Brankář Buchta natáhl ruce a ukradl míč před vyskakujícím Avdićem.
73
Faltův přímý kop se kroutil k zadní tyči, ale Paleček pustil balon do autu a zasahovat nemusel. Chorý v dalším útoku trochu nešťastně zavadil o Čelůstkovu nohu a třineckého obránce fauloval.
72
Avdić ve skluzu u postranní čáry fauloval Chorého a Olomouc s rozehrávkou standardní situace nespěchá. Kopat bude nejspíš Falta.
71
Dnešnímu utkání přihlíží celkem 833 diváků. Ti naposled viděli neúspěšnou třineckou akci po levém křídle. Sigma bude vhazovat.
70
Třinec podruhé v zápase střídá. Hřiště opustil Jaroslav Málek, kterého nahrazuje na posledních dvacet minut Pavel Tobiáš.
69
Motyčka si hlavou posunul míč po narážečce s Jouklem až příliš před sebe a Štěrba ho zakřižoval včas. Míč se dostává na druhou stranu k Palečkovi.
68
Paleček vyběhl z branky směrem ke střídačce a vyžádal si drobné ošetření. Toho využívají ostatní hráči ke krátké pauze na občerstvení.
67
Chorý si udělal prostor za hranicí velkého vápna, ale pak vysoce přestřelil Palečkovu bránu. Houskova přihrávka nebyla přesná a ukončila další akci Sigmy.
66
Faltova přihrávka zamířila na Chorého, kterého si pohlídal pozorný Avdić. Vengřinek následně v nouzi odkopával za postranní čáru.
65
Zahradníček dostal míč na levé křídlo a přihrával pod sebe Plškovi. Jenže namísto dvoubrankového střelce poslal míč na kopačky Motyčky.
64
Buchta se vydal ze šestnáctky a odehrál skákavý balon hlavou před nabíhajícím Hoškem. Branka Sigmy na chvilku zůstala prázdná, jenže Málek ukončil třineckou akci faulem na Vepřeka.
63
Motyčka nedosáhl u postranní čáry na dlouhou přihrávku a fauloval Vepřeka. Po centru Sladkého a hlavičce Chorého odkopl Motyčka míč dopředu.
62
Po přistrčení od Falty přihrával Plšek do šestnáctky na připraveného Petra. Míč zastavil Janoščín, Vengřinek však poté jenom odkopl do zámezí.
61
Paleček míč na zadní tyči vyboxoval, a navíc byl ve vzduchu faulován Štěrbou. Po hodině hry vede Olomouc o jeden gól, vzadu hrají s balonem Vepřek a Štěrba.
60
Zahradníček se zbavil ve vápně Avdiće a z úhlu se snažil překonat Palečka. Nakonec to byl Janoščín, kdo srazil balon pouze na rohový kop.
59
Na průnikovou přihrávku od Málka si naběhl Vengřinek a na hranici velkého vápna po souboji s Faltou upadl. Penalta se nepíská, Olomouc jde do útoku.
58
Hanáci unikli do rychlého protiútoku a mohli navýšit náskok! Petr přihrál dovnitř šestnáctky Faltovi, který si míč zpracoval, jenže pak nastřelil jen bránícího Málka!
57
Třinečtí rozehráli standardní situaci z pravé strany nakrátko a Málek následně levou nohou centroval před branku. Míč skončil v rukavicích Buchty.
56
Chorý si poradil v osobním souboji na hranici šestnáctky proti Čelůstkovi, ale Houska už přes tohoto třineckého obránce neprošel.
55
Sladký pronikal po pravém křídle tak dlouho, než mu skluzem pod nohy čistě přijel Avdić a odehrál balon do zámezí. Olomouc zase zvýšila obrátky a chce přidat třetí branku.
54
Vengřinek sklepl Houskův centr hrudníkem na brankáře Palečka. Po jeho výkopu se Sigma znovu dostala k míči, Vengřinek tentokrát ubránil pronikajícího Faltu.
53
Zahradníček odcentroval na Chorého, který se v pokutovém území marně snažil otočit a vystřelit. I tak ale Sigma pokračuje vhazováním.
52
Tak Slezané jsou rázem v kontaktu se svým protivníkem. Za faul na útočné polovině obdržel žlutou kartu Martin Motyčka (TRI). Jeho obětí se stal Houska.
51
Třinec právě vstřelil branku!
Tak to je zajímavá obrátka v dnešním zápase, Třinec zničehonic snižuje! Vengřinek přihrál na pravé straně Málkovi, jehož přesný oblouček dopravil za Buchtova záda MICHAL STŘÍŽ, odchovanec olomoucké Sigmy – 1:2!
50
Plšek obdržel přihrávku na středovou osu a neváhal vypálit ze střední vzdálenosti. Na hattrick to nebylo, střela prolétla nad Palečkovou brankou.
49
Motyčka s Málkem dostali balon na Ižvolta, který jej potáhl středem hřiště a vystřelil. Štěrba dokázal tuto střelu zablokovat.
48
Málek ztratil míč na útočné polovině a Čelůstka musel hasit útočnou akci Sigmy skluzem. O něco později se Olomouc přeci jen dostala před Palečka, ale Chorý na Faltův centr nedosáhl.
47
Čelůstka odhlavičkoval míč jen k Petrovi, který se tak lacino dostal do střelecké pozice. Naštěstí pro domácí zakroutil střelu zpoza šestnáctky mimo tři tyče.
46
Druhý poločas začal beze změn v sestavách a začíná také žlutou kartou pro Petra Hoška (TRI). Třinecký útočník fauloval na útočné polovině šlapákem Plška.
46
První půle je u konce, Sigma vede v Třinci zaslouženě o dvě branky. Olomouc byla od začátku aktivnější a měla šance. Plšek nastřelil břevno, Chorého vychytal brankář Paleček. Jedinou větší příležitost Třince měl na noze Hošek, avšak z prvního doteku bránu přestřelil. Poté už přišla první branka Olomouce. Zahradníčkův centr nalezl Plška, a ten se trefil hlavou přesně k tyči. Hanáci zdaleka nepolevili. Paleček musel zasahovat proti úniku Zahradníčka.

Podruhé v zápase pomohlo Třineckým břevno po závaru před Palečkovou brankou. Houska přistrčil balon na Štěrbu, a ten napálil míč do horní tyče. Olomouc to ale dlouho nemrzelo. Pět minut před přestávkou totiž navýšil vedení nádhernou ranou zpoza šestnáctky Plšek. Olomoucký záložník přidal svou druhou branku v zápase a celkově čtvrtou v sezoně, čímž potvrdil pozici nejlepšího střelce mužstva. Vzápětí mohlo být pro domácí ještě hůře, jenže Falta ve velké šanci Palečka nepřekonal. Slezané mohou po prvním poločase ještě hovořit o milosrdném výsledku.
Druhý poločas začne přibližně v 11:16.
45+1
45+1
Třinečtí se ještě v nastavení dostali před olomouckou branku, ale Málkův oblouček dokázal odhlavičkovat Šindelář.
45
Rozběhla se poslední minuta prvního poločasu, olomoucká akce po pravé straně ztroskotala na neporozumění mezi Petrem a Zahradníčkem.
44
V přerušené hře obdržel Tomáš Chorý (OLO) žlutou kartu za předchozí faul na rozehrávajícího Čelůstku. Teď už ale s balonem hrají hosté.
43
Vepřek odstavil Ižvolta od míče čistým způsobem, Chorý už na polovině hřiště Čelůstku fauloval. Třinečtí ale mají balon, a tak pokračují ve výhodě.
42
Olomouc si v pohodě poradila s centrem Hoška a kombinuje vzadu mezi obránci. Do konce prvního poločasu zbývají tři minuty.
41
Třinečtí nestíhají a mohli před poločasovou pauzou prohrávat už o tři branky! Až před Palečka se proháčkoval Falta, ale poté nedokázal prostřelit domácího gólmana.
40
Olomouc právě vstřelila branku!
Sigma zvyšuje svůj náskok překrásnou brankou! Nejdříve zklidnila hru na polovině hřiště, ale pak se znovu prokombinovala až před pokutové území. Z nějakých dvaceti metrů se do míče svou pravačkou opřel JAKUB PLŠEK a vystřihl nádherný gól – 0:2!
39
Houska přihrál do běhu volnému Faltovi, avšak k balon měl mnohem blíže vybíhající Paleček. Třinecký brankář pro jistotu odkopl pouze do zámezí.
38
Před Chorým odvrátil míč do zámezí Janoščín, po centru Vepřeka z levé strany fauloval Chorý Avdiće. Třinec může být rád, že před přestávkou zatím prohrává jen o jednu branku.
37
Standardní situaci Slezanů z poloviny hřiště rozehrál Ižvolt centrem před branku. Pro míč si ale pohodlně došel Buchta a okamžitě založil protiútok Sigmy.
36
Podruhé v zápase zachránilo domácí hráče břevno! Faltovi se roh nepovedl, jenže Olomouc přeci jen dostrkala míč do šestnáctky. Houska přihrál Štěrbovi, který ranou z bezprostřední blízkosti nastřelil horní tyč! Míč se následně odrazil někam k brankové čáře, odkud už jej Třinečtí odkopli.
35
Chorého tvrdou ránu z hranice velkého vápna zablokoval Čelůstka, olomoucký útočník ale o něco později v souboji s Avdićem vybojoval rohový kop.
34
Málek zazdil nadějnou útočnou akci Třince, když si balon zasekl doprostřed a nepřesně přihrál na Vengřinka. Místo ohrožení Buchtovy branky vhazuje Vepřek.
33
Olomouc získala balon a unikla do otevřené třinecké obrany. Petr přihrál doprava Zahradníčkovi, který si míč zpracoval příliš do strany a nedokázal potom prostřelit vybíhajícího Palečka!
33
Kromě jedné šance Hoška jsou zatím Třinečtí směrem do útoku zcela bezzubí. Čelůstkova přihrávka na Vengřinka končí až v zámezí.
32
Avdić se poprvé dotkl balonu hlavou po nákopu Plška. Přihrál jej Janoščínovi, který byl při rozehrávce faulován napadajícím Zahradníčkem.
31
Faltův centr původně mířil na Chorého, nakonec střílel Petr zpoza šestnáctky mimo. Třinečtí už po půlhodině hry střídají. Zřejmě kvůli zdravotnímu důvodu odchází Imrich Bedecs a nahrazuje ho Muamer Avdić.
30
Falta si udělal prostor na levém křídle, posunul si míč na středovou osu a vypálil. Vengřinek srazil tuto střelu na roh. Rozehrávat se chystá právě Falta.
29
Chorý se uvolnil na kraji pokutového území a přihrával nabíhajícímu Petrovi. Ten měl balon za sebou, zasáhl jej patou, jenže míč skončil jen na Palečkově brance.
28
Motyčka a Málek přibrzdili olomouckou akci svými tvrdými, ale čistými skluzy. Nicméně odražený balon získala na kopačky opět olomoucká Sigma.
27
Sigma je od počátku aktivnějším a fotbalovějším mužstvem, proto je její vedení zasloužené. Plšek zaznamenal již třetí gól v sezoně a potvrdil pozici nejlepšího střelce týmu.
26
Olomoucká akce po pravém křídle nakonec končí úvodním gólem! Chorý posunul míč na Zahradníčka, který od postranní čáry nacentroval přesně před bránu. Na jeho centr si naskočil JAKUB PLŠEK a hlavou uklidil míč přesně k levé tyči – 0:1!
25
Štěrba byl ošetřen a stejně jako Petr pokračuje ve hře. Olomouc se postupným útokem tlačí dopředu, akce probíhá po pravé straně.
24
První žlutou kartu utkání vidí zcela po zásluze Jiří Janoščín (TRI), který zajel po odehrání míče hodně ostře do hostujícího Štěrby. Olomoucký obránce je ošetřován, bezprostředně po faulu se strhla menší potyčka mezi Šindelářem a Janoščínem.
23
Petr vypadá trochu otřeseně, ale rychle se zpoza postranní čáry vrací do hřiště. Olomouc mezitím sportovně vrátila míč třineckým obráncům.
22
Po výkopu brankáře Buchty musela být hra přerušena. Na trávníku totiž leží Petr a vypadá to, že vyžaduje ošetření přímo na hrací ploše.
21
Třinecká akce skončila vinou útočného faulu, Sigma rozehrává nakrátko. Poprvé od úvodního hvizdu se hlasitěji projevují olomoučtí fanoušci, kterých v hostujícím sektoru výrazně přibylo.
20
Třinečtí zůstali nastěhovaní na útočné polovině a u rohového praporku vybojovali vhazování. Janoščín zřejmě hodí míč až do šestnáctky.
19
Ižvolt vysunul do úniku po levé straně Michalu Střížovi, který přihrával balon pod sebe na penaltový puntík. Dříve než Málek tam stihl být Houska, jenž nebezpečí odvrátil.
18
Petr uvolnil v šestnáctce Chorého, který si zasekl míč před Čelůstkou a octl se sám před gólmanem Palečkem! Zkoušel ho překonat přízemní střelou, třinecký brankář byl ale připraven.
17
Michal Stříž se k centru neprocpal a Bedecs potom na polovině zápasnickým chvatem fauloval Chorého. Slovenský obránce ve službách Třince pak ještě na zemi inkasoval úder do obličeje a zvedá se jen ztěžka.
16
Chorý si zpracovával v šestnáctce autové vhazování na prsa, zezadu byl atakován Čelůstkou a upadl. Ale rozhodčí penaltu nepíská a známým gestem zvedá olomouckého útočníka na nohy.
15
Hoškovi se nepovedlo sklepnout míč na Vengřinka, a tak se Olomouc zase posunula dopředu. Jenže Plšek posléze balon právě v souboji s Hoškem ztratil.
14
Útočnou akci Olomouce zastavilo postavení mimo hru. Palečkovi se výkop nepovedl a omlouvá se svým spoluhráčům. Vepřek bude vhazovat.
13
Michal Stříž udržel proti trojici soupeřů balon a posunul jej do běhu Málkovi. Na jeho přihrávku si k přední tyči seběhl Hošek, ale z voleje přestřelil Buchtovu branku!
12
Sladký pronikl po pravé straně a nebezpečně přihrával před branku na Chorého. Ten přetlačil v osobním souboji Čelůstku, jenže netrefil míč dobře. Balon se zajímavým způsobem zkroutil pouze do boční sítě.
11
Čelůstka pobavil diváky, když si u postranní čáry zasekl balon a nechal projet Chorého ve skluzu až do autu. Následně však Třinec odevzdal balon soupeři.
10
Vengřinkova přihrávka z vlastní poloviny byla na Málka příliš dlouhá a Plšek v poklidu pohlídal cestu míče do autu. Od branky rozehrává Buchta.
9
Plšek na polovině hřiště daroval míč Jouklovi, jehož průnik brzy zastavil Vepřek. Třinečtí pokračovali v kombinaci, Ižvolt se po centru Vengřinka prosadit nedokázal.
8
Z rohového kopu už hanáci nedokázali ohrozit Palečkovu branku. Faltův centr byl příliš dlouhý a později už se k balonu propracovali domácí.
7
Jako bych to přivolal, Olomouc měla první obrovskou šanci! Motyčka nedokázal odkopnout Faltův centr a k odraženému balonu se dostal Plšek. Nejlepší střelec Sigmy trefil břevno, dorážka Zahradníčka byla sražena na roh!
6
V prvních minutách to v Třinci není žádný kvapík, ba naopak spíše takové oťukávání. Chorý odevzdal míč hlavou jen Janoščínovi.
5
Hošek prodloužil Palečkův výkop jen k Šindelářovi, který se s ničím nerozpakoval a napálil míč dopředu. Třinečtí nepustili nabíhajícího Chorého k míči, a tak mohl v pohodě zasáhnout Paleček.
4
První rohový kop zápasu rozehrál domácí Michal Stříž. Olomoucké defenzivě se podařilo odhlavičkovat míč mimo šestnáctku, přihrávka Joukla na Ižvolta už byla ofsajdová.
3
Po faulu na Hoška na polovině hřiště dostali Třinečtí výhodu a Michal Stříž se pustil do úniku po levé straně. Pod nohy mu čistým skluzem přijel Štěrba a odehrál balon do zámezí.
2
Úvodní útočná akce nevyšla dobře ani domácímu celku, Hošek si v souboji s olomouckými beky nedokázal poradit se vzdušným pasem. Sigma jde dopředu postupným útokem.
1
Zápas odstartoval, výkop měla k dispozici Olomouc. Šindelář posílal okamžitě dlouhý balon na Chorého, kterého však v hlavičkovém souboji předčil Motyčka.
1
Fotbalisté již nastupují na trávník. Třinečtí budou hrát v bílých dresech a trenýrkách stejné barvy, Sigma nastupuje v červeném.
Delegátem fotbalové asociace pro dnešní utkání je pan Jaroslav Kubíček, technickým delegátem potom pan Jan Šotek.
Do výkopu zbývá zhruba čtvrt hodiny a na trávníku finišují rozcvičky obou týmů. Tribuna se solidně zaplňuje, počasí dnes fotbalu přeje. Několik příznivců dorazilo také z Olomouce.
Také v základní jedenáctce trenéra Jílka vidíme dvě změny. Pouze mezi náhradníky dnes začnou Lukáš Buchvaldek a Jakub Habusta. Místo nich budou na trávníku od první minuty bojovat Tomáš Zahradníček a Jakub Petr. Na soupisce scházejí Václav Vašíček s Martinem Hálou, jejichž místa na střídačce dnes patří Uroši Radakovićovi a Matěji Hýblovi. Je jisté, že dnes nenastoupí trojice Václav Jemelka, Jan Hladík a Jakub Yunis.
Třinec udělal oproti minulému zápasu s Vítkovicemi dvě změny v základní sestavě. Na soupisce úplně chybějí Dario Krišto a Pavel Malcharek, které nahradí na hřišti Petr Joukl s Jaroslavem Málkem. Novými muži na střídačce jsou potom Martin Samiec, Pavel Tobiáš a Mikk Reintam. Ze zdravotních důvodů nemůže trenér Zbončák počítat s obránci Pavlem Hlochem, Tomášem Benetkou a Michalem Velnerem. Třinecký kouč dnes na soupisku nezapsal ani Martina Janošíka.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Vengřinek, Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Joukl, Ižvolt, Málek, Motyčka (C), Michal Stříž – Hošek.
Trenéři: Martin Zbončák, Lubomír Vašek.
Náhradníci: Adamuška – Samiec, Avdić, Tobiáš, Teplý, Dedič, Reintam.

SK Sigma Olomouc: Buchta (C) – Sladký, Štěrba, Šindelář, Vepřek – Houska, Plšek – Zahradníček, Petr, Falta – Chorý. Trenér: Václav Jílek.
Náhradníci: Reichl – Habusta, Štěpán, Buchvaldek, Hýbl, Radaković, Škerle.

Rozhodčí: Jan Váňa – Jakub Šimáček, Milan Matějček.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

V sezoně před dvěma lety, kdy hrála Sigma ve Fotbalové národní lize, se mužstva potkala dvakrát, přičemž se zrodila dvě vítězství Olomouce. Ta na podzim zvítězila v Třinci 3:1 a na jaře na Andrově stadionu 1:0. V téže sezoně ovšem Třineckým podlehla na domácím stadionu 0:1 ve 4. kole národního poháru. Třinec tehdy v pohárové soutěži dokráčel až do čtvrtfinále, kde dlouho trápil favorita z Liberce. Další soutěžní utkání za poslední roky odehrály Třinec s Olomoucí v roce 2008, ve 2. kole poháru tehdy Sigma v Třinci zvítězila jasně 4:0.

ABSENCE

Třinec má od začátku sezony starosti se zdravotně indispovanovanými obránci. Mimo hru jsou stabilní členové základní sestavy z loňského ročníku Pavel Hloch a Michal Velner, na seznamu zraněných je také Tomáš Benetka. Sigmě chyběli před dvěma týdny ve Vlašimi srbský obránce Uroš Radaković a útočník Jakub Yunis.

HLASY PŘED ZÁPASEM

Michal Stříž (záložník, Třinec): „Diváky bych pozval na atraktivního soupeře, jakým je Olomouc, a také na to, že když jsme vyhráli minulý domácí zápas, tak to budeme chtít bodově potvrdit i proti Olomouci."

Pavel Malcharek (útočník, Třinec): „Góly dáváme, myslím, že bychom měli hlavně zapracovat na defenzivě."

FK FOTBAL TŘINEC
14. místo, 4 body, skóre 9:12

Mužstvo Třince převzal po skončení uplynulé sezony trenér Martin Zbončák a jako každý rok dostal za cíl hrát s týmem v horní polovině tabulky, odvážnější optikou na pozicích do pátého místa. Pod taktovkou nového kouče se Třinec začal prezentovat ofenzivnějším stylem hry, jenže po matných výsledcích v přípravě nepřišlo zjevné zlepšení ani v lize. Třinec doma prohrál s Českými Budějovicemi 0:2, ostravskému Baníku podlehl na jeho hřišti 1:2, remizoval doma se Žižkovem 4:4 a na půdě Táborska prohrál 2:3. První utrápené vítězství vybojovali Slezané teprve před týdnem, kdy doma zdolali Vítkovice 2:1. Mužstvo s nejhorší defenzivou v soutěži nasbíralo v pěti kolech jen čtyři body.

Poslední utkání Třince:

5. kolo, sobota 3. září, 10:15, Třinec:
FK Fotbal Třinec – MFK Vítkovice 2:1 (2:1)
Branky: 16. Bedecs, 18. Malcharek – 38. Vaněk.
Diváci: 730 (37 % celkové kapacity).

Sestava Třince: Paleček – Vengřinek, Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Ižvolt, Motyčka, Krišto (88. Avdić), Michal Stříž – Malcharek (65. Málek), Hošek (72. Dedič). Trenéři: Zbončák, Vašek.

Nejlepší střelec: Imrich Bedecs (3 góly)
Brankář: Lukáš Paleček (5 zápasů, 0 čistých kont)
Příjemné sobotní dopoledne z Třince přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítejte při sledování textového online přenosu ze 6. kola Fotbalové národní ligy. Osm zápasů tohoto kola je rozvrstveno do tří dnů, pátku, soboty a neděle. V tomto přenosu se budeme detailně věnovat utkání mezi týmy FK Fotbal Třinec a SK Sigma Olomouc, kromě kterého se v sobotu hrají ještě čtyři duely.

Hanáci pochopitelně nemohou mít jiný cíl než návrat do nejvyšší soutěže, ovšem začátek druhé ligy je nezastihl zrovna v nejlepší pohodě. Třinečtí postupové ambice nemají, ale rozhodně si nepředstavovali, že budou v úvodních kolech hrát o příčky ve spodních patrech tabulky. Obě mužstva mají co zlepšovat, zajímavý zápas začne v 10:15 na třineckém stadionu Rudolfa Labaje. Přenosem vás provede Ondřej Zoubek. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.